Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Glazba
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:53 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Glazba Citirajte i odgovorite

[quote="Sirius"]Sto se tice marshalla, ova pojacala koja mozes cuti u ducanu (nazivaju se tranzistorima, jer imaju tranzistore umjesto lampasa koji imaju lampe) se puno slabije cuju od fendera (sto se tranzistora tice). Malo fender pojacalo je bolje od malog marshalla. Marshall je samo za ljude koji baš znaju svirati jer ima dosta izrazen gain koji hvata i najmanji pogresni titraj zice.
[/quote]
srećom iđoh u ruđer i na tečaj gitare pa znam da su fenderi bolji od maršala.... za konvencionalnu muziku
al za pank nema boljeg od maršala :wink: :!: :x
VIVA DISTORZIA!! :twisted:



[color=blue]Moderator edit : Ovaj topic je nastao splitanjem topica [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1095]klub studenata PMF-a - treba li nam jos i to...[/url] iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=37]Faxovski opcenitosti[/url].[/color]

[color=darkred][b]Admin (vsego) edit:[/b] Zahvala kolegi moderatoru od strane lijenog Admina... =D>[/color]
Sirius (napisa):
Sto se tice marshalla, ova pojacala koja mozes cuti u ducanu (nazivaju se tranzistorima, jer imaju tranzistore umjesto lampasa koji imaju lampe) se puno slabije cuju od fendera (sto se tranzistora tice). Malo fender pojacalo je bolje od malog marshalla. Marshall je samo za ljude koji baš znaju svirati jer ima dosta izrazen gain koji hvata i najmanji pogresni titraj zice.

srećom iđoh u ruđer i na tečaj gitare pa znam da su fenderi bolji od maršala.... za konvencionalnu muziku
al za pank nema boljeg od maršala Wink Exclamation Mad
VIVA DISTORZIA!! Twisted Evil



Moderator edit : Ovaj topic je nastao splitanjem topica klub studenata PMF-a - treba li nam jos i to... iz Faxovski opcenitosti.

Admin (vsego) edit: Zahvala kolegi moderatoru od strane lijenog Admina... Applause


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:57 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"]srećom iđoh u ruđer i na tečaj gitare pa znam da su fenderi bolji od maršala[/quote]
to sve ovisi o ukusima...marshall je postao popularan zato sto je bio na glasu kao jako pouzdano pojacalo koje se rijetko kvari, a na tom glasu su i do danas ostali
[quote="MLIJECCO"]al za pank nema boljeg od maršala [/quote]
za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova
[quote="MLIJECCO"]VIVA DISTORZIA!! [/quote]
ako nemas pedalu na kojoj bas pise da je distorzija onda vjerojatno nisi cuo distorziju, jer to sto stavljaju u pojacala kao drugi kanal je zapravo overdrive
MLIJECCO (napisa):
srećom iđoh u ruđer i na tečaj gitare pa znam da su fenderi bolji od maršala

to sve ovisi o ukusima...marshall je postao popularan zato sto je bio na glasu kao jako pouzdano pojacalo koje se rijetko kvari, a na tom glasu su i do danas ostali
MLIJECCO (napisa):
al za pank nema boljeg od maršala

za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova
MLIJECCO (napisa):
VIVA DISTORZIA!!

ako nemas pedalu na kojoj bas pise da je distorzija onda vjerojatno nisi cuo distorziju, jer to sto stavljaju u pojacala kao drugi kanal je zapravo overdrive



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:45 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lord sirius"]za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova [/quote]
to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole. ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.

[quote="Lord sirius"]MLIJECCO wrote:
VIVA DISTORZIA!!

ako nemas pedalu na kojoj bas pise da je distorzija onda vjerojatno nisi cuo distorziju, jer to sto stavljaju u pojacala kao drugi kanal je zapravo overdrive[/quote]
nemam pedalu. čuo sam je samo na gramofonu.... :wink:

[color=brown]editirano. oprostite na nepristojnosti prilikom kvotanja.[/color]
lord sirius (napisa):
za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova

to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole. ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.

Lord sirius (napisa):
MLIJECCO wrote:
VIVA DISTORZIA!!

ako nemas pedalu na kojoj bas pise da je distorzija onda vjerojatno nisi cuo distorziju, jer to sto stavljaju u pojacala kao drugi kanal je zapravo overdrive

nemam pedalu. čuo sam je samo na gramofonu.... Wink

editirano. oprostite na nepristojnosti prilikom kvotanja.




Zadnja promjena: mLijekO; 23:04 ned, 28. 12. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:23 sub, 27. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"][quote="myself"]za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova [/quote]to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole. ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno. [/quote]
ispricavam se, ali to je samo moje misljenje. zapravo na neki nacin i cijenim punk (ali ne tipa blink182/busted) no ne bih htio da se u ovom topicu nastavi pisati o vrstama glazbe koju nevolimo/volimo, vec da se postovi usredotoce na naziv ovog topica.
ako oces o takome necemu pricati, otvori poseban topic u ćumezu i tamo mozemo razglabati o glazbi.
MLIJECCO (napisa):
myself (napisa):
za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova
to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole. ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.

ispricavam se, ali to je samo moje misljenje. zapravo na neki nacin i cijenim punk (ali ne tipa blink182/busted) no ne bih htio da se u ovom topicu nastavi pisati o vrstama glazbe koju nevolimo/volimo, vec da se postovi usredotoce na naziv ovog topica.
ako oces o takome necemu pricati, otvori poseban topic u ćumezu i tamo mozemo razglabati o glazbi.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:53 ned, 28. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"][quote="bezbrazni lord"]za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova [/quote]
to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole. ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.[/quote]

Errr... Kvaliteta zvuka i kvaliteta banda nije isto :shock: tako da ne mozemo pricati o vrijedjanju. :)

Recimo, imas struju unutar black metala koja (kao i sve druge struje) smatra da su samo oni [i]true[/i] i da su jedini pravi (dakle [i]true[/i]) bandovi oni blackeri koji imaju ocajan zvuk (ugrubo receno - ne da mi se objasnjavati, ali smisao je tu negdje). :shock: :roll: Svi koji imaju "usminkani" zvuk su im [i]gay[/i] sto je kolokvijalni izraz za sminku i komercijalu. :lol: Dakle, tamo bi se Lordova opaska smatrala komplimentom. ;)

Mislim da su i punkeri (bar neki) skloni tom anti-elitizmu. Pistolsi, na primjer. :D

[color=darkred]A opsaka sa "[i]bezorbraznim lordom[/i]" ti nije trebala. :evil: Suzdrzi se ubuduce...[/color]

[quote="Lord Sirius"]ne bih htio da se u ovom topicu nastavi pisati o vrstama glazbe koju nevolimo/volimo, vec da se postovi usredotoce na naziv ovog topica.
ako oces o takome necemu pricati, otvori poseban topic u ćumezu i tamo mozemo razglabati o glazbi.[/quote]

Vec mi je palo na pamet da se ovaj topic splita. :) Mozda budem ovih dana... 8)
MLIJECCO (napisa):
bezbrazni lord (napisa):
za punk ti ni netreba pojacalo. mozes se u komp ustekati i dobijes zvuk iste kvalitete ko onaj od ramonesa ili clasha i ostalih blink182/busted wannabe bendova

to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole. ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.


Errr... Kvaliteta zvuka i kvaliteta banda nije isto Shocked tako da ne mozemo pricati o vrijedjanju. Smile

Recimo, imas struju unutar black metala koja (kao i sve druge struje) smatra da su samo oni true i da su jedini pravi (dakle true) bandovi oni blackeri koji imaju ocajan zvuk (ugrubo receno - ne da mi se objasnjavati, ali smisao je tu negdje). Shocked Rolling Eyes Svi koji imaju "usminkani" zvuk su im gay sto je kolokvijalni izraz za sminku i komercijalu. Laughing Dakle, tamo bi se Lordova opaska smatrala komplimentom. Wink

Mislim da su i punkeri (bar neki) skloni tom anti-elitizmu. Pistolsi, na primjer. Very Happy

A opsaka sa "bezorbraznim lordom" ti nije trebala. Evil or Very Mad Suzdrzi se ubuduce...

Lord Sirius (napisa):
ne bih htio da se u ovom topicu nastavi pisati o vrstama glazbe koju nevolimo/volimo, vec da se postovi usredotoce na naziv ovog topica.
ako oces o takome necemu pricati, otvori poseban topic u ćumezu i tamo mozemo razglabati o glazbi.


Vec mi je palo na pamet da se ovaj topic splita. Smile Mozda budem ovih dana... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:23 ned, 28. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Errr... Kvaliteta zvuka i kvaliteta banda nije isto tako da ne mozemo pricati o vrijedjanju. [/quote]
ŽIVA ISTINA! usudio bih se čak reći da si rekao upravo ono što sam ja htio reći za cepelin. :wink:

[quote="vsego"]Svi koji imaju "usminkani" zvuk su im gay sto je kolokvijalni izraz za sminku i komercijalu. Dakle, tamo bi se Lordova opaska smatrala komplimentom.[/quote]

ja sam dozivio kao uvredu ono što uspoređuje clash i ramonese s bustedom i blinkom182...
a i to je neistina. na kompu se ipak puuuno lošije čuje.... :roll:
[quote="LordSirius"]no ne bih htio da se u ovom topicu nastavi pisati o vrstama glazbe koju nevolimo/volimo, vec da se postovi usredotoce na naziv ovog topica.
ako oces o takome necemu pricati, otvori poseban topic u ćumezu i tamo mozemo razglabati o glazbi.[/quote]

slažem se. a i otvaranje zasebnog topica je uzalud. samo bi se bez veze prepucavali....
teško da bih ja tebe ili ti mene uvjerio u ispravnost osobog glazbenog (ne)ukusa :wink:

i kad se već tolko kužiš u to, dođi u F01 kad počnu predavanja.

Strenghth is in the quantity. :valovi:
vsego (napisa):
Errr... Kvaliteta zvuka i kvaliteta banda nije isto tako da ne mozemo pricati o vrijedjanju.

ŽIVA ISTINA! usudio bih se čak reći da si rekao upravo ono što sam ja htio reći za cepelin. Wink

vsego (napisa):
Svi koji imaju "usminkani" zvuk su im gay sto je kolokvijalni izraz za sminku i komercijalu. Dakle, tamo bi se Lordova opaska smatrala komplimentom.


ja sam dozivio kao uvredu ono što uspoređuje clash i ramonese s bustedom i blinkom182...
a i to je neistina. na kompu se ipak puuuno lošije čuje.... Rolling Eyes
LordSirius (napisa):
no ne bih htio da se u ovom topicu nastavi pisati o vrstama glazbe koju nevolimo/volimo, vec da se postovi usredotoce na naziv ovog topica.
ako oces o takome necemu pricati, otvori poseban topic u ćumezu i tamo mozemo razglabati o glazbi.


slažem se. a i otvaranje zasebnog topica je uzalud. samo bi se bez veze prepucavali....
teško da bih ja tebe ili ti mene uvjerio u ispravnost osobog glazbenog (ne)ukusa Wink

i kad se već tolko kužiš u to, dođi u F01 kad počnu predavanja.

Strenghth is in the quantity. Mi smo sareni i veseli!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:22 pon, 29. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"]na kompu se ipak puuuno lošije čuje.... [/quote]
pa nije ni to bas istina...postoje softveri koji jako dobro emuliraju sve postojece efekte, no to sto je output slab, to je vec druga stvar. recimo, metallica zadnja 2 ili 3 albuma je snimila bez da se priblizila pojacalima. sve je bilo drito ustekano u milijun-kanalnu miksetu (koja je stvarno velika, veca od katedre u 003), a svi efekti preko kompa. jedan gitarist iron maidena, jannick gers, uzivo neki put ni ne koristi pojacala vec ima emulatore koje direktno u razglas spoji.
[quote="MLIJECO"]uspoređuje clash i ramonese s bustedom i blinkom182[/quote]
pa sa stajalista notnog zapisa, oni se bas i ne razlikuju previse. sve vise manje konvencionalni power akordi, tu i tamo se distorzija iskljuci i to je to.

[quote="vsego"]Recimo, imas struju unutar black metala koja (kao i sve druge struje) smatra da su samo oni true i da su jedini pravi (dakle true) bandovi oni blackeri koji imaju ocajan zvuk (ugrubo receno - ne da mi se objasnjavati, ali smisao je tu negdje). Svi koji imaju "usminkani" zvuk su im gay sto je kolokvijalni izraz za sminku i komercijalu. Dakle, tamo bi se Lordova opaska smatrala komplimentom.
[/quote]
hmm...mislim da si nesto krivo skuzio...vjerojatno je poanta bila ne u tome sto gay bandovi imaju usminkan zvuk, vec sto gay bendovi ne mogu reproducirati taj isti zvuk uzivo.
pod ocajnim zvukom vjerojatno smatraju da je to najjednostavnije snimljen zvuk, sa "prirodnim" efektima, tj. bas onima koje ti ukljucis, a ne oni koje nadodas na kompu.
sve vrste metal bendova su jako osjetljive na sviranje uzivo.

recimo uzmi primjere: manowar i iron maiden.
maideni imaju ocajan zvuk gitara (zato sta svi na fenderu sviraju :twisted: ), no to je njihov stil, i onak kak oni to na ploci odsviraju tak to i na koncertu zvuci.
dok recimo manowar se usminkava tolko na nemres vjerovati. oni uzivo jednostavno ocajno zvuce, pogotovo onaj njihov basista koji misli da ima bogom dani sound, a bas mu zvuci isto kao gitara. imaju toliko efekata munja, gromova, ratovanja i gluposti da ti vec dosadi.

[quote="MLIJECCO"]ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.

[/quote]
sigurno nista sto vec ja nisam procitao

[quote="MLIJECCO"]to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole[/quote]
slazem se. uopce netrebas biti firk. dovoljno ti je da imas usta, u ovom slucaju prste. :twisted: :twisted:
MLIJECCO (napisa):
na kompu se ipak puuuno lošije čuje....

pa nije ni to bas istina...postoje softveri koji jako dobro emuliraju sve postojece efekte, no to sto je output slab, to je vec druga stvar. recimo, metallica zadnja 2 ili 3 albuma je snimila bez da se priblizila pojacalima. sve je bilo drito ustekano u milijun-kanalnu miksetu (koja je stvarno velika, veca od katedre u 003), a svi efekti preko kompa. jedan gitarist iron maidena, jannick gers, uzivo neki put ni ne koristi pojacala vec ima emulatore koje direktno u razglas spoji.
MLIJECO (napisa):
uspoređuje clash i ramonese s bustedom i blinkom182

pa sa stajalista notnog zapisa, oni se bas i ne razlikuju previse. sve vise manje konvencionalni power akordi, tu i tamo se distorzija iskljuci i to je to.

vsego (napisa):
Recimo, imas struju unutar black metala koja (kao i sve druge struje) smatra da su samo oni true i da su jedini pravi (dakle true) bandovi oni blackeri koji imaju ocajan zvuk (ugrubo receno - ne da mi se objasnjavati, ali smisao je tu negdje). Svi koji imaju "usminkani" zvuk su im gay sto je kolokvijalni izraz za sminku i komercijalu. Dakle, tamo bi se Lordova opaska smatrala komplimentom.

hmm...mislim da si nesto krivo skuzio...vjerojatno je poanta bila ne u tome sto gay bandovi imaju usminkan zvuk, vec sto gay bendovi ne mogu reproducirati taj isti zvuk uzivo.
pod ocajnim zvukom vjerojatno smatraju da je to najjednostavnije snimljen zvuk, sa "prirodnim" efektima, tj. bas onima koje ti ukljucis, a ne oni koje nadodas na kompu.
sve vrste metal bendova su jako osjetljive na sviranje uzivo.

recimo uzmi primjere: manowar i iron maiden.
maideni imaju ocajan zvuk gitara (zato sta svi na fenderu sviraju Twisted Evil ), no to je njihov stil, i onak kak oni to na ploci odsviraju tak to i na koncertu zvuci.
dok recimo manowar se usminkava tolko na nemres vjerovati. oni uzivo jednostavno ocajno zvuce, pogotovo onaj njihov basista koji misli da ima bogom dani sound, a bas mu zvuci isto kao gitara. imaju toliko efekata munja, gromova, ratovanja i gluposti da ti vec dosadi.

MLIJECCO (napisa):
ja se nijednom ne osvrnuh na đimija pejđa, a o njemu i njegovom bendu bi se moglo napisati puno. fakat puno.


sigurno nista sto vec ja nisam procitao

MLIJECCO (napisa):
to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole

slazem se. uopce netrebas biti firk. dovoljno ti je da imas usta, u ovom slucaju prste. Twisted Evil Twisted Evil



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:10 pon, 29. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]pa sa stajalista notnog zapisa, oni se bas i ne razlikuju previse. sve vise manje konvencionalni power akordi, tu i tamo se distorzija iskljuci i to je to. [/quote]

pa dobro, ajde notni zapis ramonesa i blinka/basteda je usporediv, kao i tkestovi.

ali kleš je bolji. ne znam baš dal je đo u kojoj pjesmi pjevo: I GO TO SCHOOL AND I'M IN LOVE WITH YOU. (to nije ničija pjesma al tak pjevaju ovi troje).
osim toga da si slušo neke pjesme, mick jones nije baš svirao tako pljuga rifove il kak se to već zove, kao ramonesi.... :wink:
Lord Sirius (napisa):
pa sa stajalista notnog zapisa, oni se bas i ne razlikuju previse. sve vise manje konvencionalni power akordi, tu i tamo se distorzija iskljuci i to je to.


pa dobro, ajde notni zapis ramonesa i blinka/basteda je usporediv, kao i tkestovi.

ali kleš je bolji. ne znam baš dal je đo u kojoj pjesmi pjevo: I GO TO SCHOOL AND I'M IN LOVE WITH YOU. (to nije ničija pjesma al tak pjevaju ovi troje).
osim toga da si slušo neke pjesme, mick jones nije baš svirao tako pljuga rifove il kak se to već zove, kao ramonesi.... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:51 pon, 29. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"]osim toga da si slušo neke pjesme, mick jones nije baš svirao tako pljuga rifove il kak se to već zove, kao ramonesi.... [/quote]
ma imam ja od clasha london calling prvo izdanje na ploci. svoju muzicku karijeru sam zapocinjao sa sviranjem punka :-$ i izmedu ostaloga sam tu cijelu plocu znao svirati.

ak oces neke dobre a ne preteske rifove, pogledaj bilosta od randy rhoads-a (ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro)

a ako oces teske rifove --- steve morse band
MLIJECCO (napisa):
osim toga da si slušo neke pjesme, mick jones nije baš svirao tako pljuga rifove il kak se to već zove, kao ramonesi....

ma imam ja od clasha london calling prvo izdanje na ploci. svoju muzicku karijeru sam zapocinjao sa sviranjem punka Shhh i izmedu ostaloga sam tu cijelu plocu znao svirati.

ak oces neke dobre a ne preteske rifove, pogledaj bilosta od randy rhoads-a (ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro)

a ako oces teske rifove — steve morse band



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:01 uto, 30. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]hmm...mislim da si nesto krivo skuzio...vjerojatno je poanta bila ne u tome sto gay bandovi imaju usminkan zvuk, vec sto gay bendovi ne mogu reproducirati taj isti zvuk uzivo.[/quote]

Znam to, ali pricao sam o onim najzadrtijim (tj. najosjetljivijim na pojmove [i]true[/i] i [i]gay[/i]) blackerima... :) IMO, komicna grupacija... ;)

Bilo sto sto nije "sirovi" zvuk, dakle samo "[i]sa "prirodnim" efektima[/i]" je [i]untrue[/i]... :shock: Da, reklo bi se da sam dobro shvatio; samo mozda krivo napisao. 8)

[quote="Lord Sirius"]ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro[/quote]

Kako? [-o<
Lord Sirius (napisa):
hmm...mislim da si nesto krivo skuzio...vjerojatno je poanta bila ne u tome sto gay bandovi imaju usminkan zvuk, vec sto gay bendovi ne mogu reproducirati taj isti zvuk uzivo.


Znam to, ali pricao sam o onim najzadrtijim (tj. najosjetljivijim na pojmove true i gay) blackerima... Smile IMO, komicna grupacija... Wink

Bilo sto sto nije "sirovi" zvuk, dakle samo "sa "prirodnim" efektima" je untrue... Shocked Da, reklo bi se da sam dobro shvatio; samo mozda krivo napisao. Cool

Lord Sirius (napisa):
ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro


Kako? [-o<



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:46 uto, 30. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Lord Sirius"]ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro[/quote]
Kako? [-o<
[/quote]

htio je ozzy-a iznenaditi za rodendan tako sto bi mu ujutro sa avionom preletio iznad kuce i tako ga probudio

i uspio je preletjeti avionom iznad kuce, samo sto nije uspio izbjeci slijedecu zgradu
vsego (napisa):
Lord Sirius (napisa):
ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro

Kako? [-o<


htio je ozzy-a iznenaditi za rodendan tako sto bi mu ujutro sa avionom preletio iznad kuce i tako ga probudio

i uspio je preletjeti avionom iznad kuce, samo sto nije uspio izbjeci slijedecu zgradu



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:35 uto, 30. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="vsego"][quote="Lord Sirius"]ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro[/quote]
Kako? [-o<
[/quote]

htio je ozzy-a iznenaditi za rodendan tako sto bi mu ujutro sa avionom preletio iznad kuce i tako ga probudio

i uspio je preletjeti avionom iznad kuce, samo sto nije uspio izbjeci slijedecu zgradu[/quote]

eto kaj znači bit glup. sam se nadam da će tom [color=blue]****[/color] bez motorike jednog dana šišmiš odgrist glavu... :twisted:
[color=blue] Molim bez uvredljivih [i]naziva[/i].[/color]

[quote="LordSirus"][quote="mlijeko"]
to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole [/quote]

slazem se. uopce netrebas biti firk. dovoljno ti je da imas usta, u ovom slucaju prste. [/quote]

i glazbeni neukus.. :twisted:
Lord Sirius (napisa):
vsego (napisa):
Lord Sirius (napisa):
ex gitarist ozzy ozbourna, vrhunac zivota sto je jako smijesno umro

Kako? [-o<


htio je ozzy-a iznenaditi za rodendan tako sto bi mu ujutro sa avionom preletio iznad kuce i tako ga probudio

i uspio je preletjeti avionom iznad kuce, samo sto nije uspio izbjeci slijedecu zgradu


eto kaj znači bit glup. sam se nadam da će tom **** bez motorike jednog dana šišmiš odgrist glavu... Twisted Evil
Molim bez uvredljivih naziva.

LordSirus (napisa):
mlijeko (napisa):

to kaj si frik za pojačala ne daje ti pravo da vrijeđaš glazbu koju drugi vole


slazem se. uopce netrebas biti firk. dovoljno ti je da imas usta, u ovom slucaju prste.


i glazbeni neukus.. Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:54 pon, 5. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"]sam se nadam da će tom **** bez motorike jednog dana šišmiš odgrist glavu... [/quote]

tom **** bez motorike mozes zahvaliti sto punk i slicnosti uopce postoji, jer bas je tony iommi (gitarist black sabbatha) popularizirao power akorde i kratke riffove koji se dotad nisu bas pretjerano koristili
MLIJECCO (napisa):
sam se nadam da će tom **** bez motorike jednog dana šišmiš odgrist glavu...


tom **** bez motorike mozes zahvaliti sto punk i slicnosti uopce postoji, jer bas je tony iommi (gitarist black sabbatha) popularizirao power akorde i kratke riffove koji se dotad nisu bas pretjerano koristili



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:42 pon, 5. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]tom **** bez motorike mozes zahvaliti sto punk i slicnosti uopce postoji, jer bas je tony iommi (gitarist black sabbatha) popularizirao power akorde i kratke riffove koji se dotad nisu bas pretjerano koristili[/quote]

Da, Black Sabbath-ov hit "Paranoid" bi bila recimo bio najtipičnija
pilot-punk pjesma.
A što se tiče riffova u rocku, ja mislim da su uvijek bili kratki sami po sebi.

:muzak: "Hail, hail, rock'n'roll!!!" (Chuck Berry sredinom 50-ih)
Lord Sirius (napisa):
tom **** bez motorike mozes zahvaliti sto punk i slicnosti uopce postoji, jer bas je tony iommi (gitarist black sabbatha) popularizirao power akorde i kratke riffove koji se dotad nisu bas pretjerano koristili


Da, Black Sabbath-ov hit "Paranoid" bi bila recimo bio najtipičnija
pilot-punk pjesma.
A što se tiče riffova u rocku, ja mislim da su uvijek bili kratki sami po sebi.

Muzak "Hail, hail, rock'n'roll!!!" (Chuck Berry sredinom 50-ih)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:32 pon, 5. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="MLIJECCO"]sam se nadam da će tom **** bez motorike jednog dana šišmiš odgrist glavu... [/quote]

tom **** bez motorike mozes zahvaliti sto punk i slicnosti uopce postoji, jer bas je tony iommi (gitarist black sabbatha) popularizirao power akorde i kratke riffove koji se dotad nisu bas pretjerano koristili[/quote]

pa, onda treba zahvaliti toniju, a ne ****. :twisted:
i roling stonsima i sl. koji su svirali pusy rock, led zeppelinima zato kaj su svirali muziku prekompliciranu za običnog klinca, kao i lošem ekonomskom stanju u engleskoj, kao i vještini sex pistols menadžera koji je radio reklamu za svoj sex shop...

tako da oziju nitko ne duguje ništa...
a što on nama duguje, što je on stvorio... (mislim na djecu njegovu)
:twisted: :twisted: :twisted:



[quote="Crni"]Da, Black Sabbath-ov hit "Paranoid" bi bila recimo bio najtipičnija
pilot-punk pjesma.
[/quote]
da samo što je vokal malo drugačiji od pank pjesama...
kao i tematika... :wink:
Lord Sirius (napisa):
MLIJECCO (napisa):
sam se nadam da će tom **** bez motorike jednog dana šišmiš odgrist glavu...


tom **** bez motorike mozes zahvaliti sto punk i slicnosti uopce postoji, jer bas je tony iommi (gitarist black sabbatha) popularizirao power akorde i kratke riffove koji se dotad nisu bas pretjerano koristili


pa, onda treba zahvaliti toniju, a ne ****. Twisted Evil
i roling stonsima i sl. koji su svirali pusy rock, led zeppelinima zato kaj su svirali muziku prekompliciranu za običnog klinca, kao i lošem ekonomskom stanju u engleskoj, kao i vještini sex pistols menadžera koji je radio reklamu za svoj sex shop...

tako da oziju nitko ne duguje ništa...
a što on nama duguje, što je on stvorio... (mislim na djecu njegovu)
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



Crni (napisa):
Da, Black Sabbath-ov hit "Paranoid" bi bila recimo bio najtipičnija
pilot-punk pjesma.

da samo što je vokal malo drugačiji od pank pjesama...
kao i tematika... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:52 pon, 5. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]A što se tiče riffova u rocku, ja mislim da su uvijek bili kratki sami po sebi. [/quote]
istina...cak po nekoj nesluzbenoj definiciji riffovi moraju biti kratki..no nisam ja apelirao na njihovu kratkocu/duzinu vec na popularnost...

power akordi su postojali jos od 17. stoljeca, no njihovu ogromnu upotrebu kakvu vidimo u danasnjim post rock/metal/punk/neo bla bla glupost metal bendovima je uglavnom popularizirao black sabbath..

pioniri rock and rolla popud les paula, muddy watersa, albert lee-a (vise bi se moglo reci da je to blues) pa i chuck berry-a su svi prije svega tezili melodiji (karakteristika koju su do danas zadrzali jedino jazz-eri i pokoji talentirani gitaristi), a ne nekoj smislenoj progresiji akorda kao sto to cine uglavnom danasniji punk/linkin park wannabe bendovi.
black sabbath je bio prvi takav bend koji je koristio takvu nekakvu progresiju power akorda da cine osnovu pjesme.

[quote="MLIJECCO"]pa, onda treba zahvaliti toniju, a ne ****. [/quote]
uglavnom sve pjesme black sabbatha su potpisane kao iommi,osbourne i jos par imena...no uglavnom su sve pisali iommi i osbourne tako da je on jednako zasluzan.
osim toga, osbourne je zasluzan za otkrivanje nekoliko gitarista koje prosti puk danas smatra bogovima (rhoads,wylde), a isto tako je popularizirao mnoge bendove poput metallice, guns and rosesa i jos puno jer im je dao sansu da mu sviraju kao predgrupa.

[quote="MLIJECCO"]led zeppelinima zato kaj su svirali muziku prekompliciranu za običnog klinca[/quote]
pa nije bas tako komplicirana...pogledaj samo whole lotta' love..dva akorda i to je to...cak niti solaza u stairway to heaven nije tako teska (studijska snimka, uzivo je vec druga stvar) tak da ono..malo entuzijazma, rada i volje je sve sto ti treba..

[quote="MLIJECCO"]lošem ekonomskom stanju u engleskoj[/quote]
:?:
ekonomsko stanje u engleskoj nije bas imalo nekakav preveliki efekt..
bas suprotna stvar se desavala - stanje je bilo pre dobro i sva oprema je onda bila jeftina, a svi muzicari su bjezali u sad jer u engleskoj nije bilo mjesta za njih zbog konzervativne politike

[quote="MLIJECCO"]tako da oziju nitko ne duguje ništa... [/quote]
ako nista drugo, sex pistolsi mu duguju to sto je izmislio image bad guya

[quote="MLIJECCO"][quote="Crni"]Da, Black Sabbath-ov hit "Paranoid" bi bila recimo bio najtipičnija
pilot-punk pjesma. [/quote]
da samo što je vokal malo drugačiji od pank pjesama...
kao i tematika... [/quote]
pa vokal je prakticki ono...preteca punk vokala...iako je ozzy znao pjevati, a jos nisam vidio nekog punkera koji zna pjevati (a pod znanjem pjevanja podrazumjevam da vokal ima raspon od barem jedne i pol oktave,izdrzajem od 15 sekundi i nekakvim primitivnim vibratom)
Crni (napisa):
A što se tiče riffova u rocku, ja mislim da su uvijek bili kratki sami po sebi.

istina...cak po nekoj nesluzbenoj definiciji riffovi moraju biti kratki..no nisam ja apelirao na njihovu kratkocu/duzinu vec na popularnost...

power akordi su postojali jos od 17. stoljeca, no njihovu ogromnu upotrebu kakvu vidimo u danasnjim post rock/metal/punk/neo bla bla glupost metal bendovima je uglavnom popularizirao black sabbath..

pioniri rock and rolla popud les paula, muddy watersa, albert lee-a (vise bi se moglo reci da je to blues) pa i chuck berry-a su svi prije svega tezili melodiji (karakteristika koju su do danas zadrzali jedino jazz-eri i pokoji talentirani gitaristi), a ne nekoj smislenoj progresiji akorda kao sto to cine uglavnom danasniji punk/linkin park wannabe bendovi.
black sabbath je bio prvi takav bend koji je koristio takvu nekakvu progresiju power akorda da cine osnovu pjesme.

MLIJECCO (napisa):
pa, onda treba zahvaliti toniju, a ne ****.

uglavnom sve pjesme black sabbatha su potpisane kao iommi,osbourne i jos par imena...no uglavnom su sve pisali iommi i osbourne tako da je on jednako zasluzan.
osim toga, osbourne je zasluzan za otkrivanje nekoliko gitarista koje prosti puk danas smatra bogovima (rhoads,wylde), a isto tako je popularizirao mnoge bendove poput metallice, guns and rosesa i jos puno jer im je dao sansu da mu sviraju kao predgrupa.

MLIJECCO (napisa):
led zeppelinima zato kaj su svirali muziku prekompliciranu za običnog klinca

pa nije bas tako komplicirana...pogledaj samo whole lotta' love..dva akorda i to je to...cak niti solaza u stairway to heaven nije tako teska (studijska snimka, uzivo je vec druga stvar) tak da ono..malo entuzijazma, rada i volje je sve sto ti treba..

MLIJECCO (napisa):
lošem ekonomskom stanju u engleskoj

Question
ekonomsko stanje u engleskoj nije bas imalo nekakav preveliki efekt..
bas suprotna stvar se desavala - stanje je bilo pre dobro i sva oprema je onda bila jeftina, a svi muzicari su bjezali u sad jer u engleskoj nije bilo mjesta za njih zbog konzervativne politike

MLIJECCO (napisa):
tako da oziju nitko ne duguje ništa...

ako nista drugo, sex pistolsi mu duguju to sto je izmislio image bad guya

MLIJECCO (napisa):
Crni (napisa):
Da, Black Sabbath-ov hit "Paranoid" bi bila recimo bio najtipičnija
pilot-punk pjesma.

da samo što je vokal malo drugačiji od pank pjesama...
kao i tematika...

pa vokal je prakticki ono...preteca punk vokala...iako je ozzy znao pjevati, a jos nisam vidio nekog punkera koji zna pjevati (a pod znanjem pjevanja podrazumjevam da vokal ima raspon od barem jedne i pol oktave,izdrzajem od 15 sekundi i nekakvim primitivnim vibratom)



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:20 pon, 5. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
osim toga, osbourne je zasluzan za otkrivanje nekoliko gitarista koje prosti puk danas smatra bogovima (rhoads,wylde), a isto tako je popularizirao mnoge bendove poput metallice, guns and rosesa i jos puno jer im je dao sansu da mu sviraju kao predgrupa.


[quote="MLIJECCO"]lošem ekonomskom stanju u engleskoj[/quote]
:?:
ekonomsko stanje u engleskoj nije bas imalo nekakav preveliki efekt..
bas suprotna stvar se desavala - stanje je bilo pre dobro i sva oprema je onda bila jeftina, a svi muzicari su bjezali u sad jer u engleskoj nije bilo mjesta za njih zbog konzervativne politike

[/quote]

tko su rhoads,wylde :?: nikad čuo za njih. :roll: a bogovi ne postoje...
uh, metalika , hehehe, šteta kaj im je dao priliku da se populariziraju, bili su bolji dok nisu postali popularni, sad su samo redneck i latino s gitarama, primat na basu i bubnjar... :twisted:

gunsi, no afens, al ja mislim da je girl rock mogao i bez njih. slash ajde de, al axel rose

a stanje u engleskoj je bilo tako dobro da je baš zato i nasto pank (ne mislim na ljubavne pjesmice tipa maggie od exploiteda) koji je pjevao o problemima te zemlje, jer je bila u problemima, jer mladi nisu imali posla, vlast je bila konzerva, ukratko isto kak je kod nas danas (white riot, career oportunities od clasha, party political bullshit od DISTORTED TRUTH i slično)
i nisu svi bježali u sad. ne znaš sve... nisi uvijek u pravu... ja sam čitao, puuno knjiga, zanimalo me...

[color=red]eto sređeno[/color]
Lord Sirius (napisa):

osim toga, osbourne je zasluzan za otkrivanje nekoliko gitarista koje prosti puk danas smatra bogovima (rhoads,wylde), a isto tako je popularizirao mnoge bendove poput metallice, guns and rosesa i jos puno jer im je dao sansu da mu sviraju kao predgrupa.


MLIJECCO (napisa):
lošem ekonomskom stanju u engleskoj

Question
ekonomsko stanje u engleskoj nije bas imalo nekakav preveliki efekt..
bas suprotna stvar se desavala - stanje je bilo pre dobro i sva oprema je onda bila jeftina, a svi muzicari su bjezali u sad jer u engleskoj nije bilo mjesta za njih zbog konzervativne politike



tko su rhoads,wylde Question nikad čuo za njih. Rolling Eyes a bogovi ne postoje...
uh, metalika , hehehe, šteta kaj im je dao priliku da se populariziraju, bili su bolji dok nisu postali popularni, sad su samo redneck i latino s gitarama, primat na basu i bubnjar... Twisted Evil

gunsi, no afens, al ja mislim da je girl rock mogao i bez njih. slash ajde de, al axel rose

a stanje u engleskoj je bilo tako dobro da je baš zato i nasto pank (ne mislim na ljubavne pjesmice tipa maggie od exploiteda) koji je pjevao o problemima te zemlje, jer je bila u problemima, jer mladi nisu imali posla, vlast je bila konzerva, ukratko isto kak je kod nas danas (white riot, career oportunities od clasha, party political bullshit od DISTORTED TRUTH i slično)
i nisu svi bježali u sad. ne znaš sve... nisi uvijek u pravu... ja sam čitao, puuno knjiga, zanimalo me...

eto sređeno




Zadnja promjena: mLijekO; 17:20 uto, 6. 1. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:39 pon, 5. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MLIJECCO"]tko su rhoads,wylde [/quote]
da malo prosiris muzikalne svjetonazore znao bi tko su oni..uostalom da pratis sto citas bar bi u oznovi znao tko je rhoads

[quote="MLIJECCO"]uh, metalika , hehehe, šteta kaj im je dao priliku da se populariziraju, bili su bolji dok nisu postali popularni[/quote]

za njihovu popularizaciju mozes okriviti bob rocka-a (necu ti reci tko je to, sam potrazi ako te zanima - nije onaj iz alan forda)

i ozzy ih je uostalom vodio na turneju sredinom 80tih kada se jos nisu probili

[quote="MLIJECCO"]redneck [/quote]
true, i uz to nezna pjevati
[quote="MLIJECCO"]latino tetkica[/quote]
ipak je hammet bio ucenik satriania, a to nemoze svatko biti
[quote="MLIJECCO"]orangutan na basu [/quote]
jesi znao da je prije metallice svirao za ozzy-a? :twisted:
[quote="MLIJECCO"]bubnjar[/quote]
jedan od boljih

[quote="MLIJECCO"]girl rock [/quote]a kaj ti je to?
[quote="MLIJECCO"]slash ajde de[/quote]
nije on tak nesto poseban...[i]latino tetkica[/i] je puno bolji gitarist od njega
[quote="MLIJECCO"]pjevačka tetkica[/quote]
axl rose ti bas i ne spada u definiciju pjevacke tetkice..ako si ikada njega cuo uzivo onda bi valjda znao da nije jer je on jedan od rijetkih koji zna izvesti prirodan distorziran vokal

[quote="MLIJECCO"]a stanje u englesko je bilo tako dobro da je baš zato i nasto pank[/quote]
iz strukture recenice prijasnjeg tvog posta, ti si govorio da je stanje u engleskoj bilo lose u vrijeme zeppelina,sabbatha,purplea itd znaci ono sredina 60tih do sredine 70tih

[quote="MLIJECCO"]jer mladi nisu imali posla[/quote]
hmm...a jesi provjerio to u nekoj knjizi koja ne prica o punku? jer vjerujem da mladi nisu mogli dobiti posao zato sto se velika kolicina indijaca, pakistanaca i svih ostalih eng. kolonija uvelike useljavala u englesku...
a i nisam siguran da bas nisu mogli dobiti posao..to sto su oni o tome pricali u pjesmama kako nemaju posla, jer svejedno pola njih nije imalo nekakvo obrazovanje (nazovi me licemjerom sto god hoces, ali cinjenice su takve da su vecina pankera jedva zavrsavale 10th grade), to su si sami krivi...
i uostalom mladi pakistanac bi za pola place onda obavio posao sa dvostruko vise truda tako da sumnjam da je bila neka gospodarska kriza u engleskoj...etnicka kriza svakako,ali gospodarska bas i ne
a ono..o politici ce i danas svatko pljuvat bila ona dobra ili losa.

[quote="MLIJECCO"]i nisu svi bježali u sad[/quote]
nisam rekao svi...rekao sam svi muzicari :twisted: :twisted:
[quote="MLIJECCO"]ja sam čitao, puuno knjiga, zanimalo me...
[/quote]
pricao mi netko da postoji knjiga o teoriji levitiranja i objasnjava kako covjek moze levitirati snagom volje...uglavnom poanta - nije sve sto procitas u knjigama istina - uglavnom je, ali trebas i sa drugog stajalista malo sagledati stvari
ja sam i sam slusao punk neko vrijeme, ali kada ga pogledas iz druge perspektive, to niti nije bio neki dugotrajni pokret niti je dao nekog efekta..isto kao i grunge
MLIJECCO (napisa):
tko su rhoads,wylde

da malo prosiris muzikalne svjetonazore znao bi tko su oni..uostalom da pratis sto citas bar bi u oznovi znao tko je rhoads

MLIJECCO (napisa):
uh, metalika , hehehe, šteta kaj im je dao priliku da se populariziraju, bili su bolji dok nisu postali popularni


za njihovu popularizaciju mozes okriviti bob rocka-a (necu ti reci tko je to, sam potrazi ako te zanima - nije onaj iz alan forda)

i ozzy ih je uostalom vodio na turneju sredinom 80tih kada se jos nisu probili

MLIJECCO (napisa):
redneck

true, i uz to nezna pjevati
MLIJECCO (napisa):
latino tetkica

ipak je hammet bio ucenik satriania, a to nemoze svatko biti
MLIJECCO (napisa):
orangutan na basu

jesi znao da je prije metallice svirao za ozzy-a? Twisted Evil
MLIJECCO (napisa):
bubnjar

jedan od boljih

MLIJECCO (napisa):
girl rock
a kaj ti je to?
MLIJECCO (napisa):
slash ajde de

nije on tak nesto poseban...latino tetkica je puno bolji gitarist od njega
MLIJECCO (napisa):
pjevačka tetkica

axl rose ti bas i ne spada u definiciju pjevacke tetkice..ako si ikada njega cuo uzivo onda bi valjda znao da nije jer je on jedan od rijetkih koji zna izvesti prirodan distorziran vokal

MLIJECCO (napisa):
a stanje u englesko je bilo tako dobro da je baš zato i nasto pank

iz strukture recenice prijasnjeg tvog posta, ti si govorio da je stanje u engleskoj bilo lose u vrijeme zeppelina,sabbatha,purplea itd znaci ono sredina 60tih do sredine 70tih

MLIJECCO (napisa):
jer mladi nisu imali posla

hmm...a jesi provjerio to u nekoj knjizi koja ne prica o punku? jer vjerujem da mladi nisu mogli dobiti posao zato sto se velika kolicina indijaca, pakistanaca i svih ostalih eng. kolonija uvelike useljavala u englesku...
a i nisam siguran da bas nisu mogli dobiti posao..to sto su oni o tome pricali u pjesmama kako nemaju posla, jer svejedno pola njih nije imalo nekakvo obrazovanje (nazovi me licemjerom sto god hoces, ali cinjenice su takve da su vecina pankera jedva zavrsavale 10th grade), to su si sami krivi...
i uostalom mladi pakistanac bi za pola place onda obavio posao sa dvostruko vise truda tako da sumnjam da je bila neka gospodarska kriza u engleskoj...etnicka kriza svakako,ali gospodarska bas i ne
a ono..o politici ce i danas svatko pljuvat bila ona dobra ili losa.

MLIJECCO (napisa):
i nisu svi bježali u sad

nisam rekao svi...rekao sam svi muzicari Twisted Evil Twisted Evil
MLIJECCO (napisa):
ja sam čitao, puuno knjiga, zanimalo me...

pricao mi netko da postoji knjiga o teoriji levitiranja i objasnjava kako covjek moze levitirati snagom volje...uglavnom poanta - nije sve sto procitas u knjigama istina - uglavnom je, ali trebas i sa drugog stajalista malo sagledati stvari
ja sam i sam slusao punk neko vrijeme, ali kada ga pogledas iz druge perspektive, to niti nije bio neki dugotrajni pokret niti je dao nekog efekta..isto kao i grunge



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:31 uto, 6. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Da vas na trenutak prekinem... Mlijeko, obrati paznju na to gdje se nalazis :!:

Ovo je forum sa, kako hopla negdje rece, [i]strogom moderaturom[/i] i ocekujem da to postujes. Izrazi poput "[i]gov...[/i]" su totalno neprihvatljivi, bilo s tockicama, zvjezdicama, cvjeticima :shock: ili u izvornom obliku. [b]Takav stil komunikacije ovdje ne toleriramo![/b]

Nadalje, ako pogledas Pravila ponašanja, primijetit ces jednu zanimljivu stavku (dapace, prvo "[i]posebno naglaseno[/i]" pravilo ponasanja):[/color]

[quote="Pravila ponasanja"][color=darkred]Izazivanje svađa, te vrijeđanje, klevetanje, tračanje i sl. (kako sudionika Foruma, [b][u]tako i ostalih osoba/organizacija/...[/u][/b]) je zabranjeno.[/color][/quote]

[color=darkred]Molim te da se toga pridrzavas. Bilo bi steta da se usiriš prije kraja ove rasprave. :roll:[/color]
Da vas na trenutak prekinem... Mlijeko, obrati paznju na to gdje se nalazis Exclamation

Ovo je forum sa, kako hopla negdje rece, strogom moderaturom i ocekujem da to postujes. Izrazi poput "gov..." su totalno neprihvatljivi, bilo s tockicama, zvjezdicama, cvjeticima Shocked ili u izvornom obliku. Takav stil komunikacije ovdje ne toleriramo!

Nadalje, ako pogledas Pravila ponašanja, primijetit ces jednu zanimljivu stavku (dapace, prvo "posebno naglaseno" pravilo ponasanja):


Pravila ponasanja (napisa):
Izazivanje svađa, te vrijeđanje, klevetanje, tračanje i sl. (kako sudionika Foruma, tako i ostalih osoba/organizacija/...) je zabranjeno.


Molim te da se toga pridrzavas. Bilo bi steta da se usiriš prije kraja ove rasprave. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:39 uto, 6. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nadalje, ako pogledas Pravila ponašanja, primijetit ces jednu zanimljivu stavku (dapace, prvo "posebno naglaseno" pravilo ponasanja):

[/quote]
pročitao. oprostite na svim dosadašnjim ispadima. nastojat ću paziti
BOLJE ISPASTI BUDALA NEGO IZ AVIONA

[quote="a tko bi drugi nego Lord Sirius"][quote="MLIJEKO"]bubnjar[/quote]jedan od boljih
[/quote]
PRSAJSLI rekao bi Tuvok.
rijetke ljude koji bubnjaju se uopće može nazvati bubnjarima. a još rijeđe one u pank bendovima :twisted: :oops: ovaj zna...

[quote="Lord sirius"]ja sam i sam slusao punk neko vrijeme, ali kada ga pogledas iz druge perspektive, to niti nije bio neki dugotrajni pokret niti je dao nekog efekta..isto kao i grunge[/quote]

nadam se da to nisi mislio u smislu "ja sam sluš'o pank, al sam ga prerasto" kao što obično neki ljudi prepotentno znaju reći napisati.

dao je većeg efekta nego grunge. osim toga da MTV ne postoji pitanje je bi li itko van države wasington i možda neke od susjednih (saveznih američkih) država čuo za njega. svaka čast alice in chainsu i soundgardenu...
dao je efekta. dao je zabavu engleskoj radničkoj mladeži kraja 70ih i početka 80ih

a efekt je bio modernizacija skaa i reggaea koji su sada bolji nego prije... agresivniji i veseliji...
[quote="LordSirius"]da malo prosiris muzikalne svjetonazore znao bi tko su oni..[/quote]
široki su. al ja ne pamtim imena gitarista i pjevača. pamtim bendove....
[quote="Lord"]za njihovu popularizaciju mozes okriviti bob rocka-a (necu ti reci tko je to, sam potrazi ako te zanima - nije onaj iz alan forda) [/quote]
to im je producent. baš sam se smijao kad sam primio jedan CD od frenda i vidio "produced by: bob rock....." bilo mi je smiješno... baš zbog stripa i pomislio sam... ima li braću?? :twisted: :twisted: :twisted:

a možda bi i ti malo treabo proširiti glazbene SVJETONAZORE.... :wink:
muzika je muzika... ne moraš znati kak se zove onaj koji pjeva pjesmu da bi ju volio....
ja sam recimo dok sam bio mali čuo jammin na radiu i bila mi je super, a tek sam prije 2 godine sazno da to pjeva bob marley

[quote="vsego"]Molim te da se toga pridrzavas. Bilo bi steta da se usiriš prije kraja ove rasprave. :roll: [/quote]

ovo mi se više čini kao dijalog.... i molim te da se ne izruguješ nicku. doma na fizici sam već dobio porciju (jogurti, maslaci...) :wink: :twisted:
vsego (napisa):
Nadalje, ako pogledas Pravila ponašanja, primijetit ces jednu zanimljivu stavku (dapace, prvo "posebno naglaseno" pravilo ponasanja):


pročitao. oprostite na svim dosadašnjim ispadima. nastojat ću paziti
BOLJE ISPASTI BUDALA NEGO IZ AVIONA

a tko bi drugi nego Lord Sirius (napisa):
MLIJEKO (napisa):
bubnjar
jedan od boljih

PRSAJSLI rekao bi Tuvok.
rijetke ljude koji bubnjaju se uopće može nazvati bubnjarima. a još rijeđe one u pank bendovima Twisted Evil Embarassed ovaj zna...

Lord sirius (napisa):
ja sam i sam slusao punk neko vrijeme, ali kada ga pogledas iz druge perspektive, to niti nije bio neki dugotrajni pokret niti je dao nekog efekta..isto kao i grunge


nadam se da to nisi mislio u smislu "ja sam sluš'o pank, al sam ga prerasto" kao što obično neki ljudi prepotentno znaju reći napisati.

dao je većeg efekta nego grunge. osim toga da MTV ne postoji pitanje je bi li itko van države wasington i možda neke od susjednih (saveznih američkih) država čuo za njega. svaka čast alice in chainsu i soundgardenu...
dao je efekta. dao je zabavu engleskoj radničkoj mladeži kraja 70ih i početka 80ih

a efekt je bio modernizacija skaa i reggaea koji su sada bolji nego prije... agresivniji i veseliji...
LordSirius (napisa):
da malo prosiris muzikalne svjetonazore znao bi tko su oni..

široki su. al ja ne pamtim imena gitarista i pjevača. pamtim bendove....
Lord (napisa):
za njihovu popularizaciju mozes okriviti bob rocka-a (necu ti reci tko je to, sam potrazi ako te zanima - nije onaj iz alan forda)

to im je producent. baš sam se smijao kad sam primio jedan CD od frenda i vidio "produced by: bob rock....." bilo mi je smiješno... baš zbog stripa i pomislio sam... ima li braću?? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

a možda bi i ti malo treabo proširiti glazbene SVJETONAZORE.... Wink
muzika je muzika... ne moraš znati kak se zove onaj koji pjeva pjesmu da bi ju volio....
ja sam recimo dok sam bio mali čuo jammin na radiu i bila mi je super, a tek sam prije 2 godine sazno da to pjeva bob marley

vsego (napisa):
Molim te da se toga pridrzavas. Bilo bi steta da se usiriš prije kraja ove rasprave. Rolling Eyes


ovo mi se više čini kao dijalog.... i molim te da se ne izruguješ nicku. doma na fizici sam već dobio porciju (jogurti, maslaci...) Wink Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan