Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studentski prosvjed
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 22:42 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="nemo"]ovaj prosvjed je idejno zamišljen puno prije ovog srednjoškolskog i koliko ja znam organizatori su ga zapravo 2 puta odgađali do sada...[/quote]

Zamisljen je jos '71., jel tako? [/quote]

Neznam sto se ovime htjelo reci :roll:.... (nadam se da to nije jedan od tih degutantnih, ironicnih komentara kojima se pokusava diskreditirati sam prosvjed i cinjenica koja stoji :ccc:.... ako nevjerujes lako se provjeri...)

[quote="krcko"]Znas u cemu je glavna razlika izmedju srednjoskolskog i studentskog prosvjeda? Srednjoskolci su prosvjedovali godinu dana prije nego sto je trebala krenuti drzavna matura. Studenti su prosvjedovali tri godine nakon sto je krenula Bolonja, a tjedan dana nakon sto je Ministar popustio srednjoskolcima. Koje li koincidencije :sherlock:[/quote]

Da, istina.... koji smo mi studenti budale :shock:....
Dali smo ljudima koji su htjeli nesto promijeniti i uvesti Bolonjski proces (koji je, napomenut cu, idejno izvrstan i mislim da tu nema dvojbe....) priliku da to i ucine, pa valjda znaju sto rade... onda je na nekim fakultetima to obavljeno "dobro" na nekim vrlo lose itd. ... prosla je godina i samo su nam govorili "to su sad ti prijelazni problemcici, rjesit ce se to sve" vecina je rekla dobro ajde nije ni njima lako to sve organizirati i tako to.... dosla je druga godina nastali isti problemi opet studenti upozoravali ali opet nista i sada kada su studenti jasno rekli da to dalje vise nemoze nam kazu da smo "zakasnili".... pa ljudi moji imali ste tri godine... ovo se odnosi na |apsolutno sve| necete se sad valjda izvlacit da vam tri godine nisu dosta ili da su sve stvari vec napravljene (sto jednostavno nije tocno i to ne stoji, ako hocete konkretne primjere ja ih mogu dati samo za nas fakultet ali to radje nebi povlacio po forumu jer, imam osjecaj, to bi trajalo unedogled)..., [b]svi[/b] problemi su trebali vec odavno biti rjeseni...
Nakraju se pitam kome zvono zvoni... ja mislim da vama zvoni ako vec nije i odzvonilo ....

Drzavna matura je samo odgodjena za jednu godinu, pitam se sto su "konkretno" ti srednjoskolci onda tamo postigli... oni koji bi pisali tu drzavnu ionako bi na fakultetima pisali razredbene (sumnjam da bi svi fakulteti odmah prihvatili rezultate drzavne mature umjesto razredbenih) i na temelju tih se upisivali na fakultet tako da im i nije puno znacila a ministar je na jedan elegantan nacin ispao veliki dobrocinitelj koji slusa zahtjeve srednjoskolaca ali eto njega su krivo obavjestavali pa nije on kriv sto su oko njega nesposobni ljudi koje je sam postavio :roll:...
krcko (napisa):
nemo (napisa):
ovaj prosvjed je idejno zamišljen puno prije ovog srednjoškolskog i koliko ja znam organizatori su ga zapravo 2 puta odgađali do sada...


Zamisljen je jos '71., jel tako?


Neznam sto se ovime htjelo reci Rolling Eyes.... (nadam se da to nije jedan od tih degutantnih, ironicnih komentara kojima se pokusava diskreditirati sam prosvjed i cinjenica koja stoji Ccc.... Sram te bilo....... ako nevjerujes lako se provjeri...)

krcko (napisa):
Znas u cemu je glavna razlika izmedju srednjoskolskog i studentskog prosvjeda? Srednjoskolci su prosvjedovali godinu dana prije nego sto je trebala krenuti drzavna matura. Studenti su prosvjedovali tri godine nakon sto je krenula Bolonja, a tjedan dana nakon sto je Ministar popustio srednjoskolcima. Koje li koincidencije Detektivchina!


Da, istina.... koji smo mi studenti budale Shocked....
Dali smo ljudima koji su htjeli nesto promijeniti i uvesti Bolonjski proces (koji je, napomenut cu, idejno izvrstan i mislim da tu nema dvojbe....) priliku da to i ucine, pa valjda znaju sto rade... onda je na nekim fakultetima to obavljeno "dobro" na nekim vrlo lose itd. ... prosla je godina i samo su nam govorili "to su sad ti prijelazni problemcici, rjesit ce se to sve" vecina je rekla dobro ajde nije ni njima lako to sve organizirati i tako to.... dosla je druga godina nastali isti problemi opet studenti upozoravali ali opet nista i sada kada su studenti jasno rekli da to dalje vise nemoze nam kazu da smo "zakasnili".... pa ljudi moji imali ste tri godine... ovo se odnosi na |apsolutno sve| necete se sad valjda izvlacit da vam tri godine nisu dosta ili da su sve stvari vec napravljene (sto jednostavno nije tocno i to ne stoji, ako hocete konkretne primjere ja ih mogu dati samo za nas fakultet ali to radje nebi povlacio po forumu jer, imam osjecaj, to bi trajalo unedogled)..., svi problemi su trebali vec odavno biti rjeseni...
Nakraju se pitam kome zvono zvoni... ja mislim da vama zvoni ako vec nije i odzvonilo ....

Drzavna matura je samo odgodjena za jednu godinu, pitam se sto su "konkretno" ti srednjoskolci onda tamo postigli... oni koji bi pisali tu drzavnu ionako bi na fakultetima pisali razredbene (sumnjam da bi svi fakulteti odmah prihvatili rezultate drzavne mature umjesto razredbenih) i na temelju tih se upisivali na fakultet tako da im i nije puno znacila a ministar je na jedan elegantan nacin ispao veliki dobrocinitelj koji slusa zahtjeve srednjoskolaca ali eto njega su krivo obavjestavali pa nije on kriv sto su oko njega nesposobni ljudi koje je sam postavio Rolling Eyes...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 0:16 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Izabrao bih bolonju.[/quote]

ali kao ideju, je li tako? nije baš da bi trenutno (ovih godina) htio biti student? :wink:

[quote="krcko"]Evo jos jednom pravila polaganja vanilla kolegija po [url=http://web.math.hr/~krcko/nastava/bolonja.pdf]bolonji[/url] i po [url=http://web.math.hr/~krcko/nastava/nebolonja.pdf]starom sustavu[/url].[/quote]

da nam situacija nije tragična lol bi bio prikladan.
krcko (napisa):
Izabrao bih bolonju.


ali kao ideju, je li tako? nije baš da bi trenutno (ovih godina) htio biti student? Wink

krcko (napisa):
Evo jos jednom pravila polaganja vanilla kolegija po bolonji i po starom sustavu.


da nam situacija nije tragična lol bi bio prikladan.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 7:09 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ma"]
[quote="krcko"]Evo jos jednom pravila polaganja vanilla kolegija po [url=http://web.math.hr/~krcko/nastava/bolonja.pdf]bolonji[/url] i po [url=http://web.math.hr/~krcko/nastava/nebolonja.pdf]starom sustavu[/url].[/quote]

da nam situacija nije tragična lol bi bio prikladan.[/quote]

Meni ta stara pravila djeluju strašno. :shock:

Bolonja mi je ok...
ma (napisa):

krcko (napisa):
Evo jos jednom pravila polaganja vanilla kolegija po bolonji i po starom sustavu.


da nam situacija nije tragična lol bi bio prikladan.


Meni ta stara pravila djeluju strašno. Shocked

Bolonja mi je ok...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 8:50 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Znas u cemu je glavna razlika izmedju srednjoskolskog i studentskog prosvjeda? Srednjoskolci su prosvjedovali godinu dana prije nego sto je trebala krenuti drzavna matura. Studenti su prosvjedovali tri godine nakon sto je krenula Bolonja, a tjedan dana nakon sto je Ministar popustio srednjoskolcima. Koje li koincidencije :sherlock:[/quote]

i ovo je interesantna usporedba :) srednjoškolci sad već dulje vrijeme imaju pripremu za te državne mature. kak bi se reklo ... prijelazni period, gdje ta ekipa od kad je upisala srednju zna bar otprilike što treba očekivati od te mature.

s druge strane za bolonju prijelaznog roka nije bilo na većini fakulteta (svaka čast matematici za to što ste imali barem 2 godine ufuravanja). što će ti reći da smo eto tek sada prošli te 3 testne godine, koje su srednjoškolcima ipak prethodile samom događaju ;)

ovo sa 71' ti je dobra fora, ali mislim da nema potrebe za cinizmom. kolege sa biologije su prvo išle normalnijim putevima (vijeća, dekani i ino) kroz cijelu ovu akademsku godinu. prosvjed je trebao bit u 3. mjesecu, ali su ipak odlučili još malo pilitn normalnim kanalima. ipak mislim da je prokleto sretno ispalo to što se ipak taj prosvijed poklopio nakon srednjoškolskog jer se ipak tako pojavilo puno više ljudi. i btw ovo nije prvi prosvijed, čak i ako ne računamo onog pred matematikom. zato mi i je s jedna strane žao što znam da su studenti još uvijek inertna masa kojoj prvo treba pozitivan primjer da bi se pojavili u većem broju.


[quote="krcko"]Na danasnjem prosvjedu receno je da se studentski zahtjevi ne mogu ostvariti u dva dana. Ajde budite posteni i priznajte da se uopce ne mogu ostvariti. Ne mozete imati bolje uvjete studiranja i neogranicene upisne kvote. Ili cete sjediti po podovima i radijatorima kao sada, ili ce se upisne kvote smanjiti. Ne mozete imati kontinuirane provjere znanja iz svih predmeta i vise ispitnih rokova. Ili cemo vas ocjenjivati tokom semestra, ili cemo vas ocjenjivati godinama nakon sto odslusate kolegije. Ne mozete imati bezuvjetan upis na pocetku i super prolaznost tokom studija. Ili cemo napraviti selekciju na razredbenom, ili ce studenti koji nisu u stanju zavrsiti studij padati ispite i godine. Itd. itd.[/quote]

Ja ne znam kako si ti sve to iščitao iz ovoga:

[quote]Tražimo:
• Da se poštuju uvjeti po kojima smo upisali studij
• Da se svakom studentu omogući upis u diplomski studij bez plaćanja školarine i da jedini uvjet za
upis istog bude završen preddiplomski studij
• Titule prepoznatljive na tržištu rada (PRVOSTUPNIK???)
• Ravnopravno sudjelovanje u kreiranju nastave
• Da rezultati anketa o kvaliteti nastave budu javni te da u provjeri istih sudjeluju studenti
• Poštivanje studentskih prava
• Poboljšanje kvalitete nastave i odnosa profesor-student[/quote]

što se kvota i uvjeta za upis diplomskog studija tiče to je već bilo rečeno da nije nužno problem, samo da se pošteno najavilo, a ne smislilo u zadnji tren. glavni problem je određivanje pravila u zadnji tren, a ne postojanje uvjeta.
krcko (napisa):
Znas u cemu je glavna razlika izmedju srednjoskolskog i studentskog prosvjeda? Srednjoskolci su prosvjedovali godinu dana prije nego sto je trebala krenuti drzavna matura. Studenti su prosvjedovali tri godine nakon sto je krenula Bolonja, a tjedan dana nakon sto je Ministar popustio srednjoskolcima. Koje li koincidencije Detektivchina!


i ovo je interesantna usporedba Smile srednjoškolci sad već dulje vrijeme imaju pripremu za te državne mature. kak bi se reklo ... prijelazni period, gdje ta ekipa od kad je upisala srednju zna bar otprilike što treba očekivati od te mature.

s druge strane za bolonju prijelaznog roka nije bilo na većini fakulteta (svaka čast matematici za to što ste imali barem 2 godine ufuravanja). što će ti reći da smo eto tek sada prošli te 3 testne godine, koje su srednjoškolcima ipak prethodile samom događaju Wink

ovo sa 71' ti je dobra fora, ali mislim da nema potrebe za cinizmom. kolege sa biologije su prvo išle normalnijim putevima (vijeća, dekani i ino) kroz cijelu ovu akademsku godinu. prosvjed je trebao bit u 3. mjesecu, ali su ipak odlučili još malo pilitn normalnim kanalima. ipak mislim da je prokleto sretno ispalo to što se ipak taj prosvijed poklopio nakon srednjoškolskog jer se ipak tako pojavilo puno više ljudi. i btw ovo nije prvi prosvijed, čak i ako ne računamo onog pred matematikom. zato mi i je s jedna strane žao što znam da su studenti još uvijek inertna masa kojoj prvo treba pozitivan primjer da bi se pojavili u većem broju.


krcko (napisa):
Na danasnjem prosvjedu receno je da se studentski zahtjevi ne mogu ostvariti u dva dana. Ajde budite posteni i priznajte da se uopce ne mogu ostvariti. Ne mozete imati bolje uvjete studiranja i neogranicene upisne kvote. Ili cete sjediti po podovima i radijatorima kao sada, ili ce se upisne kvote smanjiti. Ne mozete imati kontinuirane provjere znanja iz svih predmeta i vise ispitnih rokova. Ili cemo vas ocjenjivati tokom semestra, ili cemo vas ocjenjivati godinama nakon sto odslusate kolegije. Ne mozete imati bezuvjetan upis na pocetku i super prolaznost tokom studija. Ili cemo napraviti selekciju na razredbenom, ili ce studenti koji nisu u stanju zavrsiti studij padati ispite i godine. Itd. itd.


Ja ne znam kako si ti sve to iščitao iz ovoga:

Citat:
Tražimo:
• Da se poštuju uvjeti po kojima smo upisali studij
• Da se svakom studentu omogući upis u diplomski studij bez plaćanja školarine i da jedini uvjet za
upis istog bude završen preddiplomski studij
• Titule prepoznatljive na tržištu rada (PRVOSTUPNIK???)
• Ravnopravno sudjelovanje u kreiranju nastave
• Da rezultati anketa o kvaliteti nastave budu javni te da u provjeri istih sudjeluju studenti
• Poštivanje studentskih prava
• Poboljšanje kvalitete nastave i odnosa profesor-student


što se kvota i uvjeta za upis diplomskog studija tiče to je već bilo rečeno da nije nužno problem, samo da se pošteno najavilo, a ne smislilo u zadnji tren. glavni problem je određivanje pravila u zadnji tren, a ne postojanje uvjeta.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 9:17 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo mi je uteklo ...

[quote="vsego"]Pazi:[list][*] zvoca se o nepostivanju uvjeta, bez ikakvog objasnjenja (ili, recimo, linka za one koji zele znati vise)
Ja slucajno znam ponesto o zbivanjima na Biologiji (npr. da se uvjeti za upis trece Bolonjske godine nisu znali do trenutka kad su ti upisi vec bili poceli), ali vecina ljudi nema pojma. Dakle, prosvjeduju, ali ne znaju zasto.
[*] zvoca se protiv kriterija za upis u diplomske studije, a zanemaruje se da su to odvojeni studiji i da ce ukidanjem tih biti zakinuti bolji studenti (koji, po meni, zasluzuju biti prioritet nad losijima)
[*] zvoca se o neprepoznatljivim titulama... a kakve bi vi titule za novu organizaciju studija, ako ne nove?!
Naime, kao problem navodite "prvostupnik", a ne cinjenicu da se iz (nekih) titula ne daju iscitati studiji, nego samo fakulteti/odsjeci.
[*] zvoca se o anketama, sto je po meni jedino validno, no to i tako trazite na svakom prosvjedu (a u medjuvremenu niti ne spominjete), pa je postalo vise dio folklora.
Ako vam je do toga stalo (a vjerujem da ce vas i vecina nastavnika podrzati), onda pritisnite s tim zahtjevom i ne pustajte... kontinuirano! Ovako, ostavljate dojam da je taj zahtjev samo lijep ukras prosvjedima.
[*] zvoca se o postivanju studentskih prava, ali se ne navodi [b]koja[/b] prava (konkretno) se krse?!
Tek kad se na ovo odgovori, mozemo vidjeti je l' problem u Ministarstvu ili Sveucilistu!
[*] zvoca se o kvaliteti nastave, bez navodjenja sto zapravo hocete: da MZOS pocne zaposljavati vise asistenata (to vam ocito nije interesantno, jer se uopce ne spominje u dogovoru s MZOSom) ili sto?
I sto bi to bilo "poboljsanje odnosa profesor-student", tj. sto u tom odnosu trenutno ne valja?[/list:u]
Vidis, zato Krcko i ja tvrdimo da su zahtjevi opceniti i nedoreceni, a opaska kako vecina toga na MO (po mom misljenju) nije problem, samo je usputna u cijeloj prici. :)[/quote]

zahtjevi su mogli biti napisani konciznije i nedvosmisleno. tu se slažem, ali:

1) zna se na MO, ali ne zna se svugdje.
2) objasnih u postu prije da nisu problem uvjeti nego postavljanje uvjeta u zadnji tren.
3) nije problem u samim titulama, nego to što se nitko od nadležnih ne trudi da budu priznate. tu se uvodi cijela nova struktura stručne spremnosti, a meni se ne čini da ni ministarstvo, pa niti sveučilište i fakulteti ne rade ništa ozbiljno po pitanju prezentiranja tih "titula" poslodavateljima. trenutačno se uz sve to vežu samo negativne konotacije i čini se da ćeš imati nešto korisno samo ako završiš magistarski. mislim da je puno manji problem to što ne možeš iz titule iščitati o kojem se točno studiju radi, od toga da zapravo iza titule prvostupnika stoje upitne kompetencije za obavljanje posla za koji studiraš.
4) mislim da se o njima nadležnima zvoca često, ali ne toliko javno na prosvjedima. jedini je problem što se uglavnom zvoca lokalno na faksu, pa i učestalnost zvocanja ovisi od faksa do faksa ;) ja osobno mislim da se ne bi toliko postiglo inzistiranjem na javnim anketama, koliko na vanjskom vrednovanju institucija što kod nas ozbiljno fali.
5) to bi ti onda bila plahta zahtjeva, s obzirom da mislim da se prava različito brkaju po faksevima. mislim da ovu točku ni ne možeš napisati koncizno, nego samo ovako generalno da skreneš pozornost na to.
6) tu se slažem s tobom, ovaj zadnji je dosta nedorečen, a ni ne može se srediti jednim općim prosvjedom.

zapravo najveći "problem" ovog prosvjeda je što se pretočio iz jednog prosvjeda biologa u opći studentski prosvjed. na takav način dosta zahtjeva koji su u početku bili dobri i nedvosmisleni više nisu takvi. no meni se i izmjena zahtjava u zadnji čas čini bezveznim.

p.s. zapravo mi je najviše žao što organizatori ovog prosvjeda vjerojatno neće vidjeti ovakve komentare na zahtjeve. mislim da bi ubuduće bili puno pametniji kod pisanja zahtjeva da vide i konkretne kritike zato jer dakako puno od ovog ima smisla.
ovo mi je uteklo ...

vsego (napisa):
Pazi:
  • zvoca se o nepostivanju uvjeta, bez ikakvog objasnjenja (ili, recimo, linka za one koji zele znati vise)
    Ja slucajno znam ponesto o zbivanjima na Biologiji (npr. da se uvjeti za upis trece Bolonjske godine nisu znali do trenutka kad su ti upisi vec bili poceli), ali vecina ljudi nema pojma. Dakle, prosvjeduju, ali ne znaju zasto.
  • zvoca se protiv kriterija za upis u diplomske studije, a zanemaruje se da su to odvojeni studiji i da ce ukidanjem tih biti zakinuti bolji studenti (koji, po meni, zasluzuju biti prioritet nad losijima)
  • zvoca se o neprepoznatljivim titulama... a kakve bi vi titule za novu organizaciju studija, ako ne nove?!
    Naime, kao problem navodite "prvostupnik", a ne cinjenicu da se iz (nekih) titula ne daju iscitati studiji, nego samo fakulteti/odsjeci.
  • zvoca se o anketama, sto je po meni jedino validno, no to i tako trazite na svakom prosvjedu (a u medjuvremenu niti ne spominjete), pa je postalo vise dio folklora.
    Ako vam je do toga stalo (a vjerujem da ce vas i vecina nastavnika podrzati), onda pritisnite s tim zahtjevom i ne pustajte... kontinuirano! Ovako, ostavljate dojam da je taj zahtjev samo lijep ukras prosvjedima.
  • zvoca se o postivanju studentskih prava, ali se ne navodi koja prava (konkretno) se krse?!
    Tek kad se na ovo odgovori, mozemo vidjeti je l' problem u Ministarstvu ili Sveucilistu!
  • zvoca se o kvaliteti nastave, bez navodjenja sto zapravo hocete: da MZOS pocne zaposljavati vise asistenata (to vam ocito nije interesantno, jer se uopce ne spominje u dogovoru s MZOSom) ili sto?
    I sto bi to bilo "poboljsanje odnosa profesor-student", tj. sto u tom odnosu trenutno ne valja?

Vidis, zato Krcko i ja tvrdimo da su zahtjevi opceniti i nedoreceni, a opaska kako vecina toga na MO (po mom misljenju) nije problem, samo je usputna u cijeloj prici. Smile


zahtjevi su mogli biti napisani konciznije i nedvosmisleno. tu se slažem, ali:

1) zna se na MO, ali ne zna se svugdje.
2) objasnih u postu prije da nisu problem uvjeti nego postavljanje uvjeta u zadnji tren.
3) nije problem u samim titulama, nego to što se nitko od nadležnih ne trudi da budu priznate. tu se uvodi cijela nova struktura stručne spremnosti, a meni se ne čini da ni ministarstvo, pa niti sveučilište i fakulteti ne rade ništa ozbiljno po pitanju prezentiranja tih "titula" poslodavateljima. trenutačno se uz sve to vežu samo negativne konotacije i čini se da ćeš imati nešto korisno samo ako završiš magistarski. mislim da je puno manji problem to što ne možeš iz titule iščitati o kojem se točno studiju radi, od toga da zapravo iza titule prvostupnika stoje upitne kompetencije za obavljanje posla za koji studiraš.
4) mislim da se o njima nadležnima zvoca često, ali ne toliko javno na prosvjedima. jedini je problem što se uglavnom zvoca lokalno na faksu, pa i učestalnost zvocanja ovisi od faksa do faksa Wink ja osobno mislim da se ne bi toliko postiglo inzistiranjem na javnim anketama, koliko na vanjskom vrednovanju institucija što kod nas ozbiljno fali.
5) to bi ti onda bila plahta zahtjeva, s obzirom da mislim da se prava različito brkaju po faksevima. mislim da ovu točku ni ne možeš napisati koncizno, nego samo ovako generalno da skreneš pozornost na to.
6) tu se slažem s tobom, ovaj zadnji je dosta nedorečen, a ni ne može se srediti jednim općim prosvjedom.

zapravo najveći "problem" ovog prosvjeda je što se pretočio iz jednog prosvjeda biologa u opći studentski prosvjed. na takav način dosta zahtjeva koji su u početku bili dobri i nedvosmisleni više nisu takvi. no meni se i izmjena zahtjava u zadnji čas čini bezveznim.

p.s. zapravo mi je najviše žao što organizatori ovog prosvjeda vjerojatno neće vidjeti ovakve komentare na zahtjeve. mislim da bi ubuduće bili puno pametniji kod pisanja zahtjeva da vide i konkretne kritike zato jer dakako puno od ovog ima smisla.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
noa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2007. (22:28:08)
Postovi: (51)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 10:33 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajmo ovako:
postoji ogroman broj ljudi koji je zaduzen za organizaciju i funkcioniranje najprije skolstva uopce, pa sveucilista, pa pojedinih fakulteta i na kraju samih odsjeka. Svi ti ljudi su za svoj posao i placeni ili u ovom slucaju preplaceni s obzirom na to da svoj posao nisu dobro niti uspjesno obavili.

Dakle dosta vas smatra da su zahtjevi preopceniti ali:
- za razliku od ovih gore navedenih mi nismo tu da bi organizirali skolstvo. tuzno je sto je uopce bio potreban prosvjed da bi se nesto pokrenulo, a jos tuznije sto su se neke od nasih zelja uopce postovale jer to znaci da sami nisu nisu imali ideju kako da to naprave niti ikakvu dobru alternativu
-ti svi ljudi skupa(i uopce me ne zanima cija je to tocno zadaca) su trebali proucavati funkcioniranje bolonje u drugim drzavama godinama prije uvodenja, odabrati najbolji sistem i onda ga provesti, te moguce probleme predvidati i otklanjati prije nego se uopce pojave (a kako je to ustvari nemoguce izvesti u potpunosti ,priznajem :) ,rjesavati ih u hodu cim se pojave)
-uopce ne razumijem zasto bi se itko od nas uopce trebao baviti gore navedenim (nismo placeni kao prvo)
-ako se u provedbu bolonje ulazilo pretpostavljelo se da je plan i program napravljen desetljecima prije (karikiram) i da je gomila glava prosjedila besane noci nad njim smisljajuci sto sve moze poci krivo i kako to popraviti
-ako im trebaju nasi prijedlozi znaci da nisu napravili ovo prethodno
-svaki fakultet ima svoj nacin funkcioniranja i svoje specificne probleme pa uostalom zahtjevi i moraju biti opceniti
-i prosvjed je vjerojatno organiziralo 50 studenata ne znaci da se svi od ovih nekoliko tisuca slazu sa zahtjevima al dodes podrzati to sto uopce netko nesto radi i izraziti nezadovoljstvo

zakljucak: organizacija visogog skolstva nije nas problem ALI je na nama da ukazemo na probleme, ako drugacije nije bilo dovoljno jasno, a onda prosvjedom. mislim da je iz zahtjeva ocigledno sto studenti smatraju da ne radi kako treba i mislim da je u ovom lancu to i jedina nasa duznost, a rjesenja neka smisljaju oni ljudi koji su ocigledno sami za sebe smatrali da su sposobni obnasati te funkcije. prosvjed radi prosvjeda je sa nase strane sasvim dovoljan!

p.s. ispricavam se sto sam se isponavljala ali ne da mi se sada opet prolaziti gladna sam :D
ajmo ovako:
postoji ogroman broj ljudi koji je zaduzen za organizaciju i funkcioniranje najprije skolstva uopce, pa sveucilista, pa pojedinih fakulteta i na kraju samih odsjeka. Svi ti ljudi su za svoj posao i placeni ili u ovom slucaju preplaceni s obzirom na to da svoj posao nisu dobro niti uspjesno obavili.

Dakle dosta vas smatra da su zahtjevi preopceniti ali:
- za razliku od ovih gore navedenih mi nismo tu da bi organizirali skolstvo. tuzno je sto je uopce bio potreban prosvjed da bi se nesto pokrenulo, a jos tuznije sto su se neke od nasih zelja uopce postovale jer to znaci da sami nisu nisu imali ideju kako da to naprave niti ikakvu dobru alternativu
-ti svi ljudi skupa(i uopce me ne zanima cija je to tocno zadaca) su trebali proucavati funkcioniranje bolonje u drugim drzavama godinama prije uvodenja, odabrati najbolji sistem i onda ga provesti, te moguce probleme predvidati i otklanjati prije nego se uopce pojave (a kako je to ustvari nemoguce izvesti u potpunosti ,priznajem Smile ,rjesavati ih u hodu cim se pojave)
-uopce ne razumijem zasto bi se itko od nas uopce trebao baviti gore navedenim (nismo placeni kao prvo)
-ako se u provedbu bolonje ulazilo pretpostavljelo se da je plan i program napravljen desetljecima prije (karikiram) i da je gomila glava prosjedila besane noci nad njim smisljajuci sto sve moze poci krivo i kako to popraviti
-ako im trebaju nasi prijedlozi znaci da nisu napravili ovo prethodno
-svaki fakultet ima svoj nacin funkcioniranja i svoje specificne probleme pa uostalom zahtjevi i moraju biti opceniti
-i prosvjed je vjerojatno organiziralo 50 studenata ne znaci da se svi od ovih nekoliko tisuca slazu sa zahtjevima al dodes podrzati to sto uopce netko nesto radi i izraziti nezadovoljstvo

zakljucak: organizacija visogog skolstva nije nas problem ALI je na nama da ukazemo na probleme, ako drugacije nije bilo dovoljno jasno, a onda prosvjedom. mislim da je iz zahtjeva ocigledno sto studenti smatraju da ne radi kako treba i mislim da je u ovom lancu to i jedina nasa duznost, a rjesenja neka smisljaju oni ljudi koji su ocigledno sami za sebe smatrali da su sposobni obnasati te funkcije. prosvjed radi prosvjeda je sa nase strane sasvim dovoljan!

p.s. ispricavam se sto sam se isponavljala ali ne da mi se sada opet prolaziti gladna sam Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 10:51 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

noa, ti si to baš fino napisala. :miniklap:

[quote="Jedan od transparenata s prosvjeda"]Kad postanem bakalar, sve će me ribe htjeti.[/quote]

eto. ipak nije sve tako [size=18][bg=black] c r n o [/bg][/size] .



:kravica:
noa, ti si to baš fino napisala. Applause

Jedan od transparenata s prosvjeda (napisa):
Kad postanem bakalar, sve će me ribe htjeti.


eto. ipak nije sve tako c r n o .



Kravica



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:28 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@nemo:

1) Tocno, na MO se zna i zato ja ne mogu znati sto vas muci. A sto mislis koliko o tome onda zna prosjecni gradjanin koji Primorca smatra "najboljim ministrom u Sanaderovoj vladi" (sto je cesta etiketa koju mu kelje i gradjani i mediji)?
Je l' sada jasnije zasto mi neki toliko zvocamo da ste to trebali bolje objasniti? :D

3) Vidis, ja to uopce nisam tako shvatio, a ne bi vas ubilo da ste napisali "trazimo da Ministarstvo i/ili Sveuciliste pruze trzistu rada detaljan opis novih titula i pripadnih kompetencija". :)

4) Ovo bih takodjer podrzao (dapace, mislim da bi vanjsko vrednovanje trebalo biti imperativ i studentima i nastavnicima!). Za iduci prosvjed, to se pise ovako: "Trazimo vanjsko vrednovanje fakulteta, po uzoru na <iskopajte gdje se to radi onako kako mislite da je dobro>".

5) Mozes navesti highlightove ili priloziti dodatak zahtjevima gdje su problemi pobrojani. Ako nista drugo, fakulteti bi reagirali da su prozvani; ovako se svi mogu tjesiti da se "krsenja prava dogadjaju negdje drugdje".

Anyway, ja se nadam da ce vam ovaj prosvjed barem malo pomoci, a da cete iduceg puno bolje pripremiti (bolji prosvjedi = brzi rezultati = manje prosvjeda ;)).

@noa: Sve sto si napisala moze se svesti na "Nadlezni nisu obavili posao kako treba" i to stoji (sto se vidi i iz same egzistencije prosvjeda). Pa ipak, nece ti prosvjed biti nesto uspjesan ako uzmes komadic papira i napises "Mi prosvjedujemo jer ste vi zakazali". Ako Sveuciliste/fakulteti/MZOS ne rade kako treba, onda ocito iz takve jedne konstatacije nece nista "pohvatati". Slazem se da to ne bi trebalo biti vas posao, ali kad ga vec ne obavljaju oni ciji bi posao to trebalo biti, vi jednostavno nemate izbora do li "suti i trpi" ili "trazi da se naprave konkretne stvari". :(
@nemo:

1) Tocno, na MO se zna i zato ja ne mogu znati sto vas muci. A sto mislis koliko o tome onda zna prosjecni gradjanin koji Primorca smatra "najboljim ministrom u Sanaderovoj vladi" (sto je cesta etiketa koju mu kelje i gradjani i mediji)?
Je l' sada jasnije zasto mi neki toliko zvocamo da ste to trebali bolje objasniti? Very Happy

3) Vidis, ja to uopce nisam tako shvatio, a ne bi vas ubilo da ste napisali "trazimo da Ministarstvo i/ili Sveuciliste pruze trzistu rada detaljan opis novih titula i pripadnih kompetencija". Smile

4) Ovo bih takodjer podrzao (dapace, mislim da bi vanjsko vrednovanje trebalo biti imperativ i studentima i nastavnicima!). Za iduci prosvjed, to se pise ovako: "Trazimo vanjsko vrednovanje fakulteta, po uzoru na <iskopajte gdje se to radi onako kako mislite da je dobro>".

5) Mozes navesti highlightove ili priloziti dodatak zahtjevima gdje su problemi pobrojani. Ako nista drugo, fakulteti bi reagirali da su prozvani; ovako se svi mogu tjesiti da se "krsenja prava dogadjaju negdje drugdje".

Anyway, ja se nadam da ce vam ovaj prosvjed barem malo pomoci, a da cete iduceg puno bolje pripremiti (bolji prosvjedi = brzi rezultati = manje prosvjeda Wink).

@noa: Sve sto si napisala moze se svesti na "Nadlezni nisu obavili posao kako treba" i to stoji (sto se vidi i iz same egzistencije prosvjeda). Pa ipak, nece ti prosvjed biti nesto uspjesan ako uzmes komadic papira i napises "Mi prosvjedujemo jer ste vi zakazali". Ako Sveuciliste/fakulteti/MZOS ne rade kako treba, onda ocito iz takve jedne konstatacije nece nista "pohvatati". Slazem se da to ne bi trebalo biti vas posao, ali kad ga vec ne obavljaju oni ciji bi posao to trebalo biti, vi jednostavno nemate izbora do li "suti i trpi" ili "trazi da se naprave konkretne stvari". Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 20:26 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Znas u cemu je glavna razlika izmedju srednjoskolskog i studentskog prosvjeda? Srednjoskolci su prosvjedovali godinu dana prije nego sto je trebala krenuti drzavna matura. Studenti su prosvjedovali tri godine nakon sto je krenula Bolonja[/quote]

a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?
trenutni studenti, koji po istoj nece studirati (bar se tome nadaju, oni su se borili za bezuvjetni upis vise godine sjecas li se?:)), ili srednjoskolci, koji ne znaju sto je to studiranje, pa kako bi trebali znati koji ih problemi na faxu mogu ocekivati?

osim toga, nije istina da studenti tek sada prosvjeduju. sada prosvjeduju tako da ih se cuje, i tu hvala srednjoskolcima sto su studentima dali nadu. u zadnjih nekoliko godina je bilo nekoliko studentskih prosvjeda, ali na njima bi se okupilo 100, uvrh glave 200 studenata, tj. ne bi se okupilo vec samo pojavilo nekad tokom par sati. da, tuzno. a vecina studenata koje vidis na ovoj raspravi je bila na svakom od tih malih prosvjeda koje nitko nije primijetio, pa im molinte nemoj spocitavat da su se tek sad sjetili prosvjedovat. (sad ces rec da ne govoris njima.
krcko (napisa):
Znas u cemu je glavna razlika izmedju srednjoskolskog i studentskog prosvjeda? Srednjoskolci su prosvjedovali godinu dana prije nego sto je trebala krenuti drzavna matura. Studenti su prosvjedovali tri godine nakon sto je krenula Bolonja


a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?
trenutni studenti, koji po istoj nece studirati (bar se tome nadaju, oni su se borili za bezuvjetni upis vise godine sjecas li se?Smile), ili srednjoskolci, koji ne znaju sto je to studiranje, pa kako bi trebali znati koji ih problemi na faxu mogu ocekivati?

osim toga, nije istina da studenti tek sada prosvjeduju. sada prosvjeduju tako da ih se cuje, i tu hvala srednjoskolcima sto su studentima dali nadu. u zadnjih nekoliko godina je bilo nekoliko studentskih prosvjeda, ali na njima bi se okupilo 100, uvrh glave 200 studenata, tj. ne bi se okupilo vec samo pojavilo nekad tokom par sati. da, tuzno. a vecina studenata koje vidis na ovoj raspravi je bila na svakom od tih malih prosvjeda koje nitko nije primijetio, pa im molinte nemoj spocitavat da su se tek sad sjetili prosvjedovat. (sad ces rec da ne govoris njima.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:20 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?[/quote]

Nitko nije trebao prosvjedovati protiv bolonje. To bi bilo jednako ucinkovito kao prosvjedovati protiv ruznog vremena. Studenti su trebali prosvjedovati protiv konkretnih problema u provedbi bolonje. Nisu ni srednjoskolci prosvjedovali protiv drzavne mature. Prosvjedovali su za odgodu drzavne mature i to su postigli.

Da bi prosvjed bio uspjesan, mora imati cilj i jasne i ispunjive zahtjeve. Ovaj prosvjed cilja nema (osim dizanja buke i privlacenja pozornosti medija), a konkretnih zahtjeva ima komada jedan (objavljivanje rezultata anketa). Kad 4000 studenata dodje fuckat ispred Ministarstva i onda izjave da [b]nisu[/b] dosli traziti smjenu Ministra, sto Ministar i ostatak javnosti moze zakljuciti? Da su dosli zato sto im se fucka.
koryanshea (napisa):
a tko je trebao prosvjedovat protiv bologne, godinu dana prije bologne?


Nitko nije trebao prosvjedovati protiv bolonje. To bi bilo jednako ucinkovito kao prosvjedovati protiv ruznog vremena. Studenti su trebali prosvjedovati protiv konkretnih problema u provedbi bolonje. Nisu ni srednjoskolci prosvjedovali protiv drzavne mature. Prosvjedovali su za odgodu drzavne mature i to su postigli.

Da bi prosvjed bio uspjesan, mora imati cilj i jasne i ispunjive zahtjeve. Ovaj prosvjed cilja nema (osim dizanja buke i privlacenja pozornosti medija), a konkretnih zahtjeva ima komada jedan (objavljivanje rezultata anketa). Kad 4000 studenata dodje fuckat ispred Ministarstva i onda izjave da nisu dosli traziti smjenu Ministra, sto Ministar i ostatak javnosti moze zakljuciti? Da su dosli zato sto im se fucka.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:40 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="HijenA"]drzavna matura je trebala krenuti ove godine, i to upravo s ovom generacijom. oni su samo izborili to da se primjena iste odgodi do sljedece ;-)[/quote]

[quote="http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2246"]Učenici koji su upisali gimnaziju u školskoj godini 2005./2006. te četverogodišnju strukovnu i umjetničku školu u školskoj godini 2006./2007. pripadaju generacijama koje će prve, na kraju srednjoškolskoga obrazovanja, polagati državnu maturu. Uvođenjem državne mature unaprijedit će se i osigurati kvaliteta obrazovanja, a cilj je da državna matura, s vremenom, zamijeni prijamne ispite na mnogim visokim učilištima.

Od školske godine 2009./2010. državnu će maturu polagati svi učenici koji uspješno završe četvrti razred.[/quote]

Ovo je bilo stanje prije prosvjeda. Po obicaju nemas pravo.[/quote]

ah..my bad :-) ja sam shvatio iz onog prosvjeda da su oni prosvjedovali zbog ovogodisnjeg uvodjenja drzavne mature a nista se ne zna. ali zasto je ministar onda rekao da se odgadja primjena drzavne mature za sljedecu godinu ako je ona trebala po defaultu krenuti sljedece godine?

EDIT: ono "po obicaju" ti fakat nije trebalo, mislim da zaostravati (jer meni tako djeluje taj komentar) ovu raspravu uopce nije bilo potrebno.

EDIT 2: kuzim sad, odgadja se za sk. god. 2010.
krcko (napisa):
HijenA (napisa):
drzavna matura je trebala krenuti ove godine, i to upravo s ovom generacijom. oni su samo izborili to da se primjena iste odgodi do sljedece Wink


http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2246 (napisa):
Učenici koji su upisali gimnaziju u školskoj godini 2005./2006. te četverogodišnju strukovnu i umjetničku školu u školskoj godini 2006./2007. pripadaju generacijama koje će prve, na kraju srednjoškolskoga obrazovanja, polagati državnu maturu. Uvođenjem državne mature unaprijedit će se i osigurati kvaliteta obrazovanja, a cilj je da državna matura, s vremenom, zamijeni prijamne ispite na mnogim visokim učilištima.

Od školske godine 2009./2010. državnu će maturu polagati svi učenici koji uspješno završe četvrti razred.


Ovo je bilo stanje prije prosvjeda. Po obicaju nemas pravo.


ah..my bad Smile ja sam shvatio iz onog prosvjeda da su oni prosvjedovali zbog ovogodisnjeg uvodjenja drzavne mature a nista se ne zna. ali zasto je ministar onda rekao da se odgadja primjena drzavne mature za sljedecu godinu ako je ona trebala po defaultu krenuti sljedece godine?

EDIT: ono "po obicaju" ti fakat nije trebalo, mislim da zaostravati (jer meni tako djeluje taj komentar) ovu raspravu uopce nije bilo potrebno.

EDIT 2: kuzim sad, odgadja se za sk. god. 2010.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:50 pet, 9. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]EDIT: ono "po obicaju" ti fakat nije trebalo, mislim da zaostravati (jer meni tako djeluje taj komentar) ovu raspravu uopce nije bilo potrebno.[/quote]

Gle HijenA, ja mislim da nije potrebno zatrpavati svaku raspravu kilometarskim postovima prepunim krivih informacija, poluinformacija i gluposti. Meni tako djeluju tvoji postovi. Jednostavno ne stignem odgovarati na sve sto pises, demantiram te kratko kad je to moguce. Ali jako me smeta šum kojeg stvaras na forumu.
HijenA (napisa):
EDIT: ono "po obicaju" ti fakat nije trebalo, mislim da zaostravati (jer meni tako djeluje taj komentar) ovu raspravu uopce nije bilo potrebno.


Gle HijenA, ja mislim da nije potrebno zatrpavati svaku raspravu kilometarskim postovima prepunim krivih informacija, poluinformacija i gluposti. Meni tako djeluju tvoji postovi. Jednostavno ne stignem odgovarati na sve sto pises, demantiram te kratko kad je to moguce. Ali jako me smeta šum kojeg stvaras na forumu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 9:34 pet, 9. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="HijenA"]EDIT: ono "po obicaju" ti fakat nije trebalo, mislim da zaostravati (jer meni tako djeluje taj komentar) ovu raspravu uopce nije bilo potrebno.[/quote]

Gle HijenA, ja mislim da nije potrebno zatrpavati svaku raspravu kilometarskim postovima prepunim krivih informacija, poluinformacija i gluposti. Meni tako djeluju tvoji postovi. Jednostavno ne stignem odgovarati na sve sto pises, demantiram te kratko kad je to moguce. Ali jako me smeta šum kojeg stvaras na forumu.[/quote]

kojih krivih informacija? procitao sam cijelu raspravu i samo na jednom mjestu sam naveo krivu informaciju, u tom postu koji si citirao.
krcko (napisa):
HijenA (napisa):
EDIT: ono "po obicaju" ti fakat nije trebalo, mislim da zaostravati (jer meni tako djeluje taj komentar) ovu raspravu uopce nije bilo potrebno.


Gle HijenA, ja mislim da nije potrebno zatrpavati svaku raspravu kilometarskim postovima prepunim krivih informacija, poluinformacija i gluposti. Meni tako djeluju tvoji postovi. Jednostavno ne stignem odgovarati na sve sto pises, demantiram te kratko kad je to moguce. Ali jako me smeta šum kojeg stvaras na forumu.


kojih krivih informacija? procitao sam cijelu raspravu i samo na jednom mjestu sam naveo krivu informaciju, u tom postu koji si citirao.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
polipeptid
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 05. 2008. (11:27:51)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Fakultet politickih znanosti

PostPostano: 11:38 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

Na nedavnom prosvjedu bilo je i studenata s Fakulteta politickih znanosti, bilo nas je stvarno dosta, cak vise nego sto sam ocekivao, no ono sto me zanima jest obecanje ministra Primorca koje je dao jos prije prosvjeda:

[size=18]1. odluka[/size]
citiram s enkog portala:
[i]Čelni ljudi hrvatskih sveučilišta i ministar Primorac poručili su da se svim redovitim studentima diplomskih studija, bez obzira na dosadašnje uvjete studiranja, omogućuje upis na diplomski studij bez plaćanja školarine. Trošak koji će nastati neplaćanjem nadoknadit će hrvatska država, najavio je Primorac. [/i]

ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno [u][b]sve redovne studente[/b][/u] ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = [i]redoviti za osobne potrebe[/i]?
Pozdrav svima,

Na nedavnom prosvjedu bilo je i studenata s Fakulteta politickih znanosti, bilo nas je stvarno dosta, cak vise nego sto sam ocekivao, no ono sto me zanima jest obecanje ministra Primorca koje je dao jos prije prosvjeda:

1. odluka
citiram s enkog portala:
Čelni ljudi hrvatskih sveučilišta i ministar Primorac poručili su da se svim redovitim studentima diplomskih studija, bez obzira na dosadašnje uvjete studiranja, omogućuje upis na diplomski studij bez plaćanja školarine. Trošak koji će nastati neplaćanjem nadoknadit će hrvatska država, najavio je Primorac.

ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno sve redovne studente ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = redoviti za osobne potrebe?



_________________
: : : www.forum-fpzg.tk : : :
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 14:08 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="polipeptid"]ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno [u][b]sve redovne studente[/b][/u] ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = [i]redoviti za osobne potrebe[/i]?[/quote]

a) kad upisuješ diplomski studij ti de facto upisuješ novi studij. dakle bilo kakav status da si imao prije on se pregledava ispočetka. drugim riječima, ne bi trebalo biti važno kako si plaćao i da li si uopće plaćao prije toga. osim toga bile su u planu neke generalne promjene oko plaćanja studija pa ti je pitanje kako će to izgledati ubuduće, zato jer vrlo je moguće da ćemo svi plaćati ponešto ;)

b) [b]molim neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali[/b]: Ministar i Rektorski zbor nisu mogli donjeti takvu odluku. tako da to nije odluka nego samo neki oblik obećanja :mrgreen: odluke o režimu plaćanja studija donosi Senat Sveučilišta, [i]so it ain't over until the fat lady sings[/i] ;)
polipeptid (napisa):
ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno sve redovne studente ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = redoviti za osobne potrebe?


a) kad upisuješ diplomski studij ti de facto upisuješ novi studij. dakle bilo kakav status da si imao prije on se pregledava ispočetka. drugim riječima, ne bi trebalo biti važno kako si plaćao i da li si uopće plaćao prije toga. osim toga bile su u planu neke generalne promjene oko plaćanja studija pa ti je pitanje kako će to izgledati ubuduće, zato jer vrlo je moguće da ćemo svi plaćati ponešto Wink

b) molim neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali: Ministar i Rektorski zbor nisu mogli donjeti takvu odluku. tako da to nije odluka nego samo neki oblik obećanja Mr. Green odluke o režimu plaćanja studija donosi Senat Sveučilišta, so it ain't over until the fat lady sings Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
polipeptid
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 05. 2008. (11:27:51)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Fakultet politickih znanosti

PostPostano: 15:07 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"][quote="polipeptid"]ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno [u][b]sve redovne studente[/b][/u] ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = [i]redoviti za osobne potrebe[/i]?[/quote]

a) kad upisuješ diplomski studij ti de facto upisuješ novi studij. dakle bilo kakav status da si imao prije on se pregledava ispočetka. drugim riječima, ne bi trebalo biti važno kako si plaćao i da li si uopće plaćao prije toga. [/quote]

dakle to bi znacilo sto tocno? po ovom tvojem ispada da bi i izvanredni studenti imali besplatan diplomski :roll:

[quote="nemo"]
osim toga bile su u planu neke generalne promjene oko plaćanja studija pa ti je pitanje kako će to izgledati ubuduće, zato jer vrlo je moguće da ćemo svi plaćati ponešto ;)[/quote]

pa to je onda ovo sto imamo i sada...prvih 30 po prosjeku ne placa nista, ostalih 60 placaju nesto, a ostali placaju cca 7000 po godini.
cemu onda sve te odluke tj. obecanja?

[quote="nemo"]
b) [b]molim neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali[/b]: Ministar i Rektorski zbor nisu mogli donjeti takvu odluku. tako da to nije odluka nego samo neki oblik obećanja...[/quote]

jel ima igdje to negdje sluzbeno napisano? na stranici ministarstva? sveucilista? sta je uopce primorac rekao tj odlucio/obecao/lagao?
nemo (napisa):
polipeptid (napisa):
ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno sve redovne studente ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = redoviti za osobne potrebe?


a) kad upisuješ diplomski studij ti de facto upisuješ novi studij. dakle bilo kakav status da si imao prije on se pregledava ispočetka. drugim riječima, ne bi trebalo biti važno kako si plaćao i da li si uopće plaćao prije toga.


dakle to bi znacilo sto tocno? po ovom tvojem ispada da bi i izvanredni studenti imali besplatan diplomski Rolling Eyes

nemo (napisa):

osim toga bile su u planu neke generalne promjene oko plaćanja studija pa ti je pitanje kako će to izgledati ubuduće, zato jer vrlo je moguće da ćemo svi plaćati ponešto Wink


pa to je onda ovo sto imamo i sada...prvih 30 po prosjeku ne placa nista, ostalih 60 placaju nesto, a ostali placaju cca 7000 po godini.
cemu onda sve te odluke tj. obecanja?

nemo (napisa):

b) molim neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali: Ministar i Rektorski zbor nisu mogli donjeti takvu odluku. tako da to nije odluka nego samo neki oblik obećanja...


jel ima igdje to negdje sluzbeno napisano? na stranici ministarstva? sveucilista? sta je uopce primorac rekao tj odlucio/obecao/lagao?



_________________
: : : www.forum-fpzg.tk : : :
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 15:15 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

@nemo:Ne :grebgreb:, mislim da nisi u krivu.... tocno tako...

@polipeptid:Sto ti znaci izvanredni student ako je doticni zavrsio preddiplomski studij??! :roll:... student nemora ici na diplomski studij, a ako se za njega odluci onda ionako mora zavrsiti preddiplomski (to je jedan od uvjeta) dakle upisom na diplomski on ide ispocetka...

Prva sljedeca sjednica Senata je u utorak 13.5.2008, u 16.00h.... meni su kolege iz SoS-a poslali dnevni red i materijale za sjednicu i tamo, izmedju ostalog, pise sljedece:
11. b)Donošenje odluke o upisu studenata u I. godinu studija na preddiplomskim i diplomskim studijima u akademskoj godini 2008./2009. na Sveučilištu u Zagrebu

Sto ce odluciti vidjet cemo :wink:....

p.s.Uocite da ce odluciti samo o upisima za 2008./2009. god. a ne kako je ministar rekao svima koji su vec upisali bolonju, ipak mislim da nema razloga za zabrinutost :D...
@nemo:Ne Kotacici rade 100 na sat, mislim da nisi u krivu.... tocno tako...

@polipeptid:Sto ti znaci izvanredni student ako je doticni zavrsio preddiplomski studij??! Rolling Eyes... student nemora ici na diplomski studij, a ako se za njega odluci onda ionako mora zavrsiti preddiplomski (to je jedan od uvjeta) dakle upisom na diplomski on ide ispocetka...

Prva sljedeca sjednica Senata je u utorak 13.5.2008, u 16.00h.... meni su kolege iz SoS-a poslali dnevni red i materijale za sjednicu i tamo, izmedju ostalog, pise sljedece:
11. b)Donošenje odluke o upisu studenata u I. godinu studija na preddiplomskim i diplomskim studijima u akademskoj godini 2008./2009. na Sveučilištu u Zagrebu

Sto ce odluciti vidjet cemo Wink....

p.s.Uocite da ce odluciti samo o upisima za 2008./2009. god. a ne kako je ministar rekao svima koji su vec upisali bolonju, ipak mislim da nema razloga za zabrinutost Very Happy...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
polipeptid
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 05. 2008. (11:27:51)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Fakultet politickih znanosti

PostPostano: 16:06 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]
@polipeptid:Sto ti znaci izvanredni student ako je doticni zavrsio preddiplomski studij??! :roll:... student nemora ici na diplomski studij, a ako se za njega odluci onda ionako mora zavrsiti preddiplomski (to je jedan od uvjeta) dakle upisom na diplomski on ide ispocetka...[/quote]

isse o cem ti pricas?!?
ne zanimaju me izvanredni, to je tvoj kolega spomenuo, jer iz njegove izjave moze se zakljuciti da ce i izvanredni imati besplatni diplomski, ako cemo vec ici s argumentom da upis diplomskog definira novi studentski status, neovisan o onom koji je neki student imao na dodiplomskom.
fala bogu da student ne treba ici na diplomski, moze zauvijek biti bakalar i bok...

pitanje je jednostavno- prema ovim primorcevim rijecima, tko bi sve imao besplatni diplomski?
koliko sam vas uspio shvatiti, vi kazete-apsolutno [b]svi[/b] koji ga mogu i zele upisati.
Blizzard (napisa):

@polipeptid:Sto ti znaci izvanredni student ako je doticni zavrsio preddiplomski studij??! Rolling Eyes... student nemora ici na diplomski studij, a ako se za njega odluci onda ionako mora zavrsiti preddiplomski (to je jedan od uvjeta) dakle upisom na diplomski on ide ispocetka...


isse o cem ti pricas?!?
ne zanimaju me izvanredni, to je tvoj kolega spomenuo, jer iz njegove izjave moze se zakljuciti da ce i izvanredni imati besplatni diplomski, ako cemo vec ici s argumentom da upis diplomskog definira novi studentski status, neovisan o onom koji je neki student imao na dodiplomskom.
fala bogu da student ne treba ici na diplomski, moze zauvijek biti bakalar i bok...

pitanje je jednostavno- prema ovim primorcevim rijecima, tko bi sve imao besplatni diplomski?
koliko sam vas uspio shvatiti, vi kazete-apsolutno svi koji ga mogu i zele upisati.



_________________
: : : www.forum-fpzg.tk : : :
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:30 sub, 10. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, ja sam razumio da mogu "svi koji zadovoljavaju uvjete" (aka zavrsen dodiplomski ili 180ECTS na preddiplomskom studiju). 8) No, ono da se ceka Senat je bitno, jer mi pomalo vuce na klasicno "pranje ruku" (za ocekivati je da ce Primorac, ako Senat ovo odbije, reci "eto, ja sam htio, ali zli Senat ne da"). :roll:
Pa, ja sam razumio da mogu "svi koji zadovoljavaju uvjete" (aka zavrsen dodiplomski ili 180ECTS na preddiplomskom studiju). Cool No, ono da se ceka Senat je bitno, jer mi pomalo vuce na klasicno "pranje ruku" (za ocekivati je da ce Primorac, ako Senat ovo odbije, reci "eto, ja sam htio, ali zli Senat ne da"). Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 10:36 ned, 11. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="polipeptid"][quote="nemo"][quote="polipeptid"]ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno [u][b]sve redovne studente[/b][/u] ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = [i]redoviti za osobne potrebe[/i]?[/quote]

a) kad upisuješ diplomski studij ti de facto upisuješ novi studij. dakle bilo kakav status da si imao prije on se pregledava ispočetka. drugim riječima, ne bi trebalo biti važno kako si plaćao i da li si uopće plaćao prije toga. [/quote]

dakle to bi znacilo sto tocno? po ovom tvojem ispada da bi i izvanredni studenti imali besplatan diplomski :roll: [/quote]

znači ti to da će ti o plaćanju ili ne plaćanju ovisiti tvoj dosadašnji uspjeh na studiju, što je valjda najpoštenije i najsmislenije što se može učiniti. ako si ostvario 180 ECTS-a (za što se nadam da će biti jedini uvjet) pa bio ti i izvanredni student ti možeš redovno upisati diplomski i ne plaćati.

[quote="polipeptid"][quote="nemo"]osim toga bile su u planu neke generalne promjene oko plaćanja studija pa ti je pitanje kako će to izgledati ubuduće, zato jer vrlo je moguće da ćemo svi plaćati ponešto ;)[/quote]

pa to je onda ovo sto imamo i sada...prvih 30 po prosjeku ne placa nista, ostalih 60 placaju nesto, a ostali placaju cca 7000 po godini.
[b]cemu onda sve te odluke tj. obecanja?[/b] [/quote]

mislim da je izraz "preveli ih žedne preko vode" :g:
polipeptid (napisa):
nemo (napisa):
polipeptid (napisa):
ono sto mi nije jasno, jest dal ta odluka obuhvaca stvarno sve redovne studente ili samo one koji i do sada nisu placali dodiplomski studij?
Ili, drugi rijecima, hoce li diplomski studij morati placati oni koji sada imaju status R.O.P. = redoviti za osobne potrebe?


a) kad upisuješ diplomski studij ti de facto upisuješ novi studij. dakle bilo kakav status da si imao prije on se pregledava ispočetka. drugim riječima, ne bi trebalo biti važno kako si plaćao i da li si uopće plaćao prije toga.


dakle to bi znacilo sto tocno? po ovom tvojem ispada da bi i izvanredni studenti imali besplatan diplomski Rolling Eyes


znači ti to da će ti o plaćanju ili ne plaćanju ovisiti tvoj dosadašnji uspjeh na studiju, što je valjda najpoštenije i najsmislenije što se može učiniti. ako si ostvario 180 ECTS-a (za što se nadam da će biti jedini uvjet) pa bio ti i izvanredni student ti možeš redovno upisati diplomski i ne plaćati.

polipeptid (napisa):
nemo (napisa):
osim toga bile su u planu neke generalne promjene oko plaćanja studija pa ti je pitanje kako će to izgledati ubuduće, zato jer vrlo je moguće da ćemo svi plaćati ponešto Wink


pa to je onda ovo sto imamo i sada...prvih 30 po prosjeku ne placa nista, ostalih 60 placaju nesto, a ostali placaju cca 7000 po godini.
cemu onda sve te odluke tj. obecanja?


mislim da je izraz "preveli ih žedne preko vode" Mr. Green



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 5 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan