Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bolonja 9.mj
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 12:48 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]U moje vrijeme se...[/quote]
Ne zanima nas. Bolonja se nece micat naprid ako koristimo ovakvo regresivno razmisljanje. Nije li Bolonja tu zato sta mislimo da je bolja od proslog sustava (ili je barem to premisa od koje moramo krenuti)?
[quote="vsego"]O, dosta vise! :evil: Molim da se ovdje popisu svi kolegiji koji su davali tocno jednu priliku za polaganje[/quote]
Dobro, kad nam svi vec konstantno tupe da se u bolonji ocjenjuje znanje kao i [b]kontinuirano pracenje nastave[/b] (i obje stavke su elementi "polaganja ispita") onda ti je odgovor --- gotovo svi kolegiji? U svakom kolegiju imas samo jednu priliku da kontinuirano pratis nastavu. ;)
[quote="vsego"]Ja sam se vise puta pozvao na neuspjesnost dodatnih popravnih[/quote]
Da bi se pozivao na to, moras imat jasnu definiciju neuspjesnosti, moras imati pristup statistikama [b]svih[/b] popravnih ispita u zadnje dvije godine, statistike svih regularnih ispita a tek onda usporedjivat to sa prijasnjim statistikama (od kojih opet moras imat puno podataka) itd. itd. itd. Ja osobno nemam ideje kako bi to napravio jer meni to zvuci poprilicno komplicirano. Sigurno si sve to obavio?
[quote="krcko"]Tesko je iz svega otprve pogoditi pravu razinu.[/quote]
Aj', barem mi je drago da smo svi u slicnoj situaciji. ;)
vsego (napisa):
U moje vrijeme se...

Ne zanima nas. Bolonja se nece micat naprid ako koristimo ovakvo regresivno razmisljanje. Nije li Bolonja tu zato sta mislimo da je bolja od proslog sustava (ili je barem to premisa od koje moramo krenuti)?
vsego (napisa):
O, dosta vise! Evil or Very Mad Molim da se ovdje popisu svi kolegiji koji su davali tocno jednu priliku za polaganje

Dobro, kad nam svi vec konstantno tupe da se u bolonji ocjenjuje znanje kao i kontinuirano pracenje nastave (i obje stavke su elementi "polaganja ispita") onda ti je odgovor — gotovo svi kolegiji? U svakom kolegiju imas samo jednu priliku da kontinuirano pratis nastavu. Wink
vsego (napisa):
Ja sam se vise puta pozvao na neuspjesnost dodatnih popravnih

Da bi se pozivao na to, moras imat jasnu definiciju neuspjesnosti, moras imati pristup statistikama svih popravnih ispita u zadnje dvije godine, statistike svih regularnih ispita a tek onda usporedjivat to sa prijasnjim statistikama (od kojih opet moras imat puno podataka) itd. itd. itd. Ja osobno nemam ideje kako bi to napravio jer meni to zvuci poprilicno komplicirano. Sigurno si sve to obavio?
krcko (napisa):
Tesko je iz svega otprve pogoditi pravu razinu.

Aj', barem mi je drago da smo svi u slicnoj situaciji. Wink



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:54 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ante"]Dobro, kad nam svi vec konstantno tupe da se u bolonji ocjenjuje znanje kao i [b]kontinuirano pracenje nastave[/b] (i obje stavke su elementi "polaganja ispita") onda ti je odgovor --- gotovo svi kolegiji? U svakom kolegiju imas samo jednu priliku da kontinuirano pratis nastavu. ;)[/quote]

Sljedece godine imas ponovo priliku. Na FER-u ti je to zadnja prilika, kod nas za godinu dana opet imas priliku i tako dalje dokle god imas novca za placanje studija ili dok ti se ne desi da u 2 godine ne sakupis 35 ECTS-a.

Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. Upisujes sve za sto imas prethodnike i ponovo ono sto nisi polozio. Na prvoj godini pad jednog kolegija te dosta uspori jer kolegiji imaju puno sljedbenika, ali kasnije imas dovoljno izbora. Cak mozes unaprijed upisivati kolegije s visih godina u okviru 30 ECTS-a po semestru.

Pad godine znaci da ne mozes upisati [b]nista[/b] s vise godine nego godinu dana pokusavas [b]sam[/b] poloziti zaostatke na ispitnim rokovima. Nemas predavanja, vjezbe, kolokvije, bliceve, zadace i ostale bolonjske radosti. Samo nemojte opet poceti o domovima i stipendijama jer je jasno tko se tu treba mijenjati.
Ante (napisa):
Dobro, kad nam svi vec konstantno tupe da se u bolonji ocjenjuje znanje kao i kontinuirano pracenje nastave (i obje stavke su elementi "polaganja ispita") onda ti je odgovor — gotovo svi kolegiji? U svakom kolegiju imas samo jednu priliku da kontinuirano pratis nastavu. Wink


Sljedece godine imas ponovo priliku. Na FER-u ti je to zadnja prilika, kod nas za godinu dana opet imas priliku i tako dalje dokle god imas novca za placanje studija ili dok ti se ne desi da u 2 godine ne sakupis 35 ECTS-a.

Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. Upisujes sve za sto imas prethodnike i ponovo ono sto nisi polozio. Na prvoj godini pad jednog kolegija te dosta uspori jer kolegiji imaju puno sljedbenika, ali kasnije imas dovoljno izbora. Cak mozes unaprijed upisivati kolegije s visih godina u okviru 30 ECTS-a po semestru.

Pad godine znaci da ne mozes upisati nista s vise godine nego godinu dana pokusavas sam poloziti zaostatke na ispitnim rokovima. Nemas predavanja, vjezbe, kolokvije, bliceve, zadace i ostale bolonjske radosti. Samo nemojte opet poceti o domovima i stipendijama jer je jasno tko se tu treba mijenjati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 14:01 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

okej, moze se to i tako rec. al ja si na pad godine gledam kao na neupis slijedece. a i moj tata. mozda da ti ga dovedem na konzultacije?!
okej, moze se to i tako rec. al ja si na pad godine gledam kao na neupis slijedece. a i moj tata. mozda da ti ga dovedem na konzultacije?!



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 14:02 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. Upisujes sve za sto imas prethodnike i ponovo ono sto nisi polozio. Na prvoj godini pad jednog kolegija te dosta uspori jer kolegiji imaju puno sljedbenika, ali kasnije imas dovoljno izbora. Cak mozes unaprijed upisivati kolegije s visih godina u okviru 30 ECTS-a po semestru.
[/quote]
Koliko se to sljedbenika moze upisati bez Diferencjalnog, odnosno Integralnog racuna? :-k
krcko (napisa):

Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. Upisujes sve za sto imas prethodnike i ponovo ono sto nisi polozio. Na prvoj godini pad jednog kolegija te dosta uspori jer kolegiji imaju puno sljedbenika, ali kasnije imas dovoljno izbora. Cak mozes unaprijed upisivati kolegije s visih godina u okviru 30 ECTS-a po semestru.

Koliko se to sljedbenika moze upisati bez Diferencjalnog, odnosno Integralnog racuna? Think



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 14:09 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

i mojima je 1nepolozeni pad godine...dok god ja nisam 3. njima je to pad godine,pa makar imala u indeks upisano 90%iz trece....

a i po placanju...zbog tog jednog predmeta mora puno ljudi placati godinu,bez obzira da li on ima sljedbenika ili nema.
i mojima je 1nepolozeni pad godine...dok god ja nisam 3. njima je to pad godine,pa makar imala u indeks upisano 90%iz trece....

a i po placanju...zbog tog jednog predmeta mora puno ljudi placati godinu,bez obzira da li on ima sljedbenika ili nema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:28 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Sisitem jednog roka po ispitu je uzasan. Los dan, glavolja, ostavi te cura, smrtni slucaj (ne zelim ni pomisljati, ni zeljeti zlo)...[/quote]

Jos ovo. Ajmo prvo utvrditi kako je bilo prije. Usporedit cemo samo pismene provjere znanja. Stari ispitni rok = 5 teskih zadataka. Moras rijesiti 45% za prolaz, na nekim ispitima to je znacilo 2 potpuno tocna zadatka (da bude lakse ispravljati). Imas max. 4 pokusaja, znaci asistenti su po jednom studentu morali ispravljati [b]ukupno[/b] najvise 20 zadataka. U praksi su ispravljali puno manje jer su studenti ili naucili i polozili, ili su predavali prazne pismene.

Sada skoro iz svakog kolegija imas 2 kolokvija s 7-8 laksih zadataka. Ako propustis kolokvij iz opravdanog razloga, sigurno dobivas priliku za popravak. Na vecini kolegija dobivas je i ako pristupis i sakupis barem malo bodova. Uz to dolazi ispravljanje raznih bliceva i/ili zadaca. Angazman oko ispravljanja pismenih provjera znanja po 1 studentu [b]tokom semestra[/b] sigurno je puno veci nego sto je u starom sistemu bio [b]ukupno[/b]. Vjerujte mi jer sam radio asistentski posao i prije i sada. Ne zaboravimo da mnogi studenti [b]imaju[/b] popravke u 9. mjesecu (pogledajte naslov topica).

Sorry Sick, ne razumijem o cemu pricas kada kazes "sistem jednog roka po ispitu". Najgore sto ti se moze desiti je da te cura napuca bas u kolokvijskom tjednu. No prilicno sam siguran da bismo te tada tretirali isto kao da si bio bolestan (nismo bas revno provjeravali lijecnicke ispricnice).

Ja sam siguran da vi ne zelite vracanje ispitnih rokova kakvi su bili. Ono sto zelite su kolokviji non-stop, ali toga nema nigdje na svijetu. Nije ovo nikakva Balkanja. Na PMF-MO dobivate vise prilika za razne popravke nego na prosjecnom americkom ili britanskom sveucilistu.
SickJedi (napisa):
Sisitem jednog roka po ispitu je uzasan. Los dan, glavolja, ostavi te cura, smrtni slucaj (ne zelim ni pomisljati, ni zeljeti zlo)...


Jos ovo. Ajmo prvo utvrditi kako je bilo prije. Usporedit cemo samo pismene provjere znanja. Stari ispitni rok = 5 teskih zadataka. Moras rijesiti 45% za prolaz, na nekim ispitima to je znacilo 2 potpuno tocna zadatka (da bude lakse ispravljati). Imas max. 4 pokusaja, znaci asistenti su po jednom studentu morali ispravljati ukupno najvise 20 zadataka. U praksi su ispravljali puno manje jer su studenti ili naucili i polozili, ili su predavali prazne pismene.

Sada skoro iz svakog kolegija imas 2 kolokvija s 7-8 laksih zadataka. Ako propustis kolokvij iz opravdanog razloga, sigurno dobivas priliku za popravak. Na vecini kolegija dobivas je i ako pristupis i sakupis barem malo bodova. Uz to dolazi ispravljanje raznih bliceva i/ili zadaca. Angazman oko ispravljanja pismenih provjera znanja po 1 studentu tokom semestra sigurno je puno veci nego sto je u starom sistemu bio ukupno. Vjerujte mi jer sam radio asistentski posao i prije i sada. Ne zaboravimo da mnogi studenti imaju popravke u 9. mjesecu (pogledajte naslov topica).

Sorry Sick, ne razumijem o cemu pricas kada kazes "sistem jednog roka po ispitu". Najgore sto ti se moze desiti je da te cura napuca bas u kolokvijskom tjednu. No prilicno sam siguran da bismo te tada tretirali isto kao da si bio bolestan (nismo bas revno provjeravali lijecnicke ispricnice).

Ja sam siguran da vi ne zelite vracanje ispitnih rokova kakvi su bili. Ono sto zelite su kolokviji non-stop, ali toga nema nigdje na svijetu. Nije ovo nikakva Balkanja. Na PMF-MO dobivate vise prilika za razne popravke nego na prosjecnom americkom ili britanskom sveucilistu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:30 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="me_me"]Koliko se to sljedbenika moze upisati bez Diferencjalnog, odnosno Integralnog racuna? :-k[/quote]

A koliko ih ima smisla upisati ako ne znas to gradivo? :-k
me_me (napisa):
Koliko se to sljedbenika moze upisati bez Diferencjalnog, odnosno Integralnog racuna? Think


A koliko ih ima smisla upisati ako ne znas to gradivo? Think



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 14:34 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="me_me"]Koliko se to sljedbenika moze upisati bez Diferencjalnog, odnosno Integralnog racuna? :-k[/quote]

A koliko ih ima smisla upisati ako ne znas to gradivo? :-k[/quote]

Pa o tome i pricam. Poanta je u tome da se bez odredjenih kolegija zaista ne moze nista. Odrezan si totalno. A ti tvrdis da je sve super i da se i bez neceg polozenog moze jos puno. E pa ovo je dokaz da se ne moze.

Btw, sve bi bilo jos koliko toliko prihvatljivo da se bar to moze slusat ponovni iducu semestar, a ne tek iducu godinu.
krcko (napisa):
me_me (napisa):
Koliko se to sljedbenika moze upisati bez Diferencjalnog, odnosno Integralnog racuna? Think


A koliko ih ima smisla upisati ako ne znas to gradivo? Think


Pa o tome i pricam. Poanta je u tome da se bez odredjenih kolegija zaista ne moze nista. Odrezan si totalno. A ti tvrdis da je sve super i da se i bez neceg polozenog moze jos puno. E pa ovo je dokaz da se ne moze.

Btw, sve bi bilo jos koliko toliko prihvatljivo da se bar to moze slusat ponovni iducu semestar, a ne tek iducu godinu.



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 14:43 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
U cemu je problem (prva recenica) kad sam kazes da se sada lakse polaze? :-k Pa valjda to i oznacava stav "da je Bolonjcima lakse", ne? :grebgreb:[/quote]

ali ne zato jer je gradivo lakše ili ga ima manje,nego se radi s više razumijevanja,to sam htio reći

[quote="vsego"]

Krivo mislis; taj uvjet je bio za [b]drugi[/b] popravni (tzv. popravak popravka). :|[/quote]

Ok,krivo,nisam išao ni na jedan popravni pa ne znam,ali uvjet za popravni je bio položena 2 matematička ili računarska kolegija i to je sigurno tako bilo,znam kolegu koji je imao 3 upisana matematička kolegija samo,jedan je položio,na dva je imao pravo izaći na popravni,ali nije mogao zbog toga uvjeta.Sam je kriv,ali ako imaš pravo odi,pa ako daš daš.

[quote="vsego"]

Koja je razlika izmedju "udovoljavaju uvjete" i "imaju pravo"? :-s[/quote]

Upravo u ovome gore što sam napisao.

[quote="vsego"]
Ne banaliziras nego pricas neistine. :? Kad je ikome s lijecnickom dokumentacijom ili slicnim uvjerljivim (a cesto i neuvjerljivim) opravdanjem uskracena prilika da nadoknadi propusteni ispit? :-k
[/quote]
Moja greška,to se odnosilo na onu moju krivu premisu da se moglo samo iz jednog kolegija na popravni.


Nisam htio prijašnjim postom reći da su asistenti babaroge ,upravo suprotno,oni se zbilja trude da pomognu,puno su dostupniji nego prije,
ali nije bolonja med i mlijeko.
Ako je ta bolonja uvedena umjesto starog načina studiranja vjerojatno je bolji način studiranja i vjerojatno se ne stječe manja količina znanja nego starim načinom studiranja,to su neke logične pretpostavke uopće uvođenju bolonje,zato me smeta kad se govori vama su lakši kolokviji,vama je lakše. Je,lakše je položiti kolegije samo što se više radi tijekom cijele godine i moraš dati kolegij sada (eventualno na popravnom) ili slušaj ga ponovno iduće godine,a ne onako neda mi se u 6. mjesecu,izaći ću u 9. pa ako padnem onda u 12.

Svi uvijek misle da je njima teže ,a drugima puno lakše,vjerojatno je istina negdje između ....
vsego (napisa):

U cemu je problem (prva recenica) kad sam kazes da se sada lakse polaze? Think Pa valjda to i oznacava stav "da je Bolonjcima lakse", ne? Kotacici rade 100 na sat


ali ne zato jer je gradivo lakše ili ga ima manje,nego se radi s više razumijevanja,to sam htio reći

vsego (napisa):


Krivo mislis; taj uvjet je bio za drugi popravni (tzv. popravak popravka). Neutral


Ok,krivo,nisam išao ni na jedan popravni pa ne znam,ali uvjet za popravni je bio položena 2 matematička ili računarska kolegija i to je sigurno tako bilo,znam kolegu koji je imao 3 upisana matematička kolegija samo,jedan je položio,na dva je imao pravo izaći na popravni,ali nije mogao zbog toga uvjeta.Sam je kriv,ali ako imaš pravo odi,pa ako daš daš.

vsego (napisa):


Koja je razlika izmedju "udovoljavaju uvjete" i "imaju pravo"? Eh?


Upravo u ovome gore što sam napisao.

vsego (napisa):

Ne banaliziras nego pricas neistine. Confused Kad je ikome s lijecnickom dokumentacijom ili slicnim uvjerljivim (a cesto i neuvjerljivim) opravdanjem uskracena prilika da nadoknadi propusteni ispit? Think

Moja greška,to se odnosilo na onu moju krivu premisu da se moglo samo iz jednog kolegija na popravni.


Nisam htio prijašnjim postom reći da su asistenti babaroge ,upravo suprotno,oni se zbilja trude da pomognu,puno su dostupniji nego prije,
ali nije bolonja med i mlijeko.
Ako je ta bolonja uvedena umjesto starog načina studiranja vjerojatno je bolji način studiranja i vjerojatno se ne stječe manja količina znanja nego starim načinom studiranja,to su neke logične pretpostavke uopće uvođenju bolonje,zato me smeta kad se govori vama su lakši kolokviji,vama je lakše. Je,lakše je položiti kolegije samo što se više radi tijekom cijele godine i moraš dati kolegij sada (eventualno na popravnom) ili slušaj ga ponovno iduće godine,a ne onako neda mi se u 6. mjesecu,izaći ću u 9. pa ako padnem onda u 12.

Svi uvijek misle da je njima teže ,a drugima puno lakše,vjerojatno je istina negdje između ....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lena
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2005. (21:21:59)
Postovi: (4C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 14:52 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]


Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. Upisujes sve za sto imas prethodnike i ponovo ono sto nisi polozio.

[/quote]

A zašto onda tete u referadi skucaju u index PONAVLJA GODINU, a stričeki u odjelu za vojni rok trljaju zadovoljno ruke (ovo drugo se odnosi samo na muške, naravno)
krcko (napisa):



Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. Upisujes sve za sto imas prethodnike i ponovo ono sto nisi polozio.



A zašto onda tete u referadi skucaju u index PONAVLJA GODINU, a stričeki u odjelu za vojni rok trljaju zadovoljno ruke (ovo drugo se odnosi samo na muške, naravno)



_________________
Ovca skace preko shtrika Capa Maca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:56 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu. [/quote]

zao mi je ali sluzbeno se pada godina jer meni u indeksu lijepo pise
[quote="Pecat u indeksu"]Ponavlja godinu[/quote]
sto kad vec kazes[quote="krcko"]Nije ovo nikakva Balkanja.[/quote]
nebi smjelo pisat jer se po bolonji upisuju semestri a ne godine
krcko (napisa):
Svima: zbog jednog nepolozenog kolegija ne padas godinu.


zao mi je ali sluzbeno se pada godina jer meni u indeksu lijepo pise
Pecat u indeksu (napisa):
Ponavlja godinu

sto kad vec kazes
krcko (napisa):
Nije ovo nikakva Balkanja.

nebi smjelo pisat jer se po bolonji upisuju semestri a ne godine



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 15:00 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

je, je, i meni je to lupila... kome da se zalim :?: :lol:

ma ja se ne zalim uopce, ako niste primjetili. mislim da je sad lakse neg prije. ako imate nekih problema s dobivanjem dvojki, javite se meni. proci cete brzi tecaj. a necu ni naplatit. sto se visih ocjena tice, sorry, nemam veze s time. osim iz kikiriki predmeta.
je, je, i meni je to lupila... kome da se zalim Question Laughing

ma ja se ne zalim uopce, ako niste primjetili. mislim da je sad lakse neg prije. ako imate nekih problema s dobivanjem dvojki, javite se meni. proci cete brzi tecaj. a necu ni naplatit. sto se visih ocjena tice, sorry, nemam veze s time. osim iz kikiriki predmeta.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:18 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

'bolonja' nije nigdje definirana propisom koji kaze 'bolonja je', barem ne u hrvatskoj
u statutu sveucilista pise da se moze upisivati semestar za semestrom ili godina za godinom
PMF-MO je odabrao nacin godina za godinom

isto tako, u tom istom statutu pise da upisati visu godinu mozes samo ako ti je prethodna godina cista
tj. mozes upisati drugu, samo ako si dao sve s prve

to je upis vise godine, sve ostalo se zove pad/ponavljanje/mikimaus
apsolutno nebitno

isto tako, u starom ponavljanju godine vi NE mozete upisati kolegije s vise godine, vec samo one iz tekuce godine za koje niste skupili potpis - po novom nacinu, tzv. bolonjskom IMATE pravo na upis kolegija s vise godine

uvedene su promjene, od kojih su neke od njih ostavljene na ustanovama da ih same specificno odrede
ova ustanova ih je odredila

ne svidja vam se?
odite nekamo drugamo


u ovo sada ne ulaze problemi poput 'nepoznati pravila igre na kolegiju' i prekrcane sobe - to treba rijesiti

ali cinjenica jest da POPRAVNI kolokviji nisu ama bas nicime zagarantirani i to je dobra volja osoblja, za koju, umjesto da budete zahvalni, stalno zvocate :roll:
isto tako - rokovi su UKINUTI I NECE SE VISE VRACATI, jer je to ODLUKA - a vi, pravite se gluhi, i opet drvite da treba vise rokova
NEMA, NECE ih biti... ajde vise to shvatite

statut je odredio kontinuirano pracenje nastave
fakulteti koji imaju i rokove uz kolokvije su u tzv predbolonjskom razdoblju, sto je MO imao par godina prije nego je bolonja dosla

na MO se stvari provode na nacin koji je obznanjen u pravilima na pocetku svake godine

ono sto se trebate buniti je ako vam na pocetku kolegija ne kazu uopce koliko ima kolokvija i kad su i tome slicno i ako se u provjerama pojave zadaci koji NISU takvi da ih je gradivo vjezbi molgo pokriti - ali prvo trebate traziti asistenta da vam rijesi te zadatke, i ako ja gradivo koje ste radili bilo dovoljno - onda je zadatak u redu

ne, zadaci NISU i NE MORAJU biti sablonski, ali vam gradivo (ukljucivo teoreme i definicije) mora biti dostatno za rijesiti cijeli zadatak i svaki zadatak
ako zadatak ima vise posla - to ne znaci da ne spada u to gradivo :roll:

o popravnom kolokviju vas NISU duzni izvijestiti, mogu ga staviti, i MOGU naknadno staviti uvjete na njih - jer to je SVE dobra volja i nije nicime zagarantirano
iako vi jako zelite i tvrdite suprotno


pa sad lijepo, svi vi koji se tu bunite na pravila igre, lijepo pogledajte statut sveucilista i pogledajte sto vam on to garantira i koja su vasa prava
onda lijepo pogledajte pravila na MO
i nakon toga recite sto od toga nije ispostovano....

jos jednom, tehnicke obavijesti koje vam nisu dane na vrijeme (u to NE racunam popravne kolokvije, jer popravni kolokviji NISU vase pravo, vec poklon) - jesu problem i to treba prijaviti
i prepunjenost predavaonica jest problem, ali samo ako su SVI termini prepunjeni, a ne samo kod jednog (od njih vise) asistenata

bas me zanima koliku cete bunu dici kad ukinu popravne kolokvije
u to ne racunam ozbiljne bolesti, nesrece i slicno, kao sto netko zeli implicirati - to su individualni problemi koji se individualno rjesavaju na relaciji student-profesor
a tako nesto ce ovisiti o statistici, koja se, iako neki u to sumnjaju, provodi.... i za popravne stvari je porazavajuca.... samim time, daje dobar argument potpunom ukidanju istih - previse dodatnog posla, za premalo rezultata
'bolonja' nije nigdje definirana propisom koji kaze 'bolonja je', barem ne u hrvatskoj
u statutu sveucilista pise da se moze upisivati semestar za semestrom ili godina za godinom
PMF-MO je odabrao nacin godina za godinom

isto tako, u tom istom statutu pise da upisati visu godinu mozes samo ako ti je prethodna godina cista
tj. mozes upisati drugu, samo ako si dao sve s prve

to je upis vise godine, sve ostalo se zove pad/ponavljanje/mikimaus
apsolutno nebitno

isto tako, u starom ponavljanju godine vi NE mozete upisati kolegije s vise godine, vec samo one iz tekuce godine za koje niste skupili potpis - po novom nacinu, tzv. bolonjskom IMATE pravo na upis kolegija s vise godine

uvedene su promjene, od kojih su neke od njih ostavljene na ustanovama da ih same specificno odrede
ova ustanova ih je odredila

ne svidja vam se?
odite nekamo drugamo


u ovo sada ne ulaze problemi poput 'nepoznati pravila igre na kolegiju' i prekrcane sobe - to treba rijesiti

ali cinjenica jest da POPRAVNI kolokviji nisu ama bas nicime zagarantirani i to je dobra volja osoblja, za koju, umjesto da budete zahvalni, stalno zvocate Rolling Eyes
isto tako - rokovi su UKINUTI I NECE SE VISE VRACATI, jer je to ODLUKA - a vi, pravite se gluhi, i opet drvite da treba vise rokova
NEMA, NECE ih biti... ajde vise to shvatite

statut je odredio kontinuirano pracenje nastave
fakulteti koji imaju i rokove uz kolokvije su u tzv predbolonjskom razdoblju, sto je MO imao par godina prije nego je bolonja dosla

na MO se stvari provode na nacin koji je obznanjen u pravilima na pocetku svake godine

ono sto se trebate buniti je ako vam na pocetku kolegija ne kazu uopce koliko ima kolokvija i kad su i tome slicno i ako se u provjerama pojave zadaci koji NISU takvi da ih je gradivo vjezbi molgo pokriti - ali prvo trebate traziti asistenta da vam rijesi te zadatke, i ako ja gradivo koje ste radili bilo dovoljno - onda je zadatak u redu

ne, zadaci NISU i NE MORAJU biti sablonski, ali vam gradivo (ukljucivo teoreme i definicije) mora biti dostatno za rijesiti cijeli zadatak i svaki zadatak
ako zadatak ima vise posla - to ne znaci da ne spada u to gradivo Rolling Eyes

o popravnom kolokviju vas NISU duzni izvijestiti, mogu ga staviti, i MOGU naknadno staviti uvjete na njih - jer to je SVE dobra volja i nije nicime zagarantirano
iako vi jako zelite i tvrdite suprotno


pa sad lijepo, svi vi koji se tu bunite na pravila igre, lijepo pogledajte statut sveucilista i pogledajte sto vam on to garantira i koja su vasa prava
onda lijepo pogledajte pravila na MO
i nakon toga recite sto od toga nije ispostovano....

jos jednom, tehnicke obavijesti koje vam nisu dane na vrijeme (u to NE racunam popravne kolokvije, jer popravni kolokviji NISU vase pravo, vec poklon) - jesu problem i to treba prijaviti
i prepunjenost predavaonica jest problem, ali samo ako su SVI termini prepunjeni, a ne samo kod jednog (od njih vise) asistenata

bas me zanima koliku cete bunu dici kad ukinu popravne kolokvije
u to ne racunam ozbiljne bolesti, nesrece i slicno, kao sto netko zeli implicirati - to su individualni problemi koji se individualno rjesavaju na relaciji student-profesor
a tako nesto ce ovisiti o statistici, koja se, iako neki u to sumnjaju, provodi.... i za popravne stvari je porazavajuca.... samim time, daje dobar argument potpunom ukidanju istih - previse dodatnog posla, za premalo rezultata


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:18 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="me_me"]No, vratimo se na temu. Ovo s vjezbama komentiram zbog kolokvija iz numericke.[/quote]

To je problem tog kolegija i molim da se ne generalizira na cijeli MO, nasu Bolonju, sve kolegije i sl. :?

[quote="me_me"]Sta sad to znaci? Da ce na ovom faksu prolaziti lumeni? :roll: Pa ne mogu jednu godinu studirati 5 godina, a uvjet je sve cisto.[/quote]

Ako ti za jednu godinu treba 5 godina, prakticki po bilo kakvim uvjetima, onda si na krivom faxu. :(

[quote="me_me"]Btw, sta znaci ono da se ne moze odmah odrediti prava tezina zadataka? Pa nismo mi pokusni kunici. :bbunny:[/quote]

Bojim se da u mnogocemu jeste i tesko da se to moze izbjeci kod ovako radikalne promjene nacina studiranja. :(

[quote="me_me"]I da zivcana sam, razocarana sam, placem vec 2 dana jer ne znam sta da radim...[/quote]

Odi na Sljeme, opusti se... korisnije je od stresa, šoka,... ponekad i od ucenja. :)

[quote="me_me"][quote="vsego"]O, dosta vise! :evil: Molim da se ovdje popisu svi kolegiji koji su davali [b]tocno jednu priliku za polaganje[/b] i u kojim semestrima/akademskim godinama je to bilo. :evil: Stalno pricate o tome kao da je cijeli studij takav... da cujem: [b]koji su to kolegiji?[/b] :-k[/quote]
Algebarske strukture. [color=red]Tko ima manje od 13 bodova[/color] nema pravo izlaska na popravni. Mene se to ne tice, ok sam napisala, ali zasto je njima uskracena prilika za to da preko ljeta nauce i prodju? Neki imaju cistu godinu, ali ovo nece proci jer nemaju taj uvjet i zbog toga padaju godinu. Neposteno, jako.[/quote]

Dakle, tko nije zadovoljio nesto sto se smatra minimumom angazmana... ali nije istina da svi imaju samo jednu priliku, nego samo oni koji nisu pokazali taj minimum. :? Mozemo diskutirati je li 13 bodova od 60 (~22%) stvarno preopaki uvjet, ali sam princip je da generalno imate dvije prilike (osim ako niste "nista" (tj. <22%) napravili). :roll:

Mozemo tako reci i da C ne daje drugu sansu jer na popravni nece moci izaci cca 70 studenata. :shock: Od toga:
41 student se nije niti prijavio za prakticne kolokvije
13 je odustalo nakon prvog prakticnog kolokvija
1 je odustao nakon drugog prakticnog kolokvija
13 nije proslo niti jedan od 3 prakticna kolokvija.
Nama je prakticni kolokvij pracenje vaseg angazmana (zato se sastoji od laganih zadataka vecinu kojih bi studenti morali znati rijesiti vec na kraju prvog semestra) i to smatramo razumnim kriterijem za ostvarivanje prava na popravak. 8)

Dakle, jos uvijek cekam popis kolegija koji ne daju nikakvu sansu popravka... :)

[quote="krcko"]kod nas za godinu dana opet imas priliku i tako dalje dokle god imas novca za placanje studija ili dok ti se ne desi da u 2 godine ne sakupis 35 ECTS-a.[/quote]

S time da nismo duzni izbaciti takvog studenta, nego to samo [b]mozemo[/b], sto znaci da ce se opravdane molbe da i tu popustimo [b]vjerojatno[/b] odobravati. 8)

[quote="kljuki"]okej, moze se to i tako rec. al ja si na pad godine gledam kao na neupis slijedece. a i moj tata. mozda da ti ga dovedem na konzultacije?![/quote]

Mozes i meni; nije mi problem necijem tati ponoviti ono sto pisem na Forumu. :P

[quote="kika"]i mojima je 1nepolozeni pad godine...dok god ja nisam 3. njima je to pad godine,pa makar imala u indeks upisano 90%iz trece....
a i po placanju...zbog tog jednog predmeta mora puno ljudi placati godinu,bez obzira da li on ima sljedbenika ili nema.[/quote]

Placas tek [b]nakon drugog pada[/b] (molim demantij ako grijesim) :arrow: sigurno ti nije jedan ispit kriv za placanje. :roll:

[quote="vedraf"][quote="vsego"]U cemu je problem (prva recenica) kad sam kazes da se sada lakse polaze? :-k Pa valjda to i oznacava stav "da je Bolonjcima lakse", ne? :grebgreb:[/quote]
ali ne zato jer je gradivo lakše ili ga ima manje,nego se radi s više razumijevanja,to sam htio reći[/quote]

:shock: Jesi li pokusao usporediti danasnje kolokvije sa starim pismenima? :-k Vecina asistenata moje generacije je imala 45-50 bodova (od 100) na pismenima iz Linearne algebre. :? Ne bih rekao da LA znamo losije od vas. :silly:

[quote="vedraf"]uvjet za popravni je bio položena 2 matematička ili računarska kolegija i to je sigurno tako bilo[/quote]

Uvjet za [b]drugi[/b] popravni. :roll:

[quote="vedraf"]Ako je ta bolonja uvedena umjesto starog načina studiranja vjerojatno je bolji način studiranja i vjerojatno se ne stječe manja količina znanja nego starim načinom studiranja[/quote]

Mnogi od nas smatraju da se stjece (manja količina znanja nego starim načinom studiranja). :( Osobno, glasat cu za stari sustav bilo kada, iz jednostavnog razloga sto su studenti tada sami bili odgovorni (pa i krivi) za svoje (ne)studiranje. :|
me_me (napisa):
No, vratimo se na temu. Ovo s vjezbama komentiram zbog kolokvija iz numericke.


To je problem tog kolegija i molim da se ne generalizira na cijeli MO, nasu Bolonju, sve kolegije i sl. Confused

me_me (napisa):
Sta sad to znaci? Da ce na ovom faksu prolaziti lumeni? Rolling Eyes Pa ne mogu jednu godinu studirati 5 godina, a uvjet je sve cisto.


Ako ti za jednu godinu treba 5 godina, prakticki po bilo kakvim uvjetima, onda si na krivom faxu. Sad

me_me (napisa):
Btw, sta znaci ono da se ne moze odmah odrediti prava tezina zadataka? Pa nismo mi pokusni kunici. Blue bunny


Bojim se da u mnogocemu jeste i tesko da se to moze izbjeci kod ovako radikalne promjene nacina studiranja. Sad

me_me (napisa):
I da zivcana sam, razocarana sam, placem vec 2 dana jer ne znam sta da radim...


Odi na Sljeme, opusti se... korisnije je od stresa, šoka,... ponekad i od ucenja. Smile

me_me (napisa):
vsego (napisa):
O, dosta vise! Evil or Very Mad Molim da se ovdje popisu svi kolegiji koji su davali tocno jednu priliku za polaganje i u kojim semestrima/akademskim godinama je to bilo. Evil or Very Mad Stalno pricate o tome kao da je cijeli studij takav... da cujem: koji su to kolegiji? Think

Algebarske strukture. Tko ima manje od 13 bodova nema pravo izlaska na popravni. Mene se to ne tice, ok sam napisala, ali zasto je njima uskracena prilika za to da preko ljeta nauce i prodju? Neki imaju cistu godinu, ali ovo nece proci jer nemaju taj uvjet i zbog toga padaju godinu. Neposteno, jako.


Dakle, tko nije zadovoljio nesto sto se smatra minimumom angazmana... ali nije istina da svi imaju samo jednu priliku, nego samo oni koji nisu pokazali taj minimum. Confused Mozemo diskutirati je li 13 bodova od 60 (~22%) stvarno preopaki uvjet, ali sam princip je da generalno imate dvije prilike (osim ako niste "nista" (tj. <22%) napravili). Rolling Eyes

Mozemo tako reci i da C ne daje drugu sansu jer na popravni nece moci izaci cca 70 studenata. Shocked Od toga:
41 student se nije niti prijavio za prakticne kolokvije
13 je odustalo nakon prvog prakticnog kolokvija
1 je odustao nakon drugog prakticnog kolokvija
13 nije proslo niti jedan od 3 prakticna kolokvija.
Nama je prakticni kolokvij pracenje vaseg angazmana (zato se sastoji od laganih zadataka vecinu kojih bi studenti morali znati rijesiti vec na kraju prvog semestra) i to smatramo razumnim kriterijem za ostvarivanje prava na popravak. Cool

Dakle, jos uvijek cekam popis kolegija koji ne daju nikakvu sansu popravka... Smile

krcko (napisa):
kod nas za godinu dana opet imas priliku i tako dalje dokle god imas novca za placanje studija ili dok ti se ne desi da u 2 godine ne sakupis 35 ECTS-a.


S time da nismo duzni izbaciti takvog studenta, nego to samo mozemo, sto znaci da ce se opravdane molbe da i tu popustimo vjerojatno odobravati. Cool

kljuki (napisa):
okej, moze se to i tako rec. al ja si na pad godine gledam kao na neupis slijedece. a i moj tata. mozda da ti ga dovedem na konzultacije?!


Mozes i meni; nije mi problem necijem tati ponoviti ono sto pisem na Forumu. Razz

kika (napisa):
i mojima je 1nepolozeni pad godine...dok god ja nisam 3. njima je to pad godine,pa makar imala u indeks upisano 90%iz trece....
a i po placanju...zbog tog jednog predmeta mora puno ljudi placati godinu,bez obzira da li on ima sljedbenika ili nema.


Placas tek nakon drugog pada (molim demantij ako grijesim) Arrow sigurno ti nije jedan ispit kriv za placanje. Rolling Eyes

vedraf (napisa):
vsego (napisa):
U cemu je problem (prva recenica) kad sam kazes da se sada lakse polaze? Think Pa valjda to i oznacava stav "da je Bolonjcima lakse", ne? Kotacici rade 100 na sat

ali ne zato jer je gradivo lakše ili ga ima manje,nego se radi s više razumijevanja,to sam htio reći


Shocked Jesi li pokusao usporediti danasnje kolokvije sa starim pismenima? Think Vecina asistenata moje generacije je imala 45-50 bodova (od 100) na pismenima iz Linearne algebre. Confused Ne bih rekao da LA znamo losije od vas. #Silly

vedraf (napisa):
uvjet za popravni je bio položena 2 matematička ili računarska kolegija i to je sigurno tako bilo


Uvjet za drugi popravni. Rolling Eyes

vedraf (napisa):
Ako je ta bolonja uvedena umjesto starog načina studiranja vjerojatno je bolji način studiranja i vjerojatno se ne stječe manja količina znanja nego starim načinom studiranja


Mnogi od nas smatraju da se stjece (manja količina znanja nego starim načinom studiranja). Sad Osobno, glasat cu za stari sustav bilo kada, iz jednostavnog razloga sto su studenti tada sami bili odgovorni (pa i krivi) za svoje (ne)studiranje. Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 15:52 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]

@svima: ispricavam se ako nekog vrijedja to sto pisem. Ne zelim reci da je vas studij laksi nego sto je bio stari, nego samo da su pojedini kolokviji laksi od starih pismenih. Kad se uzme u obzir nacin studiranja, nisam bas siguran da je vama lakse bez obzira na vecu prolaznost. Ili mozda: veca prolaznost bas pokazuje da vam nije lakse. Ne moze 150 ljudi diplomirati matematiku u roku a da nitko ne dobije gastritis :) A sistem vas tjera da diplomirate u roku.

Ipak, uzmite u obzir da se vecina kolokvija na drugoj godini ove godine sastavlja [b]prvi puta[/b]. Tesko je iz svega otprve pogoditi pravu razinu. Kad previse ljudi popada, dobijete popravak.[/quote]

mene najvise ljuti sto ako vec jesmo pokusni kunici,neka nam se bar omoguci kvalitetna nastava...
na prvoj godini je dosta ˝starih˝asistenata koji su stvarno hvaljeni i trude se,i imaju kvalitenu nastavu.
na drugoj godini od svih predmeta do sada mogu izdvojiti 2kvalitetna asistenta kod kojih sam slusala nesto...
nekima je bio prvi kolegij,pa su bili preplaseni,zbunjeni,neki nisu imali nikakve veze s tim kolegijom pa mi se cinilo da oni zapravo sebe uce taj kolegij a ne nas.
za vas sam cula samo hvale,i mislim da bi bilo koji kolegij i na 2.godini super objasnjavali i trudili se....
zasto asistenti koji su se pokazali ne drze vjezbe i na drugoj godini,pa kad vec jesmo pokusni kunioci da nam olaksaju svojom kvalitetom i razumijevanjem gradiva???
a i nije sve u vjezbama....kako da ja imam volju za slusati predavanje kad profesor u 45min min 10puta ponovi a ovo je trivijalno????
ili ako 4dana prije kolokvija kaze,a dobro,ovo sve sta smo radili(skoro od pocetka semestra)vam vrijedi i za vecu dimenziju i to sve dokazite sami....
krcko (napisa):


@svima: ispricavam se ako nekog vrijedja to sto pisem. Ne zelim reci da je vas studij laksi nego sto je bio stari, nego samo da su pojedini kolokviji laksi od starih pismenih. Kad se uzme u obzir nacin studiranja, nisam bas siguran da je vama lakse bez obzira na vecu prolaznost. Ili mozda: veca prolaznost bas pokazuje da vam nije lakse. Ne moze 150 ljudi diplomirati matematiku u roku a da nitko ne dobije gastritis Smile A sistem vas tjera da diplomirate u roku.

Ipak, uzmite u obzir da se vecina kolokvija na drugoj godini ove godine sastavlja prvi puta. Tesko je iz svega otprve pogoditi pravu razinu. Kad previse ljudi popada, dobijete popravak.


mene najvise ljuti sto ako vec jesmo pokusni kunici,neka nam se bar omoguci kvalitetna nastava...
na prvoj godini je dosta ˝starih˝asistenata koji su stvarno hvaljeni i trude se,i imaju kvalitenu nastavu.
na drugoj godini od svih predmeta do sada mogu izdvojiti 2kvalitetna asistenta kod kojih sam slusala nesto...
nekima je bio prvi kolegij,pa su bili preplaseni,zbunjeni,neki nisu imali nikakve veze s tim kolegijom pa mi se cinilo da oni zapravo sebe uce taj kolegij a ne nas.
za vas sam cula samo hvale,i mislim da bi bilo koji kolegij i na 2.godini super objasnjavali i trudili se....
zasto asistenti koji su se pokazali ne drze vjezbe i na drugoj godini,pa kad vec jesmo pokusni kunioci da nam olaksaju svojom kvalitetom i razumijevanjem gradiva???
a i nije sve u vjezbama....kako da ja imam volju za slusati predavanje kad profesor u 45min min 10puta ponovi a ovo je trivijalno????
ili ako 4dana prije kolokvija kaze,a dobro,ovo sve sta smo radili(skoro od pocetka semestra)vam vrijedi i za vecu dimenziju i to sve dokazite sami....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 16:01 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
ono sto se trebate buniti je ako vam na pocetku kolegija ne kazu uopce koliko ima kolokvija i kad su i tome slicno i ako se u provjerama pojave zadaci koji NISU takvi da ih je gradivo vjezbi molgo pokriti - ali prvo trebate traziti asistenta da vam rijesi te zadatke, i ako ja gradivo koje ste radili bilo dovoljno - onda je zadatak u redu

ne, zadaci NISU i NE MORAJU biti sablonski, ali vam gradivo (ukljucivo teoreme i definicije) mora biti dostatno za rijesiti cijeli zadatak i svaki zadatak
ako zadatak ima vise posla - to ne znaci da ne spada u to gradivo :roll:

[/quote]

pa za alg.nam na pocetku nisu rekli uvjete za popravni,i mislim da se na to imamo pravo buniti.....
bas zbog toga nisam izasla na prvi kolokvij,jer sam mislila za 9mj.to nauciti kak spada,a i treba sam taj dan na put neki.
da bi 2,3tjedna prije 2.kolokvija prof.rekao da postoji uvjet za popravni???!!
to je pocetak semestra????

bas me zanima za zadnje kolokvije kako bi asistenti iz tih predmeta ih rijesili i za koliko :lol:

i da,iz akgeb.kolokvij za 3.godinu i za bolonjce se ne moze usporediti...
meni je taj za 3.god.bio tako lagani,rijesila sam ga bez prooblema...a za bolonjce je bio i tezi i opsirniji....
a da ne govorim o ponudi ocjena...i kako se onda srozao kriterij na bolonji????
Nesi (napisa):

ono sto se trebate buniti je ako vam na pocetku kolegija ne kazu uopce koliko ima kolokvija i kad su i tome slicno i ako se u provjerama pojave zadaci koji NISU takvi da ih je gradivo vjezbi molgo pokriti - ali prvo trebate traziti asistenta da vam rijesi te zadatke, i ako ja gradivo koje ste radili bilo dovoljno - onda je zadatak u redu

ne, zadaci NISU i NE MORAJU biti sablonski, ali vam gradivo (ukljucivo teoreme i definicije) mora biti dostatno za rijesiti cijeli zadatak i svaki zadatak
ako zadatak ima vise posla - to ne znaci da ne spada u to gradivo Rolling Eyes



pa za alg.nam na pocetku nisu rekli uvjete za popravni,i mislim da se na to imamo pravo buniti.....
bas zbog toga nisam izasla na prvi kolokvij,jer sam mislila za 9mj.to nauciti kak spada,a i treba sam taj dan na put neki.
da bi 2,3tjedna prije 2.kolokvija prof.rekao da postoji uvjet za popravni???!!
to je pocetak semestra????

bas me zanima za zadnje kolokvije kako bi asistenti iz tih predmeta ih rijesili i za koliko Laughing

i da,iz akgeb.kolokvij za 3.godinu i za bolonjce se ne moze usporediti...
meni je taj za 3.god.bio tako lagani,rijesila sam ga bez prooblema...a za bolonjce je bio i tezi i opsirniji....
a da ne govorim o ponudi ocjena...i kako se onda srozao kriterij na bolonji????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 16:05 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko je ljudi samo zbog c-a jos uvijek 1.godina,a imaju upisano 10 predmeta s 2.?
i placaju jer su isli jednu godinu po staroj i jednu po novom,i to im je bio drugi pad...

btw.placa se drugi pad,a koliko godina placa ministarstvo?jer sam isla 1god po starom programu.pa ne znam kak se to regulira.
sorry na offtopic :oops:
koliko je ljudi samo zbog c-a jos uvijek 1.godina,a imaju upisano 10 predmeta s 2.?
i placaju jer su isli jednu godinu po staroj i jednu po novom,i to im je bio drugi pad...

btw.placa se drugi pad,a koliko godina placa ministarstvo?jer sam isla 1god po starom programu.pa ne znam kak se to regulira.
sorry na offtopic Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MaJaBu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (21:44:05)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 16:24 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
ne svidja vam se?
odite nekamo drugamo
[/quote]

Evo idem, cim me ti uputis na neku drugu ustanovu u Hrvatskoj osim PMF-MO na kojoj mogu studirati matematiku.
Znas, neki su studenti na ovom fakultetu i smijeru zato sto nam se svidja matematika, a ne zato sto smo odusevljeni predavackim i organizacijskim sposobnostima osoblja.

[quote="Nesi"]
...i to je dobra volja osoblja...
...jer to je SVE dobra volja...
[/quote]

Ma koliko dobre volje na ovom fakultetu. Neupucena osoba nikada ne bi pogodila da ta cijela ustanova, zajedno sa svim osobljem, postoji RADI STUDENATA.
I da sve placaju porezni obveznici. Znaci mi i nasi roditelji, bake, stricevi...

[quote="Nesi"]
i prepunjenost predavaonica jest problem, ali samo ako su SVI termini prepunjeni, a ne samo kod jednog (od njih vise) asistenata
[/quote]

Jest problem i ako je punjeno kod samo jednog asistenta, jer bi se onda trebali zapitati kakva je kvaliteta vjezbi kod ostalih asistenata kada su studenti spremni pisati na koljenima i lomiti kicmu 2 sata kod nekog drugog.
Mislim da je to takodjer pokazatelj da je mnogima cilj znanje, a ne samo prolaz.

[quote="vsego"]
Osobno, glasat cu za stari sustav bilo kada, iz jednostavnog razloga sto su studenti tada sami bili odgovorni (pa i krivi) za svoje (ne)studiranje. :|[/quote]

Mislim da si samo mrvicu promasio istinu. Slazem se da su po starom nacinu studenti sami bili odgovorni za svoje studiranje. I upravo se sada na bolonji razotkrilo koliko su stvari lose. Jer sada studenti nemaju mogucnost SAMI nuciti nesto jer jednostavno nema vremena. Ne mozemo se naprtiti knjigama iz knjiznice i sami uciti i odgonetnuti jer uz dolazak na predavanja i vjezbe, rjesavanje zadaca, pisanje programa i sve ostale ludosti koje moramo raditi nema vremena. Oslanjamo se na ono sto su nas profesoi i asistenti naucili a to ocito nije ni blizu dovoljno za poloziti kolegij.
Nesi (napisa):

ne svidja vam se?
odite nekamo drugamo


Evo idem, cim me ti uputis na neku drugu ustanovu u Hrvatskoj osim PMF-MO na kojoj mogu studirati matematiku.
Znas, neki su studenti na ovom fakultetu i smijeru zato sto nam se svidja matematika, a ne zato sto smo odusevljeni predavackim i organizacijskim sposobnostima osoblja.

Nesi (napisa):

...i to je dobra volja osoblja...
...jer to je SVE dobra volja...


Ma koliko dobre volje na ovom fakultetu. Neupucena osoba nikada ne bi pogodila da ta cijela ustanova, zajedno sa svim osobljem, postoji RADI STUDENATA.
I da sve placaju porezni obveznici. Znaci mi i nasi roditelji, bake, stricevi...

Nesi (napisa):

i prepunjenost predavaonica jest problem, ali samo ako su SVI termini prepunjeni, a ne samo kod jednog (od njih vise) asistenata


Jest problem i ako je punjeno kod samo jednog asistenta, jer bi se onda trebali zapitati kakva je kvaliteta vjezbi kod ostalih asistenata kada su studenti spremni pisati na koljenima i lomiti kicmu 2 sata kod nekog drugog.
Mislim da je to takodjer pokazatelj da je mnogima cilj znanje, a ne samo prolaz.

vsego (napisa):

Osobno, glasat cu za stari sustav bilo kada, iz jednostavnog razloga sto su studenti tada sami bili odgovorni (pa i krivi) za svoje (ne)studiranje. Neutral


Mislim da si samo mrvicu promasio istinu. Slazem se da su po starom nacinu studenti sami bili odgovorni za svoje studiranje. I upravo se sada na bolonji razotkrilo koliko su stvari lose. Jer sada studenti nemaju mogucnost SAMI nuciti nesto jer jednostavno nema vremena. Ne mozemo se naprtiti knjigama iz knjiznice i sami uciti i odgonetnuti jer uz dolazak na predavanja i vjezbe, rjesavanje zadaca, pisanje programa i sve ostale ludosti koje moramo raditi nema vremena. Oslanjamo se na ono sto su nas profesoi i asistenti naucili a to ocito nije ni blizu dovoljno za poloziti kolegij.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 16:52 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kika"]koliko je ljudi samo zbog c-a jos uvijek 1.godina,a imaju upisano 10 predmeta s 2.?[/quote]
Dok god studenti budu morali na vjezbama prepisivat programske zadatke sa ploce na papir, i ostat ce tako; irelevantniji kolegij poput C-a je nezasluzeno trn u srcu mnogih studenata. I to uopce nema veze sa time sta nisu programirali u srednjoj skoli.
:idea: A da nazovemo kolegij [i]Pisanje na papir u [size=4](w)[/size]C-u[/i]?
[quote="MaJaBu"]Ma koliko dobre volje na ovom fakultetu.[/quote]
A da ne spominjemo rasizam!
Dodjem ja na ispit i kaze meni asistent: "Mozete imati iskljucivo ciste bijele papire...". Ja se na to uobicajeno ljutito ustanem i odmah predam prazan papir!
Ne, to su gluposti. Dobre volje vise nego MO ima jedino FO.
kika (napisa):
koliko je ljudi samo zbog c-a jos uvijek 1.godina,a imaju upisano 10 predmeta s 2.?

Dok god studenti budu morali na vjezbama prepisivat programske zadatke sa ploce na papir, i ostat ce tako; irelevantniji kolegij poput C-a je nezasluzeno trn u srcu mnogih studenata. I to uopce nema veze sa time sta nisu programirali u srednjoj skoli.
Idea A da nazovemo kolegij Pisanje na papir u (w)C-u?
MaJaBu (napisa):
Ma koliko dobre volje na ovom fakultetu.

A da ne spominjemo rasizam!
Dodjem ja na ispit i kaze meni asistent: "Mozete imati iskljucivo ciste bijele papire...". Ja se na to uobicajeno ljutito ustanem i odmah predam prazan papir!
Ne, to su gluposti. Dobre volje vise nego MO ima jedino FO.



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmaric43
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (16:25:14)
Postovi: (19)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 17:57 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ante"][quote="kika"]koliko je ljudi samo zbog c-a jos uvijek 1.godina,a imaju upisano 10 predmeta s 2.?[/quote]
Dok god studenti budu morali na vjezbama prepisivat programske zadatke sa ploce na papir, i ostat ce tako; irelevantniji kolegij poput C-a je nezasluzeno trn u srcu mnogih studenata. I to uopce nema veze sa time sta nisu programirali u srednjoj skoli.[/quote]

Tu se ne slažem s tobom. Inače ponavljač sam i imao sam ce predavan pomoću projektora i ne ploči. I mogu ti reći da na ploči je daleko bolje jer skužiš naći funkcioniranja programa i još dok zapisuješ u bilježnicu zapamtiš nešto. Dok kada je bilo na projektoru tko bi lud prepisivao u bilježnicu, kao ja ću sam kod kuće. I to mi se osobno obilo o glavu. Eto toliko.
Ante (napisa):
kika (napisa):
koliko je ljudi samo zbog c-a jos uvijek 1.godina,a imaju upisano 10 predmeta s 2.?

Dok god studenti budu morali na vjezbama prepisivat programske zadatke sa ploce na papir, i ostat ce tako; irelevantniji kolegij poput C-a je nezasluzeno trn u srcu mnogih studenata. I to uopce nema veze sa time sta nisu programirali u srednjoj skoli.


Tu se ne slažem s tobom. Inače ponavljač sam i imao sam ce predavan pomoću projektora i ne ploči. I mogu ti reći da na ploči je daleko bolje jer skužiš naći funkcioniranja programa i još dok zapisuješ u bilježnicu zapamtiš nešto. Dok kada je bilo na projektoru tko bi lud prepisivao u bilježnicu, kao ja ću sam kod kuće. I to mi se osobno obilo o glavu. Eto toliko.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 4 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan