Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

cumez.org je nedostupan iz Pr4 (na MO)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 15:44 uto, 11. 3. 2008    Naslov: cumez.org je nedostupan iz Pr4 (na MO) Citirajte i odgovorite

Upravo sada ne mogu otvoriti [b]www.cumez.org[/b] i [b]forum.cumez.org[/b] sa 2 kompjutera u Pr4 na Matematici.

Firefox javlja "Server not found", a IE7 "Internet Explorer cannot display the webpage".

Dijagnostika: [u]Ping[/u] i [u]nslookup[/u] za obje stranice (www i forum) daju:
[code:1]>nslookup www.cumez.org
Server: student.studenti.math.hr
Address: 192.168.88.3

*** student.studenti.math.hr can't find www.cumez.org: Non-existent domain[/code:1]
[code:1]>ping www.cumez.org
Ping request could not find host www.cumez.org. Please check the name and try again.[/code:1]

Jesam promašio pod-forum? Nadam se da će ovu temu Ćumezovci naći.

:?: Jel možda u mreži na Matematičkom odjelu problem?

:!: [color=olive]Update[/color]: Vanjske stranice, kao na primjer, yahoo i google rade. Unutarnje stranice (npr. www.math.hr, web.studenti.math.hr) također rade.
Upravo sada ne mogu otvoriti www.cumez.org i forum.cumez.org sa 2 kompjutera u Pr4 na Matematici.

Firefox javlja "Server not found", a IE7 "Internet Explorer cannot display the webpage".

Dijagnostika: Ping i nslookup za obje stranice (www i forum) daju:
Kod:
>nslookup www.cumez.org
Server:  student.studenti.math.hr
Address:  192.168.88.3

*** student.studenti.math.hr can't find www.cumez.org: Non-existent domain

Kod:
>ping www.cumez.org
Ping request could not find host www.cumez.org. Please check the name and try again.


Jesam promašio pod-forum? Nadam se da će ovu temu Ćumezovci naći.

Question Jel možda u mreži na Matematičkom odjelu problem?

Exclamation Update: Vanjske stranice, kao na primjer, yahoo i google rade. Unutarnje stranice (npr. www.math.hr, web.studenti.math.hr) također rade.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:09 uto, 11. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije; ne radi niti meni od doma (Iskon). :) Cini se da je Cumez nesto zeznuo oko DNSa (mozda im je istekla domena bez da su ju obnovili?). :|
Nije; ne radi niti meni od doma (Iskon). Smile Cini se da je Cumez nesto zeznuo oko DNSa (mozda im je istekla domena bez da su ju obnovili?). Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 22:25 sri, 12. 3. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Istekla domena. Razlog za to je nadasve glup, prije dvije godine kada sam preregistriravao domenu stavio sam jedan generalni ćumezov kontakt email, koji već neko vrijeme ne radi. tako da do mene nije stigla obavijest da nam domena istiće pa sad imamo period kad ne radi :?

stvar će biti riješena sutra, poslijepodne ili navečer (nažalost novcima treba toliko da sjednu na račun firmi koja barata domenama).
Istekla domena. Razlog za to je nadasve glup, prije dvije godine kada sam preregistriravao domenu stavio sam jedan generalni ćumezov kontakt email, koji već neko vrijeme ne radi. tako da do mene nije stigla obavijest da nam domena istiće pa sad imamo period kad ne radi Confused

stvar će biti riješena sutra, poslijepodne ili navečer (nažalost novcima treba toliko da sjednu na račun firmi koja barata domenama).



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan