Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" (studij)
Idite na 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 9:02 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" Citirajte i odgovorite

Dakle, vjerujem da je većina mogla čuti na jučerašnjem predavanju iz SPA da je namjera da 1. i 2. godina imaju u istom tjednu sve kolokvije, točnije riječ je o tjednu 27.11.-01.12.2006.

Za neke koji su na fizici to bi značilo 6 kolokvija u 5 dana :cry: .

Iskreno ne znam što je pametno napraviti i kako se spasiti iz ove situacije.... :( al meni je ovo užasno.
Dakle, vjerujem da je većina mogla čuti na jučerašnjem predavanju iz SPA da je namjera da 1. i 2. godina imaju u istom tjednu sve kolokvije, točnije riječ je o tjednu 27.11.-01.12.2006.

Za neke koji su na fizici to bi značilo 6 kolokvija u 5 dana Crying or Very sad .

Iskreno ne znam što je pametno napraviti i kako se spasiti iz ove situacije.... Sad al meni je ovo užasno.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 9:47 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Re: Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Za neke koji su na fizici to bi značilo 6 kolokvija u 5 dana :cry: .[/quote]

I mi koji smo na MMUB smo isto u takvoj situaciji. Ali, vjerojatno će se to riješiti kao i prošle godine pa nevalja odmah paničariti. Sigurno ćemo se još dogovarati na predavanju i vježbama. :ok:
nana (napisa):
Za neke koji su na fizici to bi značilo 6 kolokvija u 5 dana Crying or Very sad .


I mi koji smo na MMUB smo isto u takvoj situaciji. Ali, vjerojatno će se to riješiti kao i prošle godine pa nevalja odmah paničariti. Sigurno ćemo se još dogovarati na predavanju i vježbama. O-kay!



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:52 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Re: Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" Citirajte i odgovorite

[quote="andreao"][quote="nana"]Za neke koji su na fizici to bi značilo 6 kolokvija u 5 dana :cry: .[/quote]

I mi koji smo na MMUB smo isto u takvoj situaciji. Ali, vjerojatno će se to riješiti kao i prošle godine pa nevalja odmah paničariti. Sigurno ćemo se još dogovarati na predavanju i vježbama. :ok:[/quote]

paaa, ne znam baš. Ja sam to čula još negdje u 1.tjednu nastave. I ostala :shock: [size=9] (zaboravih gdje)[/size]
Mislim da bi trebali odmah nešto poduzeti. Da ne bi bilo prekasno....
Dal netko to može sa apsolutnom sigurnošću potvrditi :?:
andreao (napisa):
nana (napisa):
Za neke koji su na fizici to bi značilo 6 kolokvija u 5 dana Crying or Very sad .


I mi koji smo na MMUB smo isto u takvoj situaciji. Ali, vjerojatno će se to riješiti kao i prošle godine pa nevalja odmah paničariti. Sigurno ćemo se još dogovarati na predavanju i vježbama. O-kay!


paaa, ne znam baš. Ja sam to čula još negdje u 1.tjednu nastave. I ostala Shocked (zaboravih gdje)
Mislim da bi trebali odmah nešto poduzeti. Da ne bi bilo prekasno....
Dal netko to može sa apsolutnom sigurnošću potvrditi Question



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 10:02 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Re: Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]Dal netko to može sa apsolutnom sigurnošću potvrditi :?:[/quote]

Ak nam strpaju sve kolokvije u jednom tjednu, mislim da bi svi bili na rubu živaca. Ali ljudi, nemojte zaboraviti ovo: mi bi još jedan kolokvij trebali imali što ih čini 7!! Na njega sam potpuno zaboravila na trenutak. Radi se o UUV. Znate da je profesor rekao da će biti jedan kolokvij sa zadacima a dva dana kasnije još jedan mkolokvij sa teorijom, tak da ćemo imati dva dana u tjednu (ako se držimo ovog rasporeda kak je zadan) kada budemo pisali dva kolokvija a u tri dana po jedan kolokvij. Tko će sve to stići.
Imaš pravo tihana. Moramo odmah djelovati što se tiče kolokvija.
Znam da su nam prošle godine neke kolokvije prebacivali za drugi tjedan, pa sam se pozvala na tu pretpostavku da će to biti isto i ove godine.
tihana (napisa):
Dal netko to može sa apsolutnom sigurnošću potvrditi Question


Ak nam strpaju sve kolokvije u jednom tjednu, mislim da bi svi bili na rubu živaca. Ali ljudi, nemojte zaboraviti ovo: mi bi još jedan kolokvij trebali imali što ih čini 7!! Na njega sam potpuno zaboravila na trenutak. Radi se o UUV. Znate da je profesor rekao da će biti jedan kolokvij sa zadacima a dva dana kasnije još jedan mkolokvij sa teorijom, tak da ćemo imati dva dana u tjednu (ako se držimo ovog rasporeda kak je zadan) kada budemo pisali dva kolokvija a u tri dana po jedan kolokvij. Tko će sve to stići.
Imaš pravo tihana. Moramo odmah djelovati što se tiče kolokvija.
Znam da su nam prošle godine neke kolokvije prebacivali za drugi tjedan, pa sam se pozvala na tu pretpostavku da će to biti isto i ove godine.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:17 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodosli na drugu godinu Matematike.
Dobrodosli na drugu godinu Matematike.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 11:54 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Dobrodosli na drugu godinu Matematike.[/quote]

wheeeeeeee, druga godina je super :sillyroll: :wacky: :letim2: :sreca: (tolko je dobra da poludiš, možda i doslovno).

Šalu na stranu, vjerojatno se redovitim učenjem može postić da to bude potpuno bezbolno.
krcko (napisa):
Dobrodosli na drugu godinu Matematike.


wheeeeeeee, druga godina je super silly + roll Tup, tup, tup,... Ja letim!!! Trcim u krug od srece! (tolko je dobra da poludiš, možda i doslovno).

Šalu na stranu, vjerojatno se redovitim učenjem može postić da to bude potpuno bezbolno.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 12:02 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alen"]
Šalu na stranu, vjerojatno se redovitim učenjem može postić da to bude potpuno bezbolno.[/quote]
Ucio ja na drugoj godini redovito i nije bas bilo bezbolno. :wink:
alen (napisa):

Šalu na stranu, vjerojatno se redovitim učenjem može postić da to bude potpuno bezbolno.

Ucio ja na drugoj godini redovito i nije bas bilo bezbolno. Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 14:48 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda da pišemo neku peticiju da se rastegne na 2 tjedna pa makar i subote bile uključene, ali pošto ovi kolokviji više nisu eliminaciski ne vidim zašto se nebi moglo razvuč na 2 tjedna tj na tjedan kad su prije popravni kolokviji? kom bi to predali? prodekanici?
možda da pišemo neku peticiju da se rastegne na 2 tjedna pa makar i subote bile uključene, ali pošto ovi kolokviji više nisu eliminaciski ne vidim zašto se nebi moglo razvuč na 2 tjedna tj na tjedan kad su prije popravni kolokviji? kom bi to predali? prodekanici?



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 17:43 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]možda da pišemo neku peticiju da se rastegne na 2 tjedna pa makar i subote bile uključene, ali pošto ovi kolokviji više nisu eliminaciski ne vidim zašto se nebi moglo razvuč na 2 tjedna tj na tjedan kad su prije popravni kolokviji[/quote]

Slazem se.
Mislim da vecina ne bi imala nista protiv cak i da nam nastava bude taj drugi tjedan al da nam se barem malo rastegne.... jer ovo sada meni izgleda fizicki neizvedivo i dodatno nepotrebno kompliciranje!

[size=9]Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.[/size]
mladac (napisa):
možda da pišemo neku peticiju da se rastegne na 2 tjedna pa makar i subote bile uključene, ali pošto ovi kolokviji više nisu eliminaciski ne vidim zašto se nebi moglo razvuč na 2 tjedna tj na tjedan kad su prije popravni kolokviji


Slazem se.
Mislim da vecina ne bi imala nista protiv cak i da nam nastava bude taj drugi tjedan al da nam se barem malo rastegne.... jer ovo sada meni izgleda fizicki neizvedivo i dodatno nepotrebno kompliciranje!

Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 19:40 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]
[size=9]Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.[/size][/quote]

Ja sam ga skužila da ta dva posebna kolokvija spadaju kao jedan. :roll:
nana (napisa):

Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.


Ja sam ga skužila da ta dva posebna kolokvija spadaju kao jedan. Rolling Eyes



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
željac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2006. (21:59:49)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 19:49 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se da je ovo fakat ludo...
Ak se ljudi sjećaju, prošle godine smo imali svaki drugi dan kolokvije, bez teorije + po proračunima 3 manje nego ove...
A i to mnogima baš i nije bilo bezbolno... (ak niš drugo živci ti nastradaju :) )
Ako se ne varam, prošle godine na fizici (barem na profesorskom smjeru ) pisalo se kolokvij po tjednu, ali nisu imali tjedan dana bez predavanja. Meni se to čini nekako normalnije... Ali to sam možda samo ja :)
Slažem se da je ovo fakat ludo...
Ak se ljudi sjećaju, prošle godine smo imali svaki drugi dan kolokvije, bez teorije + po proračunima 3 manje nego ove...
A i to mnogima baš i nije bilo bezbolno... (ak niš drugo živci ti nastradaju Smile )
Ako se ne varam, prošle godine na fizici (barem na profesorskom smjeru ) pisalo se kolokvij po tjednu, ali nisu imali tjedan dana bez predavanja. Meni se to čini nekako normalnije... Ali to sam možda samo ja Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 21:21 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="andreao"][quote="nana"]
[size=9]Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.[/size][/quote]

Ja sam ga skužila da ta dva posebna kolokvija spadaju kao jedan. :roll:[/quote]

piše se 1 kolokvij iz zadataka (nekih 4-5zadataka, rekli su da još nisu dogovorili točan broj) i takva če biti 2 po semestru tj jedan u 11 mjesecu a jedan onda valjda u 2 i oni su eliminaciski tj na njima moramo sve zajedno skupit prolaz. no nakon svakog tog kolokvija će biti teorijski koji nisu eliminaciski ali služe tome da se skrati usmeni tj da pomognu profesoru da brže zaključi kakva je situacija a i da imamo malo vremena ponovit nakon zadataka
andreao (napisa):
nana (napisa):

Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.


Ja sam ga skužila da ta dva posebna kolokvija spadaju kao jedan. Rolling Eyes


piše se 1 kolokvij iz zadataka (nekih 4-5zadataka, rekli su da još nisu dogovorili točan broj) i takva če biti 2 po semestru tj jedan u 11 mjesecu a jedan onda valjda u 2 i oni su eliminaciski tj na njima moramo sve zajedno skupit prolaz. no nakon svakog tog kolokvija će biti teorijski koji nisu eliminaciski ali služe tome da se skrati usmeni tj da pomognu profesoru da brže zaključi kakva je situacija a i da imamo malo vremena ponovit nakon zadataka



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 8:23 čet, 19. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"][quote="andreao"][quote="nana"]
[size=9]Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.[/size][/quote]

Ja sam ga skužila da ta dva posebna kolokvija spadaju kao jedan. :roll:[/quote]

piše se 1 kolokvij iz zadataka (nekih 4-5zadataka, rekli su da još nisu dogovorili točan broj) i takva če biti 2 po semestru tj jedan u 11 mjesecu a jedan onda valjda u 2 i oni su eliminaciski tj na njima moramo sve zajedno skupit prolaz. no nakon svakog tog kolokvija će biti teorijski koji nisu eliminaciski ali služe tome da se skrati usmeni tj da pomognu profesoru da brže zaključi kakva je situacija a i da imamo malo vremena ponovit nakon zadataka[/quote]

What can I do without you mlađo?! :D
Hvala na prosvijetljenju. :D
mladac (napisa):
andreao (napisa):
nana (napisa):

Btw ovaj teorijski iz UUv-a je mislim se odnosilo na drugi kolokvij.


Ja sam ga skužila da ta dva posebna kolokvija spadaju kao jedan. Rolling Eyes


piše se 1 kolokvij iz zadataka (nekih 4-5zadataka, rekli su da još nisu dogovorili točan broj) i takva če biti 2 po semestru tj jedan u 11 mjesecu a jedan onda valjda u 2 i oni su eliminaciski tj na njima moramo sve zajedno skupit prolaz. no nakon svakog tog kolokvija će biti teorijski koji nisu eliminaciski ali služe tome da se skrati usmeni tj da pomognu profesoru da brže zaključi kakva je situacija a i da imamo malo vremena ponovit nakon zadataka


What can I do without you mlađo?! Very Happy
Hvala na prosvijetljenju. Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:39 čet, 19. 10. 2006    Naslov: Re: Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Dakle, vjerujem da je većina mogla čuti na jučerašnjem predavanju iz SPA da je namjera da 1. i 2. godina imaju u istom tjednu sve kolokvije, točnije riječ je o tjednu 27.11.-01.12.2006.[/quote]

Zaboravila si i [url=http://www.math.hr/Default.aspx?sec=229]pismene ispite za stare studente[/url]. :D

[quote="željac"]Ako se ne varam, prošle godine na fizici (barem na profesorskom smjeru ) pisalo se kolokvij po tjednu,...[/quote]

Semestar traje 15 tjedana; rastegnes li kolokvije na jedan tjedno,... mislim da je jasno da ne ide. :(
nana (napisa):
Dakle, vjerujem da je većina mogla čuti na jučerašnjem predavanju iz SPA da je namjera da 1. i 2. godina imaju u istom tjednu sve kolokvije, točnije riječ je o tjednu 27.11.-01.12.2006.


Zaboravila si i pismene ispite za stare studente. Very Happy

željac (napisa):
Ako se ne varam, prošle godine na fizici (barem na profesorskom smjeru ) pisalo se kolokvij po tjednu,...


Semestar traje 15 tjedana; rastegnes li kolokvije na jedan tjedno,... mislim da je jasno da ne ide. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:41 čet, 19. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je red predavanja na koji meni osobno nisu dali da utjecem ikako
koliko se vidi po rezultatima, nije niti ikome drugome uspjelo

samo cu podsjetiti na sastanak studenata prve godine sa profesorima i tadasnjim vd dekana i prodekana kad je pala izjava 'nije poanta da oni TAD uce za kolokvij, oni moraju bti spremni i sve odgovarati odjednom ako ih se pita' i zbog toga se smatra da vama pauza ne treba, jer ste sve lijepo savladali i da bi komotno mogli sve pisati u istom danu.... ali ajde, lakse je tehnicki realizirati ako ide u par dana... recimo, stignete jesti izmedju kolokvija

samo cu spomenuti da je to nesto sto je bilo najavljivano
to je nesto o cemu se pricalo kad prijedlog vsege i mene NIJE prosao i napisali smo da nije prosao i STO je proslo
to je bilo prije kojeg mjeseca....
sve je vec izglasano

point: mislim da kasnite.... ali poznavajuci kako studenti reagiraju, bit ce dobro ako ISTA napravite u roku kakvih tjedan dana.... iako cisto sumnjam u bilo kakav uspjeh, jerbo je sadasnji dekan rekao kako je proslogodisnji sustav dobar, uz mozda pokoju doradu
veca je vjerojatnost da cete samo brundati an forumu, cekati kolokvij, pasti kolokvij i onda govoriti kako je tempo kriv....

tempo je NAJAVLJEN, radite kontinuirano, rjesavajte zadatke... STUDIRAJTE... i mozda ne bude katastrofalno
nemojte zaboraviti da POPRAVAKA NE MORA BITI, tj. u pravilu ih nema, a mozda ce ih netko organizirati iz nekog segmenta na kraju semestra

oslanjati se na nekakve odgode - nema smisla

prosle godine sam se potrgala da studenti dobiju koji dan vise za uur/c.... kako je proslo? katastrofalno, oni koji nisu znali, nisu radili i znali su jos manje....
NITKO ama bas NITKO me u tih par dana vise nije nista pitao niti mejlom niti osobno, a zbilja sam bila available (i ne, tu ne brojim neke individue koje su dosle par sati prije kolokvija da jel bih ja htjela objasniti cijelo gradivo :roll:)

ne pada mi napamet ista takvo vise ikad ponoviti....

ako mislite da je TO nepravedno, ja cu samo spomenuti ovo:
[quote]odluke Fakulteta prometnih znanosti u Zagrebu kojom studenti 2. godine, ukoliko ne upisu visu godinu, gube status studenta. Studenti koji ne uspiju ostvariti minimalne uvjete za upis u visu godinu studija nemaju pravo pasti godinu vec direktno gube status studenta jer fakultet nije razmisljao sto ce se dogoditi studentima koji ce mozda pasti godinu.[/quote]

[url=http://www.ssu.hr/phpPETITION/]link[/url]

peticiju mozete sloziti, nemojte zaboraviti da text MORAJU svi potpisnici vidjeti i da ju NITKO nije duzan potpisati (kako su si neki iz prijasnjih peticija zamislili :roll:)
peticija pada ukoliko zahtjev nije jasno i pregledno srocen
peticiju treba urudjbirati teti Kosjenki prije sjednice fakultetkog KOLEGIJA - sto je tjedan dana prije vijeca
iduca sjednica je u 11.tom mjesecu, znaci imate nekih 10tak dana da se organizirate....

nemojte zaboraviti i napisati STO trazite....

naravno, uvijek mozete ici razgovarati okolo sa prodekanicom za nastavu i/ili dekanom.... ovo gore je samo postupak po pitanju peticije....
naravno, niti razgovor niti peticija ne znaci da cete ISTA postici.... ali ako ne probate, nece niti znati jeste li mogli
u svkaom slucaju, svakim danom cekanja kasnite sve vise, a fakltetsko vijece odlucuje kad je prekasno i u pravilu takve stvari po pitanju rokova odlucuje FV, iako mislim da moze dekan sam donijeti tako neku odluku, no cisto sumnjam da bi to napravio
to je red predavanja na koji meni osobno nisu dali da utjecem ikako
koliko se vidi po rezultatima, nije niti ikome drugome uspjelo

samo cu podsjetiti na sastanak studenata prve godine sa profesorima i tadasnjim vd dekana i prodekana kad je pala izjava 'nije poanta da oni TAD uce za kolokvij, oni moraju bti spremni i sve odgovarati odjednom ako ih se pita' i zbog toga se smatra da vama pauza ne treba, jer ste sve lijepo savladali i da bi komotno mogli sve pisati u istom danu.... ali ajde, lakse je tehnicki realizirati ako ide u par dana... recimo, stignete jesti izmedju kolokvija

samo cu spomenuti da je to nesto sto je bilo najavljivano
to je nesto o cemu se pricalo kad prijedlog vsege i mene NIJE prosao i napisali smo da nije prosao i STO je proslo
to je bilo prije kojeg mjeseca....
sve je vec izglasano

point: mislim da kasnite.... ali poznavajuci kako studenti reagiraju, bit ce dobro ako ISTA napravite u roku kakvih tjedan dana.... iako cisto sumnjam u bilo kakav uspjeh, jerbo je sadasnji dekan rekao kako je proslogodisnji sustav dobar, uz mozda pokoju doradu
veca je vjerojatnost da cete samo brundati an forumu, cekati kolokvij, pasti kolokvij i onda govoriti kako je tempo kriv....

tempo je NAJAVLJEN, radite kontinuirano, rjesavajte zadatke... STUDIRAJTE... i mozda ne bude katastrofalno
nemojte zaboraviti da POPRAVAKA NE MORA BITI, tj. u pravilu ih nema, a mozda ce ih netko organizirati iz nekog segmenta na kraju semestra

oslanjati se na nekakve odgode - nema smisla

prosle godine sam se potrgala da studenti dobiju koji dan vise za uur/c.... kako je proslo? katastrofalno, oni koji nisu znali, nisu radili i znali su jos manje....
NITKO ama bas NITKO me u tih par dana vise nije nista pitao niti mejlom niti osobno, a zbilja sam bila available (i ne, tu ne brojim neke individue koje su dosle par sati prije kolokvija da jel bih ja htjela objasniti cijelo gradivo Rolling Eyes)

ne pada mi napamet ista takvo vise ikad ponoviti....

ako mislite da je TO nepravedno, ja cu samo spomenuti ovo:
Citat:
odluke Fakulteta prometnih znanosti u Zagrebu kojom studenti 2. godine, ukoliko ne upisu visu godinu, gube status studenta. Studenti koji ne uspiju ostvariti minimalne uvjete za upis u visu godinu studija nemaju pravo pasti godinu vec direktno gube status studenta jer fakultet nije razmisljao sto ce se dogoditi studentima koji ce mozda pasti godinu.


link

peticiju mozete sloziti, nemojte zaboraviti da text MORAJU svi potpisnici vidjeti i da ju NITKO nije duzan potpisati (kako su si neki iz prijasnjih peticija zamislili Rolling Eyes)
peticija pada ukoliko zahtjev nije jasno i pregledno srocen
peticiju treba urudjbirati teti Kosjenki prije sjednice fakultetkog KOLEGIJA - sto je tjedan dana prije vijeca
iduca sjednica je u 11.tom mjesecu, znaci imate nekih 10tak dana da se organizirate....

nemojte zaboraviti i napisati STO trazite....

naravno, uvijek mozete ici razgovarati okolo sa prodekanicom za nastavu i/ili dekanom.... ovo gore je samo postupak po pitanju peticije....
naravno, niti razgovor niti peticija ne znaci da cete ISTA postici.... ali ako ne probate, nece niti znati jeste li mogli
u svkaom slucaju, svakim danom cekanja kasnite sve vise, a fakltetsko vijece odlucuje kad je prekasno i u pravilu takve stvari po pitanju rokova odlucuje FV, iako mislim da moze dekan sam donijeti tako neku odluku, no cisto sumnjam da bi to napravio



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 7:56 pet, 20. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razlog zasto bi dan izmedju svakog kolokvija je tajda si ponovim i da se uzivim u drugi predmet. I eventualno ako je ostalo nekih nejasnoca da nekoga pitam.

Meni se cini u potpunosti nepotrebno da se vrsi toliki pritisak na nas, i ako netko smatra da postoji opravdan razlog za to neka se slobodno izjasni.

Do sada je bilo tako da nije jako strasno ako padnes ili nisi zadovoljan uvijek imas drugi rok u [u]istoj[/u] godini, a sad nema popravnih, sve su neki postoci, svi oce teoriju u kolokvije, nema odbijanja ocjene,svi oce zavrsni ispit... :cry: :cry: :cry:
pa kvragu strah me vise za vlastito zdravlje.
A tek je treci tjedan faksa.... :cry: :cry:
Razlog zasto bi dan izmedju svakog kolokvija je tajda si ponovim i da se uzivim u drugi predmet. I eventualno ako je ostalo nekih nejasnoca da nekoga pitam.

Meni se cini u potpunosti nepotrebno da se vrsi toliki pritisak na nas, i ako netko smatra da postoji opravdan razlog za to neka se slobodno izjasni.

Do sada je bilo tako da nije jako strasno ako padnes ili nisi zadovoljan uvijek imas drugi rok u istoj godini, a sad nema popravnih, sve su neki postoci, svi oce teoriju u kolokvije, nema odbijanja ocjene,svi oce zavrsni ispit... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
pa kvragu strah me vise za vlastito zdravlje.
A tek je treci tjedan faksa.... Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:33 pet, 20. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

eto, upravo si im dala argument.... ja cu samo ponoviti famoznu liniju: vi to trebate ZNATI PRIJE nego dodje kolokvijski tjedan....
nema potrebe za ponavljanjem, nema potrebe za nejasnocama....

kuzis, stalno se jedna (profesori) i druga (studenti) strana kolju oko necega sto je prvima savrseno jasno - druga strana MORA kontinuirano uciti i onda NEMA potrebe za bilokakvim pauzama....


gle, da se razumijemo, ja tebe ne napadam or smth, samo izvlacim iz glave sve izgovore i jedne i druge strane kojih sam se zbiljam naslusala prosle godine.... sa sviju strana...
da, dekan i prodekan se jesu promijenili, ali dekan je rekao da je njemu proslogodisnji sustav dobar....

par ljudi koji su rekli da prslogodisnji sustav nije dobar (me included) su dali prijedlog novog sustava, razradili ga, raspravljali ga sa studentima... odbijen je...
cisto tebe i ostale zelim pripremiti da mozete elegantno biti odbijeni i da nije samo dosta da peticija ili stogod bude jasno napisana (znaci 'mi necemo sve kolokvije u istom tjednu' NIJE dobar text peticije ;-) ) vec to treba prihvatiti dosta ljudi.....
point: nemojte se zavaravati kako ce se nesto rijesiti - radite i ucite kao da se NISTA nece promijeniti, a usput se pozabavite time da se nesto i promijeni - ako se promijeni - super, ako se ne promijeni - opet dobro, jer ste vi cijelo vrijeme radili i ucili i nemate panike da nece sve stici.... ok? ;-)

ono sto mi je vec uha probilo, pa cu jos malo ponoviti - vi morate biti svaki sat spremni, sve znati.... do te mjere da vam ne bi bio problem pisati SVE u istom danu
to je misljenje vecine.... pod vecinu smatram vecinu vijeca koje i donosi odluke... i to onog dijela koji je bio dovoljno glasan da ostali prijedlozi propadnu.... + onaj nezinteresirani dio koji je samo dignuo shape...
eto, upravo si im dala argument.... ja cu samo ponoviti famoznu liniju: vi to trebate ZNATI PRIJE nego dodje kolokvijski tjedan....
nema potrebe za ponavljanjem, nema potrebe za nejasnocama....

kuzis, stalno se jedna (profesori) i druga (studenti) strana kolju oko necega sto je prvima savrseno jasno - druga strana MORA kontinuirano uciti i onda NEMA potrebe za bilokakvim pauzama....


gle, da se razumijemo, ja tebe ne napadam or smth, samo izvlacim iz glave sve izgovore i jedne i druge strane kojih sam se zbiljam naslusala prosle godine.... sa sviju strana...
da, dekan i prodekan se jesu promijenili, ali dekan je rekao da je njemu proslogodisnji sustav dobar....

par ljudi koji su rekli da prslogodisnji sustav nije dobar (me included) su dali prijedlog novog sustava, razradili ga, raspravljali ga sa studentima... odbijen je...
cisto tebe i ostale zelim pripremiti da mozete elegantno biti odbijeni i da nije samo dosta da peticija ili stogod bude jasno napisana (znaci 'mi necemo sve kolokvije u istom tjednu' NIJE dobar text peticije Wink ) vec to treba prihvatiti dosta ljudi.....
point: nemojte se zavaravati kako ce se nesto rijesiti - radite i ucite kao da se NISTA nece promijeniti, a usput se pozabavite time da se nesto i promijeni - ako se promijeni - super, ako se ne promijeni - opet dobro, jer ste vi cijelo vrijeme radili i ucili i nemate panike da nece sve stici.... ok? Wink

ono sto mi je vec uha probilo, pa cu jos malo ponoviti - vi morate biti svaki sat spremni, sve znati.... do te mjere da vam ne bi bio problem pisati SVE u istom danu
to je misljenje vecine.... pod vecinu smatram vecinu vijeca koje i donosi odluke... i to onog dijela koji je bio dovoljno glasan da ostali prijedlozi propadnu.... + onaj nezinteresirani dio koji je samo dignuo shape...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:01 pet, 20. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

a imali ta "druga" strana nekakve obaveze također? recimo osigurati normalno odvijanje nastave u kojem svi studenti imaju gdje sjest?!
a imali ta "druga" strana nekakve obaveze također? recimo osigurati normalno odvijanje nastave u kojem svi studenti imaju gdje sjest?!



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 16:12 pet, 20. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]a imali ta "druga" strana nekakve obaveze također? recimo osigurati normalno odvijanje nastave u kojem svi studenti imaju gdje sjest?![/quote]

točno to, a napomenimo i to da praktički nemamo kad ni učiti jer su nam predavanja uvijek u popodnevnim satima. događa se to da se ujutro probudiš oko 9 recimo dok jedeš, obučeš se, neš malo prohodaš po stanu i ponoviš i već moraš na faks jer je u 12,13 i onda odsjediš do 19 na faksu i dođeš doma gdje nek pogledaš kojifilm, pojedeš i možeš lagano u krpe.
budimo realni: predmeta je više, teži su, nema više popravnih kolokvija a nas je na vježbama svakim preko 100!

kužim da će te mi reč da nam faks treba bit na prvom mjestu al ne i na jedinom...
Gordan (napisa):
a imali ta "druga" strana nekakve obaveze također? recimo osigurati normalno odvijanje nastave u kojem svi studenti imaju gdje sjest?!


točno to, a napomenimo i to da praktički nemamo kad ni učiti jer su nam predavanja uvijek u popodnevnim satima. događa se to da se ujutro probudiš oko 9 recimo dok jedeš, obučeš se, neš malo prohodaš po stanu i ponoviš i već moraš na faks jer je u 12,13 i onda odsjediš do 19 na faksu i dođeš doma gdje nek pogledaš kojifilm, pojedeš i možeš lagano u krpe.
budimo realni: predmeta je više, teži su, nema više popravnih kolokvija a nas je na vježbama svakim preko 100!

kužim da će te mi reč da nam faks treba bit na prvom mjestu al ne i na jedinom...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:44 pet, 20. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam ništa govorio protiv rasporeda jer sam mislio da samo mene smeta, ali sad ću reć: ovo je NAJGORI raspored koji sam ikada vidio u životu! točno to što mladac kaže, digneš se u 9, doručkuješ i moraš na faks, i kad se vratiš umoran si i za niš .... to nije ni ujutor ni popodne, to je nekakva lijeva međusmjena! meni bi pasalo da je svaki dan u 8h, ok mnogima ne bi al nek je onda svaki da u 14h ......

neću uopće ni spominjat pompozno najavljivane "male grupe" (na našem faksu je mala grupa svaka < 100 ljudi), "individualni rad s mentorima" i slične spike

i još nešto. sada imamo i obavezne kolokvije (ko padne kolokvij više-manje je pao godinu) i još imamo i obavezni usmeni ..... :roll:
Nisam ništa govorio protiv rasporeda jer sam mislio da samo mene smeta, ali sad ću reć: ovo je NAJGORI raspored koji sam ikada vidio u životu! točno to što mladac kaže, digneš se u 9, doručkuješ i moraš na faks, i kad se vratiš umoran si i za niš .... to nije ni ujutor ni popodne, to je nekakva lijeva međusmjena! meni bi pasalo da je svaki dan u 8h, ok mnogima ne bi al nek je onda svaki da u 14h ......

neću uopće ni spominjat pompozno najavljivane "male grupe" (na našem faksu je mala grupa svaka < 100 ljudi), "individualni rad s mentorima" i slične spike

i još nešto. sada imamo i obavezne kolokvije (ko padne kolokvij više-manje je pao godinu) i još imamo i obavezni usmeni ..... Rolling Eyes



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Sljedeće
Stranica 1 / 16.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan