Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Extremne tocke skupa dvostruko stohastickih matrica? (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Konveksna analiza s primjenama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 11:03 čet, 26. 4. 2007    Naslov: Extremne tocke skupa dvostruko stohastickih matrica? Citirajte i odgovorite

Pokazite da je skup dvostruko stohastickih matrica konveksan skup (ovo mislim da ne bi trebalo biti tesko ) i odredite mu ekstremne tocke :twisted: .
Pokazite da je skup dvostruko stohastickih matrica konveksan skup (ovo mislim da ne bi trebalo biti tesko ) i odredite mu ekstremne tocke Twisted Evil .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:20 čet, 26. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo nije tesko, a drugo su permutacijske matrice. Dokazi!
Prvo nije tesko, a drugo su permutacijske matrice. Dokazi!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 13:43 čet, 26. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Prvo nije tesko, a drugo su permutacijske matrice. Dokazi![/quote]

Neka [latex]A,B\in S_n , \lambda \in [0,1][/latex] .Oznacimo [latex]C=(1-\lambda)A+\lambda B,~~~[c_{ij}][/latex]
Treba provjeriti da je dvo. stohasticka ,za stupce [latex] \sum_i c_{ij}=\sum_i (1-\lambda)a_{ij}+\lambda b_{ij})=(1-\lambda)\sum_i a_{ij}+\lambda \sum_i b_{ij}=1[/latex] . Isto za retke . Dakle, skup je konveksan.

Ovo drugo :
Tm (Neumann) Svaka dvos. stohasticka matrica je konveksna kombinacije matrica permutacija . :twisted:

Mislim da smo radili dokaz na Modeliranju, isao je indukcijom (ne sjecam se vise ni po cemu ) i bio je zamoran. Ukoliko znas neki drugi (bolji i kraci) dokaz, molim napisi.
krcko (napisa):
Prvo nije tesko, a drugo su permutacijske matrice. Dokazi!


Neka .Oznacimo
Treba provjeriti da je dvo. stohasticka ,za stupce . Isto za retke . Dakle, skup je konveksan.

Ovo drugo :
Tm (Neumann) Svaka dvos. stohasticka matrica je konveksna kombinacije matrica permutacija . Twisted Evil

Mislim da smo radili dokaz na Modeliranju, isao je indukcijom (ne sjecam se vise ni po cemu ) i bio je zamoran. Ukoliko znas neki drugi (bolji i kraci) dokaz, molim napisi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:25 pet, 27. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ako treba dokazati da je mca permutacijska akko je ekstremna tocka skupa dvostruko stohastickih, onda ne znam. Meni je taj dokaz cool jer koristi stvar iz kombinatorike (teorem o braku). Jednostavnije je dokazati da su perm. mce ekstremne u skupu dvostruko stohastickih (jedan smjer).
Pa ako treba dokazati da je mca permutacijska akko je ekstremna tocka skupa dvostruko stohastickih, onda ne znam. Meni je taj dokaz cool jer koristi stvar iz kombinatorike (teorem o braku). Jednostavnije je dokazati da su perm. mce ekstremne u skupu dvostruko stohastickih (jedan smjer).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Konveksna analiza s primjenama Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan