Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rasprava o tjelesnom
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 19:40 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"][color=darkblue]To ti je isto kad ti dođe liječnik i obavi sistematski pregled prije vojske. To je obavezno, a koristi ti za budućnost. Isto kad ti dođe liječnica pa te cijepi u srednjoj, obavezno je, a i ulog za budućnost. [/color][/quote]

Obaveze drzave u odgoju pojedinca (tjelesnom i psihickom) prestaju kad taj pojedinac postane punoljetan. Poslije bi svatko trebao sam znati sto je za njega dobro, a sto ne. Priznajem - neki to skuze puno prije nego sto postanu punoljetni, a neki nikad, ali svejedno drzava nema pravo zabadati nos u privatni zivot pojedinca (barem ne punoljetnog pojedinca).
Sistematski pregled za vojsku ti je jako dobar kontraprimjer onoga sto si htio reci. To nikako ne koristi tebi kao pojedincu za buducnost (barem sa stanovista zdravlja) jer je vojsci samo stalo do toga da ti budes zdrav i jak prije rata da bi mogao sudjelovati u istom i pobiti puno neprijatelja, a ne moram ti valjda ni govoriti kolike su sanse da ostanes zdrav nakon rata (ako uopce ostanes ziv). A ti prihvacaj koliko god hoces vojsku i obavezna cijepljena jer mora se, zar ne?
Dok god je tjelesni obavezan ja cu ici zicarom ili autom na Sljeme. Ionako prehodam 10ak kilometara svaki radni dan, ne moram jos i subotom to isto raditi po naredjenju.
Kamti (napisa):
To ti je isto kad ti dođe liječnik i obavi sistematski pregled prije vojske. To je obavezno, a koristi ti za budućnost. Isto kad ti dođe liječnica pa te cijepi u srednjoj, obavezno je, a i ulog za budućnost.


Obaveze drzave u odgoju pojedinca (tjelesnom i psihickom) prestaju kad taj pojedinac postane punoljetan. Poslije bi svatko trebao sam znati sto je za njega dobro, a sto ne. Priznajem - neki to skuze puno prije nego sto postanu punoljetni, a neki nikad, ali svejedno drzava nema pravo zabadati nos u privatni zivot pojedinca (barem ne punoljetnog pojedinca).
Sistematski pregled za vojsku ti je jako dobar kontraprimjer onoga sto si htio reci. To nikako ne koristi tebi kao pojedincu za buducnost (barem sa stanovista zdravlja) jer je vojsci samo stalo do toga da ti budes zdrav i jak prije rata da bi mogao sudjelovati u istom i pobiti puno neprijatelja, a ne moram ti valjda ni govoriti kolike su sanse da ostanes zdrav nakon rata (ako uopce ostanes ziv). A ti prihvacaj koliko god hoces vojsku i obavezna cijepljena jer mora se, zar ne?
Dok god je tjelesni obavezan ja cu ici zicarom ili autom na Sljeme. Ionako prehodam 10ak kilometara svaki radni dan, ne moram jos i subotom to isto raditi po naredjenju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2003. (22:57:58)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: my place

PostPostano: 21:10 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Void"]
Obaveze drzave u odgoju pojedinca (tjelesnom i psihickom) prestaju kad taj pojedinac postane punoljetan. Poslije bi svatko trebao sam znati sto je za njega dobro, a sto ne. Priznajem - neki to skuze puno prije nego sto postanu punoljetni, a neki nikad, ali svejedno drzava nema pravo zabadati nos u privatni zivot pojedinca (barem ne punoljetnog pojedinca).
[/quote]

očito da punoljetni ne budu dovoljno zreli, zato postoje zakoni i pravila. kada ti kršiš ta pravila, to više nije privatna stvar pojedinca. ti si odabrao ovo školovanje (faks) i trebaš poštivati pravila koja ti nalaže.


[quote="Void"]
Sistematski pregled za vojsku ti je jako dobar kontraprimjer onoga sto si htio reci. To nikako ne koristi tebi kao pojedincu za buducnost (barem sa stanovista zdravlja)...[/quote]

naravno, pregled je pregled, on ne utječe na zdravlje. kao što mnogi misle :roll: :lol:
Void (napisa):

Obaveze drzave u odgoju pojedinca (tjelesnom i psihickom) prestaju kad taj pojedinac postane punoljetan. Poslije bi svatko trebao sam znati sto je za njega dobro, a sto ne. Priznajem - neki to skuze puno prije nego sto postanu punoljetni, a neki nikad, ali svejedno drzava nema pravo zabadati nos u privatni zivot pojedinca (barem ne punoljetnog pojedinca).


očito da punoljetni ne budu dovoljno zreli, zato postoje zakoni i pravila. kada ti kršiš ta pravila, to više nije privatna stvar pojedinca. ti si odabrao ovo školovanje (faks) i trebaš poštivati pravila koja ti nalaže.


Void (napisa):

Sistematski pregled za vojsku ti je jako dobar kontraprimjer onoga sto si htio reci. To nikako ne koristi tebi kao pojedincu za buducnost (barem sa stanovista zdravlja)...


naravno, pregled je pregled, on ne utječe na zdravlje. kao što mnogi misle Rolling Eyes Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 21:23 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zoki"]očito da punoljetni ne budu dovoljno zreli, zato postoje zakoni i pravila. kada ti kršiš ta pravila, to više nije privatna stvar pojedinca. ti si odabrao ovo školovanje (faks) i trebaš poštivati pravila koja ti nalaže.
[/quote]

Nisu sva pravila nuzno dobra, zato treba raditi na tome da se promijene. Nismo mi (studenti matematike) ovdje zbog faksa, vec je faks ovdje zbog nas (ili bi barem tako trebalo biti).
Isto tako se mogu uvesti obavezna pretrazivanja tjelesnih supljina na faksu i zar bih ja trebao stoicki, sa mirnim izrazom lica podnositi takvo nesto samo zato sto sam izabrao ovaj faks.
Ako je pravilo blesavo trebalo bi ga mijenjati (ili ukinuti).
Nemoj me krivo shvatiti, volim ici na Sljeme, ali ne volim ici na Sljeme u koloni sa jos stotinjak ljudi i to zato sto moram(?) postivati neka pravila.
zoki (napisa):
očito da punoljetni ne budu dovoljno zreli, zato postoje zakoni i pravila. kada ti kršiš ta pravila, to više nije privatna stvar pojedinca. ti si odabrao ovo školovanje (faks) i trebaš poštivati pravila koja ti nalaže.


Nisu sva pravila nuzno dobra, zato treba raditi na tome da se promijene. Nismo mi (studenti matematike) ovdje zbog faksa, vec je faks ovdje zbog nas (ili bi barem tako trebalo biti).
Isto tako se mogu uvesti obavezna pretrazivanja tjelesnih supljina na faksu i zar bih ja trebao stoicki, sa mirnim izrazom lica podnositi takvo nesto samo zato sto sam izabrao ovaj faks.
Ako je pravilo blesavo trebalo bi ga mijenjati (ili ukinuti).
Nemoj me krivo shvatiti, volim ici na Sljeme, ali ne volim ici na Sljeme u koloni sa jos stotinjak ljudi i to zato sto moram(?) postivati neka pravila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2003. (22:57:58)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: my place

PostPostano: 21:27 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Void"]Isto tako se mogu uvesti obavezna pretrazivanja tjelesnih supljina na faksu i zar bih ja trebao stoicki, sa mirnim izrazom lica podnositi takvo nesto samo zato sto sam izabrao ovaj faks.
Ako je pravilo blesavo trebalo bi ga mijenjati (ili ukinuti).
Nemoj me krivo shvatiti, volim ici na Sljeme, ali ne volim ici na Sljeme u koloni sa jos stotinjak ljudi i to zato sto moram(?) postivati neka pravila.[/quote]

pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!!
Void (napisa):
Isto tako se mogu uvesti obavezna pretrazivanja tjelesnih supljina na faksu i zar bih ja trebao stoicki, sa mirnim izrazom lica podnositi takvo nesto samo zato sto sam izabrao ovaj faks.
Ako je pravilo blesavo trebalo bi ga mijenjati (ili ukinuti).
Nemoj me krivo shvatiti, volim ici na Sljeme, ali ne volim ici na Sljeme u koloni sa jos stotinjak ljudi i to zato sto moram(?) postivati neka pravila.


pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 21:34 čet, 20. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zoki"]pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!![/quote]

Sve je to relativno... npr, kod ove sljemenske situacije meni se ne svidjaju pravila, ali ih ja zaobilazim na nacin na koji stradavam jedino ja (i moje jadno zdravlje, koje, uzgred, odrzavam na druge nacine). Mislim da se previse inzistira na takvoj sitnici kao sto je obavezan tjelesni. Da je nesto vaznije mozda bih se i pobunio, samo sam htio ovim postovima povuci neke paralele sa pravima pojedinca (nazalost, ta se prava ne mogu primjeniti opcenito vec samo partikularno - ljudi uglavnom nisu dosta razvijeni da prihvate i odgovornosti koje ta prava nose, prvenstveno odgovornost prema pravima drugih ljudi).
zoki (napisa):
pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!!


Sve je to relativno... npr, kod ove sljemenske situacije meni se ne svidjaju pravila, ali ih ja zaobilazim na nacin na koji stradavam jedino ja (i moje jadno zdravlje, koje, uzgred, odrzavam na druge nacine). Mislim da se previse inzistira na takvoj sitnici kao sto je obavezan tjelesni. Da je nesto vaznije mozda bih se i pobunio, samo sam htio ovim postovima povuci neke paralele sa pravima pojedinca (nazalost, ta se prava ne mogu primjeniti opcenito vec samo partikularno - ljudi uglavnom nisu dosta razvijeni da prihvate i odgovornosti koje ta prava nose, prvenstveno odgovornost prema pravima drugih ljudi).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:14 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

To bi bilo dobro rečeno (nešto u stilo i zašto te tjeraju da imaš vezan pojas kad se voziš autom, ili da nosiš kacigu kad voziš motor, ili si na gradilištu....)

Međutim, politika tjelesnog odgoja očito nije državna politika, a čak niti cijelog sveučilišta, nego individualnih fakulteta.
Do tog zaključka dolazim jednostavnom dedukcijom: kad bi bila državna (ili možda sveučilišna) politika, onda bi svi fakulteti imali tjelesni odgoj kao obavezan, makar na prve dvije godine, ako ne i kasnije, međutim, tome nije tako, jerbo fakultet prava, kako je netko već spomenuo, nema obaveznu tjelesnu edukaciju.
To bi bilo dobro rečeno (nešto u stilo i zašto te tjeraju da imaš vezan pojas kad se voziš autom, ili da nosiš kacigu kad voziš motor, ili si na gradilištu....)

Međutim, politika tjelesnog odgoja očito nije državna politika, a čak niti cijelog sveučilišta, nego individualnih fakulteta.
Do tog zaključka dolazim jednostavnom dedukcijom: kad bi bila državna (ili možda sveučilišna) politika, onda bi svi fakulteti imali tjelesni odgoj kao obavezan, makar na prve dvije godine, ako ne i kasnije, međutim, tome nije tako, jerbo fakultet prava, kako je netko već spomenuo, nema obaveznu tjelesnu edukaciju.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:45 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zoki"]pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!![/quote]

Tako je! :D

Ti, naravno, nikad nisi pretrcao na crveno, nikad se nisi svercao u tramvaju ili busu, nikad nisi prepisao ni slovo na nekom testu/ispitu/kolikviju/cemugod, nikad nisi popio nista alkoholno (cak ni pivu) na javnom mjestu koje nije kafic (da, zakon i to brani! :shock:),...

Ili si svetac, ili ovdje prodajes maglu s tim slijepim postivanjem pravila... :roll:
zoki (napisa):
pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!!


Tako je! Very Happy

Ti, naravno, nikad nisi pretrcao na crveno, nikad se nisi svercao u tramvaju ili busu, nikad nisi prepisao ni slovo na nekom testu/ispitu/kolikviju/cemugod, nikad nisi popio nista alkoholno (cak ni pivu) na javnom mjestu koje nije kafic (da, zakon i to brani! Shocked),...

Ili si svetac, ili ovdje prodajes maglu s tim slijepim postivanjem pravila... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:20 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"][color=darkblue]Nadam se da me nećete ispljuvati jer je većini je očito draže spavati sat vremena dulje, ali sjetite se onog frika kaj stalno ide na aerobik sa curama... On voli tjelesni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [/color][/quote]DIVNO, znači ima nas! I ja sam znao svratit na aerobic s vremena na vrijeme (vecinom kao zagrijavanje pred hrvanje), al sam jednom bio i cijelo vrijeme. :hopacupa:


[quote="vsego"][quote="zoki"]pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!![/quote]

...
Ili si svetac, ili ovdje prodajes maglu s tim slijepim postivanjem pravila...[/quote]Tko je rekao? Što je rekao? Magli mi se pred očima, niš ne vidim... :lol: :lol: :lol: :wink:

Al slažem se s zokijem da bi to tak trebalo bit, tj. da bi se trebali truditi da to što više poštujemo, makar ja baš ne volim trpit nekaj kaj mi ide na živce tj. nešto što mislim da nije dobro. Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem, nego time da se okupite i kažete onima koji su odgovorni da [i]to, to i to[/i] nije dobro i date svoje razloge...
Kamti (napisa):
Nadam se da me nećete ispljuvati jer je većini je očito draže spavati sat vremena dulje, ali sjetite se onog frika kaj stalno ide na aerobik sa curama... On voli tjelesni! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
DIVNO, znači ima nas! I ja sam znao svratit na aerobic s vremena na vrijeme (vecinom kao zagrijavanje pred hrvanje), al sam jednom bio i cijelo vrijeme. Ovo se moglo zvati i 'weee 2'


vsego (napisa):
zoki (napisa):
pravila se trebaju poštivati dok su važeća, a ako nam se ne sviđaju trebamo se truditi da ih promijene, ali istovremeno ih poštivati. valjda imamo nekakav utjecaj!!


...
Ili si svetac, ili ovdje prodajes maglu s tim slijepim postivanjem pravila...
Tko je rekao? Što je rekao? Magli mi se pred očima, niš ne vidim... Laughing Laughing Laughing Wink

Al slažem se s zokijem da bi to tak trebalo bit, tj. da bi se trebali truditi da to što više poštujemo, makar ja baš ne volim trpit nekaj kaj mi ide na živce tj. nešto što mislim da nije dobro. Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem, nego time da se okupite i kažete onima koji su odgovorni da to, to i to nije dobro i date svoje razloge...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:24 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem, nego time da se okupite i kažete onima koji su odgovorni da [i]to, to i to[/i] nije dobro i date svoje razloge...[/quote]Ili revolucija :headbanging: , pa onda sami vladate i (ne)donosite takva pravila...
steelworker (napisa):
Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem, nego time da se okupite i kažete onima koji su odgovorni da to, to i to nije dobro i date svoje razloge...
Ili revolucija Headbanging , pa onda sami vladate i (ne)donosite takva pravila...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:36 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem[/quote]

Dajte vise... :evil: Kakvo nepostivanje pravila ako profesor (koji odredjuje pravila) kaze da se smiju voziti?!?

[quote="steelworker"]nego time da se okupite i kažete onima koji su odgovorni da [i]to, to i to[/i] nije dobro i date svoje razloge...[/quote]

To bi trebao biti posao za [url=http://student.math.hr/~studrep/]studentske predstavnike[/url], ne? :)

[quote="steelworker"]Ili revolucija :headbang: , pa onda sami vladate i (ne)donosite takva pravila...[/quote]

Mislim da bi malo potrajalo dok Sveuciliste prizna diplome faxa na kojem su kontrolu preuzeli studenti... :lol:
steelworker (napisa):
Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem


Dajte vise... Evil or Very Mad Kakvo nepostivanje pravila ako profesor (koji odredjuje pravila) kaze da se smiju voziti?!?

steelworker (napisa):
nego time da se okupite i kažete onima koji su odgovorni da to, to i to nije dobro i date svoje razloge...


To bi trebao biti posao za studentske predstavnike, ne? Smile

steelworker (napisa):
Ili revolucija :headbang: , pa onda sami vladate i (ne)donosite takva pravila...


Mislim da bi malo potrajalo dok Sveuciliste prizna diplome faxa na kojem su kontrolu preuzeli studenti... Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:43 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mislim da bi malo potrajalo dok Sveuciliste prizna diplome faxa na kojem su kontrolu preuzeli studenti... :lol:[/quote]

A diplome faxa na kojem su kontrolu preuzeli matematicari? :lol: :lol: :lol:
vsego (napisa):
Mislim da bi malo potrajalo dok Sveuciliste prizna diplome faxa na kojem su kontrolu preuzeli studenti... Laughing


A diplome faxa na kojem su kontrolu preuzeli matematicari? Laughing Laughing Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:53 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="steelworker"]Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem[/quote]

Dajte vise... :evil: Kakvo nepostivanje pravila ako profesor (koji odredjuje pravila) kaze da se smiju voziti?!?[/quote]Mislio sam općenito.
A i iskreno gledano mislim da sastavljač programa nije zamislio nikakve aute i žičare. Al je zato profač razuman i kuži ljude, pa im dopušta...
vsego (napisa):
steelworker (napisa):
Al se pravila ne mogu promjeniti tvrdoglavim nepoštivanjem


Dajte vise... Evil or Very Mad Kakvo nepostivanje pravila ako profesor (koji odredjuje pravila) kaze da se smiju voziti?!?
Mislio sam općenito.
A i iskreno gledano mislim da sastavljač programa nije zamislio nikakve aute i žičare. Al je zato profač razuman i kuži ljude, pa im dopušta...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:12 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]A i iskreno gledano mislim da sastavljač programa nije zamislio nikakve aute i žičare. Al je zato profač razuman i kuži ljude, pa im dopušta...[/quote]

Ma, nije u tome stvar. :roll: Na terenu je profesor shef i slaze pravila. Studenti nisu duzni provjeravati je li on to na svoju ruku ili je odlucio netko iznad njega.

Nemam nista protiv da tu podrzavate (ili ne podrzavate) tjelesni, ali mi se jako ne svidjaju optuzbe o "varanju" na racun onih koji postuju profesorovu volju. :evil:

Oni za koje znam da se sada voze, prije profesorove odluke (dakle, veci dio prosle ak. godine) su hodali ili isli u dvoranu... :)
steelworker (napisa):
A i iskreno gledano mislim da sastavljač programa nije zamislio nikakve aute i žičare. Al je zato profač razuman i kuži ljude, pa im dopušta...


Ma, nije u tome stvar. Rolling Eyes Na terenu je profesor shef i slaze pravila. Studenti nisu duzni provjeravati je li on to na svoju ruku ili je odlucio netko iznad njega.

Nemam nista protiv da tu podrzavate (ili ne podrzavate) tjelesni, ali mi se jako ne svidjaju optuzbe o "varanju" na racun onih koji postuju profesorovu volju. Evil or Very Mad

Oni za koje znam da se sada voze, prije profesorove odluke (dakle, veci dio prosle ak. godine) su hodali ili isli u dvoranu... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:29 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nemam nista protiv da tu podrzavate (ili ne podrzavate) tjelesni, ali mi se jako ne svidjaju optuzbe o "varanju" na racun onih koji postuju profesorovu volju. :evil:
Oni za koje znam da se sada voze, prije profesorove odluke (dakle, veci dio prosle ak. godine) su hodali ili isli u dvoranu... :)[/quote]

koliko ja znam, njegova izjava je dosta starija, ali mi se nismo usudili ici autom cak i ako smo mogli sve do trena kad je ponovno pred svima nama izjavio da je njemu svejedno kako cemo ici gore
no to je izjavio na 5. ili 6. sljemenu prosli semestar (dakle, ljetni, ne zimski)

sada, ovaj zimski, je odmah prvi put rekao da ga bas briga kako ce tko gore

dok je proslo sljemenjarenje (prosli vikend) rekao da se ide do pola tako da oni koji bi isli autima ne mogu trivijalno doci

ono, ok, daje neku sansu da se djelomicno izvucemo, ali eto, ipak nesto trebamo i odraditi... nek mu bude...
ako recimo svaki drugi puta bude do pola, mislim da je to ok i onima koji bi isli autima i onima koji bi isli pjesice

da, tempo je i dalje bio blago receno ludjacki
sa hrpom idiota koji dobivaju porive derati se meni iza ledja, buciti... bezobzirno 'pretjecati kolonu' ne brinuci hoce li koga porusiti usput...

to su samo neki od razloga zasto ja MRZIM takvo sljemenarenje
vsego (napisa):
Nemam nista protiv da tu podrzavate (ili ne podrzavate) tjelesni, ali mi se jako ne svidjaju optuzbe o "varanju" na racun onih koji postuju profesorovu volju. Evil or Very Mad
Oni za koje znam da se sada voze, prije profesorove odluke (dakle, veci dio prosle ak. godine) su hodali ili isli u dvoranu... Smile


koliko ja znam, njegova izjava je dosta starija, ali mi se nismo usudili ici autom cak i ako smo mogli sve do trena kad je ponovno pred svima nama izjavio da je njemu svejedno kako cemo ici gore
no to je izjavio na 5. ili 6. sljemenu prosli semestar (dakle, ljetni, ne zimski)

sada, ovaj zimski, je odmah prvi put rekao da ga bas briga kako ce tko gore

dok je proslo sljemenjarenje (prosli vikend) rekao da se ide do pola tako da oni koji bi isli autima ne mogu trivijalno doci

ono, ok, daje neku sansu da se djelomicno izvucemo, ali eto, ipak nesto trebamo i odraditi... nek mu bude...
ako recimo svaki drugi puta bude do pola, mislim da je to ok i onima koji bi isli autima i onima koji bi isli pjesice

da, tempo je i dalje bio blago receno ludjacki
sa hrpom idiota koji dobivaju porive derati se meni iza ledja, buciti... bezobzirno 'pretjecati kolonu' ne brinuci hoce li koga porusiti usput...

to su samo neki od razloga zasto ja MRZIM takvo sljemenarenje



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:35 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Al me zbilja ne kuzite... Gledaj, mnogi od nas će kasnije biti teret društvu jer će predstavljati "nepotrebne troškove" zbog toga ranije nisu htjeli na tjelesni! Zato država preventivno reagira! Evo, ja sam pobrao 4 kaznena boda i platio hrpu kazni, al ipak ne mrzim murjake jer znam da su oni tu da bi vas "većinom" zaštitili od divljaka na cesti. Tako i država štiti vas tjelesnim... A zar je zbilja toliki problem otići sat vremena tjedno u dvoranu i malo se rastrčati?! Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci!
Al me zbilja ne kuzite... Gledaj, mnogi od nas će kasnije biti teret društvu jer će predstavljati "nepotrebne troškove" zbog toga ranije nisu htjeli na tjelesni! Zato država preventivno reagira! Evo, ja sam pobrao 4 kaznena boda i platio hrpu kazni, al ipak ne mrzim murjake jer znam da su oni tu da bi vas "većinom" zaštitili od divljaka na cesti. Tako i država štiti vas tjelesnim... A zar je zbilja toliki problem otići sat vremena tjedno u dvoranu i malo se rastrčati?! Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci!



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 22:28 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"]Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci![/quote]Ahem, Kamti, cisto usput, na ovaj faks, pa onda i na tjelesni, ne idu samo muski :roll: (HVALA BOGU!!! [size=9]Dudo reci: molim![/size]).
Kamti (napisa):
Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci!
Ahem, Kamti, cisto usput, na ovaj faks, pa onda i na tjelesni, ne idu samo muski Rolling Eyes (HVALA BOGU!!! Dudo reci: molim!).



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 23:17 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"]A zar je zbilja toliki problem otići sat vremena tjedno u dvoranu i malo se rastrčati?![/quote]

Puno toga nije problem napraviti, isto tako bih ja mogao prije svakog predavanja pjevati hinmu - stvarno nije neki problem, ali to sto je to uzasno glupo bi me trebalo ipak sprijeciti u izvodjenju te radnje.

[quote="Kamti"]
Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci![/quote]

Pa, mislim, ono... ako ti se ne svidja mozes "f*ck off", a ne od*ebati!
Kamti (napisa):
A zar je zbilja toliki problem otići sat vremena tjedno u dvoranu i malo se rastrčati?!


Puno toga nije problem napraviti, isto tako bih ja mogao prije svakog predavanja pjevati hinmu - stvarno nije neki problem, ali to sto je to uzasno glupo bi me trebalo ipak sprijeciti u izvodjenju te radnje.

Kamti (napisa):

Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci!


Pa, mislim, ono... ako ti se ne svidja mozes "f*ck off", a ne od*ebati!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 23:47 pet, 21. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajd da i ja kazem nesto (vjerojatno glupost) (ali buduci da sam brucos oprotit cete mi :))

pa ja mislim da i najveci "NERD" mora imati neku omiljenu aktivnost (mislim na sport prvenstveno). mozda je to sah,mozda kosarka,mozda veslanje,akli nesto mora imati.

pa sad ako mu se neda dolaziti u martinovku ujutro (ko meni) neka ide na sljeme. Ako mu je pak sljeme prenaporno jer ima buran nocni zivot petkom (ONDA NIJE "NERD" ZNACI VOLI VISE SPORTOVA :D) onda nek se ukljuci u neku sportsku sekciju.
barem smo mi fax koji stvarno ima i previse takvih udruga(sekcija). koliko ja znam moze se klizat,veslat,igrat kosarku,rukomet,odbojku.
te ako se ukljuci u to nemora dolazit na tjelesni vec se pojavi na treningu i to je to.

sad ako sam u krivu neka me netko ispravi ali mislim da je ovo kaj sam reko ok.
ajd da i ja kazem nesto (vjerojatno glupost) (ali buduci da sam brucos oprotit cete mi Smile)

pa ja mislim da i najveci "NERD" mora imati neku omiljenu aktivnost (mislim na sport prvenstveno). mozda je to sah,mozda kosarka,mozda veslanje,akli nesto mora imati.

pa sad ako mu se neda dolaziti u martinovku ujutro (ko meni) neka ide na sljeme. Ako mu je pak sljeme prenaporno jer ima buran nocni zivot petkom (ONDA NIJE "NERD" ZNACI VOLI VISE SPORTOVA Very Happy) onda nek se ukljuci u neku sportsku sekciju.
barem smo mi fax koji stvarno ima i previse takvih udruga(sekcija). koliko ja znam moze se klizat,veslat,igrat kosarku,rukomet,odbojku.
te ako se ukljuci u to nemora dolazit na tjelesni vec se pojavi na treningu i to je to.

sad ako sam u krivu neka me netko ispravi ali mislim da je ovo kaj sam reko ok.



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:46 sub, 22. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj.. pa kad cete vi napokon shvatiti DA IMA LJUDI koji jednostavno NE ZELE prisilno baviti se NICIME
bilo to hrvanje u blatu, wet T-shirt competition, sljeme ili apsostrumpfno bilo sto drugo :!:

postoje ljudi koji NE zele raditi ono na sto ih se PRISILJAVA na takav nacin

takodjer, postoje ljudi kojima niti jedan tempo ne odgovara

mozda imaju blagih problema sa zdravljem i jednostavno si ne zele otezavati zdravstevnu sliku samo zato da im netko ne bi rekao da su pussy.... glupost :evilbat:

postoje ljudi koje nije briga za tudje misljenje (count me in) i kojima je prece da im zdravlje bude koliko toliko ok, da se ne grce od bolova jer su se preznojili, ili da padaju na pod jer im koljena klecaju i ne mogu se zadrzati na nogama

postoje ljudi koji jednostavno NISU ZA i NE ZELE se baviti tjelesnim
i zbilja mi nije jasno... ako su mogli drustveno humanisticke predmete staviti kao izborne (hvala svima onima koji su za to zasluzni) zasto su tjelesni izostavili iz te price.... :?

ehda.... vi koji se zelite socijalizirati....
nisam jedina kojoj notorno idu na zivce necija jutarnja baljezganja.... ili bilokakvo 'druzenje' sa bogtepita koliko ljudi ispred i iza u koloni

ja svoj drustveni zivot razvijam na drugim mjestima, za to mi ne treba da mi netko organizira nekakve 'drustvene' kolegije ili torture tjelesnog.... :?
tko voli, nek izvoli... ali nemojte mi tu pricati kako je to bitno za svaciji zivot...
meni nije... dakle, postoji nas jos.... :mrgreen:

da, ja cu odraditi svoj tjelesni, jer su to pravila pod kojima sam upisala ovaj fax...
ali da mi itko pruzi mogucnost izbora da ne moram vise na tjelesni (i da ne moram to nikako nadokandjivati).... istog trena bih odustala od tjelesnog i vise nikad ga se u zivotu ne sjetila ili pozalila za njime....
ako moj glas moze odlucivati tko ce sjediti u saboru i odredjivati placu mojim roditeljima, onda moj glas moze odlucivati i kako cu se ja odnositi prema svom zivotu, zdravlju i svime sto s time dolazi
naravno, dok god ne ugrozavam prava drugih pojedinaca.... ali taj dio odredjuje Zakon skupa sa Ustavom (ili sto god tog tipa) a dok ugrozavam samo sebe, to se nikoga drugoga ne tice i nemaju se pravo u to petljati, isto kao sto se ja nemam pravo petljati u niciji zivot sto se takvih stvari tice, ali toga veeeelika vecina ljudi nije svjesna....
joj.. pa kad cete vi napokon shvatiti DA IMA LJUDI koji jednostavno NE ZELE prisilno baviti se NICIME
bilo to hrvanje u blatu, wet T-shirt competition, sljeme ili apsostrumpfno bilo sto drugo Exclamation

postoje ljudi koji NE zele raditi ono na sto ih se PRISILJAVA na takav nacin

takodjer, postoje ljudi kojima niti jedan tempo ne odgovara

mozda imaju blagih problema sa zdravljem i jednostavno si ne zele otezavati zdravstevnu sliku samo zato da im netko ne bi rekao da su pussy.... glupost #Evil Bat

postoje ljudi koje nije briga za tudje misljenje (count me in) i kojima je prece da im zdravlje bude koliko toliko ok, da se ne grce od bolova jer su se preznojili, ili da padaju na pod jer im koljena klecaju i ne mogu se zadrzati na nogama

postoje ljudi koji jednostavno NISU ZA i NE ZELE se baviti tjelesnim
i zbilja mi nije jasno... ako su mogli drustveno humanisticke predmete staviti kao izborne (hvala svima onima koji su za to zasluzni) zasto su tjelesni izostavili iz te price.... Confused

ehda.... vi koji se zelite socijalizirati....
nisam jedina kojoj notorno idu na zivce necija jutarnja baljezganja.... ili bilokakvo 'druzenje' sa bogtepita koliko ljudi ispred i iza u koloni

ja svoj drustveni zivot razvijam na drugim mjestima, za to mi ne treba da mi netko organizira nekakve 'drustvene' kolegije ili torture tjelesnog.... Confused
tko voli, nek izvoli... ali nemojte mi tu pricati kako je to bitno za svaciji zivot...
meni nije... dakle, postoji nas jos.... Mr. Green

da, ja cu odraditi svoj tjelesni, jer su to pravila pod kojima sam upisala ovaj fax...
ali da mi itko pruzi mogucnost izbora da ne moram vise na tjelesni (i da ne moram to nikako nadokandjivati).... istog trena bih odustala od tjelesnog i vise nikad ga se u zivotu ne sjetila ili pozalila za njime....
ako moj glas moze odlucivati tko ce sjediti u saboru i odredjivati placu mojim roditeljima, onda moj glas moze odlucivati i kako cu se ja odnositi prema svom zivotu, zdravlju i svime sto s time dolazi
naravno, dok god ne ugrozavam prava drugih pojedinaca.... ali taj dio odredjuje Zakon skupa sa Ustavom (ili sto god tog tipa) a dok ugrozavam samo sebe, to se nikoga drugoga ne tice i nemaju se pravo u to petljati, isto kao sto se ja nemam pravo petljati u niciji zivot sto se takvih stvari tice, ali toga veeeelika vecina ljudi nije svjesna....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:47 sub, 22. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kamti"]Al me zbilja ne kuzite... Gledaj, mnogi od nas će kasnije biti teret društvu jer će predstavljati "nepotrebne troškove" zbog toga ranije nisu htjeli na tjelesni! Zato država preventivno reagira! Evo, ja sam pobrao 4 kaznena boda i platio hrpu kazni, al ipak ne mrzim murjake jer znam da su oni tu da bi vas "većinom" zaštitili od divljaka na cesti. Tako i država štiti vas tjelesnim... A zar je zbilja toliki problem otići sat vremena tjedno u dvoranu i malo se rastrčati?! Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci![/quote]

Ti ozbiljno mislis da prisilni tjelesni natjera ljude da zavole fizicke aktivnosti? :shock:

Nije li vjerojatnije da ce ljudi [b]bas zbog tjelesnog[/b], ovakvog kakav je, zamrziti sport i sl. i nikad vise ni ne mrdnuti ili tako nesto? A bez te prisile bi se ipak malo i kretali ili tako nesto... ali samoinicijativno? :roll:

Procitaj malo komentare Forumaskih izleta (do sada smo organizirali dva komada). Reci da to nije - sudeci po komentarima - vecini privlacna aktivnost. :? A tamo je bilo i ljudi koji ovdje napadaju tjelesni... :)
Kamti (napisa):
Al me zbilja ne kuzite... Gledaj, mnogi od nas će kasnije biti teret društvu jer će predstavljati "nepotrebne troškove" zbog toga ranije nisu htjeli na tjelesni! Zato država preventivno reagira! Evo, ja sam pobrao 4 kaznena boda i platio hrpu kazni, al ipak ne mrzim murjake jer znam da su oni tu da bi vas "većinom" zaštitili od divljaka na cesti. Tako i država štiti vas tjelesnim... A zar je zbilja toliki problem otići sat vremena tjedno u dvoranu i malo se rastrčati?! Pa mislim, ono... Ako to ne možete, onda ste "pussy", a ne muškarci!


Ti ozbiljno mislis da prisilni tjelesni natjera ljude da zavole fizicke aktivnosti? Shocked

Nije li vjerojatnije da ce ljudi bas zbog tjelesnog, ovakvog kakav je, zamrziti sport i sl. i nikad vise ni ne mrdnuti ili tako nesto? A bez te prisile bi se ipak malo i kretali ili tako nesto... ali samoinicijativno? Rolling Eyes

Procitaj malo komentare Forumaskih izleta (do sada smo organizirali dva komada). Reci da to nije - sudeci po komentarima - vecini privlacna aktivnost. Confused A tamo je bilo i ljudi koji ovdje napadaju tjelesni... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan