Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

AD&D
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 21:02 uto, 9. 12. 2003    Naslov: AD&D Citirajte i odgovorite

jel ima mozda zainteresiranih za igranje AD&D-a prek foruma??
vjerujem da bi se netko mogao nac a mogli bi uzicati mozda nekog mod-a ili admina tu na forumu da nam otvori topic pa da mozemo igrati.
ili da napravimo svoj forum?????

ajd vjerujem da ima ljudi koji su igrali i kojima se igra AD&D na materinjem jeziku :)
jel ima mozda zainteresiranih za igranje AD&D-a prek foruma??
vjerujem da bi se netko mogao nac a mogli bi uzicati mozda nekog mod-a ili admina tu na forumu da nam otvori topic pa da mozemo igrati.
ili da napravimo svoj forum?????

ajd vjerujem da ima ljudi koji su igrali i kojima se igra AD&D na materinjem jeziku Smile



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:08 uto, 9. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]A kako se to igra? :)

Cijeli forum... Bas i nisam tome sklon, ali jedan topic u "Cumezu"... :D Jasno, Pravila vrijede svuda, pa ce tako i tamo...[/color]
A kako se to igra? Smile

Cijeli forum... Bas i nisam tome sklon, ali jedan topic u "Cumezu"... Very Happy Jasno, Pravila vrijede svuda, pa ce tako i tamo...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 21:13 uto, 9. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][color=darkred]A kako se to igra? :)

Cijeli forum... Bas i nisam tome sklon, ali jedan topic u "Cumezu"... :D Jasno, Pravila vrijede svuda, pa ce tako i tamo...[/color][/quote]


ma i jedan topic bi zadovoljio potrebe (ali 2 bi bila bolja :))
ma jednostavna igra.

imas svojeg lika kojeg vodis kroz razne avanture. (avanture smislja jedan covjek kojeg se naziva DM ili GM (dungeon master ili game master)) i svaki lik je oznacen sa nekim osnovnim karakteristikama(strength,dexterity,charisma....) ma ako si igrao baldurs gate znat ces o cem pricam ili neverwinter nights ili icewind dale ili tako neki RPG
vsego (napisa):
A kako se to igra? Smile

Cijeli forum... Bas i nisam tome sklon, ali jedan topic u "Cumezu"... Very Happy Jasno, Pravila vrijede svuda, pa ce tako i tamo...



ma i jedan topic bi zadovoljio potrebe (ali 2 bi bila bolja Smile)
ma jednostavna igra.

imas svojeg lika kojeg vodis kroz razne avanture. (avanture smislja jedan covjek kojeg se naziva DM ili GM (dungeon master ili game master)) i svaki lik je oznacen sa nekim osnovnim karakteristikama(strength,dexterity,charisma....) ma ako si igrao baldurs gate znat ces o cem pricam ili neverwinter nights ili icewind dale ili tako neki RPG



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:19 uto, 9. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Ne igram RPGove... :?

Opcenito, samo je par igara koje volim. :D Ovdje me zanima samo tehnicka strana podviga. Dakle, Pravila se ne narusavaju, Forum se ne [i]flooda[/i],... Ako skupis dovoljno ljudi (koliko bi to bilo?), samo izvolite. ;)[/color]
Ne igram RPGove... Confused

Opcenito, samo je par igara koje volim. Very Happy Ovdje me zanima samo tehnicka strana podviga. Dakle, Pravila se ne narusavaju, Forum se ne flooda,... Ako skupis dovoljno ljudi (koliko bi to bilo?), samo izvolite. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 21:25 uto, 9. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][color=darkred]Ne igram RPGove... :?

Opcenito, samo je par igara koje volim. :D Ovdje me zanima samo tehnicka strana podviga. Dakle, Pravila se ne narusavaju, Forum se ne [i]flooda[/i],... Ako skupis dovoljno ljudi (koliko bi to bilo?), samo izvolite. ;)[/color][/quote]


pravila se ne narusavaju ali flood bi mogao biti problem ako se skupi prek 10 ljudi.
zato sam i predlozio da vidimo ko bu se sve javio pa ako nas je previse mozemo otvorit negdje neki forum da tu ne narusavamo red i mir.
zahvaljujem na izlasku u susret.
ako bi bilo oko 6 ljudi +GM mislim da nebi bilo flooda ali pricekajmo odaziv.
ak ti se da pogledaj princip na ovo stranici [url]http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=6153[/url]

samo bi nase bilo malo vise orjentirano na ad&d a ne samo na fajt.
vsego (napisa):
Ne igram RPGove... Confused

Opcenito, samo je par igara koje volim. Very Happy Ovdje me zanima samo tehnicka strana podviga. Dakle, Pravila se ne narusavaju, Forum se ne flooda,... Ako skupis dovoljno ljudi (koliko bi to bilo?), samo izvolite. Wink



pravila se ne narusavaju ali flood bi mogao biti problem ako se skupi prek 10 ljudi.
zato sam i predlozio da vidimo ko bu se sve javio pa ako nas je previse mozemo otvorit negdje neki forum da tu ne narusavamo red i mir.
zahvaljujem na izlasku u susret.
ako bi bilo oko 6 ljudi +GM mislim da nebi bilo flooda ali pricekajmo odaziv.
ak ti se da pogledaj princip na ovo stranici http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=6153

samo bi nase bilo malo vise orjentirano na ad&d a ne samo na fajt.



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 1:20 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

coun't on me :) nisam igro prije al za sve postoji prvi put (tralala .. kad sam prvi puta pao u skoliiiii ... :)
coun't on me :) nisam igro prije al za sve postoji prvi put (tralala .. kad sam prvi puta pao u skoliiiii ... :)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:37 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Offtopic, ali nisam mogao izdrzati... :D

[quote="fly"]kad sam prvi puta pao u skoliiiii ... :)[/quote]

...nisi ni slutio da je to samo pocetak tradicije. :twisted:

[color=darkred]c2h5oh, koji je minimalni broj ljudi koji mogu smatrati "dovoljnim odazivom"? Vjerojatno je glupo da se ti i fly sami igrate... ;)[/color]
Offtopic, ali nisam mogao izdrzati... Very Happy

fly (napisa):
kad sam prvi puta pao u skoliiiii ... Smile


...nisi ni slutio da je to samo pocetak tradicije. Twisted Evil

c2h5oh, koji je minimalni broj ljudi koji mogu smatrati "dovoljnim odazivom"? Vjerojatno je glupo da se ti i fly sami igrate... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:47 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

count me in
ali pod uvjetom da napises pravila igre jasno i glasno :o) da poslije ne bi bilo :mrgreen:
(olitiga, da nas naucis :) )

iako, ja sam u kategoriji onih koji skupljaku 'kockice' za D&D
fali mi ona najveca, ako me sjecanje dobro sluzi.... i pri tome mislim na onu od 100 strana :)

ajde, jasna pravila, D&D lesson no1

eh, mislim da bi uskoro moglo biti jos zainteresiranih, cim vide topic....

btw, sto se mene tice, ne mora to biti nuzno samo D&D (da se sad tu ne pokoljete sto valja a sto ne)
neka mogu biti razne tematike.... :)
count me in
ali pod uvjetom da napises pravila igre jasno i glasno Big nose da poslije ne bi bilo Mr. Green
(olitiga, da nas naucis Smile )

iako, ja sam u kategoriji onih koji skupljaku 'kockice' za D&D
fali mi ona najveca, ako me sjecanje dobro sluzi.... i pri tome mislim na onu od 100 strana Smile

ajde, jasna pravila, D&D lesson no1

eh, mislim da bi uskoro moglo biti jos zainteresiranih, cim vide topic....

btw, sto se mene tice, ne mora to biti nuzno samo D&D (da se sad tu ne pokoljete sto valja a sto ne)
neka mogu biti razne tematike.... Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:12 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bi igro, ali samo ako se dogovorimo za uživo.
Ovako, preko foruma mi se čini da će to ispast loše.

Pravila su inače jako komplicirana.
Ima jedan čovo (Dungeon Master, dođe na nešto k'o vsego :p) koji ostalima daje avanture, šore i slično. Također ih treba kontrolirat da ne ispadnu ne znam kakvi.
Recimo, imaš partiju (:D) od: clerica (healer), fightera i mage-a. Sad njima DM (Dungeon Master) da avanturicu da trebaju otić nać nekaj kaj se izhubilo u šumi (princ, princeza, kočija, bezvezni seljak, magični štapić, dragi kućni ljubimac, whatever) i sad ovi ga žele ić nać, no pošto su toliko dobri, oni ga nađu, ubiju, opljačkaju, katkad i pojedu i zbrišu, što DM-a obično iživcira pa pošalje par red dragona na nepovoljnu partiju. But I'm getting off track.
Uglavnom, postoje PC-ovi (Player Characteri) NPC-ovi (Non-Player Characteri, kontrolirani od DM-a) i razno razni evil-monsteri (također kontrolirani od DM-a), a tu i tamo se stvori neki dobar monster.
Playeri (igrači) smiju sa svojim PC-ovima (svaki igrač kontrolira jednog PC-a) što god žele(ukoliko je to dopušteno od strane njihovih karakteristika (i'll be getting to that) i, naravno, od strane njihovih monetarnih prilika), npr.: ubijat zla čudovišta, lječit zla čudovišta, pljačkat, palit, ubijat, ubijat druge PC-ove, kupovat kuće, konje, brodove itd. No, poanta je da se koliko toliko sljede ove dvije stvari: 1. (bitnije) upute i hintove DM-a (ako DM da subtle hint da se nešto ne učini, onda je bolje to nešto ne učinit) i 2. Alignement (ovisi o DM-u), to govori koliko je PC dobar ili zao. Nije ograničenje na PC-a, nego više smjernica kako bi se PC trebao ponašati. Ovo je dosta komplicirano za objasnit ovako samo po sebi, recimo da je to osjećaj morala, npr:
Lawful Good: Čovjek koji sljedi zakone (ne sve, nije bezumni vojnik) i općenito je uzor dobra (recimo da bi tako nešto moga biti nekakav anđeo)
Lawful Neutral: Nije ga baš briga za zakone, ali njemu je glavno da čini dobro (nije baš pretjerano jasna razlika između lawful good-a i neutral good-a, no recimo da bi neutral počinio zlo za "grater good" dok lawful to ne bi)
I još imamo karakteristike: Strength (koliko nekog možeš jako okinut šakom, koliku težinu možep dignut i sl.), Dexterity (refleksi, brzina, ciljanje lukom i strijelom...) Constitution (izdržljivost), Wisdom (mudrost, willpower i sl.), Intelligence (pametnost :D, znanje) i Charisma (karizma, utjecaj na okolinu, nije toliko bitan izgled PC-a za to)
Sve ove karakteristike se za ljude kreću od 3-18, a nekako se mogu (magijom or whatever) pojačati na više. U AD&D-u nijedna karakteristika nikome ne može biti veća od 25, dok u D&D 3d editionu sve karakteristike mogu rast dokle oćeš.

To je više-manje to (usudio bih se reći da je to dosta simplificirano, ima tu još dosta toga, al' ete vam ga ;))
Ja bi igro, ali samo ako se dogovorimo za uživo.
Ovako, preko foruma mi se čini da će to ispast loše.

Pravila su inače jako komplicirana.
Ima jedan čovo (Dungeon Master, dođe na nešto k'o vsego :p) koji ostalima daje avanture, šore i slično. Također ih treba kontrolirat da ne ispadnu ne znam kakvi.
Recimo, imaš partiju (Very Happy) od: clerica (healer), fightera i mage-a. Sad njima DM (Dungeon Master) da avanturicu da trebaju otić nać nekaj kaj se izhubilo u šumi (princ, princeza, kočija, bezvezni seljak, magični štapić, dragi kućni ljubimac, whatever) i sad ovi ga žele ić nać, no pošto su toliko dobri, oni ga nađu, ubiju, opljačkaju, katkad i pojedu i zbrišu, što DM-a obično iživcira pa pošalje par red dragona na nepovoljnu partiju. But I'm getting off track.
Uglavnom, postoje PC-ovi (Player Characteri) NPC-ovi (Non-Player Characteri, kontrolirani od DM-a) i razno razni evil-monsteri (također kontrolirani od DM-a), a tu i tamo se stvori neki dobar monster.
Playeri (igrači) smiju sa svojim PC-ovima (svaki igrač kontrolira jednog PC-a) što god žele(ukoliko je to dopušteno od strane njihovih karakteristika (i'll be getting to that) i, naravno, od strane njihovih monetarnih prilika), npr.: ubijat zla čudovišta, lječit zla čudovišta, pljačkat, palit, ubijat, ubijat druge PC-ove, kupovat kuće, konje, brodove itd. No, poanta je da se koliko toliko sljede ove dvije stvari: 1. (bitnije) upute i hintove DM-a (ako DM da subtle hint da se nešto ne učini, onda je bolje to nešto ne učinit) i 2. Alignement (ovisi o DM-u), to govori koliko je PC dobar ili zao. Nije ograničenje na PC-a, nego više smjernica kako bi se PC trebao ponašati. Ovo je dosta komplicirano za objasnit ovako samo po sebi, recimo da je to osjećaj morala, npr:
Lawful Good: Čovjek koji sljedi zakone (ne sve, nije bezumni vojnik) i općenito je uzor dobra (recimo da bi tako nešto moga biti nekakav anđeo)
Lawful Neutral: Nije ga baš briga za zakone, ali njemu je glavno da čini dobro (nije baš pretjerano jasna razlika između lawful good-a i neutral good-a, no recimo da bi neutral počinio zlo za "grater good" dok lawful to ne bi)
I još imamo karakteristike: Strength (koliko nekog možeš jako okinut šakom, koliku težinu možep dignut i sl.), Dexterity (refleksi, brzina, ciljanje lukom i strijelom...) Constitution (izdržljivost), Wisdom (mudrost, willpower i sl.), Intelligence (pametnost Very Happy, znanje) i Charisma (karizma, utjecaj na okolinu, nije toliko bitan izgled PC-a za to)
Sve ove karakteristike se za ljude kreću od 3-18, a nekako se mogu (magijom or whatever) pojačati na više. U AD&D-u nijedna karakteristika nikome ne može biti veća od 25, dok u D&D 3d editionu sve karakteristike mogu rast dokle oćeš.

To je više-manje to (usudio bih se reći da je to dosta simplificirano, ima tu još dosta toga, al' ete vam ga Wink)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 11:54 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

aaaaaaaaaaaaa............BALDUR'S GATE RULZ......messa wanna play, messa wanna be a dwarven warrior :)

neznam, dwarfovi su mi legende...vide u mraku i teze ih je pogodit jer su manji :)
aaaaaaaaaaaaa............BALDUR'S GATE RULZ......messa wanna play, messa wanna be a dwarven warrior Smile

neznam, dwarfovi su mi legende...vide u mraku i teze ih je pogodit jer su manji Smile



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 23:18 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

CTEBO: MOJ HEROJ!!!!!!
hvala na podrobnom objasnjenju ovoga :) meni se nije dalo :evil:
znaci ima nas 4 ali DM-a nigdje :(
[b]ja sam i za live D&D offcourse.[/b]

NESI:ako nadjemo dovoljno ljudi a vidim da se polako skuplja ekipa :) dogovorit cemo se za pravila (inace onaj postotak kockica (to je ta) nema 100 strana vec bacas 2 d10 kockice :)) kuzis i onda jedna predstavlja desetice a druga jedinice (osim ako dobis 00) to je onda 100. tak smo mi igrali. a pravila bi bila jednostavna (DM bi bacao kocke u fajtu,imali bi npr. 80 bodova za pocetnu raspodjelu na skillove,aligment ja nebi uzimao u obzir,te igramo po 2nd ili 3rd ediciji (to odredimo politicki,dizanjem ruke :))

VSEGO: pa bilo bi super da bude 6-7 ljudi u avanturi i DM (dakle jednostavnim matematickim racunom dolazimo do kvote od 7-8 ljudi :))

PSY: ma necemo mi na forumu igrati HardCore D&D vec ako bi se nasli svi na nekom sessionu bi to bio pravi D&D ovo je samo razbibriga izmedju kolokvija :)
CTEBO: MOJ HEROJ!!!!!!
hvala na podrobnom objasnjenju ovoga Smile meni se nije dalo Evil or Very Mad
znaci ima nas 4 ali DM-a nigdje Sad
ja sam i za live D&D offcourse.

NESI:ako nadjemo dovoljno ljudi a vidim da se polako skuplja ekipa Smile dogovorit cemo se za pravila (inace onaj postotak kockica (to je ta) nema 100 strana vec bacas 2 d10 kockice Smile) kuzis i onda jedna predstavlja desetice a druga jedinice (osim ako dobis 00) to je onda 100. tak smo mi igrali. a pravila bi bila jednostavna (DM bi bacao kocke u fajtu,imali bi npr. 80 bodova za pocetnu raspodjelu na skillove,aligment ja nebi uzimao u obzir,te igramo po 2nd ili 3rd ediciji (to odredimo politicki,dizanjem ruke Smile)

VSEGO: pa bilo bi super da bude 6-7 ljudi u avanturi i DM (dakle jednostavnim matematickim racunom dolazimo do kvote od 7-8 ljudi Smile)

PSY: ma necemo mi na forumu igrati HardCore D&D vec ako bi se nasli svi na nekom sessionu bi to bio pravi D&D ovo je samo razbibriga izmedju kolokvija Smile



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:28 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="c2h5oh"]NESI:ako nadjemo dovoljno ljudi a vidim da se polako skuplja ekipa :) dogovorit cemo se za pravila [/quote]

ma mene samo zanimaju temeljna pravila....
i kako mislis realizirati bacanje kockica?
i .... sta kad se pokoljete da neki hoce bas D&D a neki hoce neku varijaciju na temu?

[quote="c2h5oh"](inace onaj postotak kockica (to je ta) nema 100 strana vec bacas 2 d10 kockice :)) [/quote]

meni rekose da postoji d100, ali ju oni koji mi to rekose nisu imali (jos)
ahda, navodno da je i solidno skupa
dakle, ja i dalje vjerujem da postoji d100, a znam da se igra tako da se bacaju dvije d10

matematicari, nemojte piliti za ovo 'kocka od 100 strana'
i ja sam zvocala, no na kraju sam prihvatila terminologiju kad su mi kupili 'kocke'

[quote="c2h5oh"]za pocetnu raspodjelu na skillove,aligment ja nebi uzimao u obzir[/quote]

ovo je stvar koja meni bas nije bistra.....
opcenito, to sa slaganjem charactera

[quote="c2h5oh"]te igramo po 2nd ili 3rd ediciji (to odredimo politicki,dizanjem ruke :))[/quote]

koja je razlika?
c2h5oh (napisa):
NESI:ako nadjemo dovoljno ljudi a vidim da se polako skuplja ekipa Smile dogovorit cemo se za pravila


ma mene samo zanimaju temeljna pravila....
i kako mislis realizirati bacanje kockica?
i .... sta kad se pokoljete da neki hoce bas D&D a neki hoce neku varijaciju na temu?

c2h5oh (napisa):
(inace onaj postotak kockica (to je ta) nema 100 strana vec bacas 2 d10 kockice Smile)


meni rekose da postoji d100, ali ju oni koji mi to rekose nisu imali (jos)
ahda, navodno da je i solidno skupa
dakle, ja i dalje vjerujem da postoji d100, a znam da se igra tako da se bacaju dvije d10

matematicari, nemojte piliti za ovo 'kocka od 100 strana'
i ja sam zvocala, no na kraju sam prihvatila terminologiju kad su mi kupili 'kocke'

c2h5oh (napisa):
za pocetnu raspodjelu na skillove,aligment ja nebi uzimao u obzir


ovo je stvar koja meni bas nije bistra.....
opcenito, to sa slaganjem charactera

c2h5oh (napisa):
te igramo po 2nd ili 3rd ediciji (to odredimo politicki,dizanjem ruke Smile)


koja je razlika?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 23:35 sri, 10. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakva temeljna pravila?
daj pliz preciziraj pa ti objasnim.

a neznam za tu kockicu ja ju nisam vidio. :(

pa prvi korak je da razmislis i odredis koji lik hoces bit onda raspodjelis bodove po 6 skillova te odredis rasu lika i njegovu klasu.THAC0 i AC odredis iz tablice i imas lik (naravno trebas odredit i aligment ali ja mislim da prek foruma aligment nebi trebao utjecati na igru).

ja nisam igrao 3rd ali su mi rekli ljudi koji igraju da se bonusi na skillove dobivaju i vec na 14,16 i tako malo nizim brojkama dok se u 2nd dobivaju samo na 18(a TEBo je objasnio malo na kraju svoga posta koja je jos razlika izmedju 3rd i 2nd)
kakva temeljna pravila?
daj pliz preciziraj pa ti objasnim.

a neznam za tu kockicu ja ju nisam vidio. Sad

pa prvi korak je da razmislis i odredis koji lik hoces bit onda raspodjelis bodove po 6 skillova te odredis rasu lika i njegovu klasu.THAC0 i AC odredis iz tablice i imas lik (naravno trebas odredit i aligment ali ja mislim da prek foruma aligment nebi trebao utjecati na igru).

ja nisam igrao 3rd ali su mi rekli ljudi koji igraju da se bonusi na skillove dobivaju i vec na 14,16 i tako malo nizim brojkama dok se u 2nd dobivaju samo na 18(a TEBo je objasnio malo na kraju svoga posta koja je jos razlika izmedju 3rd i 2nd)



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:05 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="c2h5oh"]kakva temeljna pravila?
daj pliz preciziraj pa ti objasnim.[/quote]

jesi li ti shvatio da je moj doseg znanja o AD&Du oblik kockica koje se koriste?

sva prica o skillovima, uopce ideja kako se to upotrebljava i cemu sve to, mi je blago receno.. nepoznata...
ono, KAKO odrediti koji lik hocu biti
kavki bodovi
kakvi skillovi
sta sa rasom
kakva klasa
kakve su ti to kratice THAC0 i AC
sto je aligment
kakvi sad pak bonusi

ukratko, jel ti jasno da moras napisati pravila igre.... ono, igra od pocetka do kraja ili tu negdje :mrgreen:

vjerujem, da kad to krene, da ce biti jos zainteresiranih, pa mi se cini zgodno napisati odmah na pocetku pravila igre i upute za koristenje, jer se kasnije to nikome nece dati
simple

eto, o takvim stvarima ja pricam

i kako mislis realizirati bacanje kockice?
(ono, znam da i to postoji :o) )
c2h5oh (napisa):
kakva temeljna pravila?
daj pliz preciziraj pa ti objasnim.


jesi li ti shvatio da je moj doseg znanja o AD&Du oblik kockica koje se koriste?

sva prica o skillovima, uopce ideja kako se to upotrebljava i cemu sve to, mi je blago receno.. nepoznata...
ono, KAKO odrediti koji lik hocu biti
kavki bodovi
kakvi skillovi
sta sa rasom
kakva klasa
kakve su ti to kratice THAC0 i AC
sto je aligment
kakvi sad pak bonusi

ukratko, jel ti jasno da moras napisati pravila igre.... ono, igra od pocetka do kraja ili tu negdje Mr. Green

vjerujem, da kad to krene, da ce biti jos zainteresiranih, pa mi se cini zgodno napisati odmah na pocetku pravila igre i upute za koristenje, jer se kasnije to nikome nece dati
simple

eto, o takvim stvarima ja pricam

i kako mislis realizirati bacanje kockice?
(ono, znam da i to postoji Big nose )



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:46 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]1. ono, KAKO odrediti koji lik hocu biti
2. kavki bodovi
3. kakvi skillovi
4. sta sa rasom
5. kakva klasa
6. kakve su ti to kratice THAC0 i AC
7. sto je aligment
8. kakvi sad pak bonusi[/quote]
1. Pa to po svom nahođenju. Želiš li biti lijepi elf(ica) ili human ili dwarf ili halfling (hobbit) ili hal-orc, ono, tvoj izbor....
2. kaj kakvi bodovi? imaš karakteristike lika (Strength, Constitution....) kojima ti se određuju ostale bitne karakteristike (THAC0, AC i sl.)
3. Skill - umijeće korištenja nečega, recimo mača. Možeš se znat tuć mačem, a možeš to i ne znat. Možeš znat castat magije, možeš i ne znat. Fighter će znat koristit mač, dok mage to neće znat, dok će mage znat castat magije, a fighter neće znat.
4. rasa - Human, Elf, Half-Elf (polu čovo, polu elf), Dwarf, Halfling (hobbit), Gnome, Half-Orc (mislim da su to svi za 3d edition), svaka rasa ima svoje bonuse i nedostatke...
5. Recimo ovako: Warrior (Fighter, barbarian....), Priest (Cleric, Druid....), Wizard (mage.....), Rogue (Thief, Bard....), to bi recimo bile 4 glavne klase, u 3d editionu ima još nekih, ali nebitno (valjda kontaš otprilike)
6. THAC0 - To Hit Armor Class 0, AC - Armor Class. THAC0 je vjerojatnost kojom se određuje jesi li nešto lupila svojim oružjem u neprijatelja, dok je AC vjerojatnost da ćeš analogan takav udarac izbjeći. THAC0 ide od 20 do -20 (što manji to bolji) AC ide od 10 do -10 (što manji to bolji). Recimo: ti imaš THAC0 17 sa svojim mačom. Orc ima AC 7. Sad uzmeš d20 (dvadeseterostranu "kocku") i kad je rollaš moraš dobiti 10 ili više da bi okinula tog orca (17-7=10), dok da je on imao AC 0 tada bi trebala dobiti 17 ili više (zato To Hit Armor Class 0). U 3rd editionu je to malo drugačije, ali ideja je ista.
7. osjećaj morala (vidi moj prošli post)
8. Možeš dobit bonus na bilo šta. Recimo, ako ti je THAC0 19, a ti baš dobro mašeš onim svojim mačom(+1), i on je još magic (+1) tada ti je THAC0 s tim mačom 17.
Nesi (napisa):
1. ono, KAKO odrediti koji lik hocu biti
2. kavki bodovi
3. kakvi skillovi
4. sta sa rasom
5. kakva klasa
6. kakve su ti to kratice THAC0 i AC
7. sto je aligment
8. kakvi sad pak bonusi

1. Pa to po svom nahođenju. Želiš li biti lijepi elf(ica) ili human ili dwarf ili halfling (hobbit) ili hal-orc, ono, tvoj izbor....
2. kaj kakvi bodovi? imaš karakteristike lika (Strength, Constitution....) kojima ti se određuju ostale bitne karakteristike (THAC0, AC i sl.)
3. Skill - umijeće korištenja nečega, recimo mača. Možeš se znat tuć mačem, a možeš to i ne znat. Možeš znat castat magije, možeš i ne znat. Fighter će znat koristit mač, dok mage to neće znat, dok će mage znat castat magije, a fighter neće znat.
4. rasa - Human, Elf, Half-Elf (polu čovo, polu elf), Dwarf, Halfling (hobbit), Gnome, Half-Orc (mislim da su to svi za 3d edition), svaka rasa ima svoje bonuse i nedostatke...
5. Recimo ovako: Warrior (Fighter, barbarian....), Priest (Cleric, Druid....), Wizard (mage.....), Rogue (Thief, Bard....), to bi recimo bile 4 glavne klase, u 3d editionu ima još nekih, ali nebitno (valjda kontaš otprilike)
6. THAC0 - To Hit Armor Class 0, AC - Armor Class. THAC0 je vjerojatnost kojom se određuje jesi li nešto lupila svojim oružjem u neprijatelja, dok je AC vjerojatnost da ćeš analogan takav udarac izbjeći. THAC0 ide od 20 do -20 (što manji to bolji) AC ide od 10 do -10 (što manji to bolji). Recimo: ti imaš THAC0 17 sa svojim mačom. Orc ima AC 7. Sad uzmeš d20 (dvadeseterostranu "kocku") i kad je rollaš moraš dobiti 10 ili više da bi okinula tog orca (17-7=10), dok da je on imao AC 0 tada bi trebala dobiti 17 ili više (zato To Hit Armor Class 0). U 3rd editionu je to malo drugačije, ali ideja je ista.
7. osjećaj morala (vidi moj prošli post)
8. Možeš dobit bonus na bilo šta. Recimo, ako ti je THAC0 19, a ti baš dobro mašeš onim svojim mačom(+1), i on je još magic (+1) tada ti je THAC0 s tim mačom 17.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:38 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]matematicari, nemojte piliti za ovo 'kocka od 100 strana'[/quote]

Da si rekla 128 jos bih mogao prihvatit :roll:
Nesi (napisa):
matematicari, nemojte piliti za ovo 'kocka od 100 strana'


Da si rekla 128 jos bih mogao prihvatit Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 9:11 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne ne ne, ja moram biti dwarf fighter.....htio sam biti PSY, super zgodni i superinteligentni, voljen od svih, superheroj, al sam shvatio da je to prerealno za D&D :)
ne ne ne, ja moram biti dwarf fighter.....htio sam biti PSY, super zgodni i superinteligentni, voljen od svih, superheroj, al sam shvatio da je to prerealno za D&D Smile



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 9:18 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja preferiram White Wolfove RPG-e (da i cak bi me se dalo nagovoriti da vodim Vampire... svako ko je za Werewolf ili Mage me nemora ni nagovarat), no ako se bude nesto igralo count me in makar da vidim (iako navijam za nesto egzoticno tipa Planescape ili Ravenloft... ajmo ne igrat Relmse... *)

Inace mislim da kad se igra prek neta da bi Forum funkcionirao iako bi trbalo posloziti pravila koliko se ceka na potez igraca, dati DMu i igracima zaseban forum tako da ne detractaju od ostatka foruma...

e da i kriticno pitanje... jel bi se igrao d20 D&D(more user friendly) ili AD&D (manje user friendly) ?



* - svi vi koji ste na komentare tipa Realms, Ravenloft ili Planescape poceli kolutat ocima samo cekajte da dobijete crash course, pa ce sve biti jasnije :)
Ja preferiram White Wolfove RPG-e (da i cak bi me se dalo nagovoriti da vodim Vampire... svako ko je za Werewolf ili Mage me nemora ni nagovarat), no ako se bude nesto igralo count me in makar da vidim (iako navijam za nesto egzoticno tipa Planescape ili Ravenloft... ajmo ne igrat Relmse... *)

Inace mislim da kad se igra prek neta da bi Forum funkcionirao iako bi trbalo posloziti pravila koliko se ceka na potez igraca, dati DMu i igracima zaseban forum tako da ne detractaju od ostatka foruma...

e da i kriticno pitanje... jel bi se igrao d20 D&D(more user friendly) ili AD&D (manje user friendly) ?



* - svi vi koji ste na komentare tipa Realms, Ravenloft ili Planescape poceli kolutat ocima samo cekajte da dobijete crash course, pa ce sve biti jasnije Smile



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 9:21 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]

jesi li ti shvatio da je moj doseg znanja o AD&Du oblik kockica koje se koriste?

sva prica o skillovima, uopce ideja kako se to upotrebljava i cemu sve to, mi je blago receno.. nepoznata...
ono, KAKO odrediti koji lik hocu biti
kavki bodovi
kakvi skillovi
sta sa rasom
kakva klasa
kakve su ti to kratice THAC0 i AC
sto je aligment
kakvi sad pak bonusi

vjerujem, da kad to krene, da ce biti jos zainteresiranih, pa mi se cini zgodno napisati odmah na pocetku pravila igre i upute za koristenje, jer se kasnije to nikome nece dati
simple

[/quote]

Ovako... buduci da vjerojatno ima puno ljudi koji bi htjeli vidjet kak to zgleda, mozda bi se trebali cist naci i napraviti crash course o D&D'u...

Broj pitanja koji ce ljudi postaviti ce biti prevelik da bi ga se pokrivalo forumom... a i mislim da ce sta vremena provedenih negdje posluziti da svi razumiju o cemu se radi i kako pravila funkcioniraju...

... mora se prinynati da ideja sa forumom omogucava igru koja ne zahtjeva veliku alokaciju vremena za ijednog igraca, te se lagano svako moze ukljucit...

... ak igramo in person onda svi moramo uskladjivat rasporede... ali cemo puno vise napraviti u to vrijeme (a i vise vremena potrositi na OT stvari usred igre...)
Nesi (napisa):


jesi li ti shvatio da je moj doseg znanja o AD&Du oblik kockica koje se koriste?

sva prica o skillovima, uopce ideja kako se to upotrebljava i cemu sve to, mi je blago receno.. nepoznata...
ono, KAKO odrediti koji lik hocu biti
kavki bodovi
kakvi skillovi
sta sa rasom
kakva klasa
kakve su ti to kratice THAC0 i AC
sto je aligment
kakvi sad pak bonusi

vjerujem, da kad to krene, da ce biti jos zainteresiranih, pa mi se cini zgodno napisati odmah na pocetku pravila igre i upute za koristenje, jer se kasnije to nikome nece dati
simple



Ovako... buduci da vjerojatno ima puno ljudi koji bi htjeli vidjet kak to zgleda, mozda bi se trebali cist naci i napraviti crash course o D&D'u...

Broj pitanja koji ce ljudi postaviti ce biti prevelik da bi ga se pokrivalo forumom... a i mislim da ce sta vremena provedenih negdje posluziti da svi razumiju o cemu se radi i kako pravila funkcioniraju...

... mora se prinynati da ideja sa forumom omogucava igru koja ne zahtjeva veliku alokaciju vremena za ijednog igraca, te se lagano svako moze ukljucit...

... ak igramo in person onda svi moramo uskladjivat rasporede... ali cemo puno vise napraviti u to vrijeme (a i vise vremena potrositi na OT stvari usred igre...)



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 23:25 čet, 11. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ASMODAI: AD&D sigurno, za svijet mi je tak svejedno koji cemo igrati. DM neka odluci.
prvo treba probat ovako pa ako ce ic lako uskladimo rasporede jedan vikend pa okupiramo neko mjesto za RealLife AD&D.

C-TEBO: jos jednom [b]HVALA[/b] :)

NESI:ovo ti je sve tebo objasnio te mislim da ces shvatiti u toku igre.

pa lako je otvoriti zaseban forum. to barem danas nije tesko. ali mislio sam da prvo tu vidimo uopce koliko ljudi bi to htjelo igrati. zasad nas ima koliko sam skuzio [b]5[/b]-([i]asmodai[/i](neznam zasto me taj nick podsjeca na nesto sto sam vec prije vidjao na netu,jesi igrao/la nesto prije na netu (UT,q2,q3?)),[i]C-tebo[/i],[i]psy[/i](umisljeno stvorenje :mrgreen:),[i]nesi[/i],[i]moja malenkost[/i](formula za nesrecu):))

edit: NESI- kockicu baca DM.
ASMODAI: AD&D sigurno, za svijet mi je tak svejedno koji cemo igrati. DM neka odluci.
prvo treba probat ovako pa ako ce ic lako uskladimo rasporede jedan vikend pa okupiramo neko mjesto za RealLife AD&D.

C-TEBO: jos jednom HVALA Smile

NESI:ovo ti je sve tebo objasnio te mislim da ces shvatiti u toku igre.

pa lako je otvoriti zaseban forum. to barem danas nije tesko. ali mislio sam da prvo tu vidimo uopce koliko ljudi bi to htjelo igrati. zasad nas ima koliko sam skuzio 5-(asmodai(neznam zasto me taj nick podsjeca na nesto sto sam vec prije vidjao na netu,jesi igrao/la nesto prije na netu (UT,q2,q3?)),C-tebo,psy(umisljeno stvorenje Mr. Green),nesi,moja malenkost(formula za nesrecu)Smile)

edit: NESI- kockicu baca DM.



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan