Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pomoć za izradu maturalnog rada

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lubenica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2006. (15:23:58)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:53 pet, 13. 4. 2007    Naslov: pomoć za izradu maturalnog rada Citirajte i odgovorite

evo ovako... ja pišem maturalni rad iz matematike- kriteriji konvergencije redova... htjela bih zamoliti nekoga tko je također pisao maturalni rad iz matematike, ako bi mi ga mogao poslati..
naime, ja nisam sigurna kako bi to točno moralo izgledati, meni je sve samo puno definicija i teorema, djeluje mi kao da samo prepisujem iz knjige.
ovo mi je zbilja hitno, pa ako bi se našla neka dobra dušica...
:oops:
evo ovako... ja pišem maturalni rad iz matematike- kriteriji konvergencije redova... htjela bih zamoliti nekoga tko je također pisao maturalni rad iz matematike, ako bi mi ga mogao poslati..
naime, ja nisam sigurna kako bi to točno moralo izgledati, meni je sve samo puno definicija i teorema, djeluje mi kao da samo prepisujem iz knjige.
ovo mi je zbilja hitno, pa ako bi se našla neka dobra dušica...
Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 13:51 pet, 13. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ti ne mogu poslati svoj jer je moj zapravo uzasan :) Ali ti mogu dat jednu ideju: ostavi sve def/tm kao u knjizi, ali dodaj puno svojih primjera. Definicija-teorem je standardni format i od toga neces pobjec (osim ako ne napises maturalni ko moj, a to ne preporucam), ali tekst izmedu teorema (gdje objasnjavas zasto nesto zelis tako definirati, kad to mozes koristiti i sl) i primjeri su tvoji. Pod pšrimjere predlazem da sama smislis po 3-4 teza "zadatka" i onda ih rijesis na taj nacin. Isto tako,. smisli svoje primjere za "ovaj kriterij je jaci od onog" (ima primjera koji se daju s Cauchyevim a ne daju s D'Alambertovim). To ti je onda ne samo originalna stvar nego ce ti taj nacin razmisljanja bit super ako ikad upises nesto gdje ti treba matematika.
Ja ti ne mogu poslati svoj jer je moj zapravo uzasan Smile Ali ti mogu dat jednu ideju: ostavi sve def/tm kao u knjizi, ali dodaj puno svojih primjera. Definicija-teorem je standardni format i od toga neces pobjec (osim ako ne napises maturalni ko moj, a to ne preporucam), ali tekst izmedu teorema (gdje objasnjavas zasto nesto zelis tako definirati, kad to mozes koristiti i sl) i primjeri su tvoji. Pod pšrimjere predlazem da sama smislis po 3-4 teza "zadatka" i onda ih rijesis na taj nacin. Isto tako,. smisli svoje primjere za "ovaj kriterij je jaci od onog" (ima primjera koji se daju s Cauchyevim a ne daju s D'Alambertovim). To ti je onda ne samo originalna stvar nego ce ti taj nacin razmisljanja bit super ako ikad upises nesto gdje ti treba matematika.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 19:12 pet, 13. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam imala o Dirichletovom principu...

terojiu prepisi jer ako pokusas parafrazirat mozda vise to ne bude ono sta se tvrdi na pocetku.

moj je imao dost zadataka i tu mozes doc do izrazaja :)

btw ja sam jos stavila zadatke "za samostalno rjesavanje" :) ako ti fali stranica... 8) (moja prof je htjela da ih jos stavim.... :lol: )
ja sam imala o Dirichletovom principu...

terojiu prepisi jer ako pokusas parafrazirat mozda vise to ne bude ono sta se tvrdi na pocetku.

moj je imao dost zadataka i tu mozes doc do izrazaja Smile

btw ja sam jos stavila zadatke "za samostalno rjesavanje" Smile ako ti fali stranica... Cool (moja prof je htjela da ih jos stavim.... Laughing )



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lubenica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2006. (15:23:58)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:05 ned, 15. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a koliko si imala stranica? i koliko si uopće to opširno obradila?
ja mislim da sam si uzela malo preambicioznu temu i sad ne znam što mi je od svega bitno, a što ne... :(
a koliko si imala stranica? i koliko si uopće to opširno obradila?
ja mislim da sam si uzela malo preambicioznu temu i sad ne znam što mi je od svega bitno, a što ne... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan