Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Uvjeti za 4. i 5.godinu po Bolonji (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 8:06 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se isto ovo čini dosta nepošteno, ali to je samo moje mišljenje. :(
Nije da je MO najlakši faks na svijetu pa da možemo svojim prosjecima konkurirat studentima koji idu na dosta lakše fakseve+ imaju rokove i mogu odbiti ocjene. :(
I ovo mi je dosta zanimljivo:
Za diplomski studij računarstvo i matematika se gledaju matematički kolegiji, a u skup S ulazi elektrotehnika :shock: ? Mislim, mi na MO niti nemamo takvih kolegija!?
Valjda će se nešto promjenit za godinu dana...
I 50 za financijsku je stvarno premalo jer 90% ljudi kad ih pitaš koji diplomski češ upisat hoće financijsku...
Meni se isto ovo čini dosta nepošteno, ali to je samo moje mišljenje. Sad
Nije da je MO najlakši faks na svijetu pa da možemo svojim prosjecima konkurirat studentima koji idu na dosta lakše fakseve+ imaju rokove i mogu odbiti ocjene. Sad
I ovo mi je dosta zanimljivo:
Za diplomski studij računarstvo i matematika se gledaju matematički kolegiji, a u skup S ulazi elektrotehnika Shocked ? Mislim, mi na MO niti nemamo takvih kolegija!?
Valjda će se nešto promjenit za godinu dana...
I 50 za financijsku je stvarno premalo jer 90% ljudi kad ih pitaš koji diplomski češ upisat hoće financijsku...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 8:06 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto za Preddiplomske nastavnicke studije, poslje opet pise Preddiplomski umjesto Diplomski? :-k

Boli me briga hocu li ispast glupa, ali ja ne razumijem sto znaci Linearni rast i Maksimalna participacija u ovoj tablici? :roll:

Jel to mozda koliko se studenata ocekuje da zavrsi taj studij i koliko bi ih trebalo ici dalje ili sta? :-k

I kaj se dogadja ako ne upisemo strane drzavljane? Kaj je s njihovim mjestima?
Zasto za Preddiplomske nastavnicke studije, poslje opet pise Preddiplomski umjesto Diplomski? Think

Boli me briga hocu li ispast glupa, ali ja ne razumijem sto znaci Linearni rast i Maksimalna participacija u ovoj tablici? Rolling Eyes

Jel to mozda koliko se studenata ocekuje da zavrsi taj studij i koliko bi ih trebalo ici dalje ili sta? Think

I kaj se dogadja ako ne upisemo strane drzavljane? Kaj je s njihovim mjestima?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 9:18 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock: meni tu većina tog nije jasno...najgore je kaj mi svi samo nagađamo kolko će ljudi uopće završiti preddiplomski ove godine i za koje su se smjerove opredijelili...
još je zanimljivo da ekonomisti završavaju preddiplomski tek nakon 4 godine tak da njihovi bolonjci ove godine niti ne bi mogli najesen upisivati diplomski na našem faxu...
a matematika je još jedino u Osijeku i Splitu...(i Rijeci?)
Shocked meni tu većina tog nije jasno...najgore je kaj mi svi samo nagađamo kolko će ljudi uopće završiti preddiplomski ove godine i za koje su se smjerove opredijelili...
još je zanimljivo da ekonomisti završavaju preddiplomski tek nakon 4 godine tak da njihovi bolonjci ove godine niti ne bi mogli najesen upisivati diplomski na našem faxu...
a matematika je još jedino u Osijeku i Splitu...(i Rijeci?)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 9:26 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]
Boli me briga hocu li ispast glupa, ali ja ne razumijem sto znaci Linearni rast i Maksimalna participacija u ovoj tablici? :roll:
[/quote]

Linearni rast - student na k-tom mjestu na rang listi (nakon onih bez plaćanja) plaća iznos s*k , gdje je s iznos u kunama (npr za financijsku 727,27 kn)

Maksimalna participacija - taj student plaća maximalan iznos predviđen za taj studij - npr za financijsku 8000kn

;)
buba (napisa):

Boli me briga hocu li ispast glupa, ali ja ne razumijem sto znaci Linearni rast i Maksimalna participacija u ovoj tablici? Rolling Eyes


Linearni rast - student na k-tom mjestu na rang listi (nakon onih bez plaćanja) plaća iznos s*k , gdje je s iznos u kunama (npr za financijsku 727,27 kn)

Maksimalna participacija - taj student plaća maximalan iznos predviđen za taj studij - npr za financijsku 8000kn

Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:43 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uocite kljucnu stvar. Ocjene i ECTS bodovi iz matematickih kolegija boduju se najvise. Tko ima vise matematickih kolegija od studenata matematike?
Uocite kljucnu stvar. Ocjene i ECTS bodovi iz matematickih kolegija boduju se najvise. Tko ima vise matematickih kolegija od studenata matematike?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:59 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

nevjerojatno...pa zar to mogu? Mislim kvota za statistiku je ono, 30 ljudi?Zašto su kvote tako male? I kako mogu nam sad uvoditi to da moramo imati prosijek dobar...Mislim,ovi prigovori koje je nesi napisala su tako istiniti...Pa nije baš lako ganjati prosijek kad imaš sve ispite u jednom tjednu i ako zezneš nešto imaš eventualno jednu šansu popraviti to...
nesi, sad bi dobila karmu ++
nevjerojatno...pa zar to mogu? Mislim kvota za statistiku je ono, 30 ljudi?Zašto su kvote tako male? I kako mogu nam sad uvoditi to da moramo imati prosijek dobar...Mislim,ovi prigovori koje je nesi napisala su tako istiniti...Pa nije baš lako ganjati prosijek kad imaš sve ispite u jednom tjednu i ako zezneš nešto imaš eventualno jednu šansu popraviti to...
nesi, sad bi dobila karmu ++



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iuppiter
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (12:15:51)
Postovi: (6A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 7
Lokacija: Nigdjezemska

PostPostano: 10:39 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

iako ne znači ništ kaj se mi tu ili bilo di drugde bunimo (jer ako se naše studentske predstavnike konstantno ignorira na Vijeću onda znamo na čemu smo :roll: ), ali nebrem da ne napišem kak sam revoltirana kak nas non stop zezaju.
na uvodnom predavanju sve lepo krasno...pravila ta i ta pa da se preddiplomski više formalno odijelio od diplomskog, prve tri samo stepenica u stjecanju diplome (mislim da to i piše u na službenim stranicama), pa ono vi samo polažite ispite i sve bude ok.
kvote su stvarno male, kaj još ove godine nebude problem jer nas nebu puno završilo do 9 mjeseca, ali već sljedeće godine bude problem jer je masa ljudi zaglavila na 2 godini i sad bude nekaj ljudi zaglavilo na trećoj...dakle, sljedeće godine bude tuča oko upada na diplomski, što u prijevodu znači da bude bilo ljudi koji su upisali naš predivni faks, a nebudu mogli diplomirati, kaj je baš bajno jer se s tih tri godine nemogu zaposliti u struci (jedino kaj znamo raditi a da se plaća je izrada web stranica :D ).
zadnja stvar je to plaćanje...ono upišeš faks bez plaćanja i usred studiranja ti se veli ako hoćeš dalje, plati, tko ti je kriv kaj su ti ocjene za niš... baš kul :(
iako ne znači ništ kaj se mi tu ili bilo di drugde bunimo (jer ako se naše studentske predstavnike konstantno ignorira na Vijeću onda znamo na čemu smo Rolling Eyes ), ali nebrem da ne napišem kak sam revoltirana kak nas non stop zezaju.
na uvodnom predavanju sve lepo krasno...pravila ta i ta pa da se preddiplomski više formalno odijelio od diplomskog, prve tri samo stepenica u stjecanju diplome (mislim da to i piše u na službenim stranicama), pa ono vi samo polažite ispite i sve bude ok.
kvote su stvarno male, kaj još ove godine nebude problem jer nas nebu puno završilo do 9 mjeseca, ali već sljedeće godine bude problem jer je masa ljudi zaglavila na 2 godini i sad bude nekaj ljudi zaglavilo na trećoj...dakle, sljedeće godine bude tuča oko upada na diplomski, što u prijevodu znači da bude bilo ljudi koji su upisali naš predivni faks, a nebudu mogli diplomirati, kaj je baš bajno jer se s tih tri godine nemogu zaposliti u struci (jedino kaj znamo raditi a da se plaća je izrada web stranica Very Happy ).
zadnja stvar je to plaćanje...ono upišeš faks bez plaćanja i usred studiranja ti se veli ako hoćeš dalje, plati, tko ti je kriv kaj su ti ocjene za niš... baš kul Sad



_________________
Stultorum plena sunt omnia.

/Ciceron/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 11:21 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji su to točno matematički kolegiji? U tu grupu spada i matematičko modeliranje u biologiji?
Koji su to točno matematički kolegiji? U tu grupu spada i matematičko modeliranje u biologiji?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 11:28 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam se vise raspitala i onih spomenutih 1500 kn je tocno. To je receno sa sjednice bit ce objavljeno sluzbeno u roku tjedan-dva.

Navodno na FERu ce bit oko 300-400 studenata a upisuju ih 550 dakle imaju slobodno dosta mjesta i zele privuc studente zato je tak jeftino.

Prva generacija nece imat razredbeni a ubuduce ce bit, al opet ferovci su toga postedjeni (razredbenog). [size=9]Lijepo je vidit kak favoriziraju vlastite studente :([/size]


Btw nece bit ekonomaca-bolonjaca(oni imaju bolonju 4+1), al moglo bi bit starijih vec diplomiranih inzinjera koji bi htjeli magistar financija recimo il statistike, zast ne, ja bi da sam na njihovom mjestu... posebno ak se nisu mogli zaposlit samo s ovim
Malo sam se vise raspitala i onih spomenutih 1500 kn je tocno. To je receno sa sjednice bit ce objavljeno sluzbeno u roku tjedan-dva.

Navodno na FERu ce bit oko 300-400 studenata a upisuju ih 550 dakle imaju slobodno dosta mjesta i zele privuc studente zato je tak jeftino.

Prva generacija nece imat razredbeni a ubuduce ce bit, al opet ferovci su toga postedjeni (razredbenog). Lijepo je vidit kak favoriziraju vlastite studente Sad


Btw nece bit ekonomaca-bolonjaca(oni imaju bolonju 4+1), al moglo bi bit starijih vec diplomiranih inzinjera koji bi htjeli magistar financija recimo il statistike, zast ne, ja bi da sam na njihovom mjestu... posebno ak se nisu mogli zaposlit samo s ovim


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 11:33 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upisala sam ove godine jedan dodatni kolegij (znaci izvan onih obaveznih 60 bodova) i u referadi su mi rekli da ne moze uci u prosjek i u ukupnu sumu ECTS bodova. NIsam tocno sigurna zasto, uglavnom nesto zbog bolonje. Zato mi se taj kolegij pise kao kolegij za nadopunu znanja. Dakle, pitanje je : racuna li mi se i taj kolegij u u ovu jednadzbicu za diplomski ili sam ga polozila samo zato da mi lijepo izgleda u indeksu?
Upisala sam ove godine jedan dodatni kolegij (znaci izvan onih obaveznih 60 bodova) i u referadi su mi rekli da ne moze uci u prosjek i u ukupnu sumu ECTS bodova. NIsam tocno sigurna zasto, uglavnom nesto zbog bolonje. Zato mi se taj kolegij pise kao kolegij za nadopunu znanja. Dakle, pitanje je : racuna li mi se i taj kolegij u u ovu jednadzbicu za diplomski ili sam ga polozila samo zato da mi lijepo izgleda u indeksu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kpkp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (13:30:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 12:06 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma meni su ove kvote bas simpaticne. Po slobodnoj procjeni, na teorijsku ce 2 studenta, al neka njima 12 besplatnih mjesta.. dok ce na financijsku valjda 70 studenata koji imaju 30 besplatnih mjesta.. Bas super!

A super je i to sta u formulu nisu ukljuceni ponavljaci, tj. oni studenti koji su studirali po starom pa pali na bolonju.. Po formuli nije bitno sta su oni odbijali ocjene, po 4 puta izlazili jedan predmet, a na koncu i to sta su ponavljaci i redovni studenti bi trebali biti ispred njih!

:roll: :roll: :roll:
Ma meni su ove kvote bas simpaticne. Po slobodnoj procjeni, na teorijsku ce 2 studenta, al neka njima 12 besplatnih mjesta.. dok ce na financijsku valjda 70 studenata koji imaju 30 besplatnih mjesta.. Bas super!

A super je i to sta u formulu nisu ukljuceni ponavljaci, tj. oni studenti koji su studirali po starom pa pali na bolonju.. Po formuli nije bitno sta su oni odbijali ocjene, po 4 puta izlazili jedan predmet, a na koncu i to sta su ponavljaci i redovni studenti bi trebali biti ispred njih!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 12:45 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

he he he svi na fer na diplomski
he he he svi na fer na diplomski



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 13:09 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ovo je strasno.

Formula za izracun bodova je posebno strasna; ma ima smisla formula, slucajno meni matamaticki kolegiji ne stoje najbolje upravo iz navedenog razloga nepostojanja rokova.

No, bilo bi fer da nam malo popuste ovaj put, jer smo ipak prva generacija koja ce pristupiti razredbenom postupku za upis diplomskog. Tim vise sto nismo znali propozicije za upis do evo semestra prije.

Da sam znao, sigurno bih manje ucio racunarske kolegije, a vise elektrotehniku. :)

Sto se upisnih kvota tice, valjda znaju zasto su bas ovako stavili; nije isla svojedobno neka 'sluzbena' anketa u kojoj su bas takvo nesto pitali...?
Pa ovo je strasno.

Formula za izracun bodova je posebno strasna; ma ima smisla formula, slucajno meni matamaticki kolegiji ne stoje najbolje upravo iz navedenog razloga nepostojanja rokova.

No, bilo bi fer da nam malo popuste ovaj put, jer smo ipak prva generacija koja ce pristupiti razredbenom postupku za upis diplomskog. Tim vise sto nismo znali propozicije za upis do evo semestra prije.

Da sam znao, sigurno bih manje ucio racunarske kolegije, a vise elektrotehniku. Smile

Sto se upisnih kvota tice, valjda znaju zasto su bas ovako stavili; nije isla svojedobno neka 'sluzbena' anketa u kojoj su bas takvo nesto pitali...?




Zadnja promjena: Mad Wilson; 13:16 pon, 25. 2. 2008; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 13:09 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Uocite kljucnu stvar. Ocjene i ECTS bodovi iz matematickih kolegija boduju se najvise. Tko ima vise matematickih kolegija od studenata matematike?[/quote]

Ajmo za primjer uzet financijsku. Studenti s ekonomije će svojim peticama (sumnjam da su manje nego izvrsni studenti ekonomije zainteresirani za matematiku) preteći naše dvojke i trojke, bez obzira na koeficijente. Pa neka im, zaslužili su. Svi znaju kako je teško dobit 5 na ekonomiji, i to već na 5.-6. roku.. :lol:

Nije mi jasno, kome ovakav sistem ide u prilog? Kaj nije i u interesu faksa da na dodiplomske, kao i preddiplomske studije upisuje potencijalno dobre [b]matematičare[/b]? Stvarno se misli da će ljudi s raznih fakseva koji su na razne načine skupljali svoje ocjene biti uspješniji na dodiplomskom od ne-tako-uspješnih matematičara?

I zašto se, ak tako stvari stoje, u prve dvije bolonjske generacije upisalo čak 300 ljudi, kad sad ispada da je više od polovice njih bilo.. topovsko meso? :P Iako je puno ljudi palo poneki kolegij, ipak je veeelika većina nastavila studirat i prije ili kasnije će htjeti upisati dodiplomski... Zbog čega se problem 300 kandidata na 160ak slobodnih mjesta ne eliminira, nego samo prenosi na sljedeće generacije.

Znači, i uza svu redovnost (koja se u ovom sistemu bodovanja nimalo ne uvažava), mnogi se neće moć upisat na dodiplomski na MO-u, a zbog lejm ocjena ne mogu ni približno konkurirati na drugim faksevima.. Pa super. :lol:
krcko (napisa):
Uocite kljucnu stvar. Ocjene i ECTS bodovi iz matematickih kolegija boduju se najvise. Tko ima vise matematickih kolegija od studenata matematike?


Ajmo za primjer uzet financijsku. Studenti s ekonomije će svojim peticama (sumnjam da su manje nego izvrsni studenti ekonomije zainteresirani za matematiku) preteći naše dvojke i trojke, bez obzira na koeficijente. Pa neka im, zaslužili su. Svi znaju kako je teško dobit 5 na ekonomiji, i to već na 5.-6. roku.. Laughing

Nije mi jasno, kome ovakav sistem ide u prilog? Kaj nije i u interesu faksa da na dodiplomske, kao i preddiplomske studije upisuje potencijalno dobre matematičare? Stvarno se misli da će ljudi s raznih fakseva koji su na razne načine skupljali svoje ocjene biti uspješniji na dodiplomskom od ne-tako-uspješnih matematičara?

I zašto se, ak tako stvari stoje, u prve dvije bolonjske generacije upisalo čak 300 ljudi, kad sad ispada da je više od polovice njih bilo.. topovsko meso? Razz Iako je puno ljudi palo poneki kolegij, ipak je veeelika većina nastavila studirat i prije ili kasnije će htjeti upisati dodiplomski... Zbog čega se problem 300 kandidata na 160ak slobodnih mjesta ne eliminira, nego samo prenosi na sljedeće generacije.

Znači, i uza svu redovnost (koja se u ovom sistemu bodovanja nimalo ne uvažava), mnogi se neće moć upisat na dodiplomski na MO-u, a zbog lejm ocjena ne mogu ni približno konkurirati na drugim faksevima.. Pa super. Laughing



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 13:24 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

O da...
Umalo sam zaboravio. Te price o tome kako su preddiplomski i diplomski dva razlicita (da ne kazem nevezana) studija su osobito zabavne.

Ukoliko netko ubuduce osjeti potrebu podrzati navedenu tezu (ili ju barem koristiti kao smislenu), molit cu neka svakako navede za koje poslove (koja zanimanja) je kvalificiran bakalar; kako ga trziste rada prepoznaje.
O da...
Umalo sam zaboravio. Te price o tome kako su preddiplomski i diplomski dva razlicita (da ne kazem nevezana) studija su osobito zabavne.

Ukoliko netko ubuduce osjeti potrebu podrzati navedenu tezu (ili ju barem koristiti kao smislenu), molit cu neka svakako navede za koje poslove (koja zanimanja) je kvalificiran bakalar; kako ga trziste rada prepoznaje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 13:30 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pero"]Koji su to točno matematički kolegiji? U tu grupu spada i matematičko modeliranje u biologiji?[/quote]
Mislim da ne.
pero (napisa):
Koji su to točno matematički kolegiji? U tu grupu spada i matematičko modeliranje u biologiji?

Mislim da ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krafnica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 09. 2006. (20:50:28)
Postovi: (5F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 14:18 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kpkp"]

A super je i to sta u formulu nisu ukljuceni ponavljaci, tj. oni studenti koji su studirali po starom pa pali na bolonju.. Po formuli nije bitno sta su oni odbijali ocjene, po 4 puta izlazili jedan predmet

[/quote]

ne bih se bas slozila, po starom programu prosjek nije odredjivao na koji ces smjer upasti, ako se ne varam, a i rijetki su odbijali ocjene. oni koji jesu sad uglavnom nisu na bolonji nego su ili diplomirali ili su 4 godina starom programu.
kpkp (napisa):


A super je i to sta u formulu nisu ukljuceni ponavljaci, tj. oni studenti koji su studirali po starom pa pali na bolonju.. Po formuli nije bitno sta su oni odbijali ocjene, po 4 puta izlazili jedan predmet



ne bih se bas slozila, po starom programu prosjek nije odredjivao na koji ces smjer upasti, ako se ne varam, a i rijetki su odbijali ocjene. oni koji jesu sad uglavnom nisu na bolonji nego su ili diplomirali ili su 4 godina starom programu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D.E.A.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 05. 2005. (21:37:32)
Postovi: (57)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3
Lokacija: Tangenta ;)

PostPostano: 14:38 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije li diploma po starom sustavu = sta god dobili poslije 5 godine bolonje?
nebi li mi trebali imati jednaku sansu za zavrsiti fax kao i oni po starom sustavu,jer smo nakon studija "kao" jednaki.u ovom slucaju pricam o profesorima matetatike.mi nemozemo ic predavat u skolu dok ne odlusamo svih 5 godina,a da bi upisali 4.godinu moramo imat prosjek i ne odbijat ocjene i sve dat iz prve u roku od 2 tjedna. a po starom sustavu das sve 4 godine sa 2,dobis diplomu i to je to? mozes ic u skolu predavat bez problema.

zasto nama nitko nije nista rekao kad smo se upisivali na bolonju?znam da se sve mora dogovoriti u zadnji cas,al ipak...jer netko stvarno razmislio o uvjetima i da li su realni?i koliko ce se nas moc upisat opce na 4 godinu?prvo jedva cekamo da upisemo 4,a kad dodje vrijeme za to onda nemozemo jer nismo svi lumeni koji sve mogu dat s 4 ili 5.
nije li diploma po starom sustavu = sta god dobili poslije 5 godine bolonje?
nebi li mi trebali imati jednaku sansu za zavrsiti fax kao i oni po starom sustavu,jer smo nakon studija "kao" jednaki.u ovom slucaju pricam o profesorima matetatike.mi nemozemo ic predavat u skolu dok ne odlusamo svih 5 godina,a da bi upisali 4.godinu moramo imat prosjek i ne odbijat ocjene i sve dat iz prve u roku od 2 tjedna. a po starom sustavu das sve 4 godine sa 2,dobis diplomu i to je to? mozes ic u skolu predavat bez problema.

zasto nama nitko nije nista rekao kad smo se upisivali na bolonju?znam da se sve mora dogovoriti u zadnji cas,al ipak...jer netko stvarno razmislio o uvjetima i da li su realni?i koliko ce se nas moc upisat opce na 4 godinu?prvo jedva cekamo da upisemo 4,a kad dodje vrijeme za to onda nemozemo jer nismo svi lumeni koji sve mogu dat s 4 ili 5.



_________________
I cry when angels deserve to die...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 14:48 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="D.E.A."]nije li diploma po starom sustavu = sta god dobili poslije 5 godine bolonje?
nebi li mi trebali imati jednaku sansu za zavrsiti fax kao i oni po starom sustavu,jer smo nakon studija "kao" jednaki.u ovom slucaju pricam o profesorima matetatike.mi nemozemo ic predavat u skolu dok ne odlusamo svih 5 godina,a da bi upisali 4.godinu moramo imat prosjek i ne odbijat ocjene i sve dat iz prve u roku od 2 tjedna. a po starom sustavu das sve 4 godine sa 2,dobis diplomu i to je to? mozes ic u skolu predavat bez problema.

[/quote]

isto je i sa inžinjerima. i po starom su izjednačeni sa nama s tim da su oni na teret ministarstva završavali smjerove koje i plačamo 8k po godini. to mi baš nije logično?!
i nisam primjetila da se njima radile rang liste, prijamni ili bilo šta na upisu 3 godine niti su ovi kaj su na teret ministarstva trebali plačat
D.E.A. (napisa):
nije li diploma po starom sustavu = sta god dobili poslije 5 godine bolonje?
nebi li mi trebali imati jednaku sansu za zavrsiti fax kao i oni po starom sustavu,jer smo nakon studija "kao" jednaki.u ovom slucaju pricam o profesorima matetatike.mi nemozemo ic predavat u skolu dok ne odlusamo svih 5 godina,a da bi upisali 4.godinu moramo imat prosjek i ne odbijat ocjene i sve dat iz prve u roku od 2 tjedna. a po starom sustavu das sve 4 godine sa 2,dobis diplomu i to je to? mozes ic u skolu predavat bez problema.



isto je i sa inžinjerima. i po starom su izjednačeni sa nama s tim da su oni na teret ministarstva završavali smjerove koje i plačamo 8k po godini. to mi baš nije logično?!
i nisam primjetila da se njima radile rang liste, prijamni ili bilo šta na upisu 3 godine niti su ovi kaj su na teret ministarstva trebali plačat



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:39 pon, 25. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

OK, ajmo malo pojednostavniti stvari. Neda mi se sada sve citati i odgovarati pojedinacno. Namjera povjerenstva koje je sastavljalo formulu je bila:

1. Na diplomski studij ce se moci upisati svi studenti koji zavrse preddiplomski na PMF-MO. Kvote su porihtavane prema anketi u kojoj ste [b]vi[/b] pisali za koji studij ste zainteresirani.

2. Studij bi svima trebao biti besplatan, osim na Financijskoj. Tamo je interes veci od kapaciteta, pa ce studenti sa slabijim prosjekom ipak morati placati (ali ukupna kvota bi trebala biti dovoljna za [b]sve[/b]).

3. Smijete se prijaviti za nekoliko diplomskih studija. Dakle, nitko vam ne brani prijaviti se za Financijsku, neki drugi studij na PMF-MO i jos neki studij (npr. na FER-u) i onda u zadnji cas odluciti gdje cete se upisati, kad vidite kolika vam je skolarina.

4. Pravila rangiranja su takva da preferiraju studente matematike nad studentima drugih struka. Vama ce se vise-manje sve racunati kao matematika, cak i pojedini "racunarski" kolegiji. Kao sto ste vise puta spominjali, prvostupnika ekonomije se ne morate bojati jer ih nece biti.

Ako netko vidi razlog zbog kojeg nesto od gore navedenog ne bi bilo ispunjeno uz predlozena pravila rangiranja, molim da ga napise i obrazlozi. Vrlo je tesko predvidjeti koliko ce se stvarno ljudi javiti za pojedini studij i zato je moguce da ipak nece sve ispasti kako je planirano. Povjerenstvo koje je predlozilo kvote i pravila imalo je jako dobar uvid u broj potencijalnih prvostupnika i iskazane zelje za nastavak studija. Meni se cini da nisu pogrijesili.
OK, ajmo malo pojednostavniti stvari. Neda mi se sada sve citati i odgovarati pojedinacno. Namjera povjerenstva koje je sastavljalo formulu je bila:

1. Na diplomski studij ce se moci upisati svi studenti koji zavrse preddiplomski na PMF-MO. Kvote su porihtavane prema anketi u kojoj ste vi pisali za koji studij ste zainteresirani.

2. Studij bi svima trebao biti besplatan, osim na Financijskoj. Tamo je interes veci od kapaciteta, pa ce studenti sa slabijim prosjekom ipak morati placati (ali ukupna kvota bi trebala biti dovoljna za sve).

3. Smijete se prijaviti za nekoliko diplomskih studija. Dakle, nitko vam ne brani prijaviti se za Financijsku, neki drugi studij na PMF-MO i jos neki studij (npr. na FER-u) i onda u zadnji cas odluciti gdje cete se upisati, kad vidite kolika vam je skolarina.

4. Pravila rangiranja su takva da preferiraju studente matematike nad studentima drugih struka. Vama ce se vise-manje sve racunati kao matematika, cak i pojedini "racunarski" kolegiji. Kao sto ste vise puta spominjali, prvostupnika ekonomije se ne morate bojati jer ih nece biti.

Ako netko vidi razlog zbog kojeg nesto od gore navedenog ne bi bilo ispunjeno uz predlozena pravila rangiranja, molim da ga napise i obrazlozi. Vrlo je tesko predvidjeti koliko ce se stvarno ljudi javiti za pojedini studij i zato je moguce da ipak nece sve ispasti kako je planirano. Povjerenstvo koje je predlozilo kvote i pravila imalo je jako dobar uvid u broj potencijalnih prvostupnika i iskazane zelje za nastavak studija. Meni se cini da nisu pogrijesili.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 2 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan