Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

funkcije
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 21:23 uto, 30. 1. 2007    Naslov: funkcije Citirajte i odgovorite

Imam problem s 1. zadatkom 3. zadace, pa posto sam procitala negdje da se rjesenja ne smiju stavljat na net evo samo dio tog programa :
1. taj zadatak rjesavam pomocu Hornerova algoritma, funkcije. Nju definiram na sljedeci nacin:

unsigned int horner (unsigned int x, unsigned int a)
{ unsigned int p=0,i,n;

for (i=n-1;i>=0;i--)
return (p=p*x+a);
}

(sto treba ici u return? Ako stavim samo p, funkcija mi ne vraca nikakve vrijednosti. I je li to dobro definirano?)

2. poziv funkcije mi je :
hprod= horner (prod,a[i]);
(prije toga imam ucitane koeficijente (a[i]) te izracunat produkt svih koeficijenata)

Problem je u tome sto mi funkcija uvijek racuna samo s a[n-1](dakle zadnjim elementom) dok ostale uopce ne gleda.
Imam problem s 1. zadatkom 3. zadace, pa posto sam procitala negdje da se rjesenja ne smiju stavljat na net evo samo dio tog programa :
1. taj zadatak rjesavam pomocu Hornerova algoritma, funkcije. Nju definiram na sljedeci nacin:

unsigned int horner (unsigned int x, unsigned int a)
{ unsigned int p=0,i,n;

for (i=n-1;i>=0;i–)
return (p=p*x+a);
}

(sto treba ici u return? Ako stavim samo p, funkcija mi ne vraca nikakve vrijednosti. I je li to dobro definirano?)

2. poziv funkcije mi je :
hprod= horner (prod,a[i]);
(prije toga imam ucitane koeficijente (a[i]) te izracunat produkt svih koeficijenata)

Problem je u tome sto mi funkcija uvijek racuna samo s a[n-1](dakle zadnjim elementom) dok ostale uopce ne gleda.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 21:45 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Re: funkcije Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]unsigned int horner (unsigned int x, [b]unsigned int a[/b])
{ unsigned int p=0,i,n;

for (i=n-1;i>=0;i--)
[b]return (p=p*x+a);[/b]
}

(sto treba ici u return? Ako stavim samo p, funkcija mi ne vraca nikakve vrijednosti. I je li to dobro definirano?)[/quote]

U for petlji pozivas return n puta, sto nisam siguran da je "legalno", ali u svakom slucaju je pogresno u logickom smislu. For petlju formiraj tako da samo [b]p[/b] poprima vrijednost koju bi po Horneru trebao, a onda, kad se for-petlja izvrsi, ostane ti u varijabli p vrijednost polinoma koju trebas, pa nju funkcija vrati, dakle [i]return(p);[/i].

Kod bi trebao ici ovako nekako:
[code:1]unsigned int horner(unsigned int x, unsigned int a[]){
unsigned int p=0,i,n;
for(i=n-1;i>=0;i--)
p=p*x+a[i];
return(p);}[/code:1]

Nisam provjeravao, tako moguce da sam nesto previdio... ali mislim da bi to trebalo biti to.

Takodjer, kad pozivas funkciju, pozovi je s
[quote]hprod= horner (prod,a[0]);[/quote]
jer kad pozivas a[i] f-ja racuna samo od i-tog elementa u nizu a.

Takodjer nisam skuzio sto ti znaci da "imas izracunat produkt svih koeficijenata" ? Cemu?
sunny (napisa):
unsigned int horner (unsigned int x, unsigned int a)
{ unsigned int p=0,i,n;

for (i=n-1;i>=0;i–)
return (p=p*x+a);
}

(sto treba ici u return? Ako stavim samo p, funkcija mi ne vraca nikakve vrijednosti. I je li to dobro definirano?)


U for petlji pozivas return n puta, sto nisam siguran da je "legalno", ali u svakom slucaju je pogresno u logickom smislu. For petlju formiraj tako da samo p poprima vrijednost koju bi po Horneru trebao, a onda, kad se for-petlja izvrsi, ostane ti u varijabli p vrijednost polinoma koju trebas, pa nju funkcija vrati, dakle return(p);.

Kod bi trebao ici ovako nekako:
Kod:
unsigned int horner(unsigned int x, unsigned int a[]){
unsigned int p=0,i,n;
for(i=n-1;i>=0;i--)
 p=p*x+a[i];
return(p);}


Nisam provjeravao, tako moguce da sam nesto previdio... ali mislim da bi to trebalo biti to.

Takodjer, kad pozivas funkciju, pozovi je s
Citat:
hprod= horner (prod,a[0]);

jer kad pozivas a[i] f-ja racuna samo od i-tog elementa u nizu a.

Takodjer nisam skuzio sto ti znaci da "imas izracunat produkt svih koeficijenata" ? Cemu?



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:32 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Srecom, pa je Horner detaljno raspisan u vjezbama, a funkcije na predavanjima (sve dostupno on-line). :roll: A kasnije cete se buniti da niste imali iz cega uciti i da nikad niste vidjeli nista slicno zadacima s kolokvija. :grrr:

@ß: Testiraj si kod. :-s Poziv funkcije ti nije dobar. :(

[b]Molim da se daljnja rjesenja/dijelovi rjesenja [u]NE[/u] objavljuju[/b] :!:
Srecom, pa je Horner detaljno raspisan u vjezbama, a funkcije na predavanjima (sve dostupno on-line). Rolling Eyes A kasnije cete se buniti da niste imali iz cega uciti i da nikad niste vidjeli nista slicno zadacima s kolokvija. Grrrrr....

@ß: Testiraj si kod. Eh? Poziv funkcije ti nije dobar. Sad

Molim da se daljnja rjesenja/dijelovi rjesenja NE objavljuju Exclamation



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 23:09 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Re: funkcije Citirajte i odgovorite

[quote="ß"]
[code:1]unsigned int horner(unsigned int x, unsigned int a[]){
unsigned int p=0,i,n;
for(i=n-1;i>=0;i--)
p=p*x+a[i];
return(p);}[/code:1]

Takodjer, kad pozivas funkciju, pozovi je s
[quote]hprod= horner (prod,a[0]);[/quote]
[/quote]

Probala sam i tako mali milijon puta (jer mi to jedino ima logike) i nikako mi nece niti pokrenuti program, javlja mi sljedecu gresku :
[quote]passing `unsigned int' to argument 2 of `horner(unsigned int, unsigned int *)' lacks a cast.[/quote]
za liniju gdje mi pise hprod=horner(prod,a[0]).

Da, znam da smo obradivali Hornera na vjezbama u subotu i da ima i na netu, ali pokrene mi program jedino kad stavim return(p=p*x+a) pa eto... :oops:

Isprike zbog objavljivanja dijela zadace, nisam znala da je i to zabranjeno.
ß (napisa):

Kod:
unsigned int horner(unsigned int x, unsigned int a[]){
unsigned int p=0,i,n;
for(i=n-1;i>=0;i--)
 p=p*x+a[i];
return(p);}


Takodjer, kad pozivas funkciju, pozovi je s
Citat:
hprod= horner (prod,a[0]);



Probala sam i tako mali milijon puta (jer mi to jedino ima logike) i nikako mi nece niti pokrenuti program, javlja mi sljedecu gresku :
Citat:
passing `unsigned int' to argument 2 of `horner(unsigned int, unsigned int *)' lacks a cast.

za liniju gdje mi pise hprod=horner(prod,a[0]).

Da, znam da smo obradivali Hornera na vjezbama u subotu i da ima i na netu, ali pokrene mi program jedino kad stavim return(p=p*x+a) pa eto... Embarassed

Isprike zbog objavljivanja dijela zadace, nisam znala da je i to zabranjeno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:21 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Upute:[/b]

Sto radi naredba [tt]return neki_izraz[/tt]? :-k Ona [b]prekida izvrsavanje funkcije[/b] i vraca vrijednost izraza [tt]neki_izraz[/tt] kao vrijednost funkcije. 8)

A sto se poziva tice, drugi parametar funkcije ti je [b]niz [tt]int[/tt]-ova[/b], a kod poziva je to [tt]a[0][/tt]. :? Kojeg tipa je [tt]a[0][/tt]? :-k

Zadacu treba rijesiti samostalno, pa je poprilicno jasno da objavljivanje rjesenja ili dijelova rjesenja nije dozvoljeno. :ccc:
Upute:

Sto radi naredba return neki_izraz? Think Ona prekida izvrsavanje funkcije i vraca vrijednost izraza neki_izraz kao vrijednost funkcije. Cool

A sto se poziva tice, drugi parametar funkcije ti je niz int-ova, a kod poziva je to a[0]. Confused Kojeg tipa je a[0]? Think

Zadacu treba rijesiti samostalno, pa je poprilicno jasno da objavljivanje rjesenja ili dijelova rjesenja nije dozvoljeno. Ccc.... Sram te bilo...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 23:52 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][b]Upute:[/b]

Sto radi naredba [tt]return neki_izraz[/tt]? :-k Ona [b]prekida izvrsavanje funkcije[/b] i vraca vrijednost izraza [tt]neki_izraz[/tt] kao vrijednost funkcije. 8) [/quote]
da, znam, imala sam C i u srednjoj. Ali nakon malo manje od 2 sata (da znam da nije pohvalno) brljanja oko toga sve ima smisla.

[quote="vsego"]
A sto se poziva tice, drugi parametar funkcije ti je [b]niz [tt]int[/tt]-ova[/b], a kod poziva je to [tt]a[0][/tt]. :? Kojeg tipa je [tt]a[0][/tt]? :-k[/quote]
za svaki slucaj SVE sam stavila u isti tip :arrow: unsigned int, pa sam sad probala promijeniti samo tip od a[] iz unsigned int u int, ali je pogreska ista. Pa sve tipove u int, a sad je pogreska
:passing `int' to argument 2 of `horner(int, int *)' lacks a cast.

A dobro, sta sad i ja cu jednom s tim zadatkom na zelenu granu :twisted: duga je noc.
vsego (napisa):
Upute:

Sto radi naredba return neki_izraz? Think Ona prekida izvrsavanje funkcije i vraca vrijednost izraza neki_izraz kao vrijednost funkcije. Cool

da, znam, imala sam C i u srednjoj. Ali nakon malo manje od 2 sata (da znam da nije pohvalno) brljanja oko toga sve ima smisla.

vsego (napisa):

A sto se poziva tice, drugi parametar funkcije ti je niz int-ova, a kod poziva je to a[0]. Confused Kojeg tipa je a[0]? Think

za svaki slucaj SVE sam stavila u isti tip Arrow unsigned int, pa sam sad probala promijeniti samo tip od a[] iz unsigned int u int, ali je pogreska ista. Pa sve tipove u int, a sad je pogreska
:passing `int' to argument 2 of `horner(int, int *)' lacks a cast.

A dobro, sta sad i ja cu jednom s tim zadatkom na zelenu granu Twisted Evil duga je noc.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:59 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa [tt]a[0][/tt]? :-k Da li je to tipa "niz na [tt]int[/tt]-ove" kao sto funkcija ocekuje?! :kuku:
O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa a[0]? Think Da li je to tipa "niz na int-ove" kao sto funkcija ocekuje?! Kuku-lele!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 0:22 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa [tt]a[0][/tt]? :-k Da li je to tipa "niz na [tt]int[/tt]-ove" kao sto funkcija ocekuje?! :kuku:[/quote]

int, sve mi je tipa int, dakle i to je tipa int, ali svejedno mi javlja to. Ma sutra imamo vjezbe iz uur-a pa cu donesti cijeli program.
vsego (napisa):
O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa a[0]? Think Da li je to tipa "niz na int-ove" kao sto funkcija ocekuje?! Kuku-lele!!!


int, sve mi je tipa int, dakle i to je tipa int, ali svejedno mi javlja to. Ma sutra imamo vjezbe iz uur-a pa cu donesti cijeli program.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:25 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

No, pa to je i poanta: [b]sve ti je [tt]int[/tt][/b], a funkcija - kao drugi parametar - ocekuje [b]niz [tt]int[/tt]-ova, a ne [tt]int[/tt] :!:[/b]
No, pa to je i poanta: sve ti je int, a funkcija - kao drugi parametar - ocekuje niz int-ova, a ne int Exclamation



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 0:46 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa [tt]a[0][/tt]? :-k Da li je to tipa "niz na [tt]int[/tt]-ove" kao sto funkcija ocekuje?! :kuku:[/quote]

:OT:

Ovo se ne događa tako često. Svaka čast sunny!

:computer:
vsego (napisa):
O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa a[0]? Think Da li je to tipa "niz na int-ove" kao sto funkcija ocekuje?! Kuku-lele!!!


Off-topic

Ovo se ne događa tako često. Svaka čast sunny!

Opasni su ti danasnji PCi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:55 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"]Ovo se ne događa tako često.[/quote]

Sto se to ne dogadja cesto? :grebgreb: Da vsego daje hintove za rijesiti zadatak? :-s
matmih (napisa):
Ovo se ne događa tako često.


Sto se to ne dogadja cesto? Kotacici rade 100 na sat Da vsego daje hintove za rijesiti zadatak? Eh?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 0:56 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"][quote="vsego"]O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa [tt]a[0][/tt]? :-k Da li je to tipa "niz na [tt]int[/tt]-ove" kao sto funkcija ocekuje?! :kuku:[/quote]

:OT:

Ovo se ne događa tako često. Svaka čast sunny!

:computer:[/quote]

hmm... da bed, tak ti je to kad se plavusa krene bavit racunarstvom tjedan dana prije kolokvija :) sutra idem gnjavit dalje ljude jer ... hmm... necu dalje pisati da ne bih opet vsegu razljutila :wink:
najdublje isprike i puno hvala asistentu vsegi! :D
matmih (napisa):
vsego (napisa):
O, sunce mu pohano, pa daj odgovori na pitanje: kojeg je tipa a[0]? Think Da li je to tipa "niz na int-ove" kao sto funkcija ocekuje?! Kuku-lele!!!


Off-topic

Ovo se ne događa tako često. Svaka čast sunny!

Opasni su ti danasnji PCi


hmm... da bed, tak ti je to kad se plavusa krene bavit racunarstvom tjedan dana prije kolokvija Smile sutra idem gnjavit dalje ljude jer ... hmm... necu dalje pisati da ne bih opet vsegu razljutila Wink
najdublje isprike i puno hvala asistentu vsegi! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:01 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]necu dalje pisati da ne bih [color=red]opet[/color] vsegu razljutila :wink:[/quote]

Ama, zar "sunce [b]pohano[/b]" stvarno zvuci ljutito?! :shock:

[b]Back on-topic:[/b] je l' ti barem jasno sto ti pokusavam hintirati? :-k
sunny (napisa):
necu dalje pisati da ne bih opet vsegu razljutila Wink


Ama, zar "sunce pohano" stvarno zvuci ljutito?! Shocked

Back on-topic: je l' ti barem jasno sto ti pokusavam hintirati? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 1:09 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="matmih"]Ovo se ne događa tako često.[/quote]

Sto se to ne dogadja cesto? :grebgreb: Da vsego daje hintove za rijesiti zadatak? :-s[/quote]

Ma ne mislio sam na [b]sunce pohano[/b]. Inače svaka čast hintovima, super su :!: :wink:
vsego (napisa):
matmih (napisa):
Ovo se ne događa tako često.


Sto se to ne dogadja cesto? Kotacici rade 100 na sat Da vsego daje hintove za rijesiti zadatak? Eh?


Ma ne mislio sam na sunce pohano. Inače svaka čast hintovima, super su Exclamation Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 13:54 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@ß: Testiraj si kod. :-s Poziv funkcije ti nije dobar. :(
[/quote]
:oops:
Lapsus! Shvatio sam hint. :oops:

[code:1]hprod= horner (prod,a[]);[/code:1]

Naravno, funkciji treba [i]niz int-ova[/i], a ne [i]int[/i], pa stoga [i]a[][/i] a ne [i]a[0][/i]... Nisam imao C u srednjoj :los-pokusaj-isprike: :roll:

Mislim da se ovo ne racuna kao spoiler pri rjesavanju zadace, samo primjetih da nije dan odgovor na:
[quote="vsego"][b]Upute:[/b]
drugi parametar funkcije ti je [b]niz [tt]int[/tt]-ova[/b], a kod poziva je to [tt]a[0][/tt]. :? Kojeg tipa je [tt]a[0][/tt]? :-k
[/quote]
vsego (napisa):

@ß: Testiraj si kod. Eh? Poziv funkcije ti nije dobar. Sad

Embarassed
Lapsus! Shvatio sam hint. Embarassed

Kod:
hprod= horner (prod,a[]);


Naravno, funkciji treba niz int-ova, a ne int, pa stoga a[] a ne a[0]... Nisam imao C u srednjoj :los-pokusaj-isprike: Rolling Eyes

Mislim da se ovo ne racuna kao spoiler pri rjesavanju zadace, samo primjetih da nije dan odgovor na:
vsego (napisa):
Upute:
drugi parametar funkcije ti je niz int-ova, a kod poziva je to a[0]. Confused Kojeg tipa je a[0]? Think



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:29 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[tt]a[][/tt] je dio deklaracije. :? U kodu, ako zelis reci "niz a", onda napises [tt]a[/tt] - [b]bez[/b] onoga [tt][][/tt] iza. :) Dakle:
[tt]hprod = horner(prod, a);[/tt] (toliko o [i]spoilerima[/i] :|)
C obicno ima jednostavniju sintaksu od one koju studenti pokusavaju "progurati". :P

Kolegica me "uhvatila" u pauzi vjezbi, pa smo razrijesili "neodgovoreno pitanje". ;)

P.S. Niti ja nisam imao C u srednjoj, a na faxu samo kao dijelove dva semestra (ukupno mozda za jedan semestar gradiva), a inace programiram u Perlu (a ne u C-u). :P
a[] je dio deklaracije. Confused U kodu, ako zelis reci "niz a", onda napises a - bez onoga [] iza. Smile Dakle:
hprod = horner(prod, a); (toliko o spoilerima Neutral)
C obicno ima jednostavniju sintaksu od one koju studenti pokusavaju "progurati". Razz

Kolegica me "uhvatila" u pauzi vjezbi, pa smo razrijesili "neodgovoreno pitanje". Wink

P.S. Niti ja nisam imao C u srednjoj, a na faxu samo kao dijelove dva semestra (ukupno mozda za jedan semestar gradiva), a inace programiram u Perlu (a ne u C-u). Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 15:53 sri, 31. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][tt]a[][/tt] je dio deklaracije. :? U kodu, ako zelis reci "niz a", onda napises [tt]a[/tt] - [b]bez[/b] onoga [tt][][/tt] iza. :) Dakle:
[tt]hprod = horner(prod, a);[/tt] (toliko o [i]spoilerima[/i] :|)
C obicno ima jednostavniju sintaksu od one koju studenti pokusavaju "progurati". :P
[/quote]

Kuzim, hvala!! Krivo sam shvatio foliju s predavanja.. :roll:

*manicno ispravlja zadace dan prije predaje* :oops:
vsego (napisa):
a[] je dio deklaracije. Confused U kodu, ako zelis reci "niz a", onda napises a - bez onoga [] iza. Smile Dakle:
hprod = horner(prod, a); (toliko o spoilerima Neutral)
C obicno ima jednostavniju sintaksu od one koju studenti pokusavaju "progurati". Razz


Kuzim, hvala!! Krivo sam shvatio foliju s predavanja.. Rolling Eyes

*manicno ispravlja zadace dan prije predaje* Embarassed



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 16:21 sub, 3. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napravio sam program tj. funkciju hornera. Kompajla mi uredu, no kada pokrenem program umjesto rezultata mi izbaci eror, baš ne kužim u čemu je problem. :cry:

[code:1]#include <stdio.h>
unsigned int horner(unsigned int x,unsigned int a[])
{ unsigned int n,i,p=0;
for (i=n-1;i>=0;i--)
p=p*x+a[i];
return (p);
}

int main(void){
unsigned int a[20],n,i;
unsigned int hprod,p,x;
printf("Upisite broj koeficijenata:\n");
scanf("%u",&n);
printf("Upisite koeficijente:\n");
for (i=0;i<n;i++)
scanf("%u",&a[i]);
printf("Ucitajte x:\n");
scanf("%u",&x);
printf("vrijednost polinoma je:\n");
hprod=horner(p,a);
printf("%u",hprod);
scanf("%%");
return 0;
}
[/code:1]
Ako netko uoči pogrešku molio bih da mi napiše. :oops:
Napravio sam program tj. funkciju hornera. Kompajla mi uredu, no kada pokrenem program umjesto rezultata mi izbaci eror, baš ne kužim u čemu je problem. Crying or Very sad

Kod:
#include <stdio.h>
unsigned int horner(unsigned int x,unsigned int a[])
{  unsigned int n,i,p=0;
for (i=n-1;i>=0;i--)
p=p*x+a[i];
return (p);
}

int main(void){
unsigned int a[20],n,i;
unsigned int hprod,p,x;
printf("Upisite broj koeficijenata:\n");
scanf("%u",&n);
printf("Upisite koeficijente:\n");
for (i=0;i<n;i++)
scanf("%u",&a[i]);
printf("Ucitajte x:\n");
scanf("%u",&x);
printf("vrijednost polinoma je:\n");
hprod=horner(p,a);
printf("%u",hprod);
scanf("%%");
return 0;
}

Ako netko uoči pogrešku molio bih da mi napiše. Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:47 sub, 3. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja je vrijednost varijable [tt]n[/tt] u glavnom programu, a koja u funkciji? :-k
Koja je vrijednost varijable n u glavnom programu, a koja u funkciji? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 19:15 sub, 3. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U glavnom programu n poprima ucitanu vrijednost.
Ja sam mislio da istu poprima i u funkciji, ali sam ocito u krivu.
Stoga nisam siguran koju bi vrijednost imala ta varijabla. :oops:
U glavnom programu n poprima ucitanu vrijednost.
Ja sam mislio da istu poprima i u funkciji, ali sam ocito u krivu.
Stoga nisam siguran koju bi vrijednost imala ta varijabla. Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan