Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Uvjeti za 4. i 5.godinu po Bolonji (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 22:06 uto, 26. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]pa sa 0.5
u tome i je cijela poanta koliko je formula kriva
[/quote]
Onda sam dobro procitao i shvatio tvoj post i slazem se s tobom.

Moje misljenje je da su kriteriji u principu OK do na tu katastrofalnu nelogicnost da se racunarski kolegiji boduju s koeficijentom 0.5 za smjer koji se zove - pazi sad - racunarstvo.
Nesi (napisa):
pa sa 0.5
u tome i je cijela poanta koliko je formula kriva

Onda sam dobro procitao i shvatio tvoj post i slazem se s tobom.

Moje misljenje je da su kriteriji u principu OK do na tu katastrofalnu nelogicnost da se racunarski kolegiji boduju s koeficijentom 0.5 za smjer koji se zove - pazi sad - racunarstvo.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:47 uto, 26. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad bi se racunarski predmeti izjednacili s matematikama, FER-ovci bi imali dosta veliku prednost nad nasim studentima. To sam vec rekao ali izgleda da nikog ne zanima. Ovako ce (navodno) nas student s prosjekom >=3.5 biti bolje rangiran od FER-ovca s prosjekom 5.0.

Zapravo ja mislim da bi najbolje bilo racunarstvo - granu matematike tretirati ravnopravno s matematikama, a racunarstvo - polje tehnickih znanosti mnoziti s koeficijentom oko 0.75. Za diplomski studij Racunarstvo, naravno. To bi smanjilo prednost koju dajemo studentima matematike, ali ja ni ne mislim da bismo trebali preferirati svakog naseg prvostupnika sa slabim prosjekom nad FER-ovim s dobrim prosjekom.
Kad bi se racunarski predmeti izjednacili s matematikama, FER-ovci bi imali dosta veliku prednost nad nasim studentima. To sam vec rekao ali izgleda da nikog ne zanima. Ovako ce (navodno) nas student s prosjekom >=3.5 biti bolje rangiran od FER-ovca s prosjekom 5.0.

Zapravo ja mislim da bi najbolje bilo racunarstvo - granu matematike tretirati ravnopravno s matematikama, a racunarstvo - polje tehnickih znanosti mnoziti s koeficijentom oko 0.75. Za diplomski studij Racunarstvo, naravno. To bi smanjilo prednost koju dajemo studentima matematike, ali ja ni ne mislim da bismo trebali preferirati svakog naseg prvostupnika sa slabim prosjekom nad FER-ovim s dobrim prosjekom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:20 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kad bi se racunarski predmeti izjednacili s matematikama, FER-ovci bi imali dosta veliku prednost nad nasim studentima. To sam vec rekao ali izgleda da nikog ne zanima. Ovako ce (navodno) nas student s prosjekom >=3.5 biti bolje rangiran od FER-ovca s prosjekom 5.0.[/quote]

Tocno tako - to mene ne zanima. Mene zanima to da se ljude rangira posteno i da kriteriji imaju smisla, gdje imati smisla u prijevodu znaci da se svaki racunarski kolegij slusan na MO-u mora bodovati sa faktorom 1 (za smjer racunarstvo), bez obzira da li ce to mozda za posljedicu imati to da se racunarski kolegiji s npr. FER-a takodjer boduju s faktorom 1.

Nadalje, zar nam ne bi trebao biti cilj i cast da ljudi koji nisu zavrsili preddiplomski studij matematike, nego neke druge studije (u Hrvatskoj ili inozemstvu) odlucuju za nastavak studiranja racunarstva na matematici? Zasto takve ljude demotivirati? Zar je bolje na diplomski studij upisati relativno loseg studenta koji je zavrsio preddiplomski studij matematike umjesto kvalitetnog studenta FER-a? Ne zaboravimo da ce svi oni koji upisu upisu diplomski studij na MO-u u trenutku upisa postati nasi studenti.


Edit:

[quote="krcko"]ja ni ne mislim da bismo trebali preferirati svakog naseg prvostupnika sa slabim prosjekom nad FER-ovim s dobrim prosjekom.[/quote]
U ovome se slazemo, s tim da je moja pozicija jos drasticnija - ja mislim da se uopce ne treba preferirati nekoga samo zato sto je zavrsio preddiplomski studij matematike na MO-u. Mi moramo (u duhu mobilnosti) odluciti koji su nam kriteriji bitni za upis diplomskih studija i nakon toga sve prvostupnike (bez obzira odakle i s kojeg fakulteta dolazili) tretirati jednako (kao sto jednako tretiramo sve maturante koji dolaze na prijemni).
krcko (napisa):
Kad bi se racunarski predmeti izjednacili s matematikama, FER-ovci bi imali dosta veliku prednost nad nasim studentima. To sam vec rekao ali izgleda da nikog ne zanima. Ovako ce (navodno) nas student s prosjekom >=3.5 biti bolje rangiran od FER-ovca s prosjekom 5.0.


Tocno tako - to mene ne zanima. Mene zanima to da se ljude rangira posteno i da kriteriji imaju smisla, gdje imati smisla u prijevodu znaci da se svaki racunarski kolegij slusan na MO-u mora bodovati sa faktorom 1 (za smjer racunarstvo), bez obzira da li ce to mozda za posljedicu imati to da se racunarski kolegiji s npr. FER-a takodjer boduju s faktorom 1.

Nadalje, zar nam ne bi trebao biti cilj i cast da ljudi koji nisu zavrsili preddiplomski studij matematike, nego neke druge studije (u Hrvatskoj ili inozemstvu) odlucuju za nastavak studiranja racunarstva na matematici? Zasto takve ljude demotivirati? Zar je bolje na diplomski studij upisati relativno loseg studenta koji je zavrsio preddiplomski studij matematike umjesto kvalitetnog studenta FER-a? Ne zaboravimo da ce svi oni koji upisu upisu diplomski studij na MO-u u trenutku upisa postati nasi studenti.


Edit:

krcko (napisa):
ja ni ne mislim da bismo trebali preferirati svakog naseg prvostupnika sa slabim prosjekom nad FER-ovim s dobrim prosjekom.

U ovome se slazemo, s tim da je moja pozicija jos drasticnija - ja mislim da se uopce ne treba preferirati nekoga samo zato sto je zavrsio preddiplomski studij matematike na MO-u. Mi moramo (u duhu mobilnosti) odluciti koji su nam kriteriji bitni za upis diplomskih studija i nakon toga sve prvostupnike (bez obzira odakle i s kojeg fakulteta dolazili) tretirati jednako (kao sto jednako tretiramo sve maturante koji dolaze na prijemni).



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:51 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Nadalje, zar nam ne bi trebao biti cilj i cast da ljudi koji nisu zavrsili preddiplomski studij matematike, nego neke druge studije (u Hrvatskoj ili inozemstvu) odlucuju za nastavak studiranja racunarstva na matematici? Zasto takve ljude demotivirati? Zar je bolje na diplomski studij upisati relativno loseg studenta koji je zavrsio preddiplomski studij matematike umjesto kvalitetnog studenta FER-a? Ne zaboravimo da ce svi oni koji upisu upisu diplomski studij na MO-u u trenutku upisa postati nasi studenti.[/quote]

Nije cilj demotivirati dobre kandidate za diplomski studij, nego sprijeciti demotivaciju za preddiplomski. Zamisli da si maturant koji cilja na MO-ov diplomski studij racunarstva. Koji bi preddiplomski izabrao? FER-ov na kojem imas malo matematike, puno racunarstva i vecinu predmeta polazes bez usmenog, ili nas na kojem imas puno matematike, malo racunarstva i eliminatorne usmene iz vecine predmeta? Ako ce ti se ocjene racunati isto, koliko dugo bi razmisljao?

Potpuno se slazem da bismo trebali nastojati privuci najbolje prvostupnike drugih struka i s drugih fakulteta i sveucilista. Medjutim, to se ne radi s cudnim formulama za razredbeni nego [b]kvalitetom studija[/b].

Nasih 10% najboljih studenata, kao i FER-ovih, mogu nastaviti studij gdje god zele i svuda ce biti uspjesni. Za preostalih 90% ipak bih dao prednost nasim studentima. Ne zato sto su pametniji / ljepsi / bolji u dusi, nego zato sto ih smatram [b]bolje pripremljenim[/b]. Usmeni ispiti i hrpa matematike na preddiplomskom studiju necemu sluze. Na diplomskom studiju mozete ocekivati jos zesce ispite i jos vise teskog gradiva natrpanog u malu satnicu.
mdoko (napisa):
Nadalje, zar nam ne bi trebao biti cilj i cast da ljudi koji nisu zavrsili preddiplomski studij matematike, nego neke druge studije (u Hrvatskoj ili inozemstvu) odlucuju za nastavak studiranja racunarstva na matematici? Zasto takve ljude demotivirati? Zar je bolje na diplomski studij upisati relativno loseg studenta koji je zavrsio preddiplomski studij matematike umjesto kvalitetnog studenta FER-a? Ne zaboravimo da ce svi oni koji upisu upisu diplomski studij na MO-u u trenutku upisa postati nasi studenti.


Nije cilj demotivirati dobre kandidate za diplomski studij, nego sprijeciti demotivaciju za preddiplomski. Zamisli da si maturant koji cilja na MO-ov diplomski studij racunarstva. Koji bi preddiplomski izabrao? FER-ov na kojem imas malo matematike, puno racunarstva i vecinu predmeta polazes bez usmenog, ili nas na kojem imas puno matematike, malo racunarstva i eliminatorne usmene iz vecine predmeta? Ako ce ti se ocjene racunati isto, koliko dugo bi razmisljao?

Potpuno se slazem da bismo trebali nastojati privuci najbolje prvostupnike drugih struka i s drugih fakulteta i sveucilista. Medjutim, to se ne radi s cudnim formulama za razredbeni nego kvalitetom studija.

Nasih 10% najboljih studenata, kao i FER-ovih, mogu nastaviti studij gdje god zele i svuda ce biti uspjesni. Za preostalih 90% ipak bih dao prednost nasim studentima. Ne zato sto su pametniji / ljepsi / bolji u dusi, nego zato sto ih smatram bolje pripremljenim. Usmeni ispiti i hrpa matematike na preddiplomskom studiju necemu sluze. Na diplomskom studiju mozete ocekivati jos zesce ispite i jos vise teskog gradiva natrpanog u malu satnicu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 0:52 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Mi moramo ([b]u duhu mobilnosti[/b]) odluciti koji su nam kriteriji bitni za upis diplomskih studija i nakon toga sve prvostupnike (bez obzira odakle i s kojeg fakulteta dolazili) tretirati jednako (kao sto jednako tretiramo sve maturante koji dolaze na prijemni).[/quote]

U duhu mobilnosti... Da, totalno ga ima u zraku. :D Zato su prvostupnici matematike valjda jedini u opasnosti izvisiti pri upisima na dodiplomski. Ostali fakulteti će, čini mi se, mobilnost prakticirati koliko i dosada Bolonju.. :lol:
mdoko (napisa):
Mi moramo (u duhu mobilnosti) odluciti koji su nam kriteriji bitni za upis diplomskih studija i nakon toga sve prvostupnike (bez obzira odakle i s kojeg fakulteta dolazili) tretirati jednako (kao sto jednako tretiramo sve maturante koji dolaze na prijemni).


U duhu mobilnosti... Da, totalno ga ima u zraku. Very Happy Zato su prvostupnici matematike valjda jedini u opasnosti izvisiti pri upisima na dodiplomski. Ostali fakulteti će, čini mi se, mobilnost prakticirati koliko i dosada Bolonju.. Laughing



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:58 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niste u opasnosti. Za one koji ce uspjeti bakalarirati ima vise nego dovoljno mjesta (besplatnih!), a nitko drugi nece biti tako lud izabrati diplomski studij matematike :lol: :wacky:
Niste u opasnosti. Za one koji ce uspjeti bakalarirati ima vise nego dovoljno mjesta (besplatnih!), a nitko drugi nece biti tako lud izabrati diplomski studij matematike Laughing Tup, tup, tup,...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:29 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Zapravo ja mislim da bi najbolje bilo racunarstvo - granu matematike tretirati ravnopravno s matematikama, a racunarstvo - polje tehnickih znanosti mnoziti s koeficijentom oko 0.75. Za diplomski studij Racunarstvo, naravno.[/quote]

Tocno to sam i napisao u svom rantu: da trebamo razlikovati "nase" (comp. science) i "FERovsko" (comp. engineering) racunarstvo i da "nase" - bas zbog pripremljenosti studenata koji to zavrse - trebamo tretirati kao i matematiku (za studije za koje to ima smisla; ne nuzno samo za Racunarstvo). :)
krcko (napisa):
Zapravo ja mislim da bi najbolje bilo racunarstvo - granu matematike tretirati ravnopravno s matematikama, a racunarstvo - polje tehnickih znanosti mnoziti s koeficijentom oko 0.75. Za diplomski studij Racunarstvo, naravno.


Tocno to sam i napisao u svom rantu: da trebamo razlikovati "nase" (comp. science) i "FERovsko" (comp. engineering) racunarstvo i da "nase" - bas zbog pripremljenosti studenata koji to zavrse - trebamo tretirati kao i matematiku (za studije za koje to ima smisla; ne nuzno samo za Racunarstvo). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 1:41 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Potpuno se slazem da bismo trebali nastojati privuci najbolje prvostupnike drugih struka i s drugih fakulteta i sveucilista. Medjutim, to se ne radi s cudnim formulama za razredbeni nego [b]kvalitetom studija[/b].

Nasih 10% najboljih studenata, kao i FER-ovih, mogu nastaviti studij gdje god zele i svuda ce biti uspjesni. Za preostalih 90% ipak bih dao prednost nasim studentima. Ne zato sto su pametniji / ljepsi / bolji u dusi, nego zato sto ih smatram [b]bolje pripremljenim[/b].[/quote]
Apsolutno se slazem. Ono sto je lose napravljeno je sto se nije razmisljalo o razredbenom sustavu dovoljno vremena, pa da se sastave kriteriji koji ce sto bolje mjeriti pripremljenost. Zasto se ne bi npr. ispiti koji su se polagali bez obaveznog usmenog ispita bodovali s koeficijentom 0.8? No, to bi se odnosilo i na nase kolegije kod kojih usmeni nije obavezan, a takvih ima podosta (neka ih studenti nabroje).

Ono sto zelim reci je da je situacija sada takva kakva je i zbog nedovoljne kolicine vremena utrosene na sastavljanje odgovarajucih razredbenih kriterija ne mozemo napraviti puno bolje od kriterija koji su usvojeni na proslom FV-u. Dakle, za sljedecu akademsku godinu se moramo zadovoljiti ovakvim kriterijima i to je manje-vise OK zbog relativno malog broja ljudi koji ce imati uvjete za upis na diplomski studij (jer se radi o prvoj generaciji). Ipak, nikako nam se ne bi smjelo dogoditi da ovakvi kriteriji ostanu i ubuduce.

Trebalo bi oformiti ekipu ljudi (profesora, asistenata i studenata) cija bi zadaca bila da u iducih godinu dana definiraju kriterije kojim ce se sto bolje mjeriti pripremljenost prvostupnika za svladavanje programa nasih diplomskih studija. Ako smatramo (a tu se slazem s tobom) da nas preddiplomski studij dobro priprema ljude za nas diplomski studij, onda moramo znati reci zbog cega je to tako. Kada budemo znali koji su to bitni elementi koji bi trebali garantirati odredjenu razinu pripremljenosti za svaladavanje diplomskog studija, onda cemo moci sastaviti objektivne kriterije za rangiranje kanditata na razredbenom postupku za diplomski studij. Tako postavljeni kriteriji ce za posljedicu imati to da ce se prvostupnici s MO-a lakse upisivati nego npr. prvostupnici s FER-a i to ne zato sto su pravila s predumisljajem dizajnirana iskljucivo u svrhu diskriminiranja u korist nasih studenata, nego upravo zbog toga sto su nasi studenti bolje pripremljeni za ono sto ih na diplomskom studiju ocekuje.
krcko (napisa):

Potpuno se slazem da bismo trebali nastojati privuci najbolje prvostupnike drugih struka i s drugih fakulteta i sveucilista. Medjutim, to se ne radi s cudnim formulama za razredbeni nego kvalitetom studija.

Nasih 10% najboljih studenata, kao i FER-ovih, mogu nastaviti studij gdje god zele i svuda ce biti uspjesni. Za preostalih 90% ipak bih dao prednost nasim studentima. Ne zato sto su pametniji / ljepsi / bolji u dusi, nego zato sto ih smatram bolje pripremljenim.

Apsolutno se slazem. Ono sto je lose napravljeno je sto se nije razmisljalo o razredbenom sustavu dovoljno vremena, pa da se sastave kriteriji koji ce sto bolje mjeriti pripremljenost. Zasto se ne bi npr. ispiti koji su se polagali bez obaveznog usmenog ispita bodovali s koeficijentom 0.8? No, to bi se odnosilo i na nase kolegije kod kojih usmeni nije obavezan, a takvih ima podosta (neka ih studenti nabroje).

Ono sto zelim reci je da je situacija sada takva kakva je i zbog nedovoljne kolicine vremena utrosene na sastavljanje odgovarajucih razredbenih kriterija ne mozemo napraviti puno bolje od kriterija koji su usvojeni na proslom FV-u. Dakle, za sljedecu akademsku godinu se moramo zadovoljiti ovakvim kriterijima i to je manje-vise OK zbog relativno malog broja ljudi koji ce imati uvjete za upis na diplomski studij (jer se radi o prvoj generaciji). Ipak, nikako nam se ne bi smjelo dogoditi da ovakvi kriteriji ostanu i ubuduce.

Trebalo bi oformiti ekipu ljudi (profesora, asistenata i studenata) cija bi zadaca bila da u iducih godinu dana definiraju kriterije kojim ce se sto bolje mjeriti pripremljenost prvostupnika za svladavanje programa nasih diplomskih studija. Ako smatramo (a tu se slazem s tobom) da nas preddiplomski studij dobro priprema ljude za nas diplomski studij, onda moramo znati reci zbog cega je to tako. Kada budemo znali koji su to bitni elementi koji bi trebali garantirati odredjenu razinu pripremljenosti za svaladavanje diplomskog studija, onda cemo moci sastaviti objektivne kriterije za rangiranje kanditata na razredbenom postupku za diplomski studij. Tako postavljeni kriteriji ce za posljedicu imati to da ce se prvostupnici s MO-a lakse upisivati nego npr. prvostupnici s FER-a i to ne zato sto su pravila s predumisljajem dizajnirana iskljucivo u svrhu diskriminiranja u korist nasih studenata, nego upravo zbog toga sto su nasi studenti bolje pripremljeni za ono sto ih na diplomskom studiju ocekuje.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 2:08 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do sada je bio obavezan usmeni samo na LA1, MA1 i MA2, svi ostali kolegiji se mogu položiti bez usmenog. I nije neka opcija...
Fora je u tome što je maksimalna ocjena bez usmenog 2-3.

Šta se tiče jednakosti upada na diplomske studije na MO-u. Ne vidim razloga da uvjeti upisa budu jednaki za studente svih fakulteta, kada niti uvjeti studiranja na njima nisu jednaki. Ako će MO rađe upisivat studente FER-a na diplomski nego svoje studente moglo se tako odmah reći, pa bi svi išli na FER da možemo upisat diplomski na PMF-u :lol: . I stvarno mislim da bi se ona elektrotehnika trebala maknut iz stručnih predmeta, ovo bi ipak trebao biti diplomski studij [b]matematike[/b] i još nečega u kombinaciji...
Sloboda, mobilnost sve je to Ok, ali neka se onda upišu prvo studenti MO-a koji su gubili svoje živce tri godine na ovom faksu, a onda postavljajte uvjete ostalima. Ili možda mislite da je student s prosjekom 3.0 koji recimo u jednom tjednu položi cjelu masu kolegija sa 3 lošiji od nekoga sa prosjekom 5.0 koji je jedan kolegij položio u 12. mjesecu, dva u 1. i još dva u 2, a ako je iz nečega i uspio dobiti 3 ili dva, nije uopće problem jer ima još "samo" 3 roka za popravit ocjenu.
Do sada je bio obavezan usmeni samo na LA1, MA1 i MA2, svi ostali kolegiji se mogu položiti bez usmenog. I nije neka opcija...
Fora je u tome što je maksimalna ocjena bez usmenog 2-3.

Šta se tiče jednakosti upada na diplomske studije na MO-u. Ne vidim razloga da uvjeti upisa budu jednaki za studente svih fakulteta, kada niti uvjeti studiranja na njima nisu jednaki. Ako će MO rađe upisivat studente FER-a na diplomski nego svoje studente moglo se tako odmah reći, pa bi svi išli na FER da možemo upisat diplomski na PMF-u Laughing . I stvarno mislim da bi se ona elektrotehnika trebala maknut iz stručnih predmeta, ovo bi ipak trebao biti diplomski studij matematike i još nečega u kombinaciji...
Sloboda, mobilnost sve je to Ok, ali neka se onda upišu prvo studenti MO-a koji su gubili svoje živce tri godine na ovom faksu, a onda postavljajte uvjete ostalima. Ili možda mislite da je student s prosjekom 3.0 koji recimo u jednom tjednu položi cjelu masu kolegija sa 3 lošiji od nekoga sa prosjekom 5.0 koji je jedan kolegij položio u 12. mjesecu, dva u 1. i još dva u 2, a ako je iz nečega i uspio dobiti 3 ili dva, nije uopće problem jer ima još "samo" 3 roka za popravit ocjenu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:44 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"]
Sloboda, mobilnost sve je to Ok, ali neka se onda upišu prvo studenti MO-a koji su gubili svoje živce tri godine na ovom faksu, a onda postavljajte uvjete ostalima. Ili možda mislite da je student s prosjekom 3.0 koji recimo u jednom tjednu položi cjelu masu kolegija sa 3 lošiji od nekoga sa prosjekom 5.0 koji je jedan kolegij položio u 12. mjesecu, dva u 1. i još dva u 2, a ako je iz nečega i uspio dobiti 3 ili dva, nije uopće problem jer ima još "samo" 3 roka za popravit ocjenu.[/quote]
Moje misljenje je da student koji je kolegije polagao redovito (kao sto je to kod nas obavezno) zasluzuje prednost pred onim koji kolegije nije polagao redovito, nego "po starom" tj. putem rokova (jer je to bitan element za dobru pripremljenost za ono sto se ocekuje na diplomskom studiju), no to se odnosi na [b]bilo kojeg[/b] studenta koji je polagao po principu kako se to kod nas polaze, a ne samo na studente MO-a.

Ne mozemo postavljati uvjete "ostalima", a ne traziti od nasih studenata da zadovoljavaju te iste uvjete. Uvjeti se moraju odnositi na sve ili na nikoga - sve ostalo je neposteno.

Sto se mene tice ovdje je EOD oko tehnickih stvari tipa [i]"Koliko vrijedi prosjek x ostvaren na ovaj nacin u odnosu na prosjek y ostvaren na onaj nacin?"[/i] Na takva pitanja odgovor bi trebala dati komisija koju sam predlozio u svom prethodnom postu i IMO predetaljna su da bi se o njima raspredalo po forumu.
matmih (napisa):

Sloboda, mobilnost sve je to Ok, ali neka se onda upišu prvo studenti MO-a koji su gubili svoje živce tri godine na ovom faksu, a onda postavljajte uvjete ostalima. Ili možda mislite da je student s prosjekom 3.0 koji recimo u jednom tjednu položi cjelu masu kolegija sa 3 lošiji od nekoga sa prosjekom 5.0 koji je jedan kolegij položio u 12. mjesecu, dva u 1. i još dva u 2, a ako je iz nečega i uspio dobiti 3 ili dva, nije uopće problem jer ima još "samo" 3 roka za popravit ocjenu.

Moje misljenje je da student koji je kolegije polagao redovito (kao sto je to kod nas obavezno) zasluzuje prednost pred onim koji kolegije nije polagao redovito, nego "po starom" tj. putem rokova (jer je to bitan element za dobru pripremljenost za ono sto se ocekuje na diplomskom studiju), no to se odnosi na bilo kojeg studenta koji je polagao po principu kako se to kod nas polaze, a ne samo na studente MO-a.

Ne mozemo postavljati uvjete "ostalima", a ne traziti od nasih studenata da zadovoljavaju te iste uvjete. Uvjeti se moraju odnositi na sve ili na nikoga - sve ostalo je neposteno.

Sto se mene tice ovdje je EOD oko tehnickih stvari tipa "Koliko vrijedi prosjek x ostvaren na ovaj nacin u odnosu na prosjek y ostvaren na onaj nacin?" Na takva pitanja odgovor bi trebala dati komisija koju sam predlozio u svom prethodnom postu i IMO predetaljna su da bi se o njima raspredalo po forumu.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:23 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije bas dobro niti da se svako malo mijenjaju pravila igre... studenti trebaju znati sto se isplati "ganjati", a sto ne. :?

Dodatno, ako bi se mijenjala pravila, ja bih rado vidio i ponder "trajanje studija", jer mi nisu isti studenti koji su trogodisnji studij zavrsili u 3 godine, kao oni koji ce to izvesti u 5 ili 6 godina. :)

A zasto se nije na vrijeme donosilo odluku o ovome... :neznam: Nije da nije bilo pitanja, pa se nitko nije sjetio da i to treba odluciti. :roll:
Nije bas dobro niti da se svako malo mijenjaju pravila igre... studenti trebaju znati sto se isplati "ganjati", a sto ne. Confused

Dodatno, ako bi se mijenjala pravila, ja bih rado vidio i ponder "trajanje studija", jer mi nisu isti studenti koji su trogodisnji studij zavrsili u 3 godine, kao oni koji ce to izvesti u 5 ili 6 godina. Smile

A zasto se nije na vrijeme donosilo odluku o ovome... Ja to stvarno ne znam Nije da nije bilo pitanja, pa se nitko nije sjetio da i to treba odluciti. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 8:13 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me sto s onim studentima koji zele iskljucivo financijsku i ne budu uopce primljeni, a kamo li da placaju? Sto je vrlo vjerojatna situacija da ce se takvih nac...jer meni je vrlo diskutabilno na temelju jedne nenajavljene ankete radit proracun za kvote... [size=9]npr. Milanovic se bas s anketama usrecio[/size]


Koliko sam upucena prije je nakon zavrsene 2godine na PMF-MO bilo usmjeravanje i svi su mogli upisat sta zele.... Trebalo bi to onda omogucit i ove godine, a sad u ovisnosti kako je tko bio uspjesan rangirat za placanje.... a mozda imat kvotu za strance nepmf-mo. Jer dobro da smo nakon ove 3 osposobljeni za radit nest konkretno... :roll: na FERu su bar neka usmjeravanja prije... kakva takva al pise neka struka u radnoj knjizici...

btw izradi web stranica bi dodala instrukcije za srednje/osnovne skole i to bi u biti pokiro sve sta znamo... malo tuzno



E i jos nesto. Izmedju ostalih pitanja na anketi je bilo :Informira li vas vas fakultet o diplomskim studijima? Ja do sada nisam cula da ce bit/je bila neka prezentacija il nesto razlicito od 3godine nepromjenjenih web-stranica. Jedino bih pohvalila prof. Mangera i prof. Grubisica na kolegiju Mreze racunala, svako malo bi na kraju tadasnje lekcije rekli tj najavili kolegij sljedbenik na diplomskom studiju Racunarstvo.... to je bilo bas fora, jer ti da uvid u ono sta ce se tamo ucit...Znam da ima dosta onih koji se dvoume...



@mdoko: I sami znamo da nije ista 5ica kod profesora XY kao kod XZ, hocemo li onda razlikovat kod kojeg profesora je polozen ispit a ne samo cinjenicu jel polagan usmeno. A iz cinjenice da netko nije pristupio nekom usmenom nije nuzno razlog jer je prihvatio nizu ponudjenu ocjenu, vec mozda zato jer u tim pravilima ne postoji usmeni ispit.
Ako vec zelimo da svacije znanje je jedini uvijet za upis onda je najbolje napravit razredbeni.




Mene jos brine nakon ove diskusije o Racunarstvu, vidim da se na to malo zaboravilo, sta ce bit sa razlicitim vrednovanjem izbornih kolegija?

Inace, cini mi se da ni ekonomci ni ferovci nisu oni kojih se treba bojati, vec ovi s ostalih matematickih fakulteta, jer meni da ih dodje 5 mi je puno zbog relativno male kvote :(
Zanima me sto s onim studentima koji zele iskljucivo financijsku i ne budu uopce primljeni, a kamo li da placaju? Sto je vrlo vjerojatna situacija da ce se takvih nac...jer meni je vrlo diskutabilno na temelju jedne nenajavljene ankete radit proracun za kvote... npr. Milanovic se bas s anketama usrecio


Koliko sam upucena prije je nakon zavrsene 2godine na PMF-MO bilo usmjeravanje i svi su mogli upisat sta zele.... Trebalo bi to onda omogucit i ove godine, a sad u ovisnosti kako je tko bio uspjesan rangirat za placanje.... a mozda imat kvotu za strance nepmf-mo. Jer dobro da smo nakon ove 3 osposobljeni za radit nest konkretno... Rolling Eyes na FERu su bar neka usmjeravanja prije... kakva takva al pise neka struka u radnoj knjizici...

btw izradi web stranica bi dodala instrukcije za srednje/osnovne skole i to bi u biti pokiro sve sta znamo... malo tuzno



E i jos nesto. Izmedju ostalih pitanja na anketi je bilo :Informira li vas vas fakultet o diplomskim studijima? Ja do sada nisam cula da ce bit/je bila neka prezentacija il nesto razlicito od 3godine nepromjenjenih web-stranica. Jedino bih pohvalila prof. Mangera i prof. Grubisica na kolegiju Mreze racunala, svako malo bi na kraju tadasnje lekcije rekli tj najavili kolegij sljedbenik na diplomskom studiju Racunarstvo.... to je bilo bas fora, jer ti da uvid u ono sta ce se tamo ucit...Znam da ima dosta onih koji se dvoume...



@mdoko: I sami znamo da nije ista 5ica kod profesora XY kao kod XZ, hocemo li onda razlikovat kod kojeg profesora je polozen ispit a ne samo cinjenicu jel polagan usmeno. A iz cinjenice da netko nije pristupio nekom usmenom nije nuzno razlog jer je prihvatio nizu ponudjenu ocjenu, vec mozda zato jer u tim pravilima ne postoji usmeni ispit.
Ako vec zelimo da svacije znanje je jedini uvijet za upis onda je najbolje napravit razredbeni.




Mene jos brine nakon ove diskusije o Racunarstvu, vidim da se na to malo zaboravilo, sta ce bit sa razlicitim vrednovanjem izbornih kolegija?

Inace, cini mi se da ni ekonomci ni ferovci nisu oni kojih se treba bojati, vec ovi s ostalih matematickih fakulteta, jer meni da ih dodje 5 mi je puno zbog relativno male kvote Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:50 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Zanima me sto s onim studentima koji zele iskljucivo financijsku i ne budu uopce primljeni, a kamo li da placaju? Sto je vrlo vjerojatna situacija da ce se takvih nac...jer meni je vrlo diskutabilno na temelju jedne nenajavljene ankete radit proracun za kvote... [size=9]npr. Milanovic se bas s anketama usrecio[/size][/quote]

"Anketa" se prilicno razlikuje od bilo koje politicke i/ili marketinske. Popunjavali su je [b]svi[/b] nasi studenti koji su upisivali 3. godinu. To je kao da anketu popuni 100% birackog tijela. Sjeti se da izbori imaju odaziv samo oko 50%.

Brojke koje smo dobili nisu nekakve procjene, nego su gornje medje za stvarni broj nasih kandidata. I vjerojatno se ne dostizu jer ce i na trecoj godini neko pasti neki kolegij.
nana (napisa):
Zanima me sto s onim studentima koji zele iskljucivo financijsku i ne budu uopce primljeni, a kamo li da placaju? Sto je vrlo vjerojatna situacija da ce se takvih nac...jer meni je vrlo diskutabilno na temelju jedne nenajavljene ankete radit proracun za kvote... npr. Milanovic se bas s anketama usrecio


"Anketa" se prilicno razlikuje od bilo koje politicke i/ili marketinske. Popunjavali su je svi nasi studenti koji su upisivali 3. godinu. To je kao da anketu popuni 100% birackog tijela. Sjeti se da izbori imaju odaziv samo oko 50%.

Brojke koje smo dobili nisu nekakve procjene, nego su gornje medje za stvarni broj nasih kandidata. I vjerojatno se ne dostizu jer ce i na trecoj godini neko pasti neki kolegij.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 9:52 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]@mdoko: I sami znamo da nije ista 5ica kod profesora XY kao kod XZ, hocemo li onda razlikovat kod kojeg profesora je polozen ispit a ne samo cinjenicu jel polagan usmeno. A iz cinjenice da netko nije pristupio nekom usmenom nije nuzno razlog jer je prihvatio nizu ponudjenu ocjenu, vec mozda zato jer u tim pravilima ne postoji usmeni ispit.
Ako vec zelimo da svacije znanje je jedini uvijet za upis onda je najbolje [b]napravit razredbeni[/b].

Mene jos brine nakon ove diskusije o Racunarstvu, vidim da se na to malo zaboravilo, sta ce bit sa razlicitim vrednovanjem izbornih kolegija?

Inace, cini mi se da ni ekonomci ni ferovci nisu oni kojih se treba bojati, vec ovi s ostalih matematickih fakulteta, jer meni da ih dodje 5 mi je puno zbog relativno male kvote :([/quote]

Ma upravo to. U duhu ravnopravnosti o kojoj mdoko prica jedina fer opcija je razredbeni ispit; svi pristupaju ispitu i koliko znaju, toliki im rang. To je jedini objektivni kriterij koji doista nudi ravnopravnost u rangiranju. U ovaj model s tom formulom pa racunanjem nekako nemam povjerenja; uvijek ce netko ostati zakinut, a model se, cini se, nastimava da studentima pojedinih (konkretnih!) fakulteta osigura ravnopravnost.
nana (napisa):
@mdoko: I sami znamo da nije ista 5ica kod profesora XY kao kod XZ, hocemo li onda razlikovat kod kojeg profesora je polozen ispit a ne samo cinjenicu jel polagan usmeno. A iz cinjenice da netko nije pristupio nekom usmenom nije nuzno razlog jer je prihvatio nizu ponudjenu ocjenu, vec mozda zato jer u tim pravilima ne postoji usmeni ispit.
Ako vec zelimo da svacije znanje je jedini uvijet za upis onda je najbolje napravit razredbeni.

Mene jos brine nakon ove diskusije o Racunarstvu, vidim da se na to malo zaboravilo, sta ce bit sa razlicitim vrednovanjem izbornih kolegija?

Inace, cini mi se da ni ekonomci ni ferovci nisu oni kojih se treba bojati, vec ovi s ostalih matematickih fakulteta, jer meni da ih dodje 5 mi je puno zbog relativno male kvote Sad


Ma upravo to. U duhu ravnopravnosti o kojoj mdoko prica jedina fer opcija je razredbeni ispit; svi pristupaju ispitu i koliko znaju, toliki im rang. To je jedini objektivni kriterij koji doista nudi ravnopravnost u rangiranju. U ovaj model s tom formulom pa racunanjem nekako nemam povjerenja; uvijek ce netko ostati zakinut, a model se, cini se, nastimava da studentima pojedinih (konkretnih!) fakulteta osigura ravnopravnost.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 10:08 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Zanima me sto s onim studentima koji zele iskljucivo financijsku i ne budu uopce primljeni, a kamo li da placaju?[/quote]
Isto sto i s maturantom koji nakon srednje skole zeli upistati samo medicinu, a nadje se ispod crte.

[quote]
Koliko sam upucena prije je nakon zavrsene 2godine na PMF-MO bilo usmjeravanje i svi su mogli upisat sta zele.... Trebalo bi to onda omogucit i ove godine[/quote]
Prije je to bio jedan cetverogodisnji studij. Sada je situacija takva da nakon [b]zavrsenog[/b] preddiplomskog studija upisujete [b]novi[/b] diplomski studij. Dakle, nema razloga zasto bi vam se jamcilo da mozete upisat studij koji zelite bez ikakvih kvota.

Analogna situacija bi bila da nakon zavrsene srednje skole trazite da vam se omoguci studij po zelji bez ikakvih kvota.

[quote]btw izradi web stranica bi dodala instrukcije za srednje/osnovne skole i to bi u biti pokiro sve sta znamo... malo tuzno[/quote]
Uopce se ne bih slozio. Cak bih rekao da je izrada web stranica najmanje bitna od svega sto ste naucili.Meni je takodjer tek pred kraj trece godine postalo jasno koliko sam zapravo stvari na faksu naucio, a da nisam ni primjetio.





[quote]Ako vec zelimo da svacije znanje je jedini uvijet za upis onda je najbolje napravit razredbeni.[/quote]
Zasto ne? I to je legitimna politika za rangiranje. Ja bih osobno pokusao izbjeci razredbeni ispit, ali ga ne bih a priori odbacio kao mogucnost, no za razredbeni bih se odlucio tek kad bi se utvrdilo da su sve ostale metode neefikasne ili iz nekog razloga neprihvatljive.
nana (napisa):
Zanima me sto s onim studentima koji zele iskljucivo financijsku i ne budu uopce primljeni, a kamo li da placaju?

Isto sto i s maturantom koji nakon srednje skole zeli upistati samo medicinu, a nadje se ispod crte.

Citat:

Koliko sam upucena prije je nakon zavrsene 2godine na PMF-MO bilo usmjeravanje i svi su mogli upisat sta zele.... Trebalo bi to onda omogucit i ove godine

Prije je to bio jedan cetverogodisnji studij. Sada je situacija takva da nakon zavrsenog preddiplomskog studija upisujete novi diplomski studij. Dakle, nema razloga zasto bi vam se jamcilo da mozete upisat studij koji zelite bez ikakvih kvota.

Analogna situacija bi bila da nakon zavrsene srednje skole trazite da vam se omoguci studij po zelji bez ikakvih kvota.

Citat:
btw izradi web stranica bi dodala instrukcije za srednje/osnovne skole i to bi u biti pokiro sve sta znamo... malo tuzno

Uopce se ne bih slozio. Cak bih rekao da je izrada web stranica najmanje bitna od svega sto ste naucili.Meni je takodjer tek pred kraj trece godine postalo jasno koliko sam zapravo stvari na faksu naucio, a da nisam ni primjetio.





Citat:
Ako vec zelimo da svacije znanje je jedini uvijet za upis onda je najbolje napravit razredbeni.

Zasto ne? I to je legitimna politika za rangiranje. Ja bih osobno pokusao izbjeci razredbeni ispit, ali ga ne bih a priori odbacio kao mogucnost, no za razredbeni bih se odlucio tek kad bi se utvrdilo da su sve ostale metode neefikasne ili iz nekog razloga neprihvatljive.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 10:34 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@mdoko: Ne radi se o tome da nas faks nista nije naucio. Radi se o tome da nemamo nekih konkretnih kvalifikacija s kojima bismo mogli traziti posao nakon ove tri godine.
Diplomski je poseban studij i ove godine cemo ga svi upisati samo zato jer "smo imali srece" da je puno ljudi palo. A i to cemo jos vidjeti kad zavsre upisi. A sto iduce godine? Cak i ako se povecaju kvote, uz sve koji su pali u ove dvije (tj. bit ce tri) godine bit ce jako puno kandidata za diplomski. Nitko nam nije dao konkretne informacije sto se zapravo moze raditi nakon tri godine studiranja.

Btw. i mene zanima hoce li biti nekog predstavljanja diplomskih smjerova. Svima nam je jasno o cemu se na kojem smjeru radi, ali bilo bi lijepo da se organizira nekakvo predstavljanje i da nam se usput objasni kako ce to sad po bolonji biti organizirano. Pa da se mi neodlucni lakse odlucimo. :)
@mdoko: Ne radi se o tome da nas faks nista nije naucio. Radi se o tome da nemamo nekih konkretnih kvalifikacija s kojima bismo mogli traziti posao nakon ove tri godine.
Diplomski je poseban studij i ove godine cemo ga svi upisati samo zato jer "smo imali srece" da je puno ljudi palo. A i to cemo jos vidjeti kad zavsre upisi. A sto iduce godine? Cak i ako se povecaju kvote, uz sve koji su pali u ove dvije (tj. bit ce tri) godine bit ce jako puno kandidata za diplomski. Nitko nam nije dao konkretne informacije sto se zapravo moze raditi nakon tri godine studiranja.

Btw. i mene zanima hoce li biti nekog predstavljanja diplomskih smjerova. Svima nam je jasno o cemu se na kojem smjeru radi, ali bilo bi lijepo da se organizira nekakvo predstavljanje i da nam se usput objasni kako ce to sad po bolonji biti organizirano. Pa da se mi neodlucni lakse odlucimo. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:02 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Nitko nam nije dao konkretne informacije sto se zapravo moze raditi nakon tri godine studiranja.[/quote]

Taj info vam nitko niti ne moze dati, dok ne vidimo kako trziste reagira na bakalare. :(
renata (napisa):
Nitko nam nije dao konkretne informacije sto se zapravo moze raditi nakon tri godine studiranja.


Taj info vam nitko niti ne moze dati, dok ne vidimo kako trziste reagira na bakalare. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:17 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Predstavljanje diplomskih studija bilo je svake godine na otvorenom danu fakulteta. Po mom sudu nepotrebno, jer maturanti koji tamo dolaze uglavnom se brinu samo o preddiplomskom studiju. Bit ce valjda i ove godine pa mozete i vi doci, tamo negdje u 5. mjesecu.

Ni u starom sistemu kad diplomiras nisi dobio popis poslova za koje se mozes javiti. Citas oglase i javljas se za poslove koji te privlace. Vasa generacija je posebna po tome sto ste prvi prvostupnici koji ce se pojaviti na trzistu rada (kao i u svemu do sada :) ), no meni se cini da bi se to vrlo lako moglo okrenuti u vasu korist. O tome se vec puno pisalo [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9870]ovdje[/url], [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10535]ovdje[/url] i [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10372&&start=26]ovdje[/url].

Kvote ce se svake godine porihtavati sukladno potrebama i mogucnostima. Potpuno isto je s kvotama za preddiplomski, diplomski su studiji kao i svaki drugi.
Predstavljanje diplomskih studija bilo je svake godine na otvorenom danu fakulteta. Po mom sudu nepotrebno, jer maturanti koji tamo dolaze uglavnom se brinu samo o preddiplomskom studiju. Bit ce valjda i ove godine pa mozete i vi doci, tamo negdje u 5. mjesecu.

Ni u starom sistemu kad diplomiras nisi dobio popis poslova za koje se mozes javiti. Citas oglase i javljas se za poslove koji te privlace. Vasa generacija je posebna po tome sto ste prvi prvostupnici koji ce se pojaviti na trzistu rada (kao i u svemu do sada Smile ), no meni se cini da bi se to vrlo lako moglo okrenuti u vasu korist. O tome se vec puno pisalo ovdje, ovdje i ovdje.

Kvote ce se svake godine porihtavati sukladno potrebama i mogucnostima. Potpuno isto je s kvotama za preddiplomski, diplomski su studiji kao i svaki drugi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 15:47 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vezano za anketu, ispunjavala se u 9. mjesecu... evo mogui rec za sebe uopce nisam napisala sta me trenutno zanima.... mislim da bi bilo puno bolje da ste je prije kolokvija napravili... a ako se ne varam i bila je neka anketa tad... valjda ne ta prema kojoj se sve ovo sastavilo...

a i s tim koliko je pristupljeno tome ozbiljno... a i btw odgovorno tvrdim da bih mogla naci neke koji je uopce nisu ispunili tak da nije 100% populacije ;)

@mdoko: Taj neupisani student je sva pravila znao prije... rijec je o tome da je sve ovo 5 do 12 doneseno bez ikakve rasprave. Nama su svi ono govorili vaznije je proc jer to je u krajnjoj liniji imperativ bolonje da se ne zapinje vec prolazi... a onda na kraju se pojavi mogucnost neupisivanja...
Evo ja te pitam sta onda upisati ako ne ovo? Dakle ja sma XX i imam zavrsene 3godine, bakalar sam matematike... ono gadno sam ispod crte za financiju.. nema sanse da cekam jos novu godinu kad vec ove osakacene prve nisam... prijavio se na terijsku i upao, hmmm zar da to studiram iako fakat ono ne bi... i gdje jos... fer? hmmm al ja bi financijsku nest iz tog odrucja... ekonomiju? oni nemaju bolonju ko mi... jedino mi osijek pada na pamet..... i tak to ti je to... kak je to sve u svijetu ideja zamisljeno bi super funkcioniralo al realno jedino mi i fer doslovno provodimo bolonju tak da vrlo tesko.......

Sve je meni jasno da su to dva razlicita studija al konkretno jedan je prirodni nastavak drugog, meni je opce tesko zamislit da bi netko s drugog fakulteta mogao lako ove 2godine studirat.

Lako je vama svima o ovome govorit jer nije rijec o vasoj buducnosti. Mi smo ti koji cemo ovo izgurat... tak da..... ne bih ja bila bas tak brutalna.

Zivi bili pa vidili da se doista svi upisu...
Vezano za anketu, ispunjavala se u 9. mjesecu... evo mogui rec za sebe uopce nisam napisala sta me trenutno zanima.... mislim da bi bilo puno bolje da ste je prije kolokvija napravili... a ako se ne varam i bila je neka anketa tad... valjda ne ta prema kojoj se sve ovo sastavilo...

a i s tim koliko je pristupljeno tome ozbiljno... a i btw odgovorno tvrdim da bih mogla naci neke koji je uopce nisu ispunili tak da nije 100% populacije Wink

@mdoko: Taj neupisani student je sva pravila znao prije... rijec je o tome da je sve ovo 5 do 12 doneseno bez ikakve rasprave. Nama su svi ono govorili vaznije je proc jer to je u krajnjoj liniji imperativ bolonje da se ne zapinje vec prolazi... a onda na kraju se pojavi mogucnost neupisivanja...
Evo ja te pitam sta onda upisati ako ne ovo? Dakle ja sma XX i imam zavrsene 3godine, bakalar sam matematike... ono gadno sam ispod crte za financiju.. nema sanse da cekam jos novu godinu kad vec ove osakacene prve nisam... prijavio se na terijsku i upao, hmmm zar da to studiram iako fakat ono ne bi... i gdje jos... fer? hmmm al ja bi financijsku nest iz tog odrucja... ekonomiju? oni nemaju bolonju ko mi... jedino mi osijek pada na pamet..... i tak to ti je to... kak je to sve u svijetu ideja zamisljeno bi super funkcioniralo al realno jedino mi i fer doslovno provodimo bolonju tak da vrlo tesko.......

Sve je meni jasno da su to dva razlicita studija al konkretno jedan je prirodni nastavak drugog, meni je opce tesko zamislit da bi netko s drugog fakulteta mogao lako ove 2godine studirat.

Lako je vama svima o ovome govorit jer nije rijec o vasoj buducnosti. Mi smo ti koji cemo ovo izgurat... tak da..... ne bih ja bila bas tak brutalna.

Zivi bili pa vidili da se doista svi upisu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kpkp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (13:30:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:57 sri, 27. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Dakle, nema razloga zasto bi vam se jamcilo da mozete upisat studij koji zelite bez ikakvih kvota.
[/quote]

Mozda zato jer studenti po staron sistemu dobiju titulu dipl.ing. koja im se sad izjednacuje s nasom nakon 5 godina.. Mag ili sta vec? A njima, bez obzira koliko losi bili, nitko na drugoj ili trecoj godini nije dao nikakve kvote i uvjete ili sta god vec, i reka da njemu nema dalje studiranja na pmf-mo.. A s nama je druga prica..


A iman i jedno pitanje.. Koje su uopce konkretne brojke? Koliko nas je na trecoj? Koliko od toga redovno?
Citat:

Dakle, nema razloga zasto bi vam se jamcilo da mozete upisat studij koji zelite bez ikakvih kvota.


Mozda zato jer studenti po staron sistemu dobiju titulu dipl.ing. koja im se sad izjednacuje s nasom nakon 5 godina.. Mag ili sta vec? A njima, bez obzira koliko losi bili, nitko na drugoj ili trecoj godini nije dao nikakve kvote i uvjete ili sta god vec, i reka da njemu nema dalje studiranja na pmf-mo.. A s nama je druga prica..


A iman i jedno pitanje.. Koje su uopce konkretne brojke? Koliko nas je na trecoj? Koliko od toga redovno?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 5 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan