Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Gentoo & Gentoo-asi

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 22:37 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Gentoo & Gentoo-asi Citirajte i odgovorite

zanima me koliko nas ima koji koriste Gentoo i koliko dugo ga koristite?

npr. ja ga koristim jedno dvije godine
zanima me koliko nas ima koji koriste Gentoo i koliko dugo ga koristite?

npr. ja ga koristim jedno dvije godine



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 23:31 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Re: Gentoo & Gentoo-asi Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]zanima me koliko nas ima koji koriste Gentoo i koliko dugo ga koristite?

npr. ja ga koristim jedno dvije godine[/quote]
Od 2002ge, ako se ne varam. Poceo na modemu, od tad mi je i rekordi modem uptime, negdje oko 3 dana i nesto sitno (tad Portage nije imao --prefetch opciju, ili je ja nisam pronasao :D). Jedini Linux kojeg sam koristio bez prestanka do dana danasnjeg, prvo kao desktop, sad kao server u VMwareu. Da ga nema vjerojatno bi vrtio Debiana...
GauSs_ (napisa):
zanima me koliko nas ima koji koriste Gentoo i koliko dugo ga koristite?

npr. ja ga koristim jedno dvije godine

Od 2002ge, ako se ne varam. Poceo na modemu, od tad mi je i rekordi modem uptime, negdje oko 3 dana i nesto sitno (tad Portage nije imao –prefetch opciju, ili je ja nisam pronasao Very Happy). Jedini Linux kojeg sam koristio bez prestanka do dana danasnjeg, prvo kao desktop, sad kao server u VMwareu. Da ga nema vjerojatno bi vrtio Debiana...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:31 ned, 4. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne sjecam se koliko dugo... godinama.

Prvo je bio x86, na staroj dobroj i jos funkcionalnoj Pentium dvojki (trebam li opisati uzas kompilacije iceg netrivijalnog na tome), a Gentoo u AMD64 izdanju vrtim od kada su se u nas pojavili dvojezgreni AMD procesori.

Trenutno imam dual-boot na laptopu s isporucenim Windozama, a desktop masina je nedavno zgazena, pa ce trebati nova instalacija, mozda pod VMwareom jer mi dual boot beskrajno ide na zivce...

Osobno, poznam 4 mathematicara koja Gentooiraju, a usput doznadoh za jos 2. Sto mislite, koliki udio u opcoj hrvatskoj Gentoo populaciji nas 7orica predstvaljamo?
Ne sjecam se koliko dugo... godinama.

Prvo je bio x86, na staroj dobroj i jos funkcionalnoj Pentium dvojki (trebam li opisati uzas kompilacije iceg netrivijalnog na tome), a Gentoo u AMD64 izdanju vrtim od kada su se u nas pojavili dvojezgreni AMD procesori.

Trenutno imam dual-boot na laptopu s isporucenim Windozama, a desktop masina je nedavno zgazena, pa ce trebati nova instalacija, mozda pod VMwareom jer mi dual boot beskrajno ide na zivce...

Osobno, poznam 4 mathematicara koja Gentooiraju, a usput doznadoh za jos 2. Sto mislite, koliki udio u opcoj hrvatskoj Gentoo populaciji nas 7orica predstvaljamo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 1:08 ned, 4. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam s Linuxom krenuo, čini mi se, 2003. Na preporuku kolege Smitha, krenuo sam sa svojim vlastitim [url=http://www.linuxfromscratch.org/]Linux From Scratch[/url]. Zanimljiva stvarčica. Slijedeći upute, kompajlirao sam i izgradio vlastitu distribuciju od nule.

I to mi je bilo zanimljivo u početku. Naučio sam usput solidno kako stvari funkcioniraju, više-manje što čemu služi itd. No kasnije se pokazalo vrlo nepraktično sve raditi na taj način. Kad splasne entuzijazam, čovjek ipak zaželi da se neke stvari automatiziraju.

Tako sam negdje 2004. otkrio Gentoo. I to mi se učinilo kao savršena kombinacija LFS-a i konvencionalne distribucije. Imao sam odličan paketni sustav koji je automatizirao instaliranje i većinu konfiguracije, a s druge strane, ostala mi je dostupnost svježeg softvera kompajliranog i optimiziranog za moj procesor.

I otad je Gentoo moja distribucija, kao da je skrojena po mojoj mjeri i ukusu. :) Probao sam se igrati i s drugim distribucijama, držao neko vrijeme Ubuntu na jednom serverčiću, ali ništa me nije odvuklo od Gentooa. Gentoo držim na svojoj kanti, uz povremene updateove, od 2004.
Ja sam s Linuxom krenuo, čini mi se, 2003. Na preporuku kolege Smitha, krenuo sam sa svojim vlastitim Linux From Scratch. Zanimljiva stvarčica. Slijedeći upute, kompajlirao sam i izgradio vlastitu distribuciju od nule.

I to mi je bilo zanimljivo u početku. Naučio sam usput solidno kako stvari funkcioniraju, više-manje što čemu služi itd. No kasnije se pokazalo vrlo nepraktično sve raditi na taj način. Kad splasne entuzijazam, čovjek ipak zaželi da se neke stvari automatiziraju.

Tako sam negdje 2004. otkrio Gentoo. I to mi se učinilo kao savršena kombinacija LFS-a i konvencionalne distribucije. Imao sam odličan paketni sustav koji je automatizirao instaliranje i većinu konfiguracije, a s druge strane, ostala mi je dostupnost svježeg softvera kompajliranog i optimiziranog za moj procesor.

I otad je Gentoo moja distribucija, kao da je skrojena po mojoj mjeri i ukusu. Smile Probao sam se igrati i s drugim distribucijama, držao neko vrijeme Ubuntu na jednom serverčiću, ali ništa me nije odvuklo od Gentooa. Gentoo držim na svojoj kanti, uz povremene updateove, od 2004.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 2:56 ned, 4. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto je to Gentoo?
Sto je to Gentoo?



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 8:59 ned, 4. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]
Osobno, poznam 4 mathematicara koja Gentooiraju, a usput doznadoh za jos 2. Sto mislite, koliki udio u opcoj hrvatskoj Gentoo populaciji nas 7orica predstvaljamo?[/quote]

po nekim anketama Gentoo (ucestalo) koristi 3% linuxaske populacije,
dok se oko 9% linuxaske populacije igra s njim (istrazuje, isprobaje, ...).
a GNU/LINUX opcenito oko 3.5% (IDC, a market analysis group ili [url=http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp]w3schools[/url])

primijenimo to sada na hrvatsku populaciju,
recimo da 30%-40% populacije koristi racunala a 15% ima racunalo.
[code:1]
0.03 x 0.035 x 0.15 x 4 000 000 = 630
0.03 x 0.035 x 0.4 x 4 000 000 = 1680
[/code:1]

izmedju 630 i 1680 ?
po mom osobnom iskustvu nema toliko korisnika u hrvatskoj, ni priblizno.

@ante: znas ti dobro sto je Gentoo! Molim te nemoj unistavat topic sa glupostima. Hvala

ostali koje zanima sto je Gentoo neka malo pogledaju www.gentoo.org
venovako (napisa):

Osobno, poznam 4 mathematicara koja Gentooiraju, a usput doznadoh za jos 2. Sto mislite, koliki udio u opcoj hrvatskoj Gentoo populaciji nas 7orica predstvaljamo?


po nekim anketama Gentoo (ucestalo) koristi 3% linuxaske populacije,
dok se oko 9% linuxaske populacije igra s njim (istrazuje, isprobaje, ...).
a GNU/LINUX opcenito oko 3.5% (IDC, a market analysis group ili w3schools)

primijenimo to sada na hrvatsku populaciju,
recimo da 30%-40% populacije koristi racunala a 15% ima racunalo.
Kod:

0.03 x 0.035 x 0.15 x 4 000 000 = 630
0.03 x 0.035 x 0.4 x 4 000 000 = 1680


izmedju 630 i 1680 ?
po mom osobnom iskustvu nema toliko korisnika u hrvatskoj, ni priblizno.

@ante: znas ti dobro sto je Gentoo! Molim te nemoj unistavat topic sa glupostima. Hvala

ostali koje zanima sto je Gentoo neka malo pogledaju www.gentoo.org



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 11:26 ned, 4. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja Gentoo koristim godinu dana i apsolutno sam odusevljen. Imam mali sustav sa 471 instaliranim paketom, koji su (to the best of my abilities) konfigurirani po mojim zeljama. :cool:
Ja Gentoo koristim godinu dana i apsolutno sam odusevljen. Imam mali sustav sa 471 instaliranim paketom, koji su (to the best of my abilities) konfigurirani po mojim zeljama. Cool



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:15 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

...
...




Zadnja promjena: ay4u5unwzb; 20:45 sub, 9. 7. 2016; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 11:08 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gentoo je odlican ako znas [b]tocno[/b] sta zelis od kompa vec prije instalacije (a rijetko tko zna); poludia san kada san prvi put sve kompajlira od stage 1 sa gtk flagovima, a onda skuzia da ocu kde vrtit.
Koristia san ga mozda misec dana ozbiljnije, a ima ga instaliranog mozda duplo toliko.
Ka sta je Mosor reka - ako isprobavas stvari, nije bas nesto. Da, nije bas neko desktop rjesenje, vise za specijalne potrebe.
I linux je besplatan samo ako tvoje vrime nema vrijednost (offtopic?). :P

Btw, ima netko iskustva sa vrcenjem gentooa na 64 bita? Ide ok?
Gentoo je odlican ako znas tocno sta zelis od kompa vec prije instalacije (a rijetko tko zna); poludia san kada san prvi put sve kompajlira od stage 1 sa gtk flagovima, a onda skuzia da ocu kde vrtit.
Koristia san ga mozda misec dana ozbiljnije, a ima ga instaliranog mozda duplo toliko.
Ka sta je Mosor reka - ako isprobavas stvari, nije bas nesto. Da, nije bas neko desktop rjesenje, vise za specijalne potrebe.
I linux je besplatan samo ako tvoje vrime nema vrijednost (offtopic?). Razz

Btw, ima netko iskustva sa vrcenjem gentooa na 64 bita? Ide ok?



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 12:48 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"]Btw, ima netko iskustva sa vrcenjem gentooa na 64 bita? Ide ok?[/quote]

Imam ja podosta, i to negativnog iskustva, narocito u pocecima tzv. 64-bitnog supporta (koji to nije bio).
Kao prvo, zaboravi na stable portage, mora se vrtiti testing ("tildan").
Tildan portage je katastrofa sto se tice cirkularnih dependencya, morat ces jako paziti kakve USE flagove koristis.
Drugo, masa aplikacija nije prilagodjena za 64-bit, a o proprietary softveru da i ne pricam, pa ces paralelno instalirati 32-bit i 64-bit environment (glibc, kompajler etc.) -- dakako, sve se to uduplo kompajlira.
Cak i aplikacije koje se kompajliraju crkavaju cesce nego na 32-bit (npr. Gnome je zezao, OpenOffice, Xine i sl.).
Hardware support, narocito za laptope, je nebulozno los.
Na desktopu, koji ima samo osnovne, vrlo standardne i kvalitetne (ergo skupe) komponente jos se i da natjerati da vecina toga proradi (SATA diskovlje, nVidina grafika, zvuk i mreza rade bez teskoca).
Ne koristi hardened ako volis svoje vrijeme i zivce.

Jednom kad se sustav natjera da radi, sve 5 ;)
Ignavia (napisa):
Btw, ima netko iskustva sa vrcenjem gentooa na 64 bita? Ide ok?


Imam ja podosta, i to negativnog iskustva, narocito u pocecima tzv. 64-bitnog supporta (koji to nije bio).
Kao prvo, zaboravi na stable portage, mora se vrtiti testing ("tildan").
Tildan portage je katastrofa sto se tice cirkularnih dependencya, morat ces jako paziti kakve USE flagove koristis.
Drugo, masa aplikacija nije prilagodjena za 64-bit, a o proprietary softveru da i ne pricam, pa ces paralelno instalirati 32-bit i 64-bit environment (glibc, kompajler etc.) – dakako, sve se to uduplo kompajlira.
Cak i aplikacije koje se kompajliraju crkavaju cesce nego na 32-bit (npr. Gnome je zezao, OpenOffice, Xine i sl.).
Hardware support, narocito za laptope, je nebulozno los.
Na desktopu, koji ima samo osnovne, vrlo standardne i kvalitetne (ergo skupe) komponente jos se i da natjerati da vecina toga proradi (SATA diskovlje, nVidina grafika, zvuk i mreza rade bez teskoca).
Ne koristi hardened ako volis svoje vrijeme i zivce.

Jednom kad se sustav natjera da radi, sve 5 Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 13:04 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"]Gentoo je odlican ako znas tocno sta zelis od kompa vec prije instalacije (a rijetko tko zna); [b]poludia[/b] san kada san prvi put sve [b]kompajlira[/b] od stage 1 sa gtk flagovima, a onda [b]skuzia[/b] da ocu kde vrtit.
[b]Koristia[/b] san ga mozda misec dana ozbiljnije, a [b]ima[/b] ga instaliranog mozda duplo toliko.
[/quote]

?? zar Ignavia nije pripadnica lijepseg spola ??

[quote="Ignavia"]I linux je besplatan samo ako tvoje vrime nema vrijednost (offtopic?). :P[/quote]

Gentoo je igracka koja zahtijeva jako puno vremena. Ali ulozeno ti se vrati barem dvostruko.
Pogledaj malo koliko znanja dobijes koristeci Gentoo. Pogledaj [b]LPIC 1[/b] pa ces vidjeti
koliko toga se prodje samo kroz odrzavanje Gentoo-a ( moze i od par mjeseci).

a ako nemas vremena, ili volje, prckati po sistemu, ispijati vece kolicine kave,
psovati :), ... Gentoo nema smisla.
Ignavia (napisa):
Gentoo je odlican ako znas tocno sta zelis od kompa vec prije instalacije (a rijetko tko zna); poludia san kada san prvi put sve kompajlira od stage 1 sa gtk flagovima, a onda skuzia da ocu kde vrtit.
Koristia san ga mozda misec dana ozbiljnije, a ima ga instaliranog mozda duplo toliko.


?? zar Ignavia nije pripadnica lijepseg spola ??

Ignavia (napisa):
I linux je besplatan samo ako tvoje vrime nema vrijednost (offtopic?). Razz


Gentoo je igracka koja zahtijeva jako puno vremena. Ali ulozeno ti se vrati barem dvostruko.
Pogledaj malo koliko znanja dobijes koristeci Gentoo. Pogledaj LPIC 1 pa ces vidjeti
koliko toga se prodje samo kroz odrzavanje Gentoo-a ( moze i od par mjeseci).

a ako nemas vremena, ili volje, prckati po sistemu, ispijati vece kolicine kave,
psovati Smile, ... Gentoo nema smisla.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 23:27 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]

?? zar Ignavia nije pripadnica lijepseg spola ??
[/quote]

od kada je uveden spol na forumu, jasno je sto sam 8) :wink:
GauSs_ (napisa):


?? zar Ignavia nije pripadnica lijepseg spola ??


od kada je uveden spol na forumu, jasno je sto sam Cool Wink



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 23:44 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"][quote="GauSs_"]

?? zar Ignavia nije pripadnica lijepseg spola ??
[/quote]

od kada je uveden spol na forumu, jasno je sto sam 8) :wink:[/quote]

glupa i onda jako? :wink:
to si zaboravila promijeniti, još nisi muško :)
Ignavia (napisa):
GauSs_ (napisa):


?? zar Ignavia nije pripadnica lijepseg spola ??


od kada je uveden spol na forumu, jasno je sto sam Cool Wink


glupa i onda jako? Wink
to si zaboravila promijeniti, još nisi muško Smile



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 23:47 pon, 5. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]
to si zaboravila promijeniti, još nisi muško :)[/quote]

nisam zaboravio, malo kaosa nikad nije naodmet :wink:
MKova (napisa):

to si zaboravila promijeniti, još nisi muško Smile


nisam zaboravio, malo kaosa nikad nije naodmet Wink



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
deveta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2005. (13:37:20)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 5

PostPostano: 10:06 uto, 6. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto je gentoo postao sluzbena distribucija matematicara :)
to me zbilja veseli

koristim ga neko duze vrijeme, nakon sto sam se opekla na suse-u
bilo je iritantno sto su verzije izlazile svako malo i onda to treba preinstaliravati - sa gentoo-om takvih problema nema

gentoo radi pravog opsesivca od mene - ne prodje par dana da ne pokrenem emerge world :) i stalno preslagujem neke pakete i use flagove :)
na poslu imam 32-bitni a doma 64 i oba rade super (osim flasha u firefoxu)

a sto se tice postotka ovdje prisutnih u gentoo svijetu hrvatske, znam nekoliko ljudi koji koriste gentoo i vodila se ista rasprava, ali eto izgleda da gentooasi nisu bas tako rijetki

pozdrav ;)
sto je gentoo postao sluzbena distribucija matematicara Smile
to me zbilja veseli

koristim ga neko duze vrijeme, nakon sto sam se opekla na suse-u
bilo je iritantno sto su verzije izlazile svako malo i onda to treba preinstaliravati - sa gentoo-om takvih problema nema

gentoo radi pravog opsesivca od mene - ne prodje par dana da ne pokrenem emerge world Smile i stalno preslagujem neke pakete i use flagove Smile
na poslu imam 32-bitni a doma 64 i oba rade super (osim flasha u firefoxu)

a sto se tice postotka ovdje prisutnih u gentoo svijetu hrvatske, znam nekoliko ljudi koji koriste gentoo i vodila se ista rasprava, ali eto izgleda da gentooasi nisu bas tako rijetki

pozdrav Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 13:29 uto, 6. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="deveta"]nakon sto sam se [b]opekla[/b][/quote]
Wow. Chicka na Gentoo-u. To se ne vidi cesto... Kinky. ;)
Pazi ledja u RP-ovima, uz sve ove napaljene djentuashe.

:D
deveta (napisa):
nakon sto sam se opekla

Wow. Chicka na Gentoo-u. To se ne vidi cesto... Kinky. Wink
Pazi ledja u RP-ovima, uz sve ove napaljene djentuashe.

Very Happy



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
deveta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2005. (13:37:20)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 5

PostPostano: 0:09 sri, 7. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ante, nije li pomalo otuzno da je tvoj jedini doprinos raspravi komentiranje mog spola?
ante, nije li pomalo otuzno da je tvoj jedini doprinos raspravi komentiranje mog spola?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:23 sri, 7. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@deveta:

Antin komentar mozda nije epohalni doprinos, ali rasprava o spolu korisnika i developera free softwarea je i legitimna i potrebna, bas zato da je jednog dana vise ne bi trebalo biti... vidi npr. [url=http://www.gentoo.org/news/en/gwn/20060612-newsletter.xml]Gentoo Women[/url].
@deveta:

Antin komentar mozda nije epohalni doprinos, ali rasprava o spolu korisnika i developera free softwarea je i legitimna i potrebna, bas zato da je jednog dana vise ne bi trebalo biti... vidi npr. Gentoo Women.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
deveta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2005. (13:37:20)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 5

PostPostano: 9:57 sri, 7. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

rasprava je OK, uistinu ne mislim bjezati od toga tko sam i sto sam :)

ali njegov komentar i dalje nije simpatican

na forumu na koji si stavio link imas raspravu o tome (u ovom slucaju o kreiranju posebnih grupa za korisnice gentoo-a ili linuxa opcenito), npr:

playfool wrote:
Would this not increase the feeling of alienation on the part of the women, they are getting special treatment instead of being accepted on their merits?

sugar wrote:
I don't want to be mean, but isn't this discrimination?

Chaosite:
Yes, this is exactly what it is.
On the other hand, there _IS_ a disturbing lack of females in Linux in general..
rasprava je OK, uistinu ne mislim bjezati od toga tko sam i sto sam Smile

ali njegov komentar i dalje nije simpatican

na forumu na koji si stavio link imas raspravu o tome (u ovom slucaju o kreiranju posebnih grupa za korisnice gentoo-a ili linuxa opcenito), npr:

playfool wrote:
Would this not increase the feeling of alienation on the part of the women, they are getting special treatment instead of being accepted on their merits?

sugar wrote:
I don't want to be mean, but isn't this discrimination?

Chaosite:
Yes, this is exactly what it is.
On the other hand, there _IS_ a disturbing lack of females in Linux in general..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
apadox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 11. 2006. (08:19:11)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1
Lokacija: zg pula

PostPostano: 11:46 sri, 7. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto diskriminacija, prije pohva

kada bi sve linuxašice dobivale free tiket za beauty salon bilo ne bi bila diskriminacija :)

ja samo tvrdim da je to vise priznanje od vecine muske populacija linuxaša manjoj ženskoj točka
zasto diskriminacija, prije pohva

kada bi sve linuxašice dobivale free tiket za beauty salon bilo ne bi bila diskriminacija Smile

ja samo tvrdim da je to vise priznanje od vecine muske populacija linuxaša manjoj ženskoj točka



_________________
ko pod drugim jamu kopa nos

www.google.com/talk

zelite icq yahoo aim i sve ostale protokole preko opensource jabber-a pm-ajte me

(radi i gtalk(chat u googleu) sa gore navedenim)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan