Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

popravni (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tyee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2006. (19:00:05)
Postovi: (19)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:09 pon, 12. 2. 2007    Naslov: popravni Citirajte i odgovorite

Evo ja već lagano učim za popravni iz l.a. pa me zanima kako se određuje direktni komplement:
s.i. ... ((-1,0,-1,0),(-1,1,1,1,),(1,1,-1,1))
sad ja odredim da je dim V = 2
jer je zadnji vektor prikaziv pomoću prva dva
i onda se sjećam da je ključni potez u tom trećem vektoru, ali
kaj se radi s njim zaista mi ne priziva ništa na pamet- pa ako može HELP...
Evo ja već lagano učim za popravni iz l.a. pa me zanima kako se određuje direktni komplement:
s.i. ... ((-1,0,-1,0),(-1,1,1,1,),(1,1,-1,1))
sad ja odredim da je dim V = 2
jer je zadnji vektor prikaziv pomoću prva dva
i onda se sjećam da je ključni potez u tom trećem vektoru, ali
kaj se radi s njim zaista mi ne priziva ništa na pamet- pa ako može HELP...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
skywalker
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 07. 2006. (11:31:50)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 21 - 1
Lokacija: mtk

PostPostano: 22:15 pon, 12. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da bi imao direktni komplement moraš znati kolika je dimenzija prostora,
od kojeg je to tvoje potprostor, ako se ne varam, i onda kad vidiš koja je baza tvog potprostora, nadopuniš je do baze prostora, i ono što ti nije bila baza za tvoj potprostor, od te baze prostora koju dobiješ, ti je direktni komplement.. malo spetljano zvuči no...
da bi imao direktni komplement moraš znati kolika je dimenzija prostora,
od kojeg je to tvoje potprostor, ako se ne varam, i onda kad vidiš koja je baza tvog potprostora, nadopuniš je do baze prostora, i ono što ti nije bila baza za tvoj potprostor, od te baze prostora koju dobiješ, ti je direktni komplement.. malo spetljano zvuči no...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tyee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2006. (19:00:05)
Postovi: (19)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:20 pon, 12. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="skywalker"]da bi imao direktni komplement moraš znati kolika je dimenzija prostora,
od kojeg je to tvoje potprostor, ako se ne varam, i onda kad vidiš koja je baza tvog potprostora, nadopuniš je do baze prostora, i ono što ti nije bila baza za tvoj potprostor, od te baze prostora koju dobiješ, ti je direktni komplement.. malo spetljano zvuči no...[/quote]

Nije žurba, ajde sjedni riješi pa mi izloži na hrvatskom :)
skywalker (napisa):
da bi imao direktni komplement moraš znati kolika je dimenzija prostora,
od kojeg je to tvoje potprostor, ako se ne varam, i onda kad vidiš koja je baza tvog potprostora, nadopuniš je do baze prostora, i ono što ti nije bila baza za tvoj potprostor, od te baze prostora koju dobiješ, ti je direktni komplement.. malo spetljano zvuči no...


Nije žurba, ajde sjedni riješi pa mi izloži na hrvatskom Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2006. (14:27:19)
Postovi: (5F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 17 - 3

PostPostano: 21:53 uto, 13. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tyee"][quote="skywalker"]da bi imao direktni komplement moraš znati kolika je dimenzija prostora,
od kojeg je to tvoje potprostor, ako se ne varam, i onda kad vidiš koja je baza tvog potprostora, nadopuniš je do baze prostora, i ono što ti nije bila baza za tvoj potprostor, od te baze prostora koju dobiješ, ti je direktni komplement.. malo spetljano zvuči no...[/quote]

Nije žurba, ajde sjedni riješi pa mi izloži na hrvatskom :)[/quote]

pročitaj ponovo.. zaboravio si napisat koja ti je dimenzija prostora! žišku? :wink: e, kad nju znaš, onda samo kanonskom bazom nadopuniš na onu bazu koju znas (a koju si, vidim, izračunao). e, pa onda računaš lin. nezavisnost i dobit ćeš bazu prostora. e, onda od te baze ''makneš'' onu koju si već na početku imao, i ono kaj ti je ostalo je baza direktnog komplementa. 8)
nisam niš rekla kaj nije bilo rečeno :?
jel ide to učenje kaj? :)
tyee (napisa):
skywalker (napisa):
da bi imao direktni komplement moraš znati kolika je dimenzija prostora,
od kojeg je to tvoje potprostor, ako se ne varam, i onda kad vidiš koja je baza tvog potprostora, nadopuniš je do baze prostora, i ono što ti nije bila baza za tvoj potprostor, od te baze prostora koju dobiješ, ti je direktni komplement.. malo spetljano zvuči no...


Nije žurba, ajde sjedni riješi pa mi izloži na hrvatskom Smile


pročitaj ponovo.. zaboravio si napisat koja ti je dimenzija prostora! žišku? Wink e, kad nju znaš, onda samo kanonskom bazom nadopuniš na onu bazu koju znas (a koju si, vidim, izračunao). e, pa onda računaš lin. nezavisnost i dobit ćeš bazu prostora. e, onda od te baze ''makneš'' onu koju si već na početku imao, i ono kaj ti je ostalo je baza direktnog komplementa. Cool
nisam niš rekla kaj nije bilo rečeno Confused
jel ide to učenje kaj? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m0rtus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (20:30:00)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3
Lokacija: /root

PostPostano: 22:05 uto, 13. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa kaj nije dimenzija prostora 4, s obzirom da ima 4 elementa u pojedinom "vektoru"
pa kaj nije dimenzija prostora 4, s obzirom da ima 4 elementa u pojedinom "vektoru"



_________________
Dead Garden Cult LIVE:
2.4. Kset - Zg
18.4. Club Royal - OGULIN
Norma Belle LIVE:
4.4. Sax! - Zg
25.4. Sax! - Zg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:27 uto, 13. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nadam se da ce ti pomoci ovo...rijesila sam ti s pretpostavkom da je dimenzija prostora =4.
dim V= 2, bazu za V cine vektori ( -1, 0, -1, 0) i ( -1, 1, 1, 1)
ako je dim= 4, znaci da baza ima 4 vektora; ti imas vec dva(vektore baze za V) jos moras dodati dva.
e sada, dodas dva vektora kanonske baze, npr. vektore ( 0, 0, 0, 1) i ( 0, 0, 1, 0) i sada jos samo provjeris da li su ta 4 vektora lin nezavisna. dobijes da jesu i vektori kanonske baze koje si dodao su upravo direktni komplement.
sretno!!
nadam se da ce ti pomoci ovo...rijesila sam ti s pretpostavkom da je dimenzija prostora =4.
dim V= 2, bazu za V cine vektori ( -1, 0, -1, 0) i ( -1, 1, 1, 1)
ako je dim= 4, znaci da baza ima 4 vektora; ti imas vec dva(vektore baze za V) jos moras dodati dva.
e sada, dodas dva vektora kanonske baze, npr. vektore ( 0, 0, 0, 1) i ( 0, 0, 1, 0) i sada jos samo provjeris da li su ta 4 vektora lin nezavisna. dobijes da jesu i vektori kanonske baze koje si dodao su upravo direktni komplement.
sretno!!


[Vrh]
tyee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2006. (19:00:05)
Postovi: (19)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:28 sri, 14. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala, hvala... puno jasnije. Evo ujutro, cim se probudim idem takav tip zadataka skinut s dnevnog reda...

Inace sretno svim pametnim glavama i ne tako pametnim koji imaju usmene ovaj tjedan. :)
Hvala, hvala... puno jasnije. Evo ujutro, cim se probudim idem takav tip zadataka skinut s dnevnog reda...

Inace sretno svim pametnim glavama i ne tako pametnim koji imaju usmene ovaj tjedan. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan