Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

REFERENDUM (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zorica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 03. 2007. (18:34:42)
Postovi: (E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 22:23 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Re: REFERENDUM Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="zorica"]Vidim da su mnogi krenili raspravljat po 100-ti put na temu Bologne al mislim da to nema smisla.[/quote]

Smisao je u tome sto bi dva popravka (prije i poslije ljeta) zapravo bila vracanje ispitnih rokova. IMHO to je u suprotnosti s bolonjom i referendum vam je uzaludan.[/quote]

Svjesna sam da je to vracanje ispitnih rokova i suprotnosti s bolonjom al isto tako mislim da i sad ima stvari koje se provode a nisu u skladu s bolonjom.
:roll: Stoga sam pomislila da bi prijedlog mozda mogao proci....

Hm... i sad se i ja raspravljam... :oops: Ispricavam se na :OT:
krcko (napisa):
zorica (napisa):
Vidim da su mnogi krenili raspravljat po 100-ti put na temu Bologne al mislim da to nema smisla.


Smisao je u tome sto bi dva popravka (prije i poslije ljeta) zapravo bila vracanje ispitnih rokova. IMHO to je u suprotnosti s bolonjom i referendum vam je uzaludan.


Svjesna sam da je to vracanje ispitnih rokova i suprotnosti s bolonjom al isto tako mislim da i sad ima stvari koje se provode a nisu u skladu s bolonjom.
Rolling Eyes Stoga sam pomislila da bi prijedlog mozda mogao proci....

Hm... i sad se i ja raspravljam... Embarassed Ispricavam se na Off-topic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 22:39 sub, 2. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo da i ja neš kažem :rofl:
što se tiće popravnih u 7 mjesecu i koliko god to zvučalo "super" vjerujte da ima i drugu stranu medalje. stvar je u tome da onda umjesto da se skoncetrirate na predmete koje ste položili kolokvije i date i njihove usmene, razmišljate kak morate dat ove popravne a ove usmene ćete malo odgodit tj eve nećete se najbolje spremit al za tjedan dana je opet i za usmeni popravni pa to možete "žrtvovat" za položit popravne kolokvije.
no, onda dolazimo i do tog problema da rjetko ko nauči u 3 dana cijelu godinu tj nešto što nije mogo tad kad je trebalo i onda zeznete te popravne kolokvije i nedate ih. pošto ste žrtvovali tj niste se baš spremali za prvi krug usmenih dolazite na drugi tj popravni i onda ako imate sreće izvlačite dvojkicu...

kao što vidite, nema šanse da dobijete 2 roka jer to povlači vračanje rokova i jedino što ćete po mom mišljenju postići je kontra efekt tj da će sve vratit u 7 mjesec (jer njima je isto lakše stisnut sve u 7 pa u 9 nemat obaveza) i ostat ćemo bez 9 mjeseca za koji bi imali cijelo ljeto za spremiti.

inače ak se mene pita ja sam za rokove svaki mjesec :luckast:
evo da i ja neš kažem Rolling On the Floor Laughing
što se tiće popravnih u 7 mjesecu i koliko god to zvučalo "super" vjerujte da ima i drugu stranu medalje. stvar je u tome da onda umjesto da se skoncetrirate na predmete koje ste položili kolokvije i date i njihove usmene, razmišljate kak morate dat ove popravne a ove usmene ćete malo odgodit tj eve nećete se najbolje spremit al za tjedan dana je opet i za usmeni popravni pa to možete "žrtvovat" za položit popravne kolokvije.
no, onda dolazimo i do tog problema da rjetko ko nauči u 3 dana cijelu godinu tj nešto što nije mogo tad kad je trebalo i onda zeznete te popravne kolokvije i nedate ih. pošto ste žrtvovali tj niste se baš spremali za prvi krug usmenih dolazite na drugi tj popravni i onda ako imate sreće izvlačite dvojkicu...

kao što vidite, nema šanse da dobijete 2 roka jer to povlači vračanje rokova i jedino što ćete po mom mišljenju postići je kontra efekt tj da će sve vratit u 7 mjesec (jer njima je isto lakše stisnut sve u 7 pa u 9 nemat obaveza) i ostat ćemo bez 9 mjeseca za koji bi imali cijelo ljeto za spremiti.

inače ak se mene pita ja sam za rokove svaki mjesec Luckast



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:16 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam ja studirao :djed: rokovi su bili svaki mjesec :woot: ali prolaznost svejedno nije bas bila sjajna :tuga:
Kad sam ja studirao Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete... rokovi su bili svaki mjesec Woot! ali prolaznost svejedno nije bas bila sjajna Tuga



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 0:25 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, i? to je prakticki kao da ja velim: kad sam prije godinu dana bila u konzumu, nije bilo kajmaka. nece ga biti ni ako ti sutra odes u konzum. :lol:
da, i? to je prakticki kao da ja velim: kad sam prije godinu dana bila u konzumu, nije bilo kajmaka. nece ga biti ni ako ti sutra odes u konzum. Laughing



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:33 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali sada ima znatno vise kajmaka, tj. vise ljudi prolazi...
Ali sada ima znatno vise kajmaka, tj. vise ljudi prolazi...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 0:36 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

los primjer, zapravo, kajmak se rijetko nadje u konzumu. :D

mislis li, da je onda kada si ti studirao bilo bolonje tj. ovaj nacin studiranja, da bi prolaznost bila veca?
los primjer, zapravo, kajmak se rijetko nadje u konzumu. Very Happy

mislis li, da je onda kada si ti studirao bilo bolonje tj. ovaj nacin studiranja, da bi prolaznost bila veca?



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:47 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim. Tada se na inz. smjer upisivalo 90 studenata. Sada ih toliko prolazi.
Mislim. Tada se na inz. smjer upisivalo 90 studenata. Sada ih toliko prolazi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 1:00 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

okej. ali drukcije su prilike. sad skoro svi idu na fax. ne da je to dobro, ali prije su recimo financijske mogucnosti utjecale na to.
a koliko ih je prolazilo od 90?
okej. ali drukcije su prilike. sad skoro svi idu na fax. ne da je to dobro, ali prije su recimo financijske mogucnosti utjecale na to.
a koliko ih je prolazilo od 90?



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Geliriell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2005. (14:48:40)
Postovi: (84)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 8:47 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dajem glas za popravne i u 7. i u 9.
Ali ako nema druge, nego moramo birati, definitivno moram rec da je prebacivanje popravnih u 9. mjesec bila dobra ideja.
Tako se daje sansa studentima koji stvarno zele nauciti, a iz raznoraznih razloga nisu uspjeli. Daje se i sansa onima koji se jos nisu trgnuli da se trgnu. A popravni ispit nekoliko dana nakon originala, i to jos u sred ludila oko ostalih ispita, nije nikome puno dobra donio do sada.
Dajem glas za popravne i u 7. i u 9.
Ali ako nema druge, nego moramo birati, definitivno moram rec da je prebacivanje popravnih u 9. mjesec bila dobra ideja.
Tako se daje sansa studentima koji stvarno zele nauciti, a iz raznoraznih razloga nisu uspjeli. Daje se i sansa onima koji se jos nisu trgnuli da se trgnu. A popravni ispit nekoliko dana nakon originala, i to jos u sred ludila oko ostalih ispita, nije nikome puno dobra donio do sada.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Dixieland
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2005. (17:17:09)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Ispod Sunca zlatnoga....

PostPostano: 17:28 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam isto za dva popravna... iako smatram da su ovo samo naše puste želje i da od toga nema nikakve koristi, jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava!
No svi će ti propusti doći na vidjelo za par godina, kad ljudi svate što ih čeka i ne budu se htjeli upisati na PMF-MO.
umjesto da su ponuđeni naki bolji uvjeti studiranja, naš 'fakultet' se zbog neke iskompleksiranosti s fer-om, malo, ja bih rekla, probahatio!
Ja sam isto za dva popravna... iako smatram da su ovo samo naše puste želje i da od toga nema nikakve koristi, jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava!
No svi će ti propusti doći na vidjelo za par godina, kad ljudi svate što ih čeka i ne budu se htjeli upisati na PMF-MO.
umjesto da su ponuđeni naki bolji uvjeti studiranja, naš 'fakultet' se zbog neke iskompleksiranosti s fer-om, malo, ja bih rekla, probahatio!



_________________
And it makes me wonder...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 17:33 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitam se tko uvazava misljenje studenata na feru? :twisted:
pitam se tko uvazava misljenje studenata na feru? Twisted Evil



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:31 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Dixieland"]...jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava![/quote]

Tako je! :D Zalili ste se da je prenagurano i mi smo (sebi) dodali dvije radne subote u proljece, a sada smo odvojili popravne i redovite kolokvije, umjesto da i cijeli deveti mjesec imamo manje-vise slobodan, na racun tjedan dana posla pocetkom srpnja. :roll: Stvarno smo grozni kako vas ne uvazavamo. :roll:

[quote="Dixieland"]No svi će ti propusti doći na vidjelo za par godina, kad ljudi svate što ih čeka i ne budu se htjeli upisati na PMF-MO.[/quote]

Da, i inace patimo od deficita studenata. :lol: Ti ces svojim primjerom pokazati kako smo losi ili ostajes student ovog zlog fakulteta koji samo trazi nacine kako da se izzivljava nad studentima? :P

[quote="Dixieland"]umjesto da su ponuđeni naki bolji uvjeti studiranja, naš 'fakultet' se zbog neke iskompleksiranosti s fer-om, malo, ja bih rekla, probahatio![/quote]

Ne bih rekao da je Fakultet taj koji je iskompleksiran... :roll:
Dixieland (napisa):
...jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava!


Tako je! Very Happy Zalili ste se da je prenagurano i mi smo (sebi) dodali dvije radne subote u proljece, a sada smo odvojili popravne i redovite kolokvije, umjesto da i cijeli deveti mjesec imamo manje-vise slobodan, na racun tjedan dana posla pocetkom srpnja. Rolling Eyes Stvarno smo grozni kako vas ne uvazavamo. Rolling Eyes

Dixieland (napisa):
No svi će ti propusti doći na vidjelo za par godina, kad ljudi svate što ih čeka i ne budu se htjeli upisati na PMF-MO.


Da, i inace patimo od deficita studenata. Laughing Ti ces svojim primjerom pokazati kako smo losi ili ostajes student ovog zlog fakulteta koji samo trazi nacine kako da se izzivljava nad studentima? Razz

Dixieland (napisa):
umjesto da su ponuđeni naki bolji uvjeti studiranja, naš 'fakultet' se zbog neke iskompleksiranosti s fer-om, malo, ja bih rekla, probahatio!


Ne bih rekao da je Fakultet taj koji je iskompleksiran... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 20:20 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

to što imate 2 subote u proljeće radne i što morate raditi početkom 9. mjeseca je, smatram, još uvijek prilično manje nego kada ste imali 3 puta više rokova..

a i da se se dogodi čudo i dobijemo ovo za što se pokušavamo izboriti, još uvijek vam je manje posla nego što ga je bilo prije par godina...

to je isto jedna od stvari koja mi nikako ne ide u glavu: zašto si profesori i asistenti ne mogu dopustiti odobravanje još jednog roka, odnosno zašto sve mora stati na samo jednom popravnom kad ste do prije dvije-tri godine imali nekoliko puta više posla (ispričavam se ako sam pretjerao u procjenama)
to što imate 2 subote u proljeće radne i što morate raditi početkom 9. mjeseca je, smatram, još uvijek prilično manje nego kada ste imali 3 puta više rokova..

a i da se se dogodi čudo i dobijemo ovo za što se pokušavamo izboriti, još uvijek vam je manje posla nego što ga je bilo prije par godina...

to je isto jedna od stvari koja mi nikako ne ide u glavu: zašto si profesori i asistenti ne mogu dopustiti odobravanje još jednog roka, odnosno zašto sve mora stati na samo jednom popravnom kad ste do prije dvije-tri godine imali nekoliko puta više posla (ispričavam se ako sam pretjerao u procjenama)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:35 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pretjerao si; dopusti da sami procjenjujemo koliko smo posla imali prije, a koliko sada. :? Po roku je izlazilo 20-30 studenata, sto je manje od 300 studenata godisnje; sada vas skoro toliko izadje na [b]svaki[/b] kolokvij (barem dva redovita i jedan popravni). :| A prije nije bilo niti zadaca, bliceva,... :roll:

Procitaj pazljivije moj post, pa ces vidjeti da ja ne tvrdim da su dvije subote ili 9. mjesec nama veliki problem; ali tvrdim da je bezobrazno napadati Fakultet da ne uvazava misljenje studenata jer je mnogo puta dokazano suprotno. :evil: To sto nije sve onako kako ste si vi zamislili, govori i o vasim zahtjevima. :roll:

U ime Fakulteta ne mogu govoriti, ali mogu u svoje osobno: protivim se dvostrukim popravnima jer su se do sada pokazali kao nesto totalno neproduktivno. :| Procitaj post od mladac; tamo solidno tocno pise zasto sam ja (a mislim i dobar dio Fakulteta) protiv naguravanja popravnih sa zavrsnim ispitima... 8)

P.S. Da se mene pita, odmah bi napustili Bolonju i vratili se na stari, "rokovski" sustav. :P
Pretjerao si; dopusti da sami procjenjujemo koliko smo posla imali prije, a koliko sada. Confused Po roku je izlazilo 20-30 studenata, sto je manje od 300 studenata godisnje; sada vas skoro toliko izadje na svaki kolokvij (barem dva redovita i jedan popravni). Neutral A prije nije bilo niti zadaca, bliceva,... Rolling Eyes

Procitaj pazljivije moj post, pa ces vidjeti da ja ne tvrdim da su dvije subote ili 9. mjesec nama veliki problem; ali tvrdim da je bezobrazno napadati Fakultet da ne uvazava misljenje studenata jer je mnogo puta dokazano suprotno. Evil or Very Mad To sto nije sve onako kako ste si vi zamislili, govori i o vasim zahtjevima. Rolling Eyes

U ime Fakulteta ne mogu govoriti, ali mogu u svoje osobno: protivim se dvostrukim popravnima jer su se do sada pokazali kao nesto totalno neproduktivno. Neutral Procitaj post od mladac; tamo solidno tocno pise zasto sam ja (a mislim i dobar dio Fakulteta) protiv naguravanja popravnih sa zavrsnim ispitima... Cool

P.S. Da se mene pita, odmah bi napustili Bolonju i vratili se na stari, "rokovski" sustav. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 22:55 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Dixieland"]...jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava![/quote]

Tako je! :D Zalili ste se da je prenagurano i mi smo (sebi) dodali dvije radne subote u proljece, a sada smo odvojili popravne i redovite kolokvije, umjesto da i cijeli deveti mjesec imamo manje-vise slobodan, na racun tjedan dana posla pocetkom srpnja. :roll: Stvarno smo grozni kako vas ne uvazavamo. :roll:

[/quote]

nemoj tako.. nisam po bologni al svejedno imam razumijevanja za studente koji imaju 5 kol u tj dana (ili 6??).. pa da si i radio cijelo vrijeme kako spada, ti je to previse..
a sto ste "sebi" uzeli 2 sub u proljece.. pa to vam je posao!! a ne da imate 9 mj slobodan!! lijepo bi to bilo al jos je ljepse kad ljudski pomognes jadnim malim studentima :lol:
no zar ne stoji cinjenica da je prosle god s prvim bologncima bilo stanje jos gore pa su se snizili neki prestrogi kriteriji, i sada se ne smije zamjerati studentima koji pokusavaju smanjiti svoje, bilo to opravdano ili ne.. IMO..
vsego (napisa):
Dixieland (napisa):
...jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava!


Tako je! Very Happy Zalili ste se da je prenagurano i mi smo (sebi) dodali dvije radne subote u proljece, a sada smo odvojili popravne i redovite kolokvije, umjesto da i cijeli deveti mjesec imamo manje-vise slobodan, na racun tjedan dana posla pocetkom srpnja. Rolling Eyes Stvarno smo grozni kako vas ne uvazavamo. Rolling Eyes



nemoj tako.. nisam po bologni al svejedno imam razumijevanja za studente koji imaju 5 kol u tj dana (ili 6??).. pa da si i radio cijelo vrijeme kako spada, ti je to previse..
a sto ste "sebi" uzeli 2 sub u proljece.. pa to vam je posao!! a ne da imate 9 mj slobodan!! lijepo bi to bilo al jos je ljepse kad ljudski pomognes jadnim malim studentima Laughing
no zar ne stoji cinjenica da je prosle god s prvim bologncima bilo stanje jos gore pa su se snizili neki prestrogi kriteriji, i sada se ne smije zamjerati studentima koji pokusavaju smanjiti svoje, bilo to opravdano ili ne.. IMO..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:07 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar ovdje nitko nije savladao umijece citanja? :evil:

[quote="c_l"]no zar ne stoji cinjenica da je prosle god s prvim bologncima bilo stanje jos gore pa su se snizili neki prestrogi kriteriji, i sada se ne smije zamjerati studentima koji pokusavaju smanjiti svoje, bilo to opravdano ili ne.. IMO..[/quote]

Ne hvatam bas na sto mislis sa "snizavanjem prestrogog kriterija", ali ako vec sam kazes da smo nesto snizili, dakle [b]izasli studentima u susret[/b], to je onda upravo suprotno od onoga sto se gore tvrdi da ovaj fakultet uopce ne uvazava studentsko misljenje. :roll: [size=23][b]A upravo je to na sto prigovaram i na sto sam odgovorio[/b][/size] :!: Je l' sad dovoljno naglaseno? :roll:

Kao jednog od predlagatelja i zagovaratelja rastezanja kolokvijskih "tjedana" (prvog sa subotama, a drugoga na dva tjedna) i to upravo zbog vasih vapaja ovdje i IRL, izuzetno me iritira kad se [b]laze[/b] da ovaj fakultet uopce ne uvazava misljenje studenata. :evil:

I ne, meni nigdje u opisu radnog mjesta ne pise da moram imati radne subote, a u ovom semestru sam imao cca 5 (izmedju 4 i 6, nisam siguran). :|
Zar ovdje nitko nije savladao umijece citanja? Evil or Very Mad

c_l (napisa):
no zar ne stoji cinjenica da je prosle god s prvim bologncima bilo stanje jos gore pa su se snizili neki prestrogi kriteriji, i sada se ne smije zamjerati studentima koji pokusavaju smanjiti svoje, bilo to opravdano ili ne.. IMO..


Ne hvatam bas na sto mislis sa "snizavanjem prestrogog kriterija", ali ako vec sam kazes da smo nesto snizili, dakle izasli studentima u susret, to je onda upravo suprotno od onoga sto se gore tvrdi da ovaj fakultet uopce ne uvazava studentsko misljenje. Rolling Eyes A upravo je to na sto prigovaram i na sto sam odgovorio Exclamation Je l' sad dovoljno naglaseno? Rolling Eyes

Kao jednog od predlagatelja i zagovaratelja rastezanja kolokvijskih "tjedana" (prvog sa subotama, a drugoga na dva tjedna) i to upravo zbog vasih vapaja ovdje i IRL, izuzetno me iritira kad se laze da ovaj fakultet uopce ne uvazava misljenje studenata. Evil or Very Mad

I ne, meni nigdje u opisu radnog mjesta ne pise da moram imati radne subote, a u ovom semestru sam imao cca 5 (izmedju 4 i 6, nisam siguran). Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 23:08 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="c_l"]
a sto ste "sebi" uzeli 2 sub u proljece.. pa to vam je posao![/quote]
Mogao se je posao odraditi i bez subota i sve bi bilo po propisima. Radilo se je subotom, jer se je zeljelo izaci u susret studentima. Tretirati to kao da nikakav ustupak nije napravljen je u najmanju ruku neozbiljno.
c_l (napisa):

a sto ste "sebi" uzeli 2 sub u proljece.. pa to vam je posao!

Mogao se je posao odraditi i bez subota i sve bi bilo po propisima. Radilo se je subotom, jer se je zeljelo izaci u susret studentima. Tretirati to kao da nikakav ustupak nije napravljen je u najmanju ruku neozbiljno.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:40 ned, 3. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="c_l"]a sto ste "sebi" uzeli 2 sub u proljece.. pa to vam je posao!! a ne da imate 9 mj slobodan!![/quote]

9. mj. slobodan znaci slobodan za raditi znanost. Po kolektivnom ugovoru sveucilisni nastavnici samo 50% radnog vremena rade nastavu. Prije bolonje mozda je jos i bilo nastavnika za koje to nije bilo daleko od istine. Sada je jedini nacin za raditi znanost da se zbrise van.

Suprotno Dixielandovim najavama, mislim da necemo tako skoro ostati bez studenata. Prije ce nam se dogoditi da ostanemo bez nastavnika.
c_l (napisa):
a sto ste "sebi" uzeli 2 sub u proljece.. pa to vam je posao!! a ne da imate 9 mj slobodan!!


9. mj. slobodan znaci slobodan za raditi znanost. Po kolektivnom ugovoru sveucilisni nastavnici samo 50% radnog vremena rade nastavu. Prije bolonje mozda je jos i bilo nastavnika za koje to nije bilo daleko od istine. Sada je jedini nacin za raditi znanost da se zbrise van.

Suprotno Dixielandovim najavama, mislim da necemo tako skoro ostati bez studenata. Prije ce nam se dogoditi da ostanemo bez nastavnika.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
jadni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (16:01:46)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 19 - 4

PostPostano: 13:07 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citam sve ovo i ne vjerujem sto vidim....
Napravili srednju skolu od fakulteta...
Studiram vec 6 godina, od toga ljeti ucim i polazem a zimi spavam i ljenim.
Da sam na bolonji moje studiranje bi bilo 2 puta duze!
Mislim, nisu svi za ustajanje u 6, slusanje predavaja i redovito strebanje.
Sjecate se rijeci "kampanjac"?? :reading:
Citam sve ovo i ne vjerujem sto vidim....
Napravili srednju skolu od fakulteta...
Studiram vec 6 godina, od toga ljeti ucim i polazem a zimi spavam i ljenim.
Da sam na bolonji moje studiranje bi bilo 2 puta duze!
Mislim, nisu svi za ustajanje u 6, slusanje predavaja i redovito strebanje.
Sjecate se rijeci "kampanjac"?? Look, ma, I'm reading!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kpkp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (13:30:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 13:56 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam, naravno, za popravni u 7.mjesecu (uz oni u 9.mjesec)!

Znam da je prosle godine, taj popravni u 7.mjesecu velikom broju ljudi pomogao. Uspjeli su poloziti i bili mirni cijelo ljeto. Moze se dogoditi da smo stvarno ucili i spremali se za kolokvij, ali samo bas tog dana bili jako dekoncentrirani i nismo bilo u mogucnosti pokazati sto znamo. U tom slucaju bi ove godine morali cekati 9.mjesec, bez obzira na to da bi sigurno prosli za par dana od pravog kolokvija.
Ja sam, naravno, za popravni u 7.mjesecu (uz oni u 9.mjesec)!

Znam da je prosle godine, taj popravni u 7.mjesecu velikom broju ljudi pomogao. Uspjeli su poloziti i bili mirni cijelo ljeto. Moze se dogoditi da smo stvarno ucili i spremali se za kolokvij, ali samo bas tog dana bili jako dekoncentrirani i nismo bilo u mogucnosti pokazati sto znamo. U tom slucaju bi ove godine morali cekati 9.mjesec, bez obzira na to da bi sigurno prosli za par dana od pravog kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan