Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Losa programerska praksa
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:59 ned, 22. 7. 2007    Naslov: Losa programerska praksa Citirajte i odgovorite

Evo zasto je treba izbjegavati...

http://xkcd.com/c292.html
Evo zasto je treba izbjegavati...

http://xkcd.com/c292.html



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 14:55 pon, 23. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom :oops: ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa? Mislim, u BASICU sam sretno to tipkala a nikad me nije neki raptor napao, a onda cim sam narasla dovoljno da mi vise ne daju BASIC su svi poceli panicarit oko toga. Pa me zanima: "Zasto?"
Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom Embarassed ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa? Mislim, u BASICU sam sretno to tipkala a nikad me nije neki raptor napao, a onda cim sam narasla dovoljno da mi vise ne daju BASIC su svi poceli panicarit oko toga. Pa me zanima: "Zasto?"



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 15:51 pon, 23. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa pokušaj pratit kod kad je svaka druga naredba skok u drugi dio fajla....

a inače zavšetak stripa ili ne kužim ili mi uopće nije smiješan... dinousaur ga pojede, očekivano
pa pokušaj pratit kod kad je svaka druga naredba skok u drugi dio fajla....

a inače zavšetak stripa ili ne kužim ili mi uopće nije smiješan... dinousaur ga pojede, očekivano



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:00 pon, 23. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom :oops: ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa? Mislim, u BASICU sam sretno to tipkala a nikad me nije neki raptor napao, a onda cim sam narasla dovoljno da mi vise ne daju BASIC su svi poceli panicarit oko toga. Pa me zanima: "Zasto?"[/quote]
Probaj citati (ili jos gore debugirati) tudji kod koji u sebi sadrzi [tt]goto[/tt] instrukcije, pa ces to odgovor postati jasan.
Martinab (napisa):
Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom Embarassed ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa? Mislim, u BASICU sam sretno to tipkala a nikad me nije neki raptor napao, a onda cim sam narasla dovoljno da mi vise ne daju BASIC su svi poceli panicarit oko toga. Pa me zanima: "Zasto?"

Probaj citati (ili jos gore debugirati) tudji kod koji u sebi sadrzi goto instrukcije, pa ces to odgovor postati jasan.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:34 pon, 23. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom :oops: ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa? Mislim, u BASICU sam sretno to tipkala a nikad me nije neki raptor napao, a onda cim sam narasla dovoljno da mi vise ne daju BASIC su svi poceli panicarit oko toga. Pa me zanima: "Zasto?"[/quote]

izmedju ostaloga i zato sto goto naredba stvara mnogo bezobraznog i ruznog asemblerskog koda te u ogromnoj mjeri koristi ljmp instrukciju koja [i]de facto[/i] ima mogucnost neogranicenog skoka (jer se tijekom njezina koristenja u brojac instrukcija (akumulator) prebrisuje stara adresa sljedece instrukcije i upisuje nova koja moze biti bilogdje). zbog toga je vrlo tesko, kao sto je mdoko napomenuo, debugirati takav probgram jer je vrlo tesko paziti na sve moguce skokove u samom programu.
Martinab (napisa):
Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom Embarassed ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa? Mislim, u BASICU sam sretno to tipkala a nikad me nije neki raptor napao, a onda cim sam narasla dovoljno da mi vise ne daju BASIC su svi poceli panicarit oko toga. Pa me zanima: "Zasto?"


izmedju ostaloga i zato sto goto naredba stvara mnogo bezobraznog i ruznog asemblerskog koda te u ogromnoj mjeri koristi ljmp instrukciju koja de facto ima mogucnost neogranicenog skoka (jer se tijekom njezina koristenja u brojac instrukcija (akumulator) prebrisuje stara adresa sljedece instrukcije i upisuje nova koja moze biti bilogdje). zbog toga je vrlo tesko, kao sto je mdoko napomenuo, debugirati takav probgram jer je vrlo tesko paziti na sve moguce skokove u samom programu.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:16 uto, 24. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://en.wikipedia.org/wiki/GOTO#Criticism_of_goto_usage
http://en.wikipedia.org/wiki/GOTO#Criticism_of_goto_usage



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:58 uto, 24. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]a inače zavšetak stripa ili ne kužim ili mi uopće nije smiješan... dinousaur ga pojede, očekivano[/quote]

autor stripa ima nešto protiv raptora :D jest da je ponešto interna fora, ali eto ;)
MKova (napisa):
a inače zavšetak stripa ili ne kužim ili mi uopće nije smiješan... dinousaur ga pojede, očekivano


autor stripa ima nešto protiv raptora Very Happy jest da je ponešto interna fora, ali eto Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:03 uto, 24. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom :oops: ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa?...[/quote]

[quote="GauSs_"]http://en.wikipedia.org/wiki/GOTO#Criticism_of_goto_usage[/quote]

Ma sve su to filozofije. Koristenje naredbe GOTO je lose [b]zato sto ce te pojesti raptor[/b].

PS. Citam clanak u wikipediji i prisjecam se "computed" GOTO naredbe. U FORTRANu si mogao reci programu da skoci na broj linije spremljen u nekoj varijabli :shock: :faint: Bolja od toga je jedino COME FROM naredba spomenuta u clanku. Mozes mu reci da skoci na to mjesto s bilo kojeg drugog mjesta bez skrolanja po kodu :)
Martinab (napisa):
Hm... Jel bi mi netko mogao (onako jednostavnim jezikom Embarassed ) objasniti zasto je ta programerska praksa losa?...


GauSs_ (napisa):
http://en.wikipedia.org/wiki/GOTO#Criticism_of_goto_usage


Ma sve su to filozofije. Koristenje naredbe GOTO je lose zato sto ce te pojesti raptor.

PS. Citam clanak u wikipediji i prisjecam se "computed" GOTO naredbe. U FORTRANu si mogao reci programu da skoci na broj linije spremljen u nekoj varijabli Shocked Padoh u (o)nesvjest Bolja od toga je jedino COME FROM naredba spomenuta u clanku. Mozes mu reci da skoci na to mjesto s bilo kojeg drugog mjesta bez skrolanja po kodu Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 12:54 sri, 25. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

...a nitko nece priznat da postoji (vise nego jedna) situacija u kojima je 'goto' prakticno i jednostavno rjesenje. uopce nebi imao komplexa staviti ju u kod i pokazati doticni [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Nicole_Scherzinger[/url]. sto se tice raptora najbolje je, kao i kod medvjeda, lezati ukocen i on ce mislit da si mrtav. njegov mentalni sklop je, ruku na srce, zaostali: [url]http://www.najblog.com/media/947/20070401-luknja%20za%20vijak1.JPG[/url]
...a nitko nece priznat da postoji (vise nego jedna) situacija u kojima je 'goto' prakticno i jednostavno rjesenje. uopce nebi imao komplexa staviti ju u kod i pokazati doticni http://en.wikipedia.org/wiki/Nicole_Scherzinger. sto se tice raptora najbolje je, kao i kod medvjeda, lezati ukocen i on ce mislit da si mrtav. njegov mentalni sklop je, ruku na srce, zaostali: http://www.najblog.com/media/947/20070401-luknja%20za%20vijak1.JPG



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 13:09 sri, 25. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lhranjec"]
sto se tice raptora najbolje je, kao i kod medvjeda, lezati ukocen i on ce mislit da si mrtav. njegov mentalni sklop je, ruku na srce, zaostali: [url]http://www.najblog.com/media/947/20070401-luknja%20za%20vijak1.JPG[/url][/quote]

podcjenjuješ životinje, medvjed nije glup da misli da si mrtav već te pusti na miru ako mu pokažeš da je on dominantan... ako si miran na podu on te malo pogura i ostavi. Za raptora... kako bi itko to mogao znati kad ih više nema!? Jel se ti to sprdaš s nama ovdje? :) ... htio sam samo za medvjeda reć ;)
lhranjec (napisa):

sto se tice raptora najbolje je, kao i kod medvjeda, lezati ukocen i on ce mislit da si mrtav. njegov mentalni sklop je, ruku na srce, zaostali: http://www.najblog.com/media/947/20070401-luknja%20za%20vijak1.JPG


podcjenjuješ životinje, medvjed nije glup da misli da si mrtav već te pusti na miru ako mu pokažeš da je on dominantan... ako si miran na podu on te malo pogura i ostavi. Za raptora... kako bi itko to mogao znati kad ih više nema!? Jel se ti to sprdaš s nama ovdje? Smile ... htio sam samo za medvjeda reć Wink



_________________
suradnici za razvoj igre traženi!! vidi ovo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 15:31 sri, 25. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"][quote="lhranjec"]
sto se tice raptora najbolje je, kao i kod medvjeda, lezati ukocen i on ce mislit da si mrtav. njegov mentalni sklop je, ruku na srce, zaostali: [url]http://www.najblog.com/media/947/20070401-luknja%20za%20vijak1.JPG[/url][/quote]

podcjenjuješ životinje, medvjed nije glup da misli da si mrtav već te pusti na miru ako mu pokažeš da je on dominantan... ako si miran na podu on te malo pogura i ostavi. Za raptora... kako bi itko to mogao znati kad ih više nema!? Jel se ti to sprdaš s nama ovdje? :) ... htio sam samo za medvjeda reć ;)[/quote]

goto ce postat korisniji kad se ispostavi da je bolji od do-while petlje.
raptor nije blesav ali nisam sreo nijednog mudrog.
cornix cornici numquam oculus effort...
i tak to...
(super lyricsi, trebao bi ih netko uglazbit)
MKova (napisa):
lhranjec (napisa):

sto se tice raptora najbolje je, kao i kod medvjeda, lezati ukocen i on ce mislit da si mrtav. njegov mentalni sklop je, ruku na srce, zaostali: http://www.najblog.com/media/947/20070401-luknja%20za%20vijak1.JPG


podcjenjuješ životinje, medvjed nije glup da misli da si mrtav već te pusti na miru ako mu pokažeš da je on dominantan... ako si miran na podu on te malo pogura i ostavi. Za raptora... kako bi itko to mogao znati kad ih više nema!? Jel se ti to sprdaš s nama ovdje? Smile ... htio sam samo za medvjeda reć Wink


goto ce postat korisniji kad se ispostavi da je bolji od do-while petlje.
raptor nije blesav ali nisam sreo nijednog mudrog.
cornix cornici numquam oculus effort...
i tak to...
(super lyricsi, trebao bi ih netko uglazbit)



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan