Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kolokviji za stare studente
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zvijezda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:41:34)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-14 = 0 - 14

PostPostano: 12:50 čet, 7. 12. 2006    Naslov: Kolokviji za stare studente Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanjce vezano uz kolokvije za nas koji smo prošle godine odslušali kolegij. Ukoliko ćete vježbe držati Vi kolegice Balagović, zanima me postoji li mogućnost da i ove godine stariji studenti pristupe kolokvijima? Unaprijed zahvaljujem.
Imam jedno pitanjce vezano uz kolokvije za nas koji smo prošle godine odslušali kolegij. Ukoliko ćete vježbe držati Vi kolegice Balagović, zanima me postoji li mogućnost da i ove godine stariji studenti pristupe kolokvijima? Unaprijed zahvaljujem.



_________________
Život je san, a snovi su ipak samo snovi, sve drugo je matematika!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 13:06 čet, 7. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

E ovak... Ne znam jos jel cu ja drzati, i pokusavam se naci s profesorom i jos 2 asistenta da o tome popricamo. Cijela situacija je ove godine dosta kompliciranija zbog bolonjaca koji slusaju isti taj kolegij. Znaci, sve u svemu, nemam pojma.

Ali imam pitanje za vas. PAr studenata me to vec pitalo, pa me jako zanima: zakaj tolka panika sad? Mislim, to ce se sve sigurno znati prije 1.3, ali da li postoji neki razlog da to morate znati SAD, 3 mjeseca prije pocetka semestra i skoro 6 mjeseci prije prvog potencijalnog kolokvija?
E ovak... Ne znam jos jel cu ja drzati, i pokusavam se naci s profesorom i jos 2 asistenta da o tome popricamo. Cijela situacija je ove godine dosta kompliciranija zbog bolonjaca koji slusaju isti taj kolegij. Znaci, sve u svemu, nemam pojma.

Ali imam pitanje za vas. PAr studenata me to vec pitalo, pa me jako zanima: zakaj tolka panika sad? Mislim, to ce se sve sigurno znati prije 1.3, ali da li postoji neki razlog da to morate znati SAD, 3 mjeseca prije pocetka semestra i skoro 6 mjeseci prije prvog potencijalnog kolokvija?



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zvijezda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:41:34)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-14 = 0 - 14

PostPostano: 14:02 pet, 5. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa.....odgovor je vrlo jednostavan... Na našem faksu je dobro planiranje jako bitno jer smanjuje količinu posla htjeli mi to il ne. A kad bismo znali konkretnije odgovore na ovo pitanje planiranje bi bilo mnogo lakše. Još jednom zahvaljujem.
Pa.....odgovor je vrlo jednostavan... Na našem faksu je dobro planiranje jako bitno jer smanjuje količinu posla htjeli mi to il ne. A kad bismo znali konkretnije odgovore na ovo pitanje planiranje bi bilo mnogo lakše. Još jednom zahvaljujem.



_________________
Život je san, a snovi su ipak samo snovi, sve drugo je matematika!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 18:03 pet, 5. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovak.

Racunajte da ce kolokvija bit, i da ce svi koji zele moci izaci. Ali ono sto se nece znati prije 2. mjeseca je sto cete dobiti s tim kolokvijima (koliko oslobodenja od pismenih, i za koje sve rokove), i kad ce tocno biti. Naime, jer slusate kolegij skupa s bolonjcima, a bolonjci moraju imati kolokvije u vrijeme vasih ispitnih rokova, mi moramo ili izmisljati 4 razlicita kolokvija u razlicito vrijeme, ili dati vama kolokvij u vrijeme ispitnih rokova. Ak vidite pametno rjesenje za ovo, molim vas javite mi.

Point being: kolokviji ce postohjati, a da li ce vam se isplatiti ici na njih, to necete znati do 2. mjeseca.
Sori.
Ovak.

Racunajte da ce kolokvija bit, i da ce svi koji zele moci izaci. Ali ono sto se nece znati prije 2. mjeseca je sto cete dobiti s tim kolokvijima (koliko oslobodenja od pismenih, i za koje sve rokove), i kad ce tocno biti. Naime, jer slusate kolegij skupa s bolonjcima, a bolonjci moraju imati kolokvije u vrijeme vasih ispitnih rokova, mi moramo ili izmisljati 4 razlicita kolokvija u razlicito vrijeme, ili dati vama kolokvij u vrijeme ispitnih rokova. Ak vidite pametno rjesenje za ovo, molim vas javite mi.

Point being: kolokviji ce postohjati, a da li ce vam se isplatiti ici na njih, to necete znati do 2. mjeseca.
Sori.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
davi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2004. (11:21:27)
Postovi: (36)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 18:59 sri, 21. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li kakvih novosti na ovu temu :roll:
Ima li kakvih novosti na ovu temu Rolling Eyes



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 8:55 pet, 30. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b][color=red]Kolokvij iz Algebarskih stuktura za studente treće godine i starije studente održat će se u petak, 27.04.2007, 16-18, u 003. Studenti koji su slušali kolegij prethodnih godina, a žele pristupiti kolokviju, trebaju se OBAVEZNO do 10.4. javiti e-mailom asistentici Marceli Hanzer (e-mail adrese su oblika ime.prezime@math.hr).[/color][/b]
Kolokvij iz Algebarskih stuktura za studente treće godine i starije studente održat će se u petak, 27.04.2007, 16-18, u 003. Studenti koji su slušali kolegij prethodnih godina, a žele pristupiti kolokviju, trebaju se OBAVEZNO do 10.4. javiti e-mailom asistentici Marceli Hanzer (e-mail adrese su oblika ime.prezime@math.hr).



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Fran
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2005. (12:24:58)
Postovi: (1A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 0:08 pon, 9. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tek sad sam vidio post o kolokvijima, pa imam par pitanja. :oops:
Odslušao sam kolegij davne 2004/05 i još nisam izlazio na ovaj ispit. Ako ne prođem kolokvije da li se to računa kao pad? Ako prođem kolokije čega sam oslobođen? I koje gradivo pokriva 1. kolokvij?
Tek sad sam vidio post o kolokvijima, pa imam par pitanja. Embarassed
Odslušao sam kolegij davne 2004/05 i još nisam izlazio na ovaj ispit. Ako ne prođem kolokvije da li se to računa kao pad? Ako prođem kolokije čega sam oslobođen? I koje gradivo pokriva 1. kolokvij?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 11:18 pon, 9. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. mislim da ne, nisam jos vidjela da bi se negdje tako racunalo, ali to bolje da pitas nadlezne, asistenticu Marcelu ili profesora, u ovom slucaju
2. oslobadjas se pismenoga, naravno ;-)
3. gradivo ulazi valjda do ovoga sto smo napravili do sad, obzirom da je gradivo druge i trece vise manje jednako (ili me barem uspjesno zavaravaju do sad ;-) pa ja slusam s drugom godinom) - druga godina je dosla do poglavlja 'automorfizmi i unutrasnji automorfizmi' i bit ce jos jedne vjezbe i onda druga godina ima kolokvij (u ispitnom tjednu)
za trecu godinu, to je ono na sto mi smijemo, je petak kasnije.... a ne vjerujem da ce u to uci gradivo iz tjedna nakon ispitnog tjedna ;-)

znaci, mislim da mozes uzeti da su sljedeca poglavlja obradjena i pogledati poglavlje iza toga (za svaki slucaj, ako na iducim vjezbama obradio vise + ev. razliku 2.-3. godina)
[b]Grupe [/b]- opcenito (je/nije grupa) + malo o matricnim grupama
[b]Osnovna svojstva[/b] - za odredjene grupe vidi jel vrijedi komutativnost, kako se potencira u njoj, dokazi neke izraze pomocu drugih (ono sa ab-ovima)
[b]Podgrupe[/b] - vidi jel podgrupa
[b]Preslikavanje grupa[/b] - nesto je epimorf ako nesto drugo, nesto je monomorf ako nesto trece, dokazi, dokazi d asu grupe izomorfne (nadji izomorfizam)
[b]Automorfizmi i unutrasnji automorfizmi[/b] - to je tek zapocelo
sto je iduce, ne znam, ali ako je manje poglavlje, racunaj da i to upada....

hope it helps :g:
1. mislim da ne, nisam jos vidjela da bi se negdje tako racunalo, ali to bolje da pitas nadlezne, asistenticu Marcelu ili profesora, u ovom slucaju
2. oslobadjas se pismenoga, naravno Wink
3. gradivo ulazi valjda do ovoga sto smo napravili do sad, obzirom da je gradivo druge i trece vise manje jednako (ili me barem uspjesno zavaravaju do sad Wink pa ja slusam s drugom godinom) - druga godina je dosla do poglavlja 'automorfizmi i unutrasnji automorfizmi' i bit ce jos jedne vjezbe i onda druga godina ima kolokvij (u ispitnom tjednu)
za trecu godinu, to je ono na sto mi smijemo, je petak kasnije.... a ne vjerujem da ce u to uci gradivo iz tjedna nakon ispitnog tjedna Wink

znaci, mislim da mozes uzeti da su sljedeca poglavlja obradjena i pogledati poglavlje iza toga (za svaki slucaj, ako na iducim vjezbama obradio vise + ev. razliku 2.-3. godina)
Grupe - opcenito (je/nije grupa) + malo o matricnim grupama
Osnovna svojstva - za odredjene grupe vidi jel vrijedi komutativnost, kako se potencira u njoj, dokazi neke izraze pomocu drugih (ono sa ab-ovima)
Podgrupe - vidi jel podgrupa
Preslikavanje grupa - nesto je epimorf ako nesto drugo, nesto je monomorf ako nesto trece, dokazi, dokazi d asu grupe izomorfne (nadji izomorfizam)
Automorfizmi i unutrasnji automorfizmi - to je tek zapocelo
sto je iduce, ne znam, ali ako je manje poglavlje, racunaj da i to upada....

hope it helps Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 9:24 uto, 10. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Fran"]Tek sad sam vidio post o kolokvijima, pa imam par pitanja. :oops:
Odslušao sam kolegij davne 2004/05 i još nisam izlazio na ovaj ispit. Ako ne prođem kolokvije da li se to računa kao pad? Ako prođem kolokije čega sam oslobođen? I koje gradivo pokriva 1. kolokvij?[/quote]

Sve je tocno tak kak ti je Nesi rekla- dakle, pitaj asist Hanzer ili prof Sirolu tocno cega si osloboden i da li ti se broji kao pad. A sto se gradiva tice, ja ti predlazem da nabavis ovogodisnje vjezbe (zasad su iste kao proslogodisnje ali nece bit do kraja), jer su PRILICNO razlicite od onih davne 2004/05.
Fran (napisa):
Tek sad sam vidio post o kolokvijima, pa imam par pitanja. Embarassed
Odslušao sam kolegij davne 2004/05 i još nisam izlazio na ovaj ispit. Ako ne prođem kolokvije da li se to računa kao pad? Ako prođem kolokije čega sam oslobođen? I koje gradivo pokriva 1. kolokvij?


Sve je tocno tak kak ti je Nesi rekla- dakle, pitaj asist Hanzer ili prof Sirolu tocno cega si osloboden i da li ti se broji kao pad. A sto se gradiva tice, ja ti predlazem da nabavis ovogodisnje vjezbe (zasad su iste kao proslogodisnje ali nece bit do kraja), jer su PRILICNO razlicite od onih davne 2004/05.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 18:29 čet, 24. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zna li se ista o drugom kolokviju? na site jos nema nista, pa vjerojatno nema sluzbene informacije, ali mozda se nesto suska.. barem okvirno.
zna li se ista o drugom kolokviju? na site jos nema nista, pa vjerojatno nema sluzbene informacije, ali mozda se nesto suska.. barem okvirno.



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:06 čet, 24. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9522
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9522



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan