Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanja na diplomskom ispitu
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 21:54 čet, 10. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Looolz, militantni tekstovi??!... lolz :lol:

@vsego: Prvo, ja sam poprilično paranoičan i gotovo uvijek u glavi vrtim worst-case scenario. Iza toga da ima nekih nastavnika koji bi se, po [b]mom[/b] mišljenju, iživljavali nad studentima i dalje stojim bez obzira zvali vi to nepristojnim, bezobraznim ili bilo kojim "težim" izrazom - vaš suprotan stav u potpunosti razumijem budući ste vi član nastavničkog kadra...

Drugo, da ste pročitali ostatak tog nevjerojatno militantnog posta vidjeli bi da se oko ove problematike:
[quote="vsego"]Da se mene pita: 4. semestar diplomskog studija neka bude samo za diplomski rad i ispit. Onda taj rad moze biti ozbiljniji, ispitivanje moze biti ozbiljnije i sve skupa moze bes problema imati znacajnu tezinu. Ali ne u situaciji u kojoj studenti gule posljednje ispite tjedan-dva prije obrana.

I ne mislim da se treba sramiti banalnih pitanja, ali se treba sramiti nekakvog formalnog popisa koji sadrzi samo banalna pitanja i jos niti jedno od tih pitanja nema veze s konkretnim diplomskim studijem kojeg kandidat tim ispitom zavrsava.[/quote]
uglavnom slažemo. Štoviše, predlažem i rješenje ovog "popis pitanja je prebanalan i nevezan uz konkretan dipl. studij"...


Meni je najveći problem, kako se pripremiti za diplomski ispit, recimo da pucam na veću ocjenu. Tko će mi reći na koje pitanje moram znati odgovor, na koje ne moram i na koja pitanja (ukoliko mi ih netko u komisiji postavi) imam pravo reći "to pitanje nije iz šireg područja mog diplomskog rada i ja na njega ne moram odgovarati"??...

[b]Što[/b] da učim, kako da se kvalitetno pripremim, [b]što[/b] mi je "šire područje" dipl. rada??...

[size=9]p.s. Stvarno ne želim zvučati militantno niti napasno ali gornja pitanja me stvarno muče i vjerujem da nisam u manjini. Ne želim se blamirati pred profesorima niti doživjeti neugodne tišine na "zadnjem" ispitu svog visokoškolskog obrazovanja zato što je pravilnik loš...[/size]
Looolz, militantni tekstovi??!... lolz Laughing

@vsego: Prvo, ja sam poprilično paranoičan i gotovo uvijek u glavi vrtim worst-case scenario. Iza toga da ima nekih nastavnika koji bi se, po mom mišljenju, iživljavali nad studentima i dalje stojim bez obzira zvali vi to nepristojnim, bezobraznim ili bilo kojim "težim" izrazom - vaš suprotan stav u potpunosti razumijem budući ste vi član nastavničkog kadra...

Drugo, da ste pročitali ostatak tog nevjerojatno militantnog posta vidjeli bi da se oko ove problematike:
vsego (napisa):
Da se mene pita: 4. semestar diplomskog studija neka bude samo za diplomski rad i ispit. Onda taj rad moze biti ozbiljniji, ispitivanje moze biti ozbiljnije i sve skupa moze bes problema imati znacajnu tezinu. Ali ne u situaciji u kojoj studenti gule posljednje ispite tjedan-dva prije obrana.

I ne mislim da se treba sramiti banalnih pitanja, ali se treba sramiti nekakvog formalnog popisa koji sadrzi samo banalna pitanja i jos niti jedno od tih pitanja nema veze s konkretnim diplomskim studijem kojeg kandidat tim ispitom zavrsava.

uglavnom slažemo. Štoviše, predlažem i rješenje ovog "popis pitanja je prebanalan i nevezan uz konkretan dipl. studij"...


Meni je najveći problem, kako se pripremiti za diplomski ispit, recimo da pucam na veću ocjenu. Tko će mi reći na koje pitanje moram znati odgovor, na koje ne moram i na koja pitanja (ukoliko mi ih netko u komisiji postavi) imam pravo reći "to pitanje nije iz šireg područja mog diplomskog rada i ja na njega ne moram odgovarati"??...

Što da učim, kako da se kvalitetno pripremim, što mi je "šire područje" dipl. rada??...

p.s. Stvarno ne želim zvučati militantno niti napasno ali gornja pitanja me stvarno muče i vjerujem da nisam u manjini. Ne želim se blamirati pred profesorima niti doživjeti neugodne tišine na "zadnjem" ispitu svog visokoškolskog obrazovanja zato što je pravilnik loš...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:21 čet, 10. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se zblamiras na diplomskom, to sigurno nece biti zbog pravilnika. Pitanja na starom popisu su takva da bi svatko tko dogura do diplomskog trebao biti u stanju nesto reci o tome. Masovno strebanje na kraju studija nema nikakvog smisla - tjedan dana prije ispita kratko ponovis osnovne definicije i to je to. Velika vecina nastavnika na isti nacin je ispitivala i prije bolonjskog sluzbenog popisa pitanja, pa ce tako biti i sada. Naprednija pitanja mozes ocekivati samo iz diplomskog rada, a to ces valjda znati ako si ga sam pisao.

@vsego: programi studija su itekako relevantni i ne mogu se tek tako mijenjati. Osim toga u novom pravilniku ne pise nista sto bi bilo suprotno programima. Slazem se da ukidanje popisa pitanja ne znaci automatski FERizaciju. Ali me strah da ce s vremenom komisije poceti zanemarivati pitanja koja se ticu temeljnih matematickih kompetencija i da ce se diplomski ispiti svesti samo na obranu rada.
Ako se zblamiras na diplomskom, to sigurno nece biti zbog pravilnika. Pitanja na starom popisu su takva da bi svatko tko dogura do diplomskog trebao biti u stanju nesto reci o tome. Masovno strebanje na kraju studija nema nikakvog smisla - tjedan dana prije ispita kratko ponovis osnovne definicije i to je to. Velika vecina nastavnika na isti nacin je ispitivala i prije bolonjskog sluzbenog popisa pitanja, pa ce tako biti i sada. Naprednija pitanja mozes ocekivati samo iz diplomskog rada, a to ces valjda znati ako si ga sam pisao.

@vsego: programi studija su itekako relevantni i ne mogu se tek tako mijenjati. Osim toga u novom pravilniku ne pise nista sto bi bilo suprotno programima. Slazem se da ukidanje popisa pitanja ne znaci automatski FERizaciju. Ali me strah da ce s vremenom komisije poceti zanemarivati pitanja koja se ticu temeljnih matematickih kompetencija i da ce se diplomski ispiti svesti samo na obranu rada.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 22:27 čet, 10. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo reci sto ti je tema i kod kojeg profesora pa mozda dobijes pomoc.

Btw mislim da znam na koje profesore mislis, ali niti jedan profesor te ne zeli iz zloce zezat na diplomskom. Iako su lani bila pitanja jedan od profesora na koje mislim da mislis je pitao dokaze tvrdnji iako to nije predvidjao program pitanja. Tako da nikako ne mozes narusiti da kazem suverenost profesora da te pita sto zeli bez obzira na sve. Barem se tako meni cini.

Da sam na vasem mjestu pogledala bih ona pitanja jer manje vise sadrzavaju osnovne stvari i ocekivala od profesora koji nisu u vasem podrucju da ce nesto od tuda pitat, a oni koji su iz podrucja dakle uvijek se pita definicije i vaznije teoreme.

Kako bi rekao prof Sarapa :"Covjek zaboravi sta je jutros jeo a kamoli sta je bilo prosle godine" (na teoriji mjere)
Prvo reci sto ti je tema i kod kojeg profesora pa mozda dobijes pomoc.

Btw mislim da znam na koje profesore mislis, ali niti jedan profesor te ne zeli iz zloce zezat na diplomskom. Iako su lani bila pitanja jedan od profesora na koje mislim da mislis je pitao dokaze tvrdnji iako to nije predvidjao program pitanja. Tako da nikako ne mozes narusiti da kazem suverenost profesora da te pita sto zeli bez obzira na sve. Barem se tako meni cini.

Da sam na vasem mjestu pogledala bih ona pitanja jer manje vise sadrzavaju osnovne stvari i ocekivala od profesora koji nisu u vasem podrucju da ce nesto od tuda pitat, a oni koji su iz podrucja dakle uvijek se pita definicije i vaznije teoreme.

Kako bi rekao prof Sarapa :"Covjek zaboravi sta je jutros jeo a kamoli sta je bilo prosle godine" (na teoriji mjere)



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 22:48 čet, 10. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

//djelomično offtopic post

FER-ov diplomski (tj. magistarski, je l') rad nosi 30 ECTS-a, a sjećam se da sam vidjela za neki PhD vani uvjet da rad nosi 30 ECTS-a.

Volim reć da je FER-ovcima lakše u životu, al' im zavidim na projektima, stipendijama koje im se nude jer faks ima suradnju s nekim, a i zadnji semestar im je kul.
Nije baš da se nema na što ugledat kod njih samo to matematičari neće nikad priznat.
//djelomično offtopic post

FER-ov diplomski (tj. magistarski, je l') rad nosi 30 ECTS-a, a sjećam se da sam vidjela za neki PhD vani uvjet da rad nosi 30 ECTS-a.

Volim reć da je FER-ovcima lakše u životu, al' im zavidim na projektima, stipendijama koje im se nude jer faks ima suradnju s nekim, a i zadnji semestar im je kul.
Nije baš da se nema na što ugledat kod njih samo to matematičari neće nikad priznat.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 0:22 pet, 11. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"] ima nekih nastavnika koji bi se, po [b]mom[/b] mišljenju, iživljavali nad studentima i dalje stojim bez obzira zvali vi to nepristojnim, bezobraznim ili bilo kojim "težim" izrazom - vaš suprotan stav u potpunosti razumijem budući ste vi član nastavničkog kadra...
[/quote]

Oprosti, ali što to znači da se "profesor iživljavao nad studentom"? Tražio ga je da s razumijevanjem objasni što je to svojstvena vrijednost matrice? Tražio ga je da napiše ideju dokaza Binet-Cauchyjevog teorema? Očekivao je da zna što je limes funkcije? Ako nakon 4, 5, x godina studiranja netko ne zna osnovne stvari (a na diplomskom ispitu se traže [b]osnovne stvari[/b] - iliti [b]"opća matematička kultura"[/b]), onda se i najlakše pitanje može činiti kao "iživljavanje".

Diplomirao sam prije 2 godine. U isto to vrijeme je diplomiralo mnogo mojih kolega. Jest da je bilo prije 2 godine po starom sistemu, ali vjerujem da se nije puno promjenilo. Nitko mi iz komisije nije zamjerio što nisam neki teorem znao doslovno izreći, nego sam objašnjavao "na prstiće" skicirajući. Isto tako je bilo i mojim kolegama. Nikoga nisu pitali stvari o kojima nismo čuli mali milijun puta u toku visokoškolskog obrazovanja.

Usput, nije bila neka laganini komisija, rekao bih "srednje teška" (kako god to mjerili :D). Štoviše, kad sam jednom kolegu rekao tko mi je u komisiji pitao me jesam li ja mazohist kad sam si birao tog_i_tog profesora u komisiju. :D
Blizzard (napisa):
ima nekih nastavnika koji bi se, po mom mišljenju, iživljavali nad studentima i dalje stojim bez obzira zvali vi to nepristojnim, bezobraznim ili bilo kojim "težim" izrazom - vaš suprotan stav u potpunosti razumijem budući ste vi član nastavničkog kadra...


Oprosti, ali što to znači da se "profesor iživljavao nad studentom"? Tražio ga je da s razumijevanjem objasni što je to svojstvena vrijednost matrice? Tražio ga je da napiše ideju dokaza Binet-Cauchyjevog teorema? Očekivao je da zna što je limes funkcije? Ako nakon 4, 5, x godina studiranja netko ne zna osnovne stvari (a na diplomskom ispitu se traže osnovne stvari - iliti "opća matematička kultura"), onda se i najlakše pitanje može činiti kao "iživljavanje".

Diplomirao sam prije 2 godine. U isto to vrijeme je diplomiralo mnogo mojih kolega. Jest da je bilo prije 2 godine po starom sistemu, ali vjerujem da se nije puno promjenilo. Nitko mi iz komisije nije zamjerio što nisam neki teorem znao doslovno izreći, nego sam objašnjavao "na prstiće" skicirajući. Isto tako je bilo i mojim kolegama. Nikoga nisu pitali stvari o kojima nismo čuli mali milijun puta u toku visokoškolskog obrazovanja.

Usput, nije bila neka laganini komisija, rekao bih "srednje teška" (kako god to mjerili Very Happy). Štoviše, kad sam jednom kolegu rekao tko mi je u komisiji pitao me jesam li ja mazohist kad sam si birao tog_i_tog profesora u komisiju. Very Happy



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 10:58 pet, 11. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Naprednija pitanja mozes ocekivati samo iz diplomskog rada, a to ces valjda znati ako si ga sam pisao.[/quote]
Upravo to meni stvara probleme, "samo iz diplomskog rada" i "šire područje rada" su dvije različite stvari i svatko ih shvaća vrlo subjektivno. Nemam ništa protiv toga da me se pita neki rezultat koji koristim ili npr. "pokažite tvrdnju sa str. 5" ali pitanja tipa "ova vaša tvrdnja me jako podsjeća na teorem [i]žbljmn[/i] (ili je jako slična teoremu [i]žbljmn[/i]) iz kolegija [i]fdrmn[/i] koji ja predajem na [i]x[/i]-toj godini, jel znate možda taj teorem?" su mi škakljiva i zašto da si snižavam ocjenu diplomskog zbog toga što mi nitko nije rekao da bi trebao ponoviti i to...

@kenny: Nažalost, bojim se da ste se vi (kao i @vsego) previše fokusirali na moje mišljenje o tome da postoje nastavnici koji bi se eventualno (buduće vrijeme, a ne kako stalno navodite "su se", prošlo vrijeme) iživljavali nad studentima što je besmislena rasprava - ja mislim da ima takvih, vi mislite da nema, za mene kraj priče...


Hajmo se vratiti na topic. Ja mislim da je ovaj pravilink loš jer ta nesretna formulacija "šire područje rada" ostavlja nastavnicima previše slobode u ispitivanju (svatko može pitati [b]bilo što[/b] i opravdavati to kao "šire područje dipl. rada" što automatski negira bilo kakav prigovor od strane studenata). Također, u tom kontekstu ne postavlja nikakav okvir (pa čak ni temelj okvira) onoga što je potrebno znati i time značajno otežava studentima pripremu za diplomski ispit...:roll:

Nadam se da nećete krivo shvatiti. Ja nisam za trivijalne/banalne diplomske već samo za to da napravite popis pitanja koja odgovaramo. Imao taj popis pet, pedeset ili petsto pitanja i bila ta pitanja "teška", "lagana", nevezana za studij, od kritične važnosti za studij, elementarna, iz prve godine preddiplomskog, iz vrtića, iz doktorskog studija itd. - me uopće ne zanima, samo da znam [b]što moram[/b] naučiti.


Poanta priče jest, da su (što bi bilo kad bi bilo) student. predstavnici (ili bilo tko drugi) tražili mišljenje studenata, tj. da su tražili da se izjasnimo između "imate popis pitanja" i "nemate popis pitanja" vjerujem da bi uvjerljiva većina studenata odabrala ovo "imate popis pitanja" onda bi oni, koliko shvaćam (ako je @krcko dobro rekao), glasovali protiv ovog pravilnika, on ne bi prošao i možda bi imali nekakav popis pitanja koji bi svima olakšao pripremu za diplomski ispit...
krcko (napisa):
Naprednija pitanja mozes ocekivati samo iz diplomskog rada, a to ces valjda znati ako si ga sam pisao.

Upravo to meni stvara probleme, "samo iz diplomskog rada" i "šire područje rada" su dvije različite stvari i svatko ih shvaća vrlo subjektivno. Nemam ništa protiv toga da me se pita neki rezultat koji koristim ili npr. "pokažite tvrdnju sa str. 5" ali pitanja tipa "ova vaša tvrdnja me jako podsjeća na teorem žbljmn (ili je jako slična teoremu žbljmn) iz kolegija fdrmn koji ja predajem na x-toj godini, jel znate možda taj teorem?" su mi škakljiva i zašto da si snižavam ocjenu diplomskog zbog toga što mi nitko nije rekao da bi trebao ponoviti i to...

@kenny: Nažalost, bojim se da ste se vi (kao i @vsego) previše fokusirali na moje mišljenje o tome da postoje nastavnici koji bi se eventualno (buduće vrijeme, a ne kako stalno navodite "su se", prošlo vrijeme) iživljavali nad studentima što je besmislena rasprava - ja mislim da ima takvih, vi mislite da nema, za mene kraj priče...


Hajmo se vratiti na topic. Ja mislim da je ovaj pravilink loš jer ta nesretna formulacija "šire područje rada" ostavlja nastavnicima previše slobode u ispitivanju (svatko može pitati bilo što i opravdavati to kao "šire područje dipl. rada" što automatski negira bilo kakav prigovor od strane studenata). Također, u tom kontekstu ne postavlja nikakav okvir (pa čak ni temelj okvira) onoga što je potrebno znati i time značajno otežava studentima pripremu za diplomski ispit...Rolling Eyes

Nadam se da nećete krivo shvatiti. Ja nisam za trivijalne/banalne diplomske već samo za to da napravite popis pitanja koja odgovaramo. Imao taj popis pet, pedeset ili petsto pitanja i bila ta pitanja "teška", "lagana", nevezana za studij, od kritične važnosti za studij, elementarna, iz prve godine preddiplomskog, iz vrtića, iz doktorskog studija itd. - me uopće ne zanima, samo da znam što moram naučiti.


Poanta priče jest, da su (što bi bilo kad bi bilo) student. predstavnici (ili bilo tko drugi) tražili mišljenje studenata, tj. da su tražili da se izjasnimo između "imate popis pitanja" i "nemate popis pitanja" vjerujem da bi uvjerljiva većina studenata odabrala ovo "imate popis pitanja" onda bi oni, koliko shvaćam (ako je @krcko dobro rekao), glasovali protiv ovog pravilnika, on ne bi prošao i možda bi imali nekakav popis pitanja koji bi svima olakšao pripremu za diplomski ispit...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 12:12 pet, 11. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]//djelomično offtopic post

FER-ov diplomski (tj. magistarski, je l') rad nosi 30 ECTS-a, a sjećam se da sam vidjela za neki PhD vani uvjet da rad nosi 30 ECTS-a.

Volim reć da je FER-ovcima lakše u životu, al' im zavidim na projektima, stipendijama koje im se nude jer faks ima suradnju s nekim, a i zadnji semestar im je kul.
Nije baš da se nema na što ugledat kod njih samo to matematičari neće nikad priznat.[/quote]

Potpisujem, pogotovo ovo sa projektima, pa nije moguće da mi ne možemo imati neke projekte gdje će moći sudjelovati studenti, nije moguće da se mi(PMF-MO) ne znamo "progurat" za takve stvari kod ministarstva, kod tvrtki, banaka...
Masiela (napisa):
//djelomično offtopic post

FER-ov diplomski (tj. magistarski, je l') rad nosi 30 ECTS-a, a sjećam se da sam vidjela za neki PhD vani uvjet da rad nosi 30 ECTS-a.

Volim reć da je FER-ovcima lakše u životu, al' im zavidim na projektima, stipendijama koje im se nude jer faks ima suradnju s nekim, a i zadnji semestar im je kul.
Nije baš da se nema na što ugledat kod njih samo to matematičari neće nikad priznat.


Potpisujem, pogotovo ovo sa projektima, pa nije moguće da mi ne možemo imati neke projekte gdje će moći sudjelovati studenti, nije moguće da se mi(PMF-MO) ne znamo "progurat" za takve stvari kod ministarstva, kod tvrtki, banaka...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:04 pet, 11. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Blizzard - ja zapravo smatram da se ti previše fokusiraš na [i]mišljenje[/i], bez neke objektivnosti, dok ja tražim [b]činjenice[/b]. Postavio sam jasno pitanje "što znači da se profesor iživljava nad studentom?" na koje nisam dobio odgovor. Samo me to zanima. Riječ [i]iživljavanje[/i] je jako nespretno izrečena. Ima izrazito negativnu konotaciju i smatram da nije potrebno ikoga unaprijed optuživanje za [i]zlostavljanje[/i]. Koje je to konkretno pitanje na diplomskom ispitu, pa bi se mogao student osjetio [i]napadnuto[/i] i [i]zlostavljano[/i]?

Ne slažem se baš da se pod šire područje rada može smatrati bilo što. Npr, moj diplomski je bio iz diferencijalne geometrije neeuklidskog prostora i sasvim je logično da mi je mentor postavio pitanje iz diferencijalne geometrije euklidskog prostora, a ne iz Vjerojatnosti i statistike.
@ Blizzard - ja zapravo smatram da se ti previše fokusiraš na mišljenje, bez neke objektivnosti, dok ja tražim činjenice. Postavio sam jasno pitanje "što znači da se profesor iživljava nad studentom?" na koje nisam dobio odgovor. Samo me to zanima. Riječ iživljavanje je jako nespretno izrečena. Ima izrazito negativnu konotaciju i smatram da nije potrebno ikoga unaprijed optuživanje za zlostavljanje. Koje je to konkretno pitanje na diplomskom ispitu, pa bi se mogao student osjetio napadnuto i zlostavljano?

Ne slažem se baš da se pod šire područje rada može smatrati bilo što. Npr, moj diplomski je bio iz diferencijalne geometrije neeuklidskog prostora i sasvim je logično da mi je mentor postavio pitanje iz diferencijalne geometrije euklidskog prostora, a ne iz Vjerojatnosti i statistike.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 21:04 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

uf... procitat sve ovo je bas bilo naporno, al danas su mi rekli da pogledam ovo, pa evo...

uglavnom, dnevni red smo svi* prethodno procitali, zajedno s amandmanima, neposredno prije se nasli i dogovorili kako cemo glasati za koji amandman, za neke se nismo slozili, pa je svako po svom, al za ovo smo svi bili za

*svi se odnosi na nas, cini mi se 6, koji smo bili na sjednici

ne mislim da smo trebali trazit misljenje studenata, kako su krcko ili vsego vec objasnili, vi nas izabrali (zapravo niste, al niste se ni prijavili, da jeste, mozda bi vi dali vas glas NE za ovakvu odluku...) i onda mi djelujemo "po nasoj savjesti", ali ja sam ipak pitao misljenje nekih ljudi... slagali su se s ovakvom odlukom

...
uf... procitat sve ovo je bas bilo naporno, al danas su mi rekli da pogledam ovo, pa evo...

uglavnom, dnevni red smo svi* prethodno procitali, zajedno s amandmanima, neposredno prije se nasli i dogovorili kako cemo glasati za koji amandman, za neke se nismo slozili, pa je svako po svom, al za ovo smo svi bili za

*svi se odnosi na nas, cini mi se 6, koji smo bili na sjednici

ne mislim da smo trebali trazit misljenje studenata, kako su krcko ili vsego vec objasnili, vi nas izabrali (zapravo niste, al niste se ni prijavili, da jeste, mozda bi vi dali vas glas NE za ovakvu odluku...) i onda mi djelujemo "po nasoj savjesti", ali ja sam ipak pitao misljenje nekih ljudi... slagali su se s ovakvom odlukom

...



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 20:50 ned, 17. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bi naveo neka primjere za koje sam cuo u inozemstvu u vezi zavrsnih/diplomskih/magistarskih i sl. radova.

Dakle dodiplomski program (4 godine) u SAD-u zavrsava, bez zavrsnog rada i bez zavrsnog ispita. Ako netko hoce raditi zavrsni rad da upozna neko podrucje bolje, moze i to se obicno zove "Honors Thesis". Pisanje takvog rada se vrednuje izvjesnom kolicinom dodatnih bodova, koji zamjenjuju jedan predmet. (Ponovo ovo variara od sveucilista do sveucilista.)

Master studij ima Thesis/non-Thesis opciju. Ako se odlucite za zavrsni rad, on se moze vrednovat cak do te mjere da vam zamjeni 3 predmeta, bez zavrsnog rada morat cete te bodove nadoknaditi polaganjem dodatnih predmeta. Studij zavrsava zavrsnim ispitom (ili obranom rada) u kojem vas se ispituje podrucje usavrsavanja. Ovdje master studij statistike ima cak dva ispita: teorijski (obavezan za sve) i prakticni (obrana rada moze zamijeniti ovaj).

Inace na nekim sveucilistima, cak vise ne postoji obrana doktorskog rada. Naime, prijavljuje se doktorski rad s temom tom i tom, ali ako kandidat ima objavljene te i te radove, mentor u svom izvjescu samo kaze i neka komisija konstatira da je kandidat doktorirao.
Ja bi naveo neka primjere za koje sam cuo u inozemstvu u vezi zavrsnih/diplomskih/magistarskih i sl. radova.

Dakle dodiplomski program (4 godine) u SAD-u zavrsava, bez zavrsnog rada i bez zavrsnog ispita. Ako netko hoce raditi zavrsni rad da upozna neko podrucje bolje, moze i to se obicno zove "Honors Thesis". Pisanje takvog rada se vrednuje izvjesnom kolicinom dodatnih bodova, koji zamjenjuju jedan predmet. (Ponovo ovo variara od sveucilista do sveucilista.)

Master studij ima Thesis/non-Thesis opciju. Ako se odlucite za zavrsni rad, on se moze vrednovat cak do te mjere da vam zamjeni 3 predmeta, bez zavrsnog rada morat cete te bodove nadoknaditi polaganjem dodatnih predmeta. Studij zavrsava zavrsnim ispitom (ili obranom rada) u kojem vas se ispituje podrucje usavrsavanja. Ovdje master studij statistike ima cak dva ispita: teorijski (obavezan za sve) i prakticni (obrana rada moze zamijeniti ovaj).

Inace na nekim sveucilistima, cak vise ne postoji obrana doktorskog rada. Naime, prijavljuje se doktorski rad s temom tom i tom, ali ako kandidat ima objavljene te i te radove, mentor u svom izvjescu samo kaze i neka komisija konstatira da je kandidat doktorirao.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 18:01 uto, 10. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo je offtopic, ali zna li se koliko diplomski rad mora/moze imati stranica? :-k
Malo je offtopic, ali zna li se koliko diplomski rad mora/moze imati stranica? Think


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:46 uto, 10. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Malo je offtopic, ali zna li se koliko diplomski rad mora/moze imati stranica? :-k[/quote]

Ako ne pise u Pravilniku, onda nema formalnih ogranicenja, no to je uvijek dobro pitati mentora, posto on moze imati neku svoju viziju (u okvirima koje eventualno zadaje Pravilnik).
Anonymous (napisa):
Malo je offtopic, ali zna li se koliko diplomski rad mora/moze imati stranica? Think


Ako ne pise u Pravilniku, onda nema formalnih ogranicenja, no to je uvijek dobro pitati mentora, posto on moze imati neku svoju viziju (u okvirima koje eventualno zadaje Pravilnik).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:14 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li negdje taj popis pitanja?
Ima li negdje taj popis pitanja?


[Vrh]
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 14:31 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bilo je do nedavno na webu, ali su maknuli :/
bilo je do nedavno na webu, ali su maknuli Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:43 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Ima li negdje taj popis pitanja?[/quote]

Srećom pa ja sve čuvam :D

A netko se potrudio pa napravio skriptu sa odgovorima, pa je i to u attachmentu :D Hvala onom tko je napravio :D
Anonymous (napisa):
Ima li negdje taj popis pitanja?


Srećom pa ja sve čuvam Very Happy

A netko se potrudio pa napravio skriptu sa odgovorima, pa je i to u attachmentu Very Happy Hvala onom tko je napravio Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy



pitanjaIOdgovoriZaDipl.pdf
 Description:

Download
 Filename:  pitanjaIOdgovoriZaDipl.pdf
 Filesize:  360.45 KB
 Downloaded:  1751 Time(s)


Dopuna_Pravilnika.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Dopuna_Pravilnika.pdf
 Filesize:  91.48 KB
 Downloaded:  1043 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 16:33 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@luuka: +1 ;)

imam jedno trivić pitanje vezano za popis literature. u pravilima piše da treba biti abecednim redom popisana literatura, pa je nabrojano kako se piše za članke iz časopisa, kako za knjige, kako za članke iz zbornika radova i kako sa dokumente s interneta. jel to znači da trebamo na taj način grupirati i popis, pa u svakoj "grupi" nabrojati literaturu abecednim redom, ili jednostavno nabrojimo sve abecednim redom?

također, jel se kod abecednog poretka gleda naslov literature ili ime prvog autora, budući da je ono prvo po redu u navođenju literature?

hvala :)
@luuka: +1 Wink

imam jedno trivić pitanje vezano za popis literature. u pravilima piše da treba biti abecednim redom popisana literatura, pa je nabrojano kako se piše za članke iz časopisa, kako za knjige, kako za članke iz zbornika radova i kako sa dokumente s interneta. jel to znači da trebamo na taj način grupirati i popis, pa u svakoj "grupi" nabrojati literaturu abecednim redom, ili jednostavno nabrojimo sve abecednim redom?

također, jel se kod abecednog poretka gleda naslov literature ili ime prvog autora, budući da je ono prvo po redu u navođenju literature?

hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:01 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Wau, hvala! :D
Wau, hvala! Very Happy


[Vrh]
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 19:20 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="stuey"]
imam jedno trivić pitanje vezano za popis literature. u pravilima piše da treba biti abecednim redom popisana literatura, pa je nabrojano kako se piše za članke iz časopisa, kako za knjige, kako za članke iz zbornika radova i kako sa dokumente s interneta. jel to znači da trebamo na taj način grupirati i popis, pa u svakoj "grupi" nabrojati literaturu abecednim redom, ili jednostavno nabrojimo sve abecednim redom?

također, jel se kod abecednog poretka gleda naslov literature ili ime prvog autora, budući da je ono prvo po redu u navođenju literature?
[/quote]
Mislim da treba samo abecednim redom po prezimenu autora (ako ih ima više onda su i njihova prezimena poredana po abecedi pa po prezimenu prvog autora) , bez obzira bio članak knjiga ili što već.
Kod mene je tako, a budući da je uvezano već, morat će proć :D
stuey (napisa):

imam jedno trivić pitanje vezano za popis literature. u pravilima piše da treba biti abecednim redom popisana literatura, pa je nabrojano kako se piše za članke iz časopisa, kako za knjige, kako za članke iz zbornika radova i kako sa dokumente s interneta. jel to znači da trebamo na taj način grupirati i popis, pa u svakoj "grupi" nabrojati literaturu abecednim redom, ili jednostavno nabrojimo sve abecednim redom?

također, jel se kod abecednog poretka gleda naslov literature ili ime prvog autora, budući da je ono prvo po redu u navođenju literature?

Mislim da treba samo abecednim redom po prezimenu autora (ako ih ima više onda su i njihova prezimena poredana po abecedi pa po prezimenu prvog autora) , bez obzira bio članak knjiga ili što već.
Kod mene je tako, a budući da je uvezano već, morat će proć Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:45 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"]
Mislim da treba samo abecednim redom po prezimenu autora (ako ih ima više onda su i njihova prezimena poredana po abecedi pa po prezimenu prvog autora) , bez obzira bio članak knjiga ili što već.[/quote]
Prezimena autora na čiji rad se referiraš trebala bi biti sortirana onako kako su sortirana u naslovu članka, knjige ili na što već se referiraš.
teja (napisa):

Mislim da treba samo abecednim redom po prezimenu autora (ako ih ima više onda su i njihova prezimena poredana po abecedi pa po prezimenu prvog autora) , bez obzira bio članak knjiga ili što već.

Prezimena autora na čiji rad se referiraš trebala bi biti sortirana onako kako su sortirana u naslovu članka, knjige ili na što već se referiraš.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 19:59 sri, 22. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

aha ok, u mom slučaju je to po abecedi :)
aha ok, u mom slučaju je to po abecedi Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 2 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan