Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Businessweek: Math Will Rock Your World

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 22:32 pet, 13. 1. 2006    Naslov: Businessweek: Math Will Rock Your World Citirajte i odgovorite

Clanak je [url=http://www.businessweek.com/magazine/content/06_04/b3968001.htm]OVDJE[/url].

Krajnje uvseljavajuc clanak, po mom misljenju.

any other comments?




'ave fun!


Sinisa
Clanak je OVDJE.

Krajnje uvseljavajuc clanak, po mom misljenju.

any other comments?




'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 13:07 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima jedan komentar ispod clanka:
[quote="Dan"]
Am I the only one who stopped reading after "And that raises a fundamental question: If long articles full of twists and turns can be reduced to a mathematical essence, what's next? Our businesses -- and, yes, ourselves."
[/quote]
Primjetio sam da sam i ja na tom istom mjestu prestao citati i prelistao na brzinu ostatak clanka. Cudno da me nije odbio sam naslov.
Nisam bas neki ljubitelj popularne znanosti.
Ima jedan komentar ispod clanka:
Dan (napisa):

Am I the only one who stopped reading after "And that raises a fundamental question: If long articles full of twists and turns can be reduced to a mathematical essence, what's next? Our businesses – and, yes, ourselves."

Primjetio sam da sam i ja na tom istom mjestu prestao citati i prelistao na brzinu ostatak clanka. Cudno da me nije odbio sam naslov.
Nisam bas neki ljubitelj popularne znanosti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 14:42 sub, 14. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

znas, popularna znanost ima jednu korisnu posljedicu -- ljudi dobiju (krivu) ideju sto se u znanosti rade, pa onda zbog te (krive) ideje (mozda) shvate da bi trebalo znanost financirati.


'ave fun!


Sinisa
znas, popularna znanost ima jednu korisnu posljedicu -- ljudi dobiju (krivu) ideju sto se u znanosti rade, pa onda zbog te (krive) ideje (mozda) shvate da bi trebalo znanost financirati.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 12:06 pon, 11. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo me podsjeća na ideju jednog poznanika koji je završio FER. Rekao je da bi se moglo za Euroviziju ili Doru napraviti matematički model. Vrsta ritma, tema pjesme, melodija i druga svojstva pjesme se klasificiraju, i analizira se koliko je dobila bodova. To je ustvari statistika.
Ja sam dvojio koliko bi to koristilo, ali ideja je zanimljiva. Mislim da ima puno faktora koji utječu na rank pjesme. Neki su bili pod dojmom da se šali.

@cinik: Sigurno nije toliko pogrešan članak. Vjerojatno se matematika koristi uglavnom za fiziku, biologiju, itd., a prilično manje za ekonomiju i marketing, ali izbor posla ovisi i o mogućnostima koje se nude pojedincu sa tom i tom diplomom. Meni se čini da je visina plaće jedan od važnijih faktora pri odabiru.
Ovo me podsjeća na ideju jednog poznanika koji je završio FER. Rekao je da bi se moglo za Euroviziju ili Doru napraviti matematički model. Vrsta ritma, tema pjesme, melodija i druga svojstva pjesme se klasificiraju, i analizira se koliko je dobila bodova. To je ustvari statistika.
Ja sam dvojio koliko bi to koristilo, ali ideja je zanimljiva. Mislim da ima puno faktora koji utječu na rank pjesme. Neki su bili pod dojmom da se šali.

@cinik: Sigurno nije toliko pogrešan članak. Vjerojatno se matematika koristi uglavnom za fiziku, biologiju, itd., a prilično manje za ekonomiju i marketing, ali izbor posla ovisi i o mogućnostima koje se nude pojedincu sa tom i tom diplomom. Meni se čini da je visina plaće jedan od važnijih faktora pri odabiru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan