Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

REFERENDUM (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
noa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2007. (22:28:08)
Postovi: (51)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 14:36 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

+ 7.mj. naravno
nije mi jasno samo zasto se ljudi kojima to nije potrebno bune. mozete to veoma jednostavno izignorirati ne pojaviti se pretvarati se da ne postoji...
postoji vjerojatnost da mi nece trebati nikakav popravni (pa i da prolazim ne znam koliko dobro) svejedno ne vidim razloga za ne pruziti podrsku tome...ako nekome treba...

i btw. da stvarno ne razumijem te uzasne asistente sto se zale ta ja sam npr.veoma sretna kad mi uvale extra posla na koji nisam racunala. nema mi boljeg
+ 7.mj. naravno
nije mi jasno samo zasto se ljudi kojima to nije potrebno bune. mozete to veoma jednostavno izignorirati ne pojaviti se pretvarati se da ne postoji...
postoji vjerojatnost da mi nece trebati nikakav popravni (pa i da prolazim ne znam koliko dobro) svejedno ne vidim razloga za ne pruziti podrsku tome...ako nekome treba...

i btw. da stvarno ne razumijem te uzasne asistente sto se zale ta ja sam npr.veoma sretna kad mi uvale extra posla na koji nisam racunala. nema mi boljeg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Dixieland
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2005. (17:17:09)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Ispod Sunca zlatnoga....

PostPostano: 15:43 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] žalili ste se da je prenagurano i mi smo (sebi) dodali dvije radne subote u proljeće... [/quote]

Da kolokviji traju dva tjedna radnih subota ne bi bilo. :lol:


[quote="vsego"] ... po roku je izlazilo 20-30 studenata, što je manje od 300 studenata godišnje... a prije nije bilo niti zadaća, bliceva...[/quote]

hm... pa zar i prije nije bilo kolokvija koji su btw bili i uvjet za potpis, a također smo se mogli i oslobodit pismenog, na koje je izlazio veći broj studenata. Bliceve i zadaće smo također imali iz nekih predmeta, baš kao i sad... jer ih nemamo iz svih... i + 2 roka u drugom, 1 u četvrtom, 2 u šestom, 2 u devetom, dekanski, te 1 rok u dvanaestom mjesecu... i sad imate VIŠE posla??? :shock: :?


[quote="vsego"] izuzetno me iritira kad se [b]laze[/b] da ovaj fakultet uopće ne uvažava mišljenje studenata [/quote]

mislim da svaki čovjek ima pravo na svoje mišljenje i mislim da nisam prekršila nikakva pravila ovog foruma rekavši ga, stoga smatram da se možeš, a i ne moraš slagat sa mnom, ali da je krajnje nisko i nepristojno optuživat me da lažem!
vsego (napisa):
žalili ste se da je prenagurano i mi smo (sebi) dodali dvije radne subote u proljeće...


Da kolokviji traju dva tjedna radnih subota ne bi bilo. Laughing


vsego (napisa):
... po roku je izlazilo 20-30 studenata, što je manje od 300 studenata godišnje... a prije nije bilo niti zadaća, bliceva...


hm... pa zar i prije nije bilo kolokvija koji su btw bili i uvjet za potpis, a također smo se mogli i oslobodit pismenog, na koje je izlazio veći broj studenata. Bliceve i zadaće smo također imali iz nekih predmeta, baš kao i sad... jer ih nemamo iz svih... i + 2 roka u drugom, 1 u četvrtom, 2 u šestom, 2 u devetom, dekanski, te 1 rok u dvanaestom mjesecu... i sad imate VIŠE posla??? Shocked Confused


vsego (napisa):
izuzetno me iritira kad se laze da ovaj fakultet uopće ne uvažava mišljenje studenata


mislim da svaki čovjek ima pravo na svoje mišljenje i mislim da nisam prekršila nikakva pravila ovog foruma rekavši ga, stoga smatram da se možeš, a i ne moraš slagat sa mnom, ali da je krajnje nisko i nepristojno optuživat me da lažem!



_________________
And it makes me wonder...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iuppiter
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (12:15:51)
Postovi: (6A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 7
Lokacija: Nigdjezemska

PostPostano: 16:28 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne može se reći da se ne uvažava naše mišljenje pošto smo dobili više lufta među kolokvijima (ali ipak se, na žalost, neki ljudi žale da je sad previše lufta :roll: )
Ideju o još jednom roku/popravnom/bilosto u principu podržavam jer od viška glava ne boli :D, a mogla bi fljoknut integrale :( :oops: pa ne bi bilo loše to ispravit još u 7.mjesecu, a ljeto imat za druge stvari.
Ali ako bi birala između 7. i 9. mjeseca (dakle samo jedan rok/popravni/bilošto), ipak bi radije 9. da naucim kak treba.
Ne može se reći da se ne uvažava naše mišljenje pošto smo dobili više lufta među kolokvijima (ali ipak se, na žalost, neki ljudi žale da je sad previše lufta Rolling Eyes )
Ideju o još jednom roku/popravnom/bilosto u principu podržavam jer od viška glava ne boli Very Happy, a mogla bi fljoknut integrale Sad Embarassed pa ne bi bilo loše to ispravit još u 7.mjesecu, a ljeto imat za druge stvari.
Ali ako bi birala između 7. i 9. mjeseca (dakle samo jedan rok/popravni/bilošto), ipak bi radije 9. da naucim kak treba.



_________________
Stultorum plena sunt omnia.

/Ciceron/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:47 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Dixieland"][quote="vsego"] izuzetno me iritira kad se [b]laze[/b] da ovaj fakultet uopće ne uvažava mišljenje studenata [/quote]
mislim da svaki čovjek ima pravo na svoje mišljenje i mislim da nisam prekršila nikakva pravila ovog foruma rekavši ga, stoga smatram da se možeš, a i ne moraš slagat sa mnom, ali da je krajnje nisko i nepristojno optuživat me da lažem![/quote]

Moze tvoje misljenje biti i da je danas pred zgradom Fakulteta napadalo 1 metar snijega, ali se onda ne mozes buniti ako ti ja kazem da lazes. :roll: Ja sam naveo primjere gdje je Fakultet uvazio misljenje studenata, a ti si se samo zadrzala na pausalnoj ocjeni "jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava". :roll: Pokopaj moju tvrdnju da saslusamo [color=red][b]i[/b][/color] studente (naravno, ne samo studente!), tj. dokazi svoju da vam uopce ne izlazimo u susret, pa cu priznati da nisam (bio) u pravu. :P

Mene zanima zeli li itko sedmi mjesec [b]bez[/b] devetog, jer to je aksiom od kojeg je krenulo: jedan popravak, bez dodatnih poklona. :) "Nasa" verzija Bolonje ne predvidja niti taj popravak (koji bi mozda trebali ukinuti, da postanete svjesni kako to isto nije Bogom dano). :P
Dixieland (napisa):
vsego (napisa):
izuzetno me iritira kad se laze da ovaj fakultet uopće ne uvažava mišljenje studenata

mislim da svaki čovjek ima pravo na svoje mišljenje i mislim da nisam prekršila nikakva pravila ovog foruma rekavši ga, stoga smatram da se možeš, a i ne moraš slagat sa mnom, ali da je krajnje nisko i nepristojno optuživat me da lažem!


Moze tvoje misljenje biti i da je danas pred zgradom Fakulteta napadalo 1 metar snijega, ali se onda ne mozes buniti ako ti ja kazem da lazes. Rolling Eyes Ja sam naveo primjere gdje je Fakultet uvazio misljenje studenata, a ti si se samo zadrzala na pausalnoj ocjeni "jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava". Rolling Eyes Pokopaj moju tvrdnju da saslusamo i studente (naravno, ne samo studente!), tj. dokazi svoju da vam uopce ne izlazimo u susret, pa cu priznati da nisam (bio) u pravu. Razz

Mene zanima zeli li itko sedmi mjesec bez devetog, jer to je aksiom od kojeg je krenulo: jedan popravak, bez dodatnih poklona. Smile "Nasa" verzija Bolonje ne predvidja niti taj popravak (koji bi mozda trebali ukinuti, da postanete svjesni kako to isto nije Bogom dano). Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sasuke
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2005. (19:22:00)
Postovi: (47)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 11 - 16
Lokacija: zemlja

PostPostano: 19:22 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hej ljudi... Koliko sam ja upucena...popravni su nam u 9. misecu...sad nemam pojma jel imamo pravo u tom 9.misecu izaci i ispite koje nismo, npr.polozili u 3.semestru??
a ako nam daju, tzv dekanski rok...cujem od nesluzbenih inf. da ce to biti u 10.misecu??
ako ko zna odg.........
:?
Hej ljudi... Koliko sam ja upucena...popravni su nam u 9. misecu...sad nemam pojma jel imamo pravo u tom 9.misecu izaci i ispite koje nismo, npr.polozili u 3.semestru??
a ako nam daju, tzv dekanski rok...cujem od nesluzbenih inf. da ce to biti u 10.misecu??
ako ko zna odg.........
Confused



_________________
Never let the fear of striking out keep you from playing the game.

nyx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Dixieland
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2005. (17:17:09)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Ispod Sunca zlatnoga....

PostPostano: 19:53 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Moze tvoje misljenje biti i da je danas pred zgradom Fakulteta napadalo 1 metar snijega, ali se onda ne mozes buniti ako ti ja kazem da lazes. :roll: Ja sam naveo primjere gdje je Fakultet uvazio misljenje studenata, a ti si se samo zadrzala na pausalnoj ocjeni "jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava". :roll: Pokopaj moju tvrdnju da saslusamo [color=red][b]i[/b][/color] studente (naravno, ne samo studente!), tj. dokazi svoju da vam uopce ne izlazimo u susret, pa cu priznati da nisam (bio) u pravu. :P
[/quote]

Ako sam ja taj metar snijega doista vidjela, možda zbog svojih mentalnih (ne)sposobnosti ili problema, ne znači da lažem, jer je za mene laž nesklad onoga što se kaže i onoga što se misli, a to što ja možda po tvome mišljenju nisam u pravu, ne znači da lažem!

Također mislim, ili očito LAŽEM, da kao što ni jedna lasta ne znači proljeće, to što je kolokvijski tjedan produljen na dva dana, ne znači da se mišljenja studenata uvažavaju. Također napominjem da nisam nigdje napisala da nam "uopće" ne izlazite u susret!
Molim te vsego da ovo ne svatiš osobno, al mene jednostavno ono što ti možda ne smatraš nepravednim jako ljuti. No hard fellings.... al ti nikad neću oprostit što si mi rekao da lažem :wink:

Meni su suludi ti neki uvjeti za popravne kao što je bilo u 3. semestru, jer neki studenti nisu mogli izać na popravni, jer nisu imali ispunjen uvjet da su položili dva kolegija iz tog semestra (bez onih koji su priznati), a nisu jer su ih položili godinu prije, kad su te ispite dobili na parcijali. Znači umjesto da ih se "nagradi" za trud, bolje bi bilo da te ispite na parcijali nisu uopće polagali!
vsego (napisa):

Moze tvoje misljenje biti i da je danas pred zgradom Fakulteta napadalo 1 metar snijega, ali se onda ne mozes buniti ako ti ja kazem da lazes. Rolling Eyes Ja sam naveo primjere gdje je Fakultet uvazio misljenje studenata, a ti si se samo zadrzala na pausalnoj ocjeni "jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava". Rolling Eyes Pokopaj moju tvrdnju da saslusamo i studente (naravno, ne samo studente!), tj. dokazi svoju da vam uopce ne izlazimo u susret, pa cu priznati da nisam (bio) u pravu. Razz


Ako sam ja taj metar snijega doista vidjela, možda zbog svojih mentalnih (ne)sposobnosti ili problema, ne znači da lažem, jer je za mene laž nesklad onoga što se kaže i onoga što se misli, a to što ja možda po tvome mišljenju nisam u pravu, ne znači da lažem!

Također mislim, ili očito LAŽEM, da kao što ni jedna lasta ne znači proljeće, to što je kolokvijski tjedan produljen na dva dana, ne znači da se mišljenja studenata uvažavaju. Također napominjem da nisam nigdje napisala da nam "uopće" ne izlazite u susret!
Molim te vsego da ovo ne svatiš osobno, al mene jednostavno ono što ti možda ne smatraš nepravednim jako ljuti. No hard fellings.... al ti nikad neću oprostit što si mi rekao da lažem Wink

Meni su suludi ti neki uvjeti za popravne kao što je bilo u 3. semestru, jer neki studenti nisu mogli izać na popravni, jer nisu imali ispunjen uvjet da su položili dva kolegija iz tog semestra (bez onih koji su priznati), a nisu jer su ih položili godinu prije, kad su te ispite dobili na parcijali. Znači umjesto da ih se "nagradi" za trud, bolje bi bilo da te ispite na parcijali nisu uopće polagali!



_________________
And it makes me wonder...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:17 pon, 4. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Sasuke"]Hej ljudi... Koliko sam ja upucena...popravni su nam u 9. misecu...sad nemam pojma jel imamo pravo u tom 9.misecu izaci i ispite koje nismo, npr.polozili u 3.semestru?[/quote]

Ne, koliko sam ja razumio, to su popravni za stvari koje su odradjene u ljetnom semestru; zmiski semestar se popravljao u 2. i 3. mjesecu. :)

[quote="Sasuke"]a ako nam daju, tzv dekanski rok...cujem od nesluzbenih inf. da ce to biti u 10.misecu??[/quote]

"Dekanski rok" je kod nas uvijek pocetkom 10. mjeseca i, kao i svi rokovi, odnosi se na predbolonjce. ;)

[quote="Dixieland"]Ako sam ja taj metar snijega doista vidjela, možda zbog svojih mentalnih (ne)sposobnosti ili problema, ne znači da lažem, jer je za mene laž nesklad onoga što se kaže i onoga što se misli, a to što ja možda po tvome mišljenju nisam u pravu, ne znači da lažem![/quote]

Laz je, po definiciji, svjesno iznosenje neistine. :roll: Ako ti ne mozes argumentirati da si u pravu ili barem pobiti moje pobijanje tvoje tvrdnje,... :?

[quote="Dixieland"]Također mislim, ili očito LAŽEM, da kao što ni jedna lasta ne znači proljeće, to što je kolokvijski tjedan produljen na dva dana, ne znači da se mišljenja studenata uvažavaju.[/quote]

Ah, vadimo se na nepotpunost moje liste? :lol: Da vidimo... dodatne popravne ove godine i dopunsku nastavu prosle godine, smislili smo zato da sebi otezamo zivot, ne zato jer su studenti trazili jos popravaka. :| Uvjete za predbolonjce smo prosle i, pogotovo, ove godine spustali, valjda isto iz nekog svog hira. :lol: Dodatni namjestaj za predavaonice je kupljen da bi profesori imali stol na koji ce osloniti noge; ne zato jer su studenti prigovarali da nemaju gdje sjediti. :P Eto, ja nabrzinu nabrojao par stvari (bez sitnica poput naglasene zabrane pusenja ili dodatnih kanti za smece koje su trazili studenti, tu na Forumu) koje su mi pale na pamet... potuci me argumentima. :P

[quote="Dixieland"]Također napominjem da nisam nigdje napisala da nam "uopće" ne izlazite u susret![/quote]

A kako se prevodi "smatram da su ovo samo naše puste želje i da od toga nema nikakve koristi, jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava!"? :-k Dakle, nema nikakve koristi ista traziti jer fax ne uvazava misljenje studenata, ali ti ipak ne tvrdis da vas nikad ne uvazava... zasto onda "nema nikakve koristi"? :-k

[quote="Dixieland"]Molim te vsego da ovo ne svatiš osobno, al mene jednostavno ono što ti možda ne smatraš nepravednim jako ljuti.[/quote]

Good: ti popljujes fax i naljutis mene; ja ti vratim i naljutim tebe. :D Ravnopravno, do na sitnicu da sam ja svoje potkrijepio argumentima. 8)

[quote="Dixieland"]No hard fellings.... al ti nikad neću oprostit što si mi rekao da lažem :wink:[/quote]

Tvoje pravo. 8)

[quote="Dixieland"]Meni su suludi ti neki uvjeti za popravne kao što je bilo u 3. semestru, jer neki studenti nisu mogli izać na popravni, jer nisu imali ispunjen uvjet da su položili dva kolegija iz tog semestra (bez onih koji su priznati), a nisu jer su ih položili godinu prije, kad su te ispite dobili na parcijali. Znači umjesto da ih se "nagradi" za trud, bolje bi bilo da te ispite na parcijali nisu uopće polagali![/quote]

Bilo je o tome rasprave na Vijecu, a objasnjeno je i na Forumu. :) Opet se uzima zdravo za gotovo, a ne racuna se da su dodatni popravni bili poklon koji nisu dobili samo oni studenti koji u [b]dvije runde[/b] (redoviti i popravni kolokviji) [b]nisu uspjeli dati barem dva kolegija[/b]... :roll: A mi na UuRu smo brojali sve, cak i Engleski. :lol:
Sasuke (napisa):
Hej ljudi... Koliko sam ja upucena...popravni su nam u 9. misecu...sad nemam pojma jel imamo pravo u tom 9.misecu izaci i ispite koje nismo, npr.polozili u 3.semestru?


Ne, koliko sam ja razumio, to su popravni za stvari koje su odradjene u ljetnom semestru; zmiski semestar se popravljao u 2. i 3. mjesecu. Smile

Sasuke (napisa):
a ako nam daju, tzv dekanski rok...cujem od nesluzbenih inf. da ce to biti u 10.misecu??


"Dekanski rok" je kod nas uvijek pocetkom 10. mjeseca i, kao i svi rokovi, odnosi se na predbolonjce. Wink

Dixieland (napisa):
Ako sam ja taj metar snijega doista vidjela, možda zbog svojih mentalnih (ne)sposobnosti ili problema, ne znači da lažem, jer je za mene laž nesklad onoga što se kaže i onoga što se misli, a to što ja možda po tvome mišljenju nisam u pravu, ne znači da lažem!


Laz je, po definiciji, svjesno iznosenje neistine. Rolling Eyes Ako ti ne mozes argumentirati da si u pravu ili barem pobiti moje pobijanje tvoje tvrdnje,... Confused

Dixieland (napisa):
Također mislim, ili očito LAŽEM, da kao što ni jedna lasta ne znači proljeće, to što je kolokvijski tjedan produljen na dva dana, ne znači da se mišljenja studenata uvažavaju.


Ah, vadimo se na nepotpunost moje liste? Laughing Da vidimo... dodatne popravne ove godine i dopunsku nastavu prosle godine, smislili smo zato da sebi otezamo zivot, ne zato jer su studenti trazili jos popravaka. Neutral Uvjete za predbolonjce smo prosle i, pogotovo, ove godine spustali, valjda isto iz nekog svog hira. Laughing Dodatni namjestaj za predavaonice je kupljen da bi profesori imali stol na koji ce osloniti noge; ne zato jer su studenti prigovarali da nemaju gdje sjediti. Razz Eto, ja nabrzinu nabrojao par stvari (bez sitnica poput naglasene zabrane pusenja ili dodatnih kanti za smece koje su trazili studenti, tu na Forumu) koje su mi pale na pamet... potuci me argumentima. Razz

Dixieland (napisa):
Također napominjem da nisam nigdje napisala da nam "uopće" ne izlazite u susret!


A kako se prevodi "smatram da su ovo samo naše puste želje i da od toga nema nikakve koristi, jer se očigledno na našem fax-u mišljenje studenata ne uvažava!"? Think Dakle, nema nikakve koristi ista traziti jer fax ne uvazava misljenje studenata, ali ti ipak ne tvrdis da vas nikad ne uvazava... zasto onda "nema nikakve koristi"? Think

Dixieland (napisa):
Molim te vsego da ovo ne svatiš osobno, al mene jednostavno ono što ti možda ne smatraš nepravednim jako ljuti.


Good: ti popljujes fax i naljutis mene; ja ti vratim i naljutim tebe. Very Happy Ravnopravno, do na sitnicu da sam ja svoje potkrijepio argumentima. Cool

Dixieland (napisa):
No hard fellings.... al ti nikad neću oprostit što si mi rekao da lažem Wink


Tvoje pravo. Cool

Dixieland (napisa):
Meni su suludi ti neki uvjeti za popravne kao što je bilo u 3. semestru, jer neki studenti nisu mogli izać na popravni, jer nisu imali ispunjen uvjet da su položili dva kolegija iz tog semestra (bez onih koji su priznati), a nisu jer su ih položili godinu prije, kad su te ispite dobili na parcijali. Znači umjesto da ih se "nagradi" za trud, bolje bi bilo da te ispite na parcijali nisu uopće polagali!


Bilo je o tome rasprave na Vijecu, a objasnjeno je i na Forumu. Smile Opet se uzima zdravo za gotovo, a ne racuna se da su dodatni popravni bili poklon koji nisu dobili samo oni studenti koji u dvije runde (redoviti i popravni kolokviji) nisu uspjeli dati barem dva kolegija... Rolling Eyes A mi na UuRu smo brojali sve, cak i Engleski. Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chiara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (20:54:10)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: ...ispod marelice...

PostPostano: 1:24 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A šta ste vi imali brojati kad tete u referadi nisu niti uzimale molbe bez zadovoljenih uvjeta? ja sam čisti primjer toga,a kasnije sam čula da su neki to uspjeli prošvercati pa im se odobrilo,ok,ali a sam tu izvisila jer sam kasno saznala. šta se nije odma moglo napisat da nema uvjeta za molbu?

da,i da se vratim na temu,podržavam referendum.
A šta ste vi imali brojati kad tete u referadi nisu niti uzimale molbe bez zadovoljenih uvjeta? ja sam čisti primjer toga,a kasnije sam čula da su neki to uspjeli prošvercati pa im se odobrilo,ok,ali a sam tu izvisila jer sam kasno saznala. šta se nije odma moglo napisat da nema uvjeta za molbu?

da,i da se vratim na temu,podržavam referendum.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:32 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Chiara"]A šta ste vi imali brojati kad tete u referadi nisu niti uzimale molbe bez zadovoljenih uvjeta? ja sam čisti primjer toga,a kasnije sam čula da su neki to uspjeli prošvercati pa im se odobrilo,ok,ali a sam tu izvisila jer sam kasno saznala. šta se nije odma moglo napisat da nema uvjeta za molbu?[/quote]

[b]Mislim[/b] (as in "poprilicno sam uvjeren, ali nisam bas skroz siguran") da teta u Referadi treba prihvatiti molbu, pa sve i da na njoj pise "molim da mi Dekan plese obucen u rozu haljinicu". :| Hoce li molba biti odobrena, ovisi o onome na koga je naslovljena (u slucaju drugog popravka, to su bili predmetni nastavnici; slucajno sam bio prisutan kad je odobrena molba studentice koja je dala Engleski i jos nesto; molba osobe koja je dala samo jedan ispit, odbijena je prema pravilu koje je donijelo Vijece). 8)

Da ponovim pitanje: zeli li netko popravni u sedmom mjesecu [b]umjesto[/b] devetog? :-k
Chiara (napisa):
A šta ste vi imali brojati kad tete u referadi nisu niti uzimale molbe bez zadovoljenih uvjeta? ja sam čisti primjer toga,a kasnije sam čula da su neki to uspjeli prošvercati pa im se odobrilo,ok,ali a sam tu izvisila jer sam kasno saznala. šta se nije odma moglo napisat da nema uvjeta za molbu?


Mislim (as in "poprilicno sam uvjeren, ali nisam bas skroz siguran") da teta u Referadi treba prihvatiti molbu, pa sve i da na njoj pise "molim da mi Dekan plese obucen u rozu haljinicu". Neutral Hoce li molba biti odobrena, ovisi o onome na koga je naslovljena (u slucaju drugog popravka, to su bili predmetni nastavnici; slucajno sam bio prisutan kad je odobrena molba studentice koja je dala Engleski i jos nesto; molba osobe koja je dala samo jedan ispit, odbijena je prema pravilu koje je donijelo Vijece). Cool

Da ponovim pitanje: zeli li netko popravni u sedmom mjesecu umjesto devetog? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iuppiter
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (12:15:51)
Postovi: (6A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 7
Lokacija: Nigdjezemska

PostPostano: 9:06 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Da ponovim pitanje: zeli li netko popravni u sedmom mjesecu [b]umjesto[/b] devetog? :-k[/quote]

Da ponovim svoj odgovor, između 7. i 9.radije 9., ali ako bi se mogli izboriti za oboje, ja sam ZA, meni ne smeta. :D
vsego (napisa):
Da ponovim pitanje: zeli li netko popravni u sedmom mjesecu umjesto devetog? Think


Da ponovim svoj odgovor, između 7. i 9.radije 9., ali ako bi se mogli izboriti za oboje, ja sam ZA, meni ne smeta. Very Happy



_________________
Stultorum plena sunt omnia.

/Ciceron/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
gottfried
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2006. (22:49:29)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:24 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Podržavam referendum.
Naravno, ako se treba birati između 2 datuma da je onaj u 9.mj. prihvatljiviji. Ali pitanje je zašto ne bi bila obadva popravna. Svi profesori i asistenti bruje o tome kako im je u interesu da što više studenata prođe. Ne znam kako će smanjivanje "šansi" tome pridonijeti. Mi ovdje ne tražimo smanjivanje programa, Tražimo samo više izlazaka na ispit. To ne bi trebalo smanjiti kvalitetu fakulteta.
Podržavam referendum.
Naravno, ako se treba birati između 2 datuma da je onaj u 9.mj. prihvatljiviji. Ali pitanje je zašto ne bi bila obadva popravna. Svi profesori i asistenti bruje o tome kako im je u interesu da što više studenata prođe. Ne znam kako će smanjivanje "šansi" tome pridonijeti. Mi ovdje ne tražimo smanjivanje programa, Tražimo samo više izlazaka na ispit. To ne bi trebalo smanjiti kvalitetu fakulteta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chiara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (20:54:10)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: ...ispod marelice...

PostPostano: 13:04 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Mislim[/b] (as in "poprilicno sam uvjeren, ali nisam bas skroz siguran") da teta u Referadi treba prihvatiti molbu, pa sve i da na njoj pise "molim da mi Dekan plese obucen u rozu haljinicu". :| Hoce li molba biti odobrena, ovisi o onome na koga je naslovljena (u slucaju drugog popravka, to su bili predmetni nastavnici; slucajno sam bio prisutan kad je odobrena molba studentice koja je dala Engleski i jos nesto; molba osobe koja je dala samo jedan ispit, odbijena je prema pravilu koje je donijelo Vijece). 8)

Ja osobno imam polozen engleski i seminar,a priznat mi je osnove algoritama,drugi su na osnovu toga dobili pravo na popravni,da i naravno da sam bila na listi za popravni.
i onda sam ja napisala tu molbu i ovjerila je,ali teta u referadi me poslala natrag. E sad,šta bi ona trebala ili ne,to nije moj problem,ja samo znam da sam izvisila zbog necije šale. Dakle,moglo se napisati da će se priznavati engleski ili priznati ispiti,svejedno,ili se trebalo reći teti u referadi da ne 'stavlja nos' di mu nije mjesto.
Mislim (as in "poprilicno sam uvjeren, ali nisam bas skroz siguran") da teta u Referadi treba prihvatiti molbu, pa sve i da na njoj pise "molim da mi Dekan plese obucen u rozu haljinicu". Neutral Hoce li molba biti odobrena, ovisi o onome na koga je naslovljena (u slucaju drugog popravka, to su bili predmetni nastavnici; slucajno sam bio prisutan kad je odobrena molba studentice koja je dala Engleski i jos nesto; molba osobe koja je dala samo jedan ispit, odbijena je prema pravilu koje je donijelo Vijece). Cool

Ja osobno imam polozen engleski i seminar,a priznat mi je osnove algoritama,drugi su na osnovu toga dobili pravo na popravni,da i naravno da sam bila na listi za popravni.
i onda sam ja napisala tu molbu i ovjerila je,ali teta u referadi me poslala natrag. E sad,šta bi ona trebala ili ne,to nije moj problem,ja samo znam da sam izvisila zbog necije šale. Dakle,moglo se napisati da će se priznavati engleski ili priznati ispiti,svejedno,ili se trebalo reći teti u referadi da ne 'stavlja nos' di mu nije mjesto.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:19 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Chiara"]Dakle,moglo se napisati da će se priznavati engleski ili priznati ispiti,...[/quote]

Ako se dobro sjecam, pisalo je da se priznaju ispiti polozeni u tom semestru; po toj logici je i priznat Engleski koji spomenuh. :)

[quote="Chiara"]ili se trebalo reći teti u referadi da ne 'stavlja nos' di mu nije mjesto.[/quote]

Greske su uvijek moguce, no ako mi ne znamo za to, ne mozemo popraviti. :( Kad mislite da ste zakinuti, obratite se svojim predstavnicima da vam kazu jeste li zaista zakinuti i, ako jeste, sto mozete/trebate poduzeti. :)
Chiara (napisa):
Dakle,moglo se napisati da će se priznavati engleski ili priznati ispiti,...


Ako se dobro sjecam, pisalo je da se priznaju ispiti polozeni u tom semestru; po toj logici je i priznat Engleski koji spomenuh. Smile

Chiara (napisa):
ili se trebalo reći teti u referadi da ne 'stavlja nos' di mu nije mjesto.


Greske su uvijek moguce, no ako mi ne znamo za to, ne mozemo popraviti. Sad Kad mislite da ste zakinuti, obratite se svojim predstavnicima da vam kazu jeste li zaista zakinuti i, ako jeste, sto mozete/trebate poduzeti. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Dixieland
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 07. 2005. (17:17:09)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Ispod Sunca zlatnoga....

PostPostano: 15:01 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ah, vadimo se na nepotpunost moje liste? :lol: Da vidimo... dodatne popravne ove godine i dopunsku nastavu prosle godine, smislili smo zato da sebi otezamo zivot, ne zato jer su studenti trazili jos popravaka. :| Uvjete za predbolonjce smo prosle i, pogotovo, ove godine spustali, valjda isto iz nekog svog hira. :lol: Dodatni namjestaj za predavaonice je kupljen da bi profesori imali stol na koji ce osloniti noge; ne zato jer su studenti prigovarali da nemaju gdje sjediti. :P Eto, ja nabrzinu nabrojao par stvari (bez sitnica poput naglasene zabrane pusenja ili dodatnih kanti za smece koje su trazili studenti, tu na Forumu) koje su mi pale na pamet... potuci me argumentima. :P [/quote]

Sumnjam da biste i uveli popravne, da toliki broj ljudi nije popadao kolokvije. A i sumnjam da ste mogli baš tek tako po prvi puta uvest bolognu bez nekih olakotnih okolnosti, ili kako ti navosiš POKLONA. Dodatni namještaj za učionice... vauuuu, a što bi trebali studenti sjedit po podu... mislim da fakultet treba imati zadovoljavajući inventar. Uostalom raspravljali smo o mišljenjima studenata u vezi popravnih, a ne o kantama za smeće. A što je sa pustim peticijama za bezuvjetan upis predbolognaca, sa popravnim kolokvijima ove godine za drugu godinu... ah da uveli ste "dodatni rok", koji nije imao "produktivnost", jer se recimo tražilo 75% za prolaz. A što se tiče smanjivanja kriterija, možda su neki kolegiji "lakši", naglašavam NEKI, i to samo što se tiče kolokvija... a na usmenima je sve ostalo isto, i nema govora od onih 15 min koliko te prof "smije" ispitivat, jer su studenti i dalje ostajali po 60+ min...


[quote="vsego"]Bilo je o tome rasprave na Vijecu, a objasnjeno je i na Forumu. :) Opet se uzima zdravo za gotovo, a ne racuna se da su dodatni popravni bili poklon koji nisu dobili samo oni studenti koji u [b]dvije runde[/b] (redoviti i popravni kolokviji) [b]nisu uspjeli dati barem dva kolegija[/b]... :roll: A mi na UuRu smo brojali sve, cak i Engleski. :lol:[/quote]

ako je nekome odobreno da upiše jedan ili dva kolegija i ne prođe jedan kolokvij od jednog od ta dva predmeta... ne vidim mogućnost da ta ista osoba ima zadovoljen uvjet da ima položena dva kolegija u tom semestru! Kakve dvije runde... na drugoj godini nema popravnih kolokvija...
vsego (napisa):
Ah, vadimo se na nepotpunost moje liste? Laughing Da vidimo... dodatne popravne ove godine i dopunsku nastavu prosle godine, smislili smo zato da sebi otezamo zivot, ne zato jer su studenti trazili jos popravaka. Neutral Uvjete za predbolonjce smo prosle i, pogotovo, ove godine spustali, valjda isto iz nekog svog hira. Laughing Dodatni namjestaj za predavaonice je kupljen da bi profesori imali stol na koji ce osloniti noge; ne zato jer su studenti prigovarali da nemaju gdje sjediti. Razz Eto, ja nabrzinu nabrojao par stvari (bez sitnica poput naglasene zabrane pusenja ili dodatnih kanti za smece koje su trazili studenti, tu na Forumu) koje su mi pale na pamet... potuci me argumentima. Razz


Sumnjam da biste i uveli popravne, da toliki broj ljudi nije popadao kolokvije. A i sumnjam da ste mogli baš tek tako po prvi puta uvest bolognu bez nekih olakotnih okolnosti, ili kako ti navosiš POKLONA. Dodatni namještaj za učionice... vauuuu, a što bi trebali studenti sjedit po podu... mislim da fakultet treba imati zadovoljavajući inventar. Uostalom raspravljali smo o mišljenjima studenata u vezi popravnih, a ne o kantama za smeće. A što je sa pustim peticijama za bezuvjetan upis predbolognaca, sa popravnim kolokvijima ove godine za drugu godinu... ah da uveli ste "dodatni rok", koji nije imao "produktivnost", jer se recimo tražilo 75% za prolaz. A što se tiče smanjivanja kriterija, možda su neki kolegiji "lakši", naglašavam NEKI, i to samo što se tiče kolokvija... a na usmenima je sve ostalo isto, i nema govora od onih 15 min koliko te prof "smije" ispitivat, jer su studenti i dalje ostajali po 60+ min...


vsego (napisa):
Bilo je o tome rasprave na Vijecu, a objasnjeno je i na Forumu. Smile Opet se uzima zdravo za gotovo, a ne racuna se da su dodatni popravni bili poklon koji nisu dobili samo oni studenti koji u dvije runde (redoviti i popravni kolokviji) nisu uspjeli dati barem dva kolegija... Rolling Eyes A mi na UuRu smo brojali sve, cak i Engleski. Laughing


ako je nekome odobreno da upiše jedan ili dva kolegija i ne prođe jedan kolokvij od jednog od ta dva predmeta... ne vidim mogućnost da ta ista osoba ima zadovoljen uvjet da ima položena dva kolegija u tom semestru! Kakve dvije runde... na drugoj godini nema popravnih kolokvija...



_________________
And it makes me wonder...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 15:04 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zar ovdje nitko nije savladao umijece citanja? :evil:[/quote]
ne moras biti drzak i bahat.

[quote="vsego"]
[quote="c_l"]no zar ne stoji cinjenica da je prosle god s prvim bologncima bilo stanje jos gore pa su se snizili neki prestrogi kriteriji, i sada se ne smije zamjerati studentima koji pokusavaju smanjiti svoje, bilo to opravdano ili ne.. IMO.. [/quote]

Ne hvatam bas na sto mislis sa "snizavanjem prestrogog kriterija", ali ako vec sam kazes da smo nesto snizili, dakle izasli studentima u susret, to je onda upravo suprotno od onoga sto se gore tvrdi da ovaj fakultet uopce ne uvazava studentsko misljenje. :roll: A upravo je to na sto prigovaram i na sto sam odgovorio:!: Je l' sad dovoljno naglaseno? :roll:[/quote]
snizavanje kriteriija mi je samo primjer odobravanja kako su se nekad studenti zalili i to im proslo, pa zasto ne bi pokusali i sada (s ovim referendumom jelte).
nisam spominjala da fax ne ide na ruku studentima, moj osobni stav je da je u vecini slucajeva (diskutabilno al ne da mi se ic u detalje..) bas suprotno.

[quote="vsego"]
I ne, meni nigdje u opisu radnog mjesta ne pise da moram imati radne subote, a u ovom semestru sam imao cca 5 (izmedju 4 i 6, nisam siguran). :|[/quote]
to je zato sto ste sve nagurali u jedan tj. mislim da se moglo i drugacije. samo mislim pa se nemoj pjeniti odmah :lol:
vsego (napisa):
Zar ovdje nitko nije savladao umijece citanja? Evil or Very Mad

ne moras biti drzak i bahat.

vsego (napisa):

c_l (napisa):
no zar ne stoji cinjenica da je prosle god s prvim bologncima bilo stanje jos gore pa su se snizili neki prestrogi kriteriji, i sada se ne smije zamjerati studentima koji pokusavaju smanjiti svoje, bilo to opravdano ili ne.. IMO..


Ne hvatam bas na sto mislis sa "snizavanjem prestrogog kriterija", ali ako vec sam kazes da smo nesto snizili, dakle izasli studentima u susret, to je onda upravo suprotno od onoga sto se gore tvrdi da ovaj fakultet uopce ne uvazava studentsko misljenje. Rolling Eyes A upravo je to na sto prigovaram i na sto sam odgovorio:!: Je l' sad dovoljno naglaseno? Rolling Eyes

snizavanje kriteriija mi je samo primjer odobravanja kako su se nekad studenti zalili i to im proslo, pa zasto ne bi pokusali i sada (s ovim referendumom jelte).
nisam spominjala da fax ne ide na ruku studentima, moj osobni stav je da je u vecini slucajeva (diskutabilno al ne da mi se ic u detalje..) bas suprotno.

vsego (napisa):

I ne, meni nigdje u opisu radnog mjesta ne pise da moram imati radne subote, a u ovom semestru sam imao cca 5 (izmedju 4 i 6, nisam siguran). Neutral

to je zato sto ste sve nagurali u jedan tj. mislim da se moglo i drugacije. samo mislim pa se nemoj pjeniti odmah Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:30 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postaje dosadno... ponavljam jedno-te-isto i onda ispadnem "drzak i bahat" kad prigovorim sto se na postove odgovara bez citanja... ne treba mi to. :roll: Sretno s vasim referendumom; ja necu gubiti vrijeme na vase zeljice, jer je to ionako posao studentskih predstavnika i vlasti Fakulteta. 8)

[quote="Dixieland"]i nema govora od onih 15 min koliko te prof "smije" ispitivat, jer su studenti i dalje ostajali po 60+ min...[/quote]

Kakvih 15 minuta? :shock: AFAIK, oduvijek je bilo 60min. :? Mozes li linkati dokument koji tvrdi da usmeni ispit smije trajati max. 15 minuta? :-k
Postaje dosadno... ponavljam jedno-te-isto i onda ispadnem "drzak i bahat" kad prigovorim sto se na postove odgovara bez citanja... ne treba mi to. Rolling Eyes Sretno s vasim referendumom; ja necu gubiti vrijeme na vase zeljice, jer je to ionako posao studentskih predstavnika i vlasti Fakulteta. Cool

Dixieland (napisa):
i nema govora od onih 15 min koliko te prof "smije" ispitivat, jer su studenti i dalje ostajali po 60+ min...


Kakvih 15 minuta? Shocked AFAIK, oduvijek je bilo 60min. Confused Mozes li linkati dokument koji tvrdi da usmeni ispit smije trajati max. 15 minuta? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Elipsa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (23:12:08)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 15:56 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stalno se provlaci nekakvo misljenje kao da su bolonjci dobili popravni rok kao nagradu... Al su bome onda dobili i usmene ispite kojih isto po bolonji ne bi trebalo biti... Negdje bi se zeljelo drzat bol.procesa, a negdje ne...gluposti...
Stalno se provlaci nekakvo misljenje kao da su bolonjci dobili popravni rok kao nagradu... Al su bome onda dobili i usmene ispite kojih isto po bolonji ne bi trebalo biti... Negdje bi se zeljelo drzat bol.procesa, a negdje ne...gluposti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:06 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Elipsa"]Al su bome onda dobili i usmene ispite kojih isto po bolonji ne bi trebalo biti...[/quote]

Mogu li dobiti (link na) neki dokument gdje pise da usmenih ne bi trebalo biti? :-k
Elipsa (napisa):
Al su bome onda dobili i usmene ispite kojih isto po bolonji ne bi trebalo biti...


Mogu li dobiti (link na) neki dokument gdje pise da usmenih ne bi trebalo biti? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Elipsa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2005. (23:12:08)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 16:39 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mozes. (priznajem, malo krivo se izrazih).Al nije ni moj komentar bio u tom smislu.Nego imam prijatelje iz zemalja potpisnica koji nemaju usmene na svojim sveucilistima. Pa ne kuzim zasto to nije jedinstveno. Mozda je onda i nasa bolonja s popravnim rokom PRAVA, ako je vec i njihova bez usmenih...
Ne mozes. (priznajem, malo krivo se izrazih).Al nije ni moj komentar bio u tom smislu.Nego imam prijatelje iz zemalja potpisnica koji nemaju usmene na svojim sveucilistima. Pa ne kuzim zasto to nije jedinstveno. Mozda je onda i nasa bolonja s popravnim rokom PRAVA, ako je vec i njihova bez usmenih...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Geliriell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2005. (14:48:40)
Postovi: (84)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 16:53 uto, 5. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nazalost ne mogu dati link na to, ali se dobro sijecam da su nam, kao buducim bolonjcima, u 4. srednje podijelili nekakvu brosuru od ministarstva, u stilu: "Sto vas ocekuje na faksu." I bilo je govora o malim grupama, o tome kako ce profesor pratiti znanje tokom semestra i na kraju samo nekim simbolicnim ispitom potvrditi svoju odluku o ocjeni, o tome sto su ECTS bodovi i cemu sluze, o mobilnosti izmedju naseg i svih ostalih sveucilista u Europi koji koriste ECTS bodove. I to je bilo zadnje "sluzbeno" misljenje o tome sto je bolonja koje sam dobila.
Mislim da je svima sada jasno da je to u nasim uvjetima neizvedivo. I takodjer se cini da su onima koji odlucuju o kolokvijima i popravnima ruke gotovo potpuno odrjesene.
Zbog toga mi se cini potpuno besmisleno da se bilo koja strana poziva na bolonju, jer:
Bolonja, sto je to? :D
Nazalost ne mogu dati link na to, ali se dobro sijecam da su nam, kao buducim bolonjcima, u 4. srednje podijelili nekakvu brosuru od ministarstva, u stilu: "Sto vas ocekuje na faksu." I bilo je govora o malim grupama, o tome kako ce profesor pratiti znanje tokom semestra i na kraju samo nekim simbolicnim ispitom potvrditi svoju odluku o ocjeni, o tome sto su ECTS bodovi i cemu sluze, o mobilnosti izmedju naseg i svih ostalih sveucilista u Europi koji koriste ECTS bodove. I to je bilo zadnje "sluzbeno" misljenje o tome sto je bolonja koje sam dobila.
Mislim da je svima sada jasno da je to u nasim uvjetima neizvedivo. I takodjer se cini da su onima koji odlucuju o kolokvijima i popravnima ruke gotovo potpuno odrjesene.
Zbog toga mi se cini potpuno besmisleno da se bilo koja strana poziva na bolonju, jer:
Bolonja, sto je to? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan