Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kolko nas ima?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 18:38 čet, 17. 5. 2007    Naslov: kolko nas ima? Citirajte i odgovorite

:snowman: bilo je neki dan u novinama pitanje:
[quote="novine"]broj ljudi koji na zemlji žive danas, veći je od broja ljudi koji su ikad živjeli. točno ili netočno?[/quote]
sutradan odgovor:
[quote="novine"]danas na svijetu živi preko 6,5 bilijuna ljudi - jedva 10% od svih ljudi koji su se ikad rodili![/quote]
:carrot: doslovno je, očito, prevedeno s engleskog. jer u hrvatskom je bilijun 10^12, a u engleskom 10^9, što je nama milijarda, ne? :?
no, čak i tada: je li to moguće? :shock: jasno mi je da populacija brzo raste, ali da je toliko ljudi prošlo zemljom - skoro 70 milijardi? :roll:
možda su i [i]homo habilisa[/i] brojali? \:D/

ja ustvari nemam pojma kojim metodama pribjeći da bi se izračunao broj rođenih ljudi od krista npr... :cry:

[size=9]kak ide to milijun, milijarda, bilijun, trilijun... ček, koji je najveći broj uopće :-k ?[/size]

:smallapple:
Snjegovic bilo je neki dan u novinama pitanje:
novine (napisa):
broj ljudi koji na zemlji žive danas, veći je od broja ljudi koji su ikad živjeli. točno ili netočno?

sutradan odgovor:
novine (napisa):
danas na svijetu živi preko 6,5 bilijuna ljudi - jedva 10% od svih ljudi koji su se ikad rodili!

Plesuca mrkva doslovno je, očito, prevedeno s engleskog. jer u hrvatskom je bilijun 10^12, a u engleskom 10^9, što je nama milijarda, ne? Confused
no, čak i tada: je li to moguće? Shocked jasno mi je da populacija brzo raste, ali da je toliko ljudi prošlo zemljom - skoro 70 milijardi? Rolling Eyes
možda su i homo habilisa brojali? Dancing

ja ustvari nemam pojma kojim metodama pribjeći da bi se izračunao broj rođenih ljudi od krista npr... Crying or Very sad

kak ide to milijun, milijarda, bilijun, trilijun... ček, koji je najveći broj uopće Think ?

Jabučica



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 18:41 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Re: kolko nas ima? Citirajte i odgovorite

[quote="ma"]kak ide to milijun, milijarda, bilijun, trilijun... ček, koji je najveći broj uopće :-k ?

:smallapple:[/quote]

pa nema najveceg, ide u beskonacno!! :PP

al ak mislis koji je "najveci" naziv.. ne znam. i mene u biti zanima kako idu ti nazivi, uvijek mi se to pobrka, znam samo sa sigurnoscu kolki je milijun :oops:
ma (napisa):
kak ide to milijun, milijarda, bilijun, trilijun... ček, koji je najveći broj uopće Think ?

Jabučica


pa nema najveceg, ide u beskonacno!! Weeee-heeee!!!

al ak mislis koji je "najveci" naziv.. ne znam. i mene u biti zanima kako idu ti nazivi, uvijek mi se to pobrka, znam samo sa sigurnoscu kolki je milijun Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 18:44 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Re: kolko nas ima? Citirajte i odgovorite

[quote="c_l"]pa nema najveceg, ide u beskonacno!! :PP

al ak mislis koji je "najveci" naziv.. ne znam.[/quote]

ne, ne. baš mislim na najveći prirodni broj. :nuts2:

:smallapple:
c_l (napisa):
pa nema najveceg, ide u beskonacno!! Weeee-heeee!!!

al ak mislis koji je "najveci" naziv.. ne znam.


ne, ne. baš mislim na najveći prirodni broj. Nuts

Jabučica



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 18:46 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kak to tocno mislis, molim te??
aj konfjuzd :?
a kak to tocno mislis, molim te??
aj konfjuzd Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:18 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ak su mene dobro ucili ne postoji najveci prirodni broj.

Ak bas oces ogroman broj, za to imas [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Googo]google[/url] (ne kao trazilicu) nego kao 10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000
:D
Ak su mene dobro ucili ne postoji najveci prirodni broj.

Ak bas oces ogroman broj, za to imas google (ne kao trazilicu) nego kao 10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,00,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000
Very Happy



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 21:42 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

OT:
zanimljivo je da postoji realan broj veci od nule manji od svih ostalih realnih brojeva vecih od nule
(tj. moze se konzistentno uvesti pojam infinitezimala)

hint: nestandardna analiza
OT:
zanimljivo je da postoji realan broj veci od nule manji od svih ostalih realnih brojeva vecih od nule
(tj. moze se konzistentno uvesti pojam infinitezimala)

hint: nestandardna analiza



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 21:48 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Re: kolko nas ima? Citirajte i odgovorite

[quote="novine"]broj ljudi koji na zemlji žive danas, veći je od broja ljudi koji su ikad živjeli. točno ili netočno?[/quote]
Stari me to pitao... Ja sam mu rekao da su ljudi koji danas žive podskup od ljudi koji su ikad živjeli, prema tome, manje ih je.

A evo, o procjenama broja ljudi koji su ikad živjeli može se pročitati na
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/World_population[/url]

Također, guglanjem se mogu pronaći razne informacije.
novine (napisa):
broj ljudi koji na zemlji žive danas, veći je od broja ljudi koji su ikad živjeli. točno ili netočno?

Stari me to pitao... Ja sam mu rekao da su ljudi koji danas žive podskup od ljudi koji su ikad živjeli, prema tome, manje ih je.

A evo, o procjenama broja ljudi koji su ikad živjeli može se pročitati na
http://en.wikipedia.org/wiki/World_population

Također, guglanjem se mogu pronaći razne informacije.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:01 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Re: kolko nas ima? Citirajte i odgovorite

[quote="ma"]ja ustvari nemam pojma kojim metodama pribjeći da bi se izračunao broj rođenih ljudi od krista npr... :cry: [/quote]

Prvo ti treba funkcija koja vremenu pridruzuje broj ljudi rodjenih na taj trenutak. Onda tu funkciju integriras od :isus: do danas...
ma (napisa):
ja ustvari nemam pojma kojim metodama pribjeći da bi se izračunao broj rođenih ljudi od krista npr... Crying or Very sad


Prvo ti treba funkcija koja vremenu pridruzuje broj ljudi rodjenih na taj trenutak. Onda tu funkciju integriras od Isus do danas...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 23:32 čet, 17. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:sillyroll:
melkore, hvala na zanimljivom linku. nevjerojatno. iako su procjene grube dosta :freddy:.
:crazy: razmišljam od kojeg povijesnog momenta bi ljude trebalo smatrat "ljudima" kao danas.. a opet evoluiramo svakom novom generacijom. :neo:

[quote="Melkor"]... Ja sam mu rekao da su ljudi koji danas žive podskup od ljudi koji su ikad živjeli, prema tome, manje ih je.[/quote]
ako tako gledaš, prejednostavno je. recimo da oduzmemo sve ljude koji žive ovog trenutka (i rodit će se dok računamo :lol: ).

[quote="krcko"]Prvo ti treba funkcija koja vremenu pridruzuje broj ljudi rodjenih na taj trenutak. Onda tu funkciju integriras od :isus: do danas...[/quote]
e baš sam o integralu razmišljao. fora. :)


procjenjuje wiki da bi za manje od 50 godina populacija mogla narasti za oko 45%. malo jezivo. :ajme:
silly + roll
melkore, hvala na zanimljivom linku. nevjerojatno. iako su procjene grube dosta Freddy Kruger.
Danas sam lud(a)... razmišljam od kojeg povijesnog momenta bi ljude trebalo smatrat "ljudima" kao danas.. a opet evoluiramo svakom novom generacijom. Neo

Melkor (napisa):
... Ja sam mu rekao da su ljudi koji danas žive podskup od ljudi koji su ikad živjeli, prema tome, manje ih je.

ako tako gledaš, prejednostavno je. recimo da oduzmemo sve ljude koji žive ovog trenutka (i rodit će se dok računamo Laughing ).

krcko (napisa):
Prvo ti treba funkcija koja vremenu pridruzuje broj ljudi rodjenih na taj trenutak. Onda tu funkciju integriras od Isus do danas...

e baš sam o integralu razmišljao. fora. Smile


procjenjuje wiki da bi za manje od 50 godina populacija mogla narasti za oko 45%. malo jezivo. Ajme, majko!



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:26 uto, 22. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za čitanje velikih brojeva (ako je netko to ovdje pomislio) nakon bilijuna i bilijarde bi valjda išlo: trilijun, trilijarda, kvadrilijun, kvadrilijarda, pentilijun, pentilijarda, sekstilijun, sekstilijarda, septilijun, septilijarda, oktilijun, oktilijarda...
Za čitanje velikih brojeva (ako je netko to ovdje pomislio) nakon bilijuna i bilijarde bi valjda išlo: trilijun, trilijarda, kvadrilijun, kvadrilijarda, pentilijun, pentilijarda, sekstilijun, sekstilijarda, septilijun, septilijarda, oktilijun, oktilijarda...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 17:53 uto, 22. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Za čitanje velikih brojeva (ako je netko to ovdje pomislio) nakon bilijuna i bilijarde bi [color=red]valjda[/color] išlo: trilijun, trilijarda, kvadrilijun, kvadrilijarda, pentilijun, pentilijarda, sekstilijun, sekstilijarda, septilijun, septilijarda, oktilijun, oktilijarda...[/quote]

valjda, kažeš. :lalala:

...nonilijun, nonilijarda, dekalijun, dekalijarda, nešto, nešto2, dodekalijun, dodekalijarda...
po toj bi logici bilo tetralijun, tetralijarda. al kvadri je nekak više kul. 8)

tako veliki brojevi se rijetko kad spominju (ako ikad), pa ne vjerujem da su im dali imena. kad se govori o ogromnim brojevima, njihove se veličine opisuju potencijama od 10. \:D/
Crni (napisa):
Za čitanje velikih brojeva (ako je netko to ovdje pomislio) nakon bilijuna i bilijarde bi valjda išlo: trilijun, trilijarda, kvadrilijun, kvadrilijarda, pentilijun, pentilijarda, sekstilijun, sekstilijarda, septilijun, septilijarda, oktilijun, oktilijarda...


valjda, kažeš. La, la, la,...

...nonilijun, nonilijarda, dekalijun, dekalijarda, nešto, nešto2, dodekalijun, dodekalijarda...
po toj bi logici bilo tetralijun, tetralijarda. al kvadri je nekak više kul. Cool

tako veliki brojevi se rijetko kad spominju (ako ikad), pa ne vjerujem da su im dali imena. kad se govori o ogromnim brojevima, njihove se veličine opisuju potencijama od 10. Dancing



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 21:46 uto, 22. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

i to sto kazes..
no ima ljudi koji bas i ne kuze toliko potencije i sta onda?
no dobro, oni nit nece doc u dodir s tako velikm br :lol: valjda..
i to sto kazes..
no ima ljudi koji bas i ne kuze toliko potencije i sta onda?
no dobro, oni nit nece doc u dodir s tako velikm br Laughing valjda..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 21:52 uto, 22. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_large_numbers
http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_large_numbers


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 21:53 uto, 22. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

e to te ja pitam!!!!
e to te ja pitam!!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 16:27 sri, 23. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]OT:
zanimljivo je da postoji realan broj veci od nule manji od svih ostalih realnih brojeva vecih od nule
(tj. moze se konzistentno uvesti pojam infinitezimala)

hint: nestandardna analiza[/quote]

:shock: ma da? ali ako taj broj o kojem pričaš podijelim sa 78 dobit ću realni broj manji od njega, a veći od nule. :crazy:

[quote="rat in a cage"][url]http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_large_numbers[/url][/quote]

:aniwow: svijet je pun bespotrebnih brojeva. trebalo bi ograničiti skup prirodnih. :whistle2:
GauSs_ (napisa):
OT:
zanimljivo je da postoji realan broj veci od nule manji od svih ostalih realnih brojeva vecih od nule
(tj. moze se konzistentno uvesti pojam infinitezimala)

hint: nestandardna analiza


Shocked ma da? ali ako taj broj o kojem pričaš podijelim sa 78 dobit ću realni broj manji od njega, a veći od nule. Danas sam lud(a)...

rat in a cage (napisa):
http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_large_numbers


Wow! svijet je pun bespotrebnih brojeva. trebalo bi ograničiti skup prirodnih. Whistle



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan