Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Matematicka statistika, integral i mjera - pismeni ispiti
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 1:04 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel mozes malo prciznije napisati izraz i supstituciju?
i rezultat ako imas?hvala!
jel mozes malo prciznije napisati izraz i supstituciju?
i rezultat ako imas?hvala!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 11:26 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jelse smije imati jedan papir sa formulama napisanima na pismenom?
jelse smije imati jedan papir sa formulama napisanima na pismenom?


[Vrh]
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 13:17 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]jel mozes malo prciznije napisati izraz i supstituciju?
i rezultat ako imas?hvala![/quote]

Isti je zadatak bio 15.09.2006.

Dakle, ja sam ovako napisao [latex]k \int_{-\infty}^{\infty}e^{\frac{b^2}{4a}y^2-cy^2}\sqrt{\frac{\pi}{a}}\int_{-\infty}^{\infty}\frac{1}{\sqrt{2\pi}\frac{1}{\sqrt{2a}}}e^{-\frac{(x-by/2a)^2}{2\cdot \frac{1}{2a}}}dx dy[/latex] i sad ovaj unutarnji integral (po x) prepoznaš kao integral funkcije gustoće normalne sa parametrima by/2a i 1/2a pa je taj integral jednak 1. Isto napraviš i sa drugim i na kraju (ja sam barem dobio) [latex]k=\frac{\sqrt{4ac-b^2}}{2\pi}[/latex]
Anonymous (napisa):
jel mozes malo prciznije napisati izraz i supstituciju?
i rezultat ako imas?hvala!


Isti je zadatak bio 15.09.2006.

Dakle, ja sam ovako napisao i sad ovaj unutarnji integral (po x) prepoznaš kao integral funkcije gustoće normalne sa parametrima by/2a i 1/2a pa je taj integral jednak 1. Isto napraviš i sa drugim i na kraju (ja sam barem dobio)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:14 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

postavlejm isto pitanje da li kad dobijemo zadataka u kojem rjesavamo mw c test ako se radi o 2 uzorka jednake duljine da sli je svejedno ciju duljinu uzorka uzimamo?posto su iste?
postavlejm isto pitanje da li kad dobijemo zadataka u kojem rjesavamo mw c test ako se radi o 2 uzorka jednake duljine da sli je svejedno ciju duljinu uzorka uzimamo?posto su iste?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:15 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zahvaljujem viliju na raspisu.... :D
zahvaljujem viliju na raspisu.... Very Happy


[Vrh]
LSSD
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (19:11:16)
Postovi: (CB)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 19 - 3
Lokacija: SD CN

PostPostano: 22:28 pon, 26. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako pokazemo da je Xmax kod uniformnog modela na (0,theta), zapravo dovoljna statistika? Znam da smo na vjezbama radili, ali bih zamolila nekoga za raspis :)
Kako pokazemo da je Xmax kod uniformnog modela na (0,theta), zapravo dovoljna statistika? Znam da smo na vjezbama radili, ali bih zamolila nekoga za raspis Smile



_________________
' Zasto jednostavno kad moze i komplicirano?'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 10:32 uto, 27. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tiće MWW testa, svejedno je (ako zaviriš u predavanja vidjet ćeš da taj uvijet nigdje nije niti naveden i da je nebitan, vjerojatno smo ga u vježbama ubacili zbog jednostavnosti).

Da je Xmax dovoljna statistika vidi se preko Neyman-Fisherovog teorema faktorizacije, naime kad se raspiše f-ja gustoće sl uzorka ona je [latex]f(x;\theta)=\frac{1}{\theta^n}I_{\{ X_1<\theta,\dots,X_n<\theta\}}=\frac{1}{\theta^n}I_{\{X_{(n)}<\theta\}}[/latex]
I otuda vidimo da je dio funkcije koji ovisi i o x i o [latex]\theta[/latex] f-ja od [latex]X_{(n)}[/latex]. (I označava karakterističnu funkciju)
Sto se tiće MWW testa, svejedno je (ako zaviriš u predavanja vidjet ćeš da taj uvijet nigdje nije niti naveden i da je nebitan, vjerojatno smo ga u vježbama ubacili zbog jednostavnosti).

Da je Xmax dovoljna statistika vidi se preko Neyman-Fisherovog teorema faktorizacije, naime kad se raspiše f-ja gustoće sl uzorka ona je
I otuda vidimo da je dio funkcije koji ovisi i o x i o f-ja od . (I označava karakterističnu funkciju)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 10:56 ned, 2. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i rok od 27.11.2007. 8)
Evo i rok od 27.11.2007. Cool





Stat_27_11_07.jpg
 Description:
Statistika rok 27.11.2007.
 Filesize:  392.73 KB
 Viewed:  151 Time(s)

Stat_27_11_07.jpg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:20 pon, 3. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li mi netko napisati kako cu izracunati f-ju distr.,matematicko ocek. i varijancu razdiobe kojoj je f-ja gustoce:
f(x)=(pi/2k*k)*x*exp(-(pi*x*x/4*k*k)) za x>o, gdje je k>0 parametar razdiobe?
Moze li mi netko napisati kako cu izracunati f-ju distr.,matematicko ocek. i varijancu razdiobe kojoj je f-ja gustoce:
f(x)=(pi/2k*k)*x*exp(-(pi*x*x/4*k*k)) za x>o, gdje je k>0 parametar razdiobe?


[Vrh]
Kobra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:23:52)
Postovi: (48)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: Ferenščica/Podstrana

PostPostano: 15:16 pon, 3. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako sam dobro pohvatao, ovo je tvoja funkcija gustoće

[latex] f(x)=\frac{\pi}{2{k}^{2}}x{e}^{-\frac{{x}^{2}\pi}{4{k}^{2}}}{K}_{<0,+\infty>}
[/latex]

Funkcija disttibucije, po definiciji je dana sa
[latex]F(x)=\int_{-\infty}^{x}f(t)dt[/latex]

Konkretno,
[latex]F(x)=\int_{0}^{x}\frac{\pi}{2{k}^{2}}t{e}^{-\frac{{t}^{2}\pi}{4{k}^{2}}}dt[/latex]

Uvedemo supstituciju
[latex]{\frac{{t}^{2}\pi}{4{k}^{2}}}=u [/latex]

Nakon sređivanja dobijamo
[latex]F(x)=\int_{0}^{{\frac{{x}^{2}\pi}{4{k}^{2}}}}{e}^{-u}du[/latex]

Znamo

[latex] \int_{}^{}{e}^{-u}du=-{e}^{-u}[/latex]

Uvrštavanjem granica dobijamo

[latex]F(x)= 1-{e}^{{-\frac{{x}^{2}\pi}{4{k}^{2}}}}{K}_{<0,+\infty>}[/latex]

Očekivanje je dano sa

[latex]EX=\int_{-\infty}^{+\infty}xf(x)dx[/latex]

a varijanca sa
[latex]E[{\left(X-EX \right)}^{2}]=E[{X}^{2}]-{(EX)}^{2}=\int_{-\infty}^{+\infty}{\left(x-EX \right)}^{2}f(x)dx[/latex]

Za eventualne problematične integrale, upućujem na Bronštajna.

Nadam se da nisam napravio previše grešaka u računu :oops:
Ako sam dobro pohvatao, ovo je tvoja funkcija gustoće



Funkcija disttibucije, po definiciji je dana sa


Konkretno,


Uvedemo supstituciju


Nakon sređivanja dobijamo


Znamo



Uvrštavanjem granica dobijamo



Očekivanje je dano sa



a varijanca sa


Za eventualne problematične integrale, upućujem na Bronštajna.

Nadam se da nisam napravio previše grešaka u računu Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:02 pon, 3. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zahvaljujem... :wink:
mozes li jos raspisati za ocekivanje i varijancu...nikako ne mogu dobiti nesto smisleno!
zahvaljujem... Wink
mozes li jos raspisati za ocekivanje i varijancu...nikako ne mogu dobiti nesto smisleno!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 16:05 pon, 3. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili samo rezultate napisati...
ili samo rezultate napisati...


[Vrh]
Kobra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:23:52)
Postovi: (48)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2
Lokacija: Ferenščica/Podstrana

PostPostano: 17:16 pon, 3. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako na brzinu... (ako sam dobro unio u MATLAB)

[latex]EX=k[/latex]

[latex]VarX=\frac{4{k}^{2}}{\pi}-{k}^{2}[/latex]

Pokušaj provjeriti sam a ako stignem raspišem (mislim da se oba integrala rješavaju parcijalnim integriranjem a mislim da postoje i u Bronštajnu) :wink:
Ovako na brzinu... (ako sam dobro unio u MATLAB)





Pokušaj provjeriti sam a ako stignem raspišem (mislim da se oba integrala rješavaju parcijalnim integriranjem a mislim da postoje i u Bronštajnu) Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:12 pon, 3. 12. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne treba raspisivati...hvala puno :wink:
ne treba raspisivati...hvala puno Wink


[Vrh]
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 9:53 čet, 7. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo se kasno prikljucujem...al me nest zanima:)
[quote="vili"]Da je Xmax dovoljna statistika vidi se preko Neyman-Fisherovog teorema faktorizacije, naime kad se raspiše f-ja gustoće sl uzorka ona je [latex]f(x;\theta)=\frac{1}{\theta^n}I_{\{ X_1<\theta,\dots,X_n<\theta\}}=\frac{1}{\theta^n}I_{\{X_{(n)}<\theta\}}[/latex]
I otuda vidimo da je dio funkcije koji ovisi i o x i o [latex]\theta[/latex] f-ja od [latex]X_{(n)}[/latex].[/quote]

ok, ovo mi je jasno, al kaj mene zbunjuje je da u vjezbama imam sljedece:
[latex]f(x;\theta)=\frac{1}{\theta^n}I_{\{ 0<X_1<\theta,\dots,0<X_n<\theta\}}=\frac{1}{\theta^n}I_{\{0<X_{(n)}<\theta\}}[/latex]
pa ispada da su gornja dva uvjeta pod karakteristicnom funkcijom ekvivalentna.. a ja ne vidim kak su ekvivalentna, jer ako je [latex]0<X_{(n)}<\theta[/latex], to ne mora znaciti da su svi [latex]X_1, \dots, X_n[/latex] strogo veci od nule.

i jos...ima netko hint za zadatak 1.c s roka 17.4.2007.?
naime, domenu napisem u obliku unije intervala [latex]\left\langle \frac{\pi}{2}(2i-1), \frac{\pi}{2}(2i+1)\right\rangle[/latex], kada k seta po [latex]\mathbb{Z}[/latex] i onda stanem jer kod izraza za funkciju gustoce slucajne varijable Z dobivam sumu po [latex]k\in \mathbb{Z}[/latex] a pod sumom nemam nist kaj ovisi o k :?
malo se kasno prikljucujem...al me nest zanima:)
vili (napisa):
Da je Xmax dovoljna statistika vidi se preko Neyman-Fisherovog teorema faktorizacije, naime kad se raspiše f-ja gustoće sl uzorka ona je
I otuda vidimo da je dio funkcije koji ovisi i o x i o f-ja od .


ok, ovo mi je jasno, al kaj mene zbunjuje je da u vjezbama imam sljedece:

pa ispada da su gornja dva uvjeta pod karakteristicnom funkcijom ekvivalentna.. a ja ne vidim kak su ekvivalentna, jer ako je , to ne mora znaciti da su svi strogo veci od nule.

i jos...ima netko hint za zadatak 1.c s roka 17.4.2007.?
naime, domenu napisem u obliku unije intervala , kada k seta po i onda stanem jer kod izraza za funkciju gustoce slucajne varijable Z dobivam sumu po a pod sumom nemam nist kaj ovisi o k Confused



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 14:23 čet, 7. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Meri"]
i jos...ima netko hint za zadatak 1.c s roka 17.4.2007.?
naime, domenu napisem u obliku unije intervala [latex]\left\langle \frac{\pi}{2}(2i-1), \frac{\pi}{2}(2i+1)\right\rangle[/latex], kada k seta po [latex]\mathbb{Z}[/latex] i onda stanem jer kod izraza za funkciju gustoce slucajne varijable Z dobivam sumu po [latex]k\in \mathbb{Z}[/latex] a pod sumom nemam nist kaj ovisi o k :?[/quote]

To bi znacilo da je funkcija, koju integriras, konstanta, a siguran sam da nije tako :wink: . Btw. nemam pojma kako glasi zadatak. Bilo bi lijepo da ga napises. I pretpostavljam da se radi o [latex]\langle \frac{\pi}{2}(2k-i),\frac{\pi}{2}(2k+1)\rangle [/latex], i da suma seta po k?
Meri (napisa):

i jos...ima netko hint za zadatak 1.c s roka 17.4.2007.?
naime, domenu napisem u obliku unije intervala , kada k seta po i onda stanem jer kod izraza za funkciju gustoce slucajne varijable Z dobivam sumu po a pod sumom nemam nist kaj ovisi o k Confused


To bi znacilo da je funkcija, koju integriras, konstanta, a siguran sam da nije tako Wink . Btw. nemam pojma kako glasi zadatak. Bilo bi lijepo da ga napises. I pretpostavljam da se radi o , i da suma seta po k?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 14:28 čet, 7. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Meri"]malo se kasno prikljucujem...al me nest zanima:)
[quote="vili"]Da je Xmax dovoljna statistika vidi se preko Neyman-Fisherovog teorema faktorizacije, naime kad se raspiše f-ja gustoće sl uzorka ona je [latex]f(x;\theta)=\frac{1}{\theta^n}I_{\{ X_1<\theta,\dots,X_n<\theta\}}=\frac{1}{\theta^n}I_{\{X_{(n)}<\theta\}}[/latex]
I otuda vidimo da je dio funkcije koji ovisi i o x i o [latex]\theta[/latex] f-ja od [latex]X_{(n)}[/latex].[/quote]

ok, ovo mi je jasno, al kaj mene zbunjuje je da u vjezbama imam sljedece:
[latex]f(x;\theta)=\frac{1}{\theta^n}I_{\{ 0<X_1<\theta,\dots,0<X_n<\theta\}}=\frac{1}{\theta^n}I_{\{0<X_{(n)}<\theta\}}[/latex]
pa ispada da su gornja dva uvjeta pod karakteristicnom funkcijom ekvivalentna.. a ja ne vidim kak su ekvivalentna, jer ako je [latex]0<X_{(n)}<\theta[/latex], to ne mora znaciti da su svi [latex]X_1, \dots, X_n[/latex] strogo veci od nule.
[/quote]

Treba samo to malo ljepse napisati:

[latex]X_{(n)}=\max\{X_1,\dots,X_n\}[/latex]. I sada se uvjeri da je [latex]\mathbb{P}(X_{(n)}\leq x)=\mathbb{P}(X_1\leq x,\dots,X_n\leq x)[/latex], sto je cisto raspisivanje.
Meri (napisa):
malo se kasno prikljucujem...al me nest zanima:)
vili (napisa):
Da je Xmax dovoljna statistika vidi se preko Neyman-Fisherovog teorema faktorizacije, naime kad se raspiše f-ja gustoće sl uzorka ona je
I otuda vidimo da je dio funkcije koji ovisi i o x i o f-ja od .


ok, ovo mi je jasno, al kaj mene zbunjuje je da u vjezbama imam sljedece:

pa ispada da su gornja dva uvjeta pod karakteristicnom funkcijom ekvivalentna.. a ja ne vidim kak su ekvivalentna, jer ako je , to ne mora znaciti da su svi strogo veci od nule.


Treba samo to malo ljepse napisati:

. I sada se uvjeri da je , sto je cisto raspisivanje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 17:21 čet, 7. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da se sad ne zezamo..evo kaj ja imam.:)
zadan je sl.uzorak iz uniformnog modela na [latex]\left(0,\theta\right)[/latex];
raspisemo gustocu uzorka i dobijemo
[latex]f\left(x_{1}, \dots.x_{n}; \theta\right)=\frac{1}{\theta^{n}}I_\left\{{0<x_{1}<\theta, \dots, 0<x_{n}<\theta}\right\}[/latex] dakle, gustoca je jednaka [latex]\frac{1}{\theta^{n}}[/latex] ako [latex]x_{i}\in \left\langle 0, \theta \right\rangle[/latex], za svaki [latex]i[/latex]; pa me sad muci otkud slijedi da je to ekvivalentno tome da je gustoca jednaka [latex]\frac{1}{\theta^{n}}[/latex] ako [latex]x_{(n)}\in \left\langle 0, \theta \right\rangle[/latex]?
da se sad ne zezamo..evo kaj ja imam.Smile
zadan je sl.uzorak iz uniformnog modela na ;
raspisemo gustocu uzorka i dobijemo
dakle, gustoca je jednaka ako , za svaki ; pa me sad muci otkud slijedi da je to ekvivalentno tome da je gustoca jednaka ako ?



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 17:32 čet, 7. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"]
To bi znacilo da je funkcija, koju integriras, konstanta, a siguran sam da nije tako :wink: [/quote]
naravno, koje su sanse da dobijemo takav zad na pismenom ;)
[quote="Mr.Doe"]
Btw. nemam pojma kako glasi zadatak. Bilo bi lijepo da ga napises. I pretpostavljam da se radi o [latex]\langle \frac{\pi}{2}(2k-i),\frac{\pi}{2}(2k+1)\rangle [/latex], i da suma seta po k?[/quote]

malo sam zbrckala indekse :oops: radi se o [latex]\langle \frac{\pi}{2}(2k-1),\frac{\pi}{2}(2k+1)\rangle [/latex]
a zadatak je pronaci funkciju gustoce sl.var [latex]Z=\tan Y[/latex]; gustoca od [latex]Y[/latex] je [latex]f_{Y}(y)=\frac{\exp(y)}{\left(1+\exp(y)\right)^{2}}, y\in \mathbb{R}[/latex]


ak ti padne na pamet kak bi se ovo rijesilo; zadane su dvije slucajne varijable [latex]X_{1}, X_{2}[/latex] koje su normalne nezavisne s ocekivanjem [latex]0[/latex] i varijancom [latex]\sigma^{2}[/latex]; kako je distribuirana slucajna varijabla [latex]W:=\sqrt{X_{1}^{2}+X_{2}^{2}}[/latex]?
Mr.Doe (napisa):

To bi znacilo da je funkcija, koju integriras, konstanta, a siguran sam da nije tako Wink

naravno, koje su sanse da dobijemo takav zad na pismenom Wink
Mr.Doe (napisa):

Btw. nemam pojma kako glasi zadatak. Bilo bi lijepo da ga napises. I pretpostavljam da se radi o , i da suma seta po k?


malo sam zbrckala indekse Embarassed radi se o
a zadatak je pronaci funkciju gustoce sl.var ; gustoca od je


ak ti padne na pamet kak bi se ovo rijesilo; zadane su dvije slucajne varijable koje su normalne nezavisne s ocekivanjem i varijancom ; kako je distribuirana slucajna varijabla ?



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 14:46 pet, 8. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče ovog zadatka s tangensom, taj ni ja nisam znao riješit jer se dobije neka prebolesna suma za izračunat :? Probaj pitat asistenticu Geček (da ne velim Gečekicu :mrgreen:)

A ovo drugo s uniformnom, pa i meni je taj dio bio nejasan kad sam gledao vježbe i stvarno nije ekvivalentno. Može biti samo da mi prešutno smatramo x_i>0 za svaki i ali to je onda opet uvjet pa bi dovoljna statistika trebala ovisiti i o najmanjem. Kao što vidiš, nisam od velike pomoći :? samo filozofiram :silly: Again, probaj mejlat asistenticu Geček (TM).
Što se tiče ovog zadatka s tangensom, taj ni ja nisam znao riješit jer se dobije neka prebolesna suma za izračunat Confused Probaj pitat asistenticu Geček (da ne velim Gečekicu Mr. Green)

A ovo drugo s uniformnom, pa i meni je taj dio bio nejasan kad sam gledao vježbe i stvarno nije ekvivalentno. Može biti samo da mi prešutno smatramo x_i>0 za svaki i ali to je onda opet uvjet pa bi dovoljna statistika trebala ovisiti i o najmanjem. Kao što vidiš, nisam od velike pomoći Confused samo filozofiram #Silly Again, probaj mejlat asistenticu Geček (TM).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan