Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bolonja 9.mj
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:27 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]osim sto je jasno ko dan da si pao, ali isto tako je jasno da time nisi izgubio cijelu godinu, vec samo neki njen dio, ali to sam vec rekla[/quote]

jesi, izgubio si cijelu godinu :? jer nikada nemožeš dostići tu višu godinu koju želiš.
npr. netko tko je pao samo UUV- iduće ga godine upisuje kao i sve ostale kolegije koje može uz uvjet da broj ECTS bodova ne prelazi neku granicu(a uvijek bi prelazio). I onda što? Upisuje 4. (ako se uopće može upisati diplomski studij bez položenih SVIH kolegija iz preddiplomskog- ovo ujedno i pitam nekoga kompetentnog ako možda zna) i visi mu nešto s 3. Isto tako i sa 5. godinom

a ako nemože upisati doplomski bez preddiplomskog onda jedan semestar ima samo nešto s 3.(što nije mogao upisati jer je imao UUV umjesto nečega) i jedan semestar ništa
dakle, kako god taj upis kolegija s više godine izgleda, to je gubitak godine
Nesi (napisa):
osim sto je jasno ko dan da si pao, ali isto tako je jasno da time nisi izgubio cijelu godinu, vec samo neki njen dio, ali to sam vec rekla


jesi, izgubio si cijelu godinu Confused jer nikada nemožeš dostići tu višu godinu koju želiš.
npr. netko tko je pao samo UUV- iduće ga godine upisuje kao i sve ostale kolegije koje može uz uvjet da broj ECTS bodova ne prelazi neku granicu(a uvijek bi prelazio). I onda što? Upisuje 4. (ako se uopće može upisati diplomski studij bez položenih SVIH kolegija iz preddiplomskog- ovo ujedno i pitam nekoga kompetentnog ako možda zna) i visi mu nešto s 3. Isto tako i sa 5. godinom

a ako nemože upisati doplomski bez preddiplomskog onda jedan semestar ima samo nešto s 3.(što nije mogao upisati jer je imao UUV umjesto nečega) i jedan semestar ništa
dakle, kako god taj upis kolegija s više godine izgleda, to je gubitak godine



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 23:54 sub, 30. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Odi na Sljeme, opusti se... korisnije je od stresa, šoka,... ponekad i od ucenja. :)
[/quote]

Mogu otici i u Afriku, razocaranje svojih roditelja necu zaboraviti... :(

A sto se tice ovoga da se opravdavaju izostanci zbog bolseti, smrtnog slucaja... E pa ovako, sad mene nesto zanima. Sto je sa onima koji su imali problema van obitelji. Dakle, prekid sa deckom, deckova bolest, smrt bliskog prijatelja, uginuo kucni ljubimac... Jedna od ovih situacija meni se dogodila prilikom prvog kolokvijskog tjedna prosli semestar. Mislite da sm ucila? Nisam, nisam niti mogla, nisam znala kud bi sama sa sobom, a ne da sam imala zivaca jos nesto i staviti u glavu. A sto sam trebala, doci nekome sa ovakvom isprikom? Pa nitko mi to nebi uvazio nego bi mi se samo nasmijao u facu. A vjerujete, to su jednako tako stresne situacije koje izazivaju kolaps u glavi... I zbog toga je meni apsolutno nenormalno da se na ovaj nacin polazu ispiti i citava stvar funkcionira. Nazalost, ispastaju i oni koji to nisu zasluzili. A ja svoje osjecaje dok se citava stvar dogadjala nisam mogla iskljuciti i ne se zivcirati.

Mene zanima jos samo jedno. Mozemo li mi ista napraviti da se stavar barem za 5% popravi u nasu korist ili je svaka nasa rijec bacena u vjetar?

@tihana: Meni je prodekanica rekla da se diplomski studij ne moze upisati dok ne zavrsis preddiplomski, znaci das sve ispite...


[color=blue]Edit: Zbog neprikladnog izrazavanja uklonjena cijela recenica. Molim ubuduce pripaziti na prikladnost rijeci.[/color]
vsego (napisa):

Odi na Sljeme, opusti se... korisnije je od stresa, šoka,... ponekad i od ucenja. Smile


Mogu otici i u Afriku, razocaranje svojih roditelja necu zaboraviti... Sad

A sto se tice ovoga da se opravdavaju izostanci zbog bolseti, smrtnog slucaja... E pa ovako, sad mene nesto zanima. Sto je sa onima koji su imali problema van obitelji. Dakle, prekid sa deckom, deckova bolest, smrt bliskog prijatelja, uginuo kucni ljubimac... Jedna od ovih situacija meni se dogodila prilikom prvog kolokvijskog tjedna prosli semestar. Mislite da sm ucila? Nisam, nisam niti mogla, nisam znala kud bi sama sa sobom, a ne da sam imala zivaca jos nesto i staviti u glavu. A sto sam trebala, doci nekome sa ovakvom isprikom? Pa nitko mi to nebi uvazio nego bi mi se samo nasmijao u facu. A vjerujete, to su jednako tako stresne situacije koje izazivaju kolaps u glavi... I zbog toga je meni apsolutno nenormalno da se na ovaj nacin polazu ispiti i citava stvar funkcionira. Nazalost, ispastaju i oni koji to nisu zasluzili. A ja svoje osjecaje dok se citava stvar dogadjala nisam mogla iskljuciti i ne se zivcirati.

Mene zanima jos samo jedno. Mozemo li mi ista napraviti da se stavar barem za 5% popravi u nasu korist ili je svaka nasa rijec bacena u vjetar?

@tihana: Meni je prodekanica rekla da se diplomski studij ne moze upisati dok ne zavrsis preddiplomski, znaci das sve ispite...


Edit: Zbog neprikladnog izrazavanja uklonjena cijela recenica. Molim ubuduce pripaziti na prikladnost rijeci.



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 10:42 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kika"]
pa ne bi se zalila ni na tezinu tih iz 1995,ali da nam asistenti daju na vjezbama zadatke u tom rangu...[/quote]

O. VJERUJ mi da bi.

Na faksu na kojem su algebarske strukture, koje su se nekad polagale usput, postale najtezi kolegij, zadaci iz 95 bi uzrokovali da forum padne od preopterecenja a studenti se skupe pred faksom i gadaju osoblje kamenjem.
kika (napisa):

pa ne bi se zalila ni na tezinu tih iz 1995,ali da nam asistenti daju na vjezbama zadatke u tom rangu...


O. VJERUJ mi da bi.

Na faksu na kojem su algebarske strukture, koje su se nekad polagale usput, postale najtezi kolegij, zadaci iz 95 bi uzrokovali da forum padne od preopterecenja a studenti se skupe pred faksom i gadaju osoblje kamenjem.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 12:35 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]

@osoba koja je RACUNALA na popravni: eto u tome je problem... imas priliku i NAMJERNO ju propustas (zbog putovanja? :shock: pa nisi li upisala fax zato da bi studirala, a ne putovala?) racunajuci na nesto
postojanje popravnih nije bilo potvrdjeno do trena kad je odluceno da ce biti i da ce biti u devetom mjesecu - zasto bi prije toga bili poznati uvjeti za popravni :-k[/quote]

Student koji ne ostvari tijekom semestra minimum od 30 bodova iz testova i kolokvija, te stoga nema pravo pristupa završnom ispitu, ima pravo na popravni kolokvij. Popravni kolokvij obuhvaća gradivo cijelog semestra i organiziran je nakon zavretka nastave tekućeg semestra (tijekom ispitnih rokova između ljetnog i zimskog semestra). Ako student nije zadovoljio na usmenom dijelu ispita, nastavnik mu određuje termin popravka usmenog dijela ispita.

ovo gore je od 08.05.2007.na stranici od predmeta....tako da sam racunala na to,bez obzira na putovanje,bodove i tome slicno....
Nesi (napisa):


@osoba koja je RACUNALA na popravni: eto u tome je problem... imas priliku i NAMJERNO ju propustas (zbog putovanja? Shocked pa nisi li upisala fax zato da bi studirala, a ne putovala?) racunajuci na nesto
postojanje popravnih nije bilo potvrdjeno do trena kad je odluceno da ce biti i da ce biti u devetom mjesecu - zasto bi prije toga bili poznati uvjeti za popravni Think


Student koji ne ostvari tijekom semestra minimum od 30 bodova iz testova i kolokvija, te stoga nema pravo pristupa završnom ispitu, ima pravo na popravni kolokvij. Popravni kolokvij obuhvaća gradivo cijelog semestra i organiziran je nakon zavretka nastave tekućeg semestra (tijekom ispitnih rokova između ljetnog i zimskog semestra). Ako student nije zadovoljio na usmenom dijelu ispita, nastavnik mu određuje termin popravka usmenog dijela ispita.

ovo gore je od 08.05.2007.na stranici od predmeta....tako da sam racunala na to,bez obzira na putovanje,bodove i tome slicno....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 13:49 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno smatram da asistenti i profesori zaslužuju pohvalu, i to ne mislim ironično nego ozbiljno..
nismo mi bolonjci jedino stavljeni u taj položaj u kojem se nalazimo, neg je i njima nešto nametnuto što im vjerojatno ne odgovara.
sumnjam da oni razmišljaju u smislu "A šta ako neki student padne jedan kolegij?" Mislim to nije njihov problem, mislim više da im je u interesu da mi nešto naučimo, sad dal u godinu il dvije to se njih ne tiče, više ih se tiče dal ćemo stvarno sad znat nešto iz određenog kolegija kad ga položimo. A pretpostavljam da luta faksom uvjerenje da ako ideš na popravni da nisi tako dobro naučio, i nećeš nikad tako dobro znat ko neko ko je prošo regularno bez popravnog, pa su možda zato popravni sa uvjetima, i možda su i popravni zato teži od normalnih kolokvija..
da se vratim pohvali, većina profesora stvarno radi svoj posao kak se spada. njihova predavanja su dostupna na netu (što uglavnom znači da su ih sad nedavno pisali, jer se prije učilo iz bilježnice i literature u kojoj nije uvijek sve tako bajno objašnjeno) , dobivamo zadaće za vježbu, uvijek su spremni za konzultacije i pitanja,samo što ih sustav takakv kakav je prikazuje u drugom svjetlu, no i oni su prisiljeni..
iskreno mislim da rasprave neće promjenit taj sustav, sustav će se promjenit godinama i prilagodit.. to što smo mi prva generacija bolonjaca, tome smo si sami krivi, i tošto smo pokusni kunići , ok možemo krivit ministra al ni to neće ništa promjenit, sustav je takav kakav je, sljedeća generacija će si morat sama plačat studij tako da smo od tog pobjegli , nije nas svo zlo uhvatilo..
a ako se padne godina, nije ni to takav bed, ljudi su i je padali, pa neki drže diplomu u ruci,ak padneš jedan kolegij , pa šta onda, sam si si kriv sljedeće godine ćeš se više potrudit , imat više ambicija, možda općenito poboljšašš učenje, štqa znaći ta jedna godina,a ko to znaći da ćeš postat vrijedniji i ambicijoznij(hm nisam sigurna za ovu riječ)
a ako je financijiski problem, pa itak nemreš sve upisat=>više slobodnog vremena=> mogućnost zapošljenja(u CV iskustva nikad dovoljno :D )

hm opet sam se raspisala, kvargu trebala bi se kandidirat za predsjednicu
iskreno smatram da asistenti i profesori zaslužuju pohvalu, i to ne mislim ironično nego ozbiljno..
nismo mi bolonjci jedino stavljeni u taj položaj u kojem se nalazimo, neg je i njima nešto nametnuto što im vjerojatno ne odgovara.
sumnjam da oni razmišljaju u smislu "A šta ako neki student padne jedan kolegij?" Mislim to nije njihov problem, mislim više da im je u interesu da mi nešto naučimo, sad dal u godinu il dvije to se njih ne tiče, više ih se tiče dal ćemo stvarno sad znat nešto iz određenog kolegija kad ga položimo. A pretpostavljam da luta faksom uvjerenje da ako ideš na popravni da nisi tako dobro naučio, i nećeš nikad tako dobro znat ko neko ko je prošo regularno bez popravnog, pa su možda zato popravni sa uvjetima, i možda su i popravni zato teži od normalnih kolokvija..
da se vratim pohvali, većina profesora stvarno radi svoj posao kak se spada. njihova predavanja su dostupna na netu (što uglavnom znači da su ih sad nedavno pisali, jer se prije učilo iz bilježnice i literature u kojoj nije uvijek sve tako bajno objašnjeno) , dobivamo zadaće za vježbu, uvijek su spremni za konzultacije i pitanja,samo što ih sustav takakv kakav je prikazuje u drugom svjetlu, no i oni su prisiljeni..
iskreno mislim da rasprave neće promjenit taj sustav, sustav će se promjenit godinama i prilagodit.. to što smo mi prva generacija bolonjaca, tome smo si sami krivi, i tošto smo pokusni kunići , ok možemo krivit ministra al ni to neće ništa promjenit, sustav je takav kakav je, sljedeća generacija će si morat sama plačat studij tako da smo od tog pobjegli , nije nas svo zlo uhvatilo..
a ako se padne godina, nije ni to takav bed, ljudi su i je padali, pa neki drže diplomu u ruci,ak padneš jedan kolegij , pa šta onda, sam si si kriv sljedeće godine ćeš se više potrudit , imat više ambicija, možda općenito poboljšašš učenje, štqa znaći ta jedna godina,a ko to znaći da ćeš postat vrijedniji i ambicijoznij(hm nisam sigurna za ovu riječ)
a ako je financijiski problem, pa itak nemreš sve upisat=>više slobodnog vremena=> mogućnost zapošljenja(u CV iskustva nikad dovoljno Very Happy )

hm opet sam se raspisala, kvargu trebala bi se kandidirat za predsjednicu



_________________
Jos jedna ovca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 14:29 ned, 1. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

generalno govoreci, potpisujem ovo sto si napisala. no...

[quote="Debla"]to što smo mi prva generacija bolonjaca, tome smo si sami krivi, i tošto smo pokusni kunići[/quote]

nije mi bas jasno kako sam ja tome kriva. nisam ranije fax mogla upisat pa da na trepavicama dubim. mogla bih recimo krivit roditelje sta me nisu imali malo ranije.
generalno govoreci, potpisujem ovo sto si napisala. no...

Debla (napisa):
to što smo mi prva generacija bolonjaca, tome smo si sami krivi, i tošto smo pokusni kunići


nije mi bas jasno kako sam ja tome kriva. nisam ranije fax mogla upisat pa da na trepavicama dubim. mogla bih recimo krivit roditelje sta me nisu imali malo ranije.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
fluff
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 03. 2007. (11:45:29)
Postovi: (5A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0
Lokacija: zgb

PostPostano: 8:23 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote] A pretpostavljam da luta faksom uvjerenje da ako ideš na popravni da nisi tako dobro naučio, i nećeš nikad tako dobro znat ko neko ko je prošo regularno bez popravnog[/quote]
E tu se nikak nebi slozila! Znam po sebi da za popravni naucim neusporedivo bolje nego za 1.kolokvij i da mi je poslije uvijek draago da sam isla na popravni jer sam stvarno savladala to gradivo... Ali stavljat uvjete na popravni je meni suludo! Tek tad ispada da imamo jednu sansu u godinu dana, a to je...hmmm...pa nismo Einsteini! :?
Citat:
A pretpostavljam da luta faksom uvjerenje da ako ideš na popravni da nisi tako dobro naučio, i nećeš nikad tako dobro znat ko neko ko je prošo regularno bez popravnog

E tu se nikak nebi slozila! Znam po sebi da za popravni naucim neusporedivo bolje nego za 1.kolokvij i da mi je poslije uvijek draago da sam isla na popravni jer sam stvarno savladala to gradivo... Ali stavljat uvjete na popravni je meni suludo! Tek tad ispada da imamo jednu sansu u godinu dana, a to je...hmmm...pa nismo Einsteini! Confused



_________________
Freedom's just another word for nothing left to lose...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:53 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fluff"]Tek tad ispada da imamo jednu sansu u godinu dana, a to je...hmmm...pa nismo Einsteini! :?[/quote]


meni je malo blesavo jedino to što za jedno gradivo u kolegiju imamo samo jednu priliku- samo jedan kolokvij.

inače, mislim da je bolonja super- tjera te na rad i to je ono što mi se jaaako sviđa

naravno da ima i loših strana ali isto tako i stari sistem ima loših strana
ima i stvari koji nisu još savršene ali ako razgovaramo o tome što nam je loše možda možemo poboljšati stanje za sve nas :)
fluff (napisa):
Tek tad ispada da imamo jednu sansu u godinu dana, a to je...hmmm...pa nismo Einsteini! Confused



meni je malo blesavo jedino to što za jedno gradivo u kolegiju imamo samo jednu priliku- samo jedan kolokvij.

inače, mislim da je bolonja super- tjera te na rad i to je ono što mi se jaaako sviđa

naravno da ima i loših strana ali isto tako i stari sistem ima loših strana
ima i stvari koji nisu još savršene ali ako razgovaramo o tome što nam je loše možda možemo poboljšati stanje za sve nas Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 10:06 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene sam veseli kad će oni objaviti uvijete za upisa 4 i 5 godine... bit će veselo... :glavobolja:
mene sam veseli kad će oni objaviti uvijete za upisa 4 i 5 godine... bit će veselo... Boli me glava



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 10:12 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

na koje uvjete misliš? glavni uvjet je u potpunosti završene prve 3 godine nakon koje se dobije neka vrsta diplome ili potvrde i onda se slažu rang liste za smjerove po bodovima, odnosno ocjenama i vjerojatno nekim dodatnim postignućima (natjecanja, projekti, radovi).

a koliko će koštati taj diplomski studij i kako će biti organizirano plaćanje, e to teško da će se znati prije kraja ove godine, a možda i kraja sljedeće akademske...

hm, zapravo lako za prvu generaciju koja će upisati diplomski...zanimljivije će biti kad će ga upisivati sadašnja generacija uskoro bivših brucoša jer će se oni pomiješati sa onima među nama koji drugu godinu nisu upisali s čistom prvom...

to su samo neka moja razmišljanja...
na koje uvjete misliš? glavni uvjet je u potpunosti završene prve 3 godine nakon koje se dobije neka vrsta diplome ili potvrde i onda se slažu rang liste za smjerove po bodovima, odnosno ocjenama i vjerojatno nekim dodatnim postignućima (natjecanja, projekti, radovi).

a koliko će koštati taj diplomski studij i kako će biti organizirano plaćanje, e to teško da će se znati prije kraja ove godine, a možda i kraja sljedeće akademske...

hm, zapravo lako za prvu generaciju koja će upisati diplomski...zanimljivije će biti kad će ga upisivati sadašnja generacija uskoro bivših brucoša jer će se oni pomiješati sa onima među nama koji drugu godinu nisu upisali s čistom prvom...

to su samo neka moja razmišljanja...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 10:17 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim na to da će se sve saznat kao i obično 5 min do 12... na ostalima se faksevima sve zna već dosta dugo... em i oni imaju rokove da bi mogli ganjat prosjek.
a gle opet i ak će se plačat zar nije bilo fer reć to unaprijed? ipak tu nije riječ o malim svotama (govorim za druge fakseve) treba čovjek to skupiti. osim toga na večini fakseva koji znaju uvijete treba imati i određen prosjek od 3.00 ili 3.5 pa na više.
mislim na to da će se sve saznat kao i obično 5 min do 12... na ostalima se faksevima sve zna već dosta dugo... em i oni imaju rokove da bi mogli ganjat prosjek.
a gle opet i ak će se plačat zar nije bilo fer reć to unaprijed? ipak tu nije riječ o malim svotama (govorim za druge fakseve) treba čovjek to skupiti. osim toga na večini fakseva koji znaju uvijete treba imati i određen prosjek od 3.00 ili 3.5 pa na više.



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 10:28 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno, nisam se raspitivala kod ljudi koje znam kak je kod njih na faxevima jer neki imaju 5+0, neki 4+1 (uopće ne znam gdje je još 3+2), ali najveći je problem zasad onima koji su već nešto ponavljali i već kaskaju tu jednu godinu prije upisa 4., tj. diplomskog studija, a ne znaju se uvjeti...

diplomski je poseban studij koji tek upisuješ i zapravo onda nitko nije imao obavezu pri upisu preddiplomskog nam reći uvjete i plaćanje za diplomski...
bar se to tako meni čini...(niti se znalo službeno)

u konačnici, najpametnije je marljivo učiti i dati sve od sebe pa vođena tim, nastavljam s radom :wink:
iskreno, nisam se raspitivala kod ljudi koje znam kak je kod njih na faxevima jer neki imaju 5+0, neki 4+1 (uopće ne znam gdje je još 3+2), ali najveći je problem zasad onima koji su već nešto ponavljali i već kaskaju tu jednu godinu prije upisa 4., tj. diplomskog studija, a ne znaju se uvjeti...

diplomski je poseban studij koji tek upisuješ i zapravo onda nitko nije imao obavezu pri upisu preddiplomskog nam reći uvjete i plaćanje za diplomski...
bar se to tako meni čini...(niti se znalo službeno)

u konačnici, najpametnije je marljivo učiti i dati sve od sebe pa vođena tim, nastavljam s radom Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 13:54 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene jedino muci to sto sam ja recimo kada sam davala uvjet za drugu po starom programu prihvacala bilo kakve ocjene, samo da su bodovi i da imam uvjet. Prosjek mi je bio nebitan jer ga nitko tada nije ni gledao. A sad mozda necu moci upisati smjer koji zelim zbog 1. godine.
Mene jedino muci to sto sam ja recimo kada sam davala uvjet za drugu po starom programu prihvacala bilo kakve ocjene, samo da su bodovi i da imam uvjet. Prosjek mi je bio nebitan jer ga nitko tada nije ni gledao. A sad mozda necu moci upisati smjer koji zelim zbog 1. godine.



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2005. (09:36:12)
Postovi: (188)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 27 - 4

PostPostano: 14:02 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a mene muci i to kaj i sad bas nemamo puno izbora za ocjene,jer ces radje prihvatiti ocjenu koja god ona bila,nego pasti ispit,godinu....
:cry:

a i nije fer da nam sve kazu u 5 do 12,ipak bi se drugacije postavila da znam uvjet unaprijed :(
a mene muci i to kaj i sad bas nemamo puno izbora za ocjene,jer ces radje prihvatiti ocjenu koja god ona bila,nego pasti ispit,godinu....
Crying or Very sad

a i nije fer da nam sve kazu u 5 do 12,ipak bi se drugacije postavila da znam uvjet unaprijed Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iaugust
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:36:49)
Postovi: (54)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 17:08 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kika"]a mene muci i to kaj i sad bas nemamo puno izbora za ocjene,jer ces radje prihvatiti ocjenu koja god ona bila,nego pasti ispit,godinu....
:cry:

a i nije fer da nam sve kazu u 5 do 12,ipak bi se drugacije postavila da znam uvjet unaprijed :([/quote]

slažem se u potpunosti... :iagree:
kika (napisa):
a mene muci i to kaj i sad bas nemamo puno izbora za ocjene,jer ces radje prihvatiti ocjenu koja god ona bila,nego pasti ispit,godinu....
Crying or Very sad

a i nije fer da nam sve kazu u 5 do 12,ipak bi se drugacije postavila da znam uvjet unaprijed Sad


slažem se u potpunosti... I agree


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 18:51 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]DISKLEJMER:[/b]
Nemojte sljedece uzeti za rijec (ovo je vec informacija iz 3. ruke i iskreno sumnjam da je i u 1. ruci bila sigurna).

Popravni iz EM2 ce biti za one koji su dogurali do usmenog i pali ga, i to u obliku usmenog ispita (dakle, bez pismenog dijela).

Dalje (a ovo nije vezano za prethodnu informaciju) [b]nagadjam[/b] da, ako je na [i]pojedinim[/i] predavacima da odluce hoce li dat popravni za svoj kolegij i koji ce bit uvjeti za njih, onda nece biti uvjeti tipa koliko se [i]ukupno[/i] kolegija moze izaci na popravni.
DISKLEJMER:
Nemojte sljedece uzeti za rijec (ovo je vec informacija iz 3. ruke i iskreno sumnjam da je i u 1. ruci bila sigurna).

Popravni iz EM2 ce biti za one koji su dogurali do usmenog i pali ga, i to u obliku usmenog ispita (dakle, bez pismenog dijela).

Dalje (a ovo nije vezano za prethodnu informaciju) nagadjam da, ako je na pojedinim predavacima da odluce hoce li dat popravni za svoj kolegij i koji ce bit uvjeti za njih, onda nece biti uvjeti tipa koliko se ukupno kolegija moze izaci na popravni.



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 20:05 uto, 3. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da nema uvjeta na broj popravaka u rujnu. asistentica iz jednog kolegija mi je rekla da joj se javim krajem kolovoza da me stavi na popis. znaci, na njoj je. tj. na profesoru, kako me svi stalno ispravljaju. a planiram ic na jos jedan. :lol: ma super su ti popravci u rujnu. mnogo im se veselim. i ljetu koje im prethodi. :lol:
mislim da nema uvjeta na broj popravaka u rujnu. asistentica iz jednog kolegija mi je rekla da joj se javim krajem kolovoza da me stavi na popis. znaci, na njoj je. tj. na profesoru, kako me svi stalno ispravljaju. a planiram ic na jos jedan. Laughing ma super su ti popravci u rujnu. mnogo im se veselim. i ljetu koje im prethodi. Laughing



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
fluff
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 03. 2007. (11:45:29)
Postovi: (5A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0
Lokacija: zgb

PostPostano: 11:36 sri, 4. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa odmah su rekli da nece biti uvjeta [i]koliko[/i] kolegija mozemo popravljati u 9.tom mjesecu, da je to stavr [i]unutar [/i]kolegija dali ce i koliki prag staviti za popravni...I to mene bode u oko/uho...jer, ako je netko zeznuo prvi kolokvij totalka i nije imao volje uciti za drugi racunajuci da ce sve skupa popraviti u 9.tom, i sad-hop, eto ti prag! I to za 1.popravni!
Pa odmah su rekli da nece biti uvjeta koliko kolegija mozemo popravljati u 9.tom mjesecu, da je to stavr unutar kolegija dali ce i koliki prag staviti za popravni...I to mene bode u oko/uho...jer, ako je netko zeznuo prvi kolokvij totalka i nije imao volje uciti za drugi racunajuci da ce sve skupa popraviti u 9.tom, i sad-hop, eto ti prag! I to za 1.popravni!



_________________
Freedom's just another word for nothing left to lose...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 11:42 sri, 4. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa iskreno mislim da neće bit "drugog" popravnog pošto su svi naglasili da ovaj put neće popustit..
ja mislim da su zato i popravni u 9. mjesecu, da ako čak i kad bi htijeli popustit da kao ne bi bilo vremena.. rafinirano..
pa iskreno mislim da neće bit "drugog" popravnog pošto su svi naglasili da ovaj put neće popustit..
ja mislim da su zato i popravni u 9. mjesecu, da ako čak i kad bi htijeli popustit da kao ne bi bilo vremena.. rafinirano..



_________________
Jos jedna ovca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 15:39 sri, 4. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ajd zamisli pak ovo. Prof. Pandžić sada u 7.mj. napravi popravni, pa bi to značilo da bi mogli kod prof. Tambače uskočiti na tzv. drugi popravni ako slučajno padnemo. :widesmile2:
A ajd zamisli pak ovo. Prof. Pandžić sada u 7.mj. napravi popravni, pa bi to značilo da bi mogli kod prof. Tambače uskočiti na tzv. drugi popravni ako slučajno padnemo. Siroki osmjeh



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 6 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan