Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prvi prakticni kolokvij 2007. (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:26 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hint uvijek moze, ali tu i nema nekog "stosa", nego igranje s [tt]for()[/tt]-petljama. :)

Lagani nacin je da slozis matricu, pa po njoj pises (jer mozes ici gore dolje, a dimenzije matrice su ocito mxn). 8)

Ako zelis pisati direktno na ekran, onda se malo poigraj s prebrojavanjem zvjezdica u svakom retku i odredjivanjem razmaka medju njima. 8) Ubitacno za rijesiti na papiru, ali na racunalu - cim slozis osnovnu ideju - lako nastimas parametre. ;)

Recimo, u prvom retku ima [tt]br = (n - 1) / (2 * m - 2) + 1[/tt] zvjezdica, a redni broj zadnje zvjezdice je [tt](2*m-2) * (br - 1) + 1[/tt]. :D Razmaci izmedju zvjezdica su 2m-3, 2m-5,...,1, odnosno 1,3,...,2m-3; razmak prve zvjezdice u retku od ruba je 0,1,2,...,m-1. :)

Formule i obzervacije u prethodnom paragrafu su ti dosta da [u][b]sve[/b][/u] nacrtas (uz pomocnu varijablu koja prati indeks zadnje zvjezdice u retku, pomocu koje procijenis da li tu zvjezdicu treba crtati ili ne). :)

S obzirom da sada znate dinamicku alokaciju matrica, preporucam ipak rjesavanje toga preko matrica, a nematricni pristup samo za one koji "zele sloziti bolje (memorijski stedljivije) rjesenje". ;)
Hint uvijek moze, ali tu i nema nekog "stosa", nego igranje s for()-petljama. Smile

Lagani nacin je da slozis matricu, pa po njoj pises (jer mozes ici gore dolje, a dimenzije matrice su ocito mxn). Cool

Ako zelis pisati direktno na ekran, onda se malo poigraj s prebrojavanjem zvjezdica u svakom retku i odredjivanjem razmaka medju njima. Cool Ubitacno za rijesiti na papiru, ali na racunalu - cim slozis osnovnu ideju - lako nastimas parametre. Wink

Recimo, u prvom retku ima br = (n - 1) / (2 * m - 2) + 1 zvjezdica, a redni broj zadnje zvjezdice je (2*m-2) * (br - 1) + 1. Very Happy Razmaci izmedju zvjezdica su 2m-3, 2m-5,...,1, odnosno 1,3,...,2m-3; razmak prve zvjezdice u retku od ruba je 0,1,2,...,m-1. Smile

Formule i obzervacije u prethodnom paragrafu su ti dosta da sve nacrtas (uz pomocnu varijablu koja prati indeks zadnje zvjezdice u retku, pomocu koje procijenis da li tu zvjezdicu treba crtati ili ne). Smile

S obzirom da sada znate dinamicku alokaciju matrica, preporucam ipak rjesavanje toga preko matrica, a nematricni pristup samo za one koji "zele sloziti bolje (memorijski stedljivije) rjesenje". Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:46 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala... :lol:

pomoglo je...slično sam razmišljao,ali nisam došao do dobrog načina za brojat zvjezdice tj za indexe u matrici na kojima je zvjezdica... :oops:

Hvala...
Hvala... Laughing

pomoglo je...slično sam razmišljao,ali nisam došao do dobrog načina za brojat zvjezdice tj za indexe u matrici na kojima je zvjezdica... Embarassed

Hvala...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 22:15 čet, 3. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]I imam jedan question...jel može neki hint za 42.zad? Malo se mučim...znam da se rješenja ne smiju stavljat,samo tražim malu pomoć, neku malu idejicu...[/quote]


... probaj od jednostavnijeg pa na kompliciranije. Da li bi znao napraviti da ti se jednom ispiše graf samo jedne ravne crte koso prema dolje do granice m? Kad to napraviš, napravi da ti se x puta tako ispiše. Nakon toga da ti između 2 crte stavlja razmak po volji. To isto napravi za graf crte koso prema gore sa razmacima točno kolko treba za drugu (iz drugog grafa) kosu crtu. Sada to ukomponiraj u jedan graf.

edit: imam još bolju ideju, izračunaj sve točke grafa i stavi u niz, prođi kroz sva ispisiva mjesta na ekranu i ako je mjesto u nizu ispisi zvjezdicu, inače prazno mjesto.

edit2: rješio sam na prvi način jer bi za drugi trebalo koristiti dinamičke nizove, trebalo mi je preko 1h :(

edit3: ja sam budala... mučim se s ovim, a nisam vidio da je već odgovoreno
Luuka (napisa):
I imam jedan question...jel može neki hint za 42.zad? Malo se mučim...znam da se rješenja ne smiju stavljat,samo tražim malu pomoć, neku malu idejicu...



... probaj od jednostavnijeg pa na kompliciranije. Da li bi znao napraviti da ti se jednom ispiše graf samo jedne ravne crte koso prema dolje do granice m? Kad to napraviš, napravi da ti se x puta tako ispiše. Nakon toga da ti između 2 crte stavlja razmak po volji. To isto napravi za graf crte koso prema gore sa razmacima točno kolko treba za drugu (iz drugog grafa) kosu crtu. Sada to ukomponiraj u jedan graf.

edit: imam još bolju ideju, izračunaj sve točke grafa i stavi u niz, prođi kroz sva ispisiva mjesta na ekranu i ako je mjesto u nizu ispisi zvjezdicu, inače prazno mjesto.

edit2: rješio sam na prvi način jer bi za drugi trebalo koristiti dinamičke nizove, trebalo mi je preko 1h Sad

edit3: ja sam budala... mučim se s ovim, a nisam vidio da je već odgovoreno



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 14:06 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ovakve zadatke skicirati na papiru, uz zivo racunalo pred sobom, je non-sense vecih razmjera...[/quote]

:-s ne slažem se baš. često, kada ne možemo pronaći grešku, možemo konkretan primjer riješiti na papiru (igrati se kompjutera) i vidjet gdje dolazi do greške, ne? :rarrow: nešto tipa analiza koda s kolokvija :hopacupa:
vsego (napisa):
Ovakve zadatke skicirati na papiru, uz zivo racunalo pred sobom, je non-sense vecih razmjera...


Eh? ne slažem se baš. često, kada ne možemo pronaći grešku, možemo konkretan primjer riješiti na papiru (igrati se kompjutera) i vidjet gdje dolazi do greške, ne? Right arrow nešto tipa analiza koda s kolokvija Ovo se moglo zvati i 'weee 2'



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 14:46 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se isto ne slažem da je papir besmislen, jer recimo dobro dođe kao pomoć pri bilo kojoj skici i računanju, npr. za 42. zadatak umjesto zvjezdica na papiru napišeš koordinate i onda se može gledati povezanost, ne znam kako bi to napravio na računalu (osim očitog: text editor neki, ali rukom je puno brže i preglednije)
ja se isto ne slažem da je papir besmislen, jer recimo dobro dođe kao pomoć pri bilo kojoj skici i računanju, npr. za 42. zadatak umjesto zvjezdica na papiru napišeš koordinate i onda se može gledati povezanost, ne znam kako bi to napravio na računalu (osim očitog: text editor neki, ali rukom je puno brže i preglednije)



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 15:23 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

što se tiče 42. zadataka pala mi je na pamet još jedna ideja (ne, ja se ne trudim, dođe samo od sebe)... najlakše je preko nizova rješiti, ali ne znamo veličinu niza dok korisnik ne unese m i n pa bi trebali koristiti dinamičke nizove što je gnjavaža za pisati. Na sreću ekran ima konačno stupaca i redova pa možemo tako deklarirati statički niz. Mislim da je 50 redova i 80 stupaca ograničenje kako se sjećam iz srednje škole. To je bespotrebno korištenje memorije, ali glavno da se da kratko i elegantno napisati :)
što se tiče 42. zadataka pala mi je na pamet još jedna ideja (ne, ja se ne trudim, dođe samo od sebe)... najlakše je preko nizova rješiti, ali ne znamo veličinu niza dok korisnik ne unese m i n pa bi trebali koristiti dinamičke nizove što je gnjavaža za pisati. Na sreću ekran ima konačno stupaca i redova pa možemo tako deklarirati statički niz. Mislim da je 50 redova i 80 stupaca ograničenje kako se sjećam iz srednje škole. To je bespotrebno korištenje memorije, ali glavno da se da kratko i elegantno napisati Smile



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 16:28 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni također treba papir, lakše je smislit ideju za program na papiru nego u glavi, pogotovo s matricama.
meni također treba papir, lakše je smislit ideju za program na papiru nego u glavi, pogotovo s matricama.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:17 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro, dobro, shvatio sam: papir je vazan za programiranje... :lol: Provjerih danas s nastavnicima i rekli su da nema problema da imate [u][b]PRAZAN[/b][/u] papir. ;) Ako budete jako dobri, mozda dozvolimo i olovke... :twisted:
Dobro, dobro, shvatio sam: papir je vazan za programiranje... Laughing Provjerih danas s nastavnicima i rekli su da nema problema da imate PRAZAN papir. Wink Ako budete jako dobri, mozda dozvolimo i olovke... Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 19:17 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Ako budete jako dobri, mozda dozvolimo i olovke... :twisted:[/quote]


Bit cemo jako, jako dobri!! :soldiersalute:
vsego (napisa):
Ako budete jako dobri, mozda dozvolimo i olovke... Twisted Evil



Bit cemo jako, jako dobri!! Aye, aye, sir!



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 22:18 pet, 4. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi smo uvijek jaaaako dobri. :lol:
mi smo uvijek jaaaako dobri. Laughing
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bubble
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2007. (00:21:29)
Postovi: (8C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 13:39 ned, 6. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A mogu ja imati olovku umjesto papira? Nekako mi je ona potrebnija (osim ako niste mijenjali i drvo sa staklom). :)
A mogu ja imati olovku umjesto papira? Nekako mi je ona potrebnija (osim ako niste mijenjali i drvo sa staklom). Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:51 ned, 6. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Unistavanje fakultetske imovine kaznjava se prema Stegovnom Pravilniku koji ce biti donesen na iducem FV (dakle, uskoro). :P
Unistavanje fakultetske imovine kaznjava se prema Stegovnom Pravilniku koji ce biti donesen na iducem FV (dakle, uskoro). Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:44 ned, 6. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Termini:[/b][list=1][*] pon, 14.5. 12:00–13:30
[*] pon, 14.5. 14:00–15:30
[*] pon, 14.5. 16:00–17:30
[*] uto, 15.5. 10:00–11:30
[*] uto, 15.5. 12:00–13:30
[*] uto, 15.5. 14:00–15:30
[*] sri, 16.5. 12:00–13:30
[*] sri, 16.5. 14:00–15:30
[*] čet, 17.5. 12:00–13:30
[*] čet, 17.5. 14:00–15:30
[*] pet, 18.5. 12:00–13:30
[*] pet, 18.5. 14:00–15:30
[*] pet, 18.5. 16:00–17:30
[*] sub, 19.5. 10:00–11:30
[*] sub, 19.5. 12:00–13:30
[*] sub, 19.5. 14:00–15:30[/list:o]
Kao sto vidite, dodani su i subotnji termini. 8) To je iz dva razloga:
1. svi ste gotovi u istom tjednu
2. subota sigurno odgovara svima :D
Molim da se ne pozurite odmah rezervirati subotu "jer je zadnja", posto time ne dobijate nista (petak predvece je efektivno isto sto i subota), a subotnji termini zaista mogu biti vazni nekome kome ni jedan drugi dan ne odgovara. :)

Popisi ce biti objeseni na vratima prof. Singera i/ili prof. Nogo u nekom trenutku nadolazeceg ponedjeljka (7.5). 8)

[b]Na prakticni kolokvij obavezno ponesite index[/b] :!:

Sretno! :D

P.S. Ovaj popis je vama da si planirate, ali [b]nije sluzben i moguce su naknadne promjene[/b] :!: Mjerodavni ce biti oni termini koji budu na listama za upis. 8)
Termini:
  1. pon, 14.5. 12:00–13:30
  2. pon, 14.5. 14:00–15:30
  3. pon, 14.5. 16:00–17:30
  4. uto, 15.5. 10:00–11:30
  5. uto, 15.5. 12:00–13:30
  6. uto, 15.5. 14:00–15:30
  7. sri, 16.5. 12:00–13:30
  8. sri, 16.5. 14:00–15:30
  9. čet, 17.5. 12:00–13:30
  10. čet, 17.5. 14:00–15:30
  11. pet, 18.5. 12:00–13:30
  12. pet, 18.5. 14:00–15:30
  13. pet, 18.5. 16:00–17:30
  14. sub, 19.5. 10:00–11:30
  15. sub, 19.5. 12:00–13:30
  16. sub, 19.5. 14:00–15:30

Kao sto vidite, dodani su i subotnji termini. Cool To je iz dva razloga:
1. svi ste gotovi u istom tjednu
2. subota sigurno odgovara svima Very Happy
Molim da se ne pozurite odmah rezervirati subotu "jer je zadnja", posto time ne dobijate nista (petak predvece je efektivno isto sto i subota), a subotnji termini zaista mogu biti vazni nekome kome ni jedan drugi dan ne odgovara. Smile

Popisi ce biti objeseni na vratima prof. Singera i/ili prof. Nogo u nekom trenutku nadolazeceg ponedjeljka (7.5). Cool

Na prakticni kolokvij obavezno ponesite index Exclamation

Sretno! Very Happy

P.S. Ovaj popis je vama da si planirate, ali nije sluzben i moguce su naknadne promjene Exclamation Mjerodavni ce biti oni termini koji budu na listama za upis. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:25 ned, 6. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pohvala za termine... :klapklap:

Ja zadovoljan. :sreca:

I neću uzet subotu...jedan manje u konkurenciji 8)
Pohvala za termine... Toooooo, majstoreeeee!

Ja zadovoljan. Trcim u krug od srece!

I neću uzet subotu...jedan manje u konkurenciji Cool



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
The Economist
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2006. (00:03:21)
Postovi: (5D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
11 = 16 - 5

PostPostano: 21:05 pon, 7. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zadaci bash i nisu trivijalni... bili su full prelagani zadaci na uuRu s obzirom kako c izgleda...
zadaci bash i nisu trivijalni... bili su full prelagani zadaci na uuRu s obzirom kako c izgleda...



_________________
Lots of people believe that women have some kind of genetic fault that keeps them from understanding science. Fact is: there is no genetic fault, but it's still harder, because they have to work against everybody's expectation that they won't make it anyway.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 21:31 pon, 7. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a sta ces takav je zivot!! :roll:
a sta ces takav je zivot!! Rolling Eyes



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 9:26 uto, 8. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="The Economist"]zadaci bash i nisu trivijalni... bili su full prelagani zadaci na uuRu s obzirom kako c izgleda...[/quote]
Za one koji [u]redovito[/u] rade (citaj: rade s kompajlerom) sigurno nece biti nikakvih problema.
The Economist (napisa):
zadaci bash i nisu trivijalni... bili su full prelagani zadaci na uuRu s obzirom kako c izgleda...

Za one koji redovito rade (citaj: rade s kompajlerom) sigurno nece biti nikakvih problema.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 15:53 uto, 8. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="The Economist"]zadaci bash i nisu trivijalni... bili su full prelagani zadaci na uuRu s obzirom kako c izgleda...[/quote]
Za one koji [u]redovito[/u] rade (citaj: rade s kompajlerom) sigurno nece biti nikakvih problema.[/quote]

ja pak mislim da ce svi naici na neke zadatake koji ce mu predstavljati (veliki) problem bez obzira koliko sati provodio za kompajlerom (dokaz za to : 42.zadatak) :twisted:

imam jedno pitanje u vezi 9. zadatka; u drugom redu pise da treba ucitati dva prirodna broja n. Da li je to pogreska ili... mislim, ako nije ne kuzim zasto ucitati dva broja, tj. gdje bi nam taj drugi trebao posluziti :?:
mdoko (napisa):
The Economist (napisa):
zadaci bash i nisu trivijalni... bili su full prelagani zadaci na uuRu s obzirom kako c izgleda...

Za one koji redovito rade (citaj: rade s kompajlerom) sigurno nece biti nikakvih problema.


ja pak mislim da ce svi naici na neke zadatake koji ce mu predstavljati (veliki) problem bez obzira koliko sati provodio za kompajlerom (dokaz za to : 42.zadatak) Twisted Evil

imam jedno pitanje u vezi 9. zadatka; u drugom redu pise da treba ucitati dva prirodna broja n. Da li je to pogreska ili... mislim, ako nije ne kuzim zasto ucitati dva broja, tj. gdje bi nam taj drugi trebao posluziti Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:16 uto, 8. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]ja pak mislim da ce svi naici na neke zadatake koji ce mu predstavljati (veliki) problem bez obzira koliko sati provodio za kompajlerom (dokaz za to : 42.zadatak) :twisted:[/quote]

Zadaci su objavljeni puno unaprijed, imate demonstrature, konzultacije, Forum, kolege,... :roll: Vidi [url=http://web.math.hr/nastava/spa/files/dinamicko_programiranje.html]primjer lakseg zadatka iz SPA[/url], dakle onoga sto ces nagodinu raditi za zadacu. :D Sad zvocate da je tesko, kasnije cete (kao par postova gore za UuR) zvocati da je bilo prelagano... :wall: Uciti i vjezbati, a ne (samo) zvocati, jer ovako stvarno postaje naporno... :roll:

[quote="sunny"]imam jedno pitanje u vezi 9. zadatka; u drugom redu pise da treba ucitati dva prirodna broja n. Da li je to pogreska ili... mislim, ako nije ne kuzim zasto ucitati dva broja, tj. gdje bi nam taj drugi trebao posluziti :?:[/quote]

Ocito je greska (necu cak niti pitati autora zadatka), pogotovo sto je pisalo "dva prirodn[color=red][b]i[/b][/color] broja [i]n[/i]", dakle ociti copy/paste-propust. ;) Evo, ispravih. 8)

Btw, eventualne nove verzije zadataka ovaj tjedan su samo ispravke takvih sitnica. 8) Novih zadataka [b]nece biti[/b] za prvi prakticni kolokvij, bas zato da biste imali zadatke vise od tjedan dana unaprijed (dapace, zadnji zadatak je dodan 1.5. a prvi termin kolokvija je 14.5. :arrow: imate [b]minimalno[/b] dva tjedna). :)
sunny (napisa):
ja pak mislim da ce svi naici na neke zadatake koji ce mu predstavljati (veliki) problem bez obzira koliko sati provodio za kompajlerom (dokaz za to : 42.zadatak) Twisted Evil


Zadaci su objavljeni puno unaprijed, imate demonstrature, konzultacije, Forum, kolege,... Rolling Eyes Vidi primjer lakseg zadatka iz SPA, dakle onoga sto ces nagodinu raditi za zadacu. Very Happy Sad zvocate da je tesko, kasnije cete (kao par postova gore za UuR) zvocati da je bilo prelagano... Brick wall Uciti i vjezbati, a ne (samo) zvocati, jer ovako stvarno postaje naporno... Rolling Eyes

sunny (napisa):
imam jedno pitanje u vezi 9. zadatka; u drugom redu pise da treba ucitati dva prirodna broja n. Da li je to pogreska ili... mislim, ako nije ne kuzim zasto ucitati dva broja, tj. gdje bi nam taj drugi trebao posluziti Question


Ocito je greska (necu cak niti pitati autora zadatka), pogotovo sto je pisalo "dva prirodni broja n", dakle ociti copy/paste-propust. Wink Evo, ispravih. Cool

Btw, eventualne nove verzije zadataka ovaj tjedan su samo ispravke takvih sitnica. Cool Novih zadataka nece biti za prvi prakticni kolokvij, bas zato da biste imali zadatke vise od tjedan dana unaprijed (dapace, zadnji zadatak je dodan 1.5. a prvi termin kolokvija je 14.5. Arrow imate minimalno dva tjedna). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 16:46 uto, 8. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="sunny"]ja pak mislim da ce svi naici na neke zadatake koji ce mu predstavljati (veliki) problem bez obzira koliko sati provodio za kompajlerom (dokaz za to : 42.zadatak) :twisted:[/quote]

Zadaci su objavljeni puno unaprijed, imate demonstrature, konzultacije, Forum, kolege,... :roll: Vidi [url=http://web.math.hr/nastava/spa/files/dinamicko_programiranje.html]primjer lakseg zadatka iz SPA[/url], dakle onoga sto ces nagodinu raditi za zadacu. :D Sad zvocate da je tesko, kasnije cete (kao par postova gore za UuR) zvocati da je bilo prelagano... :wall: Uciti i vjezbati, a ne (samo) zvocati, jer ovako stvarno postaje naporno... :roll:[/quote]

ne, ne, krivo sam se izrazila. Zelim samo reci da nikome nisu tako trivijalni zadatci i da svatko, koliko god radio za kompajlerom, ce naici na nekakve poteskoce, ali opet bolje tako nego da su nam sad neki prelaki zadatci pa onda kad dodemo na sljedeci kolokvij popadamo svi. Ili da i na kolokviju budu prelaki zadatci pa onda jedne godine pocnemo raditi kao programeri, a nemamo dvije blage o programiranju neceg slozenijeg. Bila bi sramota i za nas i za faks.

[size=7]/*ode moja karma dole */[/size] :twisted:

Hvala na informaciji, nisam skuzila to prirodn[b]i[/b] :twisted:
vsego (napisa):
sunny (napisa):
ja pak mislim da ce svi naici na neke zadatake koji ce mu predstavljati (veliki) problem bez obzira koliko sati provodio za kompajlerom (dokaz za to : 42.zadatak) Twisted Evil


Zadaci su objavljeni puno unaprijed, imate demonstrature, konzultacije, Forum, kolege,... Rolling Eyes Vidi primjer lakseg zadatka iz SPA, dakle onoga sto ces nagodinu raditi za zadacu. Very Happy Sad zvocate da je tesko, kasnije cete (kao par postova gore za UuR) zvocati da je bilo prelagano... Brick wall Uciti i vjezbati, a ne (samo) zvocati, jer ovako stvarno postaje naporno... Rolling Eyes


ne, ne, krivo sam se izrazila. Zelim samo reci da nikome nisu tako trivijalni zadatci i da svatko, koliko god radio za kompajlerom, ce naici na nekakve poteskoce, ali opet bolje tako nego da su nam sad neki prelaki zadatci pa onda kad dodemo na sljedeci kolokvij popadamo svi. Ili da i na kolokviju budu prelaki zadatci pa onda jedne godine pocnemo raditi kao programeri, a nemamo dvije blage o programiranju neceg slozenijeg. Bila bi sramota i za nas i za faks.

/*ode moja karma dole */ Twisted Evil

Hvala na informaciji, nisam skuzila to prirodni Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 4 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan