Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

O opasnostima od neodgovornih vozaca...
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:22 čet, 4. 12. 2003    Naslov: O opasnostima od neodgovornih vozaca... Citirajte i odgovorite

Dosta sam se dvoumio da li da ovo stavim na Mrezu ili ne, no mislim da je bitna poruka koju prenosi. :roll:

Rijec je o jednom svjedocanstvu o zrtvi pijanog vozaca. Prilicno shokantan dokument, no mislim da je dobro da ga sto vise ljudi vidi. :? Ne znam da li je sve skupa izmisljeno (tvrde da nije), no to u krajnjoj liniji nije ni bitno. Poruka koju salje je neporeciva...

[size=18][b]Oprez! Ima slika koje se mnogima mogu uciniti odvratnima, pa molim sve "slabijeg zeluca" da ne otvaraju dokument :!: Ovo nije shala; mene je ozbiljno potreslo... :([/b][/size]

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/DrinkDriving.pdf]PDF, 207kB[/url]

Naravno, ono "pijan" je samo jedan vid neodgovornosti. Isto se moze reci za "drogiran" ili "vozi neprimjereno brzo" i sl.

[b]Vozaci, drugi put razmislite prije nego budete "face" koje prolete na crveno, raspale stotku u gradu ili savrseno voze nakon nekoliko pivi...[/b]

[color=darkred]Ako pozelite raspravljati, ucinite to korektno. Poznata pravila vrijede, bez obzira na emocije koje dokument moze izazvati![/color]
Dosta sam se dvoumio da li da ovo stavim na Mrezu ili ne, no mislim da je bitna poruka koju prenosi. Rolling Eyes

Rijec je o jednom svjedocanstvu o zrtvi pijanog vozaca. Prilicno shokantan dokument, no mislim da je dobro da ga sto vise ljudi vidi. Confused Ne znam da li je sve skupa izmisljeno (tvrde da nije), no to u krajnjoj liniji nije ni bitno. Poruka koju salje je neporeciva...

Oprez! Ima slika koje se mnogima mogu uciniti odvratnima, pa molim sve "slabijeg zeluca" da ne otvaraju dokument Exclamation Ovo nije shala; mene je ozbiljno potreslo... Sad

PDF, 207kB

Naravno, ono "pijan" je samo jedan vid neodgovornosti. Isto se moze reci za "drogiran" ili "vozi neprimjereno brzo" i sl.

Vozaci, drugi put razmislite prije nego budete "face" koje prolete na crveno, raspale stotku u gradu ili savrseno voze nakon nekoliko pivi...

Ako pozelite raspravljati, ucinite to korektno. Poznata pravila vrijede, bez obzira na emocije koje dokument moze izazvati!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 11:38 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas cakano.....ahh.....nista potresno, vidjeh gore, al grozno u svakom slucaju. Al to bi se moglo dogodit i kod nas, ako uzmes u obzir kako voze ljudi, pogotovo navecer, i to oko cibone.....ima neki manijak u crno peugotu, registracija VŽ-666-VZ koji tamo juri prek 150, pa ono, ak ste u tom krugu poslije 11 navecer, [b]oprez[/b].
Bas cakano.....ahh.....nista potresno, vidjeh gore, al grozno u svakom slucaju. Al to bi se moglo dogodit i kod nas, ako uzmes u obzir kako voze ljudi, pogotovo navecer, i to oko cibone.....ima neki manijak u crno peugotu, registracija VŽ-666-VZ koji tamo juri prek 150, pa ono, ak ste u tom krugu poslije 11 navecer, oprez.



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ritchbe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2003. (14:20:09)
Postovi: (15)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:48 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Re: O opasnostima od neodgovornih vozaca... Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Dosta sam se dvoumio da li da ovo stavim na Mrezu ili ne, no mislim da je bitna poruka koju prenosi. :roll:
[/quote]
:bow: Definitivno se slazem da si napravio dobru stvar stavivsi ovo na mrezu, potresno i poucno... :klapklap:

taman da se ubije onaj refleks "valda me nebu ni'ko ulovil, bum si spil jos je'nu..."
i postavi dodatno pitanje... :klik-klak:
vsego (napisa):
Dosta sam se dvoumio da li da ovo stavim na Mrezu ili ne, no mislim da je bitna poruka koju prenosi. Rolling Eyes

I bow before you Definitivno se slazem da si napravio dobru stvar stavivsi ovo na mrezu, potresno i poucno... Toooooo, majstoreeeee!

taman da se ubije onaj refleks "valda me nebu ni'ko ulovil, bum si spil jos je'nu..."
i postavi dodatno pitanje... Klackanjeeeee!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 15:50 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ufff , vidio vec to ... tak da ovaj put nije bilo ko prosli , bio sam malo punije zeluca koji nije ostao na svom mjestu bash ... ali nosi dobru pouku!

[size=18][color=red]DON'T DRINK AND DRIVE , OR BETTER DON'T DRIVE AT ALL!!![/color][/size]
Ufff , vidio vec to ... tak da ovaj put nije bilo ko prosli , bio sam malo punije zeluca koji nije ostao na svom mjestu bash ... ali nosi dobru pouku!

DON'T DRINK AND DRIVE , OR BETTER DON'T DRIVE AT ALL!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 15:55 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da nije mozda [b]don't drink at all? [/b]
a da nije mozda don't drink at all?



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 17:00 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se s tobom sto si ovo objavio! Ali imam i za dodat da i roditelji su ponekad krivi, npr. kupi svojoj djeci cim poloze vozacki neki jaki auto i odmah ga daju djeci da ga vozi. A klinac nema uopce vozackog iskustva i ima jako veliku sansu da izazove sudar! Po mom misljenju, prvo bi trebao neko vrijeme voziti od svojih staraca auto, tako da zna da auto nije njegov i ako ga imalo ogrebe da ce doma nastradat, pa ce biti extra pazljiv dok vozi.
Slazem se s tobom sto si ovo objavio! Ali imam i za dodat da i roditelji su ponekad krivi, npr. kupi svojoj djeci cim poloze vozacki neki jaki auto i odmah ga daju djeci da ga vozi. A klinac nema uopce vozackog iskustva i ima jako veliku sansu da izazove sudar! Po mom misljenju, prvo bi trebao neko vrijeme voziti od svojih staraca auto, tako da zna da auto nije njegov i ako ga imalo ogrebe da ce doma nastradat, pa ce biti extra pazljiv dok vozi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:25 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Filipe, kad polozis vozacki vec si punoljetan i odgovaras sam za svoje postupke. :) Odgovornost je svakog vozaca da prilagodi stil voznje svom iskustvu (i uvjetima na cesti, stanju vozila i sl).

U krajnjoj liniji, neki osamnaestogosdisnjaci ne trebaju mamu i tatu da im kupe auto, ne? :roll:

Kad sam ja tek poceo voziti, ljudi su mi govorili "[i]vozis k'o baba[/i]". Maybe so, ali nisam ugrozavao promet. :) Danas, 2.5 godine nakon polaganja (i >20Mm (mega metara)) u sadasnjem autu, vozim bitno sigurnije (u sebe) i brze. Ali, i dalje u granicama koje odredjuju uvjeti na cesti!

Sto se alkohola tice, u prvih godinu dana voznje ne bih popio ni kap alkohola ako bih u iduca 24 sata sjedao za volan. Danas, popit cu gutljaj-dva zestokog [u][b]ili[/b][/u] pola case vina (ne oboje!) uz obilni obrok. Inace, solidno podnosim alkohol, no to ne smatram nikakvim argumentom za piti prije voznje!

Logika mi je uvijek bila: Ja vozim, netko nesto zezne i netko strada. Ostalo bi mi za cijeli zivot "[i]Da li bih sprijecio tragediju da nisam pio?[/i]". Potpuno je nebitno da li sam ja kriv i da li sam imao dozvoljenu kolicinu alkohola u krvi. Da nisam imao uopce, mozda bih reagirao desetinku sekunde brze i time sprijecio nevolju...

Hvala, takav teret ne zelim... :roll:

Iskreno, mene je dokument potresao (i) na sebicnoj razini. :shock: Kad sjednem u auto (najcesce za volan, no nije ni bitno), ja sam pomiren s time da [b]mogu poginuti zbog tudje gluposti/nepaznje/...[/b] To mi se cini prihvatljivo; vise me nema, ni ne znam sto me snaslo... Fine with me... :?

Ali, osjecam se jako nelagodno uz pomisao da mi se moglo desiti nesto [b][i]takvo[/i][/b] i da bih mogao ostatak zivota (cca 50ak godina ili vise) provesti u [b][i]takvom[/i] stanju[/b]. Totalno creepy... :(

Jasno, ne bih htio biti u koži ni onom tipu koji je uzrokovao nesrecu. :? Ne zalim ga uopce :evil: ali mu ne bih htio biti u koži... :(
Filipe, kad polozis vozacki vec si punoljetan i odgovaras sam za svoje postupke. Smile Odgovornost je svakog vozaca da prilagodi stil voznje svom iskustvu (i uvjetima na cesti, stanju vozila i sl).

U krajnjoj liniji, neki osamnaestogosdisnjaci ne trebaju mamu i tatu da im kupe auto, ne? Rolling Eyes

Kad sam ja tek poceo voziti, ljudi su mi govorili "vozis k'o baba". Maybe so, ali nisam ugrozavao promet. Smile Danas, 2.5 godine nakon polaganja (i >20Mm (mega metara)) u sadasnjem autu, vozim bitno sigurnije (u sebe) i brze. Ali, i dalje u granicama koje odredjuju uvjeti na cesti!

Sto se alkohola tice, u prvih godinu dana voznje ne bih popio ni kap alkohola ako bih u iduca 24 sata sjedao za volan. Danas, popit cu gutljaj-dva zestokog ili pola case vina (ne oboje!) uz obilni obrok. Inace, solidno podnosim alkohol, no to ne smatram nikakvim argumentom za piti prije voznje!

Logika mi je uvijek bila: Ja vozim, netko nesto zezne i netko strada. Ostalo bi mi za cijeli zivot "Da li bih sprijecio tragediju da nisam pio?". Potpuno je nebitno da li sam ja kriv i da li sam imao dozvoljenu kolicinu alkohola u krvi. Da nisam imao uopce, mozda bih reagirao desetinku sekunde brze i time sprijecio nevolju...

Hvala, takav teret ne zelim... Rolling Eyes

Iskreno, mene je dokument potresao (i) na sebicnoj razini. Shocked Kad sjednem u auto (najcesce za volan, no nije ni bitno), ja sam pomiren s time da mogu poginuti zbog tudje gluposti/nepaznje/... To mi se cini prihvatljivo; vise me nema, ni ne znam sto me snaslo... Fine with me... Confused

Ali, osjecam se jako nelagodno uz pomisao da mi se moglo desiti nesto takvo i da bih mogao ostatak zivota (cca 50ak godina ili vise) provesti u takvom stanju. Totalno creepy... Sad

Jasno, ne bih htio biti u koži ni onom tipu koji je uzrokovao nesrecu. Confused Ne zalim ga uopce Evil or Very Mad ali mu ne bih htio biti u koži... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:49 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se s tobom slazem, ni ja nikad ne pijem kad vozim. Ja sam samo svojim post-om dodao jos jedan razlog zbog cega ima toliko prometnih nesrecama u kojima sudjeluju mladi ljudi!
ja se s tobom slazem, ni ja nikad ne pijem kad vozim. Ja sam samo svojim post-om dodao jos jedan razlog zbog cega ima toliko prometnih nesrecama u kojima sudjeluju mladi ljudi!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:50 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mah.. sada ne mogu spavati od ovih slika.. uuuuf

Nego samo da kazem, ja volim voziti brzo i tako to ALI to ne radim jerbo me strah da netko drugi ne strada zbog moje strasti...

Osobno bio u nesreci koju je prouzrocio pijani vozac, a mnogo sam ih i vidio.... :(

Nikada nisam pjan vozio.. a inace 2 puta sam bio prisiljen popiti casu vina jer sam bio u gostima... Zaista ne razumijem ljude koj te nude alkoholom prije nego sta sjedas u auto :? A sto je najgore ako ne prihvatis to je velika uvredaaaaaa.... Anyway sada i da se na znam tko uvrjedi i da se moja familija zarati sa pola susjedstva.... ne pijem nista... :!:

A sta se tice novih auta koje roditeli kupuju djeci... uopce se ne slazem. Mislim da sam ja bio vec opasnostna cesti... kada sam iz golf-a cetvorke sjeo u Ladu Samaru.... :shock:
Mah.. sada ne mogu spavati od ovih slika.. uuuuf

Nego samo da kazem, ja volim voziti brzo i tako to ALI to ne radim jerbo me strah da netko drugi ne strada zbog moje strasti...

Osobno bio u nesreci koju je prouzrocio pijani vozac, a mnogo sam ih i vidio.... Sad

Nikada nisam pjan vozio.. a inace 2 puta sam bio prisiljen popiti casu vina jer sam bio u gostima... Zaista ne razumijem ljude koj te nude alkoholom prije nego sta sjedas u auto Confused A sto je najgore ako ne prihvatis to je velika uvredaaaaaa.... Anyway sada i da se na znam tko uvrjedi i da se moja familija zarati sa pola susjedstva.... ne pijem nista... Exclamation

A sta se tice novih auta koje roditeli kupuju djeci... uopce se ne slazem. Mislim da sam ja bio vec opasnostna cesti... kada sam iz golf-a cetvorke sjeo u Ladu Samaru.... Shocked



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 1:51 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa cuj kad tatica il mamica da sineku neku zvjer od auta koju on nezna vozit tj. nema josh dovoljno dobre reflekse i pri imalo vecim brzinama on ga nece moc kontrolirat (a nije da nece stisnut malo gas "samo da vidi koliko moze potegnut") ... Ja sam btw. buduci vozac i volim takodjer brzu voznju ali i u autoskoli ga ne stisnem (iako mi instruktor dao dozovlu posto je bivsi rally vozac i to) ne zelim iako znam da ce on sprijecit bilo kakvu glupost koja se moze desiti nam na cesti ...
Pa cuj kad tatica il mamica da sineku neku zvjer od auta koju on nezna vozit tj. nema josh dovoljno dobre reflekse i pri imalo vecim brzinama on ga nece moc kontrolirat (a nije da nece stisnut malo gas "samo da vidi koliko moze potegnut") ... Ja sam btw. buduci vozac i volim takodjer brzu voznju ali i u autoskoli ga ne stisnem (iako mi instruktor dao dozovlu posto je bivsi rally vozac i to) ne zelim iako znam da ce on sprijecit bilo kakvu glupost koja se moze desiti nam na cesti ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 3:22 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]Pa cuj kad tatica il mamica da sineku neku zvjer od auta koju on nezna vozit tj. nema josh dovoljno dobre reflekse i pri imalo vecim brzinama on ga nece moc kontrolirat (a nije da nece stisnut malo gas "samo da vidi koliko moze potegnut") ... Ja sam btw. buduci vozac i volim takodjer brzu voznju ali i u autoskoli ga ne stisnem (iako mi instruktor dao dozovlu posto je bivsi rally vozac i to) ne zelim iako znam da ce on sprijecit bilo kakvu glupost koja se moze desiti nam na cesti ...[/quote]
Eh, čuješ, ali refleksi ti uglavnom u vožnji i nisu baš od neke prijeke potrebe, ali jesu mladim vozačima, pošto su neiskusni (govorim iz iskustva).
Nedavno (ne tako davno, već sam bio vozio preko 2 godine i bio, naravno, siguran u svoju vožnju, a i sad sam :D) mi se desilo nešto poprilično neočekivano u vožnji. Vozim se ja vozim, i vidim tip oće izić s parkirališnog mjesta (poprilično daleko od mene) krene on i vidi me i stane. Ja si mislim, pa sigurno me vidijo i sad stoji da me pusti. Kad sam došel na cca 20 metri od njega, onda se on sjetio iskočit ispred mene (do tad je stajo). Ja sam ipak stigao stat prije nego sam se okinuo u njega.
Pouka?
Nikad, ali nikad, se ne vozit i računat da ljudi oko tebe znaju vozit. Uvijek računat na to da je tip ispred tebe budala (sa svim mogućim rešpektom).
Šta ti može pomoć?
1. Prilagođavanje brzine i razmaka vozila prilikom vožnje (katkad je ovo drugo nemoguće)
2. Iskustvo (predviđanje reakcije onoga kretena ispred tebe)
3. Siguran auto (zračni jastuci i to)
4. Iskorištavanje te sigurnosti koju taj auto pruža (pojas i to...)
5. Iskustvo
Ako poštuješ tih pet stavaka, refleksi ti ne trebaju. Činjenica je da većina ljudi neće poštovat ono prvo, a većina mladih nemre nigdje kupit ono pod 2 ili pod 5 pa zato još dva stavka:
6. Ne živcirat se, bez obzira u kojoj situaciji se nađeš
7. Refleksi (da, tek tu refleksi)
fly (napisa):
Pa cuj kad tatica il mamica da sineku neku zvjer od auta koju on nezna vozit tj. nema josh dovoljno dobre reflekse i pri imalo vecim brzinama on ga nece moc kontrolirat (a nije da nece stisnut malo gas "samo da vidi koliko moze potegnut") ... Ja sam btw. buduci vozac i volim takodjer brzu voznju ali i u autoskoli ga ne stisnem (iako mi instruktor dao dozovlu posto je bivsi rally vozac i to) ne zelim iako znam da ce on sprijecit bilo kakvu glupost koja se moze desiti nam na cesti ...

Eh, čuješ, ali refleksi ti uglavnom u vožnji i nisu baš od neke prijeke potrebe, ali jesu mladim vozačima, pošto su neiskusni (govorim iz iskustva).
Nedavno (ne tako davno, već sam bio vozio preko 2 godine i bio, naravno, siguran u svoju vožnju, a i sad sam Very Happy) mi se desilo nešto poprilično neočekivano u vožnji. Vozim se ja vozim, i vidim tip oće izić s parkirališnog mjesta (poprilično daleko od mene) krene on i vidi me i stane. Ja si mislim, pa sigurno me vidijo i sad stoji da me pusti. Kad sam došel na cca 20 metri od njega, onda se on sjetio iskočit ispred mene (do tad je stajo). Ja sam ipak stigao stat prije nego sam se okinuo u njega.
Pouka?
Nikad, ali nikad, se ne vozit i računat da ljudi oko tebe znaju vozit. Uvijek računat na to da je tip ispred tebe budala (sa svim mogućim rešpektom).
Šta ti može pomoć?
1. Prilagođavanje brzine i razmaka vozila prilikom vožnje (katkad je ovo drugo nemoguće)
2. Iskustvo (predviđanje reakcije onoga kretena ispred tebe)
3. Siguran auto (zračni jastuci i to)
4. Iskorištavanje te sigurnosti koju taj auto pruža (pojas i to...)
5. Iskustvo
Ako poštuješ tih pet stavaka, refleksi ti ne trebaju. Činjenica je da većina ljudi neće poštovat ono prvo, a većina mladih nemre nigdje kupit ono pod 2 ili pod 5 pa zato još dva stavka:
6. Ne živcirat se, bez obzira u kojoj situaciji se nađeš
7. Refleksi (da, tek tu refleksi)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 11:27 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

da pogotovo ako kreten ispred tebe mijenja trake bez da upali zmigavac ili uopce pogleda svoj mrtvi kut! To se nazalost dogada precesto! :x
da pogotovo ako kreten ispred tebe mijenja trake bez da upali zmigavac ili uopce pogleda svoj mrtvi kut! To se nazalost dogada precesto! Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 17:12 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]da pogotovo ako kreten ispred tebe mijenja trake bez da upali zmigavac ili uopce pogleda svoj mrtvi kut! To se nazalost dogada precesto! :x[/quote]Tak je! Nase ceste su divlji zapad. Trebalo bi uves pajkane s kamerama u civilnim autima koji se voze po gradu, snime te u prekrsaju, zaustave i kazne.

I uvest puno rigoroznije kazne. Ja poludim od tih ******** koji samo skrecu bez zmigavaca i provjere mrtvog kuta, a jos gori su mi oni koji me preticu i ulete pred mene tak da moram kocit. Ja bi za to na licu mjesta oduzeo vozacku(recimo 3 mjeseca) i pozvao pauk da mu/joj otpelja auto, a on/ona nek ide pjehaka. Pa bi valjda razmislili drugi put. Ili mjesec dana robije, pa da vidim tko ne bi daval zmigavac...

Kud god da idem s autom. pa makar sam 5km, uvijek netko uleti pred mene i moram prikocit da ga ne puknem. Pogotovo na Jadranskom mostu.

BTW, da se nadovezem na [i]C`Tebine preporuke za voznju[/i], moj instruktor voznje je uvijek govorio:
[i]Nije problem kada se sretnu 1 budala i 1 pametan na cesti - ovaj pametan ce stati, pustiti budalu da napravi svoje. Problem je kada se nadju 2 budale i svaka je uvjerena da je ona u pravu.[/i]
Dobro, to ne pali uvijek (npr. slucaj s ovom curom), al` ono, uvijek je pametnije pustit(a to mozete ako vozite normalnom brzinom i s oprezom) budale da se budaliraju, a ne se naguravat s njima.
filipnet (napisa):
da pogotovo ako kreten ispred tebe mijenja trake bez da upali zmigavac ili uopce pogleda svoj mrtvi kut! To se nazalost dogada precesto! Mad
Tak je! Nase ceste su divlji zapad. Trebalo bi uves pajkane s kamerama u civilnim autima koji se voze po gradu, snime te u prekrsaju, zaustave i kazne.

I uvest puno rigoroznije kazne. Ja poludim od tih ******** koji samo skrecu bez zmigavaca i provjere mrtvog kuta, a jos gori su mi oni koji me preticu i ulete pred mene tak da moram kocit. Ja bi za to na licu mjesta oduzeo vozacku(recimo 3 mjeseca) i pozvao pauk da mu/joj otpelja auto, a on/ona nek ide pjehaka. Pa bi valjda razmislili drugi put. Ili mjesec dana robije, pa da vidim tko ne bi daval zmigavac...

Kud god da idem s autom. pa makar sam 5km, uvijek netko uleti pred mene i moram prikocit da ga ne puknem. Pogotovo na Jadranskom mostu.

BTW, da se nadovezem na C`Tebine preporuke za voznju, moj instruktor voznje je uvijek govorio:
Nije problem kada se sretnu 1 budala i 1 pametan na cesti - ovaj pametan ce stati, pustiti budalu da napravi svoje. Problem je kada se nadju 2 budale i svaka je uvjerena da je ona u pravu.
Dobro, to ne pali uvijek (npr. slucaj s ovom curom), al` ono, uvijek je pametnije pustit(a to mozete ako vozite normalnom brzinom i s oprezom) budale da se budaliraju, a ne se naguravat s njima.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:32 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="filipnet"]da pogotovo ako kreten ispred tebe mijenja trake bez da upali zmigavac ili uopce pogleda svoj mrtvi kut! To se nazalost dogada precesto! :x[/quote]Tak je! Nase ceste su divlji zapad. Trebalo bi uves pajkane s kamerama u civilnim autima koji se voze po gradu, snime te u prekrsaju, zaustave i kazne.[/quote]

Vani (na Zapadu) te, navodno, moze i drugi vozac prijaviti. :weee: Samo, nije mi jasno kako ide dokazni postupak; tj. da ti nije neki idiot nesto smjestio samo zato sto je frustriran... :grebgreb:

[quote="steelworker"]I uvest puno rigoroznije kazne. Ja poludim od tih ******** koji samo skrecu bez zmigavaca i provjere mrtvog kuta, a jos gori su mi oni koji me preticu i ulete pred mene tak da moram kocit. Ja bi za to na licu mjesta oduzeo vozacku(recimo 3 mjeseca) i pozvao pauk da mu/joj otpelja auto, a on/ona nek ide pjehaka. Pa bi valjda razmislili drugi put. Ili mjesec dana robije, pa da vidim tko ne bi daval zmigavac...[/quote]

Zakonski, vozilo u pokretu ima status oruzja! Dobro je pitanje zasto se onda "risky" voznja ne kaznjava kao neodgovorno baratanje oruzjem... :roll: Mislim da se prije par godina spominjao takav zakon, ali ne znam sto je bilo s tim... :?

[quote="steelworker"]Kud god da idem s autom. pa makar sam 5km, uvijek netko uleti pred mene i moram prikocit da ga ne puknem. Pogotovo na Jadranskom mostu.
<snip>
uvijek je pametnije pustit(a to mozete ako vozite normalnom brzinom i s oprezom) budale da se budaliraju, a ne se naguravat s njima.[/quote]

Iskreno, ponekad mi pukne film i onda nema toga tko mi se moze ubaciti... :oops: Znam da nije dobro ni pametno, ali eto... :(

Sjest na trubu i ne kociti samo zato jer se netko gura. Napravih to dva-tri puta kad mi je stvarno bilo dosta tog ubacivanja. Ako nista drugo, bar sam ih splasio! :twisted: Ali, da nije bilo pametno, nije... :( Nis', bar su brzine bile male (<20km/h).
steelworker (napisa):
filipnet (napisa):
da pogotovo ako kreten ispred tebe mijenja trake bez da upali zmigavac ili uopce pogleda svoj mrtvi kut! To se nazalost dogada precesto! Mad
Tak je! Nase ceste su divlji zapad. Trebalo bi uves pajkane s kamerama u civilnim autima koji se voze po gradu, snime te u prekrsaju, zaustave i kazne.


Vani (na Zapadu) te, navodno, moze i drugi vozac prijaviti. Weeeeeee!!!!!!!!!!! Samo, nije mi jasno kako ide dokazni postupak; tj. da ti nije neki idiot nesto smjestio samo zato sto je frustriran... Kotacici rade 100 na sat

steelworker (napisa):
I uvest puno rigoroznije kazne. Ja poludim od tih ******** koji samo skrecu bez zmigavaca i provjere mrtvog kuta, a jos gori su mi oni koji me preticu i ulete pred mene tak da moram kocit. Ja bi za to na licu mjesta oduzeo vozacku(recimo 3 mjeseca) i pozvao pauk da mu/joj otpelja auto, a on/ona nek ide pjehaka. Pa bi valjda razmislili drugi put. Ili mjesec dana robije, pa da vidim tko ne bi daval zmigavac...


Zakonski, vozilo u pokretu ima status oruzja! Dobro je pitanje zasto se onda "risky" voznja ne kaznjava kao neodgovorno baratanje oruzjem... Rolling Eyes Mislim da se prije par godina spominjao takav zakon, ali ne znam sto je bilo s tim... Confused

steelworker (napisa):
Kud god da idem s autom. pa makar sam 5km, uvijek netko uleti pred mene i moram prikocit da ga ne puknem. Pogotovo na Jadranskom mostu.
<snip>
uvijek je pametnije pustit(a to mozete ako vozite normalnom brzinom i s oprezom) budale da se budaliraju, a ne se naguravat s njima.


Iskreno, ponekad mi pukne film i onda nema toga tko mi se moze ubaciti... Embarassed Znam da nije dobro ni pametno, ali eto... Sad

Sjest na trubu i ne kociti samo zato jer se netko gura. Napravih to dva-tri puta kad mi je stvarno bilo dosta tog ubacivanja. Ako nista drugo, bar sam ih splasio! Twisted Evil Ali, da nije bilo pametno, nije... Sad Nis', bar su brzine bile male (<20km/h).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 17:44 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Iskreno, ponekad mi pukne film i onda nema toga tko mi se moze ubaciti... :oops: Znam da nije dobro ni pametno, ali eto... :(

Sjest na trubu i ne kociti samo zato jer se netko gura. Napravih to dva-tri puta kad mi je stvarno bilo dosta tog ubacivanja. Ako nista drugo, bar sam ih splasio! :twisted: Ali, da nije bilo pametno, nije... :( Nis', bar su brzine bile male (<20km/h).[/quote]Meni se ubacuju kad ja idem 70km/h (najvise dopustemo na Jadranskom mostu), a oni ulete sa nekakvih 100km/h manje od pola metra ispred mene...za poludit!

Ja sam si vec konacno mnogo puta rekao da cu nabaviti nekakav oklopnjak i onda umjesto kocnice stisnuti gas...ali eto jos sam uvijek u procesu nabavke oklopnjaka. :wink: :lol:
vsego (napisa):
Iskreno, ponekad mi pukne film i onda nema toga tko mi se moze ubaciti... Embarassed Znam da nije dobro ni pametno, ali eto... Sad

Sjest na trubu i ne kociti samo zato jer se netko gura. Napravih to dva-tri puta kad mi je stvarno bilo dosta tog ubacivanja. Ako nista drugo, bar sam ih splasio! Twisted Evil Ali, da nije bilo pametno, nije... Sad Nis', bar su brzine bile male (<20km/h).
Meni se ubacuju kad ja idem 70km/h (najvise dopustemo na Jadranskom mostu), a oni ulete sa nekakvih 100km/h manje od pola metra ispred mene...za poludit!

Ja sam si vec konacno mnogo puta rekao da cu nabaviti nekakav oklopnjak i onda umjesto kocnice stisnuti gas...ali eto jos sam uvijek u procesu nabavke oklopnjaka. Wink Laughing



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 22:19 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

:( blago vama, vi ipak imate ( :?: ) neke velike lipe ceste di se smije malo uhvatit adrenalina i zalipit ledja za sjedalo, u splitu svatko tko ima brzo auto, ak je lawful onda moze plakat jer ga nema di vozit...
Sad blago vama, vi ipak imate ( Question ) neke velike lipe ceste di se smije malo uhvatit adrenalina i zalipit ledja za sjedalo, u splitu svatko tko ima brzo auto, ak je lawful onda moze plakat jer ga nema di vozit...



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 22:36 pet, 5. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

blago nama! skoro svaka cesta je krgava i puna rupa, tak da vise moramo trosit na popravke ovjesa! :multi:
blago nama! skoro svaka cesta je krgava i puna rupa, tak da vise moramo trosit na popravke ovjesa! #Milti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pingvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2003. (19:54:15)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:28 sub, 6. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]blago nama! skoro svaka cesta je krgava i puna rupa, tak da vise moramo trosit na popravke ovjesa! :multi:[/quote]
Ma dosta se radi na cestama, nemres reci bash da su ceste po Zagrebu kvrgave i pune rupa...tu ne racunam onu cestu do naseg faksa po onoj uzbrdici jer je ta cesta blago receno uzas....

Inace sto se tice ovo oko neodgovornih vozaca....ja bih tu ekipu ipak nazvao: skupina ljudi koja voli izigravat budale po cesti. Tipa...pogledaj sad kaj ti je golf trojka. I onda ide glumit budalu i keljit se ekipi za straznji kraj sve dok ne naleti na nekog s ABSom i poljubi mu registraciju...da ne govorim o naglim potezima bez zmigavaca. Dobro, nekad ne treba ni zmigavcima vjerovat....ima ekipe koja pali zmigavac i onda ti produzi ravno...svakakvih ljudi ima po cesti, ali velim najveci problem je nabrijavanje, nekakvo dokazivanje i iluzije kao sto su: ja najbolje vozim, nema boljeg od mene, sa svojim autom mogu svakog oprat..itd..
Inace, netko je spomenuo bolje cuvanje auta ak auto nije tvoj nego npr od starog...tu se slazem, ali mozes ti pazit i mazit taj auto ak ti se opet nadje neka budala i ogrebe te na parkingu od pocetka do kraja.
Pa sad ti kupi novi auto.... :)
filipnet (napisa):
blago nama! skoro svaka cesta je krgava i puna rupa, tak da vise moramo trosit na popravke ovjesa! #Milti

Ma dosta se radi na cestama, nemres reci bash da su ceste po Zagrebu kvrgave i pune rupa...tu ne racunam onu cestu do naseg faksa po onoj uzbrdici jer je ta cesta blago receno uzas....

Inace sto se tice ovo oko neodgovornih vozaca....ja bih tu ekipu ipak nazvao: skupina ljudi koja voli izigravat budale po cesti. Tipa...pogledaj sad kaj ti je golf trojka. I onda ide glumit budalu i keljit se ekipi za straznji kraj sve dok ne naleti na nekog s ABSom i poljubi mu registraciju...da ne govorim o naglim potezima bez zmigavaca. Dobro, nekad ne treba ni zmigavcima vjerovat....ima ekipe koja pali zmigavac i onda ti produzi ravno...svakakvih ljudi ima po cesti, ali velim najveci problem je nabrijavanje, nekakvo dokazivanje i iluzije kao sto su: ja najbolje vozim, nema boljeg od mene, sa svojim autom mogu svakog oprat..itd..
Inace, netko je spomenuo bolje cuvanje auta ak auto nije tvoj nego npr od starog...tu se slazem, ali mozes ti pazit i mazit taj auto ak ti se opet nadje neka budala i ogrebe te na parkingu od pocetka do kraja.
Pa sad ti kupi novi auto.... Smile



_________________
>> Feel the power of the penguin <<
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ritchbe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2003. (14:20:09)
Postovi: (15)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:05 sub, 6. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Tak je! Nase ceste su divlji zapad. Trebalo bi uves pajkane s kamerama u civilnim autima koji se voze po gradu, snime te u prekrsaju, zaustave i kazne.[/quote]
U Sloveniji imaju nove alfe, opremljene prednjom i straznjom kamerom, i rade upravo to. Ali pazi ovo.. ne da ih odmah uslikaju vec ih navlace ( :???:, kao da ne stvaraju vecu opasnost od prethodne) da idu jos brze pa da ih klepe s vecom kaznom. Mislim stvarno :!: :?: Vidio sam na svoje oci, cak sam i pratio situaciju na cesti jerbo sam ja pak sjeo u auto sa zagrebackim ludjakom...
Steel, kaj nisu u Zg prije par godina uveli Multinovu ili kak se vec zove... si ih vidio kad, zna ih biti posvuda. Kamere im je lagano za zamjetiti, prilicno su velike.

[quote="steelworker"]Kud god da idem s autom. pa makar sam 5km, uvijek netko uleti pred mene i moram prikocit da ga ne puknem. Pogotovo na Jadranskom mostu.[/quote]
Meni je supac kad se znam vuci u koloni preko (?) mosta Slobode, fino u lijevoj traci a murja klepa autice u zutoj traci :twisted:.

Jednom se jedan provukao po bic traci u smartu... jednom je jedan sa smartom ostao rastrgan kod Inine zgrade; oba su se pravila pametna i kratila si put. Jedan je uspio, drugi ga je zavrsio.

Sve u svemu, koma... :(, osjecam se sretnim da nisam nikome naletio. Ponekad nije dovoljno paziti... Ja bi jedno veliko [color=blue][b]U[/b][/color] na trgovima, pa da se svi vozikamo podzemnom :D u gradu posto nema dovoljno bic staza a pod kotace sa bicom ne idem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moglo bi se to sazeti ovako: Sorry ako sam pomislio da si glup... ne mislim to, samo pazim kako vozim :wink:
steelworker (napisa):
Tak je! Nase ceste su divlji zapad. Trebalo bi uves pajkane s kamerama u civilnim autima koji se voze po gradu, snime te u prekrsaju, zaustave i kazne.

U Sloveniji imaju nove alfe, opremljene prednjom i straznjom kamerom, i rade upravo to. Ali pazi ovo.. ne da ih odmah uslikaju vec ih navlace ( Confused, kao da ne stvaraju vecu opasnost od prethodne) da idu jos brze pa da ih klepe s vecom kaznom. Mislim stvarno Exclamation Question Vidio sam na svoje oci, cak sam i pratio situaciju na cesti jerbo sam ja pak sjeo u auto sa zagrebackim ludjakom...
Steel, kaj nisu u Zg prije par godina uveli Multinovu ili kak se vec zove... si ih vidio kad, zna ih biti posvuda. Kamere im je lagano za zamjetiti, prilicno su velike.

steelworker (napisa):
Kud god da idem s autom. pa makar sam 5km, uvijek netko uleti pred mene i moram prikocit da ga ne puknem. Pogotovo na Jadranskom mostu.

Meni je supac kad se znam vuci u koloni preko (?) mosta Slobode, fino u lijevoj traci a murja klepa autice u zutoj traci Twisted Evil.

Jednom se jedan provukao po bic traci u smartu... jednom je jedan sa smartom ostao rastrgan kod Inine zgrade; oba su se pravila pametna i kratila si put. Jedan je uspio, drugi ga je zavrsio.

Sve u svemu, koma... Sad, osjecam se sretnim da nisam nikome naletio. Ponekad nije dovoljno paziti... Ja bi jedno veliko U na trgovima, pa da se svi vozikamo podzemnom Very Happy u gradu posto nema dovoljno bic staza a pod kotace sa bicom ne idem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moglo bi se to sazeti ovako: Sorry ako sam pomislio da si glup... ne mislim to, samo pazim kako vozim Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:50 sub, 6. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Par komentara:
Prvo: da više pazimo svoje aute, nego od roditelja.
Ja mogu reć da to kod mene ne pali. Da uzmem auto od starog, pazio bih na njega k'o oko u glavi (jer znam da bi mi stari ruke počupo da mu nekaj napravim). A za svoj auto me baš briga
Drugo: Prepoznavanje guranja u tvoju traku.
Tu se koplja dosta često lome. No, to se mora moć predvidjet. Svaki put kada ti se netko može ugurat u traku, ti moraš predvidjet da će on to i napravit. Ne moraš ti sad zbog toga usporavat ili nešto slično ić izvodit, no moraš biti spreman da će se budala odjednom sjetit da je njemu u tvojoj traci bolje. No, to nije niti toliko bitno, pošto iz takvih nesreća, obično ljudi ne pogibaju.

I, da ne slažem se baš s onim jedna budala i jedan pametan. Budale su nepredvidljive :D
Par komentara:
Prvo: da više pazimo svoje aute, nego od roditelja.
Ja mogu reć da to kod mene ne pali. Da uzmem auto od starog, pazio bih na njega k'o oko u glavi (jer znam da bi mi stari ruke počupo da mu nekaj napravim). A za svoj auto me baš briga
Drugo: Prepoznavanje guranja u tvoju traku.
Tu se koplja dosta često lome. No, to se mora moć predvidjet. Svaki put kada ti se netko može ugurat u traku, ti moraš predvidjet da će on to i napravit. Ne moraš ti sad zbog toga usporavat ili nešto slično ić izvodit, no moraš biti spreman da će se budala odjednom sjetit da je njemu u tvojoj traci bolje. No, to nije niti toliko bitno, pošto iz takvih nesreća, obično ljudi ne pogibaju.

I, da ne slažem se baš s onim jedna budala i jedan pametan. Budale su nepredvidljive Very Happy



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan