Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem sa otvaranjem maila i ostalo...

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 20:47 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Problem sa otvaranjem maila i ostalo... Citirajte i odgovorite

Zanima me zašto se u praktikumima ne može pristupiti mailu preko yahoo-a i preko mail servera sa drugih fakulteta? Kad pokušam otvoriti yahoo mail, ili mail koje imam otvorene s drugih fakulteta, piše nešto ''proxy server error'', tako nešto, i mail se ne može otvoriti.
Trebam si isprintati pripremu iz metodike (a toga ima dosta) a ne mogu, jer ne mogu otvoriti mail. Mislim da to nije u redu, ja kod kuće nemam printer, niti USB stick jer si ga financijski ne mogu priuštiti, i što sad? Da ne dobijem potpis jer na faksu postoji zabrana otvaranja maila?
Isto tako postoje neki kolegiji gdje treba predati isprintane seminarske radove a powerpoint prezentacije trebamo spržiti na CD. Ja nemam pržilicu, a nema je niti na faksu. I kako sad to riješiti? Po mom mišljenju to je u najmanju ruku bezobrazno, jer školarine koje plaćamo su velike, pa valjda uprava fakulteta može odvojiti 200-tinjak kuna i kupiti jednu pržilicu da bude studentima na raspolaganju. Ili taj novac ide nekamo drugdje, a znamo svi kamo...
Zanima me zašto se u praktikumima ne može pristupiti mailu preko yahoo-a i preko mail servera sa drugih fakulteta? Kad pokušam otvoriti yahoo mail, ili mail koje imam otvorene s drugih fakulteta, piše nešto ''proxy server error'', tako nešto, i mail se ne može otvoriti.
Trebam si isprintati pripremu iz metodike (a toga ima dosta) a ne mogu, jer ne mogu otvoriti mail. Mislim da to nije u redu, ja kod kuće nemam printer, niti USB stick jer si ga financijski ne mogu priuštiti, i što sad? Da ne dobijem potpis jer na faksu postoji zabrana otvaranja maila?
Isto tako postoje neki kolegiji gdje treba predati isprintane seminarske radove a powerpoint prezentacije trebamo spržiti na CD. Ja nemam pržilicu, a nema je niti na faksu. I kako sad to riješiti? Po mom mišljenju to je u najmanju ruku bezobrazno, jer školarine koje plaćamo su velike, pa valjda uprava fakulteta može odvojiti 200-tinjak kuna i kupiti jednu pržilicu da bude studentima na raspolaganju. Ili taj novac ide nekamo drugdje, a znamo svi kamo...



_________________
28.08.1969. Shamrock Rovers-Schalke 2:1 Smile
Shamrock Rovers=most successful football club in Ireland
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 20:53 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Re: Problem sa otvaranjem maila i ostalo... Citirajte i odgovorite

[quote="hampton&richmond"] a nema je niti na faksu. [/quote] :shock: kak nema? pa ima u većini ako ne i u svim praktikumima na svakom kompu.
hampton&richmond (napisa):
a nema je niti na faksu.
Shocked kak nema? pa ima u većini ako ne i u svim praktikumima na svakom kompu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 21:29 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@h&r: O kojem faksu pričaš?

Na PMF-MO, koliko ja znam, u svim praktikumima osim Pr1 kompovi imaju pržilice.

Što se tiče nemogućnosti otvaranja maila, možda ti je krivo podešen browser? Probaj odabrati automatsku detekciju postavki proxy servera.
@h&r: O kojem faksu pričaš?

Na PMF-MO, koliko ja znam, u svim praktikumima osim Pr1 kompovi imaju pržilice.

Što se tiče nemogućnosti otvaranja maila, možda ti je krivo podešen browser? Probaj odabrati automatsku detekciju postavki proxy servera.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:29 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Solidno sam siguran da se webmail stranice ne filtriraju, no mozes i od doma forwardati stvari na svoju studentsku adresu, pa onda pokupiti iz praktikuma. :) Ta sigurno radi. ;)

Takodjer, ako nesto ne radi, pitas demosa; ako ni on(a) ne zna, proseces do RCa. :D
Solidno sam siguran da se webmail stranice ne filtriraju, no mozes i od doma forwardati stvari na svoju studentsku adresu, pa onda pokupiti iz praktikuma. Smile Ta sigurno radi. Wink

Takodjer, ako nesto ne radi, pitas demosa; ako ni on(a) ne zna, proseces do RCa. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 23:44 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

U settingsima browsera podesi auto detect proxy settings.

Mozda pomogne.
U settingsima browsera podesi auto detect proxy settings.

Mozda pomogne.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 20:43 pet, 9. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Solidno sam siguran da se webmail stranice ne filtriraju, no mozes i od doma forwardati stvari na svoju studentsku adresu, pa onda pokupiti iz praktikuma. :) Ta sigurno radi. ;)

Takodjer, ako nesto ne radi, pitas demosa; ako ni on(a) ne zna, proseces do RCa. :D[/quote]

Zahvaljujem, ovo je upalilo :)
Znači imaju pržilice? Pa to stvarno nisam znao...znam da prije des...ovaj, nekoliko godina kad sam počeo studirati :lol: nije bilo pržilica!
vsego (napisa):
Solidno sam siguran da se webmail stranice ne filtriraju, no mozes i od doma forwardati stvari na svoju studentsku adresu, pa onda pokupiti iz praktikuma. Smile Ta sigurno radi. Wink

Takodjer, ako nesto ne radi, pitas demosa; ako ni on(a) ne zna, proseces do RCa. Very Happy


Zahvaljujem, ovo je upalilo Smile
Znači imaju pržilice? Pa to stvarno nisam znao...znam da prije des...ovaj, nekoliko godina kad sam počeo studirati Laughing nije bilo pržilica!



_________________
28.08.1969. Shamrock Rovers-Schalke 2:1 Smile
Shamrock Rovers=most successful football club in Ireland
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan