Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vlastiti forum?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bivsa studentica
Gost





PostPostano: 10:58 čet, 2. 9. 2004    Naslov: Vlastiti forum? Citirajte i odgovorite

Mogao bi se netko pozabaviti PHP-om i forumom. Stvarno mi nije jasno da neki faks koji se dici racunarskim smjerom nema svoj forum.
Sram me rec' da sam zavrsila ovaj faks.
Mogao bi se netko pozabaviti PHP-om i forumom. Stvarno mi nije jasno da neki faks koji se dici racunarskim smjerom nema svoj forum.
Sram me rec' da sam zavrsila ovaj faks.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:39 čet, 2. 9. 2004    Naslov: Re: Vlastiti forum? Citirajte i odgovorite

[quote="Bivsa studentica"]Mogao bi se netko pozabaviti PHP-om i forumom. Stvarno mi nije jasno da neki faks koji se dici racunarskim smjerom nema svoj forum.[/quote]

Cek, nije mi jasno... :-s Dodjes na forum PMF-MO (ok, nesluzbeni, ali ipak forum tog faxa) i prigovaras kako fax nema forum... :shock: Me confused... :grebgreb: Mozes malo raspisati? :)

[quote="Bivsa studentica"]Sram me rec' da sam zavrsila ovaj faks.[/quote]

Cemu? :| Ovaj fakultet definitivno nije na tehnickoj razini na kojoj bi mogao i trebao biti, ali neke stvari ostaju... :) Recimo, nacin razmisljanja, sposobnost hvatanja u kostac s novim problemima,... to su stvari koje Matematika i dalje daje svojim studentima i zbog cega mislim da diplomirani studenti definitivno trebaju biti ponosni! 8)
Bivsa studentica (napisa):
Mogao bi se netko pozabaviti PHP-om i forumom. Stvarno mi nije jasno da neki faks koji se dici racunarskim smjerom nema svoj forum.


Cek, nije mi jasno... Eh? Dodjes na forum PMF-MO (ok, nesluzbeni, ali ipak forum tog faxa) i prigovaras kako fax nema forum... Shocked Me confused... Kotacici rade 100 na sat Mozes malo raspisati? Smile

Bivsa studentica (napisa):
Sram me rec' da sam zavrsila ovaj faks.


Cemu? Neutral Ovaj fakultet definitivno nije na tehnickoj razini na kojoj bi mogao i trebao biti, ali neke stvari ostaju... Smile Recimo, nacin razmisljanja, sposobnost hvatanja u kostac s novim problemima,... to su stvari koje Matematika i dalje daje svojim studentima i zbog cega mislim da diplomirani studenti definitivno trebaju biti ponosni! Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bivsa studentica
Gost





PostPostano: 8:52 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajmo malo razmisliti zasto bi ja dosla na forum ovog faksa...

- mozda trebam diplomirati jos jedan smjer pa trazim temu za diplomski
- mozda me zanima postdiplomski
- mozda na svom poslu radim na nekom projektu pa bi mogla predloziti takvu temu za diplomski
- mozda sam dosla vidjeti broj telefona nekog profesora/asistenta pa mi je za oko zapeo link foruma

I nije ti neki nacin razmisljanja...

Idemo dalje.
Dakle, nacin razmisljanja koji ces steci do diplome, sposobnost rjesavanja problema.. ok, priznajem, ali... ima par solucija koje sam kroz praksu uvidjela:

Slucaj "nisi nasao posao" nije moguc, a "nisi zavrsio faks" necu raspisivati.
Dakle.
- zavrsis faks, nadjes posao i drljas tamo 10 sati i radis za nekog koji nikad vidio faks.
- zavrsis faks, nadjes posao, radis u skoli za minimalac, odrzavas cijelu inf. infrastrukturu i nitko te ne cijeni.
- zavrsis faks, nadjes posao gdje te cijene i imas odvratno visoku placu (ovo je sala, takav slucaj jos nisam upoznala)
- zavrsis faks, otvoris sam svoj posao i nisi na nuli, vec si ispod jer su te na faksu ucili da radis sve strogo popravilima, da je sve logicno. A nije. Itekako nije. Ovaj faks nema veze sa stvarnoscu!
U stvarnom svijetu gledaju ono sto su "oni" mogu vidjeti, a to je "gle ne znaju si niti forum napraviti". Tako da zelimo li zivjeti u ovom svijetu, moramo se prilagoditi "njima", a ne oni nama, jer su u vecini ili si naci posao s odvratno visokom placom.

Znas neki?
Ajmo malo razmisliti zasto bi ja dosla na forum ovog faksa...

- mozda trebam diplomirati jos jedan smjer pa trazim temu za diplomski
- mozda me zanima postdiplomski
- mozda na svom poslu radim na nekom projektu pa bi mogla predloziti takvu temu za diplomski
- mozda sam dosla vidjeti broj telefona nekog profesora/asistenta pa mi je za oko zapeo link foruma

I nije ti neki nacin razmisljanja...

Idemo dalje.
Dakle, nacin razmisljanja koji ces steci do diplome, sposobnost rjesavanja problema.. ok, priznajem, ali... ima par solucija koje sam kroz praksu uvidjela:

Slucaj "nisi nasao posao" nije moguc, a "nisi zavrsio faks" necu raspisivati.
Dakle.
- zavrsis faks, nadjes posao i drljas tamo 10 sati i radis za nekog koji nikad vidio faks.
- zavrsis faks, nadjes posao, radis u skoli za minimalac, odrzavas cijelu inf. infrastrukturu i nitko te ne cijeni.
- zavrsis faks, nadjes posao gdje te cijene i imas odvratno visoku placu (ovo je sala, takav slucaj jos nisam upoznala)
- zavrsis faks, otvoris sam svoj posao i nisi na nuli, vec si ispod jer su te na faksu ucili da radis sve strogo popravilima, da je sve logicno. A nije. Itekako nije. Ovaj faks nema veze sa stvarnoscu!
U stvarnom svijetu gledaju ono sto su "oni" mogu vidjeti, a to je "gle ne znaju si niti forum napraviti". Tako da zelimo li zivjeti u ovom svijetu, moramo se prilagoditi "njima", a ne oni nama, jer su u vecini ili si naci posao s odvratno visokom placom.

Znas neki?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:31 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bivsa studentica"]U stvarnom svijetu gledaju ono sto su "oni" mogu vidjeti, a to je "gle ne znaju si niti forum napraviti". Tako da zelimo li zivjeti u ovom svijetu, moramo se prilagoditi "njima", a ne oni nama, jer su u vecini ili si naci posao s odvratno visokom placom.[/quote]

Meni zbilja nije jasno u kojem svijetu ti zivis. U mojem svijetu PMF-MO ima svoj forum, napravio ga je vsego i ti ga upravo citas.

Cek cek... ne mislis valjda da bi si trebali napravit vlastiti [b]softver[/b] za rad foruma umjesto phpBB-a? :shock: To bi bilo podjednako racionalno kao programirat vlastiti browser pa nek ga ljudi downloadaju i s njim gledaju web PMF-MO-a. Ako im dozvolimo koristenje Mozille, IE i ostalih mogli bi pomisliti da mi to [b]ne znamo[/b] :blueshock:
Bivsa studentica (napisa):
U stvarnom svijetu gledaju ono sto su "oni" mogu vidjeti, a to je "gle ne znaju si niti forum napraviti". Tako da zelimo li zivjeti u ovom svijetu, moramo se prilagoditi "njima", a ne oni nama, jer su u vecini ili si naci posao s odvratno visokom placom.


Meni zbilja nije jasno u kojem svijetu ti zivis. U mojem svijetu PMF-MO ima svoj forum, napravio ga je vsego i ti ga upravo citas.

Cek cek... ne mislis valjda da bi si trebali napravit vlastiti softver za rad foruma umjesto phpBB-a? Shocked To bi bilo podjednako racionalno kao programirat vlastiti browser pa nek ga ljudi downloadaju i s njim gledaju web PMF-MO-a. Ako im dozvolimo koristenje Mozille, IE i ostalih mogli bi pomisliti da mi to ne znamo Disaster!!!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bivsa studentica
Gost





PostPostano: 14:06 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum --> Mali skolski forum --> Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.
Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum --> Mali skolski forum --> Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.


[Vrh]
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:43 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Cek cek... ne mislis valjda da bi si trebali napravit vlastiti [b]softver[/b] za rad foruma umjesto phpBB-a? :shock: To bi bilo podjednako racionalno kao programirat vlastiti browser pa nek ga ljudi downloadaju i s njim gledaju web PMF-MO-a. Ako im dozvolimo koristenje Mozille, IE i ostalih mogli bi pomisliti da mi to [b]ne znamo[/b] :blueshock:[/quote]
[quote="Bivsa studentica"]Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum --> Mali skolski forum --> Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.[/quote]
Ma ko ce radit svoj forum, topla voda je vec izmisljena ;) (dont get me wrong, al pretpostavljam da ljudi na faksu imaju pametnijeg posla od pisanja softvera "from scratch" neceg tako mondenog i opcedostupnog i slobodnog kao sto je forum, pogotovo u svijetu u kojem postoji phpBB - uostalom tko ti kaze da studenti ovog fakulteta ne sudjeluju u razvoju tog softvera ;) ?), no pazi ovaj shamefull reminder: [url=https://www.isvu.hr/studomat/aplikacija]svima nam poznate aplikacije[/url] opcepoznate kvalitete i dostupnosti koju je ovaj fakultet, za razliku od phpBB-a, kupio :evil:
krcko (napisa):
Cek cek... ne mislis valjda da bi si trebali napravit vlastiti softver za rad foruma umjesto phpBB-a? Shocked To bi bilo podjednako racionalno kao programirat vlastiti browser pa nek ga ljudi downloadaju i s njim gledaju web PMF-MO-a. Ako im dozvolimo koristenje Mozille, IE i ostalih mogli bi pomisliti da mi to ne znamo Disaster!!!

Bivsa studentica (napisa):
Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum → Mali skolski forum → Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.

Ma ko ce radit svoj forum, topla voda je vec izmisljena Wink (dont get me wrong, al pretpostavljam da ljudi na faksu imaju pametnijeg posla od pisanja softvera "from scratch" neceg tako mondenog i opcedostupnog i slobodnog kao sto je forum, pogotovo u svijetu u kojem postoji phpBB - uostalom tko ti kaze da studenti ovog fakulteta ne sudjeluju u razvoju tog softvera Wink ?), no pazi ovaj shamefull reminder: svima nam poznate aplikacije opcepoznate kvalitete i dostupnosti koju je ovaj fakultet, za razliku od phpBB-a, kupio Evil or Very Mad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:27 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bivsa studentica"]Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum --> Mali skolski forum --> Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.[/quote]

Ti stvarno mislis da je to bolje od phpBB-a? Mislim, svaka cast Prvoj osnovnoj, web im je genijalan (iako bi se iz mota "skola bez ponavljaca" moglo zakljuciti da nemaju bas visoke kriterije :twisted:). No po pitanju funkcionalnosti ipak se radi o drugoj kategoriji. Vidi na primjer ovo:
[latex]\displaystyle (x+y)^n = \sum_{i=0}^n {n \choose i} x^i y^{n-i}[/latex] (kvotaj me pa ces vidjet kako je napisano).

Ideja da neki student za diplomski napravi php-bazirani softver za forum ili chat nije losa. No ne moze se ocekivati da rezultat bude blizu phpBB-u, kojeg radi [url=http://www.phpbb.com/about.php]tim profesionalaca[/url]. Cak i da imamo gotov vlastiti softver, ovo sto je vsego napravio sigurno je najbolje tehnicko rjesenje.

Ne mislim da je sve na faksu savrseno, ali ova tvoja kritika zbilja je medju glupljima koju sam cuo. Forum je jedna od stvari koje funkcioniraju bolje nego sto bi se moglo ocekivati. Ako ti je do kritiziranja pogledaj si [url=http://www.math.hr/]sluzbenu web stranicu[/url].
Bivsa studentica (napisa):
Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum –> Mali skolski forum –> Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.


Ti stvarno mislis da je to bolje od phpBB-a? Mislim, svaka cast Prvoj osnovnoj, web im je genijalan (iako bi se iz mota "skola bez ponavljaca" moglo zakljuciti da nemaju bas visoke kriterije Twisted Evil). No po pitanju funkcionalnosti ipak se radi o drugoj kategoriji. Vidi na primjer ovo:
(kvotaj me pa ces vidjet kako je napisano).

Ideja da neki student za diplomski napravi php-bazirani softver za forum ili chat nije losa. No ne moze se ocekivati da rezultat bude blizu phpBB-u, kojeg radi tim profesionalaca. Cak i da imamo gotov vlastiti softver, ovo sto je vsego napravio sigurno je najbolje tehnicko rjesenje.

Ne mislim da je sve na faksu savrseno, ali ova tvoja kritika zbilja je medju glupljima koju sam cuo. Forum je jedna od stvari koje funkcioniraju bolje nego sto bi se moglo ocekivati. Ako ti je do kritiziranja pogledaj si sluzbenu web stranicu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:56 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bivsa studentica"]Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum --> Mali skolski forum --> Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.[/quote]

Vjerujem da mislis na ovo:

[quote]ovdje stavljamo isključivo stvari iz vlastite programerske radionice, pa je tako i s forumom koji ima tek elementarnu funkciju, više u cilju učenja osnova kako se forum programerski izvodi a tako je i s ostalim stvarima.[/quote]

Fakultet ima oko 2000 studenata. :| Recimo da ja okupim njih 100 (sto je ocito pretjerivanje) i da slozimo svoj forum software. :shock: Sto to govori o fakultetu, ako uzmes u obzir da je ovih 100 studenata samo 5% trenutne populacije na Fakultetu? :-k

Ili predlazes da Fakultet ima 2000 foruma, pa da se vidi tko je kakvog napravio? :lol:

Po meni, zalosno je sto nemamo on-line popis diplomskih (bar ja ne znam za takav popis), sto bi dalo puno bolji uvid u to sto nasi studenti zapravo rade za svoju diplomu. :| No, to nije do Foruma (kojeg sada citas) i ja tu ne mogu nista. :(

Btw, koliko foruma koristis? :-k Ja ih koristim 6-7, s tim da 3 administriram. :shock: Kud bi stigli kad bi se na svakom forumu prilagodjavali na nova i originalna rjesenja koja je netko stavio samo zato da pokaze da to zna? :-k

Sto se tice opaski o poslu, evo moje uze drustvo s faxa s kojim se jos nalazim:
- "vjecni student" (dakle nije diplomirao i pitanje je hoce li): sistemac i programer u jednom od dva vodeca hrvatska ISPa
- diplomirao nakon cca 9 godina studija: glavni programer u uspjesnoj firmi s povecom placom; firma placa benzin za njegov privatni auto, sto pokazuje da nije bas neka bezveze firmica (imaju par poznatih portala na HR webu)
- diplomirala na vrijeme: jedan od sistemaca u jednoj od vecih hrvatskih banaka
- kolegica na PhD studiju u Njemackoj, ima ponuda za posao i daljnji studij koliko zeli (jasno, tamo)

To je "real world" i njima ide cisto dobro. 8) Cak su i losiji studenti s moje godine nasli dobre poslove i ide im jako dobro. :D Ne znam nikoga tko nije barem zadovoljan. :verycool:
Bivsa studentica (napisa):
Ajd pogledaj http://www.1osb.ims.hr/
Zatim slijedi linkove Chat, forum → Mali skolski forum → Forum i odgovor na post.
Samo na napomenem da se radi o osnovnoj skoli.


Vjerujem da mislis na ovo:

Citat:
ovdje stavljamo isključivo stvari iz vlastite programerske radionice, pa je tako i s forumom koji ima tek elementarnu funkciju, više u cilju učenja osnova kako se forum programerski izvodi a tako je i s ostalim stvarima.


Fakultet ima oko 2000 studenata. Neutral Recimo da ja okupim njih 100 (sto je ocito pretjerivanje) i da slozimo svoj forum software. Shocked Sto to govori o fakultetu, ako uzmes u obzir da je ovih 100 studenata samo 5% trenutne populacije na Fakultetu? Think

Ili predlazes da Fakultet ima 2000 foruma, pa da se vidi tko je kakvog napravio? Laughing

Po meni, zalosno je sto nemamo on-line popis diplomskih (bar ja ne znam za takav popis), sto bi dalo puno bolji uvid u to sto nasi studenti zapravo rade za svoju diplomu. Neutral No, to nije do Foruma (kojeg sada citas) i ja tu ne mogu nista. Sad

Btw, koliko foruma koristis? Think Ja ih koristim 6-7, s tim da 3 administriram. Shocked Kud bi stigli kad bi se na svakom forumu prilagodjavali na nova i originalna rjesenja koja je netko stavio samo zato da pokaze da to zna? Think

Sto se tice opaski o poslu, evo moje uze drustvo s faxa s kojim se jos nalazim:
- "vjecni student" (dakle nije diplomirao i pitanje je hoce li): sistemac i programer u jednom od dva vodeca hrvatska ISPa
- diplomirao nakon cca 9 godina studija: glavni programer u uspjesnoj firmi s povecom placom; firma placa benzin za njegov privatni auto, sto pokazuje da nije bas neka bezveze firmica (imaju par poznatih portala na HR webu)
- diplomirala na vrijeme: jedan od sistemaca u jednoj od vecih hrvatskih banaka
- kolegica na PhD studiju u Njemackoj, ima ponuda za posao i daljnji studij koliko zeli (jasno, tamo)

To je "real world" i njima ide cisto dobro. Cool Cak su i losiji studenti s moje godine nasli dobre poslove i ide im jako dobro. Very Happy Ne znam nikoga tko nije barem zadovoljan. Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bivsa studentica
Gost





PostPostano: 20:07 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ha ha ha
Vidim da sam taknula u vasu bolnu tocku - jedinu stvar na webu koja radi bolje nego sto ste ocekivali. :)
Dobro, ako niste za napraviti nesto inventivno, objasnite ovo:
Prvo je bilo...
[quote="vsego"]Recimo, nacin razmisljanja, sposobnost hvatanja u kostac s novim problemima,... to su stvari koje Matematika i dalje daje svojim studentima i zbog cega mislim da diplomirani studenti definitivno trebaju biti ponosni! 8)[/quote]
... a onda si rekao da tvoji prijatelji rade kao sistemci i programeri.
Hmmm....
Nisu li to sljakeri?
Gdje su to oni cijenjeni radi "nacina razmisljanja"?
Ajde sad navedi svog kolegu koji je otvorio svoju firmu, uspio, radi za sebe, a nije promijenio nacin razmisljanja.
Ha ha ha
Vidim da sam taknula u vasu bolnu tocku - jedinu stvar na webu koja radi bolje nego sto ste ocekivali. Smile
Dobro, ako niste za napraviti nesto inventivno, objasnite ovo:
Prvo je bilo...
vsego (napisa):
Recimo, nacin razmisljanja, sposobnost hvatanja u kostac s novim problemima,... to su stvari koje Matematika i dalje daje svojim studentima i zbog cega mislim da diplomirani studenti definitivno trebaju biti ponosni! Cool

... a onda si rekao da tvoji prijatelji rade kao sistemci i programeri.
Hmmm....
Nisu li to sljakeri?
Gdje su to oni cijenjeni radi "nacina razmisljanja"?
Ajde sad navedi svog kolegu koji je otvorio svoju firmu, uspio, radi za sebe, a nije promijenio nacin razmisljanja.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:01 pet, 3. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uh, pa nije ovo studij managementa. :roll: Sad bi svi samo vodili firme... :rotfl:

Objasni ti sto je to "[i]sljaker[/i]"? :-k Nitko od pobrojanih nema rutinski posao, nego rade na razvoju (da, cak i ovo dvoje "sistemaca" - ne ulazi mi se u detaljan opis njihovih poslova). :D

A ako si ti ocekivala na ovom faxu postati Velika Faca koja nista ne radi, nego drugi rade za nju... :lol:

Btw, nije bolna tocka... :roll: Samo su ti "optuzbe" smijesne... :P

[quote="Bivsa studentica"]ako niste za napraviti nesto inventivno[/quote]

Samo primjera radi, TeX podrsku na Forumu sam samostalno kodirao. 8)

A kodiranje (jos jednog) foruma definitivno nije "inventivno"... :P

Meni se cini da si ti razocarana vlastitim zivotom i sad trazis izgovor u Fakultetu koji si zavrsila... :roll:
Uh, pa nije ovo studij managementa. Rolling Eyes Sad bi svi samo vodili firme... Valjam se po podu od smijeha

Objasni ti sto je to "sljaker"? Think Nitko od pobrojanih nema rutinski posao, nego rade na razvoju (da, cak i ovo dvoje "sistemaca" - ne ulazi mi se u detaljan opis njihovih poslova). Very Happy

A ako si ti ocekivala na ovom faxu postati Velika Faca koja nista ne radi, nego drugi rade za nju... Laughing

Btw, nije bolna tocka... Rolling Eyes Samo su ti "optuzbe" smijesne... Razz

Bivsa studentica (napisa):
ako niste za napraviti nesto inventivno


Samo primjera radi, TeX podrsku na Forumu sam samostalno kodirao. Cool

A kodiranje (jos jednog) foruma definitivno nije "inventivno"... Razz

Meni se cini da si ti razocarana vlastitim zivotom i sad trazis izgovor u Fakultetu koji si zavrsila... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kobra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:23:52)
Postovi: (48)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: Ferenščica/Podstrana

PostPostano: 9:38 pet, 13. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Meni se cini da si ti razocarana vlastitim zivotom i sad trazis izgovor u Fakultetu koji si zavrsila... :roll:[/quote]

Ako smijem upasti u vašu diskusiju. Osobno, student sam koji je još u statusu apsolventa (cca 7 godina). Nikad nisam zažalio što sam odabrao ovaj fakultet te uvijek ponosno ističem da sam s PMF-a. Da li netko radi kao 'sistemaš' ili nešto slično 'manje vrijedno' je dijelom i stvar njegove odluke. Veći dio moje generacije je po osiguravajućim kućama i radi na stvarim koje se dotiču aktuarstva i/ili risk managementa. Drugi dio je u informatičkim vodama i rade kao konzultanti/programeri. Treći dio je pak ostao u znanstvenim vodama.
Nisam očekivao da ću po završetku faksa postati 'zlatna mladež' ili u najmanju ruku, direktor u Agrokoru.
Ono što kolegica tvrdi, da u slučaju otvaranja vlastitog posla, nema profita jer nas je faks naučio poštivati logiku, nije mi također žao; treba netko imati i morala i čist obraz.

OT: :lol: PEglanje oko svog engina za forum je pomalo smiješno. Po tom principu bi FER morao imati vlastiti OS ili barem preglednik jer sve ostalo je 'ispod časti i sramota.'

Kolegica, neka promijeni posao, okolinu, hobije ili nešto slično. Nadam se da će joj to vratiti vedar pogled na svijet.
vsego (napisa):

Meni se cini da si ti razocarana vlastitim zivotom i sad trazis izgovor u Fakultetu koji si zavrsila... Rolling Eyes


Ako smijem upasti u vašu diskusiju. Osobno, student sam koji je još u statusu apsolventa (cca 7 godina). Nikad nisam zažalio što sam odabrao ovaj fakultet te uvijek ponosno ističem da sam s PMF-a. Da li netko radi kao 'sistemaš' ili nešto slično 'manje vrijedno' je dijelom i stvar njegove odluke. Veći dio moje generacije je po osiguravajućim kućama i radi na stvarim koje se dotiču aktuarstva i/ili risk managementa. Drugi dio je u informatičkim vodama i rade kao konzultanti/programeri. Treći dio je pak ostao u znanstvenim vodama.
Nisam očekivao da ću po završetku faksa postati 'zlatna mladež' ili u najmanju ruku, direktor u Agrokoru.
Ono što kolegica tvrdi, da u slučaju otvaranja vlastitog posla, nema profita jer nas je faks naučio poštivati logiku, nije mi također žao; treba netko imati i morala i čist obraz.

OT: Laughing PEglanje oko svog engina za forum je pomalo smiješno. Po tom principu bi FER morao imati vlastiti OS ili barem preglednik jer sve ostalo je 'ispod časti i sramota.'

Kolegica, neka promijeni posao, okolinu, hobije ili nešto slično. Nadam se da će joj to vratiti vedar pogled na svijet.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 13:29 pet, 13. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je baš fora što se u zadnje vrijeme javljaju ljudi s "drugačijim" načinom mišljenja o faksu, životu...

[quote]Gdje su to oni cijenjeni radi "nacina razmisljanja"?
Ajde sad navedi svog kolegu koji je otvorio svoju firmu, uspio, radi za sebe, a nije promijenio nacin razmisljanja.
[/quote]

Htjela si valjda stavit "cijenjeni" u navodnike.... zar je po tebi netko cijenjen samo ako ima veliku plaću?
Tu bi se dalo raspravljati što je za koga uspjeh. Po mom mišljenju, ovaj faks je ok, daje ti potrebno znanje i izgrađuje taj određeni način razmišljanja, ali [size=18]NITI JEDAN[/size] faks ti neće ugraditi sposobnost izgrađivanja vlastitog posla. Može ti eventualno dati teorijsku podlogu i pravila. To je povezano s nečim što se zove emocionalna inteligencija. Možeš biti sposoban koliko god želiš, ali ako nemaš uvjete u kojima funkcioniraš bit ćeš totalni looser. Pročitaj koju knjigu o tom pa ćeš shvatit.
Isto tako možeš biti totalni idiot, zaostao, neuk i sl., al da ti se potrefe idealni uvjeti i ti postaneš uspješan poslovni čovjek. Sve je to stvar mnogo toga drugoga, ali faksa nikako. Iza toga stojim čvrsto i uvjereno!
Meni je baš fora što se u zadnje vrijeme javljaju ljudi s "drugačijim" načinom mišljenja o faksu, životu...

Citat:
Gdje su to oni cijenjeni radi "nacina razmisljanja"?
Ajde sad navedi svog kolegu koji je otvorio svoju firmu, uspio, radi za sebe, a nije promijenio nacin razmisljanja.


Htjela si valjda stavit "cijenjeni" u navodnike.... zar je po tebi netko cijenjen samo ako ima veliku plaću?
Tu bi se dalo raspravljati što je za koga uspjeh. Po mom mišljenju, ovaj faks je ok, daje ti potrebno znanje i izgrađuje taj određeni način razmišljanja, ali NITI JEDAN faks ti neće ugraditi sposobnost izgrađivanja vlastitog posla. Može ti eventualno dati teorijsku podlogu i pravila. To je povezano s nečim što se zove emocionalna inteligencija. Možeš biti sposoban koliko god želiš, ali ako nemaš uvjete u kojima funkcioniraš bit ćeš totalni looser. Pročitaj koju knjigu o tom pa ćeš shvatit.
Isto tako možeš biti totalni idiot, zaostao, neuk i sl., al da ti se potrefe idealni uvjeti i ti postaneš uspješan poslovni čovjek. Sve je to stvar mnogo toga drugoga, ali faksa nikako. Iza toga stojim čvrsto i uvjereno!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 22:49 čet, 28. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvarno ne znam zašt se ljudi žale, fax nam je totalno super, ja prezadovoljan, baš volim što radimo baš to što radimo. Čini mi se da se društvo u kojem živimo u puno stvari oslanja na matematiku, a i čuo sam da se može zaposlit za dost dobru plaću, isto i da je potražnja za matematičarima puno veća nego što ih ima.

Mislim, možda sam glup, al stvarno volim svoj fax i sumnjam da bi izabro, recimo, FER umjesto PMF-MO-a.
Stvarno ne znam zašt se ljudi žale, fax nam je totalno super, ja prezadovoljan, baš volim što radimo baš to što radimo. Čini mi se da se društvo u kojem živimo u puno stvari oslanja na matematiku, a i čuo sam da se može zaposlit za dost dobru plaću, isto i da je potražnja za matematičarima puno veća nego što ih ima.

Mislim, možda sam glup, al stvarno volim svoj fax i sumnjam da bi izabro, recimo, FER umjesto PMF-MO-a.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 9:33 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bivsa studentica"]
Nisu li to sljakeri?
Gdje su to oni cijenjeni radi "nacina razmisljanja"?
Ajde sad navedi svog kolegu koji je otvorio svoju firmu, uspio, radi za sebe, a nije promijenio nacin razmisljanja.[/quote]

Nenad Motika... svojedobno bio u Nacionalu članak na par strana o njemu kao najuspješnijem mladom poduzetniku, a tada je imao možda nešto malo više od 20 godina...

[b]edit:[/b] nisam vidjela datum postanja... mislila sam da je opet neki novi biser... svejedno, evo primjera :-)
Bivsa studentica (napisa):

Nisu li to sljakeri?
Gdje su to oni cijenjeni radi "nacina razmisljanja"?
Ajde sad navedi svog kolegu koji je otvorio svoju firmu, uspio, radi za sebe, a nije promijenio nacin razmisljanja.


Nenad Motika... svojedobno bio u Nacionalu članak na par strana o njemu kao najuspješnijem mladom poduzetniku, a tada je imao možda nešto malo više od 20 godina...

edit: nisam vidjela datum postanja... mislila sam da je opet neki novi biser... svejedno, evo primjera Smile



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan