Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prosvjed
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kpkp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (13:30:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 11:52 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisan jos pogledala zbog cega se tocno prosvjeduje, al da se ima zbog cega prosvjedovat je sigurno..

[quote="krcko"]Iz cega niste dobili uvjete? Termini svih ispitnih rokova i kolokvija poznati su godinu dana unaprijed. Jedino sto se tokom godine mijenjalo su dodatne prilike za popravak pojedinih kolokvija i ispita (uvijek na korist studenata).
[/quote]

Pravila su minjana sto puta tokom semestra, istina, vecinom u korist studenata, al svejedno.. Moraju se postavit prvi dan predavanja, da se sve tocno zna..

Ima jedna stvar koja nigdi nije objavljena i nitko nista o tome ne zna i da je i jedina koja se ne zna, nije u redu. Naime, mi jos uvik ne znamo sta je nama uvjet za upisat cetvrtu godinu, jel se to placa, oce postojat uvjet za upis u obliku nekog minimalnog prosjeka?? To se tribalo znat na upisu prve godine!!

A da ne prican o neusladenosti Bologne na razini sveucilista.. To je prica za sebe.. Doduse, prosvjedima protiv Bologne nije misto isprid matematike, vec isprid ministarstva..

Kako je moguce da na se vecini drugih fakulteta studentu s nepolozenih 5 ispita upisuje iduca godina?? I sad ce neko ko mozda ni prvu godinu jos nije ocistija, upisat trecu godinu, zivit u studentskom domu i primat drzavnu stipendiju.. jer mu u indeksu pise da je treca godina.. A ja cu izgubit stipendiju i dom, jer nisan dala 1predmet s 2.godine koji nema nikakvih sljedbenika na 3.godini?!?
Nisan jos pogledala zbog cega se tocno prosvjeduje, al da se ima zbog cega prosvjedovat je sigurno..

krcko (napisa):
Iz cega niste dobili uvjete? Termini svih ispitnih rokova i kolokvija poznati su godinu dana unaprijed. Jedino sto se tokom godine mijenjalo su dodatne prilike za popravak pojedinih kolokvija i ispita (uvijek na korist studenata).


Pravila su minjana sto puta tokom semestra, istina, vecinom u korist studenata, al svejedno.. Moraju se postavit prvi dan predavanja, da se sve tocno zna..

Ima jedna stvar koja nigdi nije objavljena i nitko nista o tome ne zna i da je i jedina koja se ne zna, nije u redu. Naime, mi jos uvik ne znamo sta je nama uvjet za upisat cetvrtu godinu, jel se to placa, oce postojat uvjet za upis u obliku nekog minimalnog prosjeka?? To se tribalo znat na upisu prve godine!!

A da ne prican o neusladenosti Bologne na razini sveucilista.. To je prica za sebe.. Doduse, prosvjedima protiv Bologne nije misto isprid matematike, vec isprid ministarstva..

Kako je moguce da na se vecini drugih fakulteta studentu s nepolozenih 5 ispita upisuje iduca godina?? I sad ce neko ko mozda ni prvu godinu jos nije ocistija, upisat trecu godinu, zivit u studentskom domu i primat drzavnu stipendiju.. jer mu u indeksu pise da je treca godina.. A ja cu izgubit stipendiju i dom, jer nisan dala 1predmet s 2.godine koji nema nikakvih sljedbenika na 3.godini?!?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:32 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kpkp"]Pravila su minjana sto puta tokom semestra, istina, vecinom u korist studenata, al svejedno.. Moraju se postavit prvi dan predavanja, da se sve tocno zna..[/quote]

Jos jednom: iz kojeg kolegija nisi znala pravila polaganja odmah na pocetku semestra? Ako te smeta sto su na pojedinim kolegijima naknadno organizirani dodatni popravci kolokvija ili usmenih, mogla si ih jednostavno ignorirati pa bi za tebe vrijedila pravila objavljena na pocetku semestra.

[quote="kpkp"]Ima jedna stvar koja nigdi nije objavljena i nitko nista o tome ne zna i da je i jedina koja se ne zna, nije u redu. Naime, mi jos uvik ne znamo sta je nama uvjet za upisat cetvrtu godinu, jel se to placa, oce postojat uvjet za upis u obliku nekog minimalnog prosjeka?? To se tribalo znat na upisu prve godine!! [/quote]

Vi (tj. Bolonjci upisani na preddiplomski) nemate cetvrtu godinu. Preddiplomski studij traje 3 godine i kad polozite sve ispite dobivate diplomu prvostupnika.

Ako mislis na diplomski studij, on se do sada nije nikada izvodio. Ocekujem da ce natjecaj za upis biti objavljen sredinom sljedece godine, zajedno s natjecajem za upis preddiplomskih studija 2008./2009. (ove godine Sveuciliste je natjecaj objavilo u svibnju). Tamo ce pisati detaljni uvjeti razredbenog postupka, a do tada imas uvjete za upis iz programa svakog od studija: http://www.math.hr/Default.aspx?sec=297

[quote="kpkp"]Kako je moguce da na se vecini drugih fakulteta studentu s nepolozenih 5 ispita upisuje iduca godina?? I sad ce neko ko mozda ni prvu godinu jos nije ocistija, upisat trecu godinu, zivit u studentskom domu i primat drzavnu stipendiju.. jer mu u indeksu pise da je treca godina.. A ja cu izgubit stipendiju i dom, jer nisan dala 1predmet s 2.godine koji nema nikakvih sljedbenika na 3.godini?!?[/quote]

Ne znam kako je moguce, ali je u suprotnosti sa Statutom Sveucilista: [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/statut/statut050225.pdf]klik[/url], clanak 73.
kpkp (napisa):
Pravila su minjana sto puta tokom semestra, istina, vecinom u korist studenata, al svejedno.. Moraju se postavit prvi dan predavanja, da se sve tocno zna..


Jos jednom: iz kojeg kolegija nisi znala pravila polaganja odmah na pocetku semestra? Ako te smeta sto su na pojedinim kolegijima naknadno organizirani dodatni popravci kolokvija ili usmenih, mogla si ih jednostavno ignorirati pa bi za tebe vrijedila pravila objavljena na pocetku semestra.

kpkp (napisa):
Ima jedna stvar koja nigdi nije objavljena i nitko nista o tome ne zna i da je i jedina koja se ne zna, nije u redu. Naime, mi jos uvik ne znamo sta je nama uvjet za upisat cetvrtu godinu, jel se to placa, oce postojat uvjet za upis u obliku nekog minimalnog prosjeka?? To se tribalo znat na upisu prve godine!!


Vi (tj. Bolonjci upisani na preddiplomski) nemate cetvrtu godinu. Preddiplomski studij traje 3 godine i kad polozite sve ispite dobivate diplomu prvostupnika.

Ako mislis na diplomski studij, on se do sada nije nikada izvodio. Ocekujem da ce natjecaj za upis biti objavljen sredinom sljedece godine, zajedno s natjecajem za upis preddiplomskih studija 2008./2009. (ove godine Sveuciliste je natjecaj objavilo u svibnju). Tamo ce pisati detaljni uvjeti razredbenog postupka, a do tada imas uvjete za upis iz programa svakog od studija: http://www.math.hr/Default.aspx?sec=297

kpkp (napisa):
Kako je moguce da na se vecini drugih fakulteta studentu s nepolozenih 5 ispita upisuje iduca godina?? I sad ce neko ko mozda ni prvu godinu jos nije ocistija, upisat trecu godinu, zivit u studentskom domu i primat drzavnu stipendiju.. jer mu u indeksu pise da je treca godina.. A ja cu izgubit stipendiju i dom, jer nisan dala 1predmet s 2.godine koji nema nikakvih sljedbenika na 3.godini?!?


Ne znam kako je moguce, ali je u suprotnosti sa Statutom Sveucilista: klik, clanak 73.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:52 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo što mene smeta:
- prodekanica kaže 60bodova je upis 2god, onda promjeni da ne
- kažu da se ne treba plačat 100kn upis predmeta s više godine, onda dođu u referadu i ovi niš ne znaju.


meni je tak svejedno koji je režim, al da se znaju pravila igre
evo što mene smeta:
- prodekanica kaže 60bodova je upis 2god, onda promjeni da ne
- kažu da se ne treba plačat 100kn upis predmeta s više godine, onda dođu u referadu i ovi niš ne znaju.


meni je tak svejedno koji je režim, al da se znaju pravila igre



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:04 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]kažu da se ne treba plačat 100kn upis predmeta s više godine, onda dođu u referadu i ovi niš ne znaju.
[/quote]

treba se to plačati, danas je prodekanica potvrdila
Citat:
kažu da se ne treba plačat 100kn upis predmeta s više godine, onda dođu u referadu i ovi niš ne znaju.


treba se to plačati, danas je prodekanica potvrdila



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:07 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jaja"][quote]kažu da se ne treba plačat 100kn upis predmeta s više godine, onda dođu u referadu i ovi niš ne znaju.
[/quote]

treba se to plačati, danas je prodekanica potvrdila[/quote]

ona priča cijelu godinu jedno, a onda kad ljudi dođu pred gotov čin kaže drugo... :cry:
Jaja (napisa):
Citat:
kažu da se ne treba plačat 100kn upis predmeta s više godine, onda dođu u referadu i ovi niš ne znaju.


treba se to plačati, danas je prodekanica potvrdila


ona priča cijelu godinu jedno, a onda kad ljudi dođu pred gotov čin kaže drugo... Crying or Very sad



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MaJaBu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (21:44:05)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 19:14 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Pa zar to nije ispunjeno? Svaki kolegij trebao je na samom pocetku objaviti detaljne uvjete polaganja (mozda ne prvi dan nastave, ali unutar prva dva tjedna). Iz cega niste dobili uvjete? Termini svih ispitnih rokova i kolokvija poznati su godinu dana unaprijed. Jedino sto se tokom godine mijenjalo su dodatne prilike za popravak pojedinih kolokvija i ispita (uvijek na korist studenata).
[/quote]
Nije ispunjeno. Nije bilo receno da li ce biti usmeni ispiti ili ne, tj. receno je pa pogazeno. Nije se znalo hoce li biti zavrsnog ispita i u kojem ce obliku biti. Nisu se znali tocni datumi nego okvirno mjesec u kojem ce biti usmeni i pismeni. Mogu nabrojiti predmete ako je potrebno. Mislim da ih je vecina.

[quote="krcko"]
Svaki kolegij ima popis sluzbene literature i koliko mi je poznato za 1. godinu je uglavnom sve na hrvatskom. Uz to obicno postoji hrpa dodatnog materijala na netu. Ovo sto ti trazis su biljeske s predavanja, sto ti je najbolje posuditi od kolega ako nisi sama isla na predavanja. Kod nas se predavaci dosta cesto mijenjaju i rijetko koji stigne napisati knjigu (a realno nema ni potrebe).
[/quote]

[quote="MaJaBu"]Jos bi bilo dobro kada bi postojala literatura koja [b]stvarno prati profesorova predavanja[/b], sto rijetko koji kolegij ima.[/quote]
Ne trazim biljeske, dolazim na sva predavanja. Ali naravno da mi iz biljezaka ne moze odmah sve biti jasno. Literatura koju sam nabavila sa popisa koji je na sluzbenoj web stranici ili koju profesori daju (i na hrvatkom i na engleskom) slabo prati predavanja. Npr. teorem bude dokazan na drugaciji nacin. Iako prosiruje moje znanje, to mi ne pomaze da shvatim profesorov dokaz.
krcko (napisa):

Pa zar to nije ispunjeno? Svaki kolegij trebao je na samom pocetku objaviti detaljne uvjete polaganja (mozda ne prvi dan nastave, ali unutar prva dva tjedna). Iz cega niste dobili uvjete? Termini svih ispitnih rokova i kolokvija poznati su godinu dana unaprijed. Jedino sto se tokom godine mijenjalo su dodatne prilike za popravak pojedinih kolokvija i ispita (uvijek na korist studenata).

Nije ispunjeno. Nije bilo receno da li ce biti usmeni ispiti ili ne, tj. receno je pa pogazeno. Nije se znalo hoce li biti zavrsnog ispita i u kojem ce obliku biti. Nisu se znali tocni datumi nego okvirno mjesec u kojem ce biti usmeni i pismeni. Mogu nabrojiti predmete ako je potrebno. Mislim da ih je vecina.

krcko (napisa):

Svaki kolegij ima popis sluzbene literature i koliko mi je poznato za 1. godinu je uglavnom sve na hrvatskom. Uz to obicno postoji hrpa dodatnog materijala na netu. Ovo sto ti trazis su biljeske s predavanja, sto ti je najbolje posuditi od kolega ako nisi sama isla na predavanja. Kod nas se predavaci dosta cesto mijenjaju i rijetko koji stigne napisati knjigu (a realno nema ni potrebe).


MaJaBu (napisa):
Jos bi bilo dobro kada bi postojala literatura koja stvarno prati profesorova predavanja, sto rijetko koji kolegij ima.

Ne trazim biljeske, dolazim na sva predavanja. Ali naravno da mi iz biljezaka ne moze odmah sve biti jasno. Literatura koju sam nabavila sa popisa koji je na sluzbenoj web stranici ili koju profesori daju (i na hrvatkom i na engleskom) slabo prati predavanja. Npr. teorem bude dokazan na drugaciji nacin. Iako prosiruje moje znanje, to mi ne pomaze da shvatim profesorov dokaz.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:57 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MaJaBu"]Nije bilo receno da li ce biti usmeni ispiti ili ne, tj. receno je pa pogazeno. Nije se znalo hoce li biti zavrsnog ispita i u kojem ce obliku biti.[/quote]

Iz kojeg predmeta nije bilo receno kojeg oblika ce biti zavrsni i hoce li ga biti? To je upravo ono sto se trebalo objaviti na pocetku semestra (uz postotak koliko pojedini element ocjenjivanja utjece na zavrsnu ocjenu). Ja znam da je sve bilo vrlo precizno definirano na kolegijima na kojima sam sudjelovao.

[quote="MaJaBu"]Nisu se znali tocni datumi nego okvirno mjesec u kojem ce biti usmeni i pismeni.[/quote]

Sto se tice pismenih, tj. kolokvija, od pocetka godine su se znali tjedni u kojima ce se odrzati. U drugom semestru [b]na zahtjev studenata[/b] jedan kolikvij je iz tog tjedna prebacen na sljedeci, da bi vam bilo manje stresno.

Za usmene, ne ocekujes valjda da na pocetku godine dobijes dan i sat kad ces odgovarati pojedini kojegij? Tada se jos ni ne zna hoces li imati uvjete, tj. koji ce studenti ici na usmeni. Za utjehu, to se ni prije nikad nije znalo na dan kad se prijavljuje ispit (ni na jednom fakultetu). Termini usmenih objavljuju se u pravilu kad budu rezultati pismenih, a tako je bilo i za vas - nakon rezultata kolokvija dobili ste tocne termine usmenih.

[quote="MaJaBu"]Mogu nabrojiti predmete ako je potrebno. Mislim da ih je vecina.[/quote]

Daj molim te nabroji nekoliko predmeta za koje uvjeti polaganja nisu bili definirani na pocetku. Ja ne znam ni jedan (sto ne znaci da ih nije bilo :) ). U svakom slucaju, to nije masovna pojava i sumnjam da ce prosvjed tu ista pomoci. Argumentirana zalba na konkretan kolegij upucena nadleznima moze pomoci.

[quote="MaJaBu"]JNe trazim biljeske, dolazim na sva predavanja. Ali naravno da mi iz biljezaka ne moze odmah sve biti jasno.[/quote]

Ne moze ti biti jasno ako nisi shvatila na predavanju. Zasto ne pitas nastavnika kad ti nesto nije jasno? Tome predavanja i sluze.

[quote="MaJaBu"]Literatura koju sam nabavila sa popisa koji je na sluzbenoj web stranici ili koju profesori daju (i na hrvatkom i na engleskom) slabo prati predavanja.[/quote]

Predavanja koja doslovno prate knjigu su losa predavanja. Knjiga koja je stenogram necijih predavanja je losa knjiga. To su dva razlicita nacina prenosenja znanja. Na srecu u matematici nije vazno tocno kojim rijecima je profesor nesto objasnio na predavanju, niti na koji je nacin napisano u knjizi, nego samo sadrzaj.

[quote="MaJaBu"]Npr. teorem bude dokazan na drugaciji nacin. Iako prosiruje moje znanje, to mi ne pomaze da shvatim profesorov dokaz.[/quote]

Gle, ako razumjes [b]bilo koji[/b] dokaz, to ti je sasvim sigurno dovoljno. Mozes samo dobiti pohvalu sto si se potrudila naci alternativni dokaz.
MaJaBu (napisa):
Nije bilo receno da li ce biti usmeni ispiti ili ne, tj. receno je pa pogazeno. Nije se znalo hoce li biti zavrsnog ispita i u kojem ce obliku biti.


Iz kojeg predmeta nije bilo receno kojeg oblika ce biti zavrsni i hoce li ga biti? To je upravo ono sto se trebalo objaviti na pocetku semestra (uz postotak koliko pojedini element ocjenjivanja utjece na zavrsnu ocjenu). Ja znam da je sve bilo vrlo precizno definirano na kolegijima na kojima sam sudjelovao.

MaJaBu (napisa):
Nisu se znali tocni datumi nego okvirno mjesec u kojem ce biti usmeni i pismeni.


Sto se tice pismenih, tj. kolokvija, od pocetka godine su se znali tjedni u kojima ce se odrzati. U drugom semestru na zahtjev studenata jedan kolikvij je iz tog tjedna prebacen na sljedeci, da bi vam bilo manje stresno.

Za usmene, ne ocekujes valjda da na pocetku godine dobijes dan i sat kad ces odgovarati pojedini kojegij? Tada se jos ni ne zna hoces li imati uvjete, tj. koji ce studenti ici na usmeni. Za utjehu, to se ni prije nikad nije znalo na dan kad se prijavljuje ispit (ni na jednom fakultetu). Termini usmenih objavljuju se u pravilu kad budu rezultati pismenih, a tako je bilo i za vas - nakon rezultata kolokvija dobili ste tocne termine usmenih.

MaJaBu (napisa):
Mogu nabrojiti predmete ako je potrebno. Mislim da ih je vecina.


Daj molim te nabroji nekoliko predmeta za koje uvjeti polaganja nisu bili definirani na pocetku. Ja ne znam ni jedan (sto ne znaci da ih nije bilo Smile ). U svakom slucaju, to nije masovna pojava i sumnjam da ce prosvjed tu ista pomoci. Argumentirana zalba na konkretan kolegij upucena nadleznima moze pomoci.

MaJaBu (napisa):
JNe trazim biljeske, dolazim na sva predavanja. Ali naravno da mi iz biljezaka ne moze odmah sve biti jasno.


Ne moze ti biti jasno ako nisi shvatila na predavanju. Zasto ne pitas nastavnika kad ti nesto nije jasno? Tome predavanja i sluze.

MaJaBu (napisa):
Literatura koju sam nabavila sa popisa koji je na sluzbenoj web stranici ili koju profesori daju (i na hrvatkom i na engleskom) slabo prati predavanja.


Predavanja koja doslovno prate knjigu su losa predavanja. Knjiga koja je stenogram necijih predavanja je losa knjiga. To su dva razlicita nacina prenosenja znanja. Na srecu u matematici nije vazno tocno kojim rijecima je profesor nesto objasnio na predavanju, niti na koji je nacin napisano u knjizi, nego samo sadrzaj.

MaJaBu (napisa):
Npr. teorem bude dokazan na drugaciji nacin. Iako prosiruje moje znanje, to mi ne pomaze da shvatim profesorov dokaz.


Gle, ako razumjes bilo koji dokaz, to ti je sasvim sigurno dovoljno. Mozes samo dobiti pohvalu sto si se potrudila naci alternativni dokaz.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 22:04 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ću reć primjer, trenutno se mogu samo sjetit dva primjera

diferencijalni račun funkcije više varijabli, na početku je bilo obješnjeno kak će se ocjenivat, al na kraju je bila sva neka zbrka i nimalo nije bilo tako.. bilo je rečeno da će bliceva bit 5 i da će nosit 10% mogućih bodova te da kolokviji nose po 30% i završni po 30%.. završnog nije bilo, tj. nije morao svako ići neki su dobili ponuđenu ocjenu (pa i 4,kak je to moguće sa max 70% po tome), blicevi nikako nisu nosili 10% nek su bodovi bili zbrajani sa bodovima na kolokvijima(1. kolokvij je nosio 120 bodova, drugi mislim 160, a bliceva je bilo 7 , oni su nosili 14 bodova)..

najgore je bilo mislim iz vjerojatnosti, prvo je bilo rečeno da će biti dva kolkvija i usmeni, pa je profesor otprilike dva tjedna prije kolokvija odlučio da neće bit tako neg da će umjesto usmenog bit dva testićča od po sat vremena s pitanjima iz teorije, jedno tjedan do dva nakon kolokvija, do prvog ispitića je došlo, do drugog ne i na kraju je taj ispitić odlučio o ocjeni, što smo mi saznali na dan upisa ocjene(ako nisi imo barem 18 od 40 nisi dobio ocjenu neg si išo na usmeni,a da ne pričam da se jaaako prepisivalo na tom ispitu, znam jednu curu koja je kolokvije rješila skoro 100% nažalost iz tog ispitića teorijskog imalča 18 bodova,profesor je dosta strogo ispravljao,al to nema veze, i ona je nakraju dobila dva, dok znam ljude koji nemaju pojma o vjerojatnosti, izbjegli su usmeni jer su prepisivali na tom ispitiću i kolokvijima pa imaju 3)

a da su neki,uključujući mene, prva generacija bolonje, ne opravdava to da se na nama isprobavaju sustavi, i stalno nešto mjenja..malo je razočaravajuće da nikad neznaš na ćem si

ovo su samo dva primjera, sjetila sam se ja još toga al ne bih htijela ispast tuži baba
ja ću reć primjer, trenutno se mogu samo sjetit dva primjera

diferencijalni račun funkcije više varijabli, na početku je bilo obješnjeno kak će se ocjenivat, al na kraju je bila sva neka zbrka i nimalo nije bilo tako.. bilo je rečeno da će bliceva bit 5 i da će nosit 10% mogućih bodova te da kolokviji nose po 30% i završni po 30%.. završnog nije bilo, tj. nije morao svako ići neki su dobili ponuđenu ocjenu (pa i 4,kak je to moguće sa max 70% po tome), blicevi nikako nisu nosili 10% nek su bodovi bili zbrajani sa bodovima na kolokvijima(1. kolokvij je nosio 120 bodova, drugi mislim 160, a bliceva je bilo 7 , oni su nosili 14 bodova)..

najgore je bilo mislim iz vjerojatnosti, prvo je bilo rečeno da će biti dva kolkvija i usmeni, pa je profesor otprilike dva tjedna prije kolokvija odlučio da neće bit tako neg da će umjesto usmenog bit dva testićča od po sat vremena s pitanjima iz teorije, jedno tjedan do dva nakon kolokvija, do prvog ispitića je došlo, do drugog ne i na kraju je taj ispitić odlučio o ocjeni, što smo mi saznali na dan upisa ocjene(ako nisi imo barem 18 od 40 nisi dobio ocjenu neg si išo na usmeni,a da ne pričam da se jaaako prepisivalo na tom ispitu, znam jednu curu koja je kolokvije rješila skoro 100% nažalost iz tog ispitića teorijskog imalča 18 bodova,profesor je dosta strogo ispravljao,al to nema veze, i ona je nakraju dobila dva, dok znam ljude koji nemaju pojma o vjerojatnosti, izbjegli su usmeni jer su prepisivali na tom ispitiću i kolokvijima pa imaju 3)

a da su neki,uključujući mene, prva generacija bolonje, ne opravdava to da se na nama isprobavaju sustavi, i stalno nešto mjenja..malo je razočaravajuće da nikad neznaš na ćem si

ovo su samo dva primjera, sjetila sam se ja još toga al ne bih htijela ispast tuži baba



_________________
Jos jedna ovca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Greda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2006. (14:00:26)
Postovi: (44)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 22:16 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo sa Uvodom u vjerojatnost je bilo katastrofalno, nadam se da se takve stvari neće događat na 3. godini
Ovo sa Uvodom u vjerojatnost je bilo katastrofalno, nadam se da se takve stvari neće događat na 3. godini


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MaJaBu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (21:44:05)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 22:47 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam znala da mogu ponuditi alternativni dokaz. Niti bi se to usudila napraviti na usmenom. Mozda sam u krivu.
Nisam ni smatrala da se predavanja trebaju drzati od rijeci do rijeci ponudjene knjige. No smatram da je previse razlicito.

Primjeri su ova dva koje su kolege vec navele, nadalje:
Algebraske strukture. Profesor je rekao da ce sigurno biti usmeni, pa je tjedan dana prije kolokvija rekao da nece biti usmenog pa ga je na kraju opet bilo. Zatim su studenti podijeljeni na one koji pisu nekakav teoretski ispit pismeno pa poslije toga imaju usmeni i na one koji samo imaju usmeni sto nista na pocetku nije receno.
Uvod u diskretnu matematiku, receno je da ce biti usmeni, na kraju su ponudjene ocjene na racun kolokvija.
Iz Engleskog jezika struke je receno da cemo morati pisati esej, to se nije dogodilo
Iz Numericke matematike je receno da cemo imati usmeni, ponovno su ponudjene ocjene bez usmenog i postotak koji je 2. kolokvij nosio je promijenjen.

Ne mogu se vise sjetiti. Ako sam nesto pogrijesila, molim vas me ispravite, ne sijecam se vise sasvim dobro.
Netko bi mogao doci u napast da kaze da su neke od ovih promjena u nasu korist. Ne slazem se. Da smo znali da nece biti zavrsnog ispita ucili bi vise za kolokvije. Da smo znali da ce jedan blic iz vjerojatnosti, koji je trebao nositi zanemariv postotak bodova, nositi odluku o konacnoj ocjeni, drugacije bi se spremali. Osim toga, ako vecina studenata padne predmet i onda to profesor krpa mijenjanjem pravila... kakav je to fakultet? Barem da vecina padne znalo bi se jasno i glasno da nesto niije u redu sa sistemom. Ovako mi ucimo, godina nam uvijek visi o tankoj niti i onda se u zadnji trenutak mijenjaju pravila da bi nekakav razuman postotak studenata ipak uspio proci.
Nisam znala da mogu ponuditi alternativni dokaz. Niti bi se to usudila napraviti na usmenom. Mozda sam u krivu.
Nisam ni smatrala da se predavanja trebaju drzati od rijeci do rijeci ponudjene knjige. No smatram da je previse razlicito.

Primjeri su ova dva koje su kolege vec navele, nadalje:
Algebraske strukture. Profesor je rekao da ce sigurno biti usmeni, pa je tjedan dana prije kolokvija rekao da nece biti usmenog pa ga je na kraju opet bilo. Zatim su studenti podijeljeni na one koji pisu nekakav teoretski ispit pismeno pa poslije toga imaju usmeni i na one koji samo imaju usmeni sto nista na pocetku nije receno.
Uvod u diskretnu matematiku, receno je da ce biti usmeni, na kraju su ponudjene ocjene na racun kolokvija.
Iz Engleskog jezika struke je receno da cemo morati pisati esej, to se nije dogodilo
Iz Numericke matematike je receno da cemo imati usmeni, ponovno su ponudjene ocjene bez usmenog i postotak koji je 2. kolokvij nosio je promijenjen.

Ne mogu se vise sjetiti. Ako sam nesto pogrijesila, molim vas me ispravite, ne sijecam se vise sasvim dobro.
Netko bi mogao doci u napast da kaze da su neke od ovih promjena u nasu korist. Ne slazem se. Da smo znali da nece biti zavrsnog ispita ucili bi vise za kolokvije. Da smo znali da ce jedan blic iz vjerojatnosti, koji je trebao nositi zanemariv postotak bodova, nositi odluku o konacnoj ocjeni, drugacije bi se spremali. Osim toga, ako vecina studenata padne predmet i onda to profesor krpa mijenjanjem pravila... kakav je to fakultet? Barem da vecina padne znalo bi se jasno i glasno da nesto niije u redu sa sistemom. Ovako mi ucimo, godina nam uvijek visi o tankoj niti i onda se u zadnji trenutak mijenjaju pravila da bi nekakav razuman postotak studenata ipak uspio proci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 8:39 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislilm da nije problem kad se kaže na početku godine da će biti usmenog, pa na kraju bude upis ocjena.

mislim da bi ste trebali biti zahvalni profesorima na tome.
mislilm da nije problem kad se kaže na početku godine da će biti usmenog, pa na kraju bude upis ocjena.

mislim da bi ste trebali biti zahvalni profesorima na tome.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 8:47 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MaJaBu"]Osim toga, ako vecina studenata padne predmet i onda to profesor krpa mijenjanjem pravila... kakav je to fakultet? Barem da vecina padne znalo bi se jasno i glasno da nesto niije u redu sa sistemom. Ovako mi ucimo, godina nam uvijek visi o tankoj niti i onda se u zadnji trenutak mijenjaju pravila da bi nekakav razuman postotak studenata ipak uspio proci.[/quote] :amen: :iagree:
MaJaBu (napisa):
Osim toga, ako vecina studenata padne predmet i onda to profesor krpa mijenjanjem pravila... kakav je to fakultet? Barem da vecina padne znalo bi se jasno i glasno da nesto niije u redu sa sistemom. Ovako mi ucimo, godina nam uvijek visi o tankoj niti i onda se u zadnji trenutak mijenjaju pravila da bi nekakav razuman postotak studenata ipak uspio proci.
Ajde, dosta vise... I agree



_________________
Jos jedna ovca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kpkp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (13:30:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 9:57 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="kpkp"]Pravila su minjana sto puta tokom semestra, istina, vecinom u korist studenata, al svejedno.. Moraju se postavit prvi dan predavanja, da se sve tocno zna..[/quote]

Jos jednom: iz kojeg kolegija nisi znala pravila polaganja odmah na pocetku semestra? Ako te smeta sto su na pojedinim kolegijima naknadno organizirani dodatni popravci kolokvija ili usmenih, mogla si ih jednostavno ignorirati pa bi za tebe vrijedila pravila objavljena na pocetku semestra.
[/quote]

Ja san rekla da su pravila minjana uglavnom u korist studenata. I super je kad saznas da si pa i onda promine pravila i ti dobijes jos sansi i to je super.. stvarno.. al dajte recite na pocetku godine.. imat cete kolokvije, padnete li, imat cete popravni i dovidjenja. To sta mi zelimo da se pravila znaju ne znaci da nismo jaaaako zahvalni kad dobijemo jos jednu sansu, a ne ocekujemo je. Mi smo za sve moguce dodatne sanse, al jel postoji ikakva mogucnost da za njih saznamo na pocetku godine??

A da postoje i primjeri druge strane, dakle minjanja pravila na stetu studenta je pokazala Debla.. Primjer vjerojatnosti je sasvin dovoljan.. To se ne smi dogadjat!!

A to sta drugi fakulteti rade u suprotnosti sa Statutom Sveucilista mene uopce ne zanima.. nije moj stvar.. meni je bitno sta se radi na matematici.. al mi je isto jako krivo kad vidin da, kao sta san vec rekla, ja padan radi jednog jedinog predmeta koji nema sljedbenika na trecoj..
Dakle, u situaciji san da cu sa 3.godine slusat sve osim jednog izbornog predmete, kojeg necu moci upisati radi ogranicenja od 35bodova po semestru, ne zato jer imam nepolozenog prethodnika za taj predmet.. I onda cu na onoj godini poslije nje slusat 1 izborni predmat u 1.semestru?!

Je li to u skladu s Bolognom??
krcko (napisa):
kpkp (napisa):
Pravila su minjana sto puta tokom semestra, istina, vecinom u korist studenata, al svejedno.. Moraju se postavit prvi dan predavanja, da se sve tocno zna..


Jos jednom: iz kojeg kolegija nisi znala pravila polaganja odmah na pocetku semestra? Ako te smeta sto su na pojedinim kolegijima naknadno organizirani dodatni popravci kolokvija ili usmenih, mogla si ih jednostavno ignorirati pa bi za tebe vrijedila pravila objavljena na pocetku semestra.


Ja san rekla da su pravila minjana uglavnom u korist studenata. I super je kad saznas da si pa i onda promine pravila i ti dobijes jos sansi i to je super.. stvarno.. al dajte recite na pocetku godine.. imat cete kolokvije, padnete li, imat cete popravni i dovidjenja. To sta mi zelimo da se pravila znaju ne znaci da nismo jaaaako zahvalni kad dobijemo jos jednu sansu, a ne ocekujemo je. Mi smo za sve moguce dodatne sanse, al jel postoji ikakva mogucnost da za njih saznamo na pocetku godine??

A da postoje i primjeri druge strane, dakle minjanja pravila na stetu studenta je pokazala Debla.. Primjer vjerojatnosti je sasvin dovoljan.. To se ne smi dogadjat!!

A to sta drugi fakulteti rade u suprotnosti sa Statutom Sveucilista mene uopce ne zanima.. nije moj stvar.. meni je bitno sta se radi na matematici.. al mi je isto jako krivo kad vidin da, kao sta san vec rekla, ja padan radi jednog jedinog predmeta koji nema sljedbenika na trecoj..
Dakle, u situaciji san da cu sa 3.godine slusat sve osim jednog izbornog predmete, kojeg necu moci upisati radi ogranicenja od 35bodova po semestru, ne zato jer imam nepolozenog prethodnika za taj predmet.. I onda cu na onoj godini poslije nje slusat 1 izborni predmat u 1.semestru?!

Je li to u skladu s Bolognom??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:24 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bez zelje da se upustam u raspravu o samom prosvjedu, jer znam kako to s nasim studentima zavrsi, samo cu odgovoriti na dva direktna pitanja:

[quote="kpkp"]Mi smo za sve moguce dodatne sanse, al jel postoji ikakva mogucnost da za njih saznamo na pocetku godine??[/quote]

Postoji, naravno: da se naknadno ne predomislimo, nego da ustrajemo na tome da nema popravnih, kao sto je prvobitno bilo planirano. 8)

[quote="kpkp"]A to sta drugi fakulteti rade u suprotnosti sa Statutom Sveucilista mene uopce ne zanima.. nije moj stvar.. meni je bitno sta se radi na matematici.. al mi je isto jako krivo kad vidin da, kao sta san vec rekla, ja padan radi jednog jedinog predmeta koji nema sljedbenika na trecoj..
Dakle, u situaciji san da cu sa 3.godine slusat sve osim jednog izbornog predmete, kojeg necu moci upisati radi ogranicenja od 35bodova po semestru, ne zato jer imam nepolozenog prethodnika za taj predmet.. I onda cu na onoj godini poslije nje slusat 1 izborni predmat u 1.semestru?!
Je li to u skladu s Bolognom??[/quote]

Prema Statutu Sveucilista - da. :( Tu MO nema nikakav utjecaj i za to treba prosvjedovati pred Sveucilistem, a ne kod nas. :) Osobno, podrzao bih razne modele upisa koji omogucuju da student nadoknadi manji zaostatak (cak i veci od ovog tvog), no to je jednostavno daleko iznad mene, Prodekanice, pa cak i Fakultetskog vijeca MO. :sigh:

Btw, za pojedine kolegije treba se zaliti Prodekanici (pa i Fakultetskom vijecu, ako vam ona ne pomogne) cim nastupe problemi, a ne u tamo nekom prosvjedu kad je semestar prakticki gotov... :| Npr, vezano uz Vjerojatnost... osim zvocanja na Forumu, je l' se itko obratio za pomoc bilo Prodekanici bilo studentskim predstavnicima? :-k
Bez zelje da se upustam u raspravu o samom prosvjedu, jer znam kako to s nasim studentima zavrsi, samo cu odgovoriti na dva direktna pitanja:

kpkp (napisa):
Mi smo za sve moguce dodatne sanse, al jel postoji ikakva mogucnost da za njih saznamo na pocetku godine??


Postoji, naravno: da se naknadno ne predomislimo, nego da ustrajemo na tome da nema popravnih, kao sto je prvobitno bilo planirano. Cool

kpkp (napisa):
A to sta drugi fakulteti rade u suprotnosti sa Statutom Sveucilista mene uopce ne zanima.. nije moj stvar.. meni je bitno sta se radi na matematici.. al mi je isto jako krivo kad vidin da, kao sta san vec rekla, ja padan radi jednog jedinog predmeta koji nema sljedbenika na trecoj..
Dakle, u situaciji san da cu sa 3.godine slusat sve osim jednog izbornog predmete, kojeg necu moci upisati radi ogranicenja od 35bodova po semestru, ne zato jer imam nepolozenog prethodnika za taj predmet.. I onda cu na onoj godini poslije nje slusat 1 izborni predmat u 1.semestru?!
Je li to u skladu s Bolognom??


Prema Statutu Sveucilista - da. Sad Tu MO nema nikakav utjecaj i za to treba prosvjedovati pred Sveucilistem, a ne kod nas. Smile Osobno, podrzao bih razne modele upisa koji omogucuju da student nadoknadi manji zaostatak (cak i veci od ovog tvog), no to je jednostavno daleko iznad mene, Prodekanice, pa cak i Fakultetskog vijeca MO. Uzdah...

Btw, za pojedine kolegije treba se zaliti Prodekanici (pa i Fakultetskom vijecu, ako vam ona ne pomogne) cim nastupe problemi, a ne u tamo nekom prosvjedu kad je semestar prakticki gotov... Neutral Npr, vezano uz Vjerojatnost... osim zvocanja na Forumu, je l' se itko obratio za pomoc bilo Prodekanici bilo studentskim predstavnicima? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MaJaBu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (21:44:05)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 11:31 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Postoji, naravno: da se naknadno ne predomislimo, nego da ustrajemo na tome da nema popravnih, kao sto je prvobitno bilo planirano. 8)
[/quote]

Pa ustrajte. Kao sto sam vec rekla
[quote="MaJaBu"] Barem da vecina padne znalo bi se jasno i glasno da nesto niije u redu sa sistemom. Ovako mi ucimo, godina nam uvijek visi o tankoj niti i onda se u zadnji trenutak mijenjaju pravila da bi nekakav razuman postotak studenata ipak uspio proci.[/quote]

Mene ljuti sto je ovo sve neozbiljno. Ja se ne zelim provlaciti kroz godine na srecu. Niti zelim proci zato sto profesori ili vijece ili vec tko navlaci pravila da bi ispravili svoje greske. Fakultet bi trebao imati neki ugled. Znaci li ovo konstanto mijenjenje pravila, pa i u nasu korist, da zapravo nitko (neki cak nakon mnogo godina iskustva) ne zna procijeniti koja je razina znanja i rada potrebna?
Dodjem na prvo predavanje i profesor kaze da ce biti usmenog. A ja vec iz svog jadnog iskustva mogu reci: "Ne profesore, nece biti usmenog. Nas je previse da bi vi stigli sve ispitati. Podijeliti cete ocjene na racun kolokvija, a ispitati samo one kojima je ocjena izmedju ili nisu zadovoljili."
Zbog cega ja to znam, a profesor koji predaju desetljecima ne? Ako nista drugo, zar nisu mogli popricati sa svojim kolegama koji su predavali bolonju na prvoj godini?

Jedini nacin da bilo kakva ljudska zajednica funkcionira, pa i fakultet, jest da postoje jasna i cvrsta pravila. Vi mozete promijeniti pravila i reci da ce na kraju semestra svi imati 5. Ne bih bila nista sretnija.
Naravno da tu i tamo treba promijeniti pravila da bi se sustav poboljsao. Ali o takvim stvarima bi trebalo dobro razmisliti i donijeti odgovornu odluku. A ne reci sta bilo pa mijenjati usput.
vsego (napisa):

Postoji, naravno: da se naknadno ne predomislimo, nego da ustrajemo na tome da nema popravnih, kao sto je prvobitno bilo planirano. Cool


Pa ustrajte. Kao sto sam vec rekla
MaJaBu (napisa):
Barem da vecina padne znalo bi se jasno i glasno da nesto niije u redu sa sistemom. Ovako mi ucimo, godina nam uvijek visi o tankoj niti i onda se u zadnji trenutak mijenjaju pravila da bi nekakav razuman postotak studenata ipak uspio proci.


Mene ljuti sto je ovo sve neozbiljno. Ja se ne zelim provlaciti kroz godine na srecu. Niti zelim proci zato sto profesori ili vijece ili vec tko navlaci pravila da bi ispravili svoje greske. Fakultet bi trebao imati neki ugled. Znaci li ovo konstanto mijenjenje pravila, pa i u nasu korist, da zapravo nitko (neki cak nakon mnogo godina iskustva) ne zna procijeniti koja je razina znanja i rada potrebna?
Dodjem na prvo predavanje i profesor kaze da ce biti usmenog. A ja vec iz svog jadnog iskustva mogu reci: "Ne profesore, nece biti usmenog. Nas je previse da bi vi stigli sve ispitati. Podijeliti cete ocjene na racun kolokvija, a ispitati samo one kojima je ocjena izmedju ili nisu zadovoljili."
Zbog cega ja to znam, a profesor koji predaju desetljecima ne? Ako nista drugo, zar nisu mogli popricati sa svojim kolegama koji su predavali bolonju na prvoj godini?

Jedini nacin da bilo kakva ljudska zajednica funkcionira, pa i fakultet, jest da postoje jasna i cvrsta pravila. Vi mozete promijeniti pravila i reci da ce na kraju semestra svi imati 5. Ne bih bila nista sretnija.
Naravno da tu i tamo treba promijeniti pravila da bi se sustav poboljsao. Ali o takvim stvarima bi trebalo dobro razmisliti i donijeti odgovornu odluku. A ne reci sta bilo pa mijenjati usput.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:45 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, da provjerim jesam li dobro shvatio: jedan od zahtjeva prosvjeda je da se drzimo (jos uvijek aktualne) odluke da nema popravnih i da ih ne uvodimo naknadno? :-k
Ok, da provjerim jesam li dobro shvatio: jedan od zahtjeva prosvjeda je da se drzimo (jos uvijek aktualne) odluke da nema popravnih i da ih ne uvodimo naknadno? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:24 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam to skužila kao, drago nam je što imamo još rokova ali bi bilo fenomenalno kada bi na početku znali pravila igre

također, ako se nisam zeznula, ovo u 9.mj nije dodatni rok već su nam samo popravne pomaknuli par mjeseci (što je, btw fenomenalno) :D
ja sam to skužila kao, drago nam je što imamo još rokova ali bi bilo fenomenalno kada bi na početku znali pravila igre

također, ako se nisam zeznula, ovo u 9.mj nije dodatni rok već su nam samo popravne pomaknuli par mjeseci (što je, btw fenomenalno) Very Happy



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MaJaBu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (21:44:05)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 13:27 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ok, da provjerim jesam li dobro shvatio: jedan od zahtjeva prosvjeda je da se drzimo (jos uvijek aktualne) odluke da nema popravnih i da ih ne uvodimo naknadno? :-k[/quote]
Nisi. Ne citas pazljivo :)
Kao prvo, ja nemam veze s prosvjedom osim sto ga podrzavam.
Kao drugo, govorila sam o pravilima koja donosi pojedini profesor o nacinu polaganja kolegija.
Kao trece, [quote="MaJaBu"]Naravno da tu i tamo treba promijeniti pravila da bi se sustav poboljsao. Ali o takvim stvarima bi trebalo dobro razmisliti i donijeti odgovornu odluku. A ne reci sta bilo pa mijenjati usput.[/quote]
Dakle, naravno da sam za odluku da se uvedu popravni. Ali sam za to da se odluka o tome donese na pocetku godine (ili barem semestra) a ne tokom semestra.

Znam da se mozda veliki broj studenata ne bi slozio sa mnom. Ali ja bi radije da se drzite pravila kojih ste zacrtali u pocetku, pa ako treba, da nedovoljan broj studentat prodje. Digla bi se velika buka oko toga, izaslo na vidjelo da nesto ne valja i da hitno treba popraviti. Ovako nitko osim studenata (i nekolicine roditelja koji su spremniji povjerovati svojoj djeci nego svima ostalima) ne zna sto se dogadja i kako ovo nase studiranje izgleda.
vsego (napisa):
Ok, da provjerim jesam li dobro shvatio: jedan od zahtjeva prosvjeda je da se drzimo (jos uvijek aktualne) odluke da nema popravnih i da ih ne uvodimo naknadno? Think

Nisi. Ne citas pazljivo Smile
Kao prvo, ja nemam veze s prosvjedom osim sto ga podrzavam.
Kao drugo, govorila sam o pravilima koja donosi pojedini profesor o nacinu polaganja kolegija.
Kao trece,
MaJaBu (napisa):
Naravno da tu i tamo treba promijeniti pravila da bi se sustav poboljsao. Ali o takvim stvarima bi trebalo dobro razmisliti i donijeti odgovornu odluku. A ne reci sta bilo pa mijenjati usput.

Dakle, naravno da sam za odluku da se uvedu popravni. Ali sam za to da se odluka o tome donese na pocetku godine (ili barem semestra) a ne tokom semestra.

Znam da se mozda veliki broj studenata ne bi slozio sa mnom. Ali ja bi radije da se drzite pravila kojih ste zacrtali u pocetku, pa ako treba, da nedovoljan broj studentat prodje. Digla bi se velika buka oko toga, izaslo na vidjelo da nesto ne valja i da hitno treba popraviti. Ovako nitko osim studenata (i nekolicine roditelja koji su spremniji povjerovati svojoj djeci nego svima ostalima) ne zna sto se dogadja i kako ovo nase studiranje izgleda.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:27 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MaJaBu"][Dakle, naravno da sam za odluku da se uvedu popravni. Ali sam za to da se odluka o tome donese na pocetku godine (ili barem semestra) a ne tokom semestra.[/quote]

Odluka postoji i ona kaze da [b]nema popravnih[/b]; njih uvodimo "u hodu" daleko vise zbog zahtjeva studenata, nego zbog ganjanja prolaznosti, jer nju trivijalno uhvatimo na redovitim kolokvijima. 8)

Anyway, nakon ovog topica, meni je postalo jasno da nam je bolje ne izlaziti u susret naknadno i takvo ce biti i moje buduce zalaganje na FVu. 8)

P.S. Ako samo podrzavas prosvjed, cemu skrivanje iza duplog accounta (sto se, btw, kosi s Pravilima Foruma)? :P
MaJaBu (napisa):
[Dakle, naravno da sam za odluku da se uvedu popravni. Ali sam za to da se odluka o tome donese na pocetku godine (ili barem semestra) a ne tokom semestra.


Odluka postoji i ona kaze da nema popravnih; njih uvodimo "u hodu" daleko vise zbog zahtjeva studenata, nego zbog ganjanja prolaznosti, jer nju trivijalno uhvatimo na redovitim kolokvijima. Cool

Anyway, nakon ovog topica, meni je postalo jasno da nam je bolje ne izlaziti u susret naknadno i takvo ce biti i moje buduce zalaganje na FVu. Cool

P.S. Ako samo podrzavas prosvjed, cemu skrivanje iza duplog accounta (sto se, btw, kosi s Pravilima Foruma)? Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:46 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo da se i ja javim malo...

ah toliko toga imam za rec... mislim da su se sve spike oko toga kako se sta radi na faxu vec dovoljno izvrtjele po forumu, bilo je puno stvari protiv onog sto se desava ali bilo je i par dobrih stvari (uvodenje popravni kojih [b]nije trebalo bit[/b] :!: :!: :!: ). koliko sam ja po svemu ovome kuzio fax nije kriv za ovo nego neko jos vislji (sveucilisete i/ili ministarsvo) ko je propiso te stvari (ne zelim da me se krivo shavti ne aludiram na nikoga), zato mislim da nema svrhe prosvjedovat pred faxom, bolje reci nece previse urodit plodom.
ja mislim da bi bilo bolje da se studenti nadu sa studentskim predsatvanicima i sastave nekakav prijedlog kako bi se svima udovoljilo i predstavit po vijecu ili kome vec (predstavnici bi to trebali znati), ali ovaj put da to bude ozbiljno od strane studenata, a ne da samo dvojica pricaju a ostali klimaju mutavo glavom kao pred dvije godine kad je pocela prva bolonjska generacija (vsego i nesi bi se mogli sjecat tog sastanka i oni bi mogli znat o cemu ja pricam, [size=5]ne sjecam se ko je jos bio na tom sastanku[/size] :oops: ).

samo da se izjasnim oko jos dvije stavri koje su povezane direktno sa mojim postom i ovom temom... nije da se slazem s onim sto se na faxu dogada, ali nije ni da podrzavam ovaj prosvjed, ali opet s druge strane je i drugo misljenje...
evo da se i ja javim malo...

ah toliko toga imam za rec... mislim da su se sve spike oko toga kako se sta radi na faxu vec dovoljno izvrtjele po forumu, bilo je puno stvari protiv onog sto se desava ali bilo je i par dobrih stvari (uvodenje popravni kojih nije trebalo bit Exclamation Exclamation Exclamation ). koliko sam ja po svemu ovome kuzio fax nije kriv za ovo nego neko jos vislji (sveucilisete i/ili ministarsvo) ko je propiso te stvari (ne zelim da me se krivo shavti ne aludiram na nikoga), zato mislim da nema svrhe prosvjedovat pred faxom, bolje reci nece previse urodit plodom.
ja mislim da bi bilo bolje da se studenti nadu sa studentskim predsatvanicima i sastave nekakav prijedlog kako bi se svima udovoljilo i predstavit po vijecu ili kome vec (predstavnici bi to trebali znati), ali ovaj put da to bude ozbiljno od strane studenata, a ne da samo dvojica pricaju a ostali klimaju mutavo glavom kao pred dvije godine kad je pocela prva bolonjska generacija (vsego i nesi bi se mogli sjecat tog sastanka i oni bi mogli znat o cemu ja pricam, ne sjecam se ko je jos bio na tom sastanku Embarassed ).

samo da se izjasnim oko jos dvije stavri koje su povezane direktno sa mojim postom i ovom temom... nije da se slazem s onim sto se na faxu dogada, ali nije ni da podrzavam ovaj prosvjed, ali opet s druge strane je i drugo misljenje...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 2 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan