Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Svi kolokviji u jednom tjednu za "Bolonjce" (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:47 sri, 17. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne. :|

Ako sam dobro razumio kad je bila zadnja rasprava o tome (na FV, VVS ili tako negdje), promjena za ovaj semestar nece biti. :ccc: Ono sto mozete je pokusati utjecati na raspored kolokvija u iducem semestru, prije nego doticni raspored bude donesen (ne znam kad i by whom, ali pretpostavljam da na VVS-u). 8)

:idea: Mozda mozete dogovoriti s onima koje imate u srijedu da se sami prebace na subotu. :D No, za to vas treba dosta, jer neki zele slobodnu subotu, a prof/asist sigurno nece ici na ruku pojedincima bez da znaju da to odgovara vecini grupe. :)
Ne. Neutral

Ako sam dobro razumio kad je bila zadnja rasprava o tome (na FV, VVS ili tako negdje), promjena za ovaj semestar nece biti. Ccc.... Sram te bilo... Ono sto mozete je pokusati utjecati na raspored kolokvija u iducem semestru, prije nego doticni raspored bude donesen (ne znam kad i by whom, ali pretpostavljam da na VVS-u). Cool

Idea Mozda mozete dogovoriti s onima koje imate u srijedu da se sami prebace na subotu. Very Happy No, za to vas treba dosta, jer neki zele slobodnu subotu, a prof/asist sigurno nece ici na ruku pojedincima bez da znaju da to odgovara vecini grupe. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 23:23 sri, 17. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajmo se mi pomirit s tim da ćemo imat sve odjednom jer da su nam htjeli izać u susret izašli bi. ja ovdje sam čitam i slušam "sad nemrete niš, probajte sljedeće kolokvije... sčljedeći semestar". budimo realni već za prvu turu kolokvija smo mi predali, uruđbirali peticiju, molili.. da bi nam rekli sad je kasno al bumo neš probali za sljedeće kolokvije... sad opet isto.... probajte sljedeći semestar :evil:
ajmo se mi pomirit s tim da ćemo imat sve odjednom jer da su nam htjeli izać u susret izašli bi. ja ovdje sam čitam i slušam "sad nemrete niš, probajte sljedeće kolokvije... sčljedeći semestar". budimo realni već za prvu turu kolokvija smo mi predali, uruđbirali peticiju, molili.. da bi nam rekli sad je kasno al bumo neš probali za sljedeće kolokvije... sad opet isto.... probajte sljedeći semestar Evil or Very Mad



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 10:58 uto, 23. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mi smo se dogovorili sa asistentom da petak prije pisemo fiziku. Tako da ako zelite i vi se isto tak probajte dogovorit za biologiju.

Ja bi stvarno jako htjela tu srijedu slobodnu. Jer ovaj puit nakon ovog maratona nas cekaju 3tjedna zavrsnih.
Mi smo se dogovorili sa asistentom da petak prije pisemo fiziku. Tako da ako zelite i vi se isto tak probajte dogovorit za biologiju.

Ja bi stvarno jako htjela tu srijedu slobodnu. Jer ovaj puit nakon ovog maratona nas cekaju 3tjedna zavrsnih.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 10:12 sri, 24. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kada ce biti objavljeno kada pisemo koji kolokvij? ili vec pise na oglasnoj? moram to danas provjerit, jer me izludjuje cinjenica da ne znam da li 10.2. idem u svatove ili ne.
a kada ce biti objavljeno kada pisemo koji kolokvij? ili vec pise na oglasnoj? moram to danas provjerit, jer me izludjuje cinjenica da ne znam da li 10.2. idem u svatove ili ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:38 sri, 24. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prema trenutnom prijedlogu (koji za cca 2 sata ide pred Vijece na glas(ov)anje), mozes slobodno ici u svatove. :D

No, cak i kad bi bilo nesto u subotu, svatovi su obicno kasno popodne, a eventualni kolokvij u subotu bi valjda bio dopodne... :)
Prema trenutnom prijedlogu (koji za cca 2 sata ide pred Vijece na glas(ov)anje), mozes slobodno ici u svatove. Very Happy

No, cak i kad bi bilo nesto u subotu, svatovi su obicno kasno popodne, a eventualni kolokvij u subotu bi valjda bio dopodne... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 20:38 sri, 24. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma. Svatovi su u Splitu, a ja u petak popodne imam kolokvij, tako da ako mi usmeni budu odmah onaj tjedan iza, onda ne idem. :(

Oce li nam usmeni biti odmah sljedeci tjedan nakon prve runde kolokvija ili prema dogovoru ili...?
Ma. Svatovi su u Splitu, a ja u petak popodne imam kolokvij, tako da ako mi usmeni budu odmah onaj tjedan iza, onda ne idem. Sad

Oce li nam usmeni biti odmah sljedeci tjedan nakon prve runde kolokvija ili prema dogovoru ili...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 10:22 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm ljudi znate kaj mi je palo na pamet.. recimo kad prodje ovaj semestar.. il ova godina recimo, i ostane tako blesavi sistem.. da pokusamo odmah na pocetku 3. godine tj. 5-tog semestra sa peticijom, pa ako je i dalje ignoriraju ko ovu, da napisemo neki mail na ured@mzos.hr , pa nemremo bit jedini s tako glupim sutavom.. ajde da je faks lagani..ali nije..(objektivno).. samo me strah da ce nas i oni tamo ignorirat..ili peticiju posaljemo tamo sa odgovorom koji smo dobili...

mislim meni je jasno da ce se jednog dana izgladit ovo sa bolonjom i da ce bit sve super sve pet..al ja bi da to bude kad jos studiram..da barem kvaliteta sustava raste a ne pada, ili da stagnira(dobro to bas ne bi, jer mi se ovak ne svidja)
hm ljudi znate kaj mi je palo na pamet.. recimo kad prodje ovaj semestar.. il ova godina recimo, i ostane tako blesavi sistem.. da pokusamo odmah na pocetku 3. godine tj. 5-tog semestra sa peticijom, pa ako je i dalje ignoriraju ko ovu, da napisemo neki mail na ured@mzos.hr , pa nemremo bit jedini s tako glupim sutavom.. ajde da je faks lagani..ali nije..(objektivno).. samo me strah da ce nas i oni tamo ignorirat..ili peticiju posaljemo tamo sa odgovorom koji smo dobili...

mislim meni je jasno da ce se jednog dana izgladit ovo sa bolonjom i da ce bit sve super sve pet..al ja bi da to bude kad jos studiram..da barem kvaliteta sustava raste a ne pada, ili da stagnira(dobro to bas ne bi, jer mi se ovak ne svidja)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:55 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije da smo bas jedini s takvim sustavom. Na britanskim i americkim sveucilistima, koje ova nasa bolonja u velikoj mjeri nastoji kopirati, midterm i final su najcesci nacin ispitivanja studenata. Naravno da se svi pisu oko polovice i na kraju semestra.
Nije da smo bas jedini s takvim sustavom. Na britanskim i americkim sveucilistima, koje ova nasa bolonja u velikoj mjeri nastoji kopirati, midterm i final su najcesci nacin ispitivanja studenata. Naravno da se svi pisu oko polovice i na kraju semestra.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:39 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

al čuj opet se povlači i to da oni imaju bolje uvjete rada od nas a i mi smo ipak u HR pa je malo nepošteno za razliku od nas i ostalih fakseva
al čuj opet se povlači i to da oni imaju bolje uvjete rada od nas a i mi smo ipak u HR pa je malo nepošteno za razliku od nas i ostalih fakseva



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:34 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mzos nije nadlezna institucija, ono autonomija sveucilista & other - rektorat je mozda bolja adresa

so, neki drugi mejl bi bio prikladniji, osim ako ne zavrsi u spam folderu :lol:

IMO najbolje reakcije su na javne prosvjede
davanje potpisa na peticiju trazi 2.5 sekunde angazmana od prosjecnog studenta matematike, odlazak na prosvjed puno vise :arrow: ako se pojavi 5 ljudi, to je puno, obzirom na to kako su studenti zainteresirani

u skladu sa svime recenim, postavlja se pitanje zasto gubiti svoje vrijeme i angazirati se oko stotina ljudi koji se nece udostojiti mrdnuti s mjesta?
napominjem da bi i mirni prosvjed u auli prije sjednice bio cisto dobar pocetak, naravno, sa odgovarajucim transparentima i porukama (ako nitko niste ne kaze/napise, opet nema svrhe)

kad studentima zagusti, mozda se mrdnu
ocito im ovaj sistem dovoljno odgovara da ce malo zazvocati doma, malo frendovima, neki od vas i na forumu... i to je vise manje to

s druge strane, nas fax, tj uprava, a kamoli ista dalje, po mojem iskustvu u pravilu _nacelno_ podrzavaju i slusaju studente, a u praxi to u 90% nema veze s onime sto su 'studenti' rekli, makar to bio jedan student koji je donio par stotina potpisa....
da ne spominjem da je poprilicno umijece uspjeti na vijecu biti saslusan, a cisto sumnjam da su me IKADA uistinu slusali svi clanovi vijeca
a ja sam kao studentski predstavnik....
od dizanja studenata na noge sam odustala kad kolege predstavnici nisu htjeli dici ruku za suspenzivni veto kad se glasalo o statutu PMF-MOa uz izgovore 'sutra imam ispit kod nje/njega, ne zelim se zamjeriti' a IMO debelo smo zakinuti po tom statutu, a bilo je oko 30tak detaljno raspisanih amandmana (orignal, promjena, obrazlozenje) koje vijece nije htjelo saslusati vec su odbijeni po kratkom postupku
da ne spominjemo da se tek SAD (vise od godinu dana nakon sto je receno da treba) pocelo govoriti o pravom pisanju pravilnika o studiranju, a u tijelu koje je zaduzeno za njega, gle vraga - nema studenata....

to se zove realnost ovog fakulteta...
pozdravljam sve one koji zele nesto mijenjati, ali toplo preporucam da dok nemate barem 50 ljudi koji ce na vas mig stati negdje i drzati transparent kojeg su sami napisali - zaboravite sve skupa i posvetite se svom studiranju
sve ostalo je shouldbeizam kako bi kolega Cinik rekao ;-)
mzos nije nadlezna institucija, ono autonomija sveucilista & other - rektorat je mozda bolja adresa

so, neki drugi mejl bi bio prikladniji, osim ako ne zavrsi u spam folderu Laughing

IMO najbolje reakcije su na javne prosvjede
davanje potpisa na peticiju trazi 2.5 sekunde angazmana od prosjecnog studenta matematike, odlazak na prosvjed puno vise Arrow ako se pojavi 5 ljudi, to je puno, obzirom na to kako su studenti zainteresirani

u skladu sa svime recenim, postavlja se pitanje zasto gubiti svoje vrijeme i angazirati se oko stotina ljudi koji se nece udostojiti mrdnuti s mjesta?
napominjem da bi i mirni prosvjed u auli prije sjednice bio cisto dobar pocetak, naravno, sa odgovarajucim transparentima i porukama (ako nitko niste ne kaze/napise, opet nema svrhe)

kad studentima zagusti, mozda se mrdnu
ocito im ovaj sistem dovoljno odgovara da ce malo zazvocati doma, malo frendovima, neki od vas i na forumu... i to je vise manje to

s druge strane, nas fax, tj uprava, a kamoli ista dalje, po mojem iskustvu u pravilu _nacelno_ podrzavaju i slusaju studente, a u praxi to u 90% nema veze s onime sto su 'studenti' rekli, makar to bio jedan student koji je donio par stotina potpisa....
da ne spominjem da je poprilicno umijece uspjeti na vijecu biti saslusan, a cisto sumnjam da su me IKADA uistinu slusali svi clanovi vijeca
a ja sam kao studentski predstavnik....
od dizanja studenata na noge sam odustala kad kolege predstavnici nisu htjeli dici ruku za suspenzivni veto kad se glasalo o statutu PMF-MOa uz izgovore 'sutra imam ispit kod nje/njega, ne zelim se zamjeriti' a IMO debelo smo zakinuti po tom statutu, a bilo je oko 30tak detaljno raspisanih amandmana (orignal, promjena, obrazlozenje) koje vijece nije htjelo saslusati vec su odbijeni po kratkom postupku
da ne spominjemo da se tek SAD (vise od godinu dana nakon sto je receno da treba) pocelo govoriti o pravom pisanju pravilnika o studiranju, a u tijelu koje je zaduzeno za njega, gle vraga - nema studenata....

to se zove realnost ovog fakulteta...
pozdravljam sve one koji zele nesto mijenjati, ali toplo preporucam da dok nemate barem 50 ljudi koji ce na vas mig stati negdje i drzati transparent kojeg su sami napisali - zaboravite sve skupa i posvetite se svom studiranju
sve ostalo je shouldbeizam kako bi kolega Cinik rekao Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:40 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Studenti matematike nisu kvalificirani prosvjedovati. Predlažem da angažiramo profesionalne prosvjednike pune elana!
http://www.erento.com/mieten/agenturen,_personal_dienstleistungen/personal/demonstrant/
Studenti matematike nisu kvalificirani prosvjedovati. Predlažem da angažiramo profesionalne prosvjednike pune elana!
http://www.erento.com/mieten/agenturen,_personal_dienstleistungen/personal/demonstrant/



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:06 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovi prosvjednici izgledaju kao pravi profesionalci, ali nisu bas jeftini.
Ovi prosvjednici izgledaju kao pravi profesionalci, ali nisu bas jeftini.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 10:13 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel nam jesu onda usmeni odmah onaj tjedan nakon kolokvija ili ne?
Jel nam jesu onda usmeni odmah onaj tjedan nakon kolokvija ili ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 20:25 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene ljuti to što su prošle godine bile velike pomutnje oko naguranih kolokvija, popravnih i usmenih i svi su se bili složili da se ove godine to mora riješit, rasteretit, no umjesto toga napravljen je još veći krkljanac jer maknuti su popravni i svi kolokviji nagurani u 1 tjedan
mene ljuti to što su prošle godine bile velike pomutnje oko naguranih kolokvija, popravnih i usmenih i svi su se bili složili da se ove godine to mora riješit, rasteretit, no umjesto toga napravljen je još veći krkljanac jer maknuti su popravni i svi kolokviji nagurani u 1 tjedan



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:34 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, mladac bi sigurno prosvjedovala i za manje para od 145 eura :)
Evo, mladac bi sigurno prosvjedovala i za manje para od 145 eura Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 21:20 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ne znam šta svima tolko smeta to što je sve u jednom tjednu. ako učiš redovito (a iz osobnog iskustva znam da i ne mora bit redovito), uopće ti nije problem pa da imaš i 15 kolokvija u jednom tjednu. mene ipak malo više brine to što je sad jedan popravni za sve, što se kolokviji ne ispravljaju baš jako brzo, što je za usmene malo vremena, ali opet, ako si učio, nije ti problem. ovo je ipak fax, ovo ne treba bit lagano. pa i u srednjoj školi smo znali imat po nekoliko testova tjedno, čak i u jednom danu uz još koje usmeno ispitivanje. da, gradiva je bilo manje i bla bla, al svejedno. tad je to bio problem. i preživili smo. i ovo ćemo. ak vam je lakše stalno okrivljavat nekog drugog i jadat se nad svojom teškom sudbinom, izvolite. dapače, što se mene tiče, možete danima cvilit što se niste rodili jednu - dvije godine ranije pa da vas bolonja ne uhvati. al vam to neće riješit ispite. ako vam je sve ovo preteško, zapitajte se jeste li za ovaj fax.

btw. ak se bude organizirao kakav prosvjed, računajte na mene. neš sam nabrijana. :twisted:
ja ne znam šta svima tolko smeta to što je sve u jednom tjednu. ako učiš redovito (a iz osobnog iskustva znam da i ne mora bit redovito), uopće ti nije problem pa da imaš i 15 kolokvija u jednom tjednu. mene ipak malo više brine to što je sad jedan popravni za sve, što se kolokviji ne ispravljaju baš jako brzo, što je za usmene malo vremena, ali opet, ako si učio, nije ti problem. ovo je ipak fax, ovo ne treba bit lagano. pa i u srednjoj školi smo znali imat po nekoliko testova tjedno, čak i u jednom danu uz još koje usmeno ispitivanje. da, gradiva je bilo manje i bla bla, al svejedno. tad je to bio problem. i preživili smo. i ovo ćemo. ak vam je lakše stalno okrivljavat nekog drugog i jadat se nad svojom teškom sudbinom, izvolite. dapače, što se mene tiče, možete danima cvilit što se niste rodili jednu - dvije godine ranije pa da vas bolonja ne uhvati. al vam to neće riješit ispite. ako vam je sve ovo preteško, zapitajte se jeste li za ovaj fax.

btw. ak se bude organizirao kakav prosvjed, računajte na mene. neš sam nabrijana. Twisted Evil



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 21:49 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]ja ne znam šta svima tolko smeta to što je sve u jednom tjednu. ako učiš redovito (a iz osobnog iskustva znam da i ne mora bit redovito), uopće ti nije problem pa da imaš i 15 kolokvija u jednom tjednu. mene ipak malo više brine to što je sad jedan popravni za sve, što se kolokviji ne ispravljaju baš jako brzo, što je za usmene malo vremena, ali opet, ako si učio, nije ti problem. ovo je ipak fax, ovo ne treba bit lagano. pa i u srednjoj školi smo znali imat po nekoliko testova tjedno, čak i u jednom danu uz još koje usmeno ispitivanje. da, gradiva je bilo manje i bla bla, al svejedno. tad je to bio problem. i preživili smo. i ovo ćemo. ak vam je lakše stalno okrivljavat nekog drugog i jadat se nad svojom teškom sudbinom, izvolite. dapače, što se mene tiče, možete danima cvilit što se niste rodili jednu - dvije godine ranije pa da vas bolonja ne uhvati. al vam to neće riješit ispite. ako vam je sve ovo preteško, zapitajte se jeste li za ovaj fax.

btw. ak se bude organizirao kakav prosvjed, računajte na mene. neš sam nabrijana. :twisted:[/quote]

ali zar bi to "ovo je faks" trebalo bit za neš opravdanje? meni nije. i ne ljutim se ja na to što su svi kolokviji u jednom tjednu al neka onda to vrijedi za sve, a ne da si svako bolonju intrepetira kako njemu paše. onda jedan fak ovako, drugi onako... možda ti tako ne gledaš al ja se osječam oštećeno ako ja imam sve kolokvije u 1 tjednu i usmene odmah nakon a neki imaju po 4 roka! pa daj te nam onda bar taj jedan dan predaha između! ok i ja sam malo ljuta i isfrustriana nevezano uz faks u tebe kljuki, al isto tako ne volim kad me se prošetkava tipa: pišite peticiju a onda peticija vidla nije vjeće. ajde da nije prošlo na vjeću al da nisu mogli ni razmotrit peticiju koju su potpisali njihovi studenti.... :( ma neću više...

da ja bi i za manje od 145eura hehehe
kljuki (napisa):
ja ne znam šta svima tolko smeta to što je sve u jednom tjednu. ako učiš redovito (a iz osobnog iskustva znam da i ne mora bit redovito), uopće ti nije problem pa da imaš i 15 kolokvija u jednom tjednu. mene ipak malo više brine to što je sad jedan popravni za sve, što se kolokviji ne ispravljaju baš jako brzo, što je za usmene malo vremena, ali opet, ako si učio, nije ti problem. ovo je ipak fax, ovo ne treba bit lagano. pa i u srednjoj školi smo znali imat po nekoliko testova tjedno, čak i u jednom danu uz još koje usmeno ispitivanje. da, gradiva je bilo manje i bla bla, al svejedno. tad je to bio problem. i preživili smo. i ovo ćemo. ak vam je lakše stalno okrivljavat nekog drugog i jadat se nad svojom teškom sudbinom, izvolite. dapače, što se mene tiče, možete danima cvilit što se niste rodili jednu - dvije godine ranije pa da vas bolonja ne uhvati. al vam to neće riješit ispite. ako vam je sve ovo preteško, zapitajte se jeste li za ovaj fax.

btw. ak se bude organizirao kakav prosvjed, računajte na mene. neš sam nabrijana. Twisted Evil


ali zar bi to "ovo je faks" trebalo bit za neš opravdanje? meni nije. i ne ljutim se ja na to što su svi kolokviji u jednom tjednu al neka onda to vrijedi za sve, a ne da si svako bolonju intrepetira kako njemu paše. onda jedan fak ovako, drugi onako... možda ti tako ne gledaš al ja se osječam oštećeno ako ja imam sve kolokvije u 1 tjednu i usmene odmah nakon a neki imaju po 4 roka! pa daj te nam onda bar taj jedan dan predaha između! ok i ja sam malo ljuta i isfrustriana nevezano uz faks u tebe kljuki, al isto tako ne volim kad me se prošetkava tipa: pišite peticiju a onda peticija vidla nije vjeće. ajde da nije prošlo na vjeću al da nisu mogli ni razmotrit peticiju koju su potpisali njihovi studenti.... Sad ma neću više...

da ja bi i za manje od 145eura hehehe



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 23:41 čet, 1. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rijec 'prosvjed' ocito ne postoji u rijecniku hrvatskog studenta. I mozda je to kljuki najbolje rekao:

[quote="kljuki"] tad je to bio problem. i preživili smo. i ovo ćemo. [/quote]

Naravno. Zasto se truditi i opirati kad se mozemo naviknuti. I zaista, prve kolokvije smo prezivljeli. Ne znam da je itko umro. Svi smo na broju. Na sve se moze naviknuti, no nije to u pitanju. Pitanje je moze li se BOLJE. Odgovor je DA, moze se bolje. Moze se ne staviti sve kolokvije u isti tjedan.

[quote="kljuki"]pa i u srednjoj školi smo znali imat po nekoliko testova tjedno[/quote]

Ovo nije srednja. Ovo je fakultet. Ciljevi su drugaciji. Barem meni.

[quote="kljuki"]ako učiš redovito (a iz osobnog iskustva znam da i ne mora bit redovito), uopće ti nije problem pa da imaš i 15 kolokvija u jednom tjednu.[/quote]

Ako ucis redovito nije ti problem da imas 15 kolokvija u jednom danu. Daj to molim te predlozi upravi.

Mislim da nije u tome stvar. Mislim da nisu svi kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako bi mi redovito ucili. U taj dan predaha izmedu kolokvija se bas i ne stignu cuda nauciti. Osim toga, mislim da realno zanemarivo mnogo ljudi uci redovito. I koliko god to bilo lose, to je realnost. I raditi kalendar nastave po premisi da svi rade redovito je ... Lose. :)
Kolegama koji su zaista dobri ili zaista losi to zaista nije bitno, kako je to kljuki rekao. No sta je s ostalima koji se ne nalaze u ta dva extrema?

I da se za kraj nadovezem na ono sto je mladac rekla:

[quote="mladac"]i ne ljutim se ja na to što su svi kolokviji u jednom tjednu al[/quote]

Mozda i nije toliko stvar u terminima kolokvija; to bi samo po sebi mozda bilo i OK, da su neke druge stvari kakve bi trebale biti. Pa kad vec ne mozemo mijenjati drugo, onda barem ovo. (dobro ocito ne mozemo ni ovo :) )
Rijec 'prosvjed' ocito ne postoji u rijecniku hrvatskog studenta. I mozda je to kljuki najbolje rekao:

kljuki (napisa):
tad je to bio problem. i preživili smo. i ovo ćemo.


Naravno. Zasto se truditi i opirati kad se mozemo naviknuti. I zaista, prve kolokvije smo prezivljeli. Ne znam da je itko umro. Svi smo na broju. Na sve se moze naviknuti, no nije to u pitanju. Pitanje je moze li se BOLJE. Odgovor je DA, moze se bolje. Moze se ne staviti sve kolokvije u isti tjedan.

kljuki (napisa):
pa i u srednjoj školi smo znali imat po nekoliko testova tjedno


Ovo nije srednja. Ovo je fakultet. Ciljevi su drugaciji. Barem meni.

kljuki (napisa):
ako učiš redovito (a iz osobnog iskustva znam da i ne mora bit redovito), uopće ti nije problem pa da imaš i 15 kolokvija u jednom tjednu.


Ako ucis redovito nije ti problem da imas 15 kolokvija u jednom danu. Daj to molim te predlozi upravi.

Mislim da nije u tome stvar. Mislim da nisu svi kolokviji stavljeni u jedan tjedan kako bi mi redovito ucili. U taj dan predaha izmedu kolokvija se bas i ne stignu cuda nauciti. Osim toga, mislim da realno zanemarivo mnogo ljudi uci redovito. I koliko god to bilo lose, to je realnost. I raditi kalendar nastave po premisi da svi rade redovito je ... Lose. Smile
Kolegama koji su zaista dobri ili zaista losi to zaista nije bitno, kako je to kljuki rekao. No sta je s ostalima koji se ne nalaze u ta dva extrema?

I da se za kraj nadovezem na ono sto je mladac rekla:

mladac (napisa):
i ne ljutim se ja na to što su svi kolokviji u jednom tjednu al


Mozda i nije toliko stvar u terminima kolokvija; to bi samo po sebi mozda bilo i OK, da su neke druge stvari kakve bi trebale biti. Pa kad vec ne mozemo mijenjati drugo, onda barem ovo. (dobro ocito ne mozemo ni ovo Smile )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 1:11 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ej, ljudi, pa jel ne vidite da se nema vremena za razvlačenje kolokvija na ne-znam-ti-ja-kolko. šta, jel biste htjeli da krećemo dva tjedna ranije na fax, odma 2.1. da nastavljamo itd... ko fer? meni je bolje vak ipak.

ja sam razliku između ovog po novom i onog po starom iskusila sama prošle godine jer mi je matematika bila po bolonji, a fizika po starom sve. matematiku sam sredila svu, fiziku ne. možda je stvar samo u meni, možda bi tebi, mladac, više pasalo da imaš 4 roka za svaki kolegij, al ev ja ti velim kak je sa mnom to prošlo. da mi je bilo da me netko natjero da fiziku radim kroz godinu kak je bilo s matematikom...

ne znam stvarno kakva je razlika u ciljevima u srednjoj i na faxu. meni je cilj isti bio i onda kao i sad: završit to jednom. razlika je što je onda bilo puno lakše, nisam baš morala brinuti o prolazu. al u biti je isto: onda je bila strka oće bit 4 il 5, sad oće bit prolaz il pad.

nisam rekla da su kolokviji potrpani u jedan tjedan da bi mi redovito učili, neg da nam, ak smo redovito učili, sva ta sila kolokvija u par dana neb trebala bit problem. ja sebe ne bih nazvala zaista dobrom studenticom (zasigurno), al ne bih se ni ubrojila u zaista loše. ja sam još uvijek kampanjac. al stignem nekako to naučit da prođem, makar i ne idem baš na vježbe i predavanja.

opet moram reć, stvarno ne vidim u čem je problem.
ej, ljudi, pa jel ne vidite da se nema vremena za razvlačenje kolokvija na ne-znam-ti-ja-kolko. šta, jel biste htjeli da krećemo dva tjedna ranije na fax, odma 2.1. da nastavljamo itd... ko fer? meni je bolje vak ipak.

ja sam razliku između ovog po novom i onog po starom iskusila sama prošle godine jer mi je matematika bila po bolonji, a fizika po starom sve. matematiku sam sredila svu, fiziku ne. možda je stvar samo u meni, možda bi tebi, mladac, više pasalo da imaš 4 roka za svaki kolegij, al ev ja ti velim kak je sa mnom to prošlo. da mi je bilo da me netko natjero da fiziku radim kroz godinu kak je bilo s matematikom...

ne znam stvarno kakva je razlika u ciljevima u srednjoj i na faxu. meni je cilj isti bio i onda kao i sad: završit to jednom. razlika je što je onda bilo puno lakše, nisam baš morala brinuti o prolazu. al u biti je isto: onda je bila strka oće bit 4 il 5, sad oće bit prolaz il pad.

nisam rekla da su kolokviji potrpani u jedan tjedan da bi mi redovito učili, neg da nam, ak smo redovito učili, sva ta sila kolokvija u par dana neb trebala bit problem. ja sebe ne bih nazvala zaista dobrom studenticom (zasigurno), al ne bih se ni ubrojila u zaista loše. ja sam još uvijek kampanjac. al stignem nekako to naučit da prođem, makar i ne idem baš na vježbe i predavanja.

opet moram reć, stvarno ne vidim u čem je problem.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 3:02 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]da mi je bilo da me netko natjero da fiziku radim kroz godinu kak je bilo s matematikom...[/quote]

Ne vidim kakve to veze ima s kolokvijima u jednom tjednu. Slazem se da Bologna ima i dobrih strana, ali ima i losih.

[quote="kljuki"]meni je cilj isti bio i onda kao i sad: završit to jednom[/quote]
[quote="kljuki"]sad oće bit prolaz il pad[/quote]
[quote="kljuki"]opet moram reć, stvarno ne vidim u čem je problem.[/quote]

Znam, a znam i zasto. Proci je lako (relativno). No pokusas li doista nesto i nauciti, proraditi sve materijale koji ti daju, biti stalno u toku sa cijelokupnim gradivom, prouciti sve finese teorema i dokaza, problem ce ti postati vidljiv veoma brzo. Ako ne i prebrzo. Za prolaz se ne trazi puno, no za nesto vise, se trazi exponencijalno vise. A za to exponencijalno vise, dan predaha izmedu kolokvija za se odmoriti/pregrupirati/spremiti za novu bitku je dar s neba.

No, ja sad ne vidim tvoj problem. Zasto bi ti smetalo da imamo kolokvije u dva tjedna? Ako si se navikla na sve kolokvije u jednom tjednu, vjeruj mi naviknut ces se na sve kolokvije u dva tjedna. :)

[quote="kljuki"]sta, jel biste htjeli da krećemo dva tjedna ranije na fax, odma 2.1. da nastavljamo itd... ko fer? meni je bolje vak ipak.[/quote]

Tih tjedan-dva sto bi se produzila nastava; ispravi me ako grijesim ali tvoj jedini argument je lijenost. Mislim da nisam ni priblizno jedini koji bi drage volje poceo tjedan dana ranije, ako bi imao dva tjedna kolokvija. A ostali bi se naviknuli na to, kao sto su se naviknuli na sve ostalo.
kljuki (napisa):
da mi je bilo da me netko natjero da fiziku radim kroz godinu kak je bilo s matematikom...


Ne vidim kakve to veze ima s kolokvijima u jednom tjednu. Slazem se da Bologna ima i dobrih strana, ali ima i losih.

kljuki (napisa):
meni je cilj isti bio i onda kao i sad: završit to jednom

kljuki (napisa):
sad oće bit prolaz il pad

kljuki (napisa):
opet moram reć, stvarno ne vidim u čem je problem.


Znam, a znam i zasto. Proci je lako (relativno). No pokusas li doista nesto i nauciti, proraditi sve materijale koji ti daju, biti stalno u toku sa cijelokupnim gradivom, prouciti sve finese teorema i dokaza, problem ce ti postati vidljiv veoma brzo. Ako ne i prebrzo. Za prolaz se ne trazi puno, no za nesto vise, se trazi exponencijalno vise. A za to exponencijalno vise, dan predaha izmedu kolokvija za se odmoriti/pregrupirati/spremiti za novu bitku je dar s neba.

No, ja sad ne vidim tvoj problem. Zasto bi ti smetalo da imamo kolokvije u dva tjedna? Ako si se navikla na sve kolokvije u jednom tjednu, vjeruj mi naviknut ces se na sve kolokvije u dva tjedna. Smile

kljuki (napisa):
sta, jel biste htjeli da krećemo dva tjedna ranije na fax, odma 2.1. da nastavljamo itd... ko fer? meni je bolje vak ipak.


Tih tjedan-dva sto bi se produzila nastava; ispravi me ako grijesim ali tvoj jedini argument je lijenost. Mislim da nisam ni priblizno jedini koji bi drage volje poceo tjedan dana ranije, ako bi imao dva tjedna kolokvija. A ostali bi se naviknuli na to, kao sto su se naviknuli na sve ostalo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Sljedeće
Stranica 8 / 16.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan