Demonstrature
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2

#1: Demonstrature Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 19:00 sri, 25. 1. 2006
    —
eto, ne znam zasto ni kako, ali Vanja, Vedran i ja imamo neke dodatne demonstrature u petak (jupi)

ja 14-15 (16?)
onda dodje Vanja tam di smo vec i ima 15-16

a Vedran lukavo nudi 18 - negdje oko + beskonacno

jos nis ne pise tam na papiru onom, to cemo valjda sutra stavit
Cool Mr.Green (blue one) mozete doc, nek vam bude, a ako ste ugodna i pristojna osoba onda dodjite Lighter-Mr.Green

#2:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:38 čet, 26. 1. 2006
    —
ja sam jako pristojan, ali nisam bas ugodan, mogu li svejedno doci i kako se rjesi limes kad x ide u 0+ od n(x^2+x-sinx)-2ln(shx+x^3).
ti si meni najbolja demosica

#3:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 9:50 pet, 27. 1. 2006
    —
Anonymous (napisa):
ja sam jako pristojan, ali nisam bas ugodan, mogu li svejedno doci i kako se rjesi limes kad x ide u 0+ od n(x^2+x-sinx)-2ln(shx+x^3).
ti si meni najbolja demosica


bez brige, zadaci te tezine nece doci na kolokviju. Tapsh, tapsh,...
posto je nevjerojatno i zapanjujuce tezak, ne znam ga bas rijesit ovak iz prve, al pitat cu nekog asistenta, valjda ce netko znat... Oce keks?
ali nemoj se radije nadat previse, kako se ne bi razocarao.

i ti si meni isto najbolji medju svima koji koriste moje usluge, prvenstveno zbog te goruce zelje za znanjem koja se jasno vidi u tvom pitanju...
bravo, tu titulu ne dijelim olako, cak mozda to nisam rekla nikom jos, hmm...
nis, onda se vidimo, a ja idem brzo pretrazivat dostupnu i nedostupnu literaturu da vidim kaj je to ln

#4:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 11:38 pet, 27. 1. 2006
    —
ispred prve zagrade bi ti trebalo pisati ln..
mislim da mozes sve staviti pod jedan ln,pa ti ln i limes komutiraju, a za razlomak unutra primjenis L'Hospitala dva puta.. mislim da je se dobije
jer ... idu u 0 Wink

#5:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 11:50 pet, 27. 1. 2006
    —
MB (napisa):
ispred prve zagrade bi ti trebalo pisati ln..
mislim da mozes sve staviti pod jedan ln,pa ti ln i limes komutiraju, a za razlomak unutra primjenis L'Hospitala dva puta.. mislim da je se dobije
jer ... idu u 0 Wink


Shocked Bravo MB!!! Ugodno si me iznenadio, nisam znala da si tako vjest s tim limesima!

#6:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 12:00 pet, 27. 1. 2006
    —
pa necemo se sad vrijedjat... Wink
znas onu, i corava kokos..

#7:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 13:46 pet, 27. 1. 2006
    —
MB (napisa):
pa necemo se sad vrijedjat... Wink
znas onu, i corava kokos..


ma naravno da se necemo vrijedjat, ja sam ti to od milja rekla, znas da te volim Very Happy

#8:  Autor/ica: ExodusLokacija: MA1-4 PostPostano: 18:43 pet, 27. 1. 2006
    —
MB (napisa):
ispred prve zagrade bi ti trebalo pisati ln..
mislim da mozes sve staviti pod jedan ln,pa ti ln i limes komutiraju, a za razlomak unutra primjenis L'Hospitala dva puta.. mislim da je se dobije
jer ... idu u 0 Wink


Nažalost, moram vam saopćiti tužnu vijest, a to je da se taj limes ne može rješiti "elementarnim putovima", tj. ne spada u gradivo analize 1.

Dakle je
, pa je nažalost i .

Ne znam, možda sam malo ohlapio, no ne vidim kako bi se taj limes dobio svodeći ga na standardne limese... #Beer

Puno pozdrava od vašeg istinskog podanika.

Srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska

#9:  Autor/ica: shumi1 PostPostano: 11:24 sub, 28. 1. 2006
    —
Da li se u kolokvijima i zadacama smiju koristiti teoremi i postupci rjesavanja koje jos nismo ucili?

#10:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 11:46 sub, 28. 1. 2006
    —
shumi1 (napisa):
Da li se u kolokvijima i zadacama smiju koristiti teoremi i postupci rjesavanja koje jos nismo ucili?

Ukoliko dokazes teorem koji koristis, onda ne bi smjelo biti problema Wink

#11:  Autor/ica: Stratos PostPostano: 12:46 sub, 28. 1. 2006
    —
1.)


2.)


2a)


2b)


za dokaz 2b uocimo da za 0 < x < 1 vrijedi nejednakost

pa je


sada primijenimo teorem o sendvicu

------

buduci da postoje limesi 2a) i 2b), pri cemu 2a) nije nula, to postoji i limes 2) := 2b)/2a) i jednak je 0/1 = 0, pa i limes 1) + 2) postoji i jednak je 1 ~ sto je i trazeno Smile

#12:  Autor/ica: Ilja PostPostano: 15:13 sub, 28. 1. 2006
    —
Stratos (napisa):
1.)
za dokaz 2b uocimo da za 0 < x < 1 vrijedi nejednakost



Hm, ali kako bi dokazao tu nejednakost bez korištenja diferencijalnog računa?

#13:  Autor/ica: Stratos PostPostano: 15:58 ned, 29. 1. 2006
    —
Ilja (napisa):
Stratos (napisa):
1.)
za dokaz 2b uocimo da za 0 < x < 1 vrijedi nejednakost



Hm, ali kako bi dokazao tu nejednakost bez korištenja diferencijalnog računa?

koristeci se *ahem* geometrijskim argumentima Mr. Green

ionako se 2b) moze dokazati na drugi nacin
mozemo iskoristiti (vidi-se-sa-slike) nejednakost sin x < x < tan x (za 0 < x < 1)

pa vrijedi


tj. za 0 < x < 1 imamo


valja dokazati:


uvodimo supstituciju


pa je


kako je


jos samo preostaje dokazati


a to je jednostavno Smile

#14:  Autor/ica: MBLokacija: Molvice PostPostano: 21:42 ned, 29. 1. 2006
    —
i dalje je problem zasto je slika takva Smile

#15:  Autor/ica: ExodusLokacija: MA1-4 PostPostano: 23:43 ned, 29. 1. 2006
    —
Stratos (napisa):

Ilja (napisa):
Hm, ali kako bi dokazao tu nejednakost bez korištenja diferencijalnog računa?

koristeci se *ahem* geometrijskim argumentima Mr. Green


hmm... #Beer

Stratos (napisa):

ionako se 2b) moze dokazati na drugi nacin
mozemo iskoristiti (vidi-se-sa-slike) nejednakost sin x < x < tan x (za 0 < x < 1)


To je već ok, sad sam hepi. Very Happy
Ionako se na analizi 1 ne forsira aksiomatski pristup, pa ako se već tolerira geometrijski dokaz da je , onda je ovaj dokaz sasvim u redu (obzirom na MA1)...

Jedino što si malo zakomplicirao dokaz da je . Iz se lako dobije da je , pa je . A opet, isto se može dobiti i geometrijski Krezubi Mr. Green

Ma znaš kaj buraz, evo ti karma za 1 gore.

srdačan pozdrav,

dr. Exodus Hrvatska

#16:  Autor/ica: IgnaviaLokacija: prijestolnica PostPostano: 19:23 sri, 1. 2. 2006
    —
slijedeci tjedan su demonstrature u ponedjeljak u 5 h, umjesto u srijedu, posto vam je u srijedu kolokvij... to govorim za Vanju i mene, a za Vedrana sam mrvicu zaboravila kaj je rekao danas... eto, Vedrane, sad TI reci nesto pa da usput vidimo tko si Mr. Green vodi predstavu
i nemoj se sad pravit da nisi ovo primjetio, ne prolaze takve jeftine fore Rolling Eyes Laughing


edit- ma glupaca sam, svi zajedno imamo u ponedjeljak u 5, pa tako i Vedran... Shocked

#17:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 11:51 sub, 4. 2. 2006
    —
Dakle, kao sto je vec rekla kolegica demonstratorica, demonstrature iz MA1 ce se odrzati u ponedjeljak, 6.2.2006. pocevsi u 17h negdje u nekoj ucionici (naravno, sastanak kraj oglasne ploce). Tako ce biti iduci tjedan. Za ostale termine(tjedne) cemo se jos dogovoriti te staviti obavijest ovdje.

Ispricavam se sto gotovo nista novo nisam rekao, no od viska glava ne boli Smile

Vedran K.

#18:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 21:53 pon, 13. 2. 2006
    —
OBAVIJEST !!!

Demonstrature iz MA1 odrzat ce se u srijedu, 15.2.2006. Termin za sada nesiguran iz razloga sto ne znam pisete li kakav kolokvij ili imate kakav usmeni taj dan, a ne znam ni kad je termin usmenog ispita iz MA1, no nadam se da nije sutra ili u samu srijedu, pa je moj prijedlog 10:00 na faxu (sastanak kraj oglasne ploce). Inace, zamolio bih zainteresirane da me upozore ima li kakvih problema s ovim terminom pa da smislimo neki drugi.

Vedran K.

#19:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:23 pon, 13. 2. 2006
    —
Srijeda je jedini dan ovaj tjedan kad prva godina nema kolokvija (uto, cet, pet su popravni). Cool Za usmene ne znam. Confused Negdje je spomenuto da je danas objavljeno da su vec sutra, no mislim da je to za one koji su bili na pismenom. Neutral

#20:  Autor/ica: vkojic PostPostano: 20:21 uto, 4. 4. 2006
    —
OBAVIJEST !
Novi termin demonstratura iz MA2:

SRIJEDA 12-14 h

Sastanak na starom mjestu (kraj oglasne ploce Smile ).

Vedran K.



Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 5.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin