Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Turingov stroj???
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
beba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2006. (00:00:41)
Postovi: (41)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: st-ZG

PostPostano: 22:06 uto, 28. 11. 2006    Naslov: Turingov stroj??? Citirajte i odgovorite

jel mi oze ko objasnit kako cu napravit petlju z aovaj zadatak:konstruiraj tur.stroj koji pronalazi simbol x i stroj mora raditi za bilo koji pocetni polozaj glave?ja to ne razumin jer nisamo imali ni jedan takav primjer,mislim rjesila sam ga ali nemam pojma je li mi tocno.hvala unaprijed.
jel mi oze ko objasnit kako cu napravit petlju z aovaj zadatak:konstruiraj tur.stroj koji pronalazi simbol x i stroj mora raditi za bilo koji pocetni polozaj glave?ja to ne razumin jer nisamo imali ni jedan takav primjer,mislim rjesila sam ga ali nemam pojma je li mi tocno.hvala unaprijed.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 22:40 uto, 28. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stvar se svodi na šetanje glavom lijevo - desno dok ne naiđemo na X.
Uzmeš stanje q0 koje ti kaže: ako si na praznom polju upiši točkicu i odi lijevo, tu prelaziš u stanje q1 koje kaže ako si na praznom polju upiši točkicu i odi [b]desno[/b]. Već uočavaš da će glava biti pozicionirana na točki. Sada si opet u stanju q0. Sada još u tom stanju napraviš jednu petlju koja kaže: Ako naiđeš na točkicu, upiši točkicu i odi desno, kada dođe do prvog praznog polja upiše točkicu i ide lijevo. Sada opet prelazi u stanje q1, u kojem moraš napraviti analognu petlju koja kaže: ako naiđeš na točkicu upiši točkicu i odi lijevo, kad naiđe na prvo prazno mijesto upiše točkicu i ide desno. Opet prelazi u stanje q0 dok ne pronađe X, a onda isprogramiraš već šta ti treba.
Ovo objašnjenje će možda biti nerazumljivo, ali nemam skenera da skeniram slikicu bilo bi puno, puno jasnije! :)
Stvar se svodi na šetanje glavom lijevo - desno dok ne naiđemo na X.
Uzmeš stanje q0 koje ti kaže: ako si na praznom polju upiši točkicu i odi lijevo, tu prelaziš u stanje q1 koje kaže ako si na praznom polju upiši točkicu i odi desno. Već uočavaš da će glava biti pozicionirana na točki. Sada si opet u stanju q0. Sada još u tom stanju napraviš jednu petlju koja kaže: Ako naiđeš na točkicu, upiši točkicu i odi desno, kada dođe do prvog praznog polja upiše točkicu i ide lijevo. Sada opet prelazi u stanje q1, u kojem moraš napraviti analognu petlju koja kaže: ako naiđeš na točkicu upiši točkicu i odi lijevo, kad naiđe na prvo prazno mijesto upiše točkicu i ide desno. Opet prelazi u stanje q0 dok ne pronađe X, a onda isprogramiraš već šta ti treba.
Ovo objašnjenje će možda biti nerazumljivo, ali nemam skenera da skeniram slikicu bilo bi puno, puno jasnije! Smile


[Vrh]
Tintinlinić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:47:49)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:58 sri, 29. 11. 2006    Naslov: 3.zadatak iz zadaće??????????? Citirajte i odgovorite

Da li mi itko moze objasniti kako se rijesi 3.zadatak iz ove prve zadace!!!???
Da li mi itko moze objasniti kako se rijesi 3.zadatak iz ove prve zadace!!!???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:08 sri, 29. 11. 2006    Naslov: Re: 3.zadatak iz zadaće??????????? Citirajte i odgovorite

[quote="Tintinlinić"]Da li mi itko moze objasniti kako se rijesi 3.zadatak iz ove prve zadace!!!???[/quote]

Mozes to i sam... samo prouci postojece topice. 8)
Tintinlinić (napisa):
Da li mi itko moze objasniti kako se rijesi 3.zadatak iz ove prve zadace!!!???


Mozes to i sam... samo prouci postojece topice. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 14:14 sri, 29. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Baci oko [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8184]tu[/url]. I nadalje koristi Search.

Edit: vsego je uvijek brzi... :(

Edit2: Sredio sam link :oops:
Baci oko tu. I nadalje koristi Search.

Edit: vsego je uvijek brzi... Sad

Edit2: Sredio sam link Embarassed



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!


Zadnja promjena: SickJedi; 14:43 sri, 29. 11. 2006; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 14:18 sri, 29. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo je odgovor [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8184]ovdje[/url], ti si ga linkao nazad na ovaj topic :P
Zapravo je odgovor ovdje, ti si ga linkao nazad na ovaj topic Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:28 sri, 29. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto ne pustite covjeka da sam trazi? :? Moramo li uvijek sve isporuciti, bez imalo truda na strani onoga koga zanima? :joooj:
Zasto ne pustite covjeka da sam trazi? Confused Moramo li uvijek sve isporuciti, bez imalo truda na strani onoga koga zanima? Joj, joj, joj,... JOOOJ!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tintinlinić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:47:49)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:38 sri, 29. 11. 2006    Naslov: !!! Citirajte i odgovorite

puno,puno hvala.... :)
puno,puno hvala.... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
overlord
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (19:27:07)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 23:20 sri, 29. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

sick, naj se mesat di ti nije mjesto :P
sick, naj se mesat di ti nije mjesto Razz



_________________
Seven deadly sins, seven ways to win, seven holy paths to hell and your trip begins...
Seven downward sloaps, seven bloody hopes, seven are your burning fires, seven your desires!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan