Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zašto averzija prema flashu?
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 19:02 pon, 9. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@pero: Oprosti na burnoj reakciji. Izgleda da nisam shvatio ironiju, ali bar sam argumentirao u detalje zbog nesporazuma.

[quote="Saf"]Ove igrice u na miniclipu su mi genijalne, ima sve, od street fightera do ponga! :lol: [/quote] To je zabavno i to je dobra i funkcionalna upotreba flash-a. Funkcija tih flash-eva je zabava.

[quote="vsego"] [quote="Saf"]Mislim, flash mi je dobar jer mogu napravit gumbe u njemu, editirat text, napravit animaciju, editirat sliku, napravit kul efekte, "programirat" ali i point&click-at koristeći samo jedan program. [/quote] There... :? Tebi se svidja u tome raditi gumbe i editirati text; ne zamaras se time koliko se to svidja [b]posjetiteljima stranice[/b]. [/quote] :iagree:

[quote="nemo"]ljudi ne shvaćaju da bi artizam trebao ustuknuti pred iskoristivosti stranice
inače ja nemam ništa protiv flasha dok ga se koristi inteligentno. isto kao i sa javom i JS-om (imho jednako uspješno guše stranice).[/quote] Meni se čini da Flash najviše guši, ali Flash se najviše vidi, pa ga možda ponekad i nedužnog okrivim.

[quote="Saf"]Ne, šalu na stranu, ključ u svemu je umjerenost i znat što, kada, gdje i kako![/quote] :iagree:

[quote="pbanicev"]Postoji vrlo trivijalno rjesenje, koristite web browser koji ne podrzava flash, ili jos bolje, cijeli operacijski sustav :lol: [/quote] Pa, Mozilla Firefox ima Extension(Plug-in) [i]Flashblock[/i] koji blokira sav flash, a možeš ga i isključiti bez deinstaliranja.

Jedna stranica u cijelosti u flash-u koja mi se sviđa je [url=http://www.kistoon.com/]KISTOON - humorističko-satirički magazin[/url].
Ima jedan flash koji učita cijeli časopis, a lista se sa klikom na rub lijeve ili desne strane. Jedan od nedostataka je što možeš listati samo po 1 list (osim hiperlinkova u sadržaju) i ne možeš mijenjati veličinu slova.
@pero: Oprosti na burnoj reakciji. Izgleda da nisam shvatio ironiju, ali bar sam argumentirao u detalje zbog nesporazuma.

Saf (napisa):
Ove igrice u na miniclipu su mi genijalne, ima sve, od street fightera do ponga! Laughing
To je zabavno i to je dobra i funkcionalna upotreba flash-a. Funkcija tih flash-eva je zabava.

vsego (napisa):
Saf (napisa):
Mislim, flash mi je dobar jer mogu napravit gumbe u njemu, editirat text, napravit animaciju, editirat sliku, napravit kul efekte, "programirat" ali i point&click-at koristeći samo jedan program.
There... Confused Tebi se svidja u tome raditi gumbe i editirati text; ne zamaras se time koliko se to svidja posjetiteljima stranice.
I agree

nemo (napisa):
ljudi ne shvaćaju da bi artizam trebao ustuknuti pred iskoristivosti stranice
inače ja nemam ništa protiv flasha dok ga se koristi inteligentno. isto kao i sa javom i JS-om (imho jednako uspješno guše stranice).
Meni se čini da Flash najviše guši, ali Flash se najviše vidi, pa ga možda ponekad i nedužnog okrivim.

Saf (napisa):
Ne, šalu na stranu, ključ u svemu je umjerenost i znat što, kada, gdje i kako!
I agree

pbanicev (napisa):
Postoji vrlo trivijalno rjesenje, koristite web browser koji ne podrzava flash, ili jos bolje, cijeli operacijski sustav Laughing
Pa, Mozilla Firefox ima Extension(Plug-in) Flashblock koji blokira sav flash, a možeš ga i isključiti bez deinstaliranja.

Jedna stranica u cijelosti u flash-u koja mi se sviđa je KISTOON - humorističko-satirički magazin.
Ima jedan flash koji učita cijeli časopis, a lista se sa klikom na rub lijeve ili desne strane. Jedan od nedostataka je što možeš listati samo po 1 list (osim hiperlinkova u sadržaju) i ne možeš mijenjati veličinu slova.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 17:37 ned, 15. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Video servisi su napravili veliki korak upravo s flashem.
Video servisi su napravili veliki korak upravo s flashem.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
flasher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2006. (15:57:54)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 16:18 ned, 22. 10. 2006    Naslov: FLASH I PROTIVNICI Citirajte i odgovorite

Samo da se ukljucim u diskusiju o Flashu. Radim odavno vani i protivnika Flasha je i ovdje prije bilo (cak sam bio i ja sam). Danas su nesto zasutili (skupa sa mnom). Mislim da ce tako i kod vas biti kad se tehnicki uvjeti malo poboljsaju, a to ce biti i kod vas vrlo brzo. Flash je danas program koji igra veliku ulogu kod stapanja medija (inace Adobe ne bi preuzeo Macromediu). Sve ide u pravcu pokretne slike i ukidanju dosadnih (enziklopedijskih) strana sa golom suhom informacijom. Vecina velikih koncerna namjerava preci na Flash ili bar kombinira prezentaciju, a radi i vec ubrzano strane kompletno u Flashu da ne zaostanu za trendom. To se tu vidi po narudzbama.
Samo da se ukljucim u diskusiju o Flashu. Radim odavno vani i protivnika Flasha je i ovdje prije bilo (cak sam bio i ja sam). Danas su nesto zasutili (skupa sa mnom). Mislim da ce tako i kod vas biti kad se tehnicki uvjeti malo poboljsaju, a to ce biti i kod vas vrlo brzo. Flash je danas program koji igra veliku ulogu kod stapanja medija (inace Adobe ne bi preuzeo Macromediu). Sve ide u pravcu pokretne slike i ukidanju dosadnih (enziklopedijskih) strana sa golom suhom informacijom. Vecina velikih koncerna namjerava preci na Flash ili bar kombinira prezentaciju, a radi i vec ubrzano strane kompletno u Flashu da ne zaostanu za trendom. To se tu vidi po narudzbama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 16:38 ned, 22. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smak svijeta je ocito blizu.
Smak svijeta je ocito blizu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:19 ned, 22. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@flasher: Mislim da to ima vise veze s time da su narucioci sve manje tehnicki potkovani i sve manje znaju cemu uopce sluzi web... :(
@flasher: Mislim da to ima vise veze s time da su narucioci sve manje tehnicki potkovani i sve manje znaju cemu uopce sluzi web... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:15 pon, 23. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Paaaa, ja bas ne bih definirao svrhu postojanja weba kao nesto sto je pred [i]n[/i] godina zamislio netko tamo u CERN-u. Ti koji narucuju izradu stranica ili ih sami rade definiraju cemu sluzi web. Jasno, stare namjene nece odumrijeti zato sto se pojavljuju nove.
Paaaa, ja bas ne bih definirao svrhu postojanja weba kao nesto sto je pred n godina zamislio netko tamo u CERN-u. Ti koji narucuju izradu stranica ili ih sami rade definiraju cemu sluzi web. Jasno, stare namjene nece odumrijeti zato sto se pojavljuju nove.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
chill jr.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 07. 2006. (17:50:07)
Postovi: (14)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 2 - 14
Lokacija: dislocated

PostPostano: 16:04 pon, 23. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

flash je ok za bannere *sleš* izbornike *sleš* reklamne prostore...
za sve ostalo tu je php+mysql+css.
flash je ok za bannere *sleš* izbornike *sleš* reklamne prostore...
za sve ostalo tu je php+mysql+css.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 19:53 pon, 23. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Paaaa, ja bas ne bih definirao svrhu postojanja weba kao nesto sto je pred [i]n[/i] godina zamislio netko tamo u CERN-u. Ti koji narucuju izradu stranica ili ih sami rade definiraju cemu sluzi web. Jasno, stare namjene nece odumrijeti zato sto se pojavljuju nove.[/quote]

npr. ako osoba želi otisnuti knjigu/letak/nešto papirnato dizajneri mu neće dati da napravi [b]bilo što[/b]. ja bar još ne vidjeh. ono, neke stvari naprosto ne rade kako bi trebale i kvalitetan dizajner bi ti trebao uprijeti prstom u to i reći dobru alternativu. mislim da bi struka trebala malo inteligentnije reagirati od toga da nekome samo tako napravi cijelu stranicu u flashu, ako ništa onda iz digniteta :D ja još nisam vidio [b]niti jednu[/b] stranicu u cijelosti izrađenu u flashu koja nije patila od neke od sljedećih boljki:
a) sporost
b) nepreglednost
c) neiskoristivost
u većoj ili manjoj mjeri.

to naprosto nije to ;)
krcko (napisa):
Paaaa, ja bas ne bih definirao svrhu postojanja weba kao nesto sto je pred n godina zamislio netko tamo u CERN-u. Ti koji narucuju izradu stranica ili ih sami rade definiraju cemu sluzi web. Jasno, stare namjene nece odumrijeti zato sto se pojavljuju nove.


npr. ako osoba želi otisnuti knjigu/letak/nešto papirnato dizajneri mu neće dati da napravi bilo što. ja bar još ne vidjeh. ono, neke stvari naprosto ne rade kako bi trebale i kvalitetan dizajner bi ti trebao uprijeti prstom u to i reći dobru alternativu. mislim da bi struka trebala malo inteligentnije reagirati od toga da nekome samo tako napravi cijelu stranicu u flashu, ako ništa onda iz digniteta Very Happy ja još nisam vidio niti jednu stranicu u cijelosti izrađenu u flashu koja nije patila od neke od sljedećih boljki:
a) sporost
b) nepreglednost
c) neiskoristivost
u većoj ili manjoj mjeri.

to naprosto nije to Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:53 pon, 23. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]ja još nisam vidio niti jednu stranicu u cijelosti izrađenu u flashu koja nije patila od neke od sljedećih boljki:
a) sporost
b) nepreglednost
c) neiskoristivost
u većoj ili manjoj mjeri. [/quote]

... ali to nije boljka flasha, nego greške dizajnera, i nuklearna tehnologija pati od nekih boljki (atomska bomba!) ali je korisna, čista (lijepa).

Slažem se sa Krckom da postavljanjem stranica u flashu i da sve više flash sadržaja ne ubijaju "svrhu" weba nego nego ga obogačuju. Na kraju mi korisnici smo glavni i jedini odgovorni za "izgled" i "svrhu" weba. Da ne postoji interes ili da se ljudima ne sviđa Flash bi davno propao.
Citat:
ja još nisam vidio niti jednu stranicu u cijelosti izrađenu u flashu koja nije patila od neke od sljedećih boljki:
a) sporost
b) nepreglednost
c) neiskoristivost
u većoj ili manjoj mjeri.


... ali to nije boljka flasha, nego greške dizajnera, i nuklearna tehnologija pati od nekih boljki (atomska bomba!) ali je korisna, čista (lijepa).

Slažem se sa Krckom da postavljanjem stranica u flashu i da sve više flash sadržaja ne ubijaju "svrhu" weba nego nego ga obogačuju. Na kraju mi korisnici smo glavni i jedini odgovorni za "izgled" i "svrhu" weba. Da ne postoji interes ili da se ljudima ne sviđa Flash bi davno propao.



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:31 pon, 23. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"]Na kraju mi korisnici smo glavni i jedini odgovorni za "izgled" i "svrhu" weba. Da ne postoji interes ili da se ljudima ne sviđa Flash bi davno propao.[/quote]

Ne bash. :? I dalje tvrdim da je svrha weba prvenstveno informacija i zbog informacije koju zelim dobiti cesto odtrpim nerazumne dodatke u Flashu. :fuj: Jednostavno, kad je izbor "uzmi ili ostavi", a meni info treba... nema druge. :(

@Nemo: Za razliku od tiska, na webu imas prezasicenje "dizajnerima" (namjerno navodnici) koji znaju klikati po DWu ili FPu tako da to izgleda sareno, ali zapravo o Dizajnu (namjerno veliko "D") nemaju pojma. :( To se zove inflacija i ima posljedice kakve vidimo... :sigh:
Saf (napisa):
Na kraju mi korisnici smo glavni i jedini odgovorni za "izgled" i "svrhu" weba. Da ne postoji interes ili da se ljudima ne sviđa Flash bi davno propao.


Ne bash. Confused I dalje tvrdim da je svrha weba prvenstveno informacija i zbog informacije koju zelim dobiti cesto odtrpim nerazumne dodatke u Flashu. Danas sam si sam kuhao rucak... Jednostavno, kad je izbor "uzmi ili ostavi", a meni info treba... nema druge. Sad

@Nemo: Za razliku od tiska, na webu imas prezasicenje "dizajnerima" (namjerno navodnici) koji znaju klikati po DWu ili FPu tako da to izgleda sareno, ali zapravo o Dizajnu (namjerno veliko "D") nemaju pojma. Sad To se zove inflacija i ima posljedice kakve vidimo... Uzdah...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:07 pon, 23. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono kaj veli chill je istina: flash je tu prvenstveno zbog mogucnosti izrade efektnih reklama. Cinjenica je da znacajan dio weba ne sluzi efikasnom informiranju, nego reklamiranju tvrtki i "zabavi" kojoj je krajnji cilj takodjer izvuci pare. Meni taj dio takodjer ide na zivce i nastojim ga izbjegavati :)
Ono kaj veli chill je istina: flash je tu prvenstveno zbog mogucnosti izrade efektnih reklama. Cinjenica je da znacajan dio weba ne sluzi efikasnom informiranju, nego reklamiranju tvrtki i "zabavi" kojoj je krajnji cilj takodjer izvuci pare. Meni taj dio takodjer ide na zivce i nastojim ga izbjegavati Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 9:17 uto, 24. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"][quote]ja još nisam vidio niti jednu stranicu u cijelosti izrađenu u flashu koja nije patila od neke od sljedećih boljki:
a) sporost
b) nepreglednost
c) neiskoristivost
u većoj ili manjoj mjeri. [/quote]

... ali to nije boljka flasha, nego greške dizajnera, i nuklearna tehnologija pati od nekih boljki (atomska bomba!) ali je korisna, čista (lijepa).[/quote]

pa baš se i ne bi složio. mislim pogledajmo zašto bi itko uopće htio napraviti stranicu samo u flashu? u pravilu želi totalno fancy sučelje, puno animacije i efekata, ono što ti flash može pružiti na jednostavan način :D

neiskoristivost nažalost dolazi direktno iz prirode samog flasha - tekst počesto nije moguće selektirati, pretraživanje je nemoguće, većina "naprednih" funkcija mojeg browsera je u potpunosti neiskoristiva itd. Ima druga prednost što se flash može iskoristiti kao neka zgodna zaštita autorskih dijela upravo zbog te smanjene iskoristivosti :g: Flash je također i po svojoj naravi spor - ako stranicu ne pretrpaš sa glupostima to neće doći do izražaja, no uočimo gornje razloge za izradu stranica samo u flashu - mislim da će biti natrpane glupostima ;) Preglednost stranice je valjda jedina stvar koja je prepuštena samom dizajneru ;)

Ja inače nisam protiv korištenja flasha, ali stvarno bi ga se trebalo koristiti na pametniji način umjesto da se od njega radi cijela web stranica.
Saf (napisa):
Citat:
ja još nisam vidio niti jednu stranicu u cijelosti izrađenu u flashu koja nije patila od neke od sljedećih boljki:
a) sporost
b) nepreglednost
c) neiskoristivost
u većoj ili manjoj mjeri.


... ali to nije boljka flasha, nego greške dizajnera, i nuklearna tehnologija pati od nekih boljki (atomska bomba!) ali je korisna, čista (lijepa).


pa baš se i ne bi složio. mislim pogledajmo zašto bi itko uopće htio napraviti stranicu samo u flashu? u pravilu želi totalno fancy sučelje, puno animacije i efekata, ono što ti flash može pružiti na jednostavan način Very Happy

neiskoristivost nažalost dolazi direktno iz prirode samog flasha - tekst počesto nije moguće selektirati, pretraživanje je nemoguće, većina "naprednih" funkcija mojeg browsera je u potpunosti neiskoristiva itd. Ima druga prednost što se flash može iskoristiti kao neka zgodna zaštita autorskih dijela upravo zbog te smanjene iskoristivosti Mr. Green Flash je također i po svojoj naravi spor - ako stranicu ne pretrpaš sa glupostima to neće doći do izražaja, no uočimo gornje razloge za izradu stranica samo u flashu - mislim da će biti natrpane glupostima Wink Preglednost stranice je valjda jedina stvar koja je prepuštena samom dizajneru Wink

Ja inače nisam protiv korištenja flasha, ali stvarno bi ga se trebalo koristiti na pametniji način umjesto da se od njega radi cijela web stranica.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 16:31 uto, 24. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"]Na kraju mi korisnici smo glavni i jedini odgovorni za "izgled" i "svrhu" weba.[/quote]

A što je s raznim botovima, tražilicama, bilo kakvim softverom koji skuplja nekakve informacije s neta? Ljudi nisu jedini korisnici Interneta. Treba se nastojati i takvim programima olakšati posao. Stranica se mora napraviti tako da se i njima "svidi", a to znači da ima dobar markup i da je napravljena u skladu sa standardom.

Je li stranica napravljena u flashu "pretraživa"?

Dakle, kao što su se neki već složili, flash je super za reklame, igrice, filmiće i takve stvari. Za ostalo je loš i treba ga izbjegavati.
Saf (napisa):
Na kraju mi korisnici smo glavni i jedini odgovorni za "izgled" i "svrhu" weba.


A što je s raznim botovima, tražilicama, bilo kakvim softverom koji skuplja nekakve informacije s neta? Ljudi nisu jedini korisnici Interneta. Treba se nastojati i takvim programima olakšati posao. Stranica se mora napraviti tako da se i njima "svidi", a to znači da ima dobar markup i da je napravljena u skladu sa standardom.

Je li stranica napravljena u flashu "pretraživa"?

Dakle, kao što su se neki već složili, flash je super za reklame, igrice, filmiće i takve stvari. Za ostalo je loš i treba ga izbjegavati.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
flasher
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2006. (15:57:54)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 23:46 pet, 27. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Internet odavno vise nije sto je bio kada je sluzio samo sirenju ciste informacije i to ce neki uskoro isto shvatiti. Odavno on sluzi i prezentaciji produkata, zabavi, trodimenzionalnim naucnim pojasnjenjima, showovima, downloadu cijelih kataloga, filmova, muzike itd. Po svijetu postoje showovi u cijelosti radjeni u Flashu i nisu ni u kojem slucaju spori (naravno sa broadbandom) i sve se odvija kao na televiziji. A svi TV-programi vec uvode internet-programe. Vecina umjetnika danas radi svoju stranu kompletno u Flashu, sto su poznatiji to vise. Flash ni u kom slucaju nije spor nego je kroz koriscenje vektor-grafika "mrsaviji" po kolicini podataka nego jedna uporediva html strana. Sporost Flasha je samo prividna kod sporijih sistema i konekcija, ali to je uskoro stvar proslosti. Prevari "preload", jer se obicno programira tako da se strana pojavi tek kad je u cijelosti ucitana, a vi ste navikli da vam se "gradi" pred ocima. To moze i Flash, ako se izbjegne "preload", samo sto bi sa istim sadrzajem bio brzi. Trebalo bi shvatiti da je internet danas sposoban i za druge namjene i da se kroz razvoj brzine javljaju i druge mogucnosti. Onima koji hoce cistu informaciju neka ostanu takve strane i takvih ce za njih uvijek biti, ali prodor Flasha je nezaustavljiv - ne samo za filmice i igrice, nego se u njemu danas grade cijeli shopovi, prave pravi zabavni i informativni programi i sve se odvija gotovo kao i na televiziji uz dodatak interakcije. A i trazilice ce vam "procitati" i indicirati vase sadrzaje i sve informacije, ako znate kako. Uostalom, da li su za jedan TV-program potrebne trazilice? A opet ga gledaju milioni. I sad, ako tako nesto jos spojis sa interakcijom u internetu, imas nesagledive mogucnosti. Rekao sam vec da se ta dva medija stapaju i da se na tome ubrzano radi. U Njemackoj, ako nemas televizor, a imas kompjuter od sada moras placati TV-pretplatu. Najvise su nadrljali biroi.
Internet odavno vise nije sto je bio kada je sluzio samo sirenju ciste informacije i to ce neki uskoro isto shvatiti. Odavno on sluzi i prezentaciji produkata, zabavi, trodimenzionalnim naucnim pojasnjenjima, showovima, downloadu cijelih kataloga, filmova, muzike itd. Po svijetu postoje showovi u cijelosti radjeni u Flashu i nisu ni u kojem slucaju spori (naravno sa broadbandom) i sve se odvija kao na televiziji. A svi TV-programi vec uvode internet-programe. Vecina umjetnika danas radi svoju stranu kompletno u Flashu, sto su poznatiji to vise. Flash ni u kom slucaju nije spor nego je kroz koriscenje vektor-grafika "mrsaviji" po kolicini podataka nego jedna uporediva html strana. Sporost Flasha je samo prividna kod sporijih sistema i konekcija, ali to je uskoro stvar proslosti. Prevari "preload", jer se obicno programira tako da se strana pojavi tek kad je u cijelosti ucitana, a vi ste navikli da vam se "gradi" pred ocima. To moze i Flash, ako se izbjegne "preload", samo sto bi sa istim sadrzajem bio brzi. Trebalo bi shvatiti da je internet danas sposoban i za druge namjene i da se kroz razvoj brzine javljaju i druge mogucnosti. Onima koji hoce cistu informaciju neka ostanu takve strane i takvih ce za njih uvijek biti, ali prodor Flasha je nezaustavljiv - ne samo za filmice i igrice, nego se u njemu danas grade cijeli shopovi, prave pravi zabavni i informativni programi i sve se odvija gotovo kao i na televiziji uz dodatak interakcije. A i trazilice ce vam "procitati" i indicirati vase sadrzaje i sve informacije, ako znate kako. Uostalom, da li su za jedan TV-program potrebne trazilice? A opet ga gledaju milioni. I sad, ako tako nesto jos spojis sa interakcijom u internetu, imas nesagledive mogucnosti. Rekao sam vec da se ta dva medija stapaju i da se na tome ubrzano radi. U Njemackoj, ako nemas televizor, a imas kompjuter od sada moras placati TV-pretplatu. Najvise su nadrljali biroi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:21 sub, 28. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="flasher"]Sporost Flasha je samo prividna kod sporijih sistema i konekcija, ali to je uskoro stvar proslosti.
....
U Njemackoj, ako nemas televizor, a imas kompjuter od sada moras placati TV-pretplatu. Najvise su nadrljali biroi.[/quote]

ovo je Hrvatska.... sto se proslosti tice, kod nas je adsl preskup, ima ga, ali zapravo malo.... mnogo, mnogo ljudi je na modemima i ne mogu svi postici niti 48000 brzinu (ISDN je samo nesto brza ali ipak stabilnija mreza)

za informacije kako to ide u RH preporucam nacitavati http://zombix.net/glob/

pogledaj sto mozes dobiti za 50€ ovdje, a sto u Njemackoj
nije usporedivo, nikako....

nemoj zaboraviti da se kod nas bandwidth masno placa, a ne sjecam se da sam vidjela neki sajt ful napravljen u flashu, sa puno toga, a da je 'lagan'...

inace, da, nekako je pokriveno u gradovima.... i prica se o optici i kojecemu.... ali kad kazem grad, zapravo ne mislim na sisak, na ivanic, pa ni karlovac i gradove tog tipa - oni nisu interesantni.... ne dovoljno da bi se tamo krenulo s necime... evo, sad je netko probio led sa necim u osijeku i netko sa necim u varazdinu... ostatak i dalje prvo daje u zagrebu.... (necu pisati tocno, da ne zabrljam ;-) sve pise kod zombixa)

so, flash je zao ;-)
flasher (napisa):
Sporost Flasha je samo prividna kod sporijih sistema i konekcija, ali to je uskoro stvar proslosti.
....
U Njemackoj, ako nemas televizor, a imas kompjuter od sada moras placati TV-pretplatu. Najvise su nadrljali biroi.


ovo je Hrvatska.... sto se proslosti tice, kod nas je adsl preskup, ima ga, ali zapravo malo.... mnogo, mnogo ljudi je na modemima i ne mogu svi postici niti 48000 brzinu (ISDN je samo nesto brza ali ipak stabilnija mreza)

za informacije kako to ide u RH preporucam nacitavati http://zombix.net/glob/

pogledaj sto mozes dobiti za 50€ ovdje, a sto u Njemackoj
nije usporedivo, nikako....

nemoj zaboraviti da se kod nas bandwidth masno placa, a ne sjecam se da sam vidjela neki sajt ful napravljen u flashu, sa puno toga, a da je 'lagan'...

inace, da, nekako je pokriveno u gradovima.... i prica se o optici i kojecemu.... ali kad kazem grad, zapravo ne mislim na sisak, na ivanic, pa ni karlovac i gradove tog tipa - oni nisu interesantni.... ne dovoljno da bi se tamo krenulo s necime... evo, sad je netko probio led sa necim u osijeku i netko sa necim u varazdinu... ostatak i dalje prvo daje u zagrebu.... (necu pisati tocno, da ne zabrljam Wink sve pise kod zombixa)

so, flash je zao Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 2:26 sub, 28. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="flasher"]A i trazilice ce vam "procitati" i indicirati vase sadrzaje i sve informacije, ako znate kako. Uostalom, da li su za jedan TV-program potrebne trazilice?[/quote]

Da. Trazilica ce mi naci odredjeni ducan, ali on ce jos uvijek biti katastrofalno ne user friendly samo zbog toga sto je flash...

[quote="Nesi"]pogledaj sto mozes dobiti za 50€ ovdje, a sto u Njemackoj
nije usporedivo, nikako.... [/quote]

Ne mozes usporedjivati 50€ ovdje i 50€ u Njemackoj buduci da postoji razlika u standardu.
flasher (napisa):
A i trazilice ce vam "procitati" i indicirati vase sadrzaje i sve informacije, ako znate kako. Uostalom, da li su za jedan TV-program potrebne trazilice?


Da. Trazilica ce mi naci odredjeni ducan, ali on ce jos uvijek biti katastrofalno ne user friendly samo zbog toga sto je flash...

Nesi (napisa):
pogledaj sto mozes dobiti za 50€ ovdje, a sto u Njemackoj
nije usporedivo, nikako....


Ne mozes usporedjivati 50€ ovdje i 50€ u Njemackoj buduci da postoji razlika u standardu.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:58 sub, 28. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="flasher"]A i trazilice ce vam "procitati" i indicirati vase sadrzaje i sve informacije, ako znate kako. Uostalom, da li su za jedan TV-program potrebne trazilice?[/quote]

Ja sam htio kupiti majicu s Jagermeisterovim logotipom i stalno mi je Google vracao neke lijeve stranice koje su rijetko imale to sto hocu. :? I bilo mi je jako cudno da nema na Jagermeisterovim siteovima neki shop, pa sam otisao direktno na njih i trazio, trazio ("na ruke") i... nasao! :D Problem je bio bas u tome sto je cijeli site u Flashu i trazilica me ne dovodi do njega. :( Na taj nacin narucioc gubi musterije, a toga nije svjestan jer ga nitko nije upozorio na tu (mracnu) stranu sarenog Flasha. :?

Drugi problem je sto ne isporucuju u Hrvatsku, ali to ovdje nije tema... :(

[quote="flasher"][quote="Nesi"]pogledaj sto mozes dobiti za 50€ ovdje, a sto u Njemackoj
nije usporedivo, nikako.... [/quote]
Ne mozes usporedjivati 50€ ovdje i 50€ u Njemackoj buduci da postoji razlika u standardu.[/quote]

Pa, to samo pojacava Nesin argument, ne? ;)
flasher (napisa):
A i trazilice ce vam "procitati" i indicirati vase sadrzaje i sve informacije, ako znate kako. Uostalom, da li su za jedan TV-program potrebne trazilice?


Ja sam htio kupiti majicu s Jagermeisterovim logotipom i stalno mi je Google vracao neke lijeve stranice koje su rijetko imale to sto hocu. Confused I bilo mi je jako cudno da nema na Jagermeisterovim siteovima neki shop, pa sam otisao direktno na njih i trazio, trazio ("na ruke") i... nasao! Very Happy Problem je bio bas u tome sto je cijeli site u Flashu i trazilica me ne dovodi do njega. Sad Na taj nacin narucioc gubi musterije, a toga nije svjestan jer ga nitko nije upozorio na tu (mracnu) stranu sarenog Flasha. Confused

Drugi problem je sto ne isporucuju u Hrvatsku, ali to ovdje nije tema... Sad

flasher (napisa):
Nesi (napisa):
pogledaj sto mozes dobiti za 50€ ovdje, a sto u Njemackoj
nije usporedivo, nikako....

Ne mozes usporedjivati 50€ ovdje i 50€ u Njemackoj buduci da postoji razlika u standardu.


Pa, to samo pojacava Nesin argument, ne? Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:05 sub, 28. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Ne mozes usporedjivati 50€ ovdje i 50€ u Njemackoj buduci da postoji razlika u standardu.[/quote]

mogu, bas zato
zasto bi mi koji imamo puuuuno manji standard trebali placati nesto masno i dobiti mrvice?


recimo, jedan lijepi primjer kako nas gule, samo zato sto mogu...

sjecas se doba kad su vip i t-mobile bili jedini mobilni operateri?
super
ajd se sad sjeti ulaska tele2, njihovog start paketa (sim+bon) od 100 kuna i sto je bila prva reakcije vipa i tmobilea?
reci cu ti - i oni su cijene svojih paketa skinuli na 100 kuna...

mislis li da nemaju zaradu i dalje svi? imaju, sigurno (stancanje jedne sim kartice i jednog bona je puuuuno manje od 100 kuna)
a znas koliko je kostao vip start paket prije tog snizavanja?
oko 300 kuna i to otkad su dosli pa do tad.... znaci par godina...
sto znaci da su oni par godina po SVAKOM prodanom paketu imali 200 kuna ful dobre zarade..... da, dio ide drzavi na pdv, sve to stoji, ali samo pokazuje koliko nas gule....

vani je normalno za sitne pare kupiti start paket (sa mobitelom), sitne pare su 100-200tinjak kuna... ali mob NIJE srot, vec neki normalni mob.... recimo, u rangu onih koji se kod nas prodaju za 500 i vise kuna, i to nam prodaju kao povoljno


BAS zato sto je razliciti standard mi NEMA smisla da siromasniji placaju ISTE stvari par PUTA vise negoli bogate zemlje....
SickJedi (napisa):
Ne mozes usporedjivati 50€ ovdje i 50€ u Njemackoj buduci da postoji razlika u standardu.


mogu, bas zato
zasto bi mi koji imamo puuuuno manji standard trebali placati nesto masno i dobiti mrvice?


recimo, jedan lijepi primjer kako nas gule, samo zato sto mogu...

sjecas se doba kad su vip i t-mobile bili jedini mobilni operateri?
super
ajd se sad sjeti ulaska tele2, njihovog start paketa (sim+bon) od 100 kuna i sto je bila prva reakcije vipa i tmobilea?
reci cu ti - i oni su cijene svojih paketa skinuli na 100 kuna...

mislis li da nemaju zaradu i dalje svi? imaju, sigurno (stancanje jedne sim kartice i jednog bona je puuuuno manje od 100 kuna)
a znas koliko je kostao vip start paket prije tog snizavanja?
oko 300 kuna i to otkad su dosli pa do tad.... znaci par godina...
sto znaci da su oni par godina po SVAKOM prodanom paketu imali 200 kuna ful dobre zarade..... da, dio ide drzavi na pdv, sve to stoji, ali samo pokazuje koliko nas gule....

vani je normalno za sitne pare kupiti start paket (sa mobitelom), sitne pare su 100-200tinjak kuna... ali mob NIJE srot, vec neki normalni mob.... recimo, u rangu onih koji se kod nas prodaju za 500 i vise kuna, i to nam prodaju kao povoljno


BAS zato sto je razliciti standard mi NEMA smisla da siromasniji placaju ISTE stvari par PUTA vise negoli bogate zemlje....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 11:47 ned, 29. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cini mi se da zaboravljas jednu bitnu cinjenicu. Mi zivimo u [u]Hrvatskoj[/u]. Svi nas deru gdje stignu jer im se to dopusta, ali to nema bas nikakve veze s topicom
Cini mi se da zaboravljas jednu bitnu cinjenicu. Mi zivimo u Hrvatskoj. Svi nas deru gdje stignu jer im se to dopusta, ali to nema bas nikakve veze s topicom



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:20 ned, 29. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali to je upravo ono sto sam ja naglasavala.... (ne vidim kako bih onda to mogla zaboraviti :roll:)
ali to je upravo ono sto sam ja naglasavala.... (ne vidim kako bih onda to mogla zaboraviti Rolling Eyes)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan