Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bolonja 9.mj
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 20:55 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Bolonja 9.mj Citirajte i odgovorite

Jedno hipotetsko pitanje.Kolike su šanse da mi bolonjci dobijemo rokove u 9.mj?
Nada umire zadnja a koliko znam puno je ljudi palo 1 predmet,pa i 1 šansa puno znači...
Jedno hipotetsko pitanje.Kolike su šanse da mi bolonjci dobijemo rokove u 9.mj?
Nada umire zadnja a koliko znam puno je ljudi palo 1 predmet,pa i 1 šansa puno znači...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 20:59 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sa službene stranice fakulteta:


Termini popravnih kolokvija:

po dogovoru sa satničarem, u razdoblju 3.9.2007. do 14.9.2007.
Sa službene stranice fakulteta:


Termini popravnih kolokvija:

po dogovoru sa satničarem, u razdoblju 3.9.2007. do 14.9.2007.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:57 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

...ali ne iz svih kolegija i ne za sve studente...
...ali ne iz svih kolegija i ne za sve studente...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
darkangel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 07. 2006. (19:17:11)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2

PostPostano: 22:57 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kako sad to, u prvom semestru su popravni bili za sve kolegije i uz neke normalne uvjete, a tek su popravni popravnih imali neke stroze kriterije...ne kuzim... Zasto ne bi bio popravni za sve kolegije, onda ispada da smo imali samo jednu sansu i gotovo... :???:
A kako sad to, u prvom semestru su popravni bili za sve kolegije i uz neke normalne uvjete, a tek su popravni popravnih imali neke stroze kriterije...ne kuzim... Zasto ne bi bio popravni za sve kolegije, onda ispada da smo imali samo jednu sansu i gotovo... Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:48 sri, 27. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="darkangel"]onda ispada da smo imali samo jednu sansu i gotovo... :???:[/quote]

U tome je glavna ideja MO-bolonje. Mozda ce iz svih kolegija biti popravni, ali odluku o tome donose predmetni nastavnici. Ako su na pocetku godine najavili popravak, sigurno ce ga biti, ako nisu mozda se predomisle ali mozda i ne.
darkangel (napisa):
onda ispada da smo imali samo jednu sansu i gotovo... Confused


U tome je glavna ideja MO-bolonje. Mozda ce iz svih kolegija biti popravni, ali odluku o tome donose predmetni nastavnici. Ako su na pocetku godine najavili popravak, sigurno ce ga biti, ako nisu mozda se predomisle ali mozda i ne.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 2:11 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"](...) odluku o tome donose predmetni nastavnici (...)[/quote]
Prisjecam se stihova grupe [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Devo]Devo[/url] ([i]spin-off[/i] na [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Buridan%27s_ass]Buridanova magarca[/url]):
[quote="Devo - Freedom of Choice"][i]In ancient rome
there was a poem
about a dog
who found two bones.
He picked at one.
he licked the other.
he went in circles.
Then he dropped dead.[/i][/quote]
Naravno, ova pjesma nema veze sa slobodom izbora (!?), vec sa ([i]surprise, surprise[/i]) --- treniranjem pasa. [url=http://101-dog-training-tips.com/Dog_Training_Tips/Tips_61_79.shtml]Find out how your indecisiveness could influence your pets good manners.[/url] Za one kojima se ne da citati kako neodlucnost pri dresuri kucnih ljubimaca negativno utjece na iste, ja cu vam reci kako.

Moj dobar prijatelj (naravno ne ja, jer mene cete morat tjerat stapom sa brda prije nego odustanem) je odlucio da ce, ako ne prodje ovu godinu na MO-u, upisati drugi faks. Ostao mu je jos jedan ispit, no on zbog [i]neodlucnih Buridanovih magaraca[/i] nema blage da li ce moc ic na popravni u 9. mjesec. Dakle, ne zna da li ce uskoro morat pokupit svoje prnje sa MO-a i otic na drugi faks, sto i njega sada efektivno cini neodlucnim magarcem.
To je utjecalo na njegovo ponasanje tako da je otisao u [i]Dobar Zvuk[/i] i odlucio pit [i]Union[/i] pivo dok je konobar voljan pustat Beatlese. U konobaru je proradio kapitalisticki duh (bez obzira na poduzi [i]dread[/i] u njegovoj kosi) i par sati kasnije je moj kolega i sam od sebe napravio [b]magarca[/b].

[size=4](Napravio je i "slona", a to je ono kada se ustanes sa stolice, izvuces dzepove prema vani, otkopcas [i]schlitz[/i] i... Ali to (kao i cinjenica koje pivo sam ja pio) uopce nema veze sa ostatkom post-a.)[/size][i][/i]
krcko (napisa):
(...) odluku o tome donose predmetni nastavnici (...)

Prisjecam se stihova grupe Devo (spin-off na Buridanova magarca):
Devo - Freedom of Choice (napisa):
In ancient rome
there was a poem
about a dog
who found two bones.
He picked at one.
he licked the other.
he went in circles.
Then he dropped dead.

Naravno, ova pjesma nema veze sa slobodom izbora (!?), vec sa (surprise, surprise) — treniranjem pasa. Find out how your indecisiveness could influence your pets good manners. Za one kojima se ne da citati kako neodlucnost pri dresuri kucnih ljubimaca negativno utjece na iste, ja cu vam reci kako.

Moj dobar prijatelj (naravno ne ja, jer mene cete morat tjerat stapom sa brda prije nego odustanem) je odlucio da ce, ako ne prodje ovu godinu na MO-u, upisati drugi faks. Ostao mu je jos jedan ispit, no on zbog neodlucnih Buridanovih magaraca nema blage da li ce moc ic na popravni u 9. mjesec. Dakle, ne zna da li ce uskoro morat pokupit svoje prnje sa MO-a i otic na drugi faks, sto i njega sada efektivno cini neodlucnim magarcem.
To je utjecalo na njegovo ponasanje tako da je otisao u Dobar Zvuk i odlucio pit Union pivo dok je konobar voljan pustat Beatlese. U konobaru je proradio kapitalisticki duh (bez obzira na poduzi dread u njegovoj kosi) i par sati kasnije je moj kolega i sam od sebe napravio magarca.

(Napravio je i "slona", a to je ono kada se ustanes sa stolice, izvuces dzepove prema vani, otkopcas schlitz i... Ali to (kao i cinjenica koje pivo sam ja pio) uopce nema veze sa ostatkom post-a.)



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:19 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako sam generalno protiv Bolonjskih reformi, jednu pozitivnu stranu im treba priznati: jedan ispit do prolaza je upravo to - [b]jedan ispit[/b], a ne cijela godina. :-s Taj prijatelj i dalje moze upisati sljedbenike (sto, prakticki, znaci "skoro cijelu iducu godinu", osim ako je rijec o zaista temeljnom kolegiju poput EM1), tako da je "jedan ispit" u sintagmi "odustajanje od faxa [i]zbog jedonog ispita[/i]" cisti izgovor. :P

Ako ti smeta neodlucnost, onda uzmi zdravo za gotovo da popravnog nema i nece ga biti ako nije najavljen; tako ti se eventualno moze desiti da se ugodno iznenadis ako ga ipak bude. :verycool:

Jedini lijek neodlucnosti zbog koje prigovaras je da ukinemo svaku mogucnost naknadnog uvodjenja popravnih kolokvija (jer u suprotnom smjeru - naknadno ukidanje kolokvija - nismo nikad isli). :| Da li se zaista zalazes za to? :-k Ako ne, sto onda trazis ovim svojim [i]rantom[/i]? :-k
Iako sam generalno protiv Bolonjskih reformi, jednu pozitivnu stranu im treba priznati: jedan ispit do prolaza je upravo to - jedan ispit, a ne cijela godina. Eh? Taj prijatelj i dalje moze upisati sljedbenike (sto, prakticki, znaci "skoro cijelu iducu godinu", osim ako je rijec o zaista temeljnom kolegiju poput EM1), tako da je "jedan ispit" u sintagmi "odustajanje od faxa zbog jedonog ispita" cisti izgovor. Razz

Ako ti smeta neodlucnost, onda uzmi zdravo za gotovo da popravnog nema i nece ga biti ako nije najavljen; tako ti se eventualno moze desiti da se ugodno iznenadis ako ga ipak bude. Very cool

Jedini lijek neodlucnosti zbog koje prigovaras je da ukinemo svaku mogucnost naknadnog uvodjenja popravnih kolokvija (jer u suprotnom smjeru - naknadno ukidanje kolokvija - nismo nikad isli). Neutral Da li se zaista zalazes za to? Think Ako ne, sto onda trazis ovim svojim rantom? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 5:16 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]jedan ispit do prolaza je upravo to - [b]jedan ispit[/b], a ne cijela godina[/quote]
Mislio sam da programeri obracaju posebnu pozornost na specijalne slucajeve. How about this one --- jedan ispit ili kolega leti sa ovog i svih srodnih fakseva (ili kako li je vec taj akademski egzil definiran)?
[quote="vsego"]Ako ti smeta neodlucnost, onda uzmi zdravo za gotovo da popravnog nema i nece ga biti ako nije najavljen; tako ti se eventualno moze desiti da se ugodno iznenadis ako ga ipak bude.[/quote]
Meh, meni nije bas vazno. Ali vidis, ako moj kolega uzme to zdravo za gotovo, onda nece biti ugodno iznenadjen jer ce tada biti student 1. godine psihologije, a mozda je mogao biti student 2. godine matematike. Jedan student ne nastavlja studirati ono sta zeli studirati, MO gubi studenta, gubi njegovih 5500x2kn (minimalno, mozda i puno vise ako se odluci na magisterij ili ako padne jos koju godinu), a i opcenito, student koji je ispisao neki faks sigurno ne siri dobru reklamu okolo.
[quote="vsego"]Jedini lijek neodlucnosti zbog koje prigovaras je da ukinemo svaku mogucnost naknadnog uvodjenja popravnih kolokvija[/quote]
Da, bolje lijeciti nego sprijeciti. Yup.
[quote="vsego"]Sto onda trazis ovim svojim [i]rantom[/i]?[/quote]
Wikipedia kaze da [i]rant performs a vital function affecting reproductive success[/i]. Stvarno, bez sale. Dakle, jos te zanima sta trazim sa [i]rant[/i]-om ovako kasno navecer? Wink, wink.
:rofl: (sori, sori... trgam se tu od smijeha...) :rofl:
Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne? Sta, tako se tesko to dogovorit prije 9. mjeseca? U cemu je problem? "Nema papirica" je jedino sta mi moze past na pamet.
vsego (napisa):
jedan ispit do prolaza je upravo to - jedan ispit, a ne cijela godina

Mislio sam da programeri obracaju posebnu pozornost na specijalne slucajeve. How about this one — jedan ispit ili kolega leti sa ovog i svih srodnih fakseva (ili kako li je vec taj akademski egzil definiran)?
vsego (napisa):
Ako ti smeta neodlucnost, onda uzmi zdravo za gotovo da popravnog nema i nece ga biti ako nije najavljen; tako ti se eventualno moze desiti da se ugodno iznenadis ako ga ipak bude.

Meh, meni nije bas vazno. Ali vidis, ako moj kolega uzme to zdravo za gotovo, onda nece biti ugodno iznenadjen jer ce tada biti student 1. godine psihologije, a mozda je mogao biti student 2. godine matematike. Jedan student ne nastavlja studirati ono sta zeli studirati, MO gubi studenta, gubi njegovih 5500x2kn (minimalno, mozda i puno vise ako se odluci na magisterij ili ako padne jos koju godinu), a i opcenito, student koji je ispisao neki faks sigurno ne siri dobru reklamu okolo.
vsego (napisa):
Jedini lijek neodlucnosti zbog koje prigovaras je da ukinemo svaku mogucnost naknadnog uvodjenja popravnih kolokvija

Da, bolje lijeciti nego sprijeciti. Yup.
vsego (napisa):
Sto onda trazis ovim svojim rantom?

Wikipedia kaze da rant performs a vital function affecting reproductive success. Stvarno, bez sale. Dakle, jos te zanima sta trazim sa rant-om ovako kasno navecer? Wink, wink.
Rolling On the Floor Laughing (sori, sori... trgam se tu od smijeha...) Rolling On the Floor Laughing
Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne? Sta, tako se tesko to dogovorit prije 9. mjeseca? U cemu je problem? "Nema papirica" je jedino sta mi moze past na pamet.



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 8:00 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ante"][quote="vsego"]jedan ispit do prolaza je upravo to - [b]jedan ispit[/b], a ne cijela godina[/quote]
Mislio sam da programeri obracaju posebnu pozornost na specijalne slucajeve. How about this one --- jedan ispit ili kolega leti sa ovog i svih srodnih fakseva (ili kako li je vec taj akademski egzil definiran)?
[/quote]
oko ovog se slažem općenito, ovo s ispitima je samo u teoriji, godine su ostale

[quote="Ante"]
[quote="vsego"]Jedini lijek neodlucnosti zbog koje prigovaras je da ukinemo svaku mogucnost naknadnog uvodjenja popravnih kolokvija[/quote]
Da, bolje lijeciti nego sprijeciti. Yup.
[/quote]
jel ti ovo ozbiljno? čini se da je :roll:
nitko ne tjera tvog kolegu da čeka, može igrati po početnim pravilima i zanemariti dodatne

[quote="Ante"]Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne? Sta, tako se tesko to dogovorit prije 9. mjeseca? U cemu je problem? "Nema papirica" je jedino sta mi moze past na pamet.[/quote]

ti nisi dobio papiric? ja jesam... doslovce papiric, plastificirani, s informacijama kako tece nastava, pa tako i kada su kolokvijski tjedni. Sve je to svake godine unaprijed definirano. ...evo tablica odavde je bila na papiriću http://www.math.hr/Default.aspx?sec=226

Ako ćeš samo gnjaviti jer si nezadovoljan, zaustavi se na tome, ovakvi lame argumenti koje iznosiš kako bi se pokušao opravdati te još više čine nepouzdanim. Sve u vezi kolegija je dogovoreno na početku, stvari mogu samo ići u prilog studentima kasnije.
Ante (napisa):
vsego (napisa):
jedan ispit do prolaza je upravo to - jedan ispit, a ne cijela godina

Mislio sam da programeri obracaju posebnu pozornost na specijalne slucajeve. How about this one — jedan ispit ili kolega leti sa ovog i svih srodnih fakseva (ili kako li je vec taj akademski egzil definiran)?

oko ovog se slažem općenito, ovo s ispitima je samo u teoriji, godine su ostale

Ante (napisa):

vsego (napisa):
Jedini lijek neodlucnosti zbog koje prigovaras je da ukinemo svaku mogucnost naknadnog uvodjenja popravnih kolokvija

Da, bolje lijeciti nego sprijeciti. Yup.

jel ti ovo ozbiljno? čini se da je Rolling Eyes
nitko ne tjera tvog kolegu da čeka, može igrati po početnim pravilima i zanemariti dodatne

Ante (napisa):
Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne? Sta, tako se tesko to dogovorit prije 9. mjeseca? U cemu je problem? "Nema papirica" je jedino sta mi moze past na pamet.


ti nisi dobio papiric? ja jesam... doslovce papiric, plastificirani, s informacijama kako tece nastava, pa tako i kada su kolokvijski tjedni. Sve je to svake godine unaprijed definirano. ...evo tablica odavde je bila na papiriću http://www.math.hr/Default.aspx?sec=226

Ako ćeš samo gnjaviti jer si nezadovoljan, zaustavi se na tome, ovakvi lame argumenti koje iznosiš kako bi se pokušao opravdati te još više čine nepouzdanim. Sve u vezi kolegija je dogovoreno na početku, stvari mogu samo ići u prilog studentima kasnije.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:41 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ante, najkrace receno nemas pravo. Ovaj sistem upravo eliminira neodlucne magarce. Mozda na pomalo surov nacin, ali definitivno pokazuje efekt: prolazi vise studenata nego ikad prije. Razlika je u tome da oni koji ne prolaze toga ranije postanu svjesni jer im skresemo u facu (za razliku od nekih drugih faksova koji su ostavili ispitne rokove). Tvoj bi frend u starom sistemu protratio jos godinu-dvije u laznoj nadi da ce uspjet sve nadokanditi na zadnjem dekanskom roku. Vjerojatnost da bi ikad diplomirao pijuci [i]Union[/i] pivo umjesto uceci je zanemariva (bez uvrede frendu niti proizvodjacima [i]Union[/i] piva :) ).

[quote="Ante"]Jedan student ne nastavlja studirati ono sta zeli studirati, MO gubi studenta, gubi njegovih 5500x2kn (minimalno, mozda i puno vise ako se odluci na magisterij ili ako padne jos koju godinu), a i opcenito, student koji je ispisao neki faks sigurno ne siri dobru reklamu okolo.[/quote]

A kakvu reklamu siri student koji studira 7 godina i realno gledajuci nema sansu diplomirati? Lovu mozes slobodno zanemariti u cijeloj prici.

[quote="vsego"]Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne?[/quote]

Kao sto je Kova objasnio, sve ste to dobili. Naknadno je odluceno jedino [b]kada[/b] ce biti popravni. Analogije su ti potpuno krive, prigovaras zbog toga sto ce poneki kolegij mozda odstupiti od pravila u korist studenata. To je kao da prigovaras sto predsjednik ima mogucnost pomilovanja od teskih zatvorskih kazni jer bi neizvjesnost mogla lose utjecati na psihicko stanje zatvorenika... mozda ce ih pomilovati, a mozda nece :trema:

[quote="Ante"](naravno ne ja, jer mene cete morat tjerat stapom sa brda prije nego odustanem)[/quote]

Ako ne skupis 35 ECTSa u 2 godine stap nam nece trebati.
Ante, najkrace receno nemas pravo. Ovaj sistem upravo eliminira neodlucne magarce. Mozda na pomalo surov nacin, ali definitivno pokazuje efekt: prolazi vise studenata nego ikad prije. Razlika je u tome da oni koji ne prolaze toga ranije postanu svjesni jer im skresemo u facu (za razliku od nekih drugih faksova koji su ostavili ispitne rokove). Tvoj bi frend u starom sistemu protratio jos godinu-dvije u laznoj nadi da ce uspjet sve nadokanditi na zadnjem dekanskom roku. Vjerojatnost da bi ikad diplomirao pijuci Union pivo umjesto uceci je zanemariva (bez uvrede frendu niti proizvodjacima Union piva Smile ).

Ante (napisa):
Jedan student ne nastavlja studirati ono sta zeli studirati, MO gubi studenta, gubi njegovih 5500x2kn (minimalno, mozda i puno vise ako se odluci na magisterij ili ako padne jos koju godinu), a i opcenito, student koji je ispisao neki faks sigurno ne siri dobru reklamu okolo.


A kakvu reklamu siri student koji studira 7 godina i realno gledajuci nema sansu diplomirati? Lovu mozes slobodno zanemariti u cijeloj prici.

vsego (napisa):
Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne?


Kao sto je Kova objasnio, sve ste to dobili. Naknadno je odluceno jedino kada ce biti popravni. Analogije su ti potpuno krive, prigovaras zbog toga sto ce poneki kolegij mozda odstupiti od pravila u korist studenata. To je kao da prigovaras sto predsjednik ima mogucnost pomilovanja od teskih zatvorskih kazni jer bi neizvjesnost mogla lose utjecati na psihicko stanje zatvorenika... mozda ce ih pomilovati, a mozda nece Imam tremu

Ante (napisa):
(naravno ne ja, jer mene cete morat tjerat stapom sa brda prije nego odustanem)


Ako ne skupis 35 ECTSa u 2 godine stap nam nece trebati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ivanak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2005. (12:41:11)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:02 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
A kakvu reklamu siri student koji studira 7 godina i realno gledajuci nema sansu diplomirati?
[/quote]

Meni je ovo sedma godina studiranja jer svaku drugu pauziram zbog klinaca; kaj ja realno nemam šansu diplomirati? :cry:
Nije da sam neodlučni magarac, samo imam druge prioritete.

Ali ako ja, sa svim tim rupama u studiranju uvijek uspijevam dati u dvije godine ono što bi bio ekvivalent ovim novim 35 ECTS bodovima onda netko tko studira aktivno cijelo vrijeme može dati 35 bodova da se postavi naglavačke. Osim, naravno, ako računa na to da će mu popravni biti lakši pa se ne trudi ranije. I onda izvisi jer popravni nisu lakši.
krcko (napisa):

A kakvu reklamu siri student koji studira 7 godina i realno gledajuci nema sansu diplomirati?


Meni je ovo sedma godina studiranja jer svaku drugu pauziram zbog klinaca; kaj ja realno nemam šansu diplomirati? Crying or Very sad
Nije da sam neodlučni magarac, samo imam druge prioritete.

Ali ako ja, sa svim tim rupama u studiranju uvijek uspijevam dati u dvije godine ono što bi bio ekvivalent ovim novim 35 ECTS bodovima onda netko tko studira aktivno cijelo vrijeme može dati 35 bodova da se postavi naglavačke. Osim, naravno, ako računa na to da će mu popravni biti lakši pa se ne trudi ranije. I onda izvisi jer popravni nisu lakši.



_________________
moji Simpsoni
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 10:20 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanak"][quote="krcko"]
A kakvu reklamu siri student koji studira 7 godina i realno gledajuci nema sansu diplomirati?
[/quote]

Meni je ovo sedma godina studiranja jer svaku drugu pauziram zbog klinaca; kaj ja realno nemam šansu diplomirati? :cry: [/quote]

Imas, jer ti je ovo tek treca i pol godina studiranja ako ih pola pauziras :wink:
ivanak (napisa):
krcko (napisa):

A kakvu reklamu siri student koji studira 7 godina i realno gledajuci nema sansu diplomirati?


Meni je ovo sedma godina studiranja jer svaku drugu pauziram zbog klinaca; kaj ja realno nemam šansu diplomirati? Crying or Very sad


Imas, jer ti je ovo tek treca i pol godina studiranja ako ih pola pauziras Wink



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 10:36 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"][quote="Ante"]Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne? Sta, tako se tesko to dogovorit prije 9. mjeseca? U cemu je problem? "Nema papirica" je jedino sta mi moze past na pamet.[/quote]

ti nisi dobio papiric? ja jesam... doslovce papiric, plastificirani, s informacijama kako tece nastava, pa tako i kada su kolokvijski tjedni. Sve je to svake godine unaprijed definirano. ...evo tablica odavde je bila na papiriću http://www.math.hr/Default.aspx?sec=226[/quote]

Moram li napomenuti da takvog papirica nema na netu za akademsku godinu 200/2007.

I nisu bas svi uvjeti bili definirani na pocetu godine...
"Kako ce se kontrolirati kontinuirano pracenje nastave? Ocemo imat bliceve, zadace, popise na predavanjima?"
"Ne zna, nismo se jos dogovorili"

Odgovori dobiveni na EM2 i MA2 na pocetku semestra.
MKova (napisa):
Ante (napisa):
Ok, salu na stranu, jednostavno me zanima zasto nam pri upisu godine netko nije moga dat papiric sa popisom datuma (pa cak i sati, zasto ne) kada su nam svi ispiti u godini, kao i popravni (ako ih uopce ima), koji su uvjeti za potpise, i koji su uvjeti za popravne? Sta, tako se tesko to dogovorit prije 9. mjeseca? U cemu je problem? "Nema papirica" je jedino sta mi moze past na pamet.


ti nisi dobio papiric? ja jesam... doslovce papiric, plastificirani, s informacijama kako tece nastava, pa tako i kada su kolokvijski tjedni. Sve je to svake godine unaprijed definirano. ...evo tablica odavde je bila na papiriću http://www.math.hr/Default.aspx?sec=226


Moram li napomenuti da takvog papirica nema na netu za akademsku godinu 200/2007.

I nisu bas svi uvjeti bili definirani na pocetu godine...
"Kako ce se kontrolirati kontinuirano pracenje nastave? Ocemo imat bliceve, zadace, popise na predavanjima?"
"Ne zna, nismo se jos dogovorili"

Odgovori dobiveni na EM2 i MA2 na pocetku semestra.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:42 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanak"]Meni je ovo sedma godina studiranja jer svaku drugu pauziram zbog klinaca; kaj ja realno nemam šansu diplomirati? :cry:
Nije da sam neodlučni magarac, samo imam druge prioritete.[/quote]

Bolonja definitivno nije donijela nista dobrog studentima s djecom, tesko bolesnima i ostalima koji iz opravdanih razloga ne mogu pratiti nametnuti ritam. Doduse, u te dvije godine u koje treba sakupiti 35 ECTS-a sigurno se ne racunaju pauziranja zbog porodiljnog itd.

[quote="SickJedi"]I nisu bas svi uvjeti bili definirani na pocetu godine...
"Kako ce se kontrolirati kontinuirano pracenje nastave? Ocemo imat bliceve, zadace, popise na predavanjima?"
"Ne zna, nismo se jos dogovorili"

Odgovori dobiveni na EM2 i MA2 na pocetku semestra.[/quote]

To je problem pojedinih kolegija. Na pocetku semestra se visestruko apeliralo na nastavnike da objave pravila igre unaprijed. Rok je bio prvi ili drugi tjedan nakon pocetka nastave. Trebalo se zaliti tada ako neki to nisu ispostovali. Ako se sada donose pravila koja su nepovoljnija za vas od prvobitno objavljenih, zalite se na konretne stvari.
ivanak (napisa):
Meni je ovo sedma godina studiranja jer svaku drugu pauziram zbog klinaca; kaj ja realno nemam šansu diplomirati? Crying or Very sad
Nije da sam neodlučni magarac, samo imam druge prioritete.


Bolonja definitivno nije donijela nista dobrog studentima s djecom, tesko bolesnima i ostalima koji iz opravdanih razloga ne mogu pratiti nametnuti ritam. Doduse, u te dvije godine u koje treba sakupiti 35 ECTS-a sigurno se ne racunaju pauziranja zbog porodiljnog itd.

SickJedi (napisa):
I nisu bas svi uvjeti bili definirani na pocetu godine...
"Kako ce se kontrolirati kontinuirano pracenje nastave? Ocemo imat bliceve, zadace, popise na predavanjima?"
"Ne zna, nismo se jos dogovorili"

Odgovori dobiveni na EM2 i MA2 na pocetku semestra.


To je problem pojedinih kolegija. Na pocetku semestra se visestruko apeliralo na nastavnike da objave pravila igre unaprijed. Rok je bio prvi ili drugi tjedan nakon pocetka nastave. Trebalo se zaliti tada ako neki to nisu ispostovali. Ako se sada donose pravila koja su nepovoljnija za vas od prvobitno objavljenih, zalite se na konretne stvari.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 12:00 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi jasna jedna stvar. Mi možemo upisat sljedbenike položenih predmeta iako nemamo položene sve predmete s 2.g? Naravno to računamo kao pad,al jel se to može?
Nije mi jasna jedna stvar. Mi možemo upisat sljedbenike položenih predmeta iako nemamo položene sve predmete s 2.g? Naravno to računamo kao pad,al jel se to može?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:35 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se moze, a "pad godine" vise nema smisla. U praksi kad vas se pita jeste li redovito upisali visu godinu, to je ekvivalentno sa svim polozenim ispitima iz prethodne godine. Na jednoj od nedavno odrzanih sjednica Vijeca uklonjen je posljednji trag "upisa vise godine" koji je prezivio na MO. Vise necete morati pisati molbe za upis kolegija za koje ste polozili prethodnike, to ce ici automatski.
To se moze, a "pad godine" vise nema smisla. U praksi kad vas se pita jeste li redovito upisali visu godinu, to je ekvivalentno sa svim polozenim ispitima iz prethodne godine. Na jednoj od nedavno odrzanih sjednica Vijeca uklonjen je posljednji trag "upisa vise godine" koji je prezivio na MO. Vise necete morati pisati molbe za upis kolegija za koje ste polozili prethodnike, to ce ici automatski.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 12:37 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@krcko: Znam da Balkanja ima tezih organizacijskih problema i taj s kontinuiranim pracenjem nastave nije najveci. Ali ponavljam se vec drugu godinu za redom. Ako fax moze krsiti svoje propise u svoju korist, zasto ih ne bi krsio malo i u korist studenata?

Jos od prosle godine stoji ovo (opet se ponavljam).

[quote="web.math.hr"]Auditorne vježbe održavaju se u nastavnim grupama od [b]najviše 50 studenata[/b]. Praktične vježbe (praktikumi) održavaju se u [b]nastavnim grupama čija veličina ovisi o kapacitetu odgovarajuće računalne učionice (broju radnih mjesta).[/b][/quote]

Na vjezbama iz algebaskih strukura pocetkom semesta je bila tolika guzva da je to bio za poludit. Ako nisi dosao u predavaonu 15 minuta prije predaanja i zauzeo si mjesto onda si se mogao nadat da ces sjedit negdje u kutu na stolcu koji si morao silom otudjiti iz neke druge predavaone i pisati na svojim koljenima.

Mislim da je cak i u praktikumima prevelika guzva. 2 ljudi na 1 komp je 1 covjek previse.

Ovi uvjeti su ocito nezadovoljeni. Dapace, to bi se cak moglo nazvati false advertisingom. Ocekujem nesto, a dobivam nesto sasvim drugo. Kao da kupujem auto i u salonu me uvjeravaju da auto ima 4 kotaca, a isporuce mi auto s 3 kotaca i kazu da je njima jako zao, da zbog starih strojeva u tvornici ne mogu proizvest auto s 4 kotaca i da je sad nadalje moj problem kak cu proc tehnicki i vozit se okolo. Vani bi to bio lawsuit waiting to happen. Daklem ako fax ne zadovoljava uvjete koje je sam sebi postavio ili koji su njemu nametnuti i prolazi bez sankcija zasto se isto ne dopusti i studentima?

Znam da se ponavljam , ali cinjenice tak stoje.
@krcko: Znam da Balkanja ima tezih organizacijskih problema i taj s kontinuiranim pracenjem nastave nije najveci. Ali ponavljam se vec drugu godinu za redom. Ako fax moze krsiti svoje propise u svoju korist, zasto ih ne bi krsio malo i u korist studenata?

Jos od prosle godine stoji ovo (opet se ponavljam).

web.math.hr (napisa):
Auditorne vježbe održavaju se u nastavnim grupama od najviše 50 studenata. Praktične vježbe (praktikumi) održavaju se u nastavnim grupama čija veličina ovisi o kapacitetu odgovarajuće računalne učionice (broju radnih mjesta).


Na vjezbama iz algebaskih strukura pocetkom semesta je bila tolika guzva da je to bio za poludit. Ako nisi dosao u predavaonu 15 minuta prije predaanja i zauzeo si mjesto onda si se mogao nadat da ces sjedit negdje u kutu na stolcu koji si morao silom otudjiti iz neke druge predavaone i pisati na svojim koljenima.

Mislim da je cak i u praktikumima prevelika guzva. 2 ljudi na 1 komp je 1 covjek previse.

Ovi uvjeti su ocito nezadovoljeni. Dapace, to bi se cak moglo nazvati false advertisingom. Ocekujem nesto, a dobivam nesto sasvim drugo. Kao da kupujem auto i u salonu me uvjeravaju da auto ima 4 kotaca, a isporuce mi auto s 3 kotaca i kazu da je njima jako zao, da zbog starih strojeva u tvornici ne mogu proizvest auto s 4 kotaca i da je sad nadalje moj problem kak cu proc tehnicki i vozit se okolo. Vani bi to bio lawsuit waiting to happen. Daklem ako fax ne zadovoljava uvjete koje je sam sebi postavio ili koji su njemu nametnuti i prolazi bez sankcija zasto se isto ne dopusti i studentima?

Znam da se ponavljam , ali cinjenice tak stoje.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 13:15 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blah"]Nije mi jasna jedna stvar. Mi možemo upisat sljedbenike položenih predmeta iako nemamo položene sve predmete s 2.g? Naravno to računamo kao pad,al jel se to može?[/quote]

ja sam na profesorskom smjeru, matematika i fizika. prosle godine mi je ostao jedan ispit za deveti kojeg nisam dala zbog lijenosti. da, upisala sam ponovo prvu godinu, ali sam, jer sam dala matematiku prve godine, mogla slusat svu matematiku druge. jedino sto bi te eventualno moglo ogranicavati kod upisa svih sljedbenika koje mozes je ukupan broj ects bodova koje upisujes.
Blah (napisa):
Nije mi jasna jedna stvar. Mi možemo upisat sljedbenike položenih predmeta iako nemamo položene sve predmete s 2.g? Naravno to računamo kao pad,al jel se to može?


ja sam na profesorskom smjeru, matematika i fizika. prosle godine mi je ostao jedan ispit za deveti kojeg nisam dala zbog lijenosti. da, upisala sam ponovo prvu godinu, ali sam, jer sam dala matematiku prve godine, mogla slusat svu matematiku druge. jedino sto bi te eventualno moglo ogranicavati kod upisa svih sljedbenika koje mozes je ukupan broj ects bodova koje upisujes.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
aauk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2007. (17:11:01)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 13:29 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me postoje li negdje službeni podaci koliko studenata iz prve generacije je uspjelo dati sve ispite na prvoj godini (i koliko ih je uopće upisano na početku)?
Zanima me postoje li negdje službeni podaci koliko studenata iz prve generacije je uspjelo dati sve ispite na prvoj godini (i koliko ih je uopće upisano na početku)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 13:34 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Na vjezbama iz algebaskih strukura pocetkom semesta je bila tolika guzva da je to bio za poludit. ...
[/quote]
Koliko znam ovdje je gužva jer dolaze ljudi s drugih grupa, a ne zato što je premalo mjesta. Kad ne bi bilo mjesta samo za ljude iz grupe kojem su vježbe namjenjene, to bi bio problem.

[quote="SickJedi"]
Mislim da je cak i u praktikumima prevelika guzva. 2 ljudi na 1 komp je 1 covjek previse.
[/quote]
E na ovo se stvarno ne bi žalio. Prosvjeta u hr nije krcata lovom, radi se u skladu s financijama, a kompovi koštaju.
SickJedi (napisa):
Na vjezbama iz algebaskih strukura pocetkom semesta je bila tolika guzva da je to bio za poludit. ...

Koliko znam ovdje je gužva jer dolaze ljudi s drugih grupa, a ne zato što je premalo mjesta. Kad ne bi bilo mjesta samo za ljude iz grupe kojem su vježbe namjenjene, to bi bio problem.

SickJedi (napisa):

Mislim da je cak i u praktikumima prevelika guzva. 2 ljudi na 1 komp je 1 covjek previse.

E na ovo se stvarno ne bi žalio. Prosvjeta u hr nije krcata lovom, radi se u skladu s financijama, a kompovi koštaju.



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 1 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan