Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bezuvjetan upis - utopija ili jedino riješenje? (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:39 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Casper"]meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.[/quote]

Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? :-k

@vedraf: U Bolonji neradnici brze "izlete": nakon dvije godine ako ne skupe 35 ECTS. ;)
Casper (napisa):
meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.


Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? Think

@vedraf: U Bolonji neradnici brze "izlete": nakon dvije godine ako ne skupe 35 ECTS. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:49 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Casper"]meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.[/quote]

Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? :-k
[/quote]

ja mislim da je veći problem taj kod te ideje što je to rupa bez dna.. tj ako smanjite 1 ispit onda će ovi što su ima falila 2 a sad 1 opet žalit da zašto njima ne... zato najbolje po onom starom ili svima ili nikom
vsego (napisa):
Casper (napisa):
meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.


Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? Think


ja mislim da je veći problem taj kod te ideje što je to rupa bez dna.. tj ako smanjite 1 ispit onda će ovi što su ima falila 2 a sad 1 opet žalit da zašto njima ne... zato najbolje po onom starom ili svima ili nikom



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 18:04 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Casper"]meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.[/quote]

Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? :-k
[/quote]

hmm, bas i nemam ideje.

ne znam, mozda da se upiše samo prvi semestar u index pa da drugi semestar mozes odslusat samo ako taj ispit das?
vsego (napisa):
Casper (napisa):
meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.


Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? Think


hmm, bas i nemam ideje.

ne znam, mozda da se upiše samo prvi semestar u index pa da drugi semestar mozes odslusat samo ako taj ispit das?



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 18:43 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"][quote="vsego"][quote="Casper"]meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.[/quote]

Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? :-k
[/quote]

ja mislim da je veći problem taj kod te ideje što je to rupa bez dna.. tj ako smanjite 1 ispit onda će ovi što su ima falila 2 a sad 1 opet žalit da zašto njima ne... zato najbolje po onom starom ili svima ili nikom[/quote]
A uvijek negdje povučeš crtu. Kad bi se moglo dobiti da svi prolaze - ja zadovoljan. No to nije baš vjerojatno pa stoga mislim da bi trebalo barem što više možemo povećati prolaznost...
mladac (napisa):
vsego (napisa):
Casper (napisa):
meni se cini da bi najbolje bilo da se uvijet snizi za svih za jedan ispit pod uvijetom da se taj ispit polozi do pocetka ljetnog semestra.


Kako to realizirati, tj. sto ti se desi ako taj ispit do tada ne polozis? Think


ja mislim da je veći problem taj kod te ideje što je to rupa bez dna.. tj ako smanjite 1 ispit onda će ovi što su ima falila 2 a sad 1 opet žalit da zašto njima ne... zato najbolje po onom starom ili svima ili nikom

A uvijek negdje povučeš crtu. Kad bi se moglo dobiti da svi prolaze - ja zadovoljan. No to nije baš vjerojatno pa stoga mislim da bi trebalo barem što više možemo povećati prolaznost...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 19:59 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda bi vam moglo biti zanimljivo....
danas je bio i zavrsio prosvjed na FERu... skupili smo skoro 1000 potpisa s kojima ce se ici na Vijece kao potpora nasem zahtjevu.... u razgovorima s nekim profesorima smo stekli dojam da bi zahtjev mogao i proci.. + imamo 25 (ako se ne varam) stud. predstavnika u Vijecu koji dizu ruke za to , sto je vec lijepi dio Vijeca...

više na www.nijefer.bloger.hr
možda bi vam moglo biti zanimljivo....
danas je bio i zavrsio prosvjed na FERu... skupili smo skoro 1000 potpisa s kojima ce se ici na Vijece kao potpora nasem zahtjevu.... u razgovorima s nekim profesorima smo stekli dojam da bi zahtjev mogao i proci.. + imamo 25 (ako se ne varam) stud. predstavnika u Vijecu koji dizu ruke za to , sto je vec lijepi dio Vijeca...

više na www.nijefer.bloger.hr


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:43 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="Vl4do"]imamo 25 (ako se ne varam) stud. predstavnika u Vijecu koji dizu ruke za to , sto je vec lijepi dio Vijeca...[/quote]

Koliko ukupno FERovo vijece ima clanova? :-k

Kod nas je trenutno 4 stud.pred. od 60ak clanova (sto je ~6%). :? Obicno dodje 35-40 clanova vijeca na sjednicu, ali ni studenti ne dodju svi, pa postotak ostane tu negdje (ako ne i gori po vas). :|
Off-topic

Vl4do (napisa):
imamo 25 (ako se ne varam) stud. predstavnika u Vijecu koji dizu ruke za to , sto je vec lijepi dio Vijeca...


Koliko ukupno FERovo vijece ima clanova? Think

Kod nas je trenutno 4 stud.pred. od 60ak clanova (sto je ~6%). Confused Obicno dodje 35-40 clanova vijeca na sjednicu, ali ni studenti ne dodju svi, pa postotak ostane tu negdje (ako ne i gori po vas). Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 21:12 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]:OT:

[quote="Vl4do"]imamo 25 (ako se ne varam) stud. predstavnika u Vijecu koji dizu ruke za to , sto je vec lijepi dio Vijeca...[/quote]

Koliko ukupno FERovo vijece ima clanova? :-k

Kod nas je trenutno 4 stud.pred. od 60ak clanova (sto je ~6%). :? Obicno dodje 35-40 clanova vijeca na sjednicu, ali ni studenti ne dodju svi, pa postotak ostane tu negdje (ako ne i gori po vas). :|[/quote]

kaj offtopic? pa radi se o istom krsenju zakona kao i na PMFu... ako ti ne vidis povezanost tema onda zbilja...

mislim oko 160.... tako da studenti cine min 15 % ... opcenito se radi na tome da se taj broj poveca s vremenom posto je cilj ukljuciti sto vise studente u donosenje odluka....
vsego (napisa):
Off-topic

Vl4do (napisa):
imamo 25 (ako se ne varam) stud. predstavnika u Vijecu koji dizu ruke za to , sto je vec lijepi dio Vijeca...


Koliko ukupno FERovo vijece ima clanova? Think

Kod nas je trenutno 4 stud.pred. od 60ak clanova (sto je ~6%). Confused Obicno dodje 35-40 clanova vijeca na sjednicu, ali ni studenti ne dodju svi, pa postotak ostane tu negdje (ako ne i gori po vas). Neutral


kaj offtopic? pa radi se o istom krsenju zakona kao i na PMFu... ako ti ne vidis povezanost tema onda zbilja...

mislim oko 160.... tako da studenti cine min 15 % ... opcenito se radi na tome da se taj broj poveca s vremenom posto je cilj ukljuciti sto vise studente u donosenje odluka....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 21:31 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Kod nas je trenutno 4 stud.pred. od 60ak clanova (sto je ~6%). :? Obicno dodje 35-40 clanova vijeca na sjednicu, ali ni studenti ne dodju svi, pa postotak ostane tu negdje (ako ne i gori po vas). :|[/quote]

Bas sam htio komentirati kako je to jos jedan nesklad sa zakonom, a onda sam primjetio gadost. U Senatu treba biti baremo 10% studenata nediplomaca i 5% studenata postiplomaca, a u vijecima sastavnica barem 15% studenata. Creepy!



'ave fun!



Sinisa
vsego (napisa):

Kod nas je trenutno 4 stud.pred. od 60ak clanova (sto je ~6%). Confused Obicno dodje 35-40 clanova vijeca na sjednicu, ali ni studenti ne dodju svi, pa postotak ostane tu negdje (ako ne i gori po vas). Neutral


Bas sam htio komentirati kako je to jos jedan nesklad sa zakonom, a onda sam primjetio gadost. U Senatu treba biti baremo 10% studenata nediplomaca i 5% studenata postiplomaca, a u vijecima sastavnica barem 15% studenata. Creepy!



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:48 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]kaj offtopic? pa radi se o istom krsenju zakona kao i na PMFu... ako ti ne vidis povezanost tema onda zbilja...[/quote]

Moj post je off-topic... :roll:

[quote="Vl4do"]opcenito se radi na tome da se taj broj poveca s vremenom posto je cilj ukljuciti sto vise studente u donosenje odluka....[/quote]

Kod nas bi to valjda trebalo ici s novim izborima. :)
Vl4do (napisa):
kaj offtopic? pa radi se o istom krsenju zakona kao i na PMFu... ako ti ne vidis povezanost tema onda zbilja...


Moj post je off-topic... Rolling Eyes

Vl4do (napisa):
opcenito se radi na tome da se taj broj poveca s vremenom posto je cilj ukljuciti sto vise studente u donosenje odluka....


Kod nas bi to valjda trebalo ici s novim izborima. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 21:55 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Vl4do"]kaj offtopic? pa radi se o istom krsenju zakona kao i na PMFu... ako ti ne vidis povezanost tema onda zbilja...[/quote]

Moj post je off-topic... :roll:

[quote="Vl4do"]opcenito se radi na tome da se taj broj poveca s vremenom posto je cilj ukljuciti sto vise studente u donosenje odluka....[/quote]

Kod nas bi to valjda trebalo ici s novim izborima. :)[/quote]

aaa .... krivo sam te shvatio :) sorry :)

nadam se... jer ovakva situacija nije dobra.... a i nezakonita prema ciniku....
vsego (napisa):
Vl4do (napisa):
kaj offtopic? pa radi se o istom krsenju zakona kao i na PMFu... ako ti ne vidis povezanost tema onda zbilja...


Moj post je off-topic... Rolling Eyes

Vl4do (napisa):
opcenito se radi na tome da se taj broj poveca s vremenom posto je cilj ukljuciti sto vise studente u donosenje odluka....


Kod nas bi to valjda trebalo ici s novim izborima. Smile


aaa .... krivo sam te shvatio Smile sorry Smile

nadam se... jer ovakva situacija nije dobra.... a i nezakonita prema ciniku....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:09 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se u biti slazem s vedrafom i s mladcem. Smanjenje uvjeta za upis vise godine ne rjesava problem. Jedini nacin da se sprijeci nasilno padanje na bolonju :cactus: je dozvoliti upis vise godine bez ikakvog uvjeta (onima koji to zele). Ne zagovaram to rjesenje, ali bih prije glasao za njega nego za smanjivanje uvjeta.
Ja se u biti slazem s vedrafom i s mladcem. Smanjenje uvjeta za upis vise godine ne rjesava problem. Jedini nacin da se sprijeci nasilno padanje na bolonju Cactus je dozvoliti upis vise godine bez ikakvog uvjeta (onima koji to zele). Ne zagovaram to rjesenje, ali bih prije glasao za njega nego za smanjivanje uvjeta.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.


Zadnja promjena: krcko; 22:17 pon, 18. 9. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:16 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ja se u biti slazem s vedrafom i s mladcem. Smanjenje uvjeta za upis vise godine ne rjesava problem. Jedini nacin da se sprijeci nasilno padanje na bolonju :cactus: je dozvoliti upis vise godine bez ikakvog uvjeta (onima koji to zele). Ne zagovaram to rjesenje, ali bih prije glasao za njega nego za smanjivanje uvjeta.[/quote]

pa cuj... to BI bilo rješenje.... ali ne znam kolko bi vijece bilo spremno glasati za to...... bas se zato spominje smanjivanje uvjeta posto je opce misljenje da bi to prije "proslo"....
krcko (napisa):
Ja se u biti slazem s vedrafom i s mladcem. Smanjenje uvjeta za upis vise godine ne rjesava problem. Jedini nacin da se sprijeci nasilno padanje na bolonju Cactus je dozvoliti upis vise godine bez ikakvog uvjeta (onima koji to zele). Ne zagovaram to rjesenje, ali bih prije glasao za njega nego za smanjivanje uvjeta.


pa cuj... to BI bilo rješenje.... ali ne znam kolko bi vijece bilo spremno glasati za to...... bas se zato spominje smanjivanje uvjeta posto je opce misljenje da bi to prije "proslo"....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:19 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali to ne bi rijesilo problem. I dalje bi, po ciniku, krsili zakon.
Ali to ne bi rijesilo problem. I dalje bi, po ciniku, krsili zakon.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:23 pon, 18. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad, u 23.55 je na vjestima na RTLu bilo o nasim prosvjedima.... sad cekam da ljudi jave jesu snimili pa da bace na youtube pa cu staviti tu...
pomocnica ministra je rekla (potvrdila) da je (naš) pad na bolonju nezakonit...


evo i spomenuti video :)

http://www.youtube.com/watch?v=q92lBxZlRD8
sad, u 23.55 je na vjestima na RTLu bilo o nasim prosvjedima.... sad cekam da ljudi jave jesu snimili pa da bace na youtube pa cu staviti tu...
pomocnica ministra je rekla (potvrdila) da je (naš) pad na bolonju nezakonit...


evo i spomenuti video Smile

http://www.youtube.com/watch?v=q92lBxZlRD8


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 10:52 uto, 19. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.jutarnji.hr//zagreb/clanak/art-2006,9,17,studenti_agronomija,42982.jl
http://www.jutarnji.hr//zagreb/clanak/art-2006,9,17,studenti_agronomija,42982.jl



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ivanas
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2005. (14:15:57)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 12:04 uto, 19. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li ikome palo na pamet kolika se zapravo nepravda nanosi studentima koji nemaju bezuvjetan upis??? Konkretno, nasi studenti koji padnu godinu gube drzavne stipendije dok onima s bezuvjetnim upisom stipendije ostaju bez obzira na (ne)polozene ispite. Isto je i s ostvarivanjem prava na dom, oni ce za upis vise godine dobiti 300 bodova koje nisu zasluzili a mi cemo traziti stanove...
Je li ikome palo na pamet kolika se zapravo nepravda nanosi studentima koji nemaju bezuvjetan upis??? Konkretno, nasi studenti koji padnu godinu gube drzavne stipendije dok onima s bezuvjetnim upisom stipendije ostaju bez obzira na (ne)polozene ispite. Isto je i s ostvarivanjem prava na dom, oni ce za upis vise godine dobiti 300 bodova koje nisu zasluzili a mi cemo traziti stanove...



_________________
Ivana
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 12:22 uto, 19. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanas"]Je li ikome palo na pamet kolika se zapravo nepravda nanosi studentima koji nemaju bezuvjetan upis??? Konkretno, nasi studenti koji padnu godinu gube drzavne stipendije dok onima s bezuvjetnim upisom stipendije ostaju bez obzira na (ne)polozene ispite. Isto je i s ostvarivanjem prava na dom, oni ce za upis vise godine dobiti 300 bodova koje nisu zasluzili a mi cemo traziti stanove...[/quote]
Hvala ti na javljanju. Nisam se niti sjetio tog problema. Izvrsno si to uočila. Nadam se da Iva ili netko čita ovo i piše :)

Dodat ćemo i to među argumente ako se stigne.
ivanas (napisa):
Je li ikome palo na pamet kolika se zapravo nepravda nanosi studentima koji nemaju bezuvjetan upis??? Konkretno, nasi studenti koji padnu godinu gube drzavne stipendije dok onima s bezuvjetnim upisom stipendije ostaju bez obzira na (ne)polozene ispite. Isto je i s ostvarivanjem prava na dom, oni ce za upis vise godine dobiti 300 bodova koje nisu zasluzili a mi cemo traziti stanove...

Hvala ti na javljanju. Nisam se niti sjetio tog problema. Izvrsno si to uočila. Nadam se da Iva ili netko čita ovo i piše Smile

Dodat ćemo i to među argumente ako se stigne.



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 13:14 uto, 19. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]sad, u 23.55 je na vjestima na RTLu bilo o nasim prosvjedima.... ...
pomocnica ministra je rekla (potvrdila) da je (naš) pad na bolonju nezakonit...[/quote]

velis, pomocnica ministra? gledala sam s pol oka pa nisam skuzila ko je.. al da, uglavnom.. divno je to kad se jedno prica a drugo radi.. iz ovog ili onog razloga.. i rekli su kaj vasi profesori i dekan da im je zal studenata al da nemogu nist napraviti po tom pitanju jer isto nemaju kapaciteta.. drugim rijecima, sorry ljudi u pravu ste al ko vas šiša :/

nego, jel netko zna kaj bude sa nama koji imamo uvjet za trecu sad al ne skupimo uvjet za cetvrtu? znam da je preuranjeno, al ono.. mogucnost postoji..

i to kaj svi govore da bi ak se maknu uvjeti na upis vise godine nastala guzva na faxu i tona vjecnih studenata.. ma boli me briga za to ak neko misli da micanje uvjeta znaci da se vise nist ne mora i poloziti.. mislim da je ipak vecina svjesna da to tak bas i nebi islo a koliko bi pritisak bil manji - ovo sad s bolognom je ko da ti se cesta urusava pod nogama i bolje ti je ne stati na sekundu jer svi-znamo-kaj-bude.. mi smo se ubili sad na drugoj zbog toga.. istina, dali smo uvjete za trecu, al ipak, taj tempo bez stajanja nije bio ljudski..

al svi stavljaju prvo taj aspekt situacije - kaj s tim ljudima kojima bi ostala tona toga za poloziti.. a ono, a kaj s onima s druge strane?? kojima bi jedna godina vise bila dovoljna da sve lijepo srede kak spada.. ne bi li mozda tim ljudima trebalo izaci u susret? mislim, najlakse je gledati negativan dio svega i to uzeti ko protuargument na sve kaj se veli.. :/
Vl4do (napisa):
sad, u 23.55 je na vjestima na RTLu bilo o nasim prosvjedima.... ...
pomocnica ministra je rekla (potvrdila) da je (naš) pad na bolonju nezakonit...


velis, pomocnica ministra? gledala sam s pol oka pa nisam skuzila ko je.. al da, uglavnom.. divno je to kad se jedno prica a drugo radi.. iz ovog ili onog razloga.. i rekli su kaj vasi profesori i dekan da im je zal studenata al da nemogu nist napraviti po tom pitanju jer isto nemaju kapaciteta.. drugim rijecima, sorry ljudi u pravu ste al ko vas šiša Ehm?

nego, jel netko zna kaj bude sa nama koji imamo uvjet za trecu sad al ne skupimo uvjet za cetvrtu? znam da je preuranjeno, al ono.. mogucnost postoji..

i to kaj svi govore da bi ak se maknu uvjeti na upis vise godine nastala guzva na faxu i tona vjecnih studenata.. ma boli me briga za to ak neko misli da micanje uvjeta znaci da se vise nist ne mora i poloziti.. mislim da je ipak vecina svjesna da to tak bas i nebi islo a koliko bi pritisak bil manji - ovo sad s bolognom je ko da ti se cesta urusava pod nogama i bolje ti je ne stati na sekundu jer svi-znamo-kaj-bude.. mi smo se ubili sad na drugoj zbog toga.. istina, dali smo uvjete za trecu, al ipak, taj tempo bez stajanja nije bio ljudski..

al svi stavljaju prvo taj aspekt situacije - kaj s tim ljudima kojima bi ostala tona toga za poloziti.. a ono, a kaj s onima s druge strane?? kojima bi jedna godina vise bila dovoljna da sve lijepo srede kak spada.. ne bi li mozda tim ljudima trebalo izaci u susret? mislim, najlakse je gledati negativan dio svega i to uzeti ko protuargument na sve kaj se veli.. Ehm?



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 14:25 uto, 19. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="greeneyes"]
al svi stavljaju prvo taj aspekt situacije - kaj s tim ljudima kojima bi ostala tona toga za poloziti.. a ono, a kaj s onima s druge strane?? kojima bi jedna godina vise bila dovoljna da sve lijepo srede kak spada.. ne bi li mozda tim ljudima trebalo izaci u susret? mislim, [b]najlakse je gledati negativan dio svega i to uzeti ko protuargument na sve kaj se veli..[/b] :/[/quote]

svaka cast na izvrsnom pojntu
greeneyes (napisa):

al svi stavljaju prvo taj aspekt situacije - kaj s tim ljudima kojima bi ostala tona toga za poloziti.. a ono, a kaj s onima s druge strane?? kojima bi jedna godina vise bila dovoljna da sve lijepo srede kak spada.. ne bi li mozda tim ljudima trebalo izaci u susret? mislim, najlakse je gledati negativan dio svega i to uzeti ko protuargument na sve kaj se veli.. Ehm?


svaka cast na izvrsnom pojntu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 15:49 uto, 19. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]i rekli su kaj vasi profesori i dekan da im je zal studenata al da nemogu nist napraviti po tom pitanju jer isto nemaju kapaciteta..[/quote]
to su rekli dekan i profesor kao i ovdje u raspravi samo za opciju da se paralelno drži i drugi (stari) studijski program. Sigurno ne bi imali problema s kapacitetima da uvedu bezuvjetan upis...
Citat:
i rekli su kaj vasi profesori i dekan da im je zal studenata al da nemogu nist napraviti po tom pitanju jer isto nemaju kapaciteta..

to su rekli dekan i profesor kao i ovdje u raspravi samo za opciju da se paralelno drži i drugi (stari) studijski program. Sigurno ne bi imali problema s kapacitetima da uvedu bezuvjetan upis...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Stranica 5 / 12.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan