Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Objavljeni su zadaci za 1. domaću zadaću (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 20:33 ned, 19. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znak za dijeljenje je '/', a ne '\'.
Provjeriti da je nesto znak '\' se radi ovako: if (ch=='\\') zato sto \ unutar jednostrukih i dvostrukih navodnika ima specijalno znacenje -- to je tzv. escape character i redovito dolazi u paru sa nekim drugim znakom: npr. '\n', '\b', '\t', '\\' i sl.
Provjera je li nesto znak za dijeljenje: if (ch=='/')
Znak za dijeljenje je '/', a ne '\'.
Provjeriti da je nesto znak '\' se radi ovako: if (ch=='\\') zato sto \ unutar jednostrukih i dvostrukih navodnika ima specijalno znacenje -- to je tzv. escape character i redovito dolazi u paru sa nekim drugim znakom: npr. '\n', '\b', '\t', '\\' i sl.
Provjera je li nesto znak za dijeljenje: if (ch=='/')


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
FFF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2006. (19:46:12)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 20:46 ned, 19. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ups! :oops:
hvala !!! :D
ups! Embarassed
hvala !!! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:12 pon, 20. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje u vezi kompaliranja zadaće tj predaje. pošto će mi ovo biti prvi put da radim neš pod unixom imam par pitanja. dakle danas sam na faksu učila kompajlirat pod unixom i imam pitanje sljedeće: naučila sam i preko student.math.hr maila skinut program ali mi je dosta jednostavnije skinut ga s recimo diskete ili maila na gmailu pa onda u onom programu (ne znam kak se točno zove, dolje u praktikumu 1, nešto slično ovom dev++ kaj smo dobili na cd-u) ga sam kopiram iz maila i save-am u daktoteku i onda ga u terminalu (jel se tako zove) pročitam s ls i kompajliram i pokrenem? jel to ok ili moram skidat preko svog maila na student.math.hr-u?
imam pitanje u vezi kompaliranja zadaće tj predaje. pošto će mi ovo biti prvi put da radim neš pod unixom imam par pitanja. dakle danas sam na faksu učila kompajlirat pod unixom i imam pitanje sljedeće: naučila sam i preko student.math.hr maila skinut program ali mi je dosta jednostavnije skinut ga s recimo diskete ili maila na gmailu pa onda u onom programu (ne znam kak se točno zove, dolje u praktikumu 1, nešto slično ovom dev++ kaj smo dobili na cd-u) ga sam kopiram iz maila i save-am u daktoteku i onda ga u terminalu (jel se tako zove) pročitam s ls i kompajliram i pokrenem? jel to ok ili moram skidat preko svog maila na student.math.hr-u?



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 18:55 pon, 20. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam kak bi trebalo,
ja sam spremila program s cd-a na svoj prostor na kompu na faksu(pod places-home...)i ostavila ga tamo.

zatim sam otvorila zadatak sa tim programom slicnom devc++,tamo ga kompajlirala.

i onda sam u terminalu napisala [color=blue]gcc zadatak.c -o zad[/color] (prvo je ime tvog zadatka a ovo iza -o je novi naziv tvog zadatka) s tim ga kompajliras.

i zatim u terminalu napises [color=blue]./zad[/color]
(ovo zad je novo ime zadatka koje si odabrala)s tim pokreces program.

i onda ti se prebaci u novi red i tu napises svoj primjer koji trebas provesti u zadatku i odmah ce ti ga tamo ispisati.


nadam se da cu bar malo pomoci.
ne znam kak bi trebalo,
ja sam spremila program s cd-a na svoj prostor na kompu na faksu(pod places-home...)i ostavila ga tamo.

zatim sam otvorila zadatak sa tim programom slicnom devc++,tamo ga kompajlirala.

i onda sam u terminalu napisala gcc zadatak.c -o zad (prvo je ime tvog zadatka a ovo iza -o je novi naziv tvog zadatka) s tim ga kompajliras.

i zatim u terminalu napises ./zad
(ovo zad je novo ime zadatka koje si odabrala)s tim pokreces program.

i onda ti se prebaci u novi red i tu napises svoj primjer koji trebas provesti u zadatku i odmah ce ti ga tamo ispisati.


nadam se da cu bar malo pomoci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 21:31 pon, 20. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa to i ja radim. :D
sam me zanimalo dal može tak ili baš moram otvarat mail s pine pa onda kopirat zadatak s mejla ili mogu tak u tvom programu
pa to i ja radim. Very Happy
sam me zanimalo dal može tak ili baš moram otvarat mail s pine pa onda kopirat zadatak s mejla ili mogu tak u tvom programu



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 0:11 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hoce li se moci dobiti neki bodovi ako nije kompletan zadatak rjesen (ako neki dio implemenacije nije napravljen ili ako je samo implementacija napravljena) ili je samo 0 ili 7?
hoce li se moci dobiti neki bodovi ako nije kompletan zadatak rjesen (ako neki dio implemenacije nije napravljen ili ako je samo implementacija napravljena) ili je samo 0 ili 7?


[Vrh]
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 0:55 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

eto ja nebi bila ja da ne gnjavim, dakle imam zadatak s logičkim izrazom. jel problem ak moj zadatak radi tj provjerava samo za velka slova A.....Z ali moram i za mala? e i jel postoje još koji logički osim | & ^ :?: jer za te uvijete mi radi ili da mjenjam uvijete??
eto ja nebi bila ja da ne gnjavim, dakle imam zadatak s logičkim izrazom. jel problem ak moj zadatak radi tj provjerava samo za velka slova A.....Z ali moram i za mala? e i jel postoje još koji logički osim | & ^ Question jer za te uvijete mi radi ili da mjenjam uvijete??



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 9:15 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]jel problem ak moj zadatak radi tj provjerava samo za velka slova A.....Z ali moram i za mala? [/quote]

to i mene zanima,imam aritmetički izraz,i napravila sam ga samo za velika slova(kak mi je u primjeru pisano).

nadam se da ga necemo morati mijenjati :?:
mladac (napisa):
jel problem ak moj zadatak radi tj provjerava samo za velka slova A.....Z ali moram i za mala?


to i mene zanima,imam aritmetički izraz,i napravila sam ga samo za velika slova(kak mi je u primjeru pisano).

nadam se da ga necemo morati mijenjati Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zvone
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2003. (13:09:44)
Postovi: (9D)16
Sarma = la pohva - posuda
67 = 74 - 7

PostPostano: 10:05 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozete pretpostaviti da u izrazu sudjeluju samo velika slova.
Skup logickih operatora je {^, &, |, -}, pri cemu je nekima zadatak dovoljno zafrknut i bez negacije (recimo da su to oni kojima se javlja BTREE u tekstu), pa je za njih taj skup samo {^, &, |}.

Bodovanje zadaca ce biti parcijalno, tj. bit ce moguce dobiti i nesto izmedju 0 i 7.
Mozete pretpostaviti da u izrazu sudjeluju samo velika slova.
Skup logickih operatora je {^, &, |, -}, pri cemu je nekima zadatak dovoljno zafrknut i bez negacije (recimo da su to oni kojima se javlja BTREE u tekstu), pa je za njih taj skup samo {^, &, |}.

Bodovanje zadaca ce biti parcijalno, tj. bit ce moguce dobiti i nesto izmedju 0 i 7.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan