Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

UuR: popravni kolokvij (informacija)
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:13 uto, 13. 2. 2007    Naslov: UuR: popravni kolokvij Citirajte i odgovorite

Kao sto je najavljeno, popravni kolokvij odrzat ce se [b]19.2.2007. u 12:00[/b], u predavaonici [b]003[/b]. 8)

Podsjecam:

:!: [color=green]Kolokviju smiju pristupiti oni studenti koji su pali redovite kolokvije, te oni koji su pravovremeno (cit. [i]najkasnije ovaj petak, 16.2.[/i]) opravdali svoj izostanak s redovitih kolokvija[/color] :!:

U kolokvij ulazi [b]gradivo CIJELOG semestra[/b]: brojevni sustavi, logika sudova, Turingov stroj, sto program radi, osnovni program, petlje, nizovi i funkcije (sprešano u 6 zadataka za ukupno 95 bodova, jer ste 5 bodova mogli dobiti na zadacama). 8)
Kao sto je najavljeno, popravni kolokvij odrzat ce se 19.2.2007. u 12:00, u predavaonici 003. Cool

Podsjecam:

Exclamation Kolokviju smiju pristupiti oni studenti koji su pali redovite kolokvije, te oni koji su pravovremeno (cit. najkasnije ovaj petak, 16.2.) opravdali svoj izostanak s redovitih kolokvija Exclamation

U kolokvij ulazi gradivo CIJELOG semestra: brojevni sustavi, logika sudova, Turingov stroj, sto program radi, osnovni program, petlje, nizovi i funkcije (sprešano u 6 zadataka za ukupno 95 bodova, jer ste 5 bodova mogli dobiti na zadacama). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
petrak
Gost





PostPostano: 15:28 ned, 18. 2. 2007    Naslov: ??????????? Citirajte i odgovorite

koliko je bodova dovoljno na popravku za prolaz?
koliko je bodova dovoljno na popravku za prolaz?


[Vrh]
Chupko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2005. (22:12:53)
Postovi: (C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:40 ned, 18. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da potvrdim: oni koji su izostali sa kolokvija i imaju opravdani razlog pisu nadoknadu 2. kolokvija a ne cijeli semestar?
Samo da potvrdim: oni koji su izostali sa kolokvija i imaju opravdani razlog pisu nadoknadu 2. kolokvija a ne cijeli semestar?



_________________
''The only thing you cannot trade for your heart's desire is your heart''

''Reputation is what other people think they know about you. Honor is what you know about yourself''
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 16:01 ned, 18. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Chupko"]Samo da potvrdim: oni koji su izostali sa kolokvija i imaju opravdani razlog pisu nadoknadu 2. kolokvija a ne cijeli semestar?[/quote]

[quote="sing"]Tko je bio bolestan u doba 2. kolokvija moze birati hoce li pisati sve (cijeli popravak) ili samo drugi dio (algoritamski). Javiti se dezurnima na popravku.[/quote]
Chupko (napisa):
Samo da potvrdim: oni koji su izostali sa kolokvija i imaju opravdani razlog pisu nadoknadu 2. kolokvija a ne cijeli semestar?


sing (napisa):
Tko je bio bolestan u doba 2. kolokvija moze birati hoce li pisati sve (cijeli popravak) ili samo drugi dio (algoritamski). Javiti se dezurnima na popravku.



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:15 ned, 18. 2. 2007    Naslov: Re: ??????????? Citirajte i odgovorite

[quote="petrak"]koliko je bodova dovoljno na popravku za prolaz?[/quote]

Imas [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8827]ovdje[/url] podosta na temu popravnog. :)
petrak (napisa):
koliko je bodova dovoljno na popravku za prolaz?


Imas ovdje podosta na temu popravnog. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chupko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2005. (22:12:53)
Postovi: (C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:36 ned, 18. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

tnx spectre :wink:
tnx spectre Wink



_________________
''The only thing you cannot trade for your heart's desire is your heart''

''Reputation is what other people think they know about you. Honor is what you know about yourself''
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
petra k.
Gost





PostPostano: 23:34 ned, 18. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

upsic!! to je kad toliko ucim za popravni da uopce nisam stigla pogledat kaj se pise i rise na forumu..hihih fala!!
upsic!! to je kad toliko ucim za popravni da uopce nisam stigla pogledat kaj se pise i rise na forumu..hihih fala!!


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:25 sri, 21. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rezultati su stigli i mozete ih skinuti [url=http://degiorgi.math.hr/uur/uur-bodovi-0607-p.pdf]ovdje[/url] (PDF, 209kB) a famozne, najteze zadatke koje je svijet ikad vidio, mozete naci [url=http://degiorgi.math.hr/uur/uur-kolokvij-0607-p.proc.pdf]ovdje[/url] (PDF, 97kB). :)

Upis ocjena je na zalbama (prof. Singer) i u ponedjeljak u 12:00 (oba nastavnika). 8) Naravno, smiju doci i studenti koji su ocjenu zaradili prije popravka, a do sada ju nemaju upisanu. ;)

Da se malo referenciram na one topice (sada polockane, jer nam zaista ne trebaju 3 topica o istom kolokviju) gdje se prica kako je kolokvij bio nevjerojatno tezak... :|

Prvo, [b]moja procjena[/b] sto biste vi [b]morali[/b] znati (zajedno s bodovima):
1.zad, a - mnozenje u bazi (5 bodova),
1.zad, b - postaviti i zapoceti: raspis po definiciji (5 bodova; ako ste uvrstili b=kolikogod*k, to je 7 bodova),
2. zad - logika sudova (10 bodova),
3. zad - dobar dio (barem 15 bodova)
4. zad - uvrstavanje brojeva u jedan uvjetni operator s inkrementima/dekrementima (10 bodova),
6. zad - rjesiti bez fje (15 bodova)
Ukupno 60 bodova, sto za greske ostavlja 15-20 bodova (ovisno o zadacama). :D Primijetite da Turingu nisam dao niti jedan bod, a tu se moze skupiti ponesto ako ista znate o Turingu. :roll:

Drugo, od svih 75 studenata samo je troje napravilo [b]skoro dobro[/b] ucitavanje niza koje je copy/paste iz vjezbi. :shock: Slicna stvar je i s ispisom niza i sortovima (bez racunanja kriterija). :faint: Bez toga, na Programiranju ne mozete niti pratiti nastavu, a kamoli nesto poloziti, zato apeliram da prvo pogledate u ogledalo, a onda pricate kakav je bio kolokvij. :evil:

Usput, dvoje studenata je logiku sudova ostavilo sa slovima A, B i C unatoc tome sto sam jasno i glasno rekao da se nece priznati i da oni koji tako rade isprave to (barem da napisu supstituciju)! :?

Jedna sitnica koja nema puno veze s bodovima, ali ima s razumijevanjem zadataka: ako zadatak kaze "zadan je k i vrijedi b=nesto*k" onda nema smisla traziti koliki je b (jer je on [b]zadan[/b])! :shock: To sto uz b stoji kvadrat, ne znaci da je on nepoznanica; nepoznanice u 1.b) su x i y! :tso:

Pljuvanja na Forumu po nastavnicima i/ili asistentima cu sankcionirati. :policajac: Ako mislite da imate argumentirani prigovor, smijete ga napisati - ali [b]pristojno[/b] - no korisnije je doci na zalbe i obrazloziti sto mislite da nije u redu. 8) Prof. Singer ce biti tamo. :)
Rezultati su stigli i mozete ih skinuti ovdje (PDF, 209kB) a famozne, najteze zadatke koje je svijet ikad vidio, mozete naci ovdje (PDF, 97kB). Smile

Upis ocjena je na zalbama (prof. Singer) i u ponedjeljak u 12:00 (oba nastavnika). Cool Naravno, smiju doci i studenti koji su ocjenu zaradili prije popravka, a do sada ju nemaju upisanu. Wink

Da se malo referenciram na one topice (sada polockane, jer nam zaista ne trebaju 3 topica o istom kolokviju) gdje se prica kako je kolokvij bio nevjerojatno tezak... Neutral

Prvo, moja procjena sto biste vi morali znati (zajedno s bodovima):
1.zad, a - mnozenje u bazi (5 bodova),
1.zad, b - postaviti i zapoceti: raspis po definiciji (5 bodova; ako ste uvrstili b=kolikogod*k, to je 7 bodova),
2. zad - logika sudova (10 bodova),
3. zad - dobar dio (barem 15 bodova)
4. zad - uvrstavanje brojeva u jedan uvjetni operator s inkrementima/dekrementima (10 bodova),
6. zad - rjesiti bez fje (15 bodova)
Ukupno 60 bodova, sto za greske ostavlja 15-20 bodova (ovisno o zadacama). Very Happy Primijetite da Turingu nisam dao niti jedan bod, a tu se moze skupiti ponesto ako ista znate o Turingu. Rolling Eyes

Drugo, od svih 75 studenata samo je troje napravilo skoro dobro ucitavanje niza koje je copy/paste iz vjezbi. Shocked Slicna stvar je i s ispisom niza i sortovima (bez racunanja kriterija). Padoh u (o)nesvjest Bez toga, na Programiranju ne mozete niti pratiti nastavu, a kamoli nesto poloziti, zato apeliram da prvo pogledate u ogledalo, a onda pricate kakav je bio kolokvij. Evil or Very Mad

Usput, dvoje studenata je logiku sudova ostavilo sa slovima A, B i C unatoc tome sto sam jasno i glasno rekao da se nece priznati i da oni koji tako rade isprave to (barem da napisu supstituciju)! Confused

Jedna sitnica koja nema puno veze s bodovima, ali ima s razumijevanjem zadataka: ako zadatak kaze "zadan je k i vrijedi b=nesto*k" onda nema smisla traziti koliki je b (jer je on zadan)! Shocked To sto uz b stoji kvadrat, ne znaci da je on nepoznanica; nepoznanice u 1.b) su x i y! Trudim Se Objasniti...

Pljuvanja na Forumu po nastavnicima i/ili asistentima cu sankcionirati. Sluzbenik javnog reda i mira Ako mislite da imate argumentirani prigovor, smijete ga napisati - ali pristojno - no korisnije je doci na zalbe i obrazloziti sto mislite da nije u redu. Cool Prof. Singer ce biti tamo. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kukac
Gost





PostPostano: 20:23 sri, 21. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, ocito da nemam pojma to programiranje i ne znam ni kako bi ga vise naucila.. ali kako to da od 75 studenata nije ni 10 proslo??
posto je to bio popravni ocito je da su ljudi barem nesto ucili posto im je to bila zadnja sansa..a uzmimo i u obzir da je ziher vise od pola njih to programiranje vidjelo prvi put..pa bilo je tesko..
ja ne znam.. a kaj sad?? moram upisat ponovno uur? i kaj onda?
ma u tri papirnate maramice, zgazit cu ja to programiranje kad tad svojim znanjem..
Ok, ocito da nemam pojma to programiranje i ne znam ni kako bi ga vise naucila.. ali kako to da od 75 studenata nije ni 10 proslo??
posto je to bio popravni ocito je da su ljudi barem nesto ucili posto im je to bila zadnja sansa..a uzmimo i u obzir da je ziher vise od pola njih to programiranje vidjelo prvi put..pa bilo je tesko..
ja ne znam.. a kaj sad?? moram upisat ponovno uur? i kaj onda?
ma u tri papirnate maramice, zgazit cu ja to programiranje kad tad svojim znanjem..


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:37 sri, 21. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kukac"]Ok, ocito da nemam pojma to programiranje i ne znam ni kako bi ga vise naucila.. ali kako to da od 75 studenata nije ni 10 proslo??[/quote]

Bit cu bezobrazan, pa malo citirati randomske kolokvije:

[tt]float x[i], i,... i < x;[/tt] (dakle, broj usporedjujemo s nizom brojeva (koji je, usput receno, pogresno deklariran))
[tt]for (i++; i < nesto);[/tt] (ovo bi trebalo znaciti da se nista (jer je odmah zatvoreno s tockom-zarez) izvrsava... u kojim uvjetima?)
[tt]for (i = 0; i < 17; i [latex]\scriptsize\not=[/latex] 3,14; i++);[/tt] (vidi prethodnu opasku)
[tt]for (niz[i] > niz[j]);[/tt] (again)
[tt]...i >< y...[/tt] :shock:
[tt]if t = 0 ? printf(x);[/tt] :faint:
[tt]printf("Elementi niza su %d");[/tt]

Ovo moram prenijeti sa svim skokovima u novi red koji su se tu nasli:

[code:1]...
y = n / 1000; y%n
z = n / 100; z%n
for (z > y)
...[/code:1]

Smijem li napomenuti da sam u zadacima sa [b]sortiranjem[/b] i [b]pretrazivanjem niza[/b] nasao nekoliko [b]Hornerovih algoritama[/b]? :shock:

Pazi, ovo je izvadjeno iz mozda cetvrtine bezveze izabranih kolokvija! :o Garantiram da oni koji su to napisali nisu u zivotu vidjeli compiler, a gledanjem u papirnata rjesenja [b]necete[/b] i [b]ne mozete[/b] nauciti programirati! :ccc:

[quote="kukac"]posto je to bio popravni ocito je da su ljudi barem nesto ucili posto im je to bila zadnja sansa..[/quote]

Na zalost, prema vidjenom, ne bih se slozio. :( Zadaci su pokupljeni s vjezbi, eventualno minorno modificirani i malo izmijesani (npr. treba spojiti racunanje neke znamenke sa sortom ili brojanje prostih faktora kombinirati s ispisom odredjenog broja zvjezdica ili tako neceg). :?

Ja vjerujem kako su neki (mozda i mnogi) gledali u vjezbe/predavanja i bili uvjereni da uce. :) Meni je zao, ali tko nije uspjesno rijesio bar nekoliko zadataka na racunalu, ne moze ocekivati prolaz. :/ Vjeruj mom sestogodisnjem iskustvu na racunarskim kolegijima ovog fakulteta. ;)

[quote="kukac"]a uzmimo i u obzir da je ziher vise od pola njih to programiranje vidjelo prvi put..pa bilo je tesko..[/quote]

Demosi su uglavnom skupljali zadace, ja sam pomagao svojim bivsim studentima oko SPA, prof. Singeru su se na konzultacije javljali samo oni koje smo zvali (zbog prepisivanja na proslom kolokviju) i ako se trebalo nekako ispricati... :? Ta silna navala na demonstrature i konzultacije pokazuje ili a) da vam je sve jasno ili b) da niste ucili. :( Ja gotovo danonocno odgovaram na pitanja, dogovaram konzultacije kad student zeli (tj. ne inzistiram na fixnom terminu), napisao sam detaljne vjezbe prepune objasnjenja i primjera,... sto jos zelite? :-k Skoro sve dolazi u obzir, ali poklonjeni prolazi - [b]NE[/b] :!:

[quote="kukac"]ja ne znam.. a kaj sad?? moram upisat ponovno uur? i kaj onda?[/quote]

Kako stvari stoje, moras ga ponovno upisati. :| Na Vijecu ce se odlucitvati da li ce biti kakve nadoknade ili necega (potrazi po Forumu, o tome sam vec pisao), pa mozda bude jos neki vid "spasa", iako ja - osobno - sumnjam da ce to "proci" jer prodekan(ica) ima problema da nadje ljude za redovite duznosti. :(

[quote="kukac"]ma u tri papirnate maramice, zgazit cu ja to programiranje kad tad svojim znanjem..[/quote]

Najbolje tako... jer prica ne staje na UuR-u: to znanje se ocekuje na Programiranju, na njega se oslanja SPA, a na sve skupa Praktikum 1. :trema: Racunarski kolegiji su jako uskladjeni i jako racunaju da ste na predhodnicima [b]zaradili[/b] prolaz. 8)

Preporucam uhvatiti se toga sto prije i to [b][u]na racunalu[/u][/b] :!: Ako nesto ne radi... dodji na demonstrature, konzultacije,... pitaj kolege koji su polozili... stogod, ali natjeraj da neko tvoje rjesenje proradi na racunalu! :)

Iako znam da ovo nece zvucati iskreno, stvarno jesam iskren: zelim vam srecu i da to polozite cim vam Fakultet pruzi tu mogucnost (pa makar i tek nagodinu). :D Znam da su svi s kolegija spremni pomoci, ali u ucenju, a ne u prolazu bez znanja... :tapsh:
kukac (napisa):
Ok, ocito da nemam pojma to programiranje i ne znam ni kako bi ga vise naucila.. ali kako to da od 75 studenata nije ni 10 proslo??


Bit cu bezobrazan, pa malo citirati randomske kolokvije:

float x[i], i,... i < x; (dakle, broj usporedjujemo s nizom brojeva (koji je, usput receno, pogresno deklariran))
for (i++; i < nesto); (ovo bi trebalo znaciti da se nista (jer je odmah zatvoreno s tockom-zarez) izvrsava... u kojim uvjetima?)
for (i = 0; i < 17; i 3,14; i++); (vidi prethodnu opasku)
for (niz[i] > niz[j]); (again)
...i >< y... Shocked
if t = 0 ? printf(x); Padoh u (o)nesvjest
printf("Elementi niza su %d");

Ovo moram prenijeti sa svim skokovima u novi red koji su se tu nasli:

Kod:
...
y = n / 1000; y%n
z = n / 100; z%n
for (z > y)
...


Smijem li napomenuti da sam u zadacima sa sortiranjem i pretrazivanjem niza nasao nekoliko Hornerovih algoritama? Shocked

Pazi, ovo je izvadjeno iz mozda cetvrtine bezveze izabranih kolokvija! Surprised Garantiram da oni koji su to napisali nisu u zivotu vidjeli compiler, a gledanjem u papirnata rjesenja necete i ne mozete nauciti programirati! Ccc.... Sram te bilo...

kukac (napisa):
posto je to bio popravni ocito je da su ljudi barem nesto ucili posto im je to bila zadnja sansa..


Na zalost, prema vidjenom, ne bih se slozio. Sad Zadaci su pokupljeni s vjezbi, eventualno minorno modificirani i malo izmijesani (npr. treba spojiti racunanje neke znamenke sa sortom ili brojanje prostih faktora kombinirati s ispisom odredjenog broja zvjezdica ili tako neceg). Confused

Ja vjerujem kako su neki (mozda i mnogi) gledali u vjezbe/predavanja i bili uvjereni da uce. Smile Meni je zao, ali tko nije uspjesno rijesio bar nekoliko zadataka na racunalu, ne moze ocekivati prolaz. Ehm? Vjeruj mom sestogodisnjem iskustvu na racunarskim kolegijima ovog fakulteta. Wink

kukac (napisa):
a uzmimo i u obzir da je ziher vise od pola njih to programiranje vidjelo prvi put..pa bilo je tesko..


Demosi su uglavnom skupljali zadace, ja sam pomagao svojim bivsim studentima oko SPA, prof. Singeru su se na konzultacije javljali samo oni koje smo zvali (zbog prepisivanja na proslom kolokviju) i ako se trebalo nekako ispricati... Confused Ta silna navala na demonstrature i konzultacije pokazuje ili a) da vam je sve jasno ili b) da niste ucili. Sad Ja gotovo danonocno odgovaram na pitanja, dogovaram konzultacije kad student zeli (tj. ne inzistiram na fixnom terminu), napisao sam detaljne vjezbe prepune objasnjenja i primjera,... sto jos zelite? Think Skoro sve dolazi u obzir, ali poklonjeni prolazi - NE Exclamation

kukac (napisa):
ja ne znam.. a kaj sad?? moram upisat ponovno uur? i kaj onda?


Kako stvari stoje, moras ga ponovno upisati. Neutral Na Vijecu ce se odlucitvati da li ce biti kakve nadoknade ili necega (potrazi po Forumu, o tome sam vec pisao), pa mozda bude jos neki vid "spasa", iako ja - osobno - sumnjam da ce to "proci" jer prodekan(ica) ima problema da nadje ljude za redovite duznosti. Sad

kukac (napisa):
ma u tri papirnate maramice, zgazit cu ja to programiranje kad tad svojim znanjem..


Najbolje tako... jer prica ne staje na UuR-u: to znanje se ocekuje na Programiranju, na njega se oslanja SPA, a na sve skupa Praktikum 1. Imam tremu Racunarski kolegiji su jako uskladjeni i jako racunaju da ste na predhodnicima zaradili prolaz. Cool

Preporucam uhvatiti se toga sto prije i to na racunalu Exclamation Ako nesto ne radi... dodji na demonstrature, konzultacije,... pitaj kolege koji su polozili... stogod, ali natjeraj da neko tvoje rjesenje proradi na racunalu! Smile

Iako znam da ovo nece zvucati iskreno, stvarno jesam iskren: zelim vam srecu i da to polozite cim vam Fakultet pruzi tu mogucnost (pa makar i tek nagodinu). Very Happy Znam da su svi s kolegija spremni pomoci, ali u ucenju, a ne u prolazu bez znanja... Tapsh, tapsh,...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:37 sri, 21. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

heheheheh a boze sta su pisali na kolokviju.. ajde bar ste se smijali ispravljajuci te gluposti, heheheh..
znaci, makar sam sad pala, moram se i daje uhvatiti programiranja! a i ne preostaje mi nista drugo..
stvarno ne znam kak cu to naucit jer mi je sve to cudno, neshvatljivo, neobicno itd..
a budem ja to..valjda..
heheheheh a boze sta su pisali na kolokviju.. ajde bar ste se smijali ispravljajuci te gluposti, heheheh..
znaci, makar sam sad pala, moram se i daje uhvatiti programiranja! a i ne preostaje mi nista drugo..
stvarno ne znam kak cu to naucit jer mi je sve to cudno, neshvatljivo, neobicno itd..
a budem ja to..valjda..


[Vrh]
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 0:00 čet, 22. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zato postoje demonstrature i slično... a možeš pitati i kolege svoje koji znaju, a ako nikog ne nađeš možeš i meni poslat PM, ja kao imam vremena

edit: i daj se registriraj na forumu
zato postoje demonstrature i slično... a možeš pitati i kolege svoje koji znaju, a ako nikog ne nađeš možeš i meni poslat PM, ja kao imam vremena

edit: i daj se registriraj na forumu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 0:39 čet, 22. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Ja gotovo danonocno odgovaram na pitanja...[/quote]

Ovo je zbilja istina i to ne samo iz UUR-a već iz svih kolegija koliko ja primječujem. 8)
vsego (napisa):
Ja gotovo danonocno odgovaram na pitanja...


Ovo je zbilja istina i to ne samo iz UUR-a već iz svih kolegija koliko ja primječujem. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:39 čet, 22. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]znaci, makar sam sad pala, moram se i daje uhvatiti programiranja![/quote]

Paaa... ako zelis zavrsiti PMF-MO (smjer matematika), bojim se da moras. :? Ili izbori ukidanje UuR-a i C-a. :D
Anonymous (napisa):
znaci, makar sam sad pala, moram se i daje uhvatiti programiranja!


Paaa... ako zelis zavrsiti PMF-MO (smjer matematika), bojim se da moras. Confused Ili izbori ukidanje UuR-a i C-a. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mfernezir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2005. (18:26:41)
Postovi: (27)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:06 pet, 23. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smijesno.

Nastranu sto ekipica nije ucila na vrijeme i sto se ne znaju elementarne stvari.

Ovaj popravni je osjetno tezi od 1. i 2. kolokvija. Ti su kolokviji bili vise manje rutina, ovdje vec treba vise mozgati.

Tezina kolokvija inace nije samo subjektivna stvar kao sto je asistent Sego negdje napisao vec je objektivna stvar koja se ako se bas hoce moze i mjeriti. Time se recimo bavi psihologija odgoja i obrazovanja.

Mogu reci po sebi, 1. i 2. kolokvij sam rjesio dosta lagano, uz gubitak samo jednog boda, a za ovaj popravni trebam razmisljati kako rjesiti neke zadatke i u realnom ispitnom vremenu od 2h ne bi stigao sve rijesiti.

Veselim se rjesavanju tih zadataka za vjezbu. :)

Studenti matematike trebaju biti u stanju to rjesiti, slazem se s tim u potpunosti.

Medjutim, tezina popravnog ispita ne bi trebala znacajno odudarati od tezine originalnih kolokvija i o tome bi sastavljaci ispita trebali voditi racuna.
Smijesno.

Nastranu sto ekipica nije ucila na vrijeme i sto se ne znaju elementarne stvari.

Ovaj popravni je osjetno tezi od 1. i 2. kolokvija. Ti su kolokviji bili vise manje rutina, ovdje vec treba vise mozgati.

Tezina kolokvija inace nije samo subjektivna stvar kao sto je asistent Sego negdje napisao vec je objektivna stvar koja se ako se bas hoce moze i mjeriti. Time se recimo bavi psihologija odgoja i obrazovanja.

Mogu reci po sebi, 1. i 2. kolokvij sam rjesio dosta lagano, uz gubitak samo jednog boda, a za ovaj popravni trebam razmisljati kako rjesiti neke zadatke i u realnom ispitnom vremenu od 2h ne bi stigao sve rijesiti.

Veselim se rjesavanju tih zadataka za vjezbu. Smile

Studenti matematike trebaju biti u stanju to rjesiti, slazem se s tim u potpunosti.

Medjutim, tezina popravnog ispita ne bi trebala znacajno odudarati od tezine originalnih kolokvija i o tome bi sastavljaci ispita trebali voditi racuna.



_________________
"If the facts don't fit the theory, change the facts." Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:09 pet, 23. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozes li mi napisati sto je tocno ovdje toliko originalno da o tome treba razmisljati? :-k

Btw, nastavnici su procijenili da je tezina kao kod originala i ja se s tim slazem. :)
Mozes li mi napisati sto je tocno ovdje toliko originalno da o tome treba razmisljati? Think

Btw, nastavnici su procijenili da je tezina kao kod originala i ja se s tim slazem. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mfernezir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2005. (18:26:41)
Postovi: (27)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:31 pet, 23. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Okay, stvari oko kojih trebam misliti: :)

3. zadatak: dohvacanje 2. znamenke slijeva
5. zadatak: Turingov stroj na 1. kolokviju je bio stvarno trivijalan, bitno laksi od ovog zadatka. Da li se slazete s ovom procjenom?

6. zadatak: moram se koncentrirati dobro da uopce polovim sto zadatak hoce uopce. :-)

Dakle ne bi se bas slozio s vasom procjenom, a mislim da bi i davanje ovog testa istoj populaciji koja je pisala orginalne kolokvije potvrdilo moje razmisljanje.

P.S. Editirano samo zato jer sam 1. put slucajno lupio enter. Ipak je pola 3 ujutro :-)
Okay, stvari oko kojih trebam misliti: Smile

3. zadatak: dohvacanje 2. znamenke slijeva
5. zadatak: Turingov stroj na 1. kolokviju je bio stvarno trivijalan, bitno laksi od ovog zadatka. Da li se slazete s ovom procjenom?

6. zadatak: moram se koncentrirati dobro da uopce polovim sto zadatak hoce uopce. Smile

Dakle ne bi se bas slozio s vasom procjenom, a mislim da bi i davanje ovog testa istoj populaciji koja je pisala orginalne kolokvije potvrdilo moje razmisljanje.

P.S. Editirano samo zato jer sam 1. put slucajno lupio enter. Ipak je pola 3 ujutro Smile



_________________
"If the facts don't fit the theory, change the facts." Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 3:15 pet, 23. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mfernezir"]Dakle ne bi se bas slozio s vasom procjenom, a mislim da bi i davanje ovog testa istoj populaciji koja je pisala orginalne kolokvije potvrdilo moje razmisljanje.[/quote]

e s ovim se i ja slažem... mislim da baš i ne bi bili toliko dobri rezultati da su originalni kolokviji bili ovakvi... dobro, neki ljudi bi i ovo sve znali riješit, naravno, i ne kažem da je ovaj kolokvij bio tako strašno težak... ali teži od originalnih, tu uopće nema sumnje... i što se mene tiče, takve ste nam kolokvije trebali odmah dati, pa da se vidi tko stvarno zna :) jer mislim da ne bi bilo tolko puno petica kao što ih sada ima da su kolokviji ovakvi bili... dapače, sigurna sam u to ;)

i da, zašto je za popravni, na kojem se imalo duplo više posla nego na pravom kolokviju, predviđeno isto vrijeme pisanja, 2 sata? nije li to malo nelogično? dobro, priznam da se originalni prvi kolokvij mogao riješit za pola sata, a drugi za max. sat vremena, ali svejedno... a ovaj je čak i teži bio, pa ne znam baš koliko je dva sata dovoljno... je ako sve znaš, ali ljudi koji su ga pisali sigurno ne spadaju u tu skupinu, inače ne bi pali... i zbog svega toga uopće mi nije čudno što je jako malo ljudi uspjelo proć popravni kolokvij... ak nisu mogli na originalnima skupit 40-45 bodova, nije ni čudo što ni ovdje nisu to uspjeli.. ne znam, možda bi bilo pametnije da ste dali lagani popravni kolokvij, sa samo najosnovnijim stvarima, koje su nužne, al da se onda na njemu može samo 2 dobiti, ne više od toga... bar bi više ljudi prošlo, ak ništa drugo... a i nema baš nekog smisla da se može dobit bilo koja ocjena, jer kolko vidim, samo je jedan student uspio dobit 3 na njemu, njih još nekoliko 2, sve ostalo jedinice... a ne znam, ne kažem ja sada ovime da su zadaci bili najteži ikada, jer nisu... ali da su preteški za popravni kolokvij, jesu... pogotovo nakon onih normalnih kolokvija... al to je samo moje mišljenje :)
mfernezir (napisa):
Dakle ne bi se bas slozio s vasom procjenom, a mislim da bi i davanje ovog testa istoj populaciji koja je pisala orginalne kolokvije potvrdilo moje razmisljanje.


e s ovim se i ja slažem... mislim da baš i ne bi bili toliko dobri rezultati da su originalni kolokviji bili ovakvi... dobro, neki ljudi bi i ovo sve znali riješit, naravno, i ne kažem da je ovaj kolokvij bio tako strašno težak... ali teži od originalnih, tu uopće nema sumnje... i što se mene tiče, takve ste nam kolokvije trebali odmah dati, pa da se vidi tko stvarno zna Smile jer mislim da ne bi bilo tolko puno petica kao što ih sada ima da su kolokviji ovakvi bili... dapače, sigurna sam u to Wink

i da, zašto je za popravni, na kojem se imalo duplo više posla nego na pravom kolokviju, predviđeno isto vrijeme pisanja, 2 sata? nije li to malo nelogično? dobro, priznam da se originalni prvi kolokvij mogao riješit za pola sata, a drugi za max. sat vremena, ali svejedno... a ovaj je čak i teži bio, pa ne znam baš koliko je dva sata dovoljno... je ako sve znaš, ali ljudi koji su ga pisali sigurno ne spadaju u tu skupinu, inače ne bi pali... i zbog svega toga uopće mi nije čudno što je jako malo ljudi uspjelo proć popravni kolokvij... ak nisu mogli na originalnima skupit 40-45 bodova, nije ni čudo što ni ovdje nisu to uspjeli.. ne znam, možda bi bilo pametnije da ste dali lagani popravni kolokvij, sa samo najosnovnijim stvarima, koje su nužne, al da se onda na njemu može samo 2 dobiti, ne više od toga... bar bi više ljudi prošlo, ak ništa drugo... a i nema baš nekog smisla da se može dobit bilo koja ocjena, jer kolko vidim, samo je jedan student uspio dobit 3 na njemu, njih još nekoliko 2, sve ostalo jedinice... a ne znam, ne kažem ja sada ovime da su zadaci bili najteži ikada, jer nisu... ali da su preteški za popravni kolokvij, jesu... pogotovo nakon onih normalnih kolokvija... al to je samo moje mišljenje Smile



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:41 pet, 23. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mfernezir"]3. zadatak: dohvacanje 2. znamenke slijeva[/quote]

Dijeljenje dok broj ne postane manji od 100 i onda modulo 10? :shock:

[quote="mfernezir"]5. zadatak: Turingov stroj na 1. kolokviju je bio stvarno trivijalan, bitno laksi od ovog zadatka. Da li se slazete s ovom procjenom?[/quote]

Ne bas. :? Ovaj je originalniji i utoliko mozemo reci da je tezi za one koji ne razumiju, ali znaju napamet ono s vjezbi, ali da je stvarno tezi... nije: imas 3 stanja (uz pocetno i zavrsno) koja oznacavaju koji si znak zadnje procitao i petlju prema tom istom stanju koja, u slucaju citanja istog znaka pise razmak. :) U slucaju citanja nekog drugog znaka, ides u "njegovo" stanje. 8) Trivijalno, ako razumijes Turinga. ;)

[quote="mfernezir"]6. zadatak: moram se koncentrirati dobro da uopce polovim sto zadatak hoce uopce. :-)[/quote]

Errr... racuna nekakve brojeve i, umjesto da ih ispise, ispisuje onoliko zvjezdica/cegagod koliki si broj dobio. :) Mali twist zadataka s vjezbi. :? Recimo, prva grupa:
- f(k) je broj brojeva od a do b s kojima je k djeljiv; na vjezbama se radilo prebroji brojeve koji odgovaraju nekom kriteriju i provjera da li su dva broja djeljiva jedan s drugim; to spojis i eto ti broja f(k)
- ostaje ispisati sto se trazi, a to su zadaci s kraja poglavlja o petljama 8)

IMO, problematican je bio prvi kolokvij koji je bio nerazumno lagan (sto je nas propust, ali ne znaci da ga treba ponavljati), a to potvrdjuje i prosjecan broj bodova: 32 od 45 ([b]unatoc[/b] nepopularnosti Turinga). :? Tu se slazem da je ovaj popravak tezi od onoga, no - na vasu zalost - za drugi semestar vam je daleko bitnije poznavanje programiranja,... :(

[quote="mfernezir"]mislim da bi i davanje ovog testa istoj populaciji koja je pisala orginalne kolokvije potvrdilo moje razmisljanje.[/quote]

Moguce, ali ja osobno mislim da bi bili slicni rezultati. :) Zasto? :-s Jednostavno, tada je prolaznost bila malo preko 2/3. :| Na popravku smo imali troje studenata koji nisu pali, nego opravdano izostali s drugog kolokvija. :? Od to troje, dvoje je proslo (dapace, jedan je dobio peticu), sto je - pazi Vraga - prolaznost 2/3. :D

Mislim da trebate gledati sto je trebalo za prolaz, a ne za maximalni broj bodova. :) Ja bih rado dao 5 bodova na tocno ucitavanje i ispis niza (npr. kod sortova), ali to gotovo nitko nije napisao. :? To je rutinska stvar koja ne moze biti "teza" ili "laksa"... :? Cak i oni koji su pokusali napraviti varijantu "ucitaj [i]n[/i] brojeva" uglavnom (mozda i svi, nisam siguran) nisu to dobro napravili. :(

No, tko ovo smatra teskim, stvarno bi bilo dobro da proba malo rijesiti... kao pripremu za drugi semestar. 8) Pa, ako zapne, stigne uloviti pomoc (i objasnjenja) na vrijeme. :) A vjerujem da ce zapeti mnogima koji su prosli zahvaljujuci prvom kolokviju, uz samo 15-20 bodova na drugom... :|
mfernezir (napisa):
3. zadatak: dohvacanje 2. znamenke slijeva


Dijeljenje dok broj ne postane manji od 100 i onda modulo 10? Shocked

mfernezir (napisa):
5. zadatak: Turingov stroj na 1. kolokviju je bio stvarno trivijalan, bitno laksi od ovog zadatka. Da li se slazete s ovom procjenom?


Ne bas. Confused Ovaj je originalniji i utoliko mozemo reci da je tezi za one koji ne razumiju, ali znaju napamet ono s vjezbi, ali da je stvarno tezi... nije: imas 3 stanja (uz pocetno i zavrsno) koja oznacavaju koji si znak zadnje procitao i petlju prema tom istom stanju koja, u slucaju citanja istog znaka pise razmak. Smile U slucaju citanja nekog drugog znaka, ides u "njegovo" stanje. Cool Trivijalno, ako razumijes Turinga. Wink

mfernezir (napisa):
6. zadatak: moram se koncentrirati dobro da uopce polovim sto zadatak hoce uopce. Smile


Errr... racuna nekakve brojeve i, umjesto da ih ispise, ispisuje onoliko zvjezdica/cegagod koliki si broj dobio. Smile Mali twist zadataka s vjezbi. Confused Recimo, prva grupa:
- f(k) je broj brojeva od a do b s kojima je k djeljiv; na vjezbama se radilo prebroji brojeve koji odgovaraju nekom kriteriju i provjera da li su dva broja djeljiva jedan s drugim; to spojis i eto ti broja f(k)
- ostaje ispisati sto se trazi, a to su zadaci s kraja poglavlja o petljama Cool

IMO, problematican je bio prvi kolokvij koji je bio nerazumno lagan (sto je nas propust, ali ne znaci da ga treba ponavljati), a to potvrdjuje i prosjecan broj bodova: 32 od 45 (unatoc nepopularnosti Turinga). Confused Tu se slazem da je ovaj popravak tezi od onoga, no - na vasu zalost - za drugi semestar vam je daleko bitnije poznavanje programiranja,... Sad

mfernezir (napisa):
mislim da bi i davanje ovog testa istoj populaciji koja je pisala orginalne kolokvije potvrdilo moje razmisljanje.


Moguce, ali ja osobno mislim da bi bili slicni rezultati. Smile Zasto? Eh? Jednostavno, tada je prolaznost bila malo preko 2/3. Neutral Na popravku smo imali troje studenata koji nisu pali, nego opravdano izostali s drugog kolokvija. Confused Od to troje, dvoje je proslo (dapace, jedan je dobio peticu), sto je - pazi Vraga - prolaznost 2/3. Very Happy

Mislim da trebate gledati sto je trebalo za prolaz, a ne za maximalni broj bodova. Smile Ja bih rado dao 5 bodova na tocno ucitavanje i ispis niza (npr. kod sortova), ali to gotovo nitko nije napisao. Confused To je rutinska stvar koja ne moze biti "teza" ili "laksa"... Confused Cak i oni koji su pokusali napraviti varijantu "ucitaj n brojeva" uglavnom (mozda i svi, nisam siguran) nisu to dobro napravili. Sad

No, tko ovo smatra teskim, stvarno bi bilo dobro da proba malo rijesiti... kao pripremu za drugi semestar. Cool Pa, ako zapne, stigne uloviti pomoc (i objasnjenja) na vrijeme. Smile A vjerujem da ce zapeti mnogima koji su prosli zahvaljujuci prvom kolokviju, uz samo 15-20 bodova na drugom... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
apadox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 11. 2006. (08:19:11)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1
Lokacija: zg pula

PostPostano: 4:49 pet, 23. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja mislim da je tezina kolokvija bila sasvim u redu. po meni se programiranje trba pojacati, a ne pustati ljude da se prode bez znanja (sa rjesavanjem prvog dijela kolokvija)

prije upisa na faks se moglo vidjeti sta te ceka pa si se mogao pripremiti

zamjerka je sto se trebalo reci ljudima da ce kolokvij biti tezi, jer ipak su prvi kolokviji bili prelagani, pa da se znaju bolje spremiti a ne ponovo nabubati ono od prije jer je neko rekao da ce za prolaz biti dovoljno neprogramiranje
ja mislim da je tezina kolokvija bila sasvim u redu. po meni se programiranje trba pojacati, a ne pustati ljude da se prode bez znanja (sa rjesavanjem prvog dijela kolokvija)

prije upisa na faks se moglo vidjeti sta te ceka pa si se mogao pripremiti

zamjerka je sto se trebalo reci ljudima da ce kolokvij biti tezi, jer ipak su prvi kolokviji bili prelagani, pa da se znaju bolje spremiti a ne ponovo nabubati ono od prije jer je neko rekao da ce za prolaz biti dovoljno neprogramiranje



_________________
ko pod drugim jamu kopa nos

www.google.com/talk

zelite icq yahoo aim i sve ostale protokole preko opensource jabber-a pm-ajte me

(radi i gtalk(chat u googleu) sa gore navedenim)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan