Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ADSL modem konfiguracija
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:37 čet, 5. 5. 2005    Naslov: ADSL modem konfiguracija Citirajte i odgovorite

Bok ljudi, sorry ak sam fulao forum ali evo!

Napokon sam dobio ADSL od stanovitog nam operatora i problem je sljedeci: Imam dva kompa doma spojena preko switch-a i adsl modem sam isto spojio na switch. Adsl modem je Siemens C-010-l (default rad u bridge modu). Ja sad zelim konfigurirati taj modem da radi u routhing modu tako da mi se mogu oba kompa spajati na net neovisno jedan o drugome....nasao sam manual za taj modem (i spojio sam se na njegovo web bazirano sucelje) ali ga nisam uspio konfigurirati da radi kako spada....pa bih ljubazno zamolio da ako netko zna ili slucajno ima neki manual kako to iskonfigurirati da mi posta link ili da mi posalje na mail: markosisak@yahoo.com

to sad sve izgleda ovako:

[color=white]..............................[/color]ADSL modem (siemens c-010-l)
[color=white]..................................................[/color]|
[color=white]..................................................[/color]|
[color=white]..................................................[/color]|
[color=white]............................................[/color]|..switch..|
[color=white]..............................................[/color]/[color=white]........[/color]\
[color=white]............................................[/color]/[color=white]............[/color]\
[color=white]..........................................[/color]/[color=white]................[/color]\
[color=white].....................................[/color]PC 1[color=white]..............[/color]PC 2

hvala
Bok ljudi, sorry ak sam fulao forum ali evo!

Napokon sam dobio ADSL od stanovitog nam operatora i problem je sljedeci: Imam dva kompa doma spojena preko switch-a i adsl modem sam isto spojio na switch. Adsl modem je Siemens C-010-l (default rad u bridge modu). Ja sad zelim konfigurirati taj modem da radi u routhing modu tako da mi se mogu oba kompa spajati na net neovisno jedan o drugome....nasao sam manual za taj modem (i spojio sam se na njegovo web bazirano sucelje) ali ga nisam uspio konfigurirati da radi kako spada....pa bih ljubazno zamolio da ako netko zna ili slucajno ima neki manual kako to iskonfigurirati da mi posta link ili da mi posalje na mail: markosisak@yahoo.com

to sad sve izgleda ovako:

..............................ADSL modem (siemens c-010-l)
..................................................|
..................................................|
..................................................|
............................................|..switch..|
............................................../........\
............................................/............\
........................................../................\
.....................................PC 1..............PC 2

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 9:45 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

taj router ima na sebi 4 LAN porta samo spoji svaki od kompova direktno na ADSL router. i oba ce ici van na net. isto tako, ti kompovi bi se trebali vidjet preko mreze jer router automatski dodjeljuje IP adrese svakom od kompova (mora ti u postavkama mreze biti postavljeno Obtain an IP adress automatically).

reci dal je uspjelo.
taj router ima na sebi 4 LAN porta samo spoji svaki od kompova direktno na ADSL router. i oba ce ici van na net. isto tako, ti kompovi bi se trebali vidjet preko mreze jer router automatski dodjeljuje IP adrese svakom od kompova (mora ti u postavkama mreze biti postavljeno Obtain an IP adress automatically).

reci dal je uspjelo.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:50 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gle taj modem nije ROUTER....on ima [u]mogucnost[/u] rada u ROUTHING modu tako da ti on nema durgih ulaza/izlaza osim jednog....i nema ulaza za LAN....stoga sam njega spojio na switch ...i sada ga treba konfigurirati da radi u routhing modu a to meni nije uspjelo.... :-(
Gle taj modem nije ROUTER....on ima mogucnost rada u ROUTHING modu tako da ti on nema durgih ulaza/izlaza osim jednog....i nema ulaza za LAN....stoga sam njega spojio na switch ...i sada ga treba konfigurirati da radi u routhing modu a to meni nije uspjelo.... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 9:56 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cain"]Gle taj modem nije ROUTER....on ima [u]mogucnost[/u] rada u ROUTHING modu tako da ti on nema durgih ulaza/izlaza osim jednog....i nema ulaza za LAN....stoga sam njega spojio na switch ...i sada ga treba konfigurirati da radi u routhing modu a to meni nije uspjelo.... :-([/quote]

ja sam prosli tjedan dobio ADSL od HT-a i dobio sam modem/router u jednom. fakat ne kuzim kaj si ti dobio onda. daj posalji sliku (ak mozes) pa cu nes probat iskopat.
Cain (napisa):
Gle taj modem nije ROUTER....on ima mogucnost rada u ROUTHING modu tako da ti on nema durgih ulaza/izlaza osim jednog....i nema ulaza za LAN....stoga sam njega spojio na switch ...i sada ga treba konfigurirati da radi u routhing modu a to meni nije uspjelo.... Sad


ja sam prosli tjedan dobio ADSL od HT-a i dobio sam modem/router u jednom. fakat ne kuzim kaj si ti dobio onda. daj posalji sliku (ak mozes) pa cu nes probat iskopat.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:59 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

a koji model modema si ti dobio? moj je SIEMENS C-010-l (bridge)
evo ti link, otvorit ce ti .pdf file ima i slika unutra (nije velik file) pa pogledaj sliku!

http://www.tportal.hr/dl/PDF/MAXadsl/Upute_Siemens_C_010_I.PDF
a koji model modema si ti dobio? moj je SIEMENS C-010-l (bridge)
evo ti link, otvorit ce ti .pdf file ima i slika unutra (nije velik file) pa pogledaj sliku!

http://www.tportal.hr/dl/PDF/MAXadsl/Upute_Siemens_C_010_I.PDF


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:08 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Cain, hijena ima problem prihvacanja novih ideja :g:

web sucelje mu je afaik na 192.168.1.1?
@Cain, hijena ima problem prihvacanja novih ideja Mr. Green

web sucelje mu je afaik na 192.168.1.1?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:11 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma ok je to...to mi je jasno....znaci: konfigurirao sam da mi tcp/ip protokol bude 168.192.1.10.....subnet mask: 255.255.255.0 i pomocu 168.192.1.1 sam se spojio na sucelje od tog modema....e sad znaci nije mi jasno kako ga konfigurirati da radi u routhing modu...da li moram za svako od racunala stavljati novi PvC (0,1), DHCP mora biti enablan..ali nesto mi tu nije stimalo i ja ne kuzim sta...
ma ok je to...to mi je jasno....znaci: konfigurirao sam da mi tcp/ip protokol bude 168.192.1.10.....subnet mask: 255.255.255.0 i pomocu 168.192.1.1 sam se spojio na sucelje od tog modema....e sad znaci nije mi jasno kako ga konfigurirati da radi u routhing modu...da li moram za svako od racunala stavljati novi PvC (0,1), DHCP mora biti enablan..ali nesto mi tu nije stimalo i ja ne kuzim sta...




Zadnja promjena: Cain; 10:14 čet, 5. 5. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 10:13 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cain"]a koji model modema si ti dobio? moj je SIEMENS C-010-l (bridge)
evo ti link, otvorit ce ti .pdf file ima i slika unutra (nije velik file) pa pogledaj sliku!

http://www.tportal.hr/dl/PDF/MAXadsl/Upute_Siemens_C_010_I.PDF[/quote]

ja imam siemens SE 515 DSL...router sa wireless prikljuckom i 4 LAN porta. cuj...stvarno ne znam u cem je problem. sorry. jedino ti mogu savjetovat da pokusas jos prckat po [url=http://192.168.1.1]web sucelju[/url] modema...nista drugo.
Cain (napisa):
a koji model modema si ti dobio? moj je SIEMENS C-010-l (bridge)
evo ti link, otvorit ce ti .pdf file ima i slika unutra (nije velik file) pa pogledaj sliku!

http://www.tportal.hr/dl/PDF/MAXadsl/Upute_Siemens_C_010_I.PDF


ja imam siemens SE 515 DSL...router sa wireless prikljuckom i 4 LAN porta. cuj...stvarno ne znam u cem je problem. sorry. jedino ti mogu savjetovat da pokusas jos prckat po web sucelju modema...nista drugo.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 10:14 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]@Cain, hijena ima problem prihvacanja novih ideja :g:[/quote]

bla...nisam bio svjestan da HT daje i takve modeme/routere.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
@Cain, hijena ima problem prihvacanja novih ideja Mr. Green


bla...nisam bio svjestan da HT daje i takve modeme/routere.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:17 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

razumijem da to moram napraviti u njegovom sucelju samo ja kazem da NE KUZIM....i molim nekoga da ako slucajno ima kakvog iskustva s ovim da mi se javi ili nesto....
razumijem da to moram napraviti u njegovom sucelju samo ja kazem da NE KUZIM....i molim nekoga da ako slucajno ima kakvog iskustva s ovim da mi se javi ili nesto....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:29 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam to roditeljima postelao tako da im je jedna od masina router. 8) Ovo sto ti zelis... baci oko [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=27697#27697]ovdje[/url]. 8)
Ja sam to roditeljima postelao tako da im je jedna od masina router. Cool Ovo sto ti zelis... baci oko ovdje. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:48 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm....... nisam tamo uspio naci ono sto me zanima...
tamo su ljudi u glavnom postali to da se jedan komp "pretvori" u router ali meni to nije cilj(jer jedan komp mora stalno biti upaljen da bi drugi mogao ici na net)....
Meni je spojeno sad onako kako je gore "nacrtano" i meni jedan komp se spaja na net sasvim normalno...nisam morao nista raditi samo sam popikao i sve je odmah radilo....no meni je sad cilj napraviti to da se mogu oba dva kompa spajati na net NEOVISNO jedan o drugome (znaci da switch glumi gateway, i njega ADSL modem mora definirati-to se radi u njegovom web baziranom sucelju na koje se dodje kad utipkas 192.168.1.1 uss: admin, pass: epicrout).

Ja znam kako podesiti da ako je jedan komp na netu da drugi moze surfati (obicni internet sharing) ali zelim postici da ukoliko jedan komp nije upaljen da se drugi moze spajati i da ako su oba dva upaljena da oba mogu normalno biti spojeni na net (neovisno jedan o drugom) a za to mi je potrebno malo bolje srediti postavke u SUCELJU od adsl modema e a to mi bas nije najjasnije...

- treba enablati DHSCP server tamo...treba ADSL-u definirati jednu MAC adresu, treba omoguciti routhing moda rada, treab definirati 2 PvC-a (za dva kopma.....ako ih ima vise treba definirati vise PvC-a)...i sad ima tu jos neih postavki koje treba definirati ali mi nije jasno na sta one djeluju i kako....


- napominjem ne zelim od jednog kopma raditi router pomocu 2 mrezne kartice jer nema smisla kada vec modem ima tu opciju da radi u routhing modu i on moze biti DHCP server....
hm....... nisam tamo uspio naci ono sto me zanima...
tamo su ljudi u glavnom postali to da se jedan komp "pretvori" u router ali meni to nije cilj(jer jedan komp mora stalno biti upaljen da bi drugi mogao ici na net)....
Meni je spojeno sad onako kako je gore "nacrtano" i meni jedan komp se spaja na net sasvim normalno...nisam morao nista raditi samo sam popikao i sve je odmah radilo....no meni je sad cilj napraviti to da se mogu oba dva kompa spajati na net NEOVISNO jedan o drugome (znaci da switch glumi gateway, i njega ADSL modem mora definirati-to se radi u njegovom web baziranom sucelju na koje se dodje kad utipkas 192.168.1.1 uss: admin, pass: epicrout).

Ja znam kako podesiti da ako je jedan komp na netu da drugi moze surfati (obicni internet sharing) ali zelim postici da ukoliko jedan komp nije upaljen da se drugi moze spajati i da ako su oba dva upaljena da oba mogu normalno biti spojeni na net (neovisno jedan o drugom) a za to mi je potrebno malo bolje srediti postavke u SUCELJU od adsl modema e a to mi bas nije najjasnije...

- treba enablati DHSCP server tamo...treba ADSL-u definirati jednu MAC adresu, treba omoguciti routhing moda rada, treab definirati 2 PvC-a (za dva kopma.....ako ih ima vise treba definirati vise PvC-a)...i sad ima tu jos neih postavki koje treba definirati ali mi nije jasno na sta one djeluju i kako....


- napominjem ne zelim od jednog kopma raditi router pomocu 2 mrezne kartice jer nema smisla kada vec modem ima tu opciju da radi u routhing modu i on moze biti DHCP server....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cain
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2005. (09:21:29)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:51 čet, 5. 5. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok nasao sam onaj file gdje se ADSL modem stavlja u routhing mode ali sad sam na poslu trenutno tak da nemrem isprobati...za jedno 3 sata cu probati pa cu vam javiti da li je upalilo...hvala
ok nasao sam onaj file gdje se ADSL modem stavlja u routhing mode ali sad sam na poslu trenutno tak da nemrem isprobati...za jedno 3 sata cu probati pa cu vam javiti da li je upalilo...hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Yaxyo
Gost





PostPostano: 23:07 ned, 25. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cain"]ok nasao sam onaj file gdje se ADSL modem stavlja u routhing mode ali sad sam na poslu trenutno tak da nemrem isprobati...za jedno 3 sata cu probati pa cu vam javiti da li je upalilo...hvala[/quote]
Ajd pa javi...i mene zanima :)
Cain (napisa):
ok nasao sam onaj file gdje se ADSL modem stavlja u routhing mode ali sad sam na poslu trenutno tak da nemrem isprobati...za jedno 3 sata cu probati pa cu vam javiti da li je upalilo...hvala

Ajd pa javi...i mene zanima Smile


[Vrh]
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 19:53 pon, 26. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

uspjelo je... imao je negdje cak i slicice kako se to napravi.. al ne znam jel jos ima... ako nadje postat cu ja ovdje :)
uspjelo je... imao je negdje cak i slicice kako se to napravi.. al ne znam jel jos ima... ako nadje postat cu ja ovdje Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 19:56 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, napokon smo i mi doma dobili ADSL. Tata misli da ce to doprinjeti smanjenju telefoskog racuna. Vidjet cemo. 8)

Uglavnom, dobili smo Elcon Combo Router. Prvo smo brat i ja zajedno skidali muziku s neta, al onda je svatko htio spojit modem na svoj komp pa smo se posvadali. :oops: I zakljucili da moramo spojit router na oba kompa tako da se spajamo na net neovisno jedno o drugom. Jel ima tko iskustva s Elcon Combo Routerom? Koji switch da kupim?
Evo, napokon smo i mi doma dobili ADSL. Tata misli da ce to doprinjeti smanjenju telefoskog racuna. Vidjet cemo. Cool

Uglavnom, dobili smo Elcon Combo Router. Prvo smo brat i ja zajedno skidali muziku s neta, al onda je svatko htio spojit modem na svoj komp pa smo se posvadali. Embarassed I zakljucili da moramo spojit router na oba kompa tako da se spajamo na net neovisno jedno o drugom. Jel ima tko iskustva s Elcon Combo Routerom? Koji switch da kupim?



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:24 pon, 9. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neki najmanji (5 ili 8 portova) i jako jeftini, ali se lagano zabrini ako je jeftiniji od D-Linkovih :) 150 kuna je otprilike rang cijene koji bi želio dati za takav uređaj i najvjerovatnije bih kupio d-linkovu makinu. Alternativa jest da nabaciš umilni pogled i pitaš gosp. Štaleca da li ima namjeru skoro baciti neki stari hub :)
Neki najmanji (5 ili 8 portova) i jako jeftini, ali se lagano zabrini ako je jeftiniji od D-Linkovih Smile 150 kuna je otprilike rang cijene koji bi želio dati za takav uređaj i najvjerovatnije bih kupio d-linkovu makinu. Alternativa jest da nabaciš umilni pogled i pitaš gosp. Štaleca da li ima namjeru skoro baciti neki stari hub Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Lee-Yen
Gost





PostPostano: 11:41 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam Siemens c-010-l DSL modem i uspio sam ga stavit u router mod, znaci on se neovisno o kompu spaja na net i reconnecta svakih 24h (kak to DSL i zahtijeva)

Stavio sam mu adresu 192.168.0.2, moja je 192.168.0.1, sestra je 0.3 i frend 0.4 (a on se spaja preko wireless mreze koja je na 10.7.x.x sitemu, tako da i on i ja imamo 2 IP adrese, jedna za DSL, druga za WLAN...ali radi)

Moj komp funkcionira kao SWITCH, LAN karticu od DSL-a, LAN prema sestri i WLAN sam sve stavio u Bridge, tamo stavio po 2 IP adrese, 2 Gateway-a i 2 DNS-a, svi koji mogu doc preko Wireless-a do mene mogu koristit taj net tako da stave IP adresu 192.168.0.x, gateway i DNS na 192.168.0.2 tako da mi to malo predstavlja problem

Taj modem ima opciju Bridge Filtering, to je ocito to, ali tamo moram upisat Src MAC, Dest MAC i Type...sto sad pisem kamo?

Hvala
Ja imam Siemens c-010-l DSL modem i uspio sam ga stavit u router mod, znaci on se neovisno o kompu spaja na net i reconnecta svakih 24h (kak to DSL i zahtijeva)

Stavio sam mu adresu 192.168.0.2, moja je 192.168.0.1, sestra je 0.3 i frend 0.4 (a on se spaja preko wireless mreze koja je na 10.7.x.x sitemu, tako da i on i ja imamo 2 IP adrese, jedna za DSL, druga za WLAN...ali radi)

Moj komp funkcionira kao SWITCH, LAN karticu od DSL-a, LAN prema sestri i WLAN sam sve stavio u Bridge, tamo stavio po 2 IP adrese, 2 Gateway-a i 2 DNS-a, svi koji mogu doc preko Wireless-a do mene mogu koristit taj net tako da stave IP adresu 192.168.0.x, gateway i DNS na 192.168.0.2 tako da mi to malo predstavlja problem

Taj modem ima opciju Bridge Filtering, to je ocito to, ali tamo moram upisat Src MAC, Dest MAC i Type...sto sad pisem kamo?

Hvala


[Vrh]
phx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2003. (21:44:33)
Postovi: (F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:39 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ti upute kako to napraviti sa screenshotovima i detaljnim objašnjenjem. Upute nisam pisao ja, pa se ograđujem za slučaj da nešto ne radi. Ako ti još nešto ne bude jasno pitaj ovdje na forumu...

[url]http://viveka.math.hr/phx/pub/c010i-router.doc[/url]

Jedan savjet koji ti može uštediti vrijeme - nakon hardverskog reseta držanjem gumba na poleđini (ako ćeš ga ikad raditi, mada ne preporučujem) modem se *ne vraća* na LAN IP koji je postavljen u HT-u nego na 10.0.0.2 sa odgovarajućim netmaskom i subnetom. Ako ipak nekad zatrebaš full reset, svakako OBAVEZNO prije zapiši postavke vezane uz samu ADSL vezu sa DSLAM-om.
Evo ti upute kako to napraviti sa screenshotovima i detaljnim objašnjenjem. Upute nisam pisao ja, pa se ograđujem za slučaj da nešto ne radi. Ako ti još nešto ne bude jasno pitaj ovdje na forumu...

http://viveka.math.hr/phx/pub/c010i-router.doc

Jedan savjet koji ti može uštediti vrijeme - nakon hardverskog reseta držanjem gumba na poleđini (ako ćeš ga ikad raditi, mada ne preporučujem) modem se *ne vraća* na LAN IP koji je postavljen u HT-u nego na 10.0.0.2 sa odgovarajućim netmaskom i subnetom. Ako ipak nekad zatrebaš full reset, svakako OBAVEZNO prije zapiši postavke vezane uz samu ADSL vezu sa DSLAM-om.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
Gost






PostPostano: 18:49 uto, 17. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

To su upustva za stavljanje tog modema u router mod, to jesam, to sljaka bez beda...ali pitanje je kako slozit filter po MAC adresi, jer cim jedan na mrezi sazna da sheram net, u roku 2 dana ce cijeli Wireless vuc internet od mene, a nebih se cudio da netko i iz Zg-a potegne jer smo spojeni...

Igrao sam se sa tim bridge filtering, u prva 4 pokusaja sam uspio sam sebi zabranit pristup modemu pa reset tipka i sve isponova...

Nakon par pokusaja skuzio da treba dopustit forward u oba smjera, posto upisujem Source i Destination MAC adresu...

Na kraju je proradilo, uredno mogu do modema, sestra ga nemoze ni pingat...ali evo drugi problem, sad se modem ne zeli spojit na net...pa nije valjda da zbog MAC filtriranja ne dopusta prijenos paketa sa t-comovim serverom :roll:

Ako se tu nemoze nista napravit, jel ima kakav programcek koji provjerava MAC adrese i pusta samo odabrane do i od modema, jer svi koji se spajaju na net, moraju prvo kroz moj komp...

Hvala
To su upustva za stavljanje tog modema u router mod, to jesam, to sljaka bez beda...ali pitanje je kako slozit filter po MAC adresi, jer cim jedan na mrezi sazna da sheram net, u roku 2 dana ce cijeli Wireless vuc internet od mene, a nebih se cudio da netko i iz Zg-a potegne jer smo spojeni...

Igrao sam se sa tim bridge filtering, u prva 4 pokusaja sam uspio sam sebi zabranit pristup modemu pa reset tipka i sve isponova...

Nakon par pokusaja skuzio da treba dopustit forward u oba smjera, posto upisujem Source i Destination MAC adresu...

Na kraju je proradilo, uredno mogu do modema, sestra ga nemoze ni pingat...ali evo drugi problem, sad se modem ne zeli spojit na net...pa nije valjda da zbog MAC filtriranja ne dopusta prijenos paketa sa t-comovim serverom Rolling Eyes

Ako se tu nemoze nista napravit, jel ima kakav programcek koji provjerava MAC adrese i pusta samo odabrane do i od modema, jer svi koji se spajaju na net, moraju prvo kroz moj komp...

Hvala


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan