Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

3. zadaća (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 17:54 pet, 26. 1. 2007    Naslov: 3. zadaća Citirajte i odgovorite

u drugom zadatku treće zadaće piše da moramo napravit funkciju sort koja vraća sortirani niz. Kojeg tipa mora bit ta funkcija da bi mogla vratit niz? Zapravo kako vratit niz?
Hvala.
u drugom zadatku treće zadaće piše da moramo napravit funkciju sort koja vraća sortirani niz. Kojeg tipa mora bit ta funkcija da bi mogla vratit niz? Zapravo kako vratit niz?
Hvala.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:02 pet, 26. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Isto kako ga gurnes u funkciju - preko pointera na prvi element niza. 8)

Ali, kada niz "saljes" u funkciju, onda se ne salje njegova kopija, nego bas taj niz. :D Dakle, cim posortiras niz, on je sortiran i tamo odakle si pozvala funkciju. :)

Vidi ovo:

[code:1]#include <stdio.h>

void f(int niz[]) {
niz[0] = 1;
}
int main(void) {
int x[2] = {0};
printf("%d, %d\n", x[0], x[1]);
f(x);
printf("%d, %d\n", x[0], x[1]);
return 0;
}[/code:1]

HTH ;)
Isto kako ga gurnes u funkciju - preko pointera na prvi element niza. Cool

Ali, kada niz "saljes" u funkciju, onda se ne salje njegova kopija, nego bas taj niz. Very Happy Dakle, cim posortiras niz, on je sortiran i tamo odakle si pozvala funkciju. Smile

Vidi ovo:

Kod:
#include <stdio.h>

void f(int niz[]) {
  niz[0] = 1;
}
int main(void) {
  int x[2] = {0};
  printf("%d, %d\n", x[0], x[1]);
  f(x);
  printf("%d, %d\n", x[0], x[1]);
  return 0;
}


HTH Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 18:23 pet, 26. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala, shvatila sam!
Puno hvala, shvatila sam!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stinkfist
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2006. (00:14:26)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 22:05 ned, 28. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje jedno, u prvom zadatku trece zadace se u pocetku kaze da su koeficijenti prirodni brojevi, a kasnije se kaze da je B najveci od koeficijenata po apsolutnoj vrijednosti, no ako su koeficijenti prirodni brojevi onda je B jednostavno najveci koeficijent jer su svi pozitivni. dali je to zabuna pa su koeficijenti trebali biti cijeli brojevi :?:
imam pitanje jedno, u prvom zadatku trece zadace se u pocetku kaze da su koeficijenti prirodni brojevi, a kasnije se kaze da je B najveci od koeficijenata po apsolutnoj vrijednosti, no ako su koeficijenti prirodni brojevi onda je B jednostavno najveci koeficijent jer su svi pozitivni. dali je to zabuna pa su koeficijenti trebali biti cijeli brojevi Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:06 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Unimportant. :-s Rijesi onako kako pise, dakle brojevi su prirodni (pa mozes i izostaviti apsoludnu vrijednost). :gg: Da li je kolega zelio da to sami primijetite ili mu se omakla greska... to samo on zna, ali zadatak je takav kakav je. ;)
Unimportant. Eh? Rijesi onako kako pise, dakle brojevi su prirodni (pa mozes i izostaviti apsoludnu vrijednost). Mr Green being very Greeen indeed Da li je kolega zelio da to sami primijetite ili mu se omakla greska... to samo on zna, ali zadatak je takav kakav je. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:41 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam samo jedan question vezan oko 3. zadatka (možda ne izravno trećega ali problem je sličan), kako napraviti
programski odsječak koji pretvara neki broj iz neke baze a, u broj u bazi b :shock: , mislim, znam kak doc do znamenaka al ih neznam povezat, moze li bar ideja??!?
Imam samo jedan question vezan oko 3. zadatka (možda ne izravno trećega ali problem je sličan), kako napraviti
programski odsječak koji pretvara neki broj iz neke baze a, u broj u bazi b Shocked , mislim, znam kak doc do znamenaka al ih neznam povezat, moze li bar ideja??!?


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:17 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto znaci "neki broj iz baze [i]a[/i]"? :-k To je zapisano kao string ili sto? :-s (uz napomenu da stringovi ne spadaju u prvi semestar :))
Sto znaci "neki broj iz baze a"? Think To je zapisano kao string ili sto? Eh? (uz napomenu da stringovi ne spadaju u prvi semestar Smile)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stinkfist
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2006. (00:14:26)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:03 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

smijemo li u trecem zadatku pretpostaviti da b nece biti veci od 10 ? neda mi se bas raditi sa velikim slovima abecede kao zamjenom za 11 pa dokle vec ide a vjerujem da se ostalima isto neda, a i nismo bas radili koliko je u ascii-u L ili opcenito bilo koje veliko latinicno slovo (po mom strahovito skromnom znanju ascii-a 0 je 48 a A 65 no nisam siguran).
ovaj drugi zadatak mi je cudan, treba napisati dvije funkcije koje sortiraju isto polje, nepise da principi sortiranja u funkcijama moraju biti razliciti pa mozemo oba dva puta polje sortirati npr. po velicini od najveceg ka najmanjem. ono sto nerazumijem je sta je pisac htio postici tim zadatkom, mozda da pokazemo da znamo makar dva algoritma sortiranja, vjerojatno sam nesto krivo shvatio pa bih molio da mi ukazete na gresku :(
unaprijed hvala
smijemo li u trecem zadatku pretpostaviti da b nece biti veci od 10 ? neda mi se bas raditi sa velikim slovima abecede kao zamjenom za 11 pa dokle vec ide a vjerujem da se ostalima isto neda, a i nismo bas radili koliko je u ascii-u L ili opcenito bilo koje veliko latinicno slovo (po mom strahovito skromnom znanju ascii-a 0 je 48 a A 65 no nisam siguran).
ovaj drugi zadatak mi je cudan, treba napisati dvije funkcije koje sortiraju isto polje, nepise da principi sortiranja u funkcijama moraju biti razliciti pa mozemo oba dva puta polje sortirati npr. po velicini od najveceg ka najmanjem. ono sto nerazumijem je sta je pisac htio postici tim zadatkom, mozda da pokazemo da znamo makar dva algoritma sortiranja, vjerojatno sam nesto krivo shvatio pa bih molio da mi ukazete na gresku Sad
unaprijed hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:50 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Treci zadatak: nema ogranicenja, pa ih niti ja ne mogu uvesti "na svoju ruku". :? Ako ti je jako stalo, obrati se Igoru. 8) IMO, u redu je da slozite do [i]b[/i] <= 16 (sto mozete pomocu [tt]if()[/tt] ili [tt]switch()[/tt]), jer smo do baze 16 radili, a nije narocito bitna izmjena (u odnosu na bazu 36, sto bi bilo do slova 'Z', bi isao isti princip). 8)

Drugi zadatak: dobro si shvatio. :D Trazi se da zapisete dva algoritma sortiranja kao funkcije. 8) Smijes ti i kriterij sorta mijenjati; nigdje ne pise da ne smijes. ;)
Treci zadatak: nema ogranicenja, pa ih niti ja ne mogu uvesti "na svoju ruku". Confused Ako ti je jako stalo, obrati se Igoru. Cool IMO, u redu je da slozite do b ⇐ 16 (sto mozete pomocu if() ili switch()), jer smo do baze 16 radili, a nije narocito bitna izmjena (u odnosu na bazu 36, sto bi bilo do slova 'Z', bi isao isti princip). Cool

Drugi zadatak: dobro si shvatio. Very Happy Trazi se da zapisete dva algoritma sortiranja kao funkcije. Cool Smijes ti i kriterij sorta mijenjati; nigdje ne pise da ne smijes. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:06 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U zadacima nije dana maksimalna duljina niza. Budući da mi moramo staviti neku konstantu, barem ja ne znam drugačije, koliko da stavimo limit? jel u redu niz[1000] ?
U zadacima nije dana maksimalna duljina niza. Budući da mi moramo staviti neku konstantu, barem ja ne znam drugačije, koliko da stavimo limit? jel u redu niz[1000] ?



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Jelaska
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2004. (14:27:46)
Postovi: (50)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 12:57 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"]U zadacima nije dana maksimalna duljina niza. Budući da mi moramo staviti neku konstantu, barem ja ne znam drugačije, koliko da stavimo limit? jel u redu niz[1000] ?[/quote]

U kontekstu gradiva kojeg smo radili ni ja ne znam drugačije. Stvar se podrazumijeva, int niz[1000] je OK deklaracija.
Priznaje se i int niz[375], int niz[376], int niz[377] i slično... :lol:
rafaelm (napisa):
U zadacima nije dana maksimalna duljina niza. Budući da mi moramo staviti neku konstantu, barem ja ne znam drugačije, koliko da stavimo limit? jel u redu niz[1000] ?


U kontekstu gradiva kojeg smo radili ni ja ne znam drugačije. Stvar se podrazumijeva, int niz[1000] je OK deklaracija.
Priznaje se i int niz[375], int niz[376], int niz[377] i slično... Laughing



_________________
Jelaska Igor
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Miha Keber
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2006. (20:16:56)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 12 - 14

PostPostano: 15:19 čet, 1. 2. 2007    Naslov: kaj tu nevalja : kad pokrenem petlju 2 krivo ispada. Citirajte i odgovorite



[color=blue]Nije dozvoljeno objavljivanje rjesenja zadace prije isteka roka za predaju.[/color]

Inace, baci oko u vjezbe; petlje klasicnog sorta se trebaju malo drugacije sloziti.


Nije dozvoljeno objavljivanje rjesenja zadace prije isteka roka za predaju.

Inace, baci oko u vjezbe; petlje klasicnog sorta se trebaju malo drugacije sloziti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Miha Keber
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2006. (20:16:56)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 12 - 14

PostPostano: 16:00 čet, 1. 2. 2007    Naslov: izvini Citirajte i odgovorite

dali ima sanse da se 3. zadaca preda isprintana zato sto su zadaci prilicno dugi pa da ih netrebam prepisivati?
dali ima sanse da se 3. zadaca preda isprintana zato sto su zadaci prilicno dugi pa da ih netrebam prepisivati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:12 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno; kakva korist od prepisivanja? :grebgreb:
Naravno; kakva korist od prepisivanja? Kotacici rade 100 na sat



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 18:19 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dali će biti objavljena rješenja druge i pogotovo treće zadaće nakon što istekne rok za predaju?
Dali će biti objavljena rješenja druge i pogotovo treće zadaće nakon što istekne rok za predaju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan