Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

klub studenata PMF-a - treba li nam jos i to...
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:56 pon, 22. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Iz perspektive Marsovca nije tako velika razlika izmedju mp3ca, ceda i vinila. Mars ima vrlo rijetku atmosferu, pa im usi nisu od velike koristi :lol:[/quote]

:sillyroll: man (or martian), you're losing it :sillyroll:

a nisam siguran da marsovci uopce imaju perspektivu jer im je nebo bijelo zbog kolicine CO2 i ne propusta previse svjetlosti tako da im se oci nisu bas razvile. A nisu mogli poslati nevidljive satelite u zemljinu orbitu jer jos nisu gledali dovoljan i nuzan broj zvjezdanih staza. A da jesu, onda bi znali razliku izmedu mp3a, cda i vinila. Kontradikcija ocita.
krcko (napisa):

Iz perspektive Marsovca nije tako velika razlika izmedju mp3ca, ceda i vinila. Mars ima vrlo rijetku atmosferu, pa im usi nisu od velike koristi Laughing


silly + roll man (or martian), you're losing it silly + roll

a nisam siguran da marsovci uopce imaju perspektivu jer im je nebo bijelo zbog kolicine CO2 i ne propusta previse svjetlosti tako da im se oci nisu bas razvile. A nisu mogli poslati nevidljive satelite u zemljinu orbitu jer jos nisu gledali dovoljan i nuzan broj zvjezdanih staza. A da jesu, onda bi znali razliku izmedu mp3a, cda i vinila. Kontradikcija ocita.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 10:27 uto, 23. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

zao mi je lorde sto te uvrijedih, nije tako bilo planirano. I ja sam puno vremena proveo po ksetu i po ostalim klubovima, i u onome sto sam rekao da ne bih zelio da to postane kset, mislim da se nismo dobro razumjeli. Kset je ok klub ima dobru ponudu i uvijek volim tamo otici. ali on kao takav moze funkcionirati bilo gdje, i pod bilo kojim imenom. Ako se ne varam u njihovoj ponudi nema nista sto bi impliciralo da je to studentski klub i to elektrotehnicara...osim mozda kad organiziraju bruosijadu. Moja je ideja napraviti studentski klub koji ce motivirati brucose, mlade i roditi bar u nekome od njih ljubav za znanost.
Slazem sa da u prostoriji 5x5 nije dobro organizirati ikakav koncert..pa zar stvarno mislis da planiram ja il netko drugi tamo dovoditi bend s bubnjevima...One man show je jedino sto nam preostaje...u ovom trenutku. O poslje necu pricati. Evo npr, kontamo sljedeci radni tjedan isfurat slusaonu bacha na gitari, samo jos dok uhvatim dog decka koji je rekao da to moze napraviti...pa nek dodje koga zanima, nije sad da ce svirati cijeli dan, a i ako dodje vise od 10 ljudi guzva je...
s druge strane dal ti isto tako prigovaras kad si na nekom partyu,tulumu..kako se gitara i vokal treba preko miksete i pojacala spojiti...il ti je mozda vaznije da si u dobrom drustvu pa da snjima i zapjevas...u ovom prostoru 5x5 mozemo samo to pokusati napraviti...ugodnu atmosferu...
s druge strane za neki veci klub kojeg cu sad opet nazvati ZASTUPNIK treba puno toga za kupiti, opremiti namjestiti...KSET ako je istina to sto ti kazes da ljudi koji nemaju pojma sta znaci ono , sto zapravo neznam ni ja sta znaci, a sad mi se ne da citirati tebe, vrlo dobro funkcionira...pitam se koji zapravo klub pusta muziku sa ploca i dijamantnih igala...a da to nije neki party il nesto...

u svakom slucaju, ljudi koji su kao ti nam jako trebaju :D :D :D kad dodje neko vrijeme malo bolje od ovog, i kad dobijemo neki prostor puno veci od ovog...imati covjeka koji se kuzi u sve stvari iza stagea i u citavu muzicku industriju...je jako dobro...a i nadam se da bi mogao u pocetku i volontirati, ako ne osobno onda bar sa savjetima :D :D :D
zao mi je lorde sto te uvrijedih, nije tako bilo planirano. I ja sam puno vremena proveo po ksetu i po ostalim klubovima, i u onome sto sam rekao da ne bih zelio da to postane kset, mislim da se nismo dobro razumjeli. Kset je ok klub ima dobru ponudu i uvijek volim tamo otici. ali on kao takav moze funkcionirati bilo gdje, i pod bilo kojim imenom. Ako se ne varam u njihovoj ponudi nema nista sto bi impliciralo da je to studentski klub i to elektrotehnicara...osim mozda kad organiziraju bruosijadu. Moja je ideja napraviti studentski klub koji ce motivirati brucose, mlade i roditi bar u nekome od njih ljubav za znanost.
Slazem sa da u prostoriji 5x5 nije dobro organizirati ikakav koncert..pa zar stvarno mislis da planiram ja il netko drugi tamo dovoditi bend s bubnjevima...One man show je jedino sto nam preostaje...u ovom trenutku. O poslje necu pricati. Evo npr, kontamo sljedeci radni tjedan isfurat slusaonu bacha na gitari, samo jos dok uhvatim dog decka koji je rekao da to moze napraviti...pa nek dodje koga zanima, nije sad da ce svirati cijeli dan, a i ako dodje vise od 10 ljudi guzva je...
s druge strane dal ti isto tako prigovaras kad si na nekom partyu,tulumu..kako se gitara i vokal treba preko miksete i pojacala spojiti...il ti je mozda vaznije da si u dobrom drustvu pa da snjima i zapjevas...u ovom prostoru 5x5 mozemo samo to pokusati napraviti...ugodnu atmosferu...
s druge strane za neki veci klub kojeg cu sad opet nazvati ZASTUPNIK treba puno toga za kupiti, opremiti namjestiti...KSET ako je istina to sto ti kazes da ljudi koji nemaju pojma sta znaci ono , sto zapravo neznam ni ja sta znaci, a sad mi se ne da citirati tebe, vrlo dobro funkcionira...pitam se koji zapravo klub pusta muziku sa ploca i dijamantnih igala...a da to nije neki party il nesto...

u svakom slucaju, ljudi koji su kao ti nam jako trebaju Very Happy Very Happy Very Happy kad dodje neko vrijeme malo bolje od ovog, i kad dobijemo neki prostor puno veci od ovog...imati covjeka koji se kuzi u sve stvari iza stagea i u citavu muzicku industriju...je jako dobro...a i nadam se da bi mogao u pocetku i volontirati, ako ne osobno onda bar sa savjetima Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mickey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2003. (14:34:02)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:27 uto, 23. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

a svasta...
pa radi se o klubu STUDENATA..a studenti nemaju tisuce i tisuce kuna..i vecini je sasvim dovoljno slusati muziku s izlizanih cd-a i nekvalitetnih mp3-ca..losa kvaliteta muzike nadoknadjuje se poznatim i druzeljubivim licima..nesavrsene stvari su savrsenije od savrsenih..

:arrow: :arrow: [b][color=red]OBAVIJEST:[/color][/b] :!: :!:
[color=blue]svi zainteresirani sa, manje ili vise, spretnim prstima nek se potrude oko dizajniranja web stranice naseg lose ozvucenog cumeza...kad ponovno otpocnemo s pustanjem i slusanjem dj-wannabe volontera izabrat cemo naj..primjerak (ili primjerke) stranice te sastaviti tim za izradu i odrzavanje iste... [/color]
[color=red]svi ste pozvani![/color] :D
a svasta...
pa radi se o klubu STUDENATA..a studenti nemaju tisuce i tisuce kuna..i vecini je sasvim dovoljno slusati muziku s izlizanih cd-a i nekvalitetnih mp3-ca..losa kvaliteta muzike nadoknadjuje se poznatim i druzeljubivim licima..nesavrsene stvari su savrsenije od savrsenih..

Arrow Arrow OBAVIJEST: Exclamation Exclamation
svi zainteresirani sa, manje ili vise, spretnim prstima nek se potrude oko dizajniranja web stranice naseg lose ozvucenog cumeza...kad ponovno otpocnemo s pustanjem i slusanjem dj-wannabe volontera izabrat cemo naj..primjerak (ili primjerke) stranice te sastaviti tim za izradu i odrzavanje iste...
svi ste pozvani! Very Happy



_________________
** cao bao **
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:03 uto, 23. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lordov je u svom postu malo preambiciozan :-s ali text je, u stvari, jako koristan za buducnost ZASTUPNIKa (meni se FeNiX i dalje vise svidja ;)). Recimo da uspijete chopiti veci prostor (sto ne bi smjelo biti pretesko najkasnije kad cijeli PMF bude na brdu), onda cete razmatrati i takve stvari. :shock:

Ne mislim pri tome na dijamantne igle (to uzmite od nekoga tko to ima na kravati :twisted:), nego na organizaciju live nastupa. Oprema se moze i iznajmiti, ne? ;)

Da skratim... Je klub [b]studenata[/b], ali savjet profija nikako ne skodi, ne? :verycool:
Lordov je u svom postu malo preambiciozan Eh? ali text je, u stvari, jako koristan za buducnost ZASTUPNIKa (meni se FeNiX i dalje vise svidja Wink). Recimo da uspijete chopiti veci prostor (sto ne bi smjelo biti pretesko najkasnije kad cijeli PMF bude na brdu), onda cete razmatrati i takve stvari. Shocked

Ne mislim pri tome na dijamantne igle (to uzmite od nekoga tko to ima na kravati Twisted Evil), nego na organizaciju live nastupa. Oprema se moze i iznajmiti, ne? Wink

Da skratim... Je klub studenata, ali savjet profija nikako ne skodi, ne? Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MLIJEKO
Gost





PostPostano: 13:29 uto, 23. 12. 2003    Naslov: uf Citirajte i odgovorite

pa, ovako, nakon što nabih 3 sata interneta i pročitah sve što je lord sirius napisao, zamolio bih da bi nas poduči svim tim audio umjećima tako da bismo mogli imati kvalitetan klub.
osim toga, tko kaže da bi muzika stalno morala bit konvencionalna. :wink:
primjerice kad budu jazz i ska i štajaznam onda unajmimo audio opremu
ali mogli bi imati večeri NOISE bandova, ili prezentacije navijačkih pjesama, ili primjerice samo vokalne bendove uživo. jer konvencionalna je muzika zastupljena, ali ja mislim da bi naš klub trebao davati priliku mladim PMFovcima da prezentiraju neke svoje umjetniče ili znanstveničke pokušaje.
bili to eseji, pjesme, bubnjanje, sviranje frule... :arrow:

važno je da se razumije "što je pjesnik htio reći", odnosno da se prenesu emocije jer umjetnost je medij za emocije

odnosno činjenice vezane uz znanost...

tako da to može biti dadaizam, ali i jazz. kak bi reko Kekec: "DOBRA VOLJA JE NAJBOLJA!"

_________________________________

"Go on, get out - last words are for fools who haven't said enough."

Karl Marx
pa, ovako, nakon što nabih 3 sata interneta i pročitah sve što je lord sirius napisao, zamolio bih da bi nas poduči svim tim audio umjećima tako da bismo mogli imati kvalitetan klub.
osim toga, tko kaže da bi muzika stalno morala bit konvencionalna. Wink
primjerice kad budu jazz i ska i štajaznam onda unajmimo audio opremu
ali mogli bi imati večeri NOISE bandova, ili prezentacije navijačkih pjesama, ili primjerice samo vokalne bendove uživo. jer konvencionalna je muzika zastupljena, ali ja mislim da bi naš klub trebao davati priliku mladim PMFovcima da prezentiraju neke svoje umjetniče ili znanstveničke pokušaje.
bili to eseji, pjesme, bubnjanje, sviranje frule... Arrow

važno je da se razumije "što je pjesnik htio reći", odnosno da se prenesu emocije jer umjetnost je medij za emocije

odnosno činjenice vezane uz znanost...

tako da to može biti dadaizam, ali i jazz. kak bi reko Kekec: "DOBRA VOLJA JE NAJBOLJA!"

_________________________________

"Go on, get out - last words are for fools who haven't said enough."

Karl Marx


[Vrh]
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:42 uto, 23. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]dal ti isto tako prigovaras kad si na nekom partyu,tulumu[/quote]
da
[quote="BoMark"]KSET ako je istina to sto ti kazes da ljudi koji nemaju pojma sta znaci ono , sto zapravo neznam ni ja sta znaci, a sad mi se ne da citirati tebe, vrlo dobro funkcionira[/quote]
kad imaju puno para
[quote="BoMark"]mogao u pocetku i volontirati, ako ne osobno onda bar sa savjetima [/quote]
sure :wink:
[quote="mickey"]a sudenti nemaju tisuce i tisuce kuna[/quote]
ocito nisi upoznao p.b.-a
[quote="mickey"]sasvim dovoljno slusati muziku s izlizanih cd-a i nekvalitetnih mp3-ca[/quote]
kada ti cd pocne preskakati, ti ga i dalje drzis u liniji?
I dal volis slusati mp3eve od 22 ili 64kbps? jer tako se oni od 128 cuju u velikim prostorijama.

[quote="mickey"]nesavrsene stvari su savrsenije od savrsenih[/quote]
:?:
[quote="vsego"]Oprema se moze i iznajmiti, ne? [/quote]
a to minimalno dode 5000 kn
[quote="MLIJEKO"]zamolio bih da bi nas poduči svim tim audio umjećima tako da bismo mogli imati kvalitetan klub.
[/quote]
samo recite kada ste spremni
[quote="MLIJEKO"]primjerice kad budu jazz i ska i štajaznam onda unajmimo audio opremu
ali mogli bi imati večeri NOISE bandova, ili prezentacije navijačkih pjesama, ili primjerice samo vokalne bendove uživo[/quote]
nemas pojima koja je gnjavaza miksati jazz..to je valjda najgora muzika uz metal za miksati.
Nuzan preduvijet je svakako razglas. U malim prostorijama rijetki instrumenti ne zahtijevaju razglas (bubnjevi, violina), a puno vise ih zahtjeva.

Sto kada esej ili pjesmu dode citati netko tko tiho ili sebi u bradu cita?
BoMark (napisa):
dal ti isto tako prigovaras kad si na nekom partyu,tulumu

da
BoMark (napisa):
KSET ako je istina to sto ti kazes da ljudi koji nemaju pojma sta znaci ono , sto zapravo neznam ni ja sta znaci, a sad mi se ne da citirati tebe, vrlo dobro funkcionira

kad imaju puno para
BoMark (napisa):
mogao u pocetku i volontirati, ako ne osobno onda bar sa savjetima

sure Wink
mickey (napisa):
a sudenti nemaju tisuce i tisuce kuna

ocito nisi upoznao p.b.-a
mickey (napisa):
sasvim dovoljno slusati muziku s izlizanih cd-a i nekvalitetnih mp3-ca

kada ti cd pocne preskakati, ti ga i dalje drzis u liniji?
I dal volis slusati mp3eve od 22 ili 64kbps? jer tako se oni od 128 cuju u velikim prostorijama.

mickey (napisa):
nesavrsene stvari su savrsenije od savrsenih

Question
vsego (napisa):
Oprema se moze i iznajmiti, ne?

a to minimalno dode 5000 kn
MLIJEKO (napisa):
zamolio bih da bi nas poduči svim tim audio umjećima tako da bismo mogli imati kvalitetan klub.

samo recite kada ste spremni
MLIJEKO (napisa):
primjerice kad budu jazz i ska i štajaznam onda unajmimo audio opremu
ali mogli bi imati večeri NOISE bandova, ili prezentacije navijačkih pjesama, ili primjerice samo vokalne bendove uživo

nemas pojima koja je gnjavaza miksati jazz..to je valjda najgora muzika uz metal za miksati.
Nuzan preduvijet je svakako razglas. U malim prostorijama rijetki instrumenti ne zahtijevaju razglas (bubnjevi, violina), a puno vise ih zahtjeva.

Sto kada esej ili pjesmu dode citati netko tko tiho ili sebi u bradu cita?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:36 sri, 24. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo sad se registrirah....

imas microfon i marshala.....
pa da vidis kak se cuje... :wink:
evo sad se registrirah....

imas microfon i marshala.....
pa da vidis kak se cuje... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:36 sri, 24. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"]imas microfon i marshala.....[/quote]
imam
[quote="MLIJECCO"]pa da vidis kak se cuje... :wink:[/quote]
nije tak jednostavno namjestiti sound kak mislis...
cesto gitaristi (ili tko god koristi pojacalo) ne namjestaju svoj zvuk .a to govorim o gitaristima tipa linkin park, green day i ostatak moderne punk, neo rock/metal i ostalo scene. svaki bend ima svog "sound engineer", diplomu koju nemozes dobiti u hrvatskoj (najblize u austriji). ima gitarista koji si svoj zvuk namjestaju, ali to je svjetska klasa (page, morse, blackmore, may, wylde, satriani itd.). I to rade tako da uzmu kombinaciju pojacala razlicitih tipova i snage i onda sve to spoje zajedno. Page je cak nakon svakog albuma otpustao "sound engineere", zato da bi se znalo da je on "krivac" za svoj zvuk, a ne netko drugi.

Savjet No.1
Sto se tice marshalla, ova pojacala koja mozes cuti u ducanu (nazivaju se tranzistorima, jer imaju tranzistore umjesto lampasa koji imaju lampe) se puno slabije cuju od fendera (sto se tranzistora tice). Malo fender pojacalo je bolje od malog marshalla. Marshall je samo za ljude koji baš znaju svirati jer ima dosta izrazen gain koji hvata i najmanji pogresni titraj zice.
Sto se lampasa tice, bilokoj lampas od 10W ce nadglasati svakog tranzistora od 100 W.
I ono sto vidite na koncertima, kad gitaristi imaju hrpu zvucnika, to se zovu box-ovi ili cabineti. To su samo zvucnici i oni nemaju nikakvu prakticnu svrhu (osim zauzimanja prostora) ako nisu spojeni na "head" (iliti glavu po hrvaški). Ta kombinacija - head + box je skuplja od combo pojacala (ono kaj se najcesce prodaje, gdje zvucnik i potenciometri dodu u jednom pakovanju) ali zato i daje puno jaci i odredeniji zvuk. Postoji jos i razlika izmedu tranzistorskih i lampaskih glava, ali to neki drugi put.
Tako da moj savjet: za male prostorije, mali fender je najidealnije pojacalo.

[quote="Zabranjeno Pusenje na koncertu negdje par tjedana nakon sto je Tito umro (pokvarilo im se pojacalo-marshall)"]
Crko nam maršal
[quote="publika"]
Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu gubite se doma buuuuu šmrc šmrc živio maršal tito[/quote] :twisted: :D [/quote]
MLIJECCO (napisa):
imas microfon i marshala.....

imam
MLIJECCO (napisa):
pa da vidis kak se cuje... Wink

nije tak jednostavno namjestiti sound kak mislis...
cesto gitaristi (ili tko god koristi pojacalo) ne namjestaju svoj zvuk .a to govorim o gitaristima tipa linkin park, green day i ostatak moderne punk, neo rock/metal i ostalo scene. svaki bend ima svog "sound engineer", diplomu koju nemozes dobiti u hrvatskoj (najblize u austriji). ima gitarista koji si svoj zvuk namjestaju, ali to je svjetska klasa (page, morse, blackmore, may, wylde, satriani itd.). I to rade tako da uzmu kombinaciju pojacala razlicitih tipova i snage i onda sve to spoje zajedno. Page je cak nakon svakog albuma otpustao "sound engineere", zato da bi se znalo da je on "krivac" za svoj zvuk, a ne netko drugi.

Savjet No.1
Sto se tice marshalla, ova pojacala koja mozes cuti u ducanu (nazivaju se tranzistorima, jer imaju tranzistore umjesto lampasa koji imaju lampe) se puno slabije cuju od fendera (sto se tranzistora tice). Malo fender pojacalo je bolje od malog marshalla. Marshall je samo za ljude koji baš znaju svirati jer ima dosta izrazen gain koji hvata i najmanji pogresni titraj zice.
Sto se lampasa tice, bilokoj lampas od 10W ce nadglasati svakog tranzistora od 100 W.
I ono sto vidite na koncertima, kad gitaristi imaju hrpu zvucnika, to se zovu box-ovi ili cabineti. To su samo zvucnici i oni nemaju nikakvu prakticnu svrhu (osim zauzimanja prostora) ako nisu spojeni na "head" (iliti glavu po hrvaški). Ta kombinacija - head + box je skuplja od combo pojacala (ono kaj se najcesce prodaje, gdje zvucnik i potenciometri dodu u jednom pakovanju) ali zato i daje puno jaci i odredeniji zvuk. Postoji jos i razlika izmedu tranzistorskih i lampaskih glava, ali to neki drugi put.
Tako da moj savjet: za male prostorije, mali fender je najidealnije pojacalo.

Zabranjeno Pusenje na koncertu negdje par tjedana nakon sto je Tito umro (pokvarilo im se pojacalo-marshall) (napisa):

Crko nam maršal
publika (napisa):

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu gubite se doma buuuuu šmrc šmrc živio maršal tito
Twisted Evil Very Happy



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mickey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2003. (14:34:02)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 18:01 čet, 8. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

sluzbeno su vrata cumeza od ponedjeljka ponovo otvorena! \:D/
dragi volonteri,mozete svratit i pribiljezit svoje cijenjeno ime u volonterskoj tablici za iduci tjedan...
:sun:
sluzbeno su vrata cumeza od ponedjeljka ponovo otvorena! Dancing
dragi volonteri,mozete svratit i pribiljezit svoje cijenjeno ime u volonterskoj tablici za iduci tjedan...
Veselo sunce



_________________
** cao bao **
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 17:12 pet, 9. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

sastanak za daljnje organiziranje kluba
[size=24]ponedjeljak 12.01. u cumezu u oko 16 sati...[/size]
svi ste pozvani da se upoznamo , popricamo, razmijenimo ideje i to...
sastanak za daljnje organiziranje kluba
ponedjeljak 12.01. u cumezu u oko 16 sati...
svi ste pozvani da se upoznamo , popricamo, razmijenimo ideje i to...



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ritchbe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2003. (14:20:09)
Postovi: (15)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:41 pon, 12. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam bio :multi: :banana:
Ja sam bio #Milti Dancing banana


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 14:48 sri, 14. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:!: :!: [b][color=red][size=18]SEMINAR pomaknut sa utorka na srijedu[/size][/color][/b] :!: :!:
Exclamation Exclamation SEMINAR pomaknut sa utorka na srijedu Exclamation Exclamation



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!


Zadnja promjena: BoMark; 12:52 čet, 15. 1. 2004; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 15:27 sri, 14. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drugi sastanak je puno puno bolje prosao nego prvi...jer se razgovaralo!!!
Nazalost nismo priredili lijepu dobrodoslicu kao prosli put
(prosli put je bio organiziran seminar, za one koji ne znaju ja sam ga pripremio samo za vas , MITOVI I LEGENDE POTRESA, i koncert, tek toliko da vam prezentiramo kako je to zamisljeno...stavljena je stalna izlozba fotografija, koju je sam autor, decko s Hrvatskih Studija nazvao >>Interaktivna instalacija fotografija , ZIDOVI IMAJU USI<< koja jos uvijek stoji u Chumezu...)
ali je zato sam sastanak bio jako kvalitetan. Dosli su ljudi sa zeljom da popricamo i razmijenimo ideje.
Prisutni su bili :
--dvoje biologa, IJURIC i jedna njegova kolegica(nije bas aktivna na forumu, bar ne da ja znam)
--jedan kemicar, (ambulanta cvijetno)
-- dva matematicara
-- par fizicara (mlijeko)
-- i ja geofizicar....

Vidjelo se da postoji interes, ali na tome moramo dobro proraditi. Ideje su izmedju ostalog napraviti mjesecni plan treceg mjeseca sta se treba desavati u CHUMEZU...
Chumez je pilot projekt ZASTUPNIKA, tek toliko da vidimo da li su studenti zainteresirani za takav nekakav klub. Jer ako nema pozitivnog odgovora studenata, onda nema ni smisla otvarati veci klub i traziti veci prostor. A do tad cemo promovirati chumez i reklamirati ga, tako da studenti koji imaju predavanja ovdje gore na brdu znaju da tako nesto postoji, da ima mjesto gdje mogu doci, odmoriti, popiti neku kavu , caj .. sok...i ako imaju potrebu, mogu bez pardona uletiti unutra i pitati nekoga da im rjese neki zadatak, pomognu i savjetuju u rjesavanju bilo kakvog problema...

Zasad CHUMEZ funkcionira tako da volonter volontira za sankom, dva sata tjedno, skuplja donacije za klub i zauzvrat im poklanja prigodne poklone koji donatori sami izaberu...npr za doniranu 1kn mozete dobiti 1dcl kole, fante, spritea, juicea...
za donirane 3kn mozete birati izmedju 3dcl kole, fante , juicea ili pak caja ili kave...
isto tako planirano je da bar jednom tjedno imamo neki seminar, prezentaciju na popularno-znanstvenom nivou.. u ugodnoj atmosferi gdje je svako pitanje i komunikacija dobrodosla, kao i projekciju filma...Isto tako jedan o ciljeva je zalaufati CHUMEZ da radi korz rokove, tako da volonteri ne gube vise od dva sata tjedno na nesto sto nije ucenje, a isto tako da se zna da CHUMEZ radi i da uvijek mozete doci...
[color=red]
Molim vas, da kazete ljudima da tako nesto postoji,[/color] a ako zelite odrzati seminar, napraviti izlozbu svoje umjetnicke strane, odsvirati nesto ili bilo sta podjeliti s drugima prijavite se...dodjite...

Jedan od sljedecih planova je napraviti web-site gdje ce sve biti puno detaljnije i opsirnije napisano, kao i napraviti forum gdje ce se ljudi moci prijavljivati za volontiranje, seminare,koncerte, projekcije...mjesto na internetu koje ce biti unirvezalno na razini STUDENATA PMF-a, i gdje ce se sve pricati i najavljivati, da ne bude sad razbacano po svakojakim forumima...
napraviti sekcije (tipa filmska, glazbena, znanstvena, umjetnicka, koncertna...sta ja znam) koje ce sami organizirati bilo filmove ili seminare...


:!: :!: :!: :!: Isto tako dogovoren je unirvezalni sastanak, neki rekoshe CHUMEZ KREW-a , [color=red][size=18]petkom u 12sati.[/size][/color]..sljedeci je petak 23.01.2004. Gdje ce se moci popricati o sljedecim idejama postignutim ciljevima i ostalome...svi su pozvani da dodju i pridruze se...:!: :!: :!: :!:


opet zahvaljujem ljudima koji su odvojili svoje vrijeme i dosli...
vidimo se...
Drugi sastanak je puno puno bolje prosao nego prvi...jer se razgovaralo!!!
Nazalost nismo priredili lijepu dobrodoslicu kao prosli put
(prosli put je bio organiziran seminar, za one koji ne znaju ja sam ga pripremio samo za vas , MITOVI I LEGENDE POTRESA, i koncert, tek toliko da vam prezentiramo kako je to zamisljeno...stavljena je stalna izlozba fotografija, koju je sam autor, decko s Hrvatskih Studija nazvao >>Interaktivna instalacija fotografija , ZIDOVI IMAJU USI<< koja jos uvijek stoji u Chumezu...)
ali je zato sam sastanak bio jako kvalitetan. Dosli su ljudi sa zeljom da popricamo i razmijenimo ideje.
Prisutni su bili :
–dvoje biologa, IJURIC i jedna njegova kolegica(nije bas aktivna na forumu, bar ne da ja znam)
–jedan kemicar, (ambulanta cvijetno)
– dva matematicara
– par fizicara (mlijeko)
– i ja geofizicar....

Vidjelo se da postoji interes, ali na tome moramo dobro proraditi. Ideje su izmedju ostalog napraviti mjesecni plan treceg mjeseca sta se treba desavati u CHUMEZU...
Chumez je pilot projekt ZASTUPNIKA, tek toliko da vidimo da li su studenti zainteresirani za takav nekakav klub. Jer ako nema pozitivnog odgovora studenata, onda nema ni smisla otvarati veci klub i traziti veci prostor. A do tad cemo promovirati chumez i reklamirati ga, tako da studenti koji imaju predavanja ovdje gore na brdu znaju da tako nesto postoji, da ima mjesto gdje mogu doci, odmoriti, popiti neku kavu , caj .. sok...i ako imaju potrebu, mogu bez pardona uletiti unutra i pitati nekoga da im rjese neki zadatak, pomognu i savjetuju u rjesavanju bilo kakvog problema...

Zasad CHUMEZ funkcionira tako da volonter volontira za sankom, dva sata tjedno, skuplja donacije za klub i zauzvrat im poklanja prigodne poklone koji donatori sami izaberu...npr za doniranu 1kn mozete dobiti 1dcl kole, fante, spritea, juicea...
za donirane 3kn mozete birati izmedju 3dcl kole, fante , juicea ili pak caja ili kave...
isto tako planirano je da bar jednom tjedno imamo neki seminar, prezentaciju na popularno-znanstvenom nivou.. u ugodnoj atmosferi gdje je svako pitanje i komunikacija dobrodosla, kao i projekciju filma...Isto tako jedan o ciljeva je zalaufati CHUMEZ da radi korz rokove, tako da volonteri ne gube vise od dva sata tjedno na nesto sto nije ucenje, a isto tako da se zna da CHUMEZ radi i da uvijek mozete doci...

Molim vas, da kazete ljudima da tako nesto postoji,
a ako zelite odrzati seminar, napraviti izlozbu svoje umjetnicke strane, odsvirati nesto ili bilo sta podjeliti s drugima prijavite se...dodjite...

Jedan od sljedecih planova je napraviti web-site gdje ce sve biti puno detaljnije i opsirnije napisano, kao i napraviti forum gdje ce se ljudi moci prijavljivati za volontiranje, seminare,koncerte, projekcije...mjesto na internetu koje ce biti unirvezalno na razini STUDENATA PMF-a, i gdje ce se sve pricati i najavljivati, da ne bude sad razbacano po svakojakim forumima...
napraviti sekcije (tipa filmska, glazbena, znanstvena, umjetnicka, koncertna...sta ja znam) koje ce sami organizirati bilo filmove ili seminare...


Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Isto tako dogovoren je unirvezalni sastanak, neki rekoshe CHUMEZ KREW-a , petkom u 12sati...sljedeci je petak 23.01.2004. Gdje ce se moci popricati o sljedecim idejama postignutim ciljevima i ostalome...svi su pozvani da dodju i pridruze se...Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation


opet zahvaljujem ljudima koji su odvojili svoje vrijeme i dosli...
vidimo se...



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 15:36 sri, 14. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=blue]jedan mali citat sa foruma fizike...da vidite da projekt vec pocinje motivirati ljude da nesto rade...[/color]

Mlijeko napisa :
" ovako, oda ćumezu je napokon dovršena tak da sam ja donekle zadovoljan. sad je dajem direktoru i članovima upravnog odbora ćumeza (THE ĆUMEZ KREWu) na reviziju prije puštanja u masovni tisak (3 puta na mom printeru - nije cartridge bagatela... [what a jew]) a dalje ćemo crno bijelo na faksu

slijedi:
ODA ĆUMEZU

Ćumez je polje zrelog žita
Ćumez je velik k'o tri kita
Ćumez je soba na dnu faksa
Ćumez je važna društvena praksa
Ćumez je opojni miris cvijeća
Ćumez je tuga, Ćumez je sreća
Ćumez je san svakog kemičara
Ćumez je stalno pun fizičara
Ćumez je raj za matematičarke
Ćumez je užitak za geofizičarke
Ćumez vole ama baš svi biolozi
Ćumez rado veličaju geolozi
Ćumez je ptica u slobodnom letu
Ćumez je potres koji je uništio Kretu
Ćumez je riba što brzo pliva
Ćumez je gajba hladnog piva
Ćumez je dodir voljenog bića
Ćumez je mamurluk poslije pića
Ćumez je putovanje kroz dimenzije
Ćumez vidno smanjuje tenzije
Ćumez je osjetno bolji od pive
U Ćumezu pametne ideje zažive
Od Ćumeza ljepšeg nema
U Ćumezu nema problema
Ćumez je pilot projekt za studentski klub
U Ćumezu nitko nije nasilan i grub
U Ćumezu nikad nećete vidjeti utvare
Kakve su oni žiceri ispred Močvare
Ćumez možda treba baš vas
Ćumezom lebdi studentski glas
Znanost budi najbolje u ljudskom biću
A kroz Ćumez mladi znanstvenici skiću
Odziv vaš nek bude što veći
U Ćumezu je put ka zajedničkoj sreći "
jedan mali citat sa foruma fizike...da vidite da projekt vec pocinje motivirati ljude da nesto rade...

Mlijeko napisa :
" ovako, oda ćumezu je napokon dovršena tak da sam ja donekle zadovoljan. sad je dajem direktoru i članovima upravnog odbora ćumeza (THE ĆUMEZ KREWu) na reviziju prije puštanja u masovni tisak (3 puta na mom printeru - nije cartridge bagatela... [what a jew]) a dalje ćemo crno bijelo na faksu

slijedi:
ODA ĆUMEZU

Ćumez je polje zrelog žita
Ćumez je velik k'o tri kita
Ćumez je soba na dnu faksa
Ćumez je važna društvena praksa
Ćumez je opojni miris cvijeća
Ćumez je tuga, Ćumez je sreća
Ćumez je san svakog kemičara
Ćumez je stalno pun fizičara
Ćumez je raj za matematičarke
Ćumez je užitak za geofizičarke
Ćumez vole ama baš svi biolozi
Ćumez rado veličaju geolozi
Ćumez je ptica u slobodnom letu
Ćumez je potres koji je uništio Kretu
Ćumez je riba što brzo pliva
Ćumez je gajba hladnog piva
Ćumez je dodir voljenog bića
Ćumez je mamurluk poslije pića
Ćumez je putovanje kroz dimenzije
Ćumez vidno smanjuje tenzije
Ćumez je osjetno bolji od pive
U Ćumezu pametne ideje zažive
Od Ćumeza ljepšeg nema
U Ćumezu nema problema
Ćumez je pilot projekt za studentski klub
U Ćumezu nitko nije nasilan i grub
U Ćumezu nikad nećete vidjeti utvare
Kakve su oni žiceri ispred Močvare
Ćumez možda treba baš vas
Ćumezom lebdi studentski glas
Znanost budi najbolje u ljudskom biću
A kroz Ćumez mladi znanstvenici skiću
Odziv vaš nek bude što veći
U Ćumezu je put ka zajedničkoj sreći "



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 18:00 sri, 14. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

A da ovaj stari hit singl uzmete kao himnu :wink:


U svetu postoji jedno carstvo
u njemu caruje drugarstvo
u njemu je sve lepo
u njemu je sve nezno
u njemu se sve raduje

tamo su kuce od cokolade
prozori su od marmelade
tamo svatko radi ono sta hoce
tamo raste svako voce
A da ovaj stari hit singl uzmete kao himnu Wink


U svetu postoji jedno carstvo
u njemu caruje drugarstvo
u njemu je sve lepo
u njemu je sve nezno
u njemu se sve raduje

tamo su kuce od cokolade
prozori su od marmelade
tamo svatko radi ono sta hoce
tamo raste svako voce



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 12:53 čet, 15. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:!: :arrow: :arrow: [color=red][size=24]OBAVIJEST[/size][/color] :!: :!:
:!: [size=18][color=blue]SEMINAR[/color][/size] :!:

Danijel Belušić, dipl. ing.
[color=red][size=18]16:00, SRIJEDA, 21. siječnja 2004.[/size][/color]
PMF, CHUMEZ


[color=red][size=24]Udari bure i njihova ovisnost o strukturi troposfere[/size][/color]

Bura kao kompleksni višeskalni fenomen, sa značajnim utjecajem na život lokalnog stanovništva, kroz stoljeća budila je pažnju mnogih istraživača atmosfere. Tako su je s raznih strana proučavali ne samo znanstvenici ovog područja, već i eminentni stručnjaci širom svijeta (Njemačka, Japan, SAD, ...). To je rezultiralo velikim brojem znanstvenih radova, a posredno i činjenicom da se velika klasa sličnih vjetrova u svijetu naziva 'the bora winds'. Jedna od najupečatljivijih, a ujedno i najrazornijih, karakteristika bure jest njezina mahovitost. Dok kod ekstremnih slučajeva srednje brzine vjetra dosižu do 40 m/s, udari bure mogu prijeći i 60 m/s. Tako smo svjedoci čestog utjecaja na promet (zatvaranje mostova i cesta, otežavanje plovnog prometa), a i prirodnih fenomena poput 'posoljenih' otoka (Pag), povijenih stabala i sl. U dosadašnjim studijama koje su se bavile spektralnom analizom udara bure, pronađena su povećanja energije u spektru između perioda 1 i 10 min. Takva se povećanja u spektru mogu shvatiti kao kvaziperiodične pulsacije u vremenskom nizu brzine vjetra. U sličnim studijama olujnog vjetra poznatog kao 'Boulder windstorm', nađene su usporedive vrijednosti perioda pulsacija, za koje su u nekoliko radova ponuđena i dinamička objašnjenja. Ta je dinamika uglavnom vezana za postojanje loma planinskih valova u zavjetrini planine. U razdoblju od 1. prosinca 2001. do 31. siječnja 2002. vršena su mjerenja brzine i smjera vjetra u Senju dvokomponentnim anemometrom s vremenskom rezolucijom od 1 s, tijekom čega je zabilježeno više epizoda bure. Spektralna analiza tih podataka, osim što je potvrdila postojanje pulsacija (3�11 min), ukazala je prvi put i na mogućnost njihovog nestajanja, pa i ponovnog pojavljivanja, sve tijekom jedne epizode. Također, uočene su i epizode bure bez pulsacija. Ponuđeno objašnjenje nalazi uzrok ovih fenomena u (termo)dinamičkoj strukturi troposfere.
Exclamation Arrow Arrow OBAVIJEST Exclamation Exclamation
Exclamation SEMINAR Exclamation

Danijel Belušić, dipl. ing.
16:00, SRIJEDA, 21. siječnja 2004.
PMF, CHUMEZ


Udari bure i njihova ovisnost o strukturi troposfere

Bura kao kompleksni višeskalni fenomen, sa značajnim utjecajem na život lokalnog stanovništva, kroz stoljeća budila je pažnju mnogih istraživača atmosfere. Tako su je s raznih strana proučavali ne samo znanstvenici ovog područja, već i eminentni stručnjaci širom svijeta (Njemačka, Japan, SAD, ...). To je rezultiralo velikim brojem znanstvenih radova, a posredno i činjenicom da se velika klasa sličnih vjetrova u svijetu naziva 'the bora winds'. Jedna od najupečatljivijih, a ujedno i najrazornijih, karakteristika bure jest njezina mahovitost. Dok kod ekstremnih slučajeva srednje brzine vjetra dosižu do 40 m/s, udari bure mogu prijeći i 60 m/s. Tako smo svjedoci čestog utjecaja na promet (zatvaranje mostova i cesta, otežavanje plovnog prometa), a i prirodnih fenomena poput 'posoljenih' otoka (Pag), povijenih stabala i sl. U dosadašnjim studijama koje su se bavile spektralnom analizom udara bure, pronađena su povećanja energije u spektru između perioda 1 i 10 min. Takva se povećanja u spektru mogu shvatiti kao kvaziperiodične pulsacije u vremenskom nizu brzine vjetra. U sličnim studijama olujnog vjetra poznatog kao 'Boulder windstorm', nađene su usporedive vrijednosti perioda pulsacija, za koje su u nekoliko radova ponuđena i dinamička objašnjenja. Ta je dinamika uglavnom vezana za postojanje loma planinskih valova u zavjetrini planine. U razdoblju od 1. prosinca 2001. do 31. siječnja 2002. vršena su mjerenja brzine i smjera vjetra u Senju dvokomponentnim anemometrom s vremenskom rezolucijom od 1 s, tijekom čega je zabilježeno više epizoda bure. Spektralna analiza tih podataka, osim što je potvrdila postojanje pulsacija (3�11 min), ukazala je prvi put i na mogućnost njihovog nestajanja, pa i ponovnog pojavljivanja, sve tijekom jedne epizode. Također, uočene su i epizode bure bez pulsacija. Ponuđeno objašnjenje nalazi uzrok ovih fenomena u (termo)dinamičkoj strukturi troposfere.



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 12:36 pet, 30. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slike od brucosijade na
[url]www.fizika.org[/url]
Slike od brucosijade na
www.fizika.org



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 18:34 pon, 2. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

nekako imam osjecaj da je ova tema malkice ishlapila...
sve se sad svodi na postanje rasporeda u ćumez obavijesti a o klubu se vise ne priča...zašto?? il brijem...
ljudi javljajte se s prijedlozima ovdje bar,dok ne organiziramo site...

update kluba....
planiramo iznajmiti domenu cumez.nesto na koju cemo napisati malo detaljniju analizu problema i isto tako projekt u potpunosti.
tamo bi redovito bio raspored za cijeli mjesec sljedeci tako da ljudi znaju fino isplanirati.Jer dosadasnja praxa, ova tri cetri tjedna koliko cumez radi je pokazala neke odredjenje probleme. dosad smo pokusavali iz tjedna u tjedan srediti raspored za sljedeci, ali to fakat ono pravo fakat oduzima puuuno vremena.A sad kako su ispiti u toku odluke su neke pale...
dok traju rokovi necemo forsirati sa seminarima, tek negdje krajem drugog ce biti jedan zgodni o zvijezdama...ali zato cemo pokusat svaki petak napraviti projekciju u 16 sati(iako se i o tom terminu raspravlja, da ga pomaknemo malo ranije za vrijeme rokova)tako da se svi koji zele mogu malo relaksirati pred radni vikend...i naravno obavezno nuditi vise stvari za projiciranje da vi mozete odabrati...
tzv ćumez krew lagano počinje dobro funkcionirati...
Šta je ćumez krew...pa to su volonteri koji nisu samo za šankom nego oni svi koji žele nešto malo više raditi i pomoći u ovoj organizaciji...ima nas desetak, neki malo manje neki malo više a neki svakodnevno aktivni
četvoro ljudi se pokušava zadnji tjedan dogovoriti da osmisle izgled site-a al nikako da se nađu.Počela je funkcionirati i projekcijska sekcija, tako da ja lagano s projekcijama prestajem gubiti vrijeme...

Ćumez u budučnosti...pa mogu samo najaviti par zgodnih seminarčića...
jedna kolegica će nam pričati o njenom [color=red]putovanju u nepal i tibet[/color],dok će drugi kolega pričati o [color=blue]zvijezdama[/color]...imamo u planu i jedan korisni seminar o tome kako [color=red]spojiti wireles u zgradi[/color] za relativno malo para...i najavljeno je par sto profesora sto asistenata sto doktora da nam objasne sta oni zapravo rade i u sta odlazi novac poreznih obveznika...sta su [color=blue]supravodici[/color], kako se mjeri [color=yellow]zracenje zidova [/color]i koliko to utjece na nase zdravlje, pa ce biti price o [color=indigo]stohastici u ekonomskim nizovima[/color]...imamo u vidu promjeniti izložbu, pa čak i dofurat gitaru bez pojačala da nekom ne zasmeta loš zvuk pa skupa i zapjevati ako bude išlo...Čak postoji realna šansa da dodju filozofi s Hrvatskih studija, jedan student i jedan profesor pa da napravimo debatu tipa filozofija i logika matematike i fizike...
Najvjerojatnije ćemo početi prodavati studentske časopise u ćumezu.A sad se trudimo da je tamo neki novi broj scientific americana, national geographica(iako toga jos nema) tako da ves kad dodje netko može prelistati šta ima novo u znanosti i svijetu...

pošto je ideja da to bude mjesto za komunikaciju, pozvani ste svi vi da predložite nešto i napravite nešto.Posebno da netko s Matematike ili Biologije dođe i održi nam neko predavanje...

svi prijedlozi su dobro došli!!!!!!!!!

p.s.nadam se da je kolega psy napokon smogao snage i dosao na casicu razgovora u cumez :D
nekako imam osjecaj da je ova tema malkice ishlapila...
sve se sad svodi na postanje rasporeda u ćumez obavijesti a o klubu se vise ne priča...zašto?? il brijem...
ljudi javljajte se s prijedlozima ovdje bar,dok ne organiziramo site...

update kluba....
planiramo iznajmiti domenu cumez.nesto na koju cemo napisati malo detaljniju analizu problema i isto tako projekt u potpunosti.
tamo bi redovito bio raspored za cijeli mjesec sljedeci tako da ljudi znaju fino isplanirati.Jer dosadasnja praxa, ova tri cetri tjedna koliko cumez radi je pokazala neke odredjenje probleme. dosad smo pokusavali iz tjedna u tjedan srediti raspored za sljedeci, ali to fakat ono pravo fakat oduzima puuuno vremena.A sad kako su ispiti u toku odluke su neke pale...
dok traju rokovi necemo forsirati sa seminarima, tek negdje krajem drugog ce biti jedan zgodni o zvijezdama...ali zato cemo pokusat svaki petak napraviti projekciju u 16 sati(iako se i o tom terminu raspravlja, da ga pomaknemo malo ranije za vrijeme rokova)tako da se svi koji zele mogu malo relaksirati pred radni vikend...i naravno obavezno nuditi vise stvari za projiciranje da vi mozete odabrati...
tzv ćumez krew lagano počinje dobro funkcionirati...
Šta je ćumez krew...pa to su volonteri koji nisu samo za šankom nego oni svi koji žele nešto malo više raditi i pomoći u ovoj organizaciji...ima nas desetak, neki malo manje neki malo više a neki svakodnevno aktivni
četvoro ljudi se pokušava zadnji tjedan dogovoriti da osmisle izgled site-a al nikako da se nađu.Počela je funkcionirati i projekcijska sekcija, tako da ja lagano s projekcijama prestajem gubiti vrijeme...

Ćumez u budučnosti...pa mogu samo najaviti par zgodnih seminarčića...
jedna kolegica će nam pričati o njenom putovanju u nepal i tibet,dok će drugi kolega pričati o zvijezdama...imamo u planu i jedan korisni seminar o tome kako spojiti wireles u zgradi za relativno malo para...i najavljeno je par sto profesora sto asistenata sto doktora da nam objasne sta oni zapravo rade i u sta odlazi novac poreznih obveznika...sta su supravodici, kako se mjeri zracenje zidova i koliko to utjece na nase zdravlje, pa ce biti price o stohastici u ekonomskim nizovima...imamo u vidu promjeniti izložbu, pa čak i dofurat gitaru bez pojačala da nekom ne zasmeta loš zvuk pa skupa i zapjevati ako bude išlo...Čak postoji realna šansa da dodju filozofi s Hrvatskih studija, jedan student i jedan profesor pa da napravimo debatu tipa filozofija i logika matematike i fizike...
Najvjerojatnije ćemo početi prodavati studentske časopise u ćumezu.A sad se trudimo da je tamo neki novi broj scientific americana, national geographica(iako toga jos nema) tako da ves kad dodje netko može prelistati šta ima novo u znanosti i svijetu...

pošto je ideja da to bude mjesto za komunikaciju, pozvani ste svi vi da predložite nešto i napravite nešto.Posebno da netko s Matematike ili Biologije dođe i održi nam neko predavanje...

svi prijedlozi su dobro došli!!!!!!!!!

p.s.nadam se da je kolega psy napokon smogao snage i dosao na casicu razgovora u cumez Very Happy



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 15:54 uto, 3. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]Čak postoji realna šansa da dodju filozofi s Hrvatskih studija, jedan student i jedan profesor pa da napravimo debatu tipa filozofija i logika matematike i fizike...
[/quote]

:navijacica:
Svidja mi se ovooo...
Svratiti ću do vas kada se "vratim" na fax@math.hr
BoMark (napisa):
Čak postoji realna šansa da dodju filozofi s Hrvatskih studija, jedan student i jedan profesor pa da napravimo debatu tipa filozofija i logika matematike i fizike...


Go go go!!!
Svidja mi se ovooo...
Svratiti ću do vas kada se "vratim" na fax@math.hr


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 15:47 čet, 11. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon ideje, i dugačkih rasprava, čast mi je objaviti:

:!: [u][size=18][color=blue]Ćumez je prešao u virtualni svijet [/color][/size][/u] :!:

Imamo web site :!: :multi: :banana:

[img]http://www.cumez.org/templates/peeklime/images/cumezlogo.gif[/img][b][color=blue][size=24][url]www.cumez.org[/url][/size][/color][/b]

To sada postaje glavni izvor informacija, sve što vas zanima, što je ćumez, kakvi su planovi...
Redovito ćemo dodavati obavijesti....
Nakon ideje, i dugačkih rasprava, čast mi je objaviti:

Exclamation Ćumez je prešao u virtualni svijet Exclamation

Imamo web site Exclamation #Milti Dancing banana

www.cumez.org

To sada postaje glavni izvor informacija, sve što vas zanima, što je ćumez, kakvi su planovi...
Redovito ćemo dodavati obavijesti....



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan