Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hornerov Algoritam (Zad 7.7) (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
The Economist
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2006. (00:03:21)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
11 = 16 - 5

PostPostano: 21:47 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Hornerov Algoritam (Zad 7.7) Citirajte i odgovorite

Vidi se da sam napredovala, sve do zadatka 7.7. :lol:
Dosta sam se namucila s ovim zadatkom. Radi se o sljedecem:

kod u 7.7 kaze da bismo trebali pisati

[code:1]p+=p*x+a[i][/code:1] kao temeljnu operaciju kojom trcimo po citavom p. No, cini mi se da ne ispada tako dobro, amo rec za polinom 3x^2+2x+1.

S druge strane,
[code:1]#include <stdio.h>
int main (void){
int valp=0, a[3]={1,2,3},x=2,i;
for (i=2;i>=0;i--){
valp=valp*x+a[i];
}
printf ("%d", valp);
return 0;
}
[/code:1]


daje rjesenje 17. Dakle, moje rezoniranje je da bi trebalo izbacit + (kao sto je u kodu). Jesam vpravu ili gadno grijesim?

:evil:
Vidi se da sam napredovala, sve do zadatka 7.7. Laughing
Dosta sam se namucila s ovim zadatkom. Radi se o sljedecem:

kod u 7.7 kaze da bismo trebali pisati

Kod:
p+=p*x+a[i]
kao temeljnu operaciju kojom trcimo po citavom p. No, cini mi se da ne ispada tako dobro, amo rec za polinom 3x^2+2x+1.

S druge strane,
Kod:
#include <stdio.h>
int main (void){
int valp=0, a[3]={1,2,3},x=2,i;
     for (i=2;i>=0;i--){
         valp=valp*x+a[i];
         }
     printf ("%d", valp);
     return 0;
}



daje rjesenje 17. Dakle, moje rezoniranje je da bi trebalo izbacit + (kao sto je u kodu). Jesam vpravu ili gadno grijesim?

Evil or Very Mad



_________________
Lots of people believe that women have some kind of genetic fault that keeps them from understanding science. Fact is: there is no genetic fault, but it's still harder, because they have to work against everybody's expectation that they won't make it anyway.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 22:12 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

u pravu si kao sto je odavno receno i napisano u novoj verziji skripte...
u pravu si kao sto je odavno receno i napisano u novoj verziji skripte...


[Vrh]
The Economist
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2006. (00:03:21)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
11 = 16 - 5

PostPostano: 22:22 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovisi o tome sto definiras pod davno receno i apdejtano :twisted: .
naime, ja sam vjezbe isprintala prije 5 dana, a nitko mi nije rekao da je krivo (bila na vjezbama).

ja sam sam izgubila 3 sata i dosta zivaca. mislim, mogla sam i manje izgubit, al kad nesto ucis na krivome oduzi se dok skuzis da nije stvar u tebi :lol:.
naravno, sama sam si kriva, sta ne hengam na sajtu od uur-a i ne checkiram jel apdejtan koji + u vjezbama :roll:
ovisi o tome sto definiras pod davno receno i apdejtano Twisted Evil .
naime, ja sam vjezbe isprintala prije 5 dana, a nitko mi nije rekao da je krivo (bila na vjezbama).

ja sam sam izgubila 3 sata i dosta zivaca. mislim, mogla sam i manje izgubit, al kad nesto ucis na krivome oduzi se dok skuzis da nije stvar u tebi Laughing.
naravno, sama sam si kriva, sta ne hengam na sajtu od uur-a i ne checkiram jel apdejtan koji + u vjezbama Rolling Eyes



_________________
Lots of people believe that women have some kind of genetic fault that keeps them from understanding science. Fact is: there is no genetic fault, but it's still harder, because they have to work against everybody's expectation that they won't make it anyway.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:01 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmda... imas pravo, mogao sam [b]ne[/b] napisati vjezbe (i to prakticki objavljive), nego kao prethodnih godina pricati po starim papirima, pa vi sami hvatajte. :roll: Tada sigurno ne bi bilo gresaka. :P
Hmda... imas pravo, mogao sam ne napisati vjezbe (i to prakticki objavljive), nego kao prethodnih godina pricati po starim papirima, pa vi sami hvatajte. Rolling Eyes Tada sigurno ne bi bilo gresaka. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 23:07 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

budući da je ovo prvo izdanje pogreške se opraštaju, mi smo tu da ih ispravimo zajedno.
budući da je ovo prvo izdanje pogreške se opraštaju, mi smo tu da ih ispravimo zajedno.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 23:30 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="The Economist"]
ja sam sam izgubila 3 sata i dosta zivaca. mislim, mogla sam i manje izgubit, al kad nesto ucis na krivome oduzi se dok skuzis da nije stvar u tebi :lol:.
naravno, sama sam si kriva, sta ne hengam na sajtu od uur-a i ne checkiram jel apdejtan koji + u vjezbama :roll:[/quote]

Ja mislim da ti vrijeme nikako nije uzaludno utrošeno! Kad bolje pogledaš sada si apsolutno skužila hornera. Da si imala pravilno rješenje, možda bi ga samo prepisala i išla dalje.
Meni je jedino malo žao što nema funkcija u skripti i par rješenih zadataka sa njima, ali tu imamo predavanja.

Jedno pitanje: Kada bi mi učitavali koeficijente polinoma u niz i želimo napraviti funkciju horner koja računa p(x). Dali bi netko mogao napisati programski isječak za to,ako nije prekomplicirano?
The Economist (napisa):

ja sam sam izgubila 3 sata i dosta zivaca. mislim, mogla sam i manje izgubit, al kad nesto ucis na krivome oduzi se dok skuzis da nije stvar u tebi Laughing.
naravno, sama sam si kriva, sta ne hengam na sajtu od uur-a i ne checkiram jel apdejtan koji + u vjezbama Rolling Eyes


Ja mislim da ti vrijeme nikako nije uzaludno utrošeno! Kad bolje pogledaš sada si apsolutno skužila hornera. Da si imala pravilno rješenje, možda bi ga samo prepisala i išla dalje.
Meni je jedino malo žao što nema funkcija u skripti i par rješenih zadataka sa njima, ali tu imamo predavanja.

Jedno pitanje: Kada bi mi učitavali koeficijente polinoma u niz i želimo napraviti funkciju horner koja računa p(x). Dali bi netko mogao napisati programski isječak za to,ako nije prekomplicirano?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:55 pet, 2. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"]Jedno pitanje: Kada bi mi učitavali koeficijente polinoma u niz i želimo napraviti funkciju horner koja računa p(x). Dali bi netko mogao napisati programski isječak za to,ako nije prekomplicirano?[/quote]

Baci oko [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8684]ovdje[/url]. ;)
matmih (napisa):
Jedno pitanje: Kada bi mi učitavali koeficijente polinoma u niz i želimo napraviti funkciju horner koja računa p(x). Dali bi netko mogao napisati programski isječak za to,ako nije prekomplicirano?


Baci oko ovdje. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 0:06 sub, 3. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala! :)
Puno hvala! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
The Economist
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2006. (00:03:21)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
11 = 16 - 5

PostPostano: 22:00 sub, 3. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Hmda... imas pravo, mogao sam [b]ne[/b] napisati vjezbe (i to prakticki objavljive), nego kao prethodnih godina pricati po starim papirima, pa vi sami hvatajte. :roll: Tada sigurno ne bi bilo gresaka. :P[/quote]

ne =; , svaka cast. vjezbe su turbo korisne, pogotovo za osobe poput mene koje ne frikventaju :lol: predavanja.
vsego (napisa):
Hmda... imas pravo, mogao sam ne napisati vjezbe (i to prakticki objavljive), nego kao prethodnih godina pricati po starim papirima, pa vi sami hvatajte. Rolling Eyes Tada sigurno ne bi bilo gresaka. Razz


ne Speak to the hand , svaka cast. vjezbe su turbo korisne, pogotovo za osobe poput mene koje ne frikventaju Laughing predavanja.



_________________
Lots of people believe that women have some kind of genetic fault that keeps them from understanding science. Fact is: there is no genetic fault, but it's still harder, because they have to work against everybody's expectation that they won't make it anyway.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan