Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dokazivanje odnosa među skupovima...
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
m0rtus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (20:30:00)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3
Lokacija: /root

PostPostano: 20:46 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Dokazivanje odnosa među skupovima... Citirajte i odgovorite

Se može, u biti dali se smije dokazivat ovako na kolokvijima?


[url]http://img68.imageshack.us/my.php?image=taktickacopyyp0.jpg[/url]

pozz, m
Se može, u biti dali se smije dokazivat ovako na kolokvijima?


http://img68.imageshack.us/my.php?image=taktickacopyyp0.jpg

pozz, m



_________________
Dead Garden Cult LIVE:
2.4. Kset - Zg
18.4. Club Royal - OGULIN
Norma Belle LIVE:
4.4. Sax! - Zg
25.4. Sax! - Zg


Zadnja promjena: m0rtus; 21:02 pon, 27. 11. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 21:02 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne vjerujem.

Jer, vec postoji kolegij koji provjerava znanje tablica istinitosti(UUR), ipak, pitaj svoga asistenta/profesora.

P.S.: nije li konvencionalan nacin(raspis po definicijama) laksi od ove bjesomucne uporabe nula i jedinica?
Ne vjerujem.

Jer, vec postoji kolegij koji provjerava znanje tablica istinitosti(UUR), ipak, pitaj svoga asistenta/profesora.

P.S.: nije li konvencionalan nacin(raspis po definicijama) laksi od ove bjesomucne uporabe nula i jedinica?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m0rtus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (20:30:00)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3
Lokacija: /root

PostPostano: 21:04 pon, 27. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]Ne vjerujem.

Jer, vec postoji kolegij koji provjerava znanje tablica istinitosti(UUR), ipak, pitaj svoga asistenta/profesora.

P.S.: nije li konvencionalan nacin(raspis po definicijama) laksi od ove bjesomucne uporabe nula i jedinica?[/quote]

pa neznam, meni nije jer je ovo poput nekog algoritma za koji znas da te bude nekamo dovel, a ono raspisivanje po definiciji je tak jer onak možeš "dokazivat" i raspisivat kolko te volja i molit se Bogu da dobiš ono kaj ti treba..
Mislim ovo je cista logika, a nije li logika ono kaj radimo na ovome kolegiju izmedju ostalog, ispravite ako sam u krivu?
RonnieColeman (napisa):
Ne vjerujem.

Jer, vec postoji kolegij koji provjerava znanje tablica istinitosti(UUR), ipak, pitaj svoga asistenta/profesora.

P.S.: nije li konvencionalan nacin(raspis po definicijama) laksi od ove bjesomucne uporabe nula i jedinica?


pa neznam, meni nije jer je ovo poput nekog algoritma za koji znas da te bude nekamo dovel, a ono raspisivanje po definiciji je tak jer onak možeš "dokazivat" i raspisivat kolko te volja i molit se Bogu da dobiš ono kaj ti treba..
Mislim ovo je cista logika, a nije li logika ono kaj radimo na ovome kolegiju izmedju ostalog, ispravite ako sam u krivu?



_________________
Dead Garden Cult LIVE:
2.4. Kset - Zg
18.4. Club Royal - OGULIN
Norma Belle LIVE:
4.4. Sax! - Zg
25.4. Sax! - Zg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 0:48 uto, 28. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih priznao ovo rjesenje, ali bih mozda uzeo bod jer nije jasno napisano koji stupac sto predstavlja. Takodjer, ovo je dokaz u jednom smjeru (jedan skup je podskup drugog), za dokaz da obratna inkluzija ne vrijedi potreban je kontraprimjer. Tako da ako toga ne bi bilo - par bodova manje.

Mislim da nije lose drzati se konvencionalnog nacina dokazivanja, ali tko voli nek' izvoli.

Vazno je da napisete rjesenje ispravno i jasno (npr. drugi redak ispod skice nije tocan).

No ja vjerojatno necu ispravljati taj tip zadataka tako da je ovo vise-manje moje misljenje.

Tomislav Pejkovic
Ja bih priznao ovo rjesenje, ali bih mozda uzeo bod jer nije jasno napisano koji stupac sto predstavlja. Takodjer, ovo je dokaz u jednom smjeru (jedan skup je podskup drugog), za dokaz da obratna inkluzija ne vrijedi potreban je kontraprimjer. Tako da ako toga ne bi bilo - par bodova manje.

Mislim da nije lose drzati se konvencionalnog nacina dokazivanja, ali tko voli nek' izvoli.

Vazno je da napisete rjesenje ispravno i jasno (npr. drugi redak ispod skice nije tocan).

No ja vjerojatno necu ispravljati taj tip zadataka tako da je ovo vise-manje moje misljenje.

Tomislav Pejkovic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
m0rtus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (20:30:00)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3
Lokacija: /root

PostPostano: 9:22 uto, 28. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zahvaljujem na odgovoru, budem se još odlucio što ću koristiti...
pozz,
m.
Zahvaljujem na odgovoru, budem se još odlucio što ću koristiti...
pozz,
m.



_________________
Dead Garden Cult LIVE:
2.4. Kset - Zg
18.4. Club Royal - OGULIN
Norma Belle LIVE:
4.4. Sax! - Zg
25.4. Sax! - Zg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan