Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Anja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 03. 2003. (10:51:07)
Postovi: (132)16
Sarma = la pohva - posuda
114 = 118 - 4

PostPostano: 14:48 čet, 28. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad su i rješenja na webu.
Sad su i rješenja na webu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:19 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

He he he, rješenja!

Pošto vidim da sam ja jedina budala koja ne zna teoriju iz kolokvija, bi li se neka dobra duša smilovala pa napisala kako dokazati da su krivuljni integrali prve i druge vrste dobro definirani?!

P.S. Ako netko baš nema kaj za radit može i raspisat one povlake iz kolokvija... :roll:
He he he, rješenja!

Pošto vidim da sam ja jedina budala koja ne zna teoriju iz kolokvija, bi li se neka dobra duša smilovala pa napisala kako dokazati da su krivuljni integrali prve i druge vrste dobro definirani?!

P.S. Ako netko baš nema kaj za radit može i raspisat one povlake iz kolokvija... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmaric43
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (16:25:14)
Postovi: (19)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 14:25 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A hoće li možda biti objavljena i riješenja prvog kolokvija?
A hoće li možda biti objavljena i riješenja prvog kolokvija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:53 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pleaseeeeeee :pray: :pray: :pray: objavite rjesenja prvog kolokvija da provjerimo sa svojim u svrhu sto bolje pripreme za zavrsni ispit!
pleaseeeeeee Pray Pray Pray objavite rjesenja prvog kolokvija da provjerimo sa svojim u svrhu sto bolje pripreme za zavrsni ispit!


[Vrh]
Anja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 03. 2003. (10:51:07)
Postovi: (132)16
Sarma = la pohva - posuda
114 = 118 - 4

PostPostano: 14:47 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo rješenja 1. kolokvija bez teorije. Na brzinu sam ih pisala pa ako uočite koju grešku, javite.

[url]http://web.math.hr/nastava/difraf/int/int-rj-kol1.pdf[/url]
Evo rješenja 1. kolokvija bez teorije. Na brzinu sam ih pisala pa ako uočite koju grešku, javite.

http://web.math.hr/nastava/difraf/int/int-rj-kol1.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FFF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2006. (19:46:12)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 15:52 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ANJA LEGENDO!!!!!!!!
:mosh:
:karma:
ANJA LEGENDO!!!!!!!!
Moshpit
karma++


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zzsan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2005. (20:53:14)
Postovi: (89)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6

PostPostano: 17:40 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:karma:
karma++


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FFF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2006. (19:46:12)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 21:59 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel mi moze netko odgovoriz na ovo pitanje.....kod sfernih koordinata (1.varijanta, gdje je
J= r*r cos(psi)) jel se kut (psi) uzima od x-y ravnine do pravca OT ili od tog pravca do z-osi? na vjezbama smo radili ovo prvo a sad u rj.6.zadatka je koristeno ovo drugo :? :? :?
jel mi moze netko odgovoriz na ovo pitanje.....kod sfernih koordinata (1.varijanta, gdje je
J= r*r cos(psi)) jel se kut (psi) uzima od x-y ravnine do pravca OT ili od tog pravca do z-osi? na vjezbama smo radili ovo prvo a sad u rj.6.zadatka je koristeno ovo drugo Confused Confused Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 22:45 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa nije u zadatku korišteno ovo drugo. sladoled ima kut od pi/6, pola od toga je pi/12. sladoled "izrezeš" iz vrha kugle pa ti psi ide od 5pi/12 do pi/2 a to je kut koji brid sladoleda zatvara sa pozitivnim dijelom x osi.
pa nije u zadatku korišteno ovo drugo. sladoled ima kut od pi/6, pola od toga je pi/12. sladoled "izrezeš" iz vrha kugle pa ti psi ide od 5pi/12 do pi/2 a to je kut koji brid sladoleda zatvara sa pozitivnim dijelom x osi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FFF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2006. (19:46:12)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 23:05 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam gledala da psi ide suprotno od kazaljke na satu, tj., od x-osi prema y-osi i tada mi je kut isao od 0 do 5pi/12....znaci psi moze ici i u smjeru kazaljke...tj.svejedno je? :?:
ja sam gledala da psi ide suprotno od kazaljke na satu, tj., od x-osi prema y-osi i tada mi je kut isao od 0 do 5pi/12....znaci psi moze ici i u smjeru kazaljke...tj.svejedno je? Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 03. 2003. (10:51:07)
Postovi: (132)16
Sarma = la pohva - posuda
114 = 118 - 4

PostPostano: 6:44 pon, 2. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje 2 varijante kod sfernih koordinata, kod jedne je psi kut između pozitivnog dijela z osi i radijvektora točke (ide u smjeru kazaljke na satu), i tu je onda 0<=psi<=pi (i malo su drugačiji izrazi za x, y i z). Druga varijanta je ona koju smo koristili na vježbama i tu u rješenju, kad je psi kut između projekcije točke (zapravo njenog radijvektora) na xy ravninu i radijvektora točke (ide se suprotno kazaljke na satu), i tu je -pi/2<=psi<=pi/2.

Da, tu je sladoled smješten "u vrh" kugle jer tako ima "najljepše" granice za koordinate. Naravno da ga možete smjestiti i negdje drugdje.
Postoje 2 varijante kod sfernih koordinata, kod jedne je psi kut između pozitivnog dijela z osi i radijvektora točke (ide u smjeru kazaljke na satu), i tu je onda 0<=psi<=pi (i malo su drugačiji izrazi za x, y i z). Druga varijanta je ona koju smo koristili na vježbama i tu u rješenju, kad je psi kut između projekcije točke (zapravo njenog radijvektora) na xy ravninu i radijvektora točke (ide se suprotno kazaljke na satu), i tu je -pi/2<=psi<=pi/2.

Da, tu je sladoled smješten "u vrh" kugle jer tako ima "najljepše" granice za koordinate. Naravno da ga možete smjestiti i negdje drugdje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diferencijalni račun i integrali funkcija više varijabli Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan