Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

druga zadaća
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 18:18 pet, 16. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

U app.h ima u deklaraciji [tt]class iEkran[/tt] i [tt]class prozor[/tt] nešto čudno:

[code:1]class iEkran {
protected:
public:
void prebrisi(int x, int y, int w, int h, char c);
public:
// ...
};[/code:1]

[code:1]class prozor {
protected:
//public:
list<prozor*> m_prozori;
// ...
public:
prozor(int x, int y, int w, int h, bool rubovi = true);
// ...
};[/code:1]

Kod iEkran mi se čini da ste prve retke sa protected i public htjeli da budu kao kod prozor. Tj. da prvo budu protected funkcije, pa onda public.

Onda treba zakomentirati 1. "public" u iEkran.
Sad valjda to ne stvara probleme u programu, ako ne mijenjamo main.cpp ciljajući na to, ali mislim da je graška
U app.h ima u deklaraciji class iEkran i class prozor nešto čudno:

Kod:
class iEkran {
protected:
public:
   void prebrisi(int x, int y, int w, int h, char c);
public:
   // ...
};


Kod:
class prozor {
protected:
//public:
   list<prozor*> m_prozori;
   // ...
public:
   prozor(int x, int y, int w, int h, bool rubovi = true);
   // ...
};


Kod iEkran mi se čini da ste prve retke sa protected i public htjeli da budu kao kod prozor. Tj. da prvo budu protected funkcije, pa onda public.

Onda treba zakomentirati 1. "public" u iEkran.
Sad valjda to ne stvara probleme u programu, ako ne mijenjamo main.cpp ciljajući na to, ali mislim da je graška


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
L
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (17:32:55)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 23:04 sub, 17. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod skrolanja, kad imam poruku u donjem desnom kutu, ne poziva mi se funkcija poruka od scroll_prozora, nego od prozor_s_imenom. Naime, ispod scroll_prozor-a Skrol nalazi se i prozor_s_imenon Prvi, pa poruka prelazi preko oba dva. Nije mi jasno zašto se ne poziva funkcija scroll_prozor::poruka i kako ja mogu na to utjecati ??
A kad se poruka javlja u gornjem desnom kutu sroll_prozora onda radi dobro.
Kod skrolanja, kad imam poruku u donjem desnom kutu, ne poziva mi se funkcija poruka od scroll_prozora, nego od prozor_s_imenom. Naime, ispod scroll_prozor-a Skrol nalazi se i prozor_s_imenon Prvi, pa poruka prelazi preko oba dva. Nije mi jasno zašto se ne poziva funkcija scroll_prozor::poruka i kako ja mogu na to utjecati ??
A kad se poruka javlja u gornjem desnom kutu sroll_prozora onda radi dobro.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mojo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 02. 2006. (12:37:23)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 23:05 sub, 17. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ha ha ha i meni isto
ha ha ha i meni isto


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:07 ned, 18. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li je na vježbama dogovorena odgoda roka za zadaću na utorak ili se to meni samo učinilo da sam čuo?

Zbunjuje me što na webu još uvijek nije promijenjen rok.
Da li je na vježbama dogovorena odgoda roka za zadaću na utorak ili se to meni samo učinilo da sam čuo?

Zbunjuje me što na webu još uvijek nije promijenjen rok.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 14:17 ned, 18. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je rečeno da je odgođeno za srijedu :-k
Meni je rečeno da je odgođeno za srijedu Think


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:21 ned, 18. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma glavno da je odgođeno :D
Ma glavno da je odgođeno Very Happy



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
L
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (17:32:55)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:39 ned, 18. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedno pitanje...

Napravim sve, cijeli program radi, osim što mi u onoj zadnjoj slici s2 stoji preko s1. E sad, sobzirom da je s2 potprozor od s1, on ne bi smio izlazit preko s1. Čini mi se da bi se to trebalo regurilat kroz funkciju ispisi, pa mi nije jasno zašto se to događa. Besmisleno mi je postavljat nove uvjete..

Može pomoć...
Jedno pitanje...

Napravim sve, cijeli program radi, osim što mi u onoj zadnjoj slici s2 stoji preko s1. E sad, sobzirom da je s2 potprozor od s1, on ne bi smio izlazit preko s1. Čini mi se da bi se to trebalo regurilat kroz funkciju ispisi, pa mi nije jasno zašto se to događa. Besmisleno mi je postavljat nove uvjete..

Može pomoć...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 18:45 ned, 18. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Helou!
Sto je receno glede scroll_prozora i njegovih inicijalnih vrijednosti?
Kruze price da bi bile (0,0,w-2,h-2) pa onda height mijenjati za +-1 kako se dummy prozor scrolla.
No onda imamo problem sa [code:1]prozor *novi_scroll = new scroll_prozor(5, 5, 12, 15, "Opake_namjere");
app.dodajProzor(novi_scroll);
novi_scroll->dodajProzor(new prozor_s_imenom(0, -1, 10, 15, "Zrnce_Katastrofe"));
app.poruka(16,5, "KATASTROFA");[/code:1]
Problem bi se rijesio sa (0,-nestoveliko,w-2,nestoveliko).
Se netko sijeca sto je receno?

[color=red]EDIT[/color] He, he.... problem se ne bi rijesio. Ignore me. :D
Helou!
Sto je receno glede scroll_prozora i njegovih inicijalnih vrijednosti?
Kruze price da bi bile (0,0,w-2,h-2) pa onda height mijenjati za +-1 kako se dummy prozor scrolla.
No onda imamo problem sa
Kod:
prozor *novi_scroll = new scroll_prozor(5, 5, 12, 15, "Opake_namjere");
app.dodajProzor(novi_scroll);
novi_scroll->dodajProzor(new prozor_s_imenom(0, -1, 10, 15, "Zrnce_Katastrofe"));
app.poruka(16,5, "KATASTROFA");

Problem bi se rijesio sa (0,-nestoveliko,w-2,nestoveliko).
Se netko sijeca sto je receno?

EDIT He, he.... problem se ne bi rijesio. Ignore me. Very Happy



_________________
1 2 3 4


Zadnja promjena: Mad Wilson; 23:52 ned, 18. 5. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
L
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (17:32:55)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 19:42 ned, 18. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li itko do kad točno treba predat tu zadaću ? Na webu još uvijek piše nedjelja.. Utorak, srijeda??
Zna li itko do kad točno treba predat tu zadaću ? Na webu još uvijek piše nedjelja.. Utorak, srijeda??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 1:23 pon, 19. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="L"]Zna li itko do kad točno treba predat tu zadaću ? Na webu još uvijek piše nedjelja.. Utorak, srijeda??[/quote]
Mislim da sam rekao do srijede u 01:00.
L (napisa):
Zna li itko do kad točno treba predat tu zadaću ? Na webu još uvijek piše nedjelja.. Utorak, srijeda??

Mislim da sam rekao do srijede u 01:00.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
DoTo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2007. (13:42:28)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:40 uto, 20. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje. Poruka koja pada na rub scroll_prozora (a nije scroll gore ili dolje ili unistavanje prozora jer je scroll_prozor u biti prozor_s_imenom) treba ispisati scroll_prozor? To mi je logicno i to mi program i ispisuje. Medjutim, poruka koja pada na skriveni prozor mi ne ispisuje scroll _prozor. Da li bi trebala?

Jasno mi je i zasto je to tako, ali ne znam kako to popraviti. Ne cini mi se bas jednostavno. Scroll_prozor mora u svojoj listi podprozora imati i skriveni prozor kako bi se i on unistio kada se scroll_prozor unisti, ali to onemogucava rjesenje problema kojeg sam spomenuo. Mozda je samo dovoljno, kada skriveni prozor primi poruku, ispisati da je to skriveni prozor od toga i toga scroll_prozora.

Nadam se da sam uspio objasniti sta me muci. Mozda je to previd u kodu koji smo dobili...
Imam jedno pitanje. Poruka koja pada na rub scroll_prozora (a nije scroll gore ili dolje ili unistavanje prozora jer je scroll_prozor u biti prozor_s_imenom) treba ispisati scroll_prozor? To mi je logicno i to mi program i ispisuje. Medjutim, poruka koja pada na skriveni prozor mi ne ispisuje scroll _prozor. Da li bi trebala?

Jasno mi je i zasto je to tako, ali ne znam kako to popraviti. Ne cini mi se bas jednostavno. Scroll_prozor mora u svojoj listi podprozora imati i skriveni prozor kako bi se i on unistio kada se scroll_prozor unisti, ali to onemogucava rjesenje problema kojeg sam spomenuo. Mozda je samo dovoljno, kada skriveni prozor primi poruku, ispisati da je to skriveni prozor od toga i toga scroll_prozora.

Nadam se da sam uspio objasniti sta me muci. Mozda je to previd u kodu koji smo dobili...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 16:47 uto, 20. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="DoTo"]Imam jedno pitanje. Poruka koja pada na rub scroll_prozora (a nije scroll gore ili dolje ili unistavanje prozora jer je scroll_prozor u biti prozor_s_imenom) treba ispisati scroll_prozor? To mi je logicno i to mi program i ispisuje. Medjutim, poruka koja pada na skriveni prozor mi ne ispisuje scroll _prozor. Da li bi trebala?[/quote]
Trebala bi sipisati scroll_prozor...
[quote="DoTo"]Jasno mi je i zasto je to tako, ali ne znam kako to popraviti. Ne cini mi se bas jednostavno. Scroll_prozor mora u svojoj listi podprozora imati i skriveni prozor kako bi se i on unistio kada se scroll_prozor unisti, ali to onemogucava rjesenje problema kojeg sam spomenuo. Mozda je samo dovoljno, kada skriveni prozor primi poruku, ispisati da je to skriveni prozor od toga i toga scroll_prozora.

Nadam se da sam uspio objasniti sta me muci. Mozda je to previd u kodu koji smo dobili...[/quote]
Treba napisati i funkciju Poruka od scroll_prozora. Uočite da je funkcija proslijediPoruku uzdojena od funkcije Poruka
DoTo (napisa):
Imam jedno pitanje. Poruka koja pada na rub scroll_prozora (a nije scroll gore ili dolje ili unistavanje prozora jer je scroll_prozor u biti prozor_s_imenom) treba ispisati scroll_prozor? To mi je logicno i to mi program i ispisuje. Medjutim, poruka koja pada na skriveni prozor mi ne ispisuje scroll _prozor. Da li bi trebala?

Trebala bi sipisati scroll_prozor...
DoTo (napisa):
Jasno mi je i zasto je to tako, ali ne znam kako to popraviti. Ne cini mi se bas jednostavno. Scroll_prozor mora u svojoj listi podprozora imati i skriveni prozor kako bi se i on unistio kada se scroll_prozor unisti, ali to onemogucava rjesenje problema kojeg sam spomenuo. Mozda je samo dovoljno, kada skriveni prozor primi poruku, ispisati da je to skriveni prozor od toga i toga scroll_prozora.

Nadam se da sam uspio objasniti sta me muci. Mozda je to previd u kodu koji smo dobili...

Treba napisati i funkciju Poruka od scroll_prozora. Uočite da je funkcija proslijediPoruku uzdojena od funkcije Poruka


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sdadfasdfas
Gost





PostPostano: 10:08 čet, 22. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jedan prijedlog, da li moze iduca zadaca biti razumljivije napisana i napisana tako da ju svatko moze rijesiti u roku od cca 2 dana. jer nam nije ovo jedini predmet. i na kraju krajeva, bolonja ne dopusta da se posvetimo samo jednom predmetu
hvala
imam jedan prijedlog, da li moze iduca zadaca biti razumljivije napisana i napisana tako da ju svatko moze rijesiti u roku od cca 2 dana. jer nam nije ovo jedini predmet. i na kraju krajeva, bolonja ne dopusta da se posvetimo samo jednom predmetu
hvala


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan