Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Uvjet za ing. smjer?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:28 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Uvjet za ing. smjer? Citirajte i odgovorite

Prvo, pozdrav svim matematicarima, forumasima i onima koji se tako osjecaju :). Evo, za moj prvi post na ovom forumu jedno pitanje:

Koji su uvjeti za upis inzenjerskog smjera prilikom upisa druge godine? Znam da sam jednom gledao po math.hr-u i da se negdje spominjalo da pravo upisa ing. smjera imaju samo oni koji ociste prvu godinu u roku, dok oni ostali upisuju profesorski smjer. Posto svakako zelim upisati ing., a ne mogu vise naci tu stranicu, molio bih nekog dobrog forumasa da mi malo objasni kako to ide.

Unaprijed hvala...
Prvo, pozdrav svim matematicarima, forumasima i onima koji se tako osjecaju Smile. Evo, za moj prvi post na ovom forumu jedno pitanje:

Koji su uvjeti za upis inzenjerskog smjera prilikom upisa druge godine? Znam da sam jednom gledao po math.hr-u i da se negdje spominjalo da pravo upisa ing. smjera imaju samo oni koji ociste prvu godinu u roku, dok oni ostali upisuju profesorski smjer. Posto svakako zelim upisati ing., a ne mogu vise naci tu stranicu, molio bih nekog dobrog forumasa da mi malo objasni kako to ide.

Unaprijed hvala...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:32 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poprilično sam siguran da je apsolutno tvoje pravo odabrati želiš li u životu biti profesor ili inžinjer.

A, ako ima previše ljudi na ing. smjeru, to se tebe ne tiče (osim što nećeš imat di sjedit :D)
Dakle, smiješ upisat ing. smjer jednako kao što smiješ upisat i profesorski. To je isključivo tvoja odluka.
Poprilično sam siguran da je apsolutno tvoje pravo odabrati želiš li u životu biti profesor ili inžinjer.

A, ako ima previše ljudi na ing. smjeru, to se tebe ne tiče (osim što nećeš imat di sjedit Very Happy)
Dakle, smiješ upisat ing. smjer jednako kao što smiješ upisat i profesorski. To je isključivo tvoja odluka.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:37 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Poprilično sam siguran da je apsolutno tvoje pravo odabrati želiš li u životu biti profesor ili inžinjer.

A, ako ima previše ljudi na ing. smjeru, to se tebe ne tiče (osim što nećeš imat di sjedit :D)
Dakle, smiješ upisat ing. smjer jednako kao što smiješ upisat i profesorski. To je isključivo tvoja odluka.[/quote]

Hm, hm. Jesi 100% siguran? Koliko se ja sjecam kad sam citao, to ogranicenje je bilo upravo zato da neki ne bi sjedili na podu, jer je ocito vece zanimanje za ing. nego prof. smjer.

Ali, ako je tako kako ti kazes, onda super... ja prezadovoljan :).
C'Tebo (napisa):
Poprilično sam siguran da je apsolutno tvoje pravo odabrati želiš li u životu biti profesor ili inžinjer.

A, ako ima previše ljudi na ing. smjeru, to se tebe ne tiče (osim što nećeš imat di sjedit Very Happy)
Dakle, smiješ upisat ing. smjer jednako kao što smiješ upisat i profesorski. To je isključivo tvoja odluka.


Hm, hm. Jesi 100% siguran? Koliko se ja sjecam kad sam citao, to ogranicenje je bilo upravo zato da neki ne bi sjedili na podu, jer je ocito vece zanimanje za ing. nego prof. smjer.

Ali, ako je tako kako ti kazes, onda super... ja prezadovoljan Smile.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:41 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, evoga, potrudih se malo i nadjoh to. Daklem, paste sa http://www.math.hr:

[quote]
Studenti jedan od tri navedena profila biraju pri upisu u drugu godinu. Za sve studente koji pravo upisa u drugu godinu steknu do kraja školske godine izbor profila je slobodan. Studenti koji steknu uvjete nakon toga datuma nastavljaju studij na pojedinom profilu ovisno o broju slobodnih mjesta, a prema kriterijima koji se utvrðuju na poèetku školske godine i koji se baziraju na uspjehu u studiju.
[/quote]

Daklem, ako sam dobro shvatio ovo sto pise, ja moram dati uvjet za drugu godinu i onda 100% mogu upisati ing. smjer? U slucaj da uvjet dam kasnije, upisujem ga u slucaju da nije popunjena kvota. Btw, jel' itko zna kolika je uopce kvota?
Aha, evoga, potrudih se malo i nadjoh to. Daklem, paste sa http://www.math.hr:

Citat:

Studenti jedan od tri navedena profila biraju pri upisu u drugu godinu. Za sve studente koji pravo upisa u drugu godinu steknu do kraja školske godine izbor profila je slobodan. Studenti koji steknu uvjete nakon toga datuma nastavljaju studij na pojedinom profilu ovisno o broju slobodnih mjesta, a prema kriterijima koji se utvrðuju na poèetku školske godine i koji se baziraju na uspjehu u studiju.


Daklem, ako sam dobro shvatio ovo sto pise, ja moram dati uvjet za drugu godinu i onda 100% mogu upisati ing. smjer? U slucaj da uvjet dam kasnije, upisujem ga u slucaju da nije popunjena kvota. Btw, jel' itko zna kolika je uopce kvota?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:45 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gledaj, u našoj državi se zakoni ne poštuju baš previše (primjer: (da me ne bi popljuvali) Bajagin koncert u Splitu prije neki tjedan).

Ali, visoka učilišta (faxovi) zakone još uvijek kolko-tolko poštuju (rekao bih naš faks više nego ostali, tek toliko da ga pohvalim :D)
I sad, nema šanse da ti faks smije reć da ti nakon prve godine odabireš ing. ili prof., a onda ti nakon prve godine oduzme to pravo i kaže da ćeš ti bit prof., svidjelo se to tebi ili ne.
Nije to tako mala stvar k'o mijenjanje broja bodova za upis više, ili nečeg sličnog, profesorske i inžinjerske djelatnosti se uvelike razlikuju.

Ukoliko ne žele takvu navalu na ing. smjer, neka smanje upisninu studenata na 1. godinu, ili neka odmah odvoje prof. i inž. smjer (kao u slučaju prof. mat. i fiz.)

A to što ćeš ti sjediti na podu, to je tvoj problem pak, pošto ti na predavanja ne moraš dolaziti.
Gledaj, u našoj državi se zakoni ne poštuju baš previše (primjer: (da me ne bi popljuvali) Bajagin koncert u Splitu prije neki tjedan).

Ali, visoka učilišta (faxovi) zakone još uvijek kolko-tolko poštuju (rekao bih naš faks više nego ostali, tek toliko da ga pohvalim Very Happy)
I sad, nema šanse da ti faks smije reć da ti nakon prve godine odabireš ing. ili prof., a onda ti nakon prve godine oduzme to pravo i kaže da ćeš ti bit prof., svidjelo se to tebi ili ne.
Nije to tako mala stvar k'o mijenjanje broja bodova za upis više, ili nečeg sličnog, profesorske i inžinjerske djelatnosti se uvelike razlikuju.

Ukoliko ne žele takvu navalu na ing. smjer, neka smanje upisninu studenata na 1. godinu, ili neka odmah odvoje prof. i inž. smjer (kao u slučaju prof. mat. i fiz.)

A to što ćeš ti sjediti na podu, to je tvoj problem pak, pošto ti na predavanja ne moraš dolaziti.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:54 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tek sad vidim taj post.
Prije svega, to je dvojako značenje.

Ali, ako je ono što ti misliš, onda zaista nemam riječi.
Tj. imam riječi, ali neću sad bit' prost, osim toga još nije potvrđeno.
Tek sad vidim taj post.
Prije svega, to je dvojako značenje.

Ali, ako je ono što ti misliš, onda zaista nemam riječi.
Tj. imam riječi, ali neću sad bit' prost, osim toga još nije potvrđeno.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:57 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Gledaj, u našoj državi se zakoni ne poštuju baš previše (primjer: (da me ne bi popljuvali) Bajagin koncert u Splitu prije neki tjedan).
[/quote]
A sto se to desilo na Bajaginom koncertu? Nisam previse upucen ... :).
[quote]
Ali, visoka učilišta (faxovi) zakone još uvijek kolko-tolko poštuju (rekao bih naš faks više nego ostali, tek toliko da ga pohvalim )
I sad, nema šanse da ti faks smije reć da ti nakon prve godine odabireš ing. ili prof., a onda ti nakon prve godine oduzme to pravo i kaže da ćeš ti bit prof., svidjelo se to tebi ili ne.
Nije to tako mala stvar k'o mijenjanje broja bodova za upis više, ili nečeg sličnog, profesorske i inžinjerske djelatnosti se uvelike razlikuju.

Ukoliko ne žele takvu navalu na ing. smjer, neka smanje upisninu studenata na 1. godinu, ili neka odmah odvoje prof. i inž. smjer (kao u slučaju prof. mat. i fiz.)
[/quote]
Hm, da, to bi bilo definitivno najbolje, da se odma odvoje profesorski i inzenjerski smjer, pa da se zna na cemu je tko. Prof. smjer je oke, ali radije cu se onda prebaciti na FER ako me ne upisu na dipl. ing. smjer :D.
Citat:

Gledaj, u našoj državi se zakoni ne poštuju baš previše (primjer: (da me ne bi popljuvali) Bajagin koncert u Splitu prije neki tjedan).

A sto se to desilo na Bajaginom koncertu? Nisam previse upucen ... Smile.
Citat:

Ali, visoka učilišta (faxovi) zakone još uvijek kolko-tolko poštuju (rekao bih naš faks više nego ostali, tek toliko da ga pohvalim )
I sad, nema šanse da ti faks smije reć da ti nakon prve godine odabireš ing. ili prof., a onda ti nakon prve godine oduzme to pravo i kaže da ćeš ti bit prof., svidjelo se to tebi ili ne.
Nije to tako mala stvar k'o mijenjanje broja bodova za upis više, ili nečeg sličnog, profesorske i inžinjerske djelatnosti se uvelike razlikuju.

Ukoliko ne žele takvu navalu na ing. smjer, neka smanje upisninu studenata na 1. godinu, ili neka odmah odvoje prof. i inž. smjer (kao u slučaju prof. mat. i fiz.)

Hm, da, to bi bilo definitivno najbolje, da se odma odvoje profesorski i inzenjerski smjer, pa da se zna na cemu je tko. Prof. smjer je oke, ali radije cu se onda prebaciti na FER ako me ne upisu na dipl. ing. smjer Very Happy.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:01 sub, 23. 8. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mosor"][quote]
Gledaj, u našoj državi se zakoni ne poštuju baš previše (primjer: (da me ne bi popljuvali) Bajagin koncert u Splitu prije neki tjedan).
[/quote]
A sto se to desilo na Bajaginom koncertu? Nisam previse upucen ... :).
[/quote]
Ma bacili neki ljudi suzavac, pa onda se reklo da su to murjaci napravili, pa su pričali okolo po nekim novinama da su murjaci onda išli tuć neke koji su ih pitali za broj značke i sl.

Pisalo po novinama, nemre baš sve bit izmišljeno....
Mosor (napisa):
Citat:

Gledaj, u našoj državi se zakoni ne poštuju baš previše (primjer: (da me ne bi popljuvali) Bajagin koncert u Splitu prije neki tjedan).

A sto se to desilo na Bajaginom koncertu? Nisam previse upucen ... Smile.

Ma bacili neki ljudi suzavac, pa onda se reklo da su to murjaci napravili, pa su pričali okolo po nekim novinama da su murjaci onda išli tuć neke koji su ih pitali za broj značke i sl.

Pisalo po novinama, nemre baš sve bit izmišljeno....



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan