Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zeitgeist: Addendum
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:49 sri, 12. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]
Nisam napravio ništa, ostajem u stanju u kojem jesam i stetoskopom osluškujem one koji su poduzetniji, reci hrabriji, da poduzmu nešto.

Ja nisam borac prve linije, niti sa dezerter, već sam (Arhimedov)pripadnik zlatne sredine. :mrgreen:[/quote]

Dobro, barem znaš da si ovca. I to je početak.
RonnieColeman (napisa):

Nisam napravio ništa, ostajem u stanju u kojem jesam i stetoskopom osluškujem one koji su poduzetniji, reci hrabriji, da poduzmu nešto.

Ja nisam borac prve linije, niti sa dezerter, već sam (Arhimedov)pripadnik zlatne sredine. Mr. Green


Dobro, barem znaš da si ovca. I to je početak.



_________________
If the truth can be told so as to be understood, it will be believed.


Zadnja promjena: DanijelM; 23:57 pet, 21. 11. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:03 sri, 12. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="RonnieColeman"][quote="Saf"][size=15][color=red]Što si [b]TI[/b] danas napravio da poboljšaš svijet? [/color][/size][/quote]

Tako je. To je bitno pitanje.[/quote]

Oprao sam auto. Smijem li sada osjecati samozadovoljstvo do kraja dana?[/quote]

lol! čist auto je aerodinamičniji => troši manje goriva! Poboljšao si svijet makar za 0.0000000000000000000000000000000000000000000001%

ja sam smanjio frižider sa 4 na 2, sad će potrošiti manje struje!
dok sam prao zube ujutro, zatvorio sam slavinu, nisam koristio dezić u spreju , reciklirao sam boce...


http://www.project10tothe100.com/why.html


[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="DanijelM"][quote="RonnieColeman"]

To je nemoguće kao što rekoh zbog aksioma naše rase - prokleti smo!

Svaki limes duhovne evolucije koliko god zdrav duh nosio u sebi s vremenom zatrovat će se iz sebe sama.

[/quote]

Ponovi si pojam limesa pa ćeš bolje shvatit što sam mislio reći.
Tko je tebe postavio da postavljaš aksiome naše rase. Prokleti smo jedino neznanjem i neiskustvom, koje je i danas jednako veliko kao i prije 2000-3000g.

[quote="RonnieColeman"]
Nisam napravio ništa, ostajem u stanju u kojem jesam i stetoskopom osluškujem one koji su poduzetniji, reci hrabriji, da poduzmu nešto.

Ja nisam borac prve linije, niti sa dezerter, već sam (Arhimedov)pripadnik zlatne sredine. :mrgreen:[/quote]

Dobro, barem znaš da si ovca. I to je početak.[/quote]

Srž matematike je istina (barem ja slijepo vjerujem u to), a ljude nikada nećemo moći opisati formulama, aksiomima i teoremima jer ljudi lažu!
I to stalno!
krcko (napisa):
RonnieColeman (napisa):
Saf (napisa):
Što si TI danas napravio da poboljšaš svijet?


Tako je. To je bitno pitanje.


Oprao sam auto. Smijem li sada osjecati samozadovoljstvo do kraja dana?


lol! čist auto je aerodinamičniji ⇒ troši manje goriva! Poboljšao si svijet makar za 0.0000000000000000000000000000000000000000000001%

ja sam smanjio frižider sa 4 na 2, sad će potrošiti manje struje!
dok sam prao zube ujutro, zatvorio sam slavinu, nisam koristio dezić u spreju , reciklirao sam boce...


http://www.project10tothe100.com/why.html


Added after 2 minutes:

DanijelM (napisa):
RonnieColeman (napisa):


To je nemoguće kao što rekoh zbog aksioma naše rase - prokleti smo!

Svaki limes duhovne evolucije koliko god zdrav duh nosio u sebi s vremenom zatrovat će se iz sebe sama.



Ponovi si pojam limesa pa ćeš bolje shvatit što sam mislio reći.
Tko je tebe postavio da postavljaš aksiome naše rase. Prokleti smo jedino neznanjem i neiskustvom, koje je i danas jednako veliko kao i prije 2000-3000g.

RonnieColeman (napisa):

Nisam napravio ništa, ostajem u stanju u kojem jesam i stetoskopom osluškujem one koji su poduzetniji, reci hrabriji, da poduzmu nešto.

Ja nisam borac prve linije, niti sa dezerter, već sam (Arhimedov)pripadnik zlatne sredine. Mr. Green


Dobro, barem znaš da si ovca. I to je početak.


Srž matematike je istina (barem ja slijepo vjerujem u to), a ljude nikada nećemo moći opisati formulama, aksiomima i teoremima jer ljudi lažu!
I to stalno!



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:18 sri, 12. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]Pranjem auta ti si prljavštinu translatirao sa auta na travu/pločnik/kolnik i jedina dobrobit koju ja vidim, osim one prema sebi samome, jest dobrobit pogleda ka tvome autu odnosno ljepotu koju on isijava onako bistar i sjajan u oku promatrača.

Proširi to pranje auta na cijelu ulicu i imat ćeš, infinitezimalno ali ipak postojano, poboljšanje svijeta odnosno možda će tvoj susjed ili nekolicina njih sutra učiniti istu akciju. ;)[/quote]

Ne kuzim po cemu je pranje ulice principijelno bolje od pranja auta. Jedno i drugo je translatiranje prljavstine s jednog mjesta na drugo. Jedina dobrobit od jednog i drugog je "ugoda u oku promatraca".

Za one koje nisu skuzili, ja zapravo nisam oprao auto. Autu je prirodno stanje da bude prljav (narocito izvana), tako se bolje uklapa u okolis. A osim toga prljavstina ga stiti od korozije. :silly: Zelio sam ironizirati eko-moraliste koji smatraju da je super stvar zavrnuti slavinu dok se briju i sl. Nemam nista protiv da to rade i pritom osjecaju samozadovoljstvo, ali me brine kad o bitnim pitanjima kao sto je energetska strategija odlucuje ta vrst rasudjivanja.
RonnieColeman (napisa):
Pranjem auta ti si prljavštinu translatirao sa auta na travu/pločnik/kolnik i jedina dobrobit koju ja vidim, osim one prema sebi samome, jest dobrobit pogleda ka tvome autu odnosno ljepotu koju on isijava onako bistar i sjajan u oku promatrača.

Proširi to pranje auta na cijelu ulicu i imat ćeš, infinitezimalno ali ipak postojano, poboljšanje svijeta odnosno možda će tvoj susjed ili nekolicina njih sutra učiniti istu akciju. Wink


Ne kuzim po cemu je pranje ulice principijelno bolje od pranja auta. Jedno i drugo je translatiranje prljavstine s jednog mjesta na drugo. Jedina dobrobit od jednog i drugog je "ugoda u oku promatraca".

Za one koje nisu skuzili, ja zapravo nisam oprao auto. Autu je prirodno stanje da bude prljav (narocito izvana), tako se bolje uklapa u okolis. A osim toga prljavstina ga stiti od korozije. #Silly Zelio sam ironizirati eko-moraliste koji smatraju da je super stvar zavrnuti slavinu dok se briju i sl. Nemam nista protiv da to rade i pritom osjecaju samozadovoljstvo, ali me brine kad o bitnim pitanjima kao sto je energetska strategija odlucuje ta vrst rasudjivanja.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 14:37 sri, 12. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="RonnieColeman"]
Proširi to pranje auta na cijelu ulicu i imat ćeš, infinitezimalno ali ipak postojano, poboljšanje svijeta odnosno možda će tvoj susjed ili nekolicina njih sutra učiniti istu akciju. ;)[/quote]

Ne kuzim po cemu je pranje ulice principijelno bolje od pranja auta.
[/quote]

Nije.

Proširenje se odnosilo na pranje svih auta u ulici.

Nema potrebe prati ulicu jer služba za tu radnju već postoji, pogotovo u jesensko vrijeme(učestalije kiše) :mrgreen:

[quote]
Za one koje nisu skuzili, ja zapravo nisam oprao auto.
[/quote]

Naravno, auto se, velikom većinom, ne pere, svojeručno, u žiži radnog vremena. ;)
krcko (napisa):
RonnieColeman (napisa):

Proširi to pranje auta na cijelu ulicu i imat ćeš, infinitezimalno ali ipak postojano, poboljšanje svijeta odnosno možda će tvoj susjed ili nekolicina njih sutra učiniti istu akciju. Wink


Ne kuzim po cemu je pranje ulice principijelno bolje od pranja auta.


Nije.

Proširenje se odnosilo na pranje svih auta u ulici.

Nema potrebe prati ulicu jer služba za tu radnju već postoji, pogotovo u jesensko vrijeme(učestalije kiše) Mr. Green

Citat:

Za one koje nisu skuzili, ja zapravo nisam oprao auto.


Naravno, auto se, velikom većinom, ne pere, svojeručno, u žiži radnog vremena. Wink



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 16:45 sri, 12. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"]
Srž matematike je istina (barem ja slijepo vjerujem u to), a ljude nikada nećemo moći opisati formulama, aksiomima i teoremima jer ljudi lažu![/quote]

Meni se ipak čini da je srž matematike preciznost, dok se istinom bave najviše filozofi. :-k

A što se tiče auta i pranja auta, zar nebi bilo bolje imati električni auto kojeg možeš besplatno napajat i besplatno čistit i sve to bez zagađenja okoliša.
To je pravi smisao addenduma.

Za one koji bi htjeli znati nešto više i preciznije o čemu je tu sve riječ : [url]www.thezeitgeistmovement.com[/url]
Saf (napisa):

Srž matematike je istina (barem ja slijepo vjerujem u to), a ljude nikada nećemo moći opisati formulama, aksiomima i teoremima jer ljudi lažu!


Meni se ipak čini da je srž matematike preciznost, dok se istinom bave najviše filozofi. Think

A što se tiče auta i pranja auta, zar nebi bilo bolje imati električni auto kojeg možeš besplatno napajat i besplatno čistit i sve to bez zagađenja okoliša.
To je pravi smisao addenduma.

Za one koji bi htjeli znati nešto više i preciznije o čemu je tu sve riječ : www.thezeitgeistmovement.com



_________________
If the truth can be told so as to be understood, it will be believed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:04 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne budem stalno offtopic, pogledao sam oba filma. Za prvi se bar moze reci da je zabavan. Drugi je toliko kontradiktoran samom sebi da je jednostavno naporan. Ne kuzim kako netko u takvoj hrpi mumbo-jumbo propagande moze vidjeti nekakve napredne ideje, spas za covjecanstvo itd.

Naravno i ja mislim da je nasa civilizacija problematicna (stovise mislim da ce [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2615]propasti[/url] :wink: ), ali potrebno je malo vise od hipnoticke muzike, mudrih citata i vizualnih poruka na razini niskobudzetnih video spotova da bi me uvjerili kako postoje jednostavna rjesenja. Kao alternativu komunikaciji u stilu video spotova, predlozio bih ovaj tekst:

[url=http://en.wikisource.org/wiki/Industrial_Society_and_Its_Future]Industrial Society and Its Future[/url]

Ako vam ime autora nije odmah poznato, najbolje da procitate bar dio prije nego sto zadovoljite znatizelju googlanjem (radi objektivnije procjene). Dovoljno je znati da je u mladosti bio briljantan matematicar :)
Da ne budem stalno offtopic, pogledao sam oba filma. Za prvi se bar moze reci da je zabavan. Drugi je toliko kontradiktoran samom sebi da je jednostavno naporan. Ne kuzim kako netko u takvoj hrpi mumbo-jumbo propagande moze vidjeti nekakve napredne ideje, spas za covjecanstvo itd.

Naravno i ja mislim da je nasa civilizacija problematicna (stovise mislim da ce propasti Wink ), ali potrebno je malo vise od hipnoticke muzike, mudrih citata i vizualnih poruka na razini niskobudzetnih video spotova da bi me uvjerili kako postoje jednostavna rjesenja. Kao alternativu komunikaciji u stilu video spotova, predlozio bih ovaj tekst:

Industrial Society and Its Future

Ako vam ime autora nije odmah poznato, najbolje da procitate bar dio prije nego sto zadovoljite znatizelju googlanjem (radi objektivnije procjene). Dovoljno je znati da je u mladosti bio briljantan matematicar Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 5:33 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krcko, ovaj tekst je fantastican. Ne samo da nisam ostala ravnodusna, nego me motivirao na akciju na neki cudan nacin.. Ne znam kako da to opisem. Mislim da idem poduzeti nesto konkretno... Ne znam jos sto, zasad mi je palo na pamet samo da bi mogla poslati par pisama nekim vaznim ljudima. Kaj mislis o tom?

:woot:
Krcko, ovaj tekst je fantastican. Ne samo da nisam ostala ravnodusna, nego me motivirao na akciju na neki cudan nacin.. Ne znam kako da to opisem. Mislim da idem poduzeti nesto konkretno... Ne znam jos sto, zasad mi je palo na pamet samo da bi mogla poslati par pisama nekim vaznim ljudima. Kaj mislis o tom?

Woot!



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:16 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je to izvrsna ideja. Write to your congressman! :uncle_sammy:
U Hrvatsku radije nemoj slat pisma jer su striceki u plavom postali brzi i efikasni od kad je "balkan expressa".

Nego, odaj nam tajnu zasto americki bolonjci ne prepisuju :?:
Mislim da je to izvrsna ideja. Write to your congressman! Little Uncle Sam
U Hrvatsku radije nemoj slat pisma jer su striceki u plavom postali brzi i efikasni od kad je "balkan expressa".

Nego, odaj nam tajnu zasto americki bolonjci ne prepisuju Question



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:11 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vrlo interesantan članak: http://www.wired.com/techbiz/it/magazine/16-03/ff_free?currentPage=all
naglasak na filmić...

Inače, ne kužim jednu stvar, da se nadovežem malo i na onaj thread o propasti civilizacije... Velika svjetska ekonomska kriza, a nafta nikad jeftinija! (u zadnje 2 g.)... S obzirom da imam samo 3 dionice u portfelju, pad cijena na burzamam me ne tangira, ali mi se nekako čini da krizu forsiraju i stvaraju samo oni koji imaju što izgubiti. Meni je jednako dobro/loše kao i do sada...

@martinab: lijep pozdrav! jel tamo stvarno bolje? mislim, zašto ostati tamo, kad smo mi 10 godina ispred amerike, njih kriza [u]sad[/u] trese, a mi je imamo već godinama!
Vrlo interesantan članak: http://www.wired.com/techbiz/it/magazine/16-03/ff_free?currentPage=all
naglasak na filmić...

Inače, ne kužim jednu stvar, da se nadovežem malo i na onaj thread o propasti civilizacije... Velika svjetska ekonomska kriza, a nafta nikad jeftinija! (u zadnje 2 g.)... S obzirom da imam samo 3 dionice u portfelju, pad cijena na burzamam me ne tangira, ali mi se nekako čini da krizu forsiraju i stvaraju samo oni koji imaju što izgubiti. Meni je jednako dobro/loše kao i do sada...

@martinab: lijep pozdrav! jel tamo stvarno bolje? mislim, zašto ostati tamo, kad smo mi 10 godina ispred amerike, njih kriza sad trese, a mi je imamo već godinama!



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:22 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Saf"]Inače, ne kužim jednu stvar, da se nadovežem malo i na onaj thread o propasti civilizacije... Velika svjetska ekonomska kriza, a nafta nikad jeftinija! (u zadnje 2 g.)[/quote]

Zapravo vrlo jednostavno. Kad je kriza, budzeti postojecih projekata i planovi za buduce projekte se kresu. Zbog toga potraznja za naftom pada, dakle pada i cijena. Ja mislim da je to privremeno, tj. da ce na duzi rok cijena nafte nastaviti rasti.
Saf (napisa):
Inače, ne kužim jednu stvar, da se nadovežem malo i na onaj thread o propasti civilizacije... Velika svjetska ekonomska kriza, a nafta nikad jeftinija! (u zadnje 2 g.)


Zapravo vrlo jednostavno. Kad je kriza, budzeti postojecih projekata i planovi za buduce projekte se kresu. Zbog toga potraznja za naftom pada, dakle pada i cijena. Ja mislim da je to privremeno, tj. da ce na duzi rok cijena nafte nastaviti rasti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 10:31 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Nego, odaj nam tajnu zasto americki bolonjci ne prepisuju :?:[/quote]

Zato jer misle da je sramota prepisivati.

Najozbiljnije. Nije da se boje krsiti zakon, i nije da nisu dovoljno domisljati da to naprave. Naprosto, to je nesto sto je tolko ponizavajuci prekrsaj da nikome ne pada na pamet to raditi.

Sankcije su isto puno ozbiljnije nego tu (izletis s faksa), ali nije da se zale kak su sankcije grozne, nego ozbiljno misle da je to tak nesto odvratno da niti ne pokusavaju. Mislim da se to zove peer preassure. Naprosto nije kul.

Cuvala sam ispit sa cca 400 ljudi (nas 4 cuva). Studenti udu, sjedaju di hoce, razbacavaju stvari po podu, vade teke na stol da si ponavljaju, i neki pricaju u grupama i panicno si objasnjavaju neke primjere. Glavni asisitent pet minuta prije pocetka pocinje dijeliti test tak da mozemo poceti tocno na vrijeme. Ja vec hocu pocet drecat da svi na svoja mjesta i tisina i teke pod klupu i razmjestit ljude, al mislim, necu bas ja prva, cetvero nas je, nek ovaj glavni da me ne bi opet ko Ilja ono jedamput optuzio da mu uzimam polozaj alfa muzjaka u krdu. Al kad ono, desi se nista. Studenti, koji panicno uce s tekama na stolu, mrtvi hladni ignoriraju testove i ne pokusavaju ih uopce okrenut na pravu stranu ni zavirit da vide zadatke 5 minuta ranije dok jos imaju teke vani. NISTA. Onda 20 studenata zakasni, ude polako, dosece do stola, uzme test, sjedne, i uredno spremi sve stvari na pod oko sebe prije nego okrene test. Nas 4 doslovno nismo slova zucnuli 50 minuta, samo pisali na plocu svakih 5 min kolko vremena jos imaju.

Btw, ispit je bio u dvorani za tjelesni s onim malim klupama poslozenim u ogromni kvadrat, a kul stvar je bila da su kosevi za kosarku imali jednu precku po sredini (promjeru) i lokot na njoj, valjda da nitko ne bi igrao kosarku za vrijeme ispita :)


[quote="Saf"] mi smo 10 godina ispred amerike, njih kriza sad trese, a mi je imamo već godinama![/quote]

:rotfl:
krcko (napisa):

Nego, odaj nam tajnu zasto americki bolonjci ne prepisuju Question


Zato jer misle da je sramota prepisivati.

Najozbiljnije. Nije da se boje krsiti zakon, i nije da nisu dovoljno domisljati da to naprave. Naprosto, to je nesto sto je tolko ponizavajuci prekrsaj da nikome ne pada na pamet to raditi.

Sankcije su isto puno ozbiljnije nego tu (izletis s faksa), ali nije da se zale kak su sankcije grozne, nego ozbiljno misle da je to tak nesto odvratno da niti ne pokusavaju. Mislim da se to zove peer preassure. Naprosto nije kul.

Cuvala sam ispit sa cca 400 ljudi (nas 4 cuva). Studenti udu, sjedaju di hoce, razbacavaju stvari po podu, vade teke na stol da si ponavljaju, i neki pricaju u grupama i panicno si objasnjavaju neke primjere. Glavni asisitent pet minuta prije pocetka pocinje dijeliti test tak da mozemo poceti tocno na vrijeme. Ja vec hocu pocet drecat da svi na svoja mjesta i tisina i teke pod klupu i razmjestit ljude, al mislim, necu bas ja prva, cetvero nas je, nek ovaj glavni da me ne bi opet ko Ilja ono jedamput optuzio da mu uzimam polozaj alfa muzjaka u krdu. Al kad ono, desi se nista. Studenti, koji panicno uce s tekama na stolu, mrtvi hladni ignoriraju testove i ne pokusavaju ih uopce okrenut na pravu stranu ni zavirit da vide zadatke 5 minuta ranije dok jos imaju teke vani. NISTA. Onda 20 studenata zakasni, ude polako, dosece do stola, uzme test, sjedne, i uredno spremi sve stvari na pod oko sebe prije nego okrene test. Nas 4 doslovno nismo slova zucnuli 50 minuta, samo pisali na plocu svakih 5 min kolko vremena jos imaju.

Btw, ispit je bio u dvorani za tjelesni s onim malim klupama poslozenim u ogromni kvadrat, a kul stvar je bila da su kosevi za kosarku imali jednu precku po sredini (promjeru) i lokot na njoj, valjda da nitko ne bi igrao kosarku za vrijeme ispita Smile


Saf (napisa):
mi smo 10 godina ispred amerike, njih kriza sad trese, a mi je imamo već godinama!


Valjam se po podu od smijeha



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 15:45 čet, 13. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Da ne budem stalno offtopic, pogledao sam oba filma. Za prvi se bar moze reci da je zabavan. Drugi je toliko kontradiktoran samom sebi da je jednostavno naporan. Ne kuzim kako netko u takvoj hrpi mumbo-jumbo propagande moze vidjeti nekakve napredne ideje, spas za covjecanstvo itd.
[/quote]

Može par primjera tih kontradikcija ? :?
krcko (napisa):
Da ne budem stalno offtopic, pogledao sam oba filma. Za prvi se bar moze reci da je zabavan. Drugi je toliko kontradiktoran samom sebi da je jednostavno naporan. Ne kuzim kako netko u takvoj hrpi mumbo-jumbo propagande moze vidjeti nekakve napredne ideje, spas za covjecanstvo itd.


Može par primjera tih kontradikcija ? Confused



_________________
If the truth can be told so as to be understood, it will be believed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:03 sub, 15. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Govore protiv monetarnog sustava, a stalno vrijednosti izrazavaju u dolarima.

Govore protiv globalizacije, a onda kazu da ce "Venus project" dovesti do ukidanja drzava i nekakve globalne utopije.

Napadaju propagandu u medijima, a film je jedan od sirovijih propagandnih uradaka kojima sam bio izlozen.

Onda oni savjeti na kraju. "Nemojte novac uloziti u te tri banke". Ulozite ga u neke druge banke :roll: "Skinite se s energetske mreze i kliknite na www.zeitgeistmovement.com". Nazalost kompjuteri rade na struju :)

Jedino sto fali na kraju je "Send your money now" :lol:

To su neke od nelogicnosti. Ima i jako puno netocnih informacija, tj. lazi.
Govore protiv monetarnog sustava, a stalno vrijednosti izrazavaju u dolarima.

Govore protiv globalizacije, a onda kazu da ce "Venus project" dovesti do ukidanja drzava i nekakve globalne utopije.

Napadaju propagandu u medijima, a film je jedan od sirovijih propagandnih uradaka kojima sam bio izlozen.

Onda oni savjeti na kraju. "Nemojte novac uloziti u te tri banke". Ulozite ga u neke druge banke Rolling Eyes "Skinite se s energetske mreze i kliknite na www.zeitgeistmovement.com". Nazalost kompjuteri rade na struju Smile

Jedino sto fali na kraju je "Send your money now" Laughing

To su neke od nelogicnosti. Ima i jako puno netocnih informacija, tj. lazi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 14:18 sub, 15. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] Ima i jako puno netocnih informacija, tj. lazi.[/quote]

Nadam se da ne gnjavim previše :) . Kojih laži ?
krcko (napisa):
Ima i jako puno netocnih informacija, tj. lazi.


Nadam se da ne gnjavim previše Smile . Kojih laži ?



_________________
If the truth can be told so as to be understood, it will be believed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:15 pon, 17. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, gnjavis previse. :) Primijeni kriticnost na koju te film pokusava motivirati (sto je dobro) na tvrdnje izrecene u samom filmu i vidjet ces da stvari ipak nisu tako jednostavne kakvima su u filmu prikazane. Mozes se recimo ograniciti samo na 9/11. Wikipedija ti je prijatelj.
Da, gnjavis previse. Smile Primijeni kriticnost na koju te film pokusava motivirati (sto je dobro) na tvrdnje izrecene u samom filmu i vidjet ces da stvari ipak nisu tako jednostavne kakvima su u filmu prikazane. Mozes se recimo ograniciti samo na 9/11. Wikipedija ti je prijatelj.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:03 pon, 17. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]

Jedino sto fali na kraju je "Send your money now" :lol:

[/quote]

Ako smijem primjetiti, da su htjeli stvarno zaraditi, film ne bi bio ponuđen besplatno za pogledati...

Makar u načelu se slažem, nije sve tako jednostavno!
krcko (napisa):


Jedino sto fali na kraju je "Send your money now" Laughing



Ako smijem primjetiti, da su htjeli stvarno zaraditi, film ne bi bio ponuđen besplatno za pogledati...

Makar u načelu se slažem, nije sve tako jednostavno!



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:46 pon, 17. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda zaradjuju od klikova na www.zeitgeistmovement.com? :)
Mozda zaradjuju od klikova na www.zeitgeistmovement.com? Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 0:24 čet, 20. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mozda zaradjuju od klikova na www.zeitgeistmovement.com? :)[/quote]


link je [url]www.thezeitgeistmovement.com[/url]
krcko (napisa):
Mozda zaradjuju od klikova na www.zeitgeistmovement.com? Smile



link je www.thezeitgeistmovement.com



_________________
If the truth can be told so as to be understood, it will be believed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
StateOfConsciousness
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 22. 07. 2008. (16:08:24)
Postovi: (8A)16
Sarma = la pohva - posuda
-37 = 11 - 48

PostPostano: 17:51 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo jedna grupa na facebooku za poklonike Zeitgeist filmova i ideja koje oni promoviraju:

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=36679005917
Evo jedna grupa na facebooku za poklonike Zeitgeist filmova i ideja koje oni promoviraju:

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=36679005917



_________________
Look at every path closely and deliberately. Try it as many times as you think necessary. Then ask yourself,
and yourself alone, one question . . . Does this path have a heart? If it does, the path is good; if it doesn’t it is of no use.
Carlos Castaneda, The Teachings of Don juan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:54 sri, 24. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Saf"]Inače, ne kužim jednu stvar, da se nadovežem malo i na onaj thread o propasti civilizacije... Velika svjetska ekonomska kriza, a nafta nikad jeftinija! (u zadnje 2 g.)[/quote]

Zapravo vrlo jednostavno. Kad je kriza, budzeti postojecih projekata i planovi za buduce projekte se kresu. Zbog toga potraznja za naftom pada, dakle pada i cijena. Ja mislim da je to privremeno, tj. da ce na duzi rok cijena nafte nastaviti rasti.[/quote]

ja tvrdim bas suprotno. kriza je potaknuta, ljudi panicno dizu lovu iz banki misleci da ce taj njihov sitnis propast, a tek nakon toga dolazi do pravog problema. banke se nemaju vise cime financirati, ne mogu odrzati fiksne rezerve, lova je u dzepovima ljudi koji su preplaseni od strane "nekog". i u tome, cijena nafte raste, jer se spekulacijama pocinje nagadati da nafte nema. ali kad malo promotris brojeve, nafte se crpi vise nego ikad, i za sljedecu godinu se predvida rast te brojke. tako da nafte ima. nije u tom stvar, stvar je u tome sto netko zaraduje na spekulaciji koju je sam izazvao ili neki njegov kompanjon na drugoj strani svijeta. koji ce naravno i sam profitirati od toga. a cijena nafte dugorocno ne moze samo rasti. jer ljudi nisu tolko glupi, u jednom trenutku se jednostavno vise ne isplati kupovati naftu. jer, razmisli dal bi kupio litru dizela da je 100 kn? mozda bi, 1-2...50 litara. a onda vise ne. i zato cijena nafte pada. digli lovu, vidli da se vise publika ne da zezat i sad je dosta. do sljedece "krize".

samo napomena: meni je ovo http://www.wtrg.com/oil_graphs/oilprice1947.gif bilo JAKO zanimljivo. jer, cijena nafte je bila 20$ da bi dosla do preko 200? i sad pada? hm.
krcko (napisa):
Saf (napisa):
Inače, ne kužim jednu stvar, da se nadovežem malo i na onaj thread o propasti civilizacije... Velika svjetska ekonomska kriza, a nafta nikad jeftinija! (u zadnje 2 g.)


Zapravo vrlo jednostavno. Kad je kriza, budzeti postojecih projekata i planovi za buduce projekte se kresu. Zbog toga potraznja za naftom pada, dakle pada i cijena. Ja mislim da je to privremeno, tj. da ce na duzi rok cijena nafte nastaviti rasti.


ja tvrdim bas suprotno. kriza je potaknuta, ljudi panicno dizu lovu iz banki misleci da ce taj njihov sitnis propast, a tek nakon toga dolazi do pravog problema. banke se nemaju vise cime financirati, ne mogu odrzati fiksne rezerve, lova je u dzepovima ljudi koji su preplaseni od strane "nekog". i u tome, cijena nafte raste, jer se spekulacijama pocinje nagadati da nafte nema. ali kad malo promotris brojeve, nafte se crpi vise nego ikad, i za sljedecu godinu se predvida rast te brojke. tako da nafte ima. nije u tom stvar, stvar je u tome sto netko zaraduje na spekulaciji koju je sam izazvao ili neki njegov kompanjon na drugoj strani svijeta. koji ce naravno i sam profitirati od toga. a cijena nafte dugorocno ne moze samo rasti. jer ljudi nisu tolko glupi, u jednom trenutku se jednostavno vise ne isplati kupovati naftu. jer, razmisli dal bi kupio litru dizela da je 100 kn? mozda bi, 1-2...50 litara. a onda vise ne. i zato cijena nafte pada. digli lovu, vidli da se vise publika ne da zezat i sad je dosta. do sljedece "krize".

samo napomena: meni je ovo http://www.wtrg.com/oil_graphs/oilprice1947.gif bilo JAKO zanimljivo. jer, cijena nafte je bila 20$ da bi dosla do preko 200? i sad pada? hm.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan