Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vjezbe petkom 12-14
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:46 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Maki: otvori stranicu nekog kolegija, s prve ili druge godine, uzmi rezultate nekog kolokvija i na glas procitaj prvih 100 imena, s barem 3 sekunde razmaka izmedju. :-s To ti je nekakva donja ograda prozivke, koja garantirano nije dostizljiva, jer se uvijek netko zbuni, pa nekoga ima-nema-ima-nema-... :| Kako prozvati 100 ljudi koji su nagurani u uski hodnik ispred predavaonice? :-k

[b]Poanta:[/b] prozivke [b]traju[/b]; vidi samo koliko prof. Singeru i meni traje da razmjestimo studente u 003 kad je kolokvij! :o Ok, vas ne treba razmjestati, ali racunam da bi sama prozivka trajala min. 10 minuta (uz to sto se nama asistentima jako ne svidja policijjski dio posla (iako se to ne da bas za svakoga zakljuciti ;))).

@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". :shock: Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima? :-k Lanac koji mi visi na hlacama, sluzi za kljuceve, pa molim da ga se izuzme iz eventualnih planova. :P S druge strane, da vecina susjeda drekne na nekoga da usuti (umjesto samo jedne osobe), mozda bi efekt nelagode polucio rezultat? :)
[size=5]Ovo "drekne" uzeti s rezervom.[/size] ;)

Fakultet studentima treba omoguciti pracenje nastave, ali ne moze to realizirati ako se vi sami tome suprotstavljate. :ccc: Kao da kazes da je nasa duznost da vas naucimo cak i ako vi odbijate uciti. :P Martina je sama rekla da je vise puta upozoravala, no nas posao [b]zaista NIJE[/b] utjerivati Bon-ton! :|

Medjusobni obracuni studenata nikako nisu dobro rjesenje za jednu akademsku sredinu. :P

Sto se Pravilnika tice, ovisi o tome prijavi li se nekoga da ometa nastavu. :? Nadam se da se ne ocekuje od mene da znam imena 100tinjak studenata, a pravo legitimiranja [b]nemam[/b] (niti bih to pravo koristio). :|

:idea: Treba nam na prijemnom ispitu nekakav test kucnog odgoja... :silly:
@Maki: otvori stranicu nekog kolegija, s prve ili druge godine, uzmi rezultate nekog kolokvija i na glas procitaj prvih 100 imena, s barem 3 sekunde razmaka izmedju. Eh? To ti je nekakva donja ograda prozivke, koja garantirano nije dostizljiva, jer se uvijek netko zbuni, pa nekoga ima-nema-ima-nema-... Neutral Kako prozvati 100 ljudi koji su nagurani u uski hodnik ispred predavaonice? Think

Poanta: prozivke traju; vidi samo koliko prof. Singeru i meni traje da razmjestimo studente u 003 kad je kolokvij! Surprised Ok, vas ne treba razmjestati, ali racunam da bi sama prozivka trajala min. 10 minuta (uz to sto se nama asistentima jako ne svidja policijjski dio posla (iako se to ne da bas za svakoga zakljuciti Wink)).

@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". Shocked Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima? Think Lanac koji mi visi na hlacama, sluzi za kljuceve, pa molim da ga se izuzme iz eventualnih planova. Razz S druge strane, da vecina susjeda drekne na nekoga da usuti (umjesto samo jedne osobe), mozda bi efekt nelagode polucio rezultat? Smile
Ovo "drekne" uzeti s rezervom. Wink

Fakultet studentima treba omoguciti pracenje nastave, ali ne moze to realizirati ako se vi sami tome suprotstavljate. Ccc.... Sram te bilo... Kao da kazes da je nasa duznost da vas naucimo cak i ako vi odbijate uciti. Razz Martina je sama rekla da je vise puta upozoravala, no nas posao zaista NIJE utjerivati Bon-ton! Neutral

Medjusobni obracuni studenata nikako nisu dobro rjesenje za jednu akademsku sredinu. Razz

Sto se Pravilnika tice, ovisi o tome prijavi li se nekoga da ometa nastavu. Confused Nadam se da se ne ocekuje od mene da znam imena 100tinjak studenata, a pravo legitimiranja nemam (niti bih to pravo koristio). Neutral

Idea Treba nam na prijemnom ispitu nekakav test kucnog odgoja... #Silly



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:15 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]@Maki: otvori stranicu nekog kolegija, s prve ili druge godine, uzmi rezultate nekog kolokvija i na glas procitaj prvih 100 imena, s barem 3 sekunde razmaka izmedju. :-s To ti je nekakva donja ograda prozivke, koja garantirano nije dostizljiva, jer se uvijek netko zbuni, pa nekoga ima-nema-ima-nema-... :| Kako prozvati 100 ljudi koji su nagurani u uski hodnik ispred predavaonice? :-k

[b]Poanta:[/b] prozivke [b]traju[/b]; vidi samo koliko prof. Singeru i meni traje da razmjestimo studente u 003 kad je kolokvij! :o Ok, vas ne treba razmjestati, ali racunam da bi sama prozivka trajala min. 10 minuta (uz to sto se nama asistentima jako ne svidja policijjski dio posla (iako se to ne da bas za svakoga zakljuciti ;))).

@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". :shock: Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima? :-k Lanac koji mi visi na hlacama, sluzi za kljuceve, pa molim da ga se izuzme iz eventualnih planova. :P S druge strane, da vecina susjeda drekne na nekoga da usuti (umjesto samo jedne osobe), mozda bi efekt nelagode polucio rezultat? :)
[size=5]Ovo "drekne" uzeti s rezervom.[/size] ;)

Fakultet studentima treba omoguciti pracenje nastave, ali ne moze to realizirati ako se vi sami tome suprotstavljate. :ccc: Kao da kazes da je nasa duznost da vas naucimo cak i ako vi odbijate uciti. :P Martina je sama rekla da je vise puta upozoravala, no nas posao [b]zaista NIJE[/b] utjerivati Bon-ton! :|

Medjusobni obracuni studenata nikako nisu dobro rjesenje za jednu akademsku sredinu. :P

Sto se Pravilnika tice, ovisi o tome prijavi li se nekoga da ometa nastavu. :? Nadam se da se ne ocekuje od mene da znam imena 100tinjak studenata, a pravo legitimiranja [b]nemam[/b] (niti bih to pravo koristio). :|

:idea: Treba nam na prijemnom ispitu nekakav test kucnog odgoja... :silly:[/quote]

Možda ovo sa prijemnim nije loša ideja :)

Mislim da su ipak asistenti veći autoritet od Nesi :wink:
Predlažem kompromis, prvo pokušate izbaciti studenta s nastave, ako se on ne smiri i ne želi izaći van, onda prekidate nastavu? (Vjerujem da bi u tom slučaju većina izbacila tog studenta van ::)

Kako vam se čini ovaj prijedlog?
vsego (napisa):
@Maki: otvori stranicu nekog kolegija, s prve ili druge godine, uzmi rezultate nekog kolokvija i na glas procitaj prvih 100 imena, s barem 3 sekunde razmaka izmedju. Eh? To ti je nekakva donja ograda prozivke, koja garantirano nije dostizljiva, jer se uvijek netko zbuni, pa nekoga ima-nema-ima-nema-... Neutral Kako prozvati 100 ljudi koji su nagurani u uski hodnik ispred predavaonice? Think

Poanta: prozivke traju; vidi samo koliko prof. Singeru i meni traje da razmjestimo studente u 003 kad je kolokvij! Surprised Ok, vas ne treba razmjestati, ali racunam da bi sama prozivka trajala min. 10 minuta (uz to sto se nama asistentima jako ne svidja policijjski dio posla (iako se to ne da bas za svakoga zakljuciti Wink)).

@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". Shocked Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima? Think Lanac koji mi visi na hlacama, sluzi za kljuceve, pa molim da ga se izuzme iz eventualnih planova. Razz S druge strane, da vecina susjeda drekne na nekoga da usuti (umjesto samo jedne osobe), mozda bi efekt nelagode polucio rezultat? Smile
Ovo "drekne" uzeti s rezervom. Wink

Fakultet studentima treba omoguciti pracenje nastave, ali ne moze to realizirati ako se vi sami tome suprotstavljate. Ccc.... Sram te bilo... Kao da kazes da je nasa duznost da vas naucimo cak i ako vi odbijate uciti. Razz Martina je sama rekla da je vise puta upozoravala, no nas posao zaista NIJE utjerivati Bon-ton! Neutral

Medjusobni obracuni studenata nikako nisu dobro rjesenje za jednu akademsku sredinu. Razz

Sto se Pravilnika tice, ovisi o tome prijavi li se nekoga da ometa nastavu. Confused Nadam se da se ne ocekuje od mene da znam imena 100tinjak studenata, a pravo legitimiranja nemam (niti bih to pravo koristio). Neutral

Idea Treba nam na prijemnom ispitu nekakav test kucnog odgoja... #Silly


Možda ovo sa prijemnim nije loša ideja Smile

Mislim da su ipak asistenti veći autoritet od Nesi Wink
Predlažem kompromis, prvo pokušate izbaciti studenta s nastave, ako se on ne smiri i ne želi izaći van, onda prekidate nastavu? (Vjerujem da bi u tom slučaju većina izbacila tog studenta van :Smile

Kako vam se čini ovaj prijedlog?



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:31 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Predlažem kompromis, prvo pokušate izbaciti studenta s nastave, ako se on ne smiri i ne želi izaći van, onda prekidate nastavu? (Vjerujem da bi u tom slučaju većina izbacila tog studenta van ::)
Kako vam se čini ovaj prijedlog?[/quote]

Ne cini mi se... :| Gle, ja kad pricam nesto pred 80-90 studenata (cuo sam da Martina ima solidno vise), koncentriran sam na gradivo i kako ga sto bolje objasniti i zadnje sto mi je na pameti je detektiranje "pricalica". :? To mogu napraviti u polupunoj predavaonici, jer se onda jasno vidi tko sto radi, ali u punoj predavaonici (dakle, ne nuzno prepunoj, tj. "padobranci" tu nisu problem), u kojoj svako malo netko "legalno" zašuška (papirima, olovkom, zakaslje,...) izuzetno je tesko [b]pouzdano[/b] detektirati izvor smetnje, a nemam namjeru nekoga niti upozoriti, a kamoli izbaciti, ako nisam apsolutno siguran da je ta osoba problem. :?

Nadalje, sigurno nije problem jedna "pricalica", jer onda to ne bi stvorilo globalnu buku u predavaonici. :| Probaj u punoj predavaonici precizno locirati jedan ili vise izvora "ilegalne" buke u uvjetima gdje imas i solidnu kolicinu "legalnog" šuma... :(

Sve u svemu, srozavati razinu nastave zato da bi asistent "hvatao" osobe kojima manjka odgoja, daleko je manje produktivno od jednokratnog prekidanja nastave (vjeruj mi, iz iskustva, nakon toga vise nema problema). :(
Gogs (napisa):
Predlažem kompromis, prvo pokušate izbaciti studenta s nastave, ako se on ne smiri i ne želi izaći van, onda prekidate nastavu? (Vjerujem da bi u tom slučaju većina izbacila tog studenta van :Smile
Kako vam se čini ovaj prijedlog?


Ne cini mi se... Neutral Gle, ja kad pricam nesto pred 80-90 studenata (cuo sam da Martina ima solidno vise), koncentriran sam na gradivo i kako ga sto bolje objasniti i zadnje sto mi je na pameti je detektiranje "pricalica". Confused To mogu napraviti u polupunoj predavaonici, jer se onda jasno vidi tko sto radi, ali u punoj predavaonici (dakle, ne nuzno prepunoj, tj. "padobranci" tu nisu problem), u kojoj svako malo netko "legalno" zašuška (papirima, olovkom, zakaslje,...) izuzetno je tesko pouzdano detektirati izvor smetnje, a nemam namjeru nekoga niti upozoriti, a kamoli izbaciti, ako nisam apsolutno siguran da je ta osoba problem. Confused

Nadalje, sigurno nije problem jedna "pricalica", jer onda to ne bi stvorilo globalnu buku u predavaonici. Neutral Probaj u punoj predavaonici precizno locirati jedan ili vise izvora "ilegalne" buke u uvjetima gdje imas i solidnu kolicinu "legalnog" šuma... Sad

Sve u svemu, srozavati razinu nastave zato da bi asistent "hvatao" osobe kojima manjka odgoja, daleko je manje produktivno od jednokratnog prekidanja nastave (vjeruj mi, iz iskustva, nakon toga vise nema problema). Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:34 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]Mislim da su ipak asistenti veći autoritet od Nesi :wink: [/quote]

ocito nema uopce autoriteta kad se ne smiruju niti na molbu asistenata niti na moje prozivke pojedinacnih pricalica u mojoj epsilon okolini
Gogs (napisa):
Mislim da su ipak asistenti veći autoritet od Nesi Wink


ocito nema uopce autoriteta kad se ne smiruju niti na molbu asistenata niti na moje prozivke pojedinacnih pricalica u mojoj epsilon okolini


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:35 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A dobro ako vi zakljucujete da je tako bolje, onda neka bude i tako.

Samo da se tome vise stane na kraj.
Svaki sat nastave je sve gore i gore.
A dobro ako vi zakljucujete da je tako bolje, onda neka bude i tako.

Samo da se tome vise stane na kraj.
Svaki sat nastave je sve gore i gore.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vanish
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (22:45:35)
Postovi: (6D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
25 = 27 - 2
Lokacija: stambena zgrada

PostPostano: 18:07 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] S druge strane, da vecina susjeda drekne na nekoga da usuti (umjesto samo jedne osobe), mozda bi efekt nelagode polucio rezultat? :)
[/quote]
meni se ovo čini kao najbolje rješenje.
ako neki student stvarno pretjeruje s brbljanjem, sumnjam da ostali neće dreknuti, jer što god starije generacije možda mislile, većina bolonjaca ipak želi nešto naučit.
:shock:
vsego (napisa):
S druge strane, da vecina susjeda drekne na nekoga da usuti (umjesto samo jedne osobe), mozda bi efekt nelagode polucio rezultat? Smile

meni se ovo čini kao najbolje rješenje.
ako neki student stvarno pretjeruje s brbljanjem, sumnjam da ostali neće dreknuti, jer što god starije generacije možda mislile, većina bolonjaca ipak želi nešto naučit.
Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 18:20 uto, 29. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo zelim ponoviti jednu stvar prije nego se iskljucim iz ove rasprave i prestanem gledati ovaj topic:

Svi urlaju ovdje, svi vicu, svi se bune da su "oni drugi" zli i da zbog njih nastava ne izgleda kak treba.

Grupi I-Per smetaju oni ne I-Per. Oni iz ne I-Per smatraju da samo I-Per prica jer ne I-Per znaju zasto su tu. Nesi smeta buka iako je originalni topic bio o necem drugom. Hrpi ljudi smeta cim Nesi otvori usta. Sad nekima smeta sto ja ne prozivam. Nekim drugima smeta sto nije donesen pravilnik.

Algebarske imamo jos 3 ili 4 puta.
Nista sto napisete na forumu nece rijesiti stvari.
Cak i da se rijesi, jako malo prijedloga ovdje je konstruktivno, a vecina su svaljivanje krivice na nesto ili nekog (sve bi bilo super da nema ne I-Per ljudi, ili da nitko ne prica, ili da postoji pravilnik, ili da ja prozivam i izbacujem ljude).
Cak i da se rijese sve od navedenih stvari, to vam nece dati dvojku iz algebarskih.

Prestanite sjedit na forumu i mislit da time sto kritizirate sve i sva radite nesto vazno ili dizete revoluciju ili mijenjate faks jos nevidenim nacinom misljenja. Niti time da ovdje pisete po forumu svoje misljenje o vjezbama, niti time da sjedite u Tangenti, niti time da sjedite na vjezbama i pricate, niti time da sjedite na vjezbama u tisini i prepisujete s ploce, niti time da prepisujete vjezbe i predavanja u urednije biljeznice, niti time da printate predavanja s neta pa onda potcrtavate kljucne rijeci u tri boje necete postici nista. Desit ce se samo da zabrijete da ste danas evo vec posvetili 2 sata algebarskima. Odite van ta dva sata i igrajte nogomet ili slikajte ili odite na kavu, a kad se vratite ucite algebarske kak spada. Test je iduci tjedan, a i kolokvij je blizu.

Ja se idem bavit sportom sat vremena pa kad se vratim idem spremat svoj seminar.
Samo zelim ponoviti jednu stvar prije nego se iskljucim iz ove rasprave i prestanem gledati ovaj topic:

Svi urlaju ovdje, svi vicu, svi se bune da su "oni drugi" zli i da zbog njih nastava ne izgleda kak treba.

Grupi I-Per smetaju oni ne I-Per. Oni iz ne I-Per smatraju da samo I-Per prica jer ne I-Per znaju zasto su tu. Nesi smeta buka iako je originalni topic bio o necem drugom. Hrpi ljudi smeta cim Nesi otvori usta. Sad nekima smeta sto ja ne prozivam. Nekim drugima smeta sto nije donesen pravilnik.

Algebarske imamo jos 3 ili 4 puta.
Nista sto napisete na forumu nece rijesiti stvari.
Cak i da se rijesi, jako malo prijedloga ovdje je konstruktivno, a vecina su svaljivanje krivice na nesto ili nekog (sve bi bilo super da nema ne I-Per ljudi, ili da nitko ne prica, ili da postoji pravilnik, ili da ja prozivam i izbacujem ljude).
Cak i da se rijese sve od navedenih stvari, to vam nece dati dvojku iz algebarskih.

Prestanite sjedit na forumu i mislit da time sto kritizirate sve i sva radite nesto vazno ili dizete revoluciju ili mijenjate faks jos nevidenim nacinom misljenja. Niti time da ovdje pisete po forumu svoje misljenje o vjezbama, niti time da sjedite u Tangenti, niti time da sjedite na vjezbama i pricate, niti time da sjedite na vjezbama u tisini i prepisujete s ploce, niti time da prepisujete vjezbe i predavanja u urednije biljeznice, niti time da printate predavanja s neta pa onda potcrtavate kljucne rijeci u tri boje necete postici nista. Desit ce se samo da zabrijete da ste danas evo vec posvetili 2 sata algebarskima. Odite van ta dva sata i igrajte nogomet ili slikajte ili odite na kavu, a kad se vratite ucite algebarske kak spada. Test je iduci tjedan, a i kolokvij je blizu.

Ja se idem bavit sportom sat vremena pa kad se vratim idem spremat svoj seminar.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jelena194
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (11:08:25)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 19:27 sri, 30. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

danas smo imali vjezbe iz numericke gdje nas isto tako ima puno previse i takoder ima puno prebijega iz druge grupe,ali je po meni puno tise i ljudi manje pricaju...jedino mi pada na pamet da je u pitanju asistent.mislim da je fora u tome da je martina predobra prema nama,koliko god to glupo zvucalo,ali to je po meni jedini moguci razlog.ona ne djeluje kao neki autoritet vise ju (barem ja)dozivljavam ko neku super pametnu curu koja sad tu prica o nekim algebarskim stukturama a ne kao nekog tko bi mi mogao zagorcati zivot paprenim kolokvijem ili blicem.meni je to super i ja to ne iskoristavam,stvarno pratim i ne pricam pod vjezbama. eto to je moja teorija.....
:wink:
danas smo imali vjezbe iz numericke gdje nas isto tako ima puno previse i takoder ima puno prebijega iz druge grupe,ali je po meni puno tise i ljudi manje pricaju...jedino mi pada na pamet da je u pitanju asistent.mislim da je fora u tome da je martina predobra prema nama,koliko god to glupo zvucalo,ali to je po meni jedini moguci razlog.ona ne djeluje kao neki autoritet vise ju (barem ja)dozivljavam ko neku super pametnu curu koja sad tu prica o nekim algebarskim stukturama a ne kao nekog tko bi mi mogao zagorcati zivot paprenim kolokvijem ili blicem.meni je to super i ja to ne iskoristavam,stvarno pratim i ne pricam pod vjezbama. eto to je moja teorija.....
Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 21:17 sri, 30. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajde da se i ja ukljucin...

[quote="nana"]IMO problem nisu pridoslice jer oni znaju zasto su tu...

E jos 3 puta...zar je toliki problem...[/quote]

da, oni znaju zasto su tu, ali to ne znaci da ne smetaju, samo da prave nevjerojatnu guzvu...
svi bi tili imat asistenta po svome gustu, ali u nekin uvjetima nije moguce radit...
da se razumimo, ja se slazen da se ti pribacis ako ti ne odgovara tvoj asistent, ali da se u jos necemu razumimo, mislin da je to stvarno veliki problem jer se stvaraju prevelike guzve i smanjuje se mogucnost normalnog rada...


[quote="vsego"]@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". :shock: Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima?[/quote]

koliko san ja skuzia, nesi to nije rekla niti malo kulturno... i da nije rekla da usuti nego da ju je poslala vani da prica...
necemo o metodama, ali ako je tako rekla, mene ne cudi sta je doticna osoba rekla necu... reka bi i ja necu, samo da joj vratin... ali bi, istina, stao sa pricanjen ako joj smeta...
a, ps. sumnjan da bi vama (sad pricam asistentu vsegi) bia problem, jer, slusao sam vjezbe kod vas i uvik ste bili kulturni cak i kad vas je buka zivcirala i uvik su vas svi slusali... nadalje, imali ste autoritet sasvim jak i poslusali bi vas kad bi nekoga pokusali izbacit, virujte mi... (cak i bez tih carobnih lanaca... ) :D
ajde da se i ja ukljucin...

nana (napisa):
IMO problem nisu pridoslice jer oni znaju zasto su tu...

E jos 3 puta...zar je toliki problem...


da, oni znaju zasto su tu, ali to ne znaci da ne smetaju, samo da prave nevjerojatnu guzvu...
svi bi tili imat asistenta po svome gustu, ali u nekin uvjetima nije moguce radit...
da se razumimo, ja se slazen da se ti pribacis ako ti ne odgovara tvoj asistent, ali da se u jos necemu razumimo, mislin da je to stvarno veliki problem jer se stvaraju prevelike guzve i smanjuje se mogucnost normalnog rada...


vsego (napisa):
@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". Shocked Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima?


koliko san ja skuzia, nesi to nije rekla niti malo kulturno... i da nije rekla da usuti nego da ju je poslala vani da prica...
necemo o metodama, ali ako je tako rekla, mene ne cudi sta je doticna osoba rekla necu... reka bi i ja necu, samo da joj vratin... ali bi, istina, stao sa pricanjen ako joj smeta...
a, ps. sumnjan da bi vama (sad pricam asistentu vsegi) bia problem, jer, slusao sam vjezbe kod vas i uvik ste bili kulturni cak i kad vas je buka zivcirala i uvik su vas svi slusali... nadalje, imali ste autoritet sasvim jak i poslusali bi vas kad bi nekoga pokusali izbacit, virujte mi... (cak i bez tih carobnih lanaca... ) Very Happy



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 21:37 sri, 30. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]

[quote="vsego"]@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". :shock: Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima?[/quote]

koliko san ja skuzia, [b]nesi to nije rekla niti malo kulturno.[/b].. i da nije rekla da usuti nego da ju je poslala vani da prica...
necemo o metodama, ali ako je tako rekla, mene ne cudi sta je doticna osoba rekla necu... reka bi i ja necu, samo da joj vratin... ali bi, istina, stao sa pricanjen ako joj smeta...
[/quote]

eh da, nesi...jesi li mozda razmislila o svom pristupu?? jedno jer rec nekom "usuti!", drugo je reci, "smetas mi u pracenju nastave, ajde molim te malo tise". ne kazem ja da bi ti trebala moliti svakoga ko prica, ali razmisli malo o svom pristupu. i naravno da ce netko na tvoje "usuti" jednako tako i odgovoriti.
danas si isto tako rekla meni i mojoj frendici "vas dvije usutite ili idite van! odmah!" kad smo u praktikumu relativno tiho komentirale bodove iz zadace. ajde jos bih nesto rekla da je neka nastava, pa da netko nesto slusa ili da smo bile glasne. i da, da stvar bude jos ironicnija ti si onda nastavila pricat s nekim :roll:
sorrow (napisa):


vsego (napisa):
@Gogs: Nesi je nekome rekla da usuti i doticna osoba je rekla "Necu". Shocked Koliki dio vjezbi bih ja morao potrositi da takvu osobu izbacim van (ako i meni kaze da nece) i kojim sredstvima?


koliko san ja skuzia, nesi to nije rekla niti malo kulturno... i da nije rekla da usuti nego da ju je poslala vani da prica...
necemo o metodama, ali ako je tako rekla, mene ne cudi sta je doticna osoba rekla necu... reka bi i ja necu, samo da joj vratin... ali bi, istina, stao sa pricanjen ako joj smeta...


eh da, nesi...jesi li mozda razmislila o svom pristupu?? jedno jer rec nekom "usuti!", drugo je reci, "smetas mi u pracenju nastave, ajde molim te malo tise". ne kazem ja da bi ti trebala moliti svakoga ko prica, ali razmisli malo o svom pristupu. i naravno da ce netko na tvoje "usuti" jednako tako i odgovoriti.
danas si isto tako rekla meni i mojoj frendici "vas dvije usutite ili idite van! odmah!" kad smo u praktikumu relativno tiho komentirale bodove iz zadace. ajde jos bih nesto rekla da je neka nastava, pa da netko nesto slusa ili da smo bile glasne. i da, da stvar bude jos ironicnija ti si onda nastavila pricat s nekim Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 21:38 sri, 30. 5. 2007    Naslov: Re: Vjezbe petkom 12-14 Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]S obzirom na povecanu posjecenost vjezbi i velike guzve u predavaonici 002, zamolila bih studente da prednost pri zauzimanju mjesta daju studentima koji to slusaju ove godine, i koji su svrstani u tu grupu. Naravno, svi studenti su vrlo dobrodosli i drago mi je da dolazite na vjezbe, ali u slucaju nedostatka stolova i stolaca (kao danas) bi prednost ipak trebali imati studenti iz grupe I-Per ciji je ovo termin.

Naravno, ja to ne mogu sluzbeno provesti, osim da prozivam studente na pocetku sata i izbacujem sve koji nisu I-Per. Moj prijedlog bi stoga bio da od 12:05-12:10 ulaze studenti cija je to grupa i zauzmu si mjesta, a da 12:10-12:15 ukaze ostali studenti i zauzimaju preostala mjesta. Time stvari zavrsavaju na samoregulaciji, jer ja opet necu stajati na vratima i geldati indekse svima koji ulaze.

Isto tako molim[b] sve studente[/b] za razumjevanje. Guzva je, puno vas je i nema ni dovoljno prostora ni dovoljno nastavnika na ovom kolegiju, ali kraj semestra je blizu. Izdrzite jos malo, valjda iduce godine nece biti tako apsurdna situacija.[/quote]


a da se prebace vjezbe u 003? :lol: :lol:
Martinab (napisa):
S obzirom na povecanu posjecenost vjezbi i velike guzve u predavaonici 002, zamolila bih studente da prednost pri zauzimanju mjesta daju studentima koji to slusaju ove godine, i koji su svrstani u tu grupu. Naravno, svi studenti su vrlo dobrodosli i drago mi je da dolazite na vjezbe, ali u slucaju nedostatka stolova i stolaca (kao danas) bi prednost ipak trebali imati studenti iz grupe I-Per ciji je ovo termin.

Naravno, ja to ne mogu sluzbeno provesti, osim da prozivam studente na pocetku sata i izbacujem sve koji nisu I-Per. Moj prijedlog bi stoga bio da od 12:05-12:10 ulaze studenti cija je to grupa i zauzmu si mjesta, a da 12:10-12:15 ukaze ostali studenti i zauzimaju preostala mjesta. Time stvari zavrsavaju na samoregulaciji, jer ja opet necu stajati na vratima i geldati indekse svima koji ulaze.

Isto tako molim sve studente za razumjevanje. Guzva je, puno vas je i nema ni dovoljno prostora ni dovoljno nastavnika na ovom kolegiju, ali kraj semestra je blizu. Izdrzite jos malo, valjda iduce godine nece biti tako apsurdna situacija.



a da se prebace vjezbe u 003? Laughing Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 22:00 sri, 30. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@sorrow: Ne zelim se vise javljat zabavnije mi je izmisljat primjere za teoreme o izomorfizmu, ali ako bas zelis, postoji jednak broj ljudi koji su se iz doticne grupe I-Per prebacili u nasu grupu, stoga smatram da nije problem buduci da se jednak broj ljudi iz nase prebacilo njima.

[size=9]
Ovaj dio se ne odnosi na sorrowa koji osjeca da se odnosi na njega [/size] 8)
Gle mene bas briga ako netko zeli u moju grupu, dodjem ranije i to je to.... Ne mislim da je asistent/ica moj i samo moj.... tak da ono... bezveze mi je ova rasprava... ne zelim si pruzit mogucnost da los rezultat opravdam cinjenicom da nisam skuzila asistenta/icu...
@sorrow: Ne zelim se vise javljat zabavnije mi je izmisljat primjere za teoreme o izomorfizmu, ali ako bas zelis, postoji jednak broj ljudi koji su se iz doticne grupe I-Per prebacili u nasu grupu, stoga smatram da nije problem buduci da se jednak broj ljudi iz nase prebacilo njima.


Ovaj dio se ne odnosi na sorrowa koji osjeca da se odnosi na njega
Cool
Gle mene bas briga ako netko zeli u moju grupu, dodjem ranije i to je to.... Ne mislim da je asistent/ica moj i samo moj.... tak da ono... bezveze mi je ova rasprava... ne zelim si pruzit mogucnost da los rezultat opravdam cinjenicom da nisam skuzila asistenta/icu...



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 0:02 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

dat ću svoj doprinos jednim kratkim komentarom, jer se skoro sa svakim od vas slažem u nekom segmentu, pa zaista silno citiranje, odnosno odgovori na citate ne bi imali smisla... :wink:

skidam kapu asisitentici Balagović (i btw. iskreno joj želim brz oporavak, o čemu god da se radilo), jer žena se zaista trudi i stalo joj je do toga da svoje znanje prenese na nas željne znanja. Bio sam samo jednom na njenim vježbama (znači, ja sam "friška" izbjeglica), i odmah sam požalio što nisam od početka dolazio

jer, svi oni što se bune protiv nas koji bježimo kod vas, neka prvo odslušaju jedne vježbe kod asistenta Najmana (srijeda 18-20 u 003) i neka onda nabacuju raznorazne komentare, mislim, nemam ništa protiv asistenta, ali nakon njegovih vježbi moram još ići na demonstrature, pitat kolege iz vaše grupe i provest duplo više vremena za knjigom nego što je to slučaj nakon vježbi asistentice Balagović. a čemu to, jer čak da i postoji prozivanje, radije bih došao kod vas pa sjedio na podu ako treba, jer imao ih od toga tri puta više koristi nego da sam u trojci zavaljen u kožnu fotelju (na primjer)

sorry, možda baš i nije tako kratko, i ispričavam sam što sam spominjao svog asistenta, ali...(tako je bilo najlakše reći što mislim)
dat ću svoj doprinos jednim kratkim komentarom, jer se skoro sa svakim od vas slažem u nekom segmentu, pa zaista silno citiranje, odnosno odgovori na citate ne bi imali smisla... Wink

skidam kapu asisitentici Balagović (i btw. iskreno joj želim brz oporavak, o čemu god da se radilo), jer žena se zaista trudi i stalo joj je do toga da svoje znanje prenese na nas željne znanja. Bio sam samo jednom na njenim vježbama (znači, ja sam "friška" izbjeglica), i odmah sam požalio što nisam od početka dolazio

jer, svi oni što se bune protiv nas koji bježimo kod vas, neka prvo odslušaju jedne vježbe kod asistenta Najmana (srijeda 18-20 u 003) i neka onda nabacuju raznorazne komentare, mislim, nemam ništa protiv asistenta, ali nakon njegovih vježbi moram još ići na demonstrature, pitat kolege iz vaše grupe i provest duplo više vremena za knjigom nego što je to slučaj nakon vježbi asistentice Balagović. a čemu to, jer čak da i postoji prozivanje, radije bih došao kod vas pa sjedio na podu ako treba, jer imao ih od toga tri puta više koristi nego da sam u trojci zavaljen u kožnu fotelju (na primjer)

sorry, možda baš i nije tako kratko, i ispričavam sam što sam spominjao svog asistenta, ali...(tako je bilo najlakše reći što mislim)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 22:52 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni kod Najmana uopce nije toliko lose koliko ti navodis...
vidi se da je mladi asistent, i svi znamo da je MartinaB odlicna, ali nema teorije da je tolika razlika... s tim da se vidi napredak od pocetka semestra do sada kod Najmana... meni kod njega super :)
meni kod Najmana uopce nije toliko lose koliko ti navodis...
vidi se da je mladi asistent, i svi znamo da je MartinaB odlicna, ali nema teorije da je tolika razlika... s tim da se vidi napredak od pocetka semestra do sada kod Najmana... meni kod njega super Smile



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krafnica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 09. 2006. (20:50:28)
Postovi: (5F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 11:22 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="željac"]U vezi gužve na vježbama, kako na numerickoj, tako i na algebarskim... Zar se nitko nije zapitao zasto su tolike gužve kod asistenta Bujanovića i asistentice Martine? Prosle godine se nije prebacivalo, bar ne toliko, jer su se svi asistenti trudili, radili svoj posao kako treba i bili motivirani. Razlike medju asistentima ove godine su stvarno ENORMNE (vjezbe nevjerojatno bolje objasnjene, vise primjera rjeseno itd.). I naravno da se ljudi prebace, ipak su na faksu da nesto i nauce. Samo zelim reći, svaka cast asistentici Martini i asistentu Bujanovicu, bez vas bi ova godina bila puno, puno teža![/quote]

:miniklap:

samo bih nadodala da je najiritantnije to sta pojedini asistenti odaju dojam nepripremljenosti. dakle, ok ako je neko [color=red]malo [/color]losiji predavac, ali ako dolazi nepripremljen na posao...
željac (napisa):
U vezi gužve na vježbama, kako na numerickoj, tako i na algebarskim... Zar se nitko nije zapitao zasto su tolike gužve kod asistenta Bujanovića i asistentice Martine? Prosle godine se nije prebacivalo, bar ne toliko, jer su se svi asistenti trudili, radili svoj posao kako treba i bili motivirani. Razlike medju asistentima ove godine su stvarno ENORMNE (vjezbe nevjerojatno bolje objasnjene, vise primjera rjeseno itd.). I naravno da se ljudi prebace, ipak su na faksu da nesto i nauce. Samo zelim reći, svaka cast asistentici Martini i asistentu Bujanovicu, bez vas bi ova godina bila puno, puno teža!


Applause

samo bih nadodala da je najiritantnije to sta pojedini asistenti odaju dojam nepripremljenosti. dakle, ok ako je neko malo losiji predavac, ali ako dolazi nepripremljen na posao...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2006. (13:57:24)
Postovi: (A8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 23 - 1

PostPostano: 12:03 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]meni kod Najmana uopce nije toliko lose koliko ti navodis...
vidi se da je mladi asistent, i svi znamo da je MartinaB odlicna, ali nema teorije da je tolika razlika... s tim da se vidi napredak od pocetka semestra do sada kod Najmana... meni kod njega super :)[/quote]

:iagree:
sorrow (napisa):
meni kod Najmana uopce nije toliko lose koliko ti navodis...
vidi se da je mladi asistent, i svi znamo da je MartinaB odlicna, ali nema teorije da je tolika razlika... s tim da se vidi napredak od pocetka semestra do sada kod Najmana... meni kod njega super Smile


I agree


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:59 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko nam znaci ovaj test u zivotu? hoce li se gledati ti bodovi?kad to bude?
koliko nam znaci ovaj test u zivotu? hoce li se gledati ti bodovi?kad to bude?


[Vrh]
prljavi labud
Gost





PostPostano: 10:44 uto, 5. 6. 2007    Naslov: nesi Citirajte i odgovorite

Jao majko moja koliko je tu gluposti u ovome topicu...

Mene neki ljudi živciraju svojom pojavom na predavanjima, i radio bi se dreknuo na njih da se steraju van, kao npr nesi.

Ali da se dvoje ili troje ljudi drekne na mene, ma daj maloo.. Tko si ti da se možeš derati na mene, sve da radim buku lijepa zamolba imat će puno bolji učinak nego kojekakvo šutkanje pstttt, daj dosta i tome slično.

I tako..daj molim vas, pa na ovom fakultetu su same babetine, zašto vam to treba!? A kad ste u predavaoni ili na vjezbama nitko nesmije ni odgovoriti na najbanalnije prof/asistentovo pitanje.

Zato tišina i odite učiti, pustite druge na miru..
Jao majko moja koliko je tu gluposti u ovome topicu...

Mene neki ljudi živciraju svojom pojavom na predavanjima, i radio bi se dreknuo na njih da se steraju van, kao npr nesi.

Ali da se dvoje ili troje ljudi drekne na mene, ma daj maloo.. Tko si ti da se možeš derati na mene, sve da radim buku lijepa zamolba imat će puno bolji učinak nego kojekakvo šutkanje pstttt, daj dosta i tome slično.

I tako..daj molim vas, pa na ovom fakultetu su same babetine, zašto vam to treba!? A kad ste u predavaoni ili na vjezbama nitko nesmije ni odgovoriti na najbanalnije prof/asistentovo pitanje.

Zato tišina i odite učiti, pustite druge na miru..


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan