Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studiranje 2 faksa

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 12:56 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Studiranje 2 faksa Citirajte i odgovorite

Ovako, student sam druge godine na geodetskom faksu i oduvijek mi je bila zelja studirati matematiku ili znati je.
E sad, dosao sam na ideju da probam iskombinirat da uspisem dva paralelna faksa. Po bolonji je to sam malo problem jer nema vise izvanrednog studija pa moram bit na predavanjima i tamo i tu.

To mi je malo i problem, ja bi onda morao letat s jednog mjesta drugo. Mislim dalo bi se nesto iskombinirat na mom faksu da nemoram dolazit.

Sad vas ja pitam, JE LI TO MOGUCE KAJ bi ja htio?

Pozdrav
Ovako, student sam druge godine na geodetskom faksu i oduvijek mi je bila zelja studirati matematiku ili znati je.
E sad, dosao sam na ideju da probam iskombinirat da uspisem dva paralelna faksa. Po bolonji je to sam malo problem jer nema vise izvanrednog studija pa moram bit na predavanjima i tamo i tu.

To mi je malo i problem, ja bi onda morao letat s jednog mjesta drugo. Mislim dalo bi se nesto iskombinirat na mom faksu da nemoram dolazit.

Sad vas ja pitam, JE LI TO MOGUCE KAJ bi ja htio?

Pozdrav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:17 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Statut Sveucilista predvidja takvu mogucnost (za "posebno uspjesne studente"; sto je to, bit ce definirano Pravilnikom o studiranju koji se sada donosi), pa bih rekao da se moze. :) Kako organizirati ob(a)veze, ne znam... :? Ako ti stogod pomaze, kod nas Bolonjci prve i trece godine imaju nastavu ujutro (do cca 14 sati), a oni na drugoj godini popodne (ne znam od kad; valjda od 14). :)
Statut Sveucilista predvidja takvu mogucnost (za "posebno uspjesne studente"; sto je to, bit ce definirano Pravilnikom o studiranju koji se sada donosi), pa bih rekao da se moze. Smile Kako organizirati ob(a)veze, ne znam... Confused Ako ti stogod pomaze, kod nas Bolonjci prve i trece godine imaju nastavu ujutro (do cca 14 sati), a oni na drugoj godini popodne (ne znam od kad; valjda od 14). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 13:26 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rekli su mi u referadi da je to moguce pomocu molbi sredit i ako imas prosjek veci od 4.0.

Mene, iskreno, vise zabrinjavaju ovi obavezni dolasci na predavanja
Rekli su mi u referadi da je to moguce pomocu molbi sredit i ako imas prosjek veci od 4.0.

Mene, iskreno, vise zabrinjavaju ovi obavezni dolasci na predavanja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 19:36 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Frane"]Mene, iskreno, vise zabrinjavaju ovi obavezni dolasci na predavanja[/quote]

nisu sva predavanja obavezna :)
a možda se može nešto i dogovoriti s pojedinim profesorima - kad znaju da studiraš još negdje, možda gledaju kroz prste... [size=5]znam, to nije fer[/size]
:okgreen:
Frane (napisa):
Mene, iskreno, vise zabrinjavaju ovi obavezni dolasci na predavanja


nisu sva predavanja obavezna Smile
a možda se može nešto i dogovoriti s pojedinim profesorima - kad znaju da studiraš još negdje, možda gledaju kroz prste... znam, to nije fer
Mr.Green says Ok!



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:07 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još jedna mogućnost je poslije završenog preddiplomskog studija na geodeziji upisati diplomski studij na matematici.
Još jedna mogućnost je poslije završenog preddiplomskog studija na geodeziji upisati diplomski studij na matematici.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 21:06 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nasa matematika na geodeziji je katastrofalna ( i to je jedan od razloga zasto zelim ic na pmf) tako da neznam bas da bi se mogao samo tako lako prikljucit na diplomski studij iz matematike

PS. Pazi ovo, mi vec na drugoj god "ucimo" diferencijalnu geometriju (vidio sam da se to tek na 4 god uci na pmfu) a nemamo nikakvu podlogu iz vektorske analize.
Mislim, program na geodeziji je katastrofa sto se tice matematike
Nasa matematika na geodeziji je katastrofalna ( i to je jedan od razloga zasto zelim ic na pmf) tako da neznam bas da bi se mogao samo tako lako prikljucit na diplomski studij iz matematike

PS. Pazi ovo, mi vec na drugoj god "ucimo" diferencijalnu geometriju (vidio sam da se to tek na 4 god uci na pmfu) a nemamo nikakvu podlogu iz vektorske analize.
Mislim, program na geodeziji je katastrofa sto se tice matematike


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:24 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Frane"]neznam bas da bi se mogao samo tako lako prikljucit na diplomski studij iz matematike[/quote]
Nije potrebno detaljno znati sve kolegije prethodnike nekog kolegija da bi se taj kolegij uspješno položio. Npr. za parcijalne diferencijalne jednadžbe nije potrebno detaljno znati obične diferencijalne jednadžbe, dovoljne su neke osnove itd. a na geodeziji si sigurno dovoljno matematike prošao da bi mogao pratiti nastavu.

Ako si sada na 2. godini, možeš pričekati iduću godinu kada se upisuju prvi diplomci po bolonji i onda vidjeti na kojem je nivou nastava. A možeš se i sada raspitati i pogledati bilješke ili literaturu koju koriste studenti koji su na 4. godini po starom programu, jer oni su više manje prošli sve što se nudi na 4. i 5. godini po bolonji i sumnjam da će biti drastičnih promjena.
Frane (napisa):
neznam bas da bi se mogao samo tako lako prikljucit na diplomski studij iz matematike

Nije potrebno detaljno znati sve kolegije prethodnike nekog kolegija da bi se taj kolegij uspješno položio. Npr. za parcijalne diferencijalne jednadžbe nije potrebno detaljno znati obične diferencijalne jednadžbe, dovoljne su neke osnove itd. a na geodeziji si sigurno dovoljno matematike prošao da bi mogao pratiti nastavu.

Ako si sada na 2. godini, možeš pričekati iduću godinu kada se upisuju prvi diplomci po bolonji i onda vidjeti na kojem je nivou nastava. A možeš se i sada raspitati i pogledati bilješke ili literaturu koju koriste studenti koji su na 4. godini po starom programu, jer oni su više manje prošli sve što se nudi na 4. i 5. godini po bolonji i sumnjam da će biti drastičnih promjena.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 22:58 ned, 20. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako god okrenes, ako bi zelio ic na PMF onda bi morao studirat paralelno ili jedan pa drugi.
Mi geodeti imamo posebno politiko a to je da MORAMO zavrsit diplomski studij jer bez toga ne mozemo dobit licencu Ovlastenog ingzenjera geodezije, ako to ne budemo imao, cijeli zivotu cu moc radit samo kod nekoga a nikad necu moc sam potpisivat poslove.

Znam da vas mozda mucim sa svim ovim, al i ja sam vise lud od svega ovoga. Htio sam samo pitat ljude iz prve ruke sto misle o svemu tome jer vi znate najbolje
Kako god okrenes, ako bi zelio ic na PMF onda bi morao studirat paralelno ili jedan pa drugi.
Mi geodeti imamo posebno politiko a to je da MORAMO zavrsit diplomski studij jer bez toga ne mozemo dobit licencu Ovlastenog ingzenjera geodezije, ako to ne budemo imao, cijeli zivotu cu moc radit samo kod nekoga a nikad necu moc sam potpisivat poslove.

Znam da vas mozda mucim sa svim ovim, al i ja sam vise lud od svega ovoga. Htio sam samo pitat ljude iz prve ruke sto misle o svemu tome jer vi znate najbolje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 15:24 uto, 22. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze jos samo jedno pitanje.
Kakav je prijemni? Jel ima ono da moras min 5 zad iz mat tolko iz fiz i inf?
Moze jos samo jedno pitanje.
Kakav je prijemni? Jel ima ono da moras min 5 zad iz mat tolko iz fiz i inf?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:04 uto, 22. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve informacije o lanjskom prijemnom jos uvijek imas [url=http://www.math.hr/Default.aspx?sec=285]ovdje[/url]. Nema posebnog praga za pojedine predmete, samo treba sakupiti 100 bodova. Stari prijemni s rjesenjima objavljuju se u [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2631&sec=285]knjizici[/url]. Lanjskih ima jos malo u skriptarnici, ovogodisnje ce uskoro (na Smotri Sveucilista).
Sve informacije o lanjskom prijemnom jos uvijek imas ovdje. Nema posebnog praga za pojedine predmete, samo treba sakupiti 100 bodova. Stari prijemni s rjesenjima objavljuju se u knjizici. Lanjskih ima jos malo u skriptarnici, ovogodisnje ce uskoro (na Smotri Sveucilista).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:54 uto, 22. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja studiram dva faksa po starom programu i to matematiku i Fer..da to ide lakse jer ne moras ici na sva predavanja i vjezbe al ja vjerujem da ti to mozes jer nije bas da tu na matematici moras ici na sve ....Koliko sam shvatila nisu sva predavanja obavezna al dosta dobro da se ide jer se lakse shvati.Al kad skuzis percepciju ucenja onda ti to nije potrebno...Kad odvagnes sto ti je bitno a sto nije:-)
Sretno ako imas namjeru:P
ja studiram dva faksa po starom programu i to matematiku i Fer..da to ide lakse jer ne moras ici na sva predavanja i vjezbe al ja vjerujem da ti to mozes jer nije bas da tu na matematici moras ici na sve ....Koliko sam shvatila nisu sva predavanja obavezna al dosta dobro da se ide jer se lakse shvati.Al kad skuzis percepciju ucenja onda ti to nije potrebno...Kad odvagnes sto ti je bitno a sto nije:-)
Sretno ako imas namjeru:P



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 15:19 čet, 24. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakva je situacija sto se tice obaveznih predavanja na prvoj godini? Jel ima puno takvih kolegija?
Kakva je situacija sto se tice obaveznih predavanja na prvoj godini? Jel ima puno takvih kolegija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 16:08 čet, 24. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Frane"]Kakva je situacija sto se tice obaveznih predavanja na prvoj godini? Jel ima puno takvih kolegija?[/quote]

Formalno gledano, sva su predavanja obavezna, kao i vježbe...

Međutim, na većini toga ne popisuju a jedan profesor nam je i eksplicitno rekao da ne moramo dolaziti na njegova predavanja.

Konkretno, nas popisuju samo na vježbama iz EM (s tim da je moguće i da te netko drugi potpiše, uglavnom ne broje). Znam još i da druga grupa ima bliceve iz LA (na kojima skupljaju dio bodova potrebnih za prolaz) pa im je zgodno pojavljivati se na tome... To je otprilike sve. :)
Frane (napisa):
Kakva je situacija sto se tice obaveznih predavanja na prvoj godini? Jel ima puno takvih kolegija?


Formalno gledano, sva su predavanja obavezna, kao i vježbe...

Međutim, na većini toga ne popisuju a jedan profesor nam je i eksplicitno rekao da ne moramo dolaziti na njegova predavanja.

Konkretno, nas popisuju samo na vježbama iz EM (s tim da je moguće i da te netko drugi potpiše, uglavnom ne broje). Znam još i da druga grupa ima bliceve iz LA (na kojima skupljaju dio bodova potrebnih za prolaz) pa im je zgodno pojavljivati se na tome... To je otprilike sve. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 16:54 čet, 24. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam iz te grupe koja ima blitzeve iz Linearne - 4 blitza, sve skupa 100 bodova, uvjet za usmeni je 30. Mislim da je prof. nešto spominjao da će na kolokviju dati neki dodatni zadatak za one koji ne skupe tih 30 pa da ipak možda skupe.

Na nijednom kolegiju (ni na vježbama ni na predavanjima) nas ne prozivaju niti se potpisujemo.
Ja sam iz te grupe koja ima blitzeve iz Linearne - 4 blitza, sve skupa 100 bodova, uvjet za usmeni je 30. Mislim da je prof. nešto spominjao da će na kolokviju dati neki dodatni zadatak za one koji ne skupe tih 30 pa da ipak možda skupe.

Na nijednom kolegiju (ni na vježbama ni na predavanjima) nas ne prozivaju niti se potpisujemo.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Frane
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2008. (12:23:16)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: 127.0.0.1

PostPostano: 16:03 pet, 25. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

E to mi se svida jer tu na geodeziji svi profesori popisuju i prozivaju a pod mili bogom nista ne naucis od tih predavanja.
Sve sto trebas naucit i sto pricaju na predavanju pise u skripti.
Previse malo izmisljaju sa tom bolonjom





[color=blue]Vrijedjanjem vlastitih profesora nece postici nista korisno... barem ne na ovom forumu... Post je izeditiran; ubuduce pripazi.[/color]
E to mi se svida jer tu na geodeziji svi profesori popisuju i prozivaju a pod mili bogom nista ne naucis od tih predavanja.
Sve sto trebas naucit i sto pricaju na predavanju pise u skripti.
Previse malo izmisljaju sa tom bolonjom





Vrijedjanjem vlastitih profesora nece postici nista korisno... barem ne na ovom forumu... Post je izeditiran; ubuduce pripazi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 23:23 čet, 31. 1. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ti mogu reći za prvu godinu da stvarno nema brige oko dolazaka na nastavu. kao što ti je gore atomished rekao/rekla od predavanja i vježbi iz 4 predmeta (dakle, ajmo reći osam) zapisuju samo na jednom (od 4 grupe postoji jedna koja nema niti tog profesora niti tog asistenta koji zapisuju, tako da se njima ništa ne piše).
a ni to zapravo nije problem, ovi koji moraju na elementarnu rade to da bi skupili 10 od 100 bodova koliko nosi kolegij, a oni se mogu skupiti i preko zadaća, bla, bla... mislim da tih 10b skupe svi.
a ovi s linearnom dođu kada se piše taj blic, a to je 4 puta po semestru, otprilike se zna kada će biti.
tako da, praktično ne moraš dolaziti nikako, pa ako si dovoljno sposoban da bez prisustvovanja (ili redovitog) nastavi polažeš ispite, neće biti nikakav problem organizirati vrijeme.
Ja ti mogu reći za prvu godinu da stvarno nema brige oko dolazaka na nastavu. kao što ti je gore atomished rekao/rekla od predavanja i vježbi iz 4 predmeta (dakle, ajmo reći osam) zapisuju samo na jednom (od 4 grupe postoji jedna koja nema niti tog profesora niti tog asistenta koji zapisuju, tako da se njima ništa ne piše).
a ni to zapravo nije problem, ovi koji moraju na elementarnu rade to da bi skupili 10 od 100 bodova koliko nosi kolegij, a oni se mogu skupiti i preko zadaća, bla, bla... mislim da tih 10b skupe svi.
a ovi s linearnom dođu kada se piše taj blic, a to je 4 puta po semestru, otprilike se zna kada će biti.
tako da, praktično ne moraš dolaziti nikako, pa ako si dovoljno sposoban da bez prisustvovanja (ili redovitog) nastavi polažeš ispite, neće biti nikakav problem organizirati vrijeme.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 7:11 pet, 1. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekatarina"] ovi koji moraju na elementarnu rade to da bi skupili 10 od 100 bodova koliko nosi kolegij, a oni se mogu skupiti i preko zadaća, bla, bla... mislim da tih 10b skupe svi.
[/quote]

Za 10b treba biti prisutan na minimalno 70% predavanja [b]i[/b] predati barem 5 polutočnih zadaća. ;)

[quote]Student će tokom semestra dobiti 6 domaćih zadaća, čija rješenja treba predati osobno svom asistentu najkasnije 14 dana od primitka zadaće, i to u terminu vježbi. Ukoliko student tokom semestra redovito pohađa predavanja i vježbe, te preda barem 3 zadaće u kojima je riješio barem 50% zadataka (u svakoj zadaći) dobija 5 bodova, a student koji tokom semestra redovito pohađa predavanja i vježbe, te preda barem 5 zadaća u kojima je riješio barem 50% zadataka (u svakoj zadaći) dobija 10 bodova.[/quote]
ekatarina (napisa):
ovi koji moraju na elementarnu rade to da bi skupili 10 od 100 bodova koliko nosi kolegij, a oni se mogu skupiti i preko zadaća, bla, bla... mislim da tih 10b skupe svi.


Za 10b treba biti prisutan na minimalno 70% predavanja i predati barem 5 polutočnih zadaća. Wink

Citat:
Student će tokom semestra dobiti 6 domaćih zadaća, čija rješenja treba predati osobno svom asistentu najkasnije 14 dana od primitka zadaće, i to u terminu vježbi. Ukoliko student tokom semestra redovito pohađa predavanja i vježbe, te preda barem 3 zadaće u kojima je riješio barem 50% zadataka (u svakoj zadaći) dobija 5 bodova, a student koji tokom semestra redovito pohađa predavanja i vježbe, te preda barem 5 zadaća u kojima je riješio barem 50% zadataka (u svakoj zadaći) dobija 10 bodova.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 21:10 pon, 18. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa gle, nije nemoguće. Ja studiram 3 faksa parelelno, doduše dva po starom programu a jedan po Bologni, ali ne idem na sva predavanja. Najvažnije ti je da odvagneš koji predmeti su ti najteži i na njih ići na vježbe. Predavanja ionako nisu bitna, to možeš naučiti i iz knjige, nego samo vježbe jer tu je bitno da ti netko pokaže. Pošto si na geodeziji mislim da ti se matematika od tamo neće priznati na PMF-u jer ovdje je ipak teža.
Što se prosjeka ocjena tiče, prije je bio uvjet 4,0 ali kasnije su to ukinuli, prije 3 godine bio je sistem da šaljaš molbu na ministarstvo pa se nadaš da će ti odobriti, jer su maknuli taj zakon o prosjeku. Svejedno ako imaš dobre ocjene svakako šalji, ako odobre dobit ćeš doma rješenje koje onda nosiš u referadu i na temelju toga se upisuješ. Isto tako postoji (iako mala) mogućnost da će te na PMF primiti bez prijamnog ispita. O tome ti je najbolje razgovarati s prodekanom koji će te uputiti u sve to.
Pa gle, nije nemoguće. Ja studiram 3 faksa parelelno, doduše dva po starom programu a jedan po Bologni, ali ne idem na sva predavanja. Najvažnije ti je da odvagneš koji predmeti su ti najteži i na njih ići na vježbe. Predavanja ionako nisu bitna, to možeš naučiti i iz knjige, nego samo vježbe jer tu je bitno da ti netko pokaže. Pošto si na geodeziji mislim da ti se matematika od tamo neće priznati na PMF-u jer ovdje je ipak teža.
Što se prosjeka ocjena tiče, prije je bio uvjet 4,0 ali kasnije su to ukinuli, prije 3 godine bio je sistem da šaljaš molbu na ministarstvo pa se nadaš da će ti odobriti, jer su maknuli taj zakon o prosjeku. Svejedno ako imaš dobre ocjene svakako šalji, ako odobre dobit ćeš doma rješenje koje onda nosiš u referadu i na temelju toga se upisuješ. Isto tako postoji (iako mala) mogućnost da će te na PMF primiti bez prijamnog ispita. O tome ti je najbolje razgovarati s prodekanom koji će te uputiti u sve to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan