Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

(Očekujte sve češća) pitanja o LaTeXu
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 12:27 sri, 13. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Jesi li, za pocetak, probao uzeti neki drugi style? :-k[/quote]
misliš za bibliografiju? ono [i]plain, alpha[/i] ...?
jesam al nije pomoglo. :(
vsego (napisa):
Jesi li, za pocetak, probao uzeti neki drugi style? Think

misliš za bibliografiju? ono plain, alpha ...?
jesam al nije pomoglo. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:28 sri, 13. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam da li i za bibliografiju treba, al probaj dvaput kompajlirati pa tek onda gledati
ne znam da li i za bibliografiju treba, al probaj dvaput kompajlirati pa tek onda gledati


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 12:31 sri, 13. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]ne znam da li i za bibliografiju treba, al probaj dvaput kompajlirati pa tek onda gledati[/quote]
ma i to je isprobano, isto ništa.
Nesi (napisa):
ne znam da li i za bibliografiju treba, al probaj dvaput kompajlirati pa tek onda gledati

ma i to je isprobano, isto ništa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:28 sri, 13. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"]zašto mi kad u prezentaciji stavim bibliografiju ne numerira elemente bibliografije nego mi stavi neke sličice?[/quote]
Zato sto beamer tako typeseta bibliografiju.
rat in a cage (napisa):
zašto mi kad u prezentaciji stavim bibliografiju ne numerira elemente bibliografije nego mi stavi neke sličice?

Zato sto beamer tako typeseta bibliografiju.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 16:09 sri, 13. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="rat in a cage"]zašto mi kad u prezentaciji stavim bibliografiju ne numerira elemente bibliografije nego mi stavi neke sličice?[/quote]
Zato sto beamer tako typeseta bibliografiju.[/quote]
:shock: znači to je tak...baš bezveze
mdoko (napisa):
rat in a cage (napisa):
zašto mi kad u prezentaciji stavim bibliografiju ne numerira elemente bibliografije nego mi stavi neke sličice?

Zato sto beamer tako typeseta bibliografiju.

Shocked znači to je tak...baš bezveze


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:27 čet, 14. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"][quote="mdoko"]
Zato sto beamer tako typeseta bibliografiju.[/quote]
:shock: znači to je tak...baš bezveze[/quote]
Moze ga se nekako natjerat da se to typeseta drugacije, samo ja ne znam kako.
rat in a cage (napisa):
mdoko (napisa):

Zato sto beamer tako typeseta bibliografiju.

Shocked znači to je tak...baš bezveze

Moze ga se nekako natjerat da se to typeseta drugacije, samo ja ne znam kako.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 17:15 sub, 16. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Rat in a cage:
Tek sam se sad poceo malo igrati s Beamerom i rjesenje tvog problema je da dodas sljedecu liniju koda prije popisa literature:
[code:1]
\setbeamertemplate{bibliography item}[text]{}
[/code:1]
Osim [i]text[/i], moguce su jos i opcije [i]default[/i], [i]article[/i], [i]book[/i] i [i]triangle[/i] koje sve crtaju razlicite slicice kraj elemenata bibliografije.

Inace, ovo (a i mnogo vise) mozes pronaci u [url=http://www.ctan.org/tex-archive/macros/latex/contrib/beamer/doc/beameruserguide.pdf]Beamerovom manualu[/url] na 96. stranici.

Ali, postavlja se pitanje da li ti stvarno trebaju reference u prezentaciji. No, to je druga prica.
@Rat in a cage:
Tek sam se sad poceo malo igrati s Beamerom i rjesenje tvog problema je da dodas sljedecu liniju koda prije popisa literature:
Kod:

\setbeamertemplate{bibliography item}[text]{}

Osim text, moguce su jos i opcije default, article, book i triangle koje sve crtaju razlicite slicice kraj elemenata bibliografije.

Inace, ovo (a i mnogo vise) mozes pronaci u Beamerovom manualu na 96. stranici.

Ali, postavlja se pitanje da li ti stvarno trebaju reference u prezentaciji. No, to je druga prica.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 18:29 sub, 16. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Void"]@Rat in a cage:
Tek sam se sad poceo malo igrati s Beamerom i rjesenje tvog problema je da dodas sljedecu liniju koda prije popisa literature:
[code:1]
\setbeamertemplate{bibliography item}[text]{}
[/code:1]
Osim [i]text[/i], moguce su jos i opcije [i]default[/i], [i]article[/i], [i]book[/i] i [i]triangle[/i] koje sve crtaju razlicite slicice kraj elemenata bibliografije.

Inace, ovo (a i mnogo vise) mozes pronaci u [url=http://www.ctan.org/tex-archive/macros/latex/contrib/beamer/doc/beameruserguide.pdf]Beamerovom manualu[/url] na 96. stranici.

Ali, postavlja se pitanje da li ti stvarno trebaju reference u prezentaciji. No, to je druga prica.[/quote]
hvala :D
ustvari trenutno mi netreba više, jer mi je trebalo to za prezentaciju za kolokvij koji je prošo...al trebat će mi sigurno jednom u budućnosti.
Void (napisa):
@Rat in a cage:
Tek sam se sad poceo malo igrati s Beamerom i rjesenje tvog problema je da dodas sljedecu liniju koda prije popisa literature:
Kod:

\setbeamertemplate{bibliography item}[text]{}

Osim text, moguce su jos i opcije default, article, book i triangle koje sve crtaju razlicite slicice kraj elemenata bibliografije.

Inace, ovo (a i mnogo vise) mozes pronaci u Beamerovom manualu na 96. stranici.

Ali, postavlja se pitanje da li ti stvarno trebaju reference u prezentaciji. No, to je druga prica.

hvala Very Happy
ustvari trenutno mi netreba više, jer mi je trebalo to za prezentaciju za kolokvij koji je prošo...al trebat će mi sigurno jednom u budućnosti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 9:21 ned, 17. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"]
ustvari trenutno mi netreba više, jer mi je trebalo to za prezentaciju za kolokvij koji je prošo...al trebat će mi sigurno jednom u budućnosti.[/quote]

Ne znam bas. Numerirana bibliografija i prezentacije mi bas i ne idu zajedno.
Inace, manual za beamer, koji sam spomenuo u prethodnom postu, je pun savjeta za dobru prezentaciju. Vrlo zanimljivo stivo.
rat in a cage (napisa):

ustvari trenutno mi netreba više, jer mi je trebalo to za prezentaciju za kolokvij koji je prošo...al trebat će mi sigurno jednom u budućnosti.


Ne znam bas. Numerirana bibliografija i prezentacije mi bas i ne idu zajedno.
Inace, manual za beamer, koji sam spomenuo u prethodnom postu, je pun savjeta za dobru prezentaciju. Vrlo zanimljivo stivo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikach
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (19:05:17)
Postovi: (4B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 4

PostPostano: 19:00 čet, 6. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim pomoc...

kako umetnuti sliku u LaTex dokument? U kojem formatu mora biti?

Thanx
Molim pomoc...

kako umetnuti sliku u LaTex dokument? U kojem formatu mora biti?

Thanx


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:56 čet, 6. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.andy-roberts.net/misc/latex/latextutorial5.html ;)
http://www.andy-roberts.net/misc/latex/latextutorial5.html Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:40 pet, 7. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako ubacivati slike u JPEG, PNG, PDF i TIFF formatu mozes naci [url=http://web.math.hr/nastava/rp3/predavanje5.pdf]ovdje[/url].

Ako zelis ubacivati slike u gore navedenim formatima, onda svoj .tex file moras procesirati s [tt]pdflatex[/tt].
Kako ubacivati slike u JPEG, PNG, PDF i TIFF formatu mozes naci ovdje.

Ako zelis ubacivati slike u gore navedenim formatima, onda svoj .tex file moras procesirati s pdflatex.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:12 čet, 20. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

instalirao sam MiKTeX 2.7 i ne snalazim se bas najbolje.
Nasao sam na netu skriptu "ne bas tako kratak uvod u tex, s naglaskom na latex 2" prof. ungara
e sad me zanima koliko je to povezano s miktexom, tj. sto mogu primjeniti?
onako okvirno, ako netko ima savjet odakle da krenem.
djeluje komlicirano i nisam se zasad bas previse potrudio
instalirao sam MiKTeX 2.7 i ne snalazim se bas najbolje.
Nasao sam na netu skriptu "ne bas tako kratak uvod u tex, s naglaskom na latex 2" prof. ungara
e sad me zanima koliko je to povezano s miktexom, tj. sto mogu primjeniti?
onako okvirno, ako netko ima savjet odakle da krenem.
djeluje komlicirano i nisam se zasad bas previse potrudio



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:00 čet, 20. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Otprilike kao da kazes "Imam knjigu 'C za pocetnike' i instalirao sam Dev-C++. Koliko je to kompatibilno?" :D Odgovor: skroz. 8) MikTeX je jedan od (La)TeX compilera i stogod pise u knjizi prof. Ungara trebalo bi raditi u MikTeXu. :)

Sretno! :D
Otprilike kao da kazes "Imam knjigu 'C za pocetnike' i instalirao sam Dev-C++. Koliko je to kompatibilno?" Very Happy Odgovor: skroz. Cool MikTeX je jedan od (La)TeX compilera i stogod pise u knjizi prof. Ungara trebalo bi raditi u MikTeXu. Smile

Sretno! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:02 čet, 20. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kreni citati skriptu od pocetka
polako i pazljivo i isprobavaj stvari usput

ali definitivno procitati barem jednom uvodne dijelove, gdje objasnjava koncept pisanja u latexu
skripta ce ti objasniti kako, a help od miktexa ili malo googlanja ce ti reci gdje se sto nalazi u miktexu/editoru

miktex je samo free 'distribucija' latexa za win (bolje receno paket, kompajler ili tako nesto, nomenklatura takvih stvari mi nije jaca strana)

nisam nikad to cudo instalirala, pa ne znam sto tocno sve dobijas i kako tocno radis, al skripta te uci latexu, za koristenje/upotrebu miktexa ces se trebati snaci drugacije (mozda netko da dobar link)
kreni citati skriptu od pocetka
polako i pazljivo i isprobavaj stvari usput

ali definitivno procitati barem jednom uvodne dijelove, gdje objasnjava koncept pisanja u latexu
skripta ce ti objasniti kako, a help od miktexa ili malo googlanja ce ti reci gdje se sto nalazi u miktexu/editoru

miktex je samo free 'distribucija' latexa za win (bolje receno paket, kompajler ili tako nesto, nomenklatura takvih stvari mi nije jaca strana)

nisam nikad to cudo instalirala, pa ne znam sto tocno sve dobijas i kako tocno radis, al skripta te uci latexu, za koristenje/upotrebu miktexa ces se trebati snaci drugacije (mozda netko da dobar link)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:20 čet, 20. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@rafaelm: Nisam siguran dobiješ li s instalacijom MiKTeXa i neki zgodan (La)TeX editor. Zadnji put kad sam ja to instalirao (davno), nije ga bilo.

Za slučaj da ga nemaš i ne da ti se pisati u Notepadu, odaberi nešto odavde:
[url]http://miktex.org/Links.aspx[/url]

I pročitaj [url=http://docs.miktex.org/faq/]MiKTeX FAQ[/url].
@rafaelm: Nisam siguran dobiješ li s instalacijom MiKTeXa i neki zgodan (La)TeX editor. Zadnji put kad sam ja to instalirao (davno), nije ga bilo.

Za slučaj da ga nemaš i ne da ti se pisati u Notepadu, odaberi nešto odavde:
http://miktex.org/Links.aspx

I pročitaj MiKTeX FAQ.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
blob
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2007. (18:09:52)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0

PostPostano: 18:27 pet, 21. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uglavnom je sve već rečeno, ali da dodam svoje 2 lp.

[quote="rafaelm"]onako okvirno, ako netko ima savjet odakle da krenem.
djeluje komlicirano i nisam se zasad bas previse potrudio[/quote]

Instalacijom MiKTeXa si napravio prvi korak. Drugi korak je instalacija editora u koji ćeš unašati kôd koji će MiKTeX potom pretvarati u konačan dokument. Na linku koji ti je dao Melkor imaš izlistano nekoliko popularnijih editora, a ako se još nisi odlučio, preporučam [url=http://www.texniccenter.org/]TeXnicCenter[/url], koji je ne samo freeware već ima i vrlo pregledno sučelje i vjerojatno je najbolji izbor na početku rada sa [latex]\LaTeX[/latex]om. Bitno je samo pri instalaciji TeXnicCentera navesti direktorij u kojem se nalaze MiKTeXove *.exe datoteke i nakon toga sve radi bez problema. Na primjer, zgodno je nakon unosa kôda i sa selektiranom opcijom "LaTeX=>PDF" pritisnuti Ctrl+Shift+F5 i odmah ti se u Acrobatu pokaže *.pdf output napisanog kôda.

Jedan od najmoćnijih editora je, s druge strane, [url=http://www.winedt.com/]WinEdt[/url], no koji je shareware i pitanje je koliko netko u početku [latex]\LaTeX[/latex]iranja ima koristi od svih njegovih supernaprednih mogućnosti.

I još nešto: preporučam odmah na početku, putem MiKTeXovog Packet Managera instalirati Babel paket sa podrškom za hrvatski, kojega na početku svakog dokumenta uključuješ ovako:
[code:1]\usepackage[croatian]{babel}
\usepackage[cp1250]{inputenc}[/code:1] jer onda nećeš morati č pisati kao \v{c} nego možeš direktno u editor unijeti "č" i u pdf-u će ti izbaciti "č". Ako ti TeXnicCenter pretvara čćžšđ u neke druge znakove, potrebno je samo putem Tools> Options> Text Format> Font (Choose) promijeniti Script iz Western u Central European.

Dalje je lako, samo treba proučavati tutoriale i FAQ-ove u kojima je više-manje sve napisano. [url=http://www.andy-roberts.net/misc/latex/latextutorial1.html]Ovdje[/url], na primjer, imaš upute za pisanje prvog, "Hello World"™ dokumenta.
Uglavnom je sve već rečeno, ali da dodam svoje 2 lp.

rafaelm (napisa):
onako okvirno, ako netko ima savjet odakle da krenem.
djeluje komlicirano i nisam se zasad bas previse potrudio


Instalacijom MiKTeXa si napravio prvi korak. Drugi korak je instalacija editora u koji ćeš unašati kôd koji će MiKTeX potom pretvarati u konačan dokument. Na linku koji ti je dao Melkor imaš izlistano nekoliko popularnijih editora, a ako se još nisi odlučio, preporučam TeXnicCenter, koji je ne samo freeware već ima i vrlo pregledno sučelje i vjerojatno je najbolji izbor na početku rada sa om. Bitno je samo pri instalaciji TeXnicCentera navesti direktorij u kojem se nalaze MiKTeXove *.exe datoteke i nakon toga sve radi bez problema. Na primjer, zgodno je nakon unosa kôda i sa selektiranom opcijom "LaTeX⇒PDF" pritisnuti Ctrl+Shift+F5 i odmah ti se u Acrobatu pokaže *.pdf output napisanog kôda.

Jedan od najmoćnijih editora je, s druge strane, WinEdt, no koji je shareware i pitanje je koliko netko u početku iranja ima koristi od svih njegovih supernaprednih mogućnosti.

I još nešto: preporučam odmah na početku, putem MiKTeXovog Packet Managera instalirati Babel paket sa podrškom za hrvatski, kojega na početku svakog dokumenta uključuješ ovako:
Kod:
\usepackage[croatian]{babel}
\usepackage[cp1250]{inputenc}
jer onda nećeš morati č pisati kao \v{c} nego možeš direktno u editor unijeti "č" i u pdf-u će ti izbaciti "č". Ako ti TeXnicCenter pretvara čćžšđ u neke druge znakove, potrebno je samo putem Tools> Options> Text Format> Font (Choose) promijeniti Script iz Western u Central European.

Dalje je lako, samo treba proučavati tutoriale i FAQ-ove u kojima je više-manje sve napisano. Ovdje, na primjer, imaš upute za pisanje prvog, "Hello World"™ dokumenta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:38 pet, 21. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala svima na susretljivosti :) pomogli ste. muci me jedan detalj, ako moze potvrda da sam dobro shvatio

[quote="blob"]Bitno je samo pri instalaciji TeXnicCentera navesti direktorij u kojem se nalaze MiKTeXove *.exe datoteke i nakon toga sve radi bez problema.[/quote]

Tijekom instalacije TeXnicCentera, pita me samo u koji direktoriji zelim instalirati TeXnicCenter. Znaci tad izaberem [u]C:\Program Files\MiKTeX 2.7\miktex\bin[/u] (direktorij u kojem su MiKTeXove *.exe datoteke?)? :?
hvala svima na susretljivosti Smile pomogli ste. muci me jedan detalj, ako moze potvrda da sam dobro shvatio

blob (napisa):
Bitno je samo pri instalaciji TeXnicCentera navesti direktorij u kojem se nalaze MiKTeXove *.exe datoteke i nakon toga sve radi bez problema.


Tijekom instalacije TeXnicCentera, pita me samo u koji direktoriji zelim instalirati TeXnicCenter. Znaci tad izaberem C:\Program Files\MiKTeX 2.7\miktex\bin (direktorij u kojem su MiKTeXove *.exe datoteke?)? Confused



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
blob
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2007. (18:09:52)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0

PostPostano: 20:44 pet, 21. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"]
[quote="blob"]Bitno je samo pri instalaciji TeXnicCentera navesti direktorij u kojem se nalaze MiKTeXove *.exe datoteke i nakon toga sve radi bez problema.[/quote]

Tijekom instalacije TeXnicCentera, pita me samo u koji direktoriji zelim instalirati TeXnicCenter. Znaci tad izaberem [u]C:\Program Files\MiKTeX 2.7\miktex\bin[/u] (direktorij u kojem su MiKTeXove *.exe datoteke?)? :?[/quote]

Edit:

TexnicCenter instaliraš u odvojen, njegov zaseban direktorij (C:\Program Files\TeXnicCenter), ali kad ga prvi put pokreneš pitat će te da mu pokažeš gdje su *.exeovi od MiKTeX-a. To je taj direktorij koji si naveo gore.
rafaelm (napisa):

blob (napisa):
Bitno je samo pri instalaciji TeXnicCentera navesti direktorij u kojem se nalaze MiKTeXove *.exe datoteke i nakon toga sve radi bez problema.


Tijekom instalacije TeXnicCentera, pita me samo u koji direktoriji zelim instalirati TeXnicCenter. Znaci tad izaberem C:\Program Files\MiKTeX 2.7\miktex\bin (direktorij u kojem su MiKTeXove *.exe datoteke?)? Confused


Edit:

TexnicCenter instaliraš u odvojen, njegov zaseban direktorij (C:\Program Files\TeXnicCenter), ali kad ga prvi put pokreneš pitat će te da mu pokažeš gdje su *.exeovi od MiKTeX-a. To je taj direktorij koji si naveo gore.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 10:13 ned, 28. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Situacija je sljedeca: trebam koristiti fontove u baznoj velicini od 20pt i malo podebljane, u oba (tekst i math) moda. Sustav je [latex]$\LaTeX2e$[/latex]. Prvi problem rjesava paket extsizes, ali sto rjesava drugi?

Standardni su mi Latin Modern fontovi u 20pt "prelagani", a boldface "preteski". Ima li netko preporuku za kvalitetne fontove koji po tezini spadaju negdje izmedju, ili neko drugo rjesenje?
Situacija je sljedeca: trebam koristiti fontove u baznoj velicini od 20pt i malo podebljane, u oba (tekst i math) moda. Sustav je . Prvi problem rjesava paket extsizes, ali sto rjesava drugi?

Standardni su mi Latin Modern fontovi u 20pt "prelagani", a boldface "preteski". Ima li netko preporuku za kvalitetne fontove koji po tezini spadaju negdje izmedju, ili neko drugo rjesenje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Stranica 5 / 21.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan