Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zavrsni iz Mreža računala
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Računarski kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 1:53 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

hahaha!
od tebe to nisam očekival stari! takav nož u leđa..ma da nož, koplje!

naravno da nije u pravu, samo me malo zeza! :)
hahaha!
od tebe to nisam očekival stari! takav nož u leđa..ma da nož, koplje!

naravno da nije u pravu, samo me malo zeza! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 1:56 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Šalim se, govorili su da je točno ta skala koja piše, nije bilo nikakve naznake o mogućnosti mjenjanja iste.

Tak da zurpa ima potpuno pravo

DAJMO DA PROĐU!!!
Šalim se, govorili su da je točno ta skala koja piše, nije bilo nikakve naznake o mogućnosti mjenjanja iste.

Tak da zurpa ima potpuno pravo

DAJMO DA PROĐU!!!



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (00:39:43)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 11:38 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Takodjer se slazem da mijenjanje pravila ostavlja los dojam.

[quote="zurpa"]..učil bi manje za završni ispit...[/quote]

Zar stvarno tako mislis? Ucis samo da bude dobra ocjena? :shock:
Ajd neka bude tako za neke kolegije al nadam se da nije za sve... :twisted:

[quote="alen"]...DAJMO DA PROĐU!!![/quote]

Ne kuzim ovo... nije nista spusteno za dva. Ili ti to mislis opcenito...
Takodjer se slazem da mijenjanje pravila ostavlja los dojam.

zurpa (napisa):
..učil bi manje za završni ispit...


Zar stvarno tako mislis? Ucis samo da bude dobra ocjena? Shocked
Ajd neka bude tako za neke kolegije al nadam se da nije za sve... Twisted Evil

alen (napisa):
...DAJMO DA PROĐU!!!


Ne kuzim ovo... nije nista spusteno za dva. Ili ti to mislis opcenito...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 12:01 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="iuppiter"]neznam čemu toliko uzrujvanja oko sniženja praga za neke ocjene... malo smo već sami sebi postali dosadni... sad govorim općenito
[snip]
zašto bi se zabrinjavali oko tuđih ocjena, imamo svoje - uostalom, u četvrtak je popravni ispit, tko nije zadovoljan ocjenom ima šansu je dići.[/quote]

Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.

[quote="zoja"]
[quote="zurpa"]..učil bi manje za završni ispit...[/quote]
Zar stvarno tako mislis? Ucis samo da bude dobra ocjena? :shock:.[/quote]

Naravno da tak misli - kad imaš više kolokvija i završnih ispita u dva tjedna, treba realno računati - a tome bi trebali služiti kriteriji.
Specijalno, o odnosu realnog znanja i bodovanja na ovom kriteriju napisal sam već ranije.
Zbog toga je tvoje pitanje "samo da bude dobra ocjena" zlonamjerno iskrivljavanje.
iuppiter (napisa):
neznam čemu toliko uzrujvanja oko sniženja praga za neke ocjene... malo smo već sami sebi postali dosadni... sad govorim općenito
[snip]
zašto bi se zabrinjavali oko tuđih ocjena, imamo svoje - uostalom, u četvrtak je popravni ispit, tko nije zadovoljan ocjenom ima šansu je dići.


Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.

zoja (napisa):

zurpa (napisa):
..učil bi manje za završni ispit...

Zar stvarno tako mislis? Ucis samo da bude dobra ocjena? Shocked.


Naravno da tak misli - kad imaš više kolokvija i završnih ispita u dva tjedna, treba realno računati - a tome bi trebali služiti kriteriji.
Specijalno, o odnosu realnog znanja i bodovanja na ovom kriteriju napisal sam već ranije.
Zbog toga je tvoje pitanje "samo da bude dobra ocjena" zlonamjerno iskrivljavanje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 13:06 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zoja"]Ucis samo da bude dobra ocjena? Shocked [/quote]

mreže su malo štreberski kolegij..mislim ova predavanja..i recimo ak prođem dvaput sva predavanja, skužim i znam manje više sve..al se vjerojatno nebi mogel sjetiti svega kaj piše o nečemu (nekoj temi)..a na testu se traži da budeš dosta pedantan i u potpunosti odgovoriš na pitanje (ako hoćeš dobiti sve bodove, naravno)..
pa zato prođeš još nekoliko puta predavanja da poloviš čim više detalja..al oni budu nakon par tjedana onak isparili i ostalu bu sam ono temeljno kaj sam znal i nakon dva put..

..bar mi se tak čini..
zoja (napisa):
Ucis samo da bude dobra ocjena? Shocked


mreže su malo štreberski kolegij..mislim ova predavanja..i recimo ak prođem dvaput sva predavanja, skužim i znam manje više sve..al se vjerojatno nebi mogel sjetiti svega kaj piše o nečemu (nekoj temi)..a na testu se traži da budeš dosta pedantan i u potpunosti odgovoriš na pitanje (ako hoćeš dobiti sve bodove, naravno)..
pa zato prođeš još nekoliko puta predavanja da poloviš čim više detalja..al oni budu nakon par tjedana onak isparili i ostalu bu sam ono temeljno kaj sam znal i nakon dva put..

..bar mi se tak čini..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 13:09 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apsolutno podržavam bilo kakvo snižavanje kriterija nakon objave rezultata. (ova promjena iz mreža nije ni na koji način utjecala na moju ocjenu)
Apsolutno podržavam bilo kakvo snižavanje kriterija nakon objave rezultata. (ova promjena iz mreža nije ni na koji način utjecala na moju ocjenu)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2007. (00:39:43)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 13:10 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marvin"]
Zbog toga je tvoje pitanje "samo da bude dobra ocjena" zlonamjerno iskrivljavanje.[/quote]

Nista nisam mislila zlonamjerno. Uvjerena sam da ne uci samo radi ocjene al oni stariji koji citaju ovo mogli bi dobiti dojam da nam je samo stalo do ocjena. Znas kakvo raspolozenje vlada... Htjela sam da me negira.
Marvin (napisa):

Zbog toga je tvoje pitanje "samo da bude dobra ocjena" zlonamjerno iskrivljavanje.


Nista nisam mislila zlonamjerno. Uvjerena sam da ne uci samo radi ocjene al oni stariji koji citaju ovo mogli bi dobiti dojam da nam je samo stalo do ocjena. Znas kakvo raspolozenje vlada... Htjela sam da me negira.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 13:43 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@zurpa: Ma ja mislim da ti si najbolji, kuis kad fakat jesi. Znam da si nemos pomoc :victory:
@zurpa: Ma ja mislim da ti si najbolji, kuis kad fakat jesi. Znam da si nemos pomoc Pooobjeeedaaaa!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 14:10 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zoja"][quote="alen"]...DAJMO DA PROĐU!!![/quote]

Ne kuzim ovo... nije nista spusteno za dva. Ili ti to mislis opcenito...[/quote]

Pa kažem da kad su se već svi kriteriji spustili, mogli su se i za prolaz. Ovak je moj prijatelj kojeg volim osto zakinut :(

DAJMO DA PROĐU!!!
zoja (napisa):
alen (napisa):
...DAJMO DA PROĐU!!!


Ne kuzim ovo... nije nista spusteno za dva. Ili ti to mislis opcenito...


Pa kažem da kad su se već svi kriteriji spustili, mogli su se i za prolaz. Ovak je moj prijatelj kojeg volim osto zakinut Sad

DAJMO DA PROĐU!!!



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gredicak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (13:23:54)
Postovi: (D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 16:55 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj je pisalo kad su rezultati?
Kaj je pisalo kad su rezultati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iuppiter
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (12:15:51)
Postovi: (6A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 7
Lokacija: Nigdjezemska

PostPostano: 17:01 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marvin"]
Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.
[/quote]
iskreno, dođe mi malo žal kad vidim da je okorjeli prepisivač dobil prolaz bez usmenog, a ja moram na usmeni za 2...ali s druge strane, da vidim prepisati i ja bi prepisala kad vidim da drugi to rade bez posljedica ( al fora je da sam tolko ćorava da jedva vidim kaj ja pišem, a kamo li kaj piše netko blizu mene ili sa sitno-napisanog šalabahtera, ne zezam se).
ali ne frustriram se više zbog toga kak i zakaj je netko drugi došel do svoje ocjene jer mi netreba još i to, više se brinem kak bum napisala test za najviše kolko mogu i znam, a ne da si kalkuliram kolko mi je dosta za riješiti.
Marvin (napisa):

Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.

iskreno, dođe mi malo žal kad vidim da je okorjeli prepisivač dobil prolaz bez usmenog, a ja moram na usmeni za 2...ali s druge strane, da vidim prepisati i ja bi prepisala kad vidim da drugi to rade bez posljedica ( al fora je da sam tolko ćorava da jedva vidim kaj ja pišem, a kamo li kaj piše netko blizu mene ili sa sitno-napisanog šalabahtera, ne zezam se).
ali ne frustriram se više zbog toga kak i zakaj je netko drugi došel do svoje ocjene jer mi netreba još i to, više se brinem kak bum napisala test za najviše kolko mogu i znam, a ne da si kalkuliram kolko mi je dosta za riješiti.



_________________
Stultorum plena sunt omnia.

/Ciceron/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
gredicak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (13:23:54)
Postovi: (D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 18:08 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="iuppiter"][quote="Marvin"]
Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.
[/quote]
iskreno, dođe mi malo žal kad vidim da je okorjeli prepisivač dobil prolaz bez usmenog, a ja moram na usmeni za 2...ali s druge strane, da vidim prepisati i ja bi prepisala kad vidim da drugi to rade bez posljedica ( al fora je da sam tolko ćorava da jedva vidim kaj ja pišem, a kamo li kaj piše netko blizu mene ili sa sitno-napisanog šalabahtera, ne zezam se).
ali ne frustriram se više zbog toga kak i zakaj je netko drugi došel do svoje ocjene jer mi netreba još i to, više se brinem kak bum napisala test za najviše kolko mogu i znam, a ne da si kalkuliram kolko mi je dosta za riješiti.[/quote]

Tako treba.Inače se ljudi previše brinu oko toga kako drugi prepisuju.Ja osobno ne prepisujem,ali gledam svoja posla.Tako bi trebali i ostali :wink:
iuppiter (napisa):
Marvin (napisa):

Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.

iskreno, dođe mi malo žal kad vidim da je okorjeli prepisivač dobil prolaz bez usmenog, a ja moram na usmeni za 2...ali s druge strane, da vidim prepisati i ja bi prepisala kad vidim da drugi to rade bez posljedica ( al fora je da sam tolko ćorava da jedva vidim kaj ja pišem, a kamo li kaj piše netko blizu mene ili sa sitno-napisanog šalabahtera, ne zezam se).
ali ne frustriram se više zbog toga kak i zakaj je netko drugi došel do svoje ocjene jer mi netreba još i to, više se brinem kak bum napisala test za najviše kolko mogu i znam, a ne da si kalkuliram kolko mi je dosta za riješiti.


Tako treba.Inače se ljudi previše brinu oko toga kako drugi prepisuju.Ja osobno ne prepisujem,ali gledam svoja posla.Tako bi trebali i ostali Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 18:16 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@gredicak: Ne bi. Indiferentnost je izbor. Vec je vise puta bilo o tome rijeci na degiorgi-ju, a to postaje posebno aktualno sada kad su donesene propozicije za upis diplomskog; kao sto je vsego rekao, mi jesmo jedni drugima konkurencija. To sto netko prepisuje (vara) se ne tice samo te osobe nego (u biti) svih nas. Ta osoba na taj nacin obezvreduje trud i ulozeno vrijeme nas ostalih koji ne prepisujemo (sto te moze i ne mora smetati), ali prije svega to shvati tako sto te ta osoba [b]gura dolje[/b] na rang-listi za upis diplomskog.
@gredicak: Ne bi. Indiferentnost je izbor. Vec je vise puta bilo o tome rijeci na degiorgi-ju, a to postaje posebno aktualno sada kad su donesene propozicije za upis diplomskog; kao sto je vsego rekao, mi jesmo jedni drugima konkurencija. To sto netko prepisuje (vara) se ne tice samo te osobe nego (u biti) svih nas. Ta osoba na taj nacin obezvreduje trud i ulozeno vrijeme nas ostalih koji ne prepisujemo (sto te moze i ne mora smetati), ali prije svega to shvati tako sto te ta osoba gura dolje na rang-listi za upis diplomskog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gredicak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (13:23:54)
Postovi: (D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 18:37 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]@gredicak: Ne bi. Indiferentnost je izbor. Vec je vise puta bilo o tome rijeci na degiorgi-ju, a to postaje posebno aktualno sada kad su donesene propozicije za upis diplomskog; kao sto je vsego rekao, mi jesmo jedni drugima konkurencija. To sto netko prepisuje (vara) se ne tice samo te osobe nego (u biti) svih nas. Ta osoba na taj nacin obezvreduje trud i ulozeno vrijeme nas ostalih koji ne prepisujemo (sto te moze i ne mora smetati), ali prije svega to shvati tako sto te ta osoba [b]gura dolje[/b] na rang-listi za upis diplomskog.[/quote]

Kad smo već kod toga,evo znam da je "off topic" :) , nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.
Mad Wilson (napisa):
@gredicak: Ne bi. Indiferentnost je izbor. Vec je vise puta bilo o tome rijeci na degiorgi-ju, a to postaje posebno aktualno sada kad su donesene propozicije za upis diplomskog; kao sto je vsego rekao, mi jesmo jedni drugima konkurencija. To sto netko prepisuje (vara) se ne tice samo te osobe nego (u biti) svih nas. Ta osoba na taj nacin obezvreduje trud i ulozeno vrijeme nas ostalih koji ne prepisujemo (sto te moze i ne mora smetati), ali prije svega to shvati tako sto te ta osoba gura dolje na rang-listi za upis diplomskog.


Kad smo već kod toga,evo znam da je "off topic" Smile , nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 18:47 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gredicak"]nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.[/quote]
Iz onog sto ja znam i sto sam vidio, ne bih se slozio. Ima svega.
gredicak (napisa):
nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.

Iz onog sto ja znam i sto sam vidio, ne bih se slozio. Ima svega.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 19:44 čet, 28. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gredicak"]
Kad smo već kod toga,evo znam da je "off topic" :) , nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.[/quote]


Greda, Greda, Greda!!!! Pokazi im ko je najjači!
gredicak (napisa):

Kad smo već kod toga,evo znam da je "off topic" Smile , nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.



Greda, Greda, Greda!!!! Pokazi im ko je najjači!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 12:22 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="iuppiter"][quote="Marvin"]
Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.
[/quote]
iskreno, dođe mi malo žal kad vidim da je okorjeli prepisivač dobil prolaz bez usmenog, a ja moram na usmeni za 2...ali s druge strane, da vidim prepisati i ja bi prepisala kad vidim da drugi to rade bez posljedica[/quote]

Dakle kaj - ne sviđa ti se kršenje pravila koja bi mogla i trebala završiti izbacivanjem s kolokvija, ali jer se stvorila atmosfera u kojoj se to tolerira, onda bi i ti kršila pravila.

Zašto? Sigurno nije zbog, citiram,
[quote="iuppiter"]
ali ne frustriram se više zbog toga kak i zakaj je netko drugi došel do svoje ocjene jer mi netreba još i to, više se brinem kak bum napisala test za najviše kolko mogu i znam, a ne da si kalkuliram kolko mi je dosta za riješiti.[/quote]
pisanja naviše koliko znaš, bez kalkuliranja (Na kalkuliranje smo prisiljeni rasporedom kolokvija i završnih ispita, kao što sam ranije napisal. Ne vidim po čemu bi ono bilo "loše", što ti impliciraš)

Pretpostavljam da je razlog u tome da u situaciji u kojoj kršenje pravila donosi prednosti kršiteljima, ne želiš zaostati za njima ne kršeći pravila.
To mi izgleda kao logičnije objašnjenje.
Mislim da ne moram pisati da je to protiv pravila studiranja, što je dodatni razlog da se kriterija pridržavaju oni koji bi trebali biti kontrolni mehanizam za zaštitu kriterija, profesori sami.

[quote="gredicak"]
Kad smo već kod toga,evo znam da je "off topic", nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.[/quote]
Šalabahtere ne koriste samo slabiji studenti, nego i oni s većim prosjekom. U nedostatku boljih "dokaza" i moja tvrdnja i tvoja tvrdnja su rekla-kazala.
Tvrdnja da onaj tko koristi šalabahter, time stječe [i]nezasluženu[/i] prednost bi s druge strane trebala biti očita (Prednost u vidu prosjeka koji je jedino mjerilo za upis četvrte godine ili stjecanja prava na stipendiju/studentski dom. Sigurno znate da se bodovi za to računaju prema vašem prosjeku [i]u odnosu na[/i] druge studente vašeg matičnog fakulteta).

Da se vratimo na početnu tvrdnju i ne skrenemo s teme:
Moguće namještanje ocjena nakon obrade rezultata donosi prednost onima kojima se prosjek podigao.
Prednost [u]je nepoštena[/u] ako je prag namještan jer je protivna kriterijima ocjenjivanja objavljenima na početku godine.
To [u]je prednost[/u] jer podiže prosjek u odnosu na one koji su bili u istom razredu ocjene prije promjene praga, te u odnosu na one koji su bili u višem razredu ocjene prije promjene praga.

Argument "nikome se ocjena nije spustila" mi se ne čini valjan jer se nikome ocjena ne spušta kad drugi koriste šalabahter ili kupuju programski kod zadaća, a trebalo bi biti očito da je korištenje šalabahtera nepošteno.
Argument "možeš izaći na popravni" mi se ne čini valjan jer moramo planirati s više predmeta osim mreža računala.
Argument "nisi smio kalkulirati" mi se ne čini valjan jer zbog više predmeta moramo planirati odnos uloženo/dobiveno. Ocjene su mjerilo dobivenog jer služe za ostvarenja prava na studentski dom i upis četvrte godine.

Primjetite da je sve to uz pretpostavku da je prag namješten za neku potrebu.

Ako i nije, sama činjenica da je promijenjen (čak i iz čiste dobrohotnosti) stvara atmosferu nepovjerenja, o čemu sam pisal u prošlim postovima.
Kriteriji bi trebali služiti tome da se takve situacije ublaže ili potpuno izbjegnu.

Ako me je netko spreman razuvjeriti dobrim argumentima, voljan sam ga saslušati.
Do onda, pozdrav.
iuppiter (napisa):
Marvin (napisa):

Pretpostavljam da ti onda ne smeta ni kad ljudi kraj tebe koriste šalabahter, a ti se ne možeš sjetiti ili ne znaš odgovor na pitanje?

Ili kad netko plati da mu se napiše zadatak iz programiranja, a ti koji radiš sam ne stigneš ili ne znaš.

Takvim stvarima se također tvoja realna ocjena ne snižava, ali se tuđa povisi.

iskreno, dođe mi malo žal kad vidim da je okorjeli prepisivač dobil prolaz bez usmenog, a ja moram na usmeni za 2...ali s druge strane, da vidim prepisati i ja bi prepisala kad vidim da drugi to rade bez posljedica


Dakle kaj - ne sviđa ti se kršenje pravila koja bi mogla i trebala završiti izbacivanjem s kolokvija, ali jer se stvorila atmosfera u kojoj se to tolerira, onda bi i ti kršila pravila.

Zašto? Sigurno nije zbog, citiram,
iuppiter (napisa):

ali ne frustriram se više zbog toga kak i zakaj je netko drugi došel do svoje ocjene jer mi netreba još i to, više se brinem kak bum napisala test za najviše kolko mogu i znam, a ne da si kalkuliram kolko mi je dosta za riješiti.

pisanja naviše koliko znaš, bez kalkuliranja (Na kalkuliranje smo prisiljeni rasporedom kolokvija i završnih ispita, kao što sam ranije napisal. Ne vidim po čemu bi ono bilo "loše", što ti impliciraš)

Pretpostavljam da je razlog u tome da u situaciji u kojoj kršenje pravila donosi prednosti kršiteljima, ne želiš zaostati za njima ne kršeći pravila.
To mi izgleda kao logičnije objašnjenje.
Mislim da ne moram pisati da je to protiv pravila studiranja, što je dodatni razlog da se kriterija pridržavaju oni koji bi trebali biti kontrolni mehanizam za zaštitu kriterija, profesori sami.

gredicak (napisa):

Kad smo već kod toga,evo znam da je "off topic", nisam primijetio da su ti prepisivači nešto previše uspješni i da imaju neke ogromne prosjeke koji bi ugrozili "poštene" ljude.

Šalabahtere ne koriste samo slabiji studenti, nego i oni s većim prosjekom. U nedostatku boljih "dokaza" i moja tvrdnja i tvoja tvrdnja su rekla-kazala.
Tvrdnja da onaj tko koristi šalabahter, time stječe nezasluženu prednost bi s druge strane trebala biti očita (Prednost u vidu prosjeka koji je jedino mjerilo za upis četvrte godine ili stjecanja prava na stipendiju/studentski dom. Sigurno znate da se bodovi za to računaju prema vašem prosjeku u odnosu na druge studente vašeg matičnog fakulteta).

Da se vratimo na početnu tvrdnju i ne skrenemo s teme:
Moguće namještanje ocjena nakon obrade rezultata donosi prednost onima kojima se prosjek podigao.
Prednost je nepoštena ako je prag namještan jer je protivna kriterijima ocjenjivanja objavljenima na početku godine.
To je prednost jer podiže prosjek u odnosu na one koji su bili u istom razredu ocjene prije promjene praga, te u odnosu na one koji su bili u višem razredu ocjene prije promjene praga.

Argument "nikome se ocjena nije spustila" mi se ne čini valjan jer se nikome ocjena ne spušta kad drugi koriste šalabahter ili kupuju programski kod zadaća, a trebalo bi biti očito da je korištenje šalabahtera nepošteno.
Argument "možeš izaći na popravni" mi se ne čini valjan jer moramo planirati s više predmeta osim mreža računala.
Argument "nisi smio kalkulirati" mi se ne čini valjan jer zbog više predmeta moramo planirati odnos uloženo/dobiveno. Ocjene su mjerilo dobivenog jer služe za ostvarenja prava na studentski dom i upis četvrte godine.

Primjetite da je sve to uz pretpostavku da je prag namješten za neku potrebu.

Ako i nije, sama činjenica da je promijenjen (čak i iz čiste dobrohotnosti) stvara atmosferu nepovjerenja, o čemu sam pisal u prošlim postovima.
Kriteriji bi trebali služiti tome da se takve situacije ublaže ili potpuno izbjegnu.

Ako me je netko spreman razuvjeriti dobrim argumentima, voljan sam ga saslušati.
Do onda, pozdrav.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 16:15 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ne postoje takvi argumenti..
to kaj se desilo jednostavno nije u redu! :(
mislim da ne postoje takvi argumenti..
to kaj se desilo jednostavno nije u redu! Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iuppiter
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (12:15:51)
Postovi: (6A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 7
Lokacija: Nigdjezemska

PostPostano: 17:11 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

marvine, kolko vidim, živciraju te najviše prepisivači. i mene je prošle godine dotuklo kad sam vidla da notorni "snalažljivci" dobe trojku na temelju "dobrih" kolokvija, a ja jer sam si prvi kolokvij zaribala sam morala na usmene i dobro se pomučiti za svoju jadnu dvojku...
ono kaj hoću reći je da mi depra još zbog toga nije trebala, jer pošto ne buljim po predavaoni da uhvatim i tužim prepisivače nego se koncentriram na test, onda ne mogu apsolutno ništ napraviti da se stvar promeni.
ovo kaj sam rekla da bi prepisivala da me vid ne muči, bi u iznimnim situacijama (tj onda kad je to prelako...inače se ne usudim)...npr, karikiram : asistent recimo nije zainteresiran da nas prati i čita novine ili slično i svi oko mene povade šalabahtere, a ja : a) derem se da svi prepisuju i bunim se pa poslije popušim pljusku od nekoga (što je vrlo moguće) ili b) pomognem si i ja malo ako imam šalab. ili ako ne, napišem kolko znam i ne živciram se kaj nemam sreće.
poanta - ništa u životu nije niti fer niti po pravilima uvijek ćeš doći u situaciju gdi možeš se ili držati pravila (i možda stradati) ili napraviti kompromis, ili ako ne, ne frustrirati se oko toga i ići dalje po svom - živci ne podnašaju puno opterećenja. :wink:
da se vratim na temu - možeš pod a) sastaviti pismo prigovora, dati profesoru i možda ćeš postići da se više nebude popuštalo studentima jer se sami bunimo protiv popuštanja ili pod b) biti zadovoljan (ili nezadovoljan) svojim rezultatom i sjetiti se one: "kako si posijao, tako ćeš i požeti". dakle, probaj ne kriviti sistem i druge što nisi zadovoljan svojim rezutatima jer si odabrao kalkulirati.
btw, ne kažem da je loše kalkulirati, nekome pali, nekome ne...možda za tebe ne pali pa trebaš promijenit pristup učenju...možda....a možda ne.
kaj se mene tiče, radije dam sve od sebe svaki put pa kad ne uspijem bar znam da sam se maksimalno potrudila.....za sad mi takav pristup pali..
all in all, poštujem tvoje mišljenje i ne kažem da je loše, dapače, ali probaj malo sagledati stvari s drugog, manje frustrirajućeg stajališta....
mislim da bi mogli ovu diskusijicu privest kraju, nema baš svrhe ponavljat se i jedan drugom nalazit opravdanja za svoje mišljenje....i'm out :wink:
marvine, kolko vidim, živciraju te najviše prepisivači. i mene je prošle godine dotuklo kad sam vidla da notorni "snalažljivci" dobe trojku na temelju "dobrih" kolokvija, a ja jer sam si prvi kolokvij zaribala sam morala na usmene i dobro se pomučiti za svoju jadnu dvojku...
ono kaj hoću reći je da mi depra još zbog toga nije trebala, jer pošto ne buljim po predavaoni da uhvatim i tužim prepisivače nego se koncentriram na test, onda ne mogu apsolutno ništ napraviti da se stvar promeni.
ovo kaj sam rekla da bi prepisivala da me vid ne muči, bi u iznimnim situacijama (tj onda kad je to prelako...inače se ne usudim)...npr, karikiram : asistent recimo nije zainteresiran da nas prati i čita novine ili slično i svi oko mene povade šalabahtere, a ja : a) derem se da svi prepisuju i bunim se pa poslije popušim pljusku od nekoga (što je vrlo moguće) ili b) pomognem si i ja malo ako imam šalab. ili ako ne, napišem kolko znam i ne živciram se kaj nemam sreće.
poanta - ništa u životu nije niti fer niti po pravilima uvijek ćeš doći u situaciju gdi možeš se ili držati pravila (i možda stradati) ili napraviti kompromis, ili ako ne, ne frustrirati se oko toga i ići dalje po svom - živci ne podnašaju puno opterećenja. Wink
da se vratim na temu - možeš pod a) sastaviti pismo prigovora, dati profesoru i možda ćeš postići da se više nebude popuštalo studentima jer se sami bunimo protiv popuštanja ili pod b) biti zadovoljan (ili nezadovoljan) svojim rezultatom i sjetiti se one: "kako si posijao, tako ćeš i požeti". dakle, probaj ne kriviti sistem i druge što nisi zadovoljan svojim rezutatima jer si odabrao kalkulirati.
btw, ne kažem da je loše kalkulirati, nekome pali, nekome ne...možda za tebe ne pali pa trebaš promijenit pristup učenju...možda....a možda ne.
kaj se mene tiče, radije dam sve od sebe svaki put pa kad ne uspijem bar znam da sam se maksimalno potrudila.....za sad mi takav pristup pali..
all in all, poštujem tvoje mišljenje i ne kažem da je loše, dapače, ali probaj malo sagledati stvari s drugog, manje frustrirajućeg stajališta....
mislim da bi mogli ovu diskusijicu privest kraju, nema baš svrhe ponavljat se i jedan drugom nalazit opravdanja za svoje mišljenje....i'm out Wink



_________________
Stultorum plena sunt omnia.

/Ciceron/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:31 pet, 29. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako vas smeta sto prepisivaci bolje prolaze od studenata koji posteno uce, onda imate rjesenje. U [url=http://www.math.hr/fgs.axd?id=1369]Pravilniku o stegovnoj odgovornosti studenata[/url] pise:

[quote="Clanak 11, stavak 1"]Stegovni postupak pokreće dekan ili prodekani Fakulteta pismenim zahtjevom, a na temelju pismene prijave nastavnika ili studenta o učinjenom stegovnom prijestupu ili vlastitog saznanja o počinjenom prijestupu. Prijava ne može biti anonimna. [/quote]

Dakle, prijavite prepisivace ili nemojte kukati po forumu.
Ako vas smeta sto prepisivaci bolje prolaze od studenata koji posteno uce, onda imate rjesenje. U Pravilniku o stegovnoj odgovornosti studenata pise:

Clanak 11, stavak 1 (napisa):
Stegovni postupak pokreće dekan ili prodekani Fakulteta pismenim zahtjevom, a na temelju pismene prijave nastavnika ili studenta o učinjenom stegovnom prijestupu ili vlastitog saznanja o počinjenom prijestupu. Prijava ne može biti anonimna.


Dakle, prijavite prepisivace ili nemojte kukati po forumu.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Računarski kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan