Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prijemni ispit (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:11 sub, 1. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"][quote="krcko"]
Pretpostavljam da pitas zasto se crta spusta postepeno, umjesto da se odmah sunovrati do praga (ne znam jesam li te dobro shvatio). Odgovor na to pitanje je zato sto ne smijemo upisati vise od kvote. Kad prodju dva-tri dana oni koji se nisu upisali gube pravo upisa, a crtu pomicemo za broj slobodnih mjesta. To iteriramo dok ne popunimo kvotu ili dok crta ne tresne o prag (sto se lani dogodilo).
[/quote]

pa meni se činilo da je prošle godine bilo tako da je odmah "tresnula na prag", to sam pitala (obrnuto od tvog odgovora), al možda sam neš krivo povezala....[/quote]

Ne znam koliko iteracija je bilo lani, ali ovaj algoritam koji sam opisao svakako moze zavrsiti nakon jedne iteracije ako ima malo pristupnika ili ih puno ode na FER :cry:
mladac (napisa):
krcko (napisa):

Pretpostavljam da pitas zasto se crta spusta postepeno, umjesto da se odmah sunovrati do praga (ne znam jesam li te dobro shvatio). Odgovor na to pitanje je zato sto ne smijemo upisati vise od kvote. Kad prodju dva-tri dana oni koji se nisu upisali gube pravo upisa, a crtu pomicemo za broj slobodnih mjesta. To iteriramo dok ne popunimo kvotu ili dok crta ne tresne o prag (sto se lani dogodilo).


pa meni se činilo da je prošle godine bilo tako da je odmah "tresnula na prag", to sam pitala (obrnuto od tvog odgovora), al možda sam neš krivo povezala....


Ne znam koliko iteracija je bilo lani, ali ovaj algoritam koji sam opisao svakako moze zavrsiti nakon jedne iteracije ako ima malo pristupnika ili ih puno ode na FER Crying or Very sad



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 20:29 sub, 1. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] ili ih puno ode na FER :cry:[/quote]

ne plakat, krcko, nisu oni toga vrijedni ak su izabrali fer

ili možda palčeš što su napravili najveću grešku u životu kad su otišlji na fer :twisted:
krcko (napisa):
ili ih puno ode na FER Crying or Very sad


ne plakat, krcko, nisu oni toga vrijedni ak su izabrali fer

ili možda palčeš što su napravili najveću grešku u životu kad su otišlji na fer Twisted Evil



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:44 sub, 1. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]

[quote="krcko"] E mladac, ajd pls nemoj u tom stilu odgovarati na usmenima. [/quote]


taj stil odgovora je baš izvježban za usmeni, pričaš, pričaš i nitko te ne kuži, :luckast: a onaj ko ne prati pozorno misli kak briljiraš :PP[/quote]

A jel? A na kojem to faksu? )-PP
mladac (napisa):


krcko (napisa):
E mladac, ajd pls nemoj u tom stilu odgovarati na usmenima.



taj stil odgovora je baš izvježban za usmeni, pričaš, pričaš i nitko te ne kuži, Luckast a onaj ko ne prati pozorno misli kak briljiraš Weeee-heeee!!!


A jel? A na kojem to faksu? Hehehe...



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 9:49 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa na ovom . \:D/ ... još samo nisam riješila jednu sitnicu ili problemčić kod ovog stila a to je da profesori uvijek slušaju kaj pričaš :wink:
pa na ovom . Dancing ... još samo nisam riješila jednu sitnicu ili problemčić kod ovog stila a to je da profesori uvijek slušaju kaj pričaš Wink



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 12:19 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]


taj stil odgovora je baš izvježban za usmeni, pričaš, pričaš i nitko te ne kuži, :luckast: a onaj ko ne prati pozorno misli kak briljiraš :PP[/quote]

mislim da ti na ovom faksu to nece upalit...... :roll: :D
mladac (napisa):



taj stil odgovora je baš izvježban za usmeni, pričaš, pričaš i nitko te ne kuži, Luckast a onaj ko ne prati pozorno misli kak briljiraš Weeee-heeee!!!


mislim da ti na ovom faksu to nece upalit...... Rolling Eyes Very Happy



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 12:20 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma krivo ste svi shvatili to je bila šala na krckov odgovor #-o
ma krivo ste svi shvatili to je bila šala na krckov odgovor d'oh!



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 12:41 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I moje je bio pokusaj sale al sam smajlica :PP stavila na krivo mjesto :doh:

Ajmo back on topic; ovo je totalni fijasko cak i u kategoriji spama.
I moje je bio pokusaj sale al sam smajlica Weeee-heeee!!! stavila na krivo mjesto Joj, pa da!

Ajmo back on topic; ovo je totalni fijasko cak i u kategoriji spama.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
iva_zg18
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 12. 2005. (10:02:25)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 13:13 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci da zbilja nije problem upasti????Hvala sto ulijevate nadu, puno mi to znači...baš ste svi simpatični, nastojite pomoć...bit je u tome sto ja nisam uzimala pripreme ni nista, oslanjam se na samu sebe i u to vjerujem...ali u ovim danima prije prijemnog lagano mi lade tonu hehe :shock:
Znaci da zbilja nije problem upasti????Hvala sto ulijevate nadu, puno mi to znači...baš ste svi simpatični, nastojite pomoć...bit je u tome sto ja nisam uzimala pripreme ni nista, oslanjam se na samu sebe i u to vjerujem...ali u ovim danima prije prijemnog lagano mi lade tonu hehe Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 16:17 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="iva_zg18"]Znaci da zbilja nije problem upasti????Hvala sto ulijevate nadu, puno mi to znači...baš ste svi simpatični, nastojite pomoć...bit je u tome sto ja nisam uzimala pripreme ni nista, oslanjam se na samu sebe i u to vjerujem...ali u ovim danima prije prijemnog lagano mi lade tonu hehe :shock:[/quote]
pa naravno da si nervozna prije prijemnog...bilo bi čudno da nisi :wink: al sam se osloni na sebe i svoju glavu i bit će ok :)
iva_zg18 (napisa):
Znaci da zbilja nije problem upasti????Hvala sto ulijevate nadu, puno mi to znači...baš ste svi simpatični, nastojite pomoć...bit je u tome sto ja nisam uzimala pripreme ni nista, oslanjam se na samu sebe i u to vjerujem...ali u ovim danima prije prijemnog lagano mi lade tonu hehe Shocked

pa naravno da si nervozna prije prijemnog...bilo bi čudno da nisi Wink al sam se osloni na sebe i svoju glavu i bit će ok Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 16:24 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

i smiri se, nemoj paničarit na prijamnom i gledat ko je i kaj rješio... prije češ do točnog rezultata doć koncentriranim razmišljanjem nego gledajuči kak prepisat
i smiri se, nemoj paničarit na prijamnom i gledat ko je i kaj rješio... prije češ do točnog rezultata doć koncentriranim razmišljanjem nego gledajuči kak prepisat



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 16:31 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]i smiri se, nemoj paničarit na prijamnom i gledat ko je i kaj rješio... prije češ do točnog rezultata doć koncentriranim razmišljanjem nego gledajuči kak prepisat[/quote]

:iagree: nemoj prepisivat! rjesi prvo ono u sto si sigurna, nemoj gubit vrijeme na ono sto ne znas ili nisi 100% sigurna, na to se vrati na kraju.
i nemoj prepisivat, ak nis drugo onda zato jer ne znas tu ekipu i ne znas od kog prepisujes, a tu su oni negativni bodovi.. :wink:
sretno! :crossfingers:
mladac (napisa):
i smiri se, nemoj paničarit na prijamnom i gledat ko je i kaj rješio... prije češ do točnog rezultata doć koncentriranim razmišljanjem nego gledajuči kak prepisat


I agree nemoj prepisivat! rjesi prvo ono u sto si sigurna, nemoj gubit vrijeme na ono sto ne znas ili nisi 100% sigurna, na to se vrati na kraju.
i nemoj prepisivat, ak nis drugo onda zato jer ne znas tu ekipu i ne znas od kog prepisujes, a tu su oni negativni bodovi.. Wink
sretno! Zelim ti srecu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 16:39 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da. Ispit nije tezak. Uzmi si par ovih od proslih godina i rjesavaj ih; cisto da se ufuras u to razmisljanje i uvjeris da su STVARNO lagani.

I nemoj sizit ako nesto ne znas- ovo nisu ispiti kao u skoli da moras sve rijesiti. Ostavi prazno ako nemas [i]educated guess[/i]- potpuno pogadanje se ne isplati.

Najvaznije je da ne panicaris nego smireno pokazes kaj znas.
Da. Ispit nije tezak. Uzmi si par ovih od proslih godina i rjesavaj ih; cisto da se ufuras u to razmisljanje i uvjeris da su STVARNO lagani.

I nemoj sizit ako nesto ne znas- ovo nisu ispiti kao u skoli da moras sve rijesiti. Ostavi prazno ako nemas educated guess- potpuno pogadanje se ne isplati.

Najvaznije je da ne panicaris nego smireno pokazes kaj znas.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:03 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad upises faks, onda pocni panicariti :lol:
Kad upises faks, onda pocni panicariti Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 17:14 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo... in my experience... Vrijeme za paniku je kad ti daju diplomu :) :) :)
Zapravo... in my experience... Vrijeme za paniku je kad ti daju diplomu Smile Smile Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 19:18 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kad upises faks, onda pocni panicariti :lol:[/quote]
[quote="Martinab"]Zapravo... in my experience... Vrijeme za paniku je kad ti daju diplomu :) :) :)[/quote]

Sto ste puni optimizma! Jadni brucosi koji ovo budu citali! Uplasit ce se jadni! :verytwisted:
krcko (napisa):
Kad upises faks, onda pocni panicariti Laughing

Martinab (napisa):
Zapravo... in my experience... Vrijeme za paniku je kad ti daju diplomu Smile Smile Smile


Sto ste puni optimizma! Jadni brucosi koji ovo budu citali! Uplasit ce se jadni! Very twisted



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:26 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bnikola"]Sto ste puni optimizma! Jadni brucosi koji ovo budu citali! Uplasit ce se jadni! :verytwisted:[/quote]

U pravu si, ovi docenti i asistenti stvarno pretjeruju... :ccc:

[b]SVAKO[/b] razdoblje zivota ima svojih dobrih razloga za paniku i zato - samo vi panicarite... :blista: I tako vam nista ne moze pomoci... :twisted:

)-PP
bnikola (napisa):
Sto ste puni optimizma! Jadni brucosi koji ovo budu citali! Uplasit ce se jadni! Very twisted


U pravu si, ovi docenti i asistenti stvarno pretjeruju... Ccc.... Sram te bilo...

SVAKO razdoblje zivota ima svojih dobrih razloga za paniku i zato - samo vi panicarite... Reklamiram neku zubnu pastu I tako vam nista ne moze pomoci... Twisted Evil

Hehehe...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 22:30 ned, 2. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

nekako iz mog iskustva, a koje je, blago receno dosta blize trenutno nego docenata i doktora )-PP brucosi ne panicare ni malo nakon prijemnoga, oni su puni sebe i spremni za ucenje... panika dodje kod ispita... ;)
nekako iz mog iskustva, a koje je, blago receno dosta blize trenutno nego docenata i doktora Hehehe... brucosi ne panicare ni malo nakon prijemnoga, oni su puni sebe i spremni za ucenje... panika dodje kod ispita... Wink



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:56 pon, 3. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]brucosi ne panicare ni malo nakon prijemnoga, oni su puni sebe i spremni za ucenje...[/quote]

Za ovo prvo se slazem :)

[quote="sorrow"]panika dodje kod ispita... ;)[/quote]

Zato i kazem, bolje da pocnu panicariti ranije pa mozda bude i ono drugo ;)
sorrow (napisa):
brucosi ne panicare ni malo nakon prijemnoga, oni su puni sebe i spremni za ucenje...


Za ovo prvo se slazem Smile

sorrow (napisa):
panika dodje kod ispita... Wink


Zato i kazem, bolje da pocnu panicariti ranije pa mozda bude i ono drugo Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 1:26 pon, 10. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

helou

ja evo upisala prosle godine totalno krivi faks:D i sad skuzila da sam krivi pa upisujem matematiku, di imam direktno. no ni to bas ne volim:D al eto moram upisat nesto

kolko je tesko? npr. nekom ko je bio redovito medju prve 3 nagrade na drzavnom natjecanju[b] ali[/b] interes i ljubav prema matisi[b] nema[/b]
cu moc bit ljencina ?:)

hehehe.


p.s. pozdrav buducim kolegama!!!:)





[color=blue]Neću ulaziti u Vašu studentsku budućnost, ali ona forumska će biti kratkog vijeka ako ne budete pazili na izražavanje.[/color]
helou

ja evo upisala prosle godine totalno krivi faks:D i sad skuzila da sam krivi pa upisujem matematiku, di imam direktno. no ni to bas ne volim:D al eto moram upisat nesto

kolko je tesko? npr. nekom ko je bio redovito medju prve 3 nagrade na drzavnom natjecanju ali interes i ljubav prema matisi nema
cu moc bit ljencina ?Smile

hehehe.


p.s. pozdrav buducim kolegama!!!Smile





Neću ulaziti u Vašu studentsku budućnost, ali ona forumska će biti kratkog vijeka ako ne budete pazili na izražavanje.


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 2:11 pon, 10. 7. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda bi ti bilo bolje da u tom slucaju probas na tehnicko veleuciliste zagreb
jer jedino sto te nekad drzi u svemu ovome je bas interes za math....

ovdje, ljencina.... rijetki uspiju, ali u bar nekom trenutku moraju poporilicno zagrijati stolac... nisam vidjela nikoga tko nije bas nista radio a da je ista prosao....

sto se 'moram upisat' nesto tice... ne moras... nitko ne mora....
mozda bi ti bilo bolje da u tom slucaju probas na tehnicko veleuciliste zagreb
jer jedino sto te nekad drzi u svemu ovome je bas interes za math....

ovdje, ljencina.... rijetki uspiju, ali u bar nekom trenutku moraju poporilicno zagrijati stolac... nisam vidjela nikoga tko nije bas nista radio a da je ista prosao....

sto se 'moram upisat' nesto tice... ne moras... nitko ne mora....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan